کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

درمان بیماری های لثه

تعداد بازدید : 368

درمان بیماری های لثه جهت درمان بیماری لثه ابتدا می بایست بهداشت دهان و دندان به دقت رعایت کنید. هنگامیکه علائم عفونت لثه را مشاهده کردید، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید. مواردی همچون تورم لثه‌ها، حساس شدن و خونریزی لثه، تحلیل رفتن لثه، بیرون امدن چرک از لثه‌ها، بوی بد دائمی دهان، لق شدن دندان‌ها و تغییر قابل‌توجه در نحوه قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم، در زمان گاز گرفتن یا هنگام جویدن غذا، همگی می‌تواند نشانه‌های بروز عفونت لثه باشد. اگر عفونت لثه در شما تشخیص داده شد، از چندین روش مختلف می‌توان برای درمان آن استفاده کرد.

درمان بیماری های لثه

درمان بیماری های لثه

جهت درمان بیماری لثه ابتدا می بایست بهداشت دهان و دندان به دقت رعایت کنید. هنگامیکه علائم عفونت لثه را مشاهده کردید، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید. مواردی همچون تورم لثه‌ها، حساس شدن و خونریزی لثه، تحلیل رفتن لثه، بیرون امدن چرک از لثه‌ها، بوی بد دائمی دهان، لق شدن دندان‌ها و تغییر قابل‌توجه در نحوه قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم، در زمان گاز گرفتن یا هنگام جویدن غذا، همگی می‌تواند نشانه‌های بروز عفونت لثه باشد. اگر عفونت لثه در شما تشخیص داده شد، از چندین روش مختلف می‌توان برای درمان آن استفاده کرد.

یکی از مهمترین موارد سیگار و بیماری های دیابتی است که باید کنترل شوند. سایر موارد جهت درمان بیماری های لثه در ذیل مطرح می شوند :

جرم گیری و تمیز کردن دندان‌ها

جهت تمیز کردن کامل دندان‌ها بدون انجام عمل جراحی، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. همه این روش‌ها با حذف پلاک و تارتار، از ایجاد بیماری های لثه جلوگیری می‌کنند:

 • اسکیلینگ : در این روش تارتارها را از قسمت‌های بالا و پایین خط لثه حذف می‌کند.
 • جرم‌گیری عمیق : در این روش لکه‌های سخت و خشن روی دندان را از بین می برند و قسمت‌های عفونی‌شده دندان نابود می شوند.
 • لیزر : در این روش لکه‌های تارتار ازبین می روند و در مقایسه با اسکیلینگ و جرم‌گیری، درد و خونریزی کمتری دارد.

 

پیشگیری از بیماری های لثه

 • بیماری لثه بیماری نسبتا شایعی می باشد . در صورتی که در مراحل اولیه بیماری لثه می باشید، با رعایت کردن نکات بهداشتی می توانید به راحتی این بیماری را از خود دور نگه دارید.
 • مراقبت از لثه بهتر است از دوران کودکی شروع شود و به صورت مداوم در سال های  آتی ادامه پیدا کند. در صورتی که خونریزی لثه دارید به دندانپزشک مراجعه کنید. هر گونه تغییر رنگ در لثه و یا تغییر بافت لثه را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • روزانه دو بار با خمیر دندان حاوی فلوراید با دقت به مدت 3 الی 4 دقیقه مسواک بزنید. همچنین از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها استفاده کنید تا باقی مانده غذا و باکتری های گیر افتاده بیرون اورده شوند و به وسیله مسواک و خمیر دندان ازدهان خارج شوند .
 • مسواک خود را هر سه ماه یک بار تعویض کنید، زیرا بافت کهنه مسواک قادر به زدودن جرم های چسبیده به دندان ها نمی باشد.
 • هر چند ماه یک بار برای معاینه و جرم گیری به دندانپزشک مراجعه کنید .
 • از مصرف دخانیات خودداری کرده و از رژیم غذایی سالم بهره ببرید.
 • قبل از ارتودنسی حتما لثه های شما توسط پزشک چک گردد تا مشکلی پیش نیاید.

 

داروها

داروهای مورد استفاده برای درمان بیماری لثه به شرح زیر می باشد:

 • دهان شویه آنتی‌بیوتیک : این ماده حاوی کلورکسیدین است و می‌توان از آن برای ضدعفونی کردن دهان استفاده کرد.
 • چیپ‌های آزادکننده مواد آنتی سپتیک : این ماده حاوی ماده کلورکسیدین است و می‌توان آن را پس از جرم‌گیری در داخل پاکت‌ها قرار داد.
 • میکروسفرهای آنتی‌بیوتیک : این ماده از داروی ماینوسیکلین تهیه شده است و می‌توان آن‌ها را پس از جرم‌گیری و اسکیلینگ، در داخل پاکت‌ها قرار داد.
 • آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی : می‌توان از آن برای درمان مناطقی از لثه که دچار عفونت مداوم شده است، استفاده کرد.
 • دوکسی سیکلین : این ماده یک نوع آنتی‌بیوتیک است و برای جلوگیری از آسیب دیدن دندان‌ به خاطر اثر آنزیم‌ها استفاده می شود.
 •  جراحی فلپ: در این عمل جراحی پلاک‌ها از بین می روند و لثه‌ها کشیده شده و به جای خود بازگردانده می‌شود. سپس لثه‌ها در جای خود بخیه می‌شود تا اطراف دندان را به‌طور کامل و دنج بپوشاند.
 • پیوند استخوان و بافت : زمانیکه آسیب‌دیدگی دندان‌ها و فک شدید باشد و امکان بهبودی مجدد آن وجود نداشته باشد، از این روش استفاده می شود.

 

کلمات کلیدی : لثهمتخصص لثهبیماری لثهبیماریهای لثهدرمان بیماری لثهبهترین متخصص لثهبهترین متخصص لثه در تهراندرمان تخصصی لثهکلینیک جراحی لثهجراحی لثه چیستمتخصص لثه در غرب تهرانبهترین متخصص لثه در غرب تهرانجراحی لثه چیست؟متخصص لثه خوبفوق تخصص جراحی لثهنکاتی در باره لثهمتخصص جراح لثهبهترین جراح لثهمتخصص پریودونتیکسپریودونتالپریودونتیکسمتخصص پریودونتیستپریودونتیستمتخصص پریودانتیکسمتخصص پریومتخصص لثه در تهرانمتخصص پریو چیست؟دکتر سجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیجراح لثه خوبجراحی با لیزرجراحی لثه با لیزرجراحی لیزرجراحی لثه و تمام آنچه باید بدانیدجراح دندانپزشکجراحی ایمپلنتجراحی لثهجراحیجراحجراحی استخوانجراحی افزایش طول تاججراحی افزایش طول تاج دندانجرم لثهجراحی لثه درد دارد؟جراحی لثه افزایش طول تاججراح ایمپلنتجرمجراح لثه خوبجراح لثهجرمگیری و بروسازجرمگیریجرم دندانمتخصص لثهمتخصص بیماریهای لثهمتخصص لثه خوب در تهرانمتخصص لثه خوب در غرب تهرانمتخصص ایمپلنت خوب در تهرانمتخصص ایمپلنت در غرب تهرانمتصص ایمپلنتکلینیک دکتر سجودیکلینیککلینیک دکترسجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیباییمراقبت بعد از جراحی لثهمرکز جراحیمرکز ایمپلنت تخصصی تهران

مطالب مشابه

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران
اگر به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت در تهران هستید و می خواهید درمان ایمپلنت دندان را نزد بهترین متخصص ایمپلنت در تهران انجام دهید، حتما سری به کلینیک تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی بزنید.
به دلیل تجربه و مهارت زیاد در زمینه کاشت ایمپلنت دندان می توان بدون شک وی را به عنوان بهترین متخصص ایمپلنت در تهران معرفی کرد. همچنین می بایست تیم دندانپزشکی بهترین متخصص ایمپلنت در تهران نیز از افراد حرفه ای و متخصص در زمینه کاشت ایمپلنت دندان تشکیل شده باشد تا بیمار بتواند اعتماد لازم را به بهترین متخصص ایمپلنت در تهران پیدا کند.

ادامه مطلب

عصب کشی یا درمان ریشه

همانطور که می دانید دندان دارای دو قسمت تاج و ریشه می باشد، تاج دارای قسمت بیرونی به نام مینا و یک قسمت درونی به نام عاج می باشد، درست در زیر عاج یک محظه ای وجود دارد که اطاق پالت نامیده می شود و در آن عصب و عروق خونی از ریشه وارد آن فضا می گردد، زمانی که اطاق پالت در معرض عوامل میکروبی قرار نگیرد نیاز به درمان عصب نیست ولی چناچه پوسیدگی از سر مینا رد شود و به عاج برسد در این مواقع دندان ها نسبت به سرما و گرما حساس می شوند و دندان ها دچار درد شدیدی می شوند که نیاز به تهیه گرافی می باشد

ادامه مطلب

ایمپلنت دندانی که 100 سال عمر می کند!!!

ایمپلنت دندانی که 100 سال عمر می کند!!! ایمپلنت چیست؟
ایمپلنت قطعه ای تیتانیومی است که دارای خاصیت بیولوژیک میباشد ،  یعنی با بافت بدن سازگار میباشد و در مقابل اکسیژن، اسید و خوردگی ، مقاومت دارد.  تیتانیوم باعث آلرژی در بدن نمیشود و  اجسام خارجی نمیتوانند به وسیله آن بر بدن تاثیر بگذارند. زیرا تیتانیوم قابلیت سازگاری  با بدن دارد.
ایمپلنت ساخته شده با لیزر
استفاده از لیزر برای ساخت ایمپلنت بیش از 20 سال است که آغاز شده است تا ایده آل ترین سطح ایمپلنت را به دنیا معرفی کند.در واقع کانالهای میکرونی کوچکی با لیزر در سطح ایمپلنت ساخته شده اند که خصوصیات منحصر به فردی را به وجود می آورند.
نقش میکروکانال های لیزی در سطح ایمپلنت 

ادامه مطلب

دندان لق


-- خونریزی لثه ها ؛ اولین نشانه خطر
خونریزی، درد و یا تورم لثه ها هشداری  برای شما می باشد تا نسبت به سلامت دندانهایتان بیشتر مراقب باشید. زمانی که جرم های دندانی که حاوی میکروب های زیادی هستند ، زیاد می شوند، لثه ها ملتهب می شوند. با وجود اینکه این مشکل دردناک نیست،

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh