کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

بیلیچینگ با لیزر

تعداد بازدید : 577

امروزه با پیشرفتهای نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوریهای نوین ، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در دمانهای دندانپزشکی هستیم.لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد . با کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سالهای اخیر دندانپزشکی را میتوانیم شاهد باشیم.در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری  از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.

بیلیچینگ با لیزر
امروزه با پیشرفتهای نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوریهای نوین ، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در دمانهای دندانپزشکی هستیم.لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد . با کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سالهای اخیر دندانپزشکی را میتوانیم شاهد باشیم.در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری  از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.
 در حوزه دندانپزشکی، استفاده از دستگاه لیزر بسیار وسیع‌ بوده و در تقریبا اغلب درمانهای دندانپزشکی ، می‌تواند جایگزین روش‌های قدیمی شود .مواردی از جمله  در درمان بیماری‌های دهان، ترمیمی، اندو، جراحی، اطفال، ارتودنسی، پریو، پروتز و غیره می توان از لیزر در دندانپزشکی بهره مند گردید.
لیزر در دندانپزشکی زیبایی هم کاربردهای وسیعی دارد.از جمله آنها جراحی زیبایی لثه ، جراحی لثه بدون درد ، حذف لثه اضافی ، بیلیچینگ دندان (سفید کردن دندان ) ، فرنکتومی ، جینجیوکتومی ، ضد عفونی کردن لثه ، حذف پاکت و .. میتوان اشاره کرد.
بیلیچینگ با لیزر چیست؟
بیلیچینگ یا سفید کردن دندان ها از دیرباز طرفداران بیشماری داشته است.در واقع  بسیاری از بیماران می خواهند دندانهای سفید و زیبایی داشته باشند و هنگام لبخند و صحبت کردن لذت ببرند.بعضی از بیماران نیز با دندانهای سفید تر ، اعتماد به نفس بالاتری خواهند داشت .
مزایای بیلیچینگ با لیزر چیست؟
1- سفید شدن چند برابری نسبت به دستگاه های رایج بیلیچینگ 
2- عمق نفوذ بیشتر (سفیدی و درخشندگی بیشتر)
3- زمان کوتاهتر (کمتر از 5 دقیقه)
4- ماندگاری بیشتر 
5- بدون حساسیت 
6- انجام بیلیچینگ در یک جلسه و با کیفیت بهتر 
7- بدون درد 
8- تابش نور به طور یکنواخت به تمام دندانها
معایب بیلیچینگ با لیزر چیست؟
تا کنون معایبی برای بیلیچینگ با لیزر ذکر نشده است.البته کسانی که دندانهای بسیار حساسی دارند، میتوانند ابتدا با لیزر حساسیت دندانهای خود را برطرف کنند و سپس از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند.
آیا همه افراد می توانند از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند؟
بلی.تقریبا همه افرادی که دندانهای سالم دارند و مشکل خاصی ندارند می توانند از این روش جدید استفاده کنند.حتی افرادی هم که دندانهای حساسی دارند می توانند از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند.
چه نوع لکه یا تغییر رنگی با بلیچینگ توسط لیزر حذف نمیشوند؟
1- کسانی که تغییر رنگ دندان با تتراسایکلین دارند.
2- بیمارانی که لکه های سفید white spot)) به طور نامنظم روی دندانهای خود دارند.
3- افرادی که دچار فلوروزیس دندانی هستند.
4- بیمارانی که دندانهای آنها دچار ضربه و تغییر رنگ شده است.
 
آیا قبل از بیلیچینگ نیاز به جرمگیری داریم؟
اگر بیماری مدتهاست که جرمگیری انجام نداده است و لثه او التهاب دارد ، حتما باید قبل از بیلیچینگ، دندانهای خود را جرمگیری کند و حدود 14-7 روز پس از جرمگیری می تواند از لیزر و بیلیچینگ استفاده کند.
ماندگاری بیلیچینگ با لیزر چقدر ماندگاری دارد؟
اگر بیلیچینگ با لیزر و با دقت کافی توسط دندانپزشک زیبایی انجام شود می تواند تا 1 سال و حتی بیشتر ماندگاری داشته باشد .البته بیماران عزیز باید بعد از هر وعده غذایی با مسواک دندانهای خود را تمیز کنند. همچنین بعد زا خوردن قهوه و نوشیدنی های رنگی بهتر است دندانهای خود را با مسواک تمیز کنند . میتوان این کار ار بدون خمیر دندان و تنها با مسواک و شستشوی ساده انجام داد.به این کار سفیدی دندانها به طور قطع تا 1 سال و بیشتر ماندگاری دارد. دندانپزشکی بدون درد 

مطالب مشابه

عصب کشی یا درمان ریشه

همانطور که می دانید دندان دارای دو قسمت تاج و ریشه می باشد، تاج دارای قسمت بیرونی به نام مینا و یک قسمت درونی به نام عاج می باشد، درست در زیر عاج یک محظه ای وجود دارد که اطاق پالت نامیده می شود و در آن عصب و عروق خونی از ریشه وارد آن فضا می گردد، زمانی که اطاق پالت در معرض عوامل میکروبی قرار نگیرد نیاز به درمان عصب نیست ولی چناچه پوسیدگی از سر مینا رد شود و به عاج برسد در این مواقع دندان ها نسبت به سرما و گرما حساس می شوند و دندان ها دچار درد شدیدی می شوند که نیاز به تهیه گرافی می باشد

ادامه مطلب

احتمال عفونت ایمپلنت دندان

احتمال عفونت ایمپلنت دندان دغدغه عفونت ایمپلنت دندان همانند سایر جراحی های دهان در بیماران وجود دارد. این ترس ممکن است باعث شود بسیاری از موارد پس از جراحی ایمپلنت دندان اعم از تورم و ترشح را عفونت تلقی کرد. عواملی که باعث شکست ایمپلنت دندان می شوند، اشاره به عفونت ایمپلنت دارد. به طور کلی لفظ "عفونت ایمپلنت" معمولا برخاسته از منشا شکست زودهنگام ایمپلنت دندان است. به همین علت اگر در ناحیه ای که قرار است کاشت ایمپلنت آنجا انجام شود، استخوان به میزان کافی در دسترس نباشد، جهت جلوگیری از عفونت ایمپلنت می بایست استخوان لازم بازسازی شود، به طور مثال پیوند استخوان صورت گیرد تا ایمپلنت به طور کامل داخل اس

ادامه مطلب

بهترین متخصص ایمپلنت

یکی از مهمترین و بیشترین سوالات مراجعه کنندگان ایمپلنت این است که بهترین متخصص ایمپلنت در ایران و تهران کجاست یا  بهترین متخصص ایمپلنت چه شخصی است. به کمک این مقاله شما می توانید سوال فوق را براحتی جواب دهید و خودتان بهترین گزینه برای انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت باشید.

ادامه مطلب

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی چیست؟ ایمپلنت قطعه ای فلزی می باشد که اغلب به شکل ریشه دندان است و داخل استخوان فک بیمار گذاشته می شود. ایمپلنت دندانی به عنوان پایه ای جهت قرار دادن پروتز ( دندان مصنوعی ) استفاده می شود و بازسازی تاج دندان های از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت میسر می شود. ایمپلنت دندانی پایه ای از جنس فلز تیتانیوم خالص می باشد که به عنوان ریشه دندان با کاربرد و هدف نگهداری روکش هایی که جانشین تاج دندان هستند، به کار برده می شوند. پس از اینکه ایمپلنت در استخوان فک محکم شد، دندان جدید روی آن نصب شده که این دندان به صورت کامل مشابه دندان های طبیعی می باشند و حسی کاملا طبیعی به بیمار دست می دهد.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh