کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

لبخند لثه‌ای

تعداد بازدید : 628

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

لبخند لثه‌ای

 

 

 

    

 

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

در صورتی که لبخند لثه ای دارید، برای تشخیص و درمان لبخند آن به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید. بیشتر بیماران برای زیبا کردن ظاهر خود و بهره‌مندی از لبخندی زیبا به درمان ارتودنسی روی می‌آورند. دندان پزشک دهان، دندان و لثه های بیمار را معاینه می کند تا روش درمان را مشخص کند. در این روش ممکن است نیاز به تصویر برداری با اشعه ایکس باشد. روش های درمان با توجه به نوع بیماری یکی از این موارد می تواند باشد:

  • دندانپزشکی با لیزر  (در موارد خفیف که با خونریزی لثه کمتری همراه است)
  • بازسازی لب با جراحی
  • ارتودنسی به منظور قرار دادن دندان ها در وضعیت مناسب تر
  • فرم دادن بافت های لثه و استخوان به منظور اصلاح لبخند لثه ای و ایجاد طرح لثه زیباتر و سالم تر
  • جراحی لثه ، فک و صورت به منظور بازسازی استخوان

با مشاوره دندانپزشک بیمار یکی از راه های مناسب درمان را انتخاب می کند. برای درمان لبخند لثه ای می توان جراحی لثه را برای افزایش طول تاج دندان به کار گرفت. این کار سبب بهبود لبخند لثه ای می شود. لبخند لثه ای اسکلتی که ناشی از بزرگ بودن فک های بالایی است، می توان با بازسازی فک بالا توسط جراحی ارتوگناتیک درمان کرد. در بعضی از موارد خفیف لبخند لثه ای اسکلتی، می توان به کمک ارتودنسی محل قرار گیری دندان ها را تغییر داد

در بعضی  از بیماران که طول تاج دندان هایشان کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان  دیده می شود، ابتدا با یک جراحی بسیار آسان و ساده لثه و با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لمینت و یا ونیر ظاهر لبخند بازسازی می شود.
 

گاهی مشکل  لبخند لثه ای مریوط به فرم وراثتی فک ها و استخوان های صورت است، در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است . مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک و بالابردن آن حل می شود.
 
در بعضی موارد حالت لبخند لثه ای مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب است ، این موارد با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا قابل درمان است.

در طول جراحی زیبایی لثه، جهت درمان لبخند لثه ای بافت لثه اضافی تغییر شکل پیدا می کند تا دندان های طبیعی بیشتر نمایان گردند، که این مساله به شکل قابل توجهی باعث اصلاح طرح لبخند لثه ای می شود. در موارد مشخص، برای از بین بردن بافت لثه اضافی و با تقبل هزینه اصلاح طرح لبخند می توان از لیزر استفاده کرد. اغلب روش های جراحی لثه ساده هستند و فرد پس از عمل دردی کمی را احساس می کند یا اصلا دردی را احساس نمی کند. ممکن است بین 24 تا 48 ساعت پس از جراحی لثه، فرد در محل هایی که جراحی صورت گرفته احساس درد کند، اما برای تسکین هر گونه درد پزشک داروهای مسکن تجویز می کند. معمولا بیمار باید یک هفته پس از عمل برای تضمین روند بهبودی به دندان پزشک مراجعه کند.

 

کلمات کلیدی : لثهجراحی لثهgummy smileمتخصص بیماریهای لثهمتخصص پریودانتیکسمتخصص لثهمتخصص لثه خوب در تهرانمتخصص لثه خوب در غرب تهرانمتخصص پریومتخصص پریو چیست؟متخصص لثه در تهرانمتخصص پریودونتیستمتخصص پریودونتیکسمتخصص جراح لثهمتخصص لثه خوبمتخصص لثه در غرب تهرانمرکز تخصصی ایمپلنت مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیدکتر دندانپزشک خوب در غرب تهراندکتر سجودیدکتردکتر دندانپزشکدکتر دندان پزشکدکتر علی سجودیدکتر لثهکلینیک دکترسجودیکلینیککلینیک جراحی لثهکلینیک تخصصی ایمپلنت در تهرانجراحی ایمپلنتجراح دندانپزشکجراحیجرم لثهجراحی لثه و تمام آنچه باید بدانیدجراحی افزایش طول تاج دندانجراحی لثه درد دارد؟جراحی لثه چیستجراحی با لیزرجراحی لثه چیست؟جراحی لثه با لیزرجراحی لیزرجراحی لثه افزایش طول تاججراح لثه خوبجراح لثهجراحجرمگیری و بروسازجراحی افزایش طول تاججراحی استخوانبرداشت لثه با لیزرلیزر در دندانپزشکیدندانپزشکی غرب تهراندندانپزشک

مطالب مشابه

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر لایه ای است از مواد هم رنگ دندان که توسط دندانپزشک ساخته و تهیه می شود که رنگ توسط بیمار انتخاب می شود. این درمان زیبایی برای بیمارانی که می خواهند از درمان موضعی، زیبایی دندان ها، تغییر رنگ دندان های اصلی یا هر مشکل دیگر بر روی دندان ها می توانند از این درمان استفاده کنند.

ادامه مطلب

نکاتی درباره لثه و متخصص جراح لثه

نکاتی درباره لثه و متخصص جراح لثه
ناحیه فک و دندان جزو اجزایی از صورت است که این روزها بیشتر به سلامت ان توجه می شود. لثه شامل بافتی است که در غشای مخاطی و بالای ارواره درون دهان قرار گرفته و در حالت طبیعی و سالم باید صورتی رنگ باشد و در صورتی که هر یک از رنگ های قرمز، ابی یا سفید را داشت، نشانه بروز بیماری در این عضو است. 
البته رنگدانه هایی که در ریشه دندان است، باعث تیره تر شدن لثه ها می شود. در نتیجه لثه ها در همه افراد یکسان نیست، ولی چیزی که مهم است یکنواختی رنگ برای هر فرد است. البته صورتی بودن لثه فقط نشان دهنده زیبایی نیست، بلکه حاکی از داشتن لثه ای سالم و تکیه گاهی مناسب برای دندان هاست. ژنژیویت و پریودن

ادامه مطلب

تفاوت میان ایمپلنت های دندانی با برندها و کشورهای سازنده مختلف

تفاوت برندها و کشورهای سازنده مختلف ایمپلنت‌های دندانی چیست؟ ایا نوع برند در موفقیت درمان موثر می باشد؟ کاشت ایمپلنت یک نوع درمان است و مانند خرید کردن نیست که به صورت مطلق دنبال برند آن باشید. در درمان ایمپلنت دندان مانند سایر دندان های دندانپزشکی عوامل مختلفی در میزان موفقیت آن تاثیرگذار است. دانش و تجربه متخصص ایمپلنت، شرایط جسمانی و سلامت بیمار ایمپلنت، مواظبت های پس از درمان ایمپلنت و در آخر نیز برند ایمپلنت از عوامل موثر در موفقیت درمان ایمپلنت می باشند.

ادامه مطلب

ایمپلنت دندانی در کودکان

ایمپلنت دندانی در کودکان بیماران در حال رشد اغلب به بازسازی های پروتزی در نواحی بی دندان نیاز دارند. تروما و هاپیودنشیا شابع ترین ناهنجاری های مسبب بی دندانی مادرزادی کودکان هستند. درمان معمول بیماران قبل از تکمیل رشد اسکلتی و دندانی، پروتزهای متحرک است.
 با این حال تحلیل استخوان الویول باقی مانده، مشکلات پریودنتال و پوسیدگی های ثانویه با کاربرد پروتز متحرک افزایش می یابد. 

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh