کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

درمان بیماری های لثه

تعداد بازدید : 42

درمان بیماری های لثه جهت درمان بیماری لثه ابتدا می بایست بهداشت دهان و دندان به دقت رعایت کنید. هنگامیکه علائم عفونت لثه را مشاهده کردید، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید. مواردی همچون تورم لثه‌ها، حساس شدن و خونریزی لثه، تحلیل رفتن لثه، بیرون امدن چرک از لثه‌ها، بوی بد دائمی دهان، لق شدن دندان‌ها و تغییر قابل‌توجه در نحوه قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم، در زمان گاز گرفتن یا هنگام جویدن غذا، همگی می‌تواند نشانه‌های بروز عفونت لثه باشد. اگر عفونت لثه در شما تشخیص داده شد، از چندین روش مختلف می‌توان برای درمان آن استفاده کرد.

درمان بیماری های لثه

درمان بیماری های لثه

جهت درمان بیماری لثه ابتدا می بایست بهداشت دهان و دندان به دقت رعایت کنید. هنگامیکه علائم عفونت لثه را مشاهده کردید، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید. مواردی همچون تورم لثه‌ها، حساس شدن و خونریزی لثه، تحلیل رفتن لثه، بیرون امدن چرک از لثه‌ها، بوی بد دائمی دهان، لق شدن دندان‌ها و تغییر قابل‌توجه در نحوه قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم، در زمان گاز گرفتن یا هنگام جویدن غذا، همگی می‌تواند نشانه‌های بروز عفونت لثه باشد. اگر عفونت لثه در شما تشخیص داده شد، از چندین روش مختلف می‌توان برای درمان آن استفاده کرد.

یکی از مهمترین موارد سیگار و بیماری های دیابتی است که باید کنترل شوند. سایر موارد جهت درمان بیماری های لثه در ذیل مطرح می شوند :

جرم گیری و تمیز کردن دندان‌ها

جهت تمیز کردن کامل دندان‌ها بدون انجام عمل جراحی، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. همه این روش‌ها با حذف پلاک و تارتار، از ایجاد بیماری های لثه جلوگیری می‌کنند:

 • اسکیلینگ : در این روش تارتارها را از قسمت‌های بالا و پایین خط لثه حذف می‌کند.
 • جرم‌گیری عمیق : در این روش لکه‌های سخت و خشن روی دندان را از بین می برند و قسمت‌های عفونی‌شده دندان نابود می شوند.
 • لیزر : در این روش لکه‌های تارتار ازبین می روند و در مقایسه با اسکیلینگ و جرم‌گیری، درد و خونریزی کمتری دارد.

 

پیشگیری از بیماری های لثه

 • بیماری لثه بیماری نسبتا شایعی می باشد . در صورتی که در مراحل اولیه بیماری لثه می باشید، با رعایت کردن نکات بهداشتی می توانید به راحتی این بیماری را از خود دور نگه دارید.
 • مراقبت از لثه بهتر است از دوران کودکی شروع شود و به صورت مداوم در سال های  آتی ادامه پیدا کند. در صورتی که خونریزی لثه دارید به دندانپزشک مراجعه کنید. هر گونه تغییر رنگ در لثه و یا تغییر بافت لثه را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • روزانه دو بار با خمیر دندان حاوی فلوراید با دقت به مدت 3 الی 4 دقیقه مسواک بزنید. همچنین از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها استفاده کنید تا باقی مانده غذا و باکتری های گیر افتاده بیرون اورده شوند و به وسیله مسواک و خمیر دندان ازدهان خارج شوند .
 • مسواک خود را هر سه ماه یک بار تعویض کنید، زیرا بافت کهنه مسواک قادر به زدودن جرم های چسبیده به دندان ها نمی باشد.
 • هر چند ماه یک بار برای معاینه و جرم گیری به دندانپزشک مراجعه کنید .
 • از مصرف دخانیات خودداری کرده و از رژیم غذایی سالم بهره ببرید.
 • قبل از ارتودنسی حتما لثه های شما توسط پزشک چک گردد تا مشکلی پیش نیاید.

 

داروها

داروهای مورد استفاده برای درمان بیماری لثه به شرح زیر می باشد:

 • دهان شویه آنتی‌بیوتیک : این ماده حاوی کلورکسیدین است و می‌توان از آن برای ضدعفونی کردن دهان استفاده کرد.
 • چیپ‌های آزادکننده مواد آنتی سپتیک : این ماده حاوی ماده کلورکسیدین است و می‌توان آن را پس از جرم‌گیری در داخل پاکت‌ها قرار داد.
 • میکروسفرهای آنتی‌بیوتیک : این ماده از داروی ماینوسیکلین تهیه شده است و می‌توان آن‌ها را پس از جرم‌گیری و اسکیلینگ، در داخل پاکت‌ها قرار داد.
 • آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی : می‌توان از آن برای درمان مناطقی از لثه که دچار عفونت مداوم شده است، استفاده کرد.
 • دوکسی سیکلین : این ماده یک نوع آنتی‌بیوتیک است و برای جلوگیری از آسیب دیدن دندان‌ به خاطر اثر آنزیم‌ها استفاده می شود.
 •  جراحی فلپ: در این عمل جراحی پلاک‌ها از بین می روند و لثه‌ها کشیده شده و به جای خود بازگردانده می‌شود. سپس لثه‌ها در جای خود بخیه می‌شود تا اطراف دندان را به‌طور کامل و دنج بپوشاند.
 • پیوند استخوان و بافت : زمانیکه آسیب‌دیدگی دندان‌ها و فک شدید باشد و امکان بهبودی مجدد آن وجود نداشته باشد، از این روش استفاده می شود.

 

کلمات کلیدی : لثهمتخصص لثهبیماری لثهبیماریهای لثهدرمان بیماری لثهبهترین متخصص لثهبهترین متخصص لثه در تهراندرمان تخصصی لثهکلینیک جراحی لثهجراحی لثه چیستمتخصص لثه در غرب تهرانبهترین متخصص لثه در غرب تهرانجراحی لثه چیست؟متخصص لثه خوبفوق تخصص جراحی لثهنکاتی در باره لثهمتخصص جراح لثهبهترین جراح لثهمتخصص پریودونتیکسپریودونتالپریودونتیکسمتخصص پریودونتیستپریودونتیستمتخصص پریودانتیکسمتخصص پریومتخصص لثه در تهرانمتخصص پریو چیست؟دکتر سجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیجراح لثه خوبجراحی با لیزرجراحی لثه با لیزرجراحی لیزرجراحی لثه و تمام آنچه باید بدانیدجراح دندانپزشکجراحی ایمپلنتجراحی لثهجراحیجراحجراحی استخوانجراحی افزایش طول تاججراحی افزایش طول تاج دندانجرم لثهجراحی لثه درد دارد؟جراحی لثه افزایش طول تاججراح ایمپلنتجرمجراح لثه خوبجراح لثهجرمگیری و بروسازجرمگیریجرم دندانمتخصص لثهمتخصص بیماریهای لثهمتخصص لثه خوب در تهرانمتخصص لثه خوب در غرب تهرانمتخصص ایمپلنت خوب در تهرانمتخصص ایمپلنت در غرب تهرانمتصص ایمپلنتکلینیک دکتر سجودیکلینیککلینیک دکترسجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیباییمراقبت بعد از جراحی لثهمرکز جراحیمرکز ایمپلنت تخصصی تهران

مطالب مشابه

جرم گیری ایمپلنت

سوالی که امروزه مطرح می گردد این است که آیا ایمپلنت ها هم نیاز به جرمگیری دارند؟ پاسخ مثبت است.
   

ادامه مطلب

قاعدگی

این عقیده که هورمون های تخمدان ممکن است منجر به افزایش التهاب بافت های لثه وتشدید پاسخ به محرک های موضعی شود ، به وسیله بسیاری از مطالعات تایید شده است . التهاب لثه به نظر می رسد که به وسیله یک عدم تعادل ویا افزایش در هورمون های جنسی باعث تاثیر وتغییردرپاسخ ایمنی ، مرتبط می باشد طی قاعدگی ، پروژسترون از هفته دوم افزایش می یابد وتقریبا طی ده روز به اوج خود می رسد وبه طور مشخصی قبل از قاعدگی کاهش می یابد ( دقت کنید که این چرخه 28 روزه پایه گذاری شده است چرخه های افراد متغییر است .پ

ادامه مطلب

رابطه بین بیماری صرع و وضعیت لثه ها

محققان برزیلی به رابطه ی بین حمله صرع و وضعیت لثه ها در بیماران پریودنتال پی برده اند 
بیماری های پریودنتال در سراسر دنیا بسیار شایع بوده و ربطی به سطح اقتصادی – اجتماعی افراد ندارد . آنها دریافته اند که بیماری پریودنتال و حمله های صرع

ادامه مطلب

بهترین متخصص ایمپلنت

یکی از مهمترین و بیشترین سوالات مراجعه کنندگان ایمپلنت این است که بهترین متخصص ایمپلنت در ایران و تهران کجاست یا  بهترین متخصص ایمپلنت چه شخصی است. به کمک این مقاله شما می توانید سوال فوق را براحتی جواب دهید و خودتان بهترین گزینه برای انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت باشید.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh