کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

چگونه از ایمپلنت خود نگه داری کنیم؟

تعداد بازدید : 882

نحوه صحیح مسواک زدن طبق روشی که دندانپزشک شما هنگام آموزش صحیح مسواک زدن بر روی دندان شما یا بر روی ماکت دندان شما توضیح می دهد، بسیار مهم است. شما باید این روش را برای ایمپلنت دندان خود انجام دهید. در ایمپلنت دندان، شما می توانید دندان های کاشته شده خود را مانند دندان های طبیعی خود مسواک بزنید. ولی به هیچ عنوان نباید از نخ دندان یا خلال دندان بر روی ایمپلنت خود استفاده نمایید، زیرا استفاده از خلال دندان باعث می گردد که شما غذایی که میل کرده اید از بین دو ایمپلنت به سمت پایین هدایت شود و نخ دندان غذا را به زیر ایمپلنت هدایت می کند.

چگونه از ایمپلنت خود نگه داری کنیم؟

چگونه از ایمپلنت خود نگه داری کنیم؟

نحوه صحیح مسواک زدن طبق روشی که دندانپزشک شما هنگام آموزش صحیح مسواک زدن بر روی دندان شما یا بر روی ماکت دندان شما توضیح می دهد، بسیار مهم است. شما باید این روش را برای ایمپلنت دندان خود انجام دهید.

در ایمپلنت دندان، شما می توانید دندان های کاشته شده خود را مانند دندان های طبیعی خود مسواک بزنید. ولی به هیچ عنوان نباید از نخ دندان یا خلال دندان بر روی ایمپلنت خود استفاده نمایید، زیرا استفاده از خلال دندان باعث می گردد که شما غذایی که میل کرده اید از بین دوایمپلنت به سمت پایین هدایت شود و نخ دندان غذا را به زیر ایمپلنت هدایت می کند.

شما بیمارانی که ایمپلنت دندان انجام داده اید بهتر از مسواک واترجت استفاده کنید تا نخ دندان یا خلال دندان. مسواک های واترجت به دلیل طراحی پیشرفته از سیستمی برخوردار هستم که می توانند با فشار آب بین دندان های شما را تمیز کنند این مسواک ها مانند اسپری آبی هستند که دندانپزشک ها هنگامی که دهان بیمار را شستشو می دهند عمل می کنند و این قدرت را دارند که بین دندان های ایمپلنت شده را تمیز کنند و به راحتی مواد غذایی بین آن ها را شستوشو دهند.

هنگامی که شما غذا میل می کند، مواد قندی و مواد غذایی بر روی دندان های شما و همچنین ایمپلنت شما تجمع می کند و اگر این مواد تمیز نشود باعث تورم لثه می شود. به مرور زمان این روند باعث چسبندگی لثه ها به دندان می شود که خود این امر باعث می شود که باکتری و جرم بیشتر به زیر دندان های طبیعی یا ایمپلنت دندان جمع شود و با ادامه این روند دندان طبیعی شما یا ایمپلنت شما لق می شود.

اولین گام بعد از کاشت دندان، جلوگیری کردن از عفونت و کاهش دادن درد بعد از جراحی است که در اکثر مواقع بیمار دردی نداشته و روش های معمول مراقبت از زخم دندان را انجام داده است مانند شستوشو دهان با دهان شو( کلر هگزیدین )، مصرف نکردن سیگار، مسواک زدن و ....

توجه داشته باشید که مسواک زدن یکی از نکات مهم برای سلامتی دندان های طبیعی و ایمپلنت است.

موارد مورد نیاز بعد از انجام ایمپلنت

  1. لطفا بعد از جراحی ایمپلنت و کارگذاری پایه ها در محل جراحی شده فشار های از جویدن کنترل شود و با طرف دیگر غذا جویده شود، همچنین سعی بفرمایید تا مدت یک هفته از غذاهای نرم استفاده بفرمایید، حتی اگر با طرف دیگر میجوید، لازم به ذکر است که 2 تا 3 هفته اول خیلی مهم میباشد که به پایه های کار گذاشته شده فشار وارد نگردد.

 

  1. شستشو با سرم شستشو و یا دهانشویه نقش مهمی در بهبود زخم لثه و همچنین جلوگیری از عفونت ایفا خواهد کرد، پس لطفا از ساعات بعد از جراحی دهان خود را بطور منظم شستشو دهید و این  عمل را روزی چندین بار ( 4 تا 5 بار حداقل ) در روز انجام دهید، ولی استفاده از دهانشویه را طبق دستور دندانپزشک انجام دهید که اصولا روزی 2 بار می باشد.

 

  1. در 24 ساعت اول از مواد غذایی و نوشیدنیهای گرم استفاده نگردد، میتوانید همه چیز میل کنید فقط سرد و نرم باشد.

 

  1. احتمال آمدن خون آبه از محل جراحی از 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی طبیعی میباشد و نگران این مسئله نباشید، در جراحی سینوس لیفت باز، احتمال آمدن خون آبه از بینی نیز امکان پذیر است.

 

  1. از خالی کردن آب دهان با فشار خودداری بفرمایید و اگر آب دهان و حتی خون آبه در دهان جمع گردید لطفا دستمال جلوی دهان خود نگه دارید و به آرامی محتویات دهان را در آن خالی کنید و از تخلیه آن با فشار بپرهیزید زیرا تحرک زخم باعث خونریزی می گردد.

 

  1. دارو های تجویز توسط دندانپزشک خود از طریق دستور استفاده نمایید و در مورد آنتی بیوتیکهای تجویز شده لطفا کل تعداد تجویز شده را مصرف بفرمایید نه اینکه بعد از 2 یا 3 روز مصرف را خودسرانه قطع کنید، که اصولا بدمت 1 هفته هر 8 ساعت این داروها مصرف باید گردد.

 

  1. امکان دارد محل جراحی بعد از گذشت 24 تا 72 ساعت بعد متورم شود که امریست طبیعی، میتوانید بعد از جراحی از کمپرس یخ استفاده نمایید، توجه داشته باشید که اگر برای شما پیوند استخوانی نیز انجام گردیده احتمال این تورم خیلی بیشتر خواهد بود و جای نگرانی نیست بعد از چند روز بر طرف میگردد.

 

  1. لثه در قسمت جراحی شده امکان دارد بعد از چند روز تغییر رنگ داده و مایل به سفید یا طوسی گردد، نگران این موضوع نباشید و فکر نکنید که عفونت ایجاد شده است زیرا این امر نشانگر بهبود یافتن زخم زخم میباشد.

 

  1.  اگر خون آبه که از محل جراحی ترشح میکند به خونریزی شدید تبدیل شد، میتوانید تکه ای گاز استریل شده از داروخانه تهیه کنید و آنرا تا کرده ( با دستان تمیز ) و بر روی زخم گذاشته و به آرامی گاز بگیرید بعد از مدتی خونریزی قطع خواهد شد در غیر اینصورت با پزشک خود تماس تماس بگیرید و یا به مراکز درمانگاهی و یا بیمارستانی مراجعه بفرمایید.

          در مجموع نگهداری ایمپلنت بسیار بسیار مهم می باشد و باعث ماندگاری آن در درازمدت می گردد.

کلمات کلیدی : قیمت ایمپلنتعکس ایمپلنتقیمت ایمپلنت دندان در تهرانقیمت ایمپلنت دندانهزینه کاشت دندانهزینه ایمپلنتهزینه ایمپلنت دندانهزینه ایمپلنت یک دندانهزینه کاشتایمپلنتایمپلنت دندانایمپلنت دندانیایمپلنت های دندانیایمپلنت فوریایمپلنتولوژیستایمپلنت غرب تهرانایمپلنت بدون جراحیایمپلنت دندان بدون جراحیایمپلنت فوری دندانایمپلنت بدون دردایمپلنت چیست؟ایمپلنت امریکاییایمپلنت تهرانایمپلنت ایرانکلینیک تخصصی ایمپلنتکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیباییکلینیک دکتر سجودیکلینیک دندانپزشکی غرب تهرانکلینیککلینیک تخصصی زیباییکلینیک تخصص ایمپلنتکلینیک تخصصی ایمپلنت تهرانکلینیک تخصص ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیکلینیک ایمپلنتکلینیک تخصصی ایمپلنت در تهرانکلینیک ایمپلنت تهرانبهترین دکتر دندانپزشکبهترین دندانپزشک در غرب تهرانبهترین دندانپزشک خوب در تهرانبهترین دندانپزشک خوب در غرب تهرانبهترین متخصص ایمپلنت در تهرانبهترین متخصص ایمپلنت در ایرانبهترین مرکز ایمپلنت در تهرانبهترین مرکز جراحی ایمپلنتبهترین مرکز جراحی ایمپلنت در تهرانبهترین مرکز ایمپلنت تهرانبهترین متخصص در شمال تهرانبهترین متخصص ایمپلنتبهترین مارک ایمپلنتبهترین مرکز تخصصی کاشت دندانبهترین متخصص در غرب تهرانبهترین کلینیک ایمپلنت تهرانبهترین متخصص ایمپلنت در شمال تهرانبهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهرانبهترین کلینیک ایمپلنت در تهرانبهترین مرکز تخصصی ایمپلنت در تهرانبهترین متخصص کاشت ایمپلنتبهترین مرکز جراحی ایمپلنت غرب تهرانبهترین مرکز جراحی ایمپلنت شمال تهرانبهترین متخصص کاشت دندانبهترین متخصص کاشتن دندانبهترین مارک ایمپلنت دندانبهترین دکتر ایمپلنتبهترین کلینیک تخصصی ایمپلنتبهترین برند ایمپلنتبهترین کلینیک تخصصی ایمپلنت در شمال تهرانبهترین کلینیک تخصصی ایمپلنت در غرب تهرانبهترین ایمپلنتکاشتکاشت تخصص ایمپلنتکاشت تخصصی ایمپلنتکاشت تخصصی دندانکاشتن دندانکاشت فوری ایمپلنتکاشت فوری دندانکاشت ایمپلنتکاشت دندانمرکز تخصصی ایمپلنت مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیمرکز تخصصی ایمپلنت و زیباییمرکز جراحی ایمپلنتمرکز جراحیمرکز تخصصی ایمپلنت در تهرانمرکز ایمپلنت تهرانمرکز تخصصی ایمپلنت تهرانمرکز جراحی ایمپلنت تهرانمرکز ایمپلنت تخصصی تهرانمرکز تخصص ایمپلنتمرکز کاشت دندانتکنیک All on 4تکنولوژی پیشرفتهگارانتیگارانتی ایمپلنتضمانت ایمپلنتضمانتنامه کتبی ایمپلنتپروتزپروتز ثابتشکل هندسی ایمپلنت و رابطه آن با نیروهای اکلوزالیزیباییانواع ایمپلنت دندانیانواع مارک های ایمپلنتاستخوان فکاستخوانجراحی ایمپلنتجراحجراح دندانپزشکجراحیدندانپزشکی غرب تهراندندانپزشکدندان پزشکیدندانپزشکیدندانپزشکی زیبایی غرب تهراندندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنتدندانپزشکی زیباییدندانمتخصص ایمپلنت در تهرانمتخصص ایمپلنت خوبمتخصص ایمپلنتمتخصص ایمپلنت خوب در تهرانمتخصص ایمپلنت در شمال تهرانمتخصص ایمپلنت در غرب تهرانمتخصص کاشت ایمپلنتمتخصص کاشت دنداننکاتی از ایمپلنتدکتر دندانپزشک خوب در غرب تهراندکتر سجودیدکتردکتر دندانپزشکدکتر دندان پزشکدکتر علی سجودیدکتر لثهرضایت بیمار ایمپلنترضایتمندی بیماررضایت بیمارتخصص ایمپلنتبرند ایمپلنتبارگذاری فوری ایمپلنت دندانسینوس لیفتقیمت دندان ایمپلنتقیمت ایمپلنت های دندانقیمت ایمپلنت های دندانیفیلم جراحی ایمپلنتفیلم رضایت ایمپلنتفیلم رضایت بیمار ایمپلنتفیلم رضایت بیماران ایمپلنتغرب تهرانعوارض ایمپلنتعوارض ایمپلنت دندانهزینه کاشت ایمپلنتمزیت ایمپلنتمعایب ایمپلنتمارک ایمپلنتایمپلنت آمریکاییایمپلنت دیجیتالایمپلنت تمپلیت جراحیایمپلنت فوری چیست؟

مطالب مشابه

خطرات و مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟

خطرات و مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟
در ایمپلنت فوری کوچکترین حرکتی در فرایند ایمپلنت دندان سبب می شود خطر شکست ایمپلنت فوری بیشتر شود، اتصال سریع تاج می بیست با دقت انجام شود و پزشک تمامی نکات لازم را رعایت کند تا ایمپلنت در زمان بهبود و جوش خوردن با استخوان فک، هیچ تکانی نخورد.
در ایمپلنت فوری باید ایمپلنت دندان خیلی دقیق و سفت در استخوان قرار داده شود. از انجاییکه در دندان های جلویی هردو طرفشان مناسب و سالم می باشند، 

ادامه مطلب

نکاتی در رابطه با ایمپلنت دندان

نکاتی در رابطه با ایمپلنت دندان
امروزه افزایش سن بیماران بی دندان مواجهه با انواع بی دندانی را به خصوص در موارد با تحلیل پیشرفته مشکل تر ساخته است. به علاوه تمایل بسیاری از بیماران با تحلیل های فکی پیشرفته به انجام درمان های متکی بر ایمپلنت دندان ، دندانپزشکان را با این چالش روبرو ساخته است. 
اگرچه انواع پروتزهای متحرک متکی بر ایمپلنت این مشکلات را کاهش داده است، ولی متحرک بودن پروتز همچنان به عنوان یک نارضایتی از سوی بیماران عنوان می شود

ادامه مطلب

لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

ادامه مطلب

ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی
ایمپلنت بدون جراحی یک نوع کاشت ایمپلنت دندان است، که در آن لثه برش زده نمی شود و در نتیجه بخیه کردن نیز نداریم. این عمل فقط در صورتی امکان پذیر است که استخوان  به اندازه کافی موجود باشد تا دندانپزشک دید مستقیم داشته باشد 

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh