کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

بیلیچینگ با لیزر

تعداد بازدید : 244

امروزه با پیشرفتهای نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوریهای نوین ، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در دمانهای دندانپزشکی هستیم.لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد . با کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سالهای اخیر دندانپزشکی را میتوانیم شاهد باشیم.در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری  از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.

بیلیچینگ با لیزر
امروزه با پیشرفتهای نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوریهای نوین ، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در دمانهای دندانپزشکی هستیم.لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد . با کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سالهای اخیر دندانپزشکی را میتوانیم شاهد باشیم.در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری  از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.
 در حوزه دندانپزشکی، استفاده از دستگاه لیزر بسیار وسیع‌ بوده و در تقریبا اغلب درمانهای دندانپزشکی ، می‌تواند جایگزین روش‌های قدیمی شود .مواردی از جمله  در درمان بیماری‌های دهان، ترمیمی، اندو، جراحی، اطفال، ارتودنسی، پریو، پروتز و غیره می توان از لیزر در دندانپزشکی بهره مند گردید.
لیزر در دندانپزشکی زیبایی هم کاربردهای وسیعی دارد.از جمله آنها جراحی زیبایی لثه ، جراحی لثه بدون درد ، حذف لثه اضافی ، بیلیچینگ دندان (سفید کردن دندان ) ، فرنکتومی ، جینجیوکتومی ، ضد عفونی کردن لثه ، حذف پاکت و .. میتوان اشاره کرد.
بیلیچینگ با لیزر چیست؟
بیلیچینگ یا سفید کردن دندان ها از دیرباز طرفداران بیشماری داشته است.در واقع  بسیاری از بیماران می خواهند دندانهای سفید و زیبایی داشته باشند و هنگام لبخند و صحبت کردن لذت ببرند.بعضی از بیماران نیز با دندانهای سفید تر ، اعتماد به نفس بالاتری خواهند داشت .
مزایای بیلیچینگ با لیزر چیست؟
1- سفید شدن چند برابری نسبت به دستگاه های رایج بیلیچینگ 
2- عمق نفوذ بیشتر (سفیدی و درخشندگی بیشتر)
3- زمان کوتاهتر (کمتر از 5 دقیقه)
4- ماندگاری بیشتر 
5- بدون حساسیت 
6- انجام بیلیچینگ در یک جلسه و با کیفیت بهتر 
7- بدون درد 
8- تابش نور به طور یکنواخت به تمام دندانها
معایب بیلیچینگ با لیزر چیست؟
تا کنون معایبی برای بیلیچینگ با لیزر ذکر نشده است.البته کسانی که دندانهای بسیار حساسی دارند، میتوانند ابتدا با لیزر حساسیت دندانهای خود را برطرف کنند و سپس از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند.
آیا همه افراد می توانند از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند؟
بلی.تقریبا همه افرادی که دندانهای سالم دارند و مشکل خاصی ندارند می توانند از این روش جدید استفاده کنند.حتی افرادی هم که دندانهای حساسی دارند می توانند از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند.
چه نوع لکه یا تغییر رنگی با بلیچینگ توسط لیزر حذف نمیشوند؟
1- کسانی که تغییر رنگ دندان با تتراسایکلین دارند.
2- بیمارانی که لکه های سفید white spot)) به طور نامنظم روی دندانهای خود دارند.
3- افرادی که دچار فلوروزیس دندانی هستند.
4- بیمارانی که دندانهای آنها دچار ضربه و تغییر رنگ شده است.
 
آیا قبل از بیلیچینگ نیاز به جرمگیری داریم؟
اگر بیماری مدتهاست که جرمگیری انجام نداده است و لثه او التهاب دارد ، حتما باید قبل از بیلیچینگ، دندانهای خود را جرمگیری کند و حدود 14-7 روز پس از جرمگیری می تواند از لیزر و بیلیچینگ استفاده کند.
ماندگاری بیلیچینگ با لیزر چقدر ماندگاری دارد؟
اگر بیلیچینگ با لیزر و با دقت کافی توسط دندانپزشک زیبایی انجام شود می تواند تا 1 سال و حتی بیشتر ماندگاری داشته باشد .البته بیماران عزیز باید بعد از هر وعده غذایی با مسواک دندانهای خود را تمیز کنند. همچنین بعد زا خوردن قهوه و نوشیدنی های رنگی بهتر است دندانهای خود را با مسواک تمیز کنند . میتوان این کار ار بدون خمیر دندان و تنها با مسواک و شستشوی ساده انجام داد.به این کار سفیدی دندانها به طور قطع تا 1 سال و بیشتر ماندگاری دارد. دندانپزشکی بدون درد 

مطالب مشابه

ایا می توان ایمپلنت دندان را بلافاصله پس از کشیدن دندان به کار برد؟

ایا می توان ایمپلنت دندان را بلافاصله پس از کشیدن دندان به کار برد؟ یا باید چند وقت از کشیدن دندان بگذرد تا بتوان کاشت ایمپلنت دندان را اغاز کرد؟ در اینجا با دو روش متفاوت با کاربرد های مختلف روبرو هستیم که هر کدام در شرایط خاصی موفقیت امیزتر می باشند. در صورتی که ایمپلنت دندان بلافاصله پس از کشیدن دندان در دهان قرار داده شود، باعث می شود طول دوره درمان ایمپلنت کوتاه تر گردد و همچنین سلول های استخوان ساز موجود در حفره دندان راحت تر اقدام به مضاعف شدن بکنند.

ادامه مطلب

All on 4

سابقه استفاده از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان از دست رفته به 3000 سال پیش برمی گردد از آغاز تاریخ تمدن، بشر به فکر استفاده از وسایل مختلف برای جایگزینی اعضای از دست رفته بدن به ویژه دندان بوده و در این بین، از وسایلی مانند چوب، سنگ، فلز و حتی دندان های به جا مانده اجساد استفاده می کردند اما ایمپلنت های دندانی به شکلی که هم اکنوان مورد استفاده اند، نزدیک به 30 سال است که مورد تایید مجامع مختلف بین المللی قرار گرفته و ه دنیای دندانپزشکی معرفی شده است.

ادامه مطلب

بهداشت دهان و دندان قسمت دوم

بهداشت دهان و دندان خمیر دندان برای بهداشت دهان و دندان کمترین نقش را دارد. مواد تشکیل دهنده خمیر دندان عبارت است از: خوشبو کننده، کف کننده، ساینده، شوینده و ... و یک مواد پایه ای که ماده اصلی تشکیل دهنده خمیر دندان است. همه خمیر دندان ها تقریبا شبیه هم بوده و تفاوت های جزئی با هم دارند که بستگی به نوع خوشبوکننده دارند  و نوع بسته بندی دارد.

ادامه مطلب

علائم بیماری های لثه

مهم‌ترین بیماری‌های لثه ژنژیویت، پریودنتیت یا تخریب استخوان های اطراف دندان می باشند. ژنژیویت : ژنژیویت در واقع به معنی التهاب لثه است، که در این کیس استخوان های اطراف دندان ها سالم می باشند. پریودنتیت : پریودنتیت با اسم پیوره میان عامه مردم شناخته شده است و به موردی از بیماری لثه گفته می شود که در آن استخوان اطراف دندان اسیب دیده است.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh