کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

بیماری های سیستمیک قلبی

تعداد بازدید : 1093

این بیماری شامل نارسایی هایی نظیر آنژین صدری وآنفارکتوس میوکاردمی باشند (شکل 1-38) آنژین زمانی ایجاد می گردد که اکسیژن مورد نیاز میوکارد بیش از اکسیژن در دسترس باشد که نتیجه آن ایسکمی گذرای میوکارد می باشد.

بیماری های سیستمیک قلبی

این بیماری شامل نارسایی هایی نظیر آنژین صدری وآنفارکتوس میوکاردمی باشند (شکل 1-38) آنژین زمانی ایجاد می گردد که اکسیژن مورد نیاز میوکارد بیش از اکسیژن در دسترس باشد که نتیجه آن ایسکمی گذرای میوکارد می باشد.
بیمارانی که تاریخچه آنژین صدری ناپایدار که به صورت نامنظم ویا در دفعات مکرر بدون فاکتورهای مستعد کننده ایجاد می شوند دارند فقط برای موارد اورژانس درمان می شوند و در غیر این صورتباید مورد مشورت پزشک معالج وی قرار گیرند .بیمارانی که تاریخچه آنژین صدری پایدار به صورت غیر مکرر ایجاد ومرتبط با استرس وفعالیت شدید است وبه خوبی با دارو واستراحت کنترل می شود دارند می توانند کارهای انتخاب دندانپزشکی را متحمل شوند . کاهش استرس بسیار مهم می باشد زیرا استرس اغلب باعث یک حمله حاد آنژینی می گردد .
ایجاد بی حسی موضعی عمیق امری حیاتی است وایجاد آرامبخشی برای بیمار مضطرب توصیه می گردد اکسیژن اضافی از طریق مجرای بنی می تواند از حملات آنژینی حین عمل جراحی پیشگیری نماید .
بیمارانی که برای حملات حاد آنژینی خود تحت درمان با نیتروگلیسیرین هستند باید آموزش داده شوند که در وقت ملاقات دندانپزشکی داروی خود را به همراه بیاورند .
همچنین نیتروگلیسیرین باید درکیت کمک های اولیه مطب وجود داشته باشد. به خصوص درکارهای استرس زا بیمار بایستی یک عدد قرص نیتروگلیسیرین قبل از عمل برای پیشگیری از آنژین دریافت نماید ، اگرچه عموما این کار لازم نیست .
اگر بیمار خسته یا ناراحت گردد ویا تغییر ناگهانی در ریتم یا میزان ضربان قلب در طی اعمال پریودنتال برای وی ایجاد گردد ، کار بایستی در اولین زمان ممکن قطع گردد.
آنفارکتوس میوکارد دسته دیگری از بیماریهای ایسکمیک قلبی است که درکارهای پزشکی دیده می شود . دران های دندانپزشکی عموما برای حداقل 6ماه به دنبال سکته قلبی باید به تاخیر انداخته شود زیرا حداکثر میزان مرگ ومیر در این زمان دیده می شود پس از 6ماه بیماران دچار سکته قلبی می توانند با تکنیک های مشابه بیماران مبتلا به آنژین پایدار درمان شوند.
برای بیمارانی که Bypass قلبی شده اند آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک نیازی نیست مگر به توصیه متخصص قلب و عروق.

 

 

 

مطالب مشابه

ایمپلنت دندانی که 100 سال عمر می کند!!!

ایمپلنت دندانی که 100 سال عمر می کند!!! ایمپلنت چیست؟
ایمپلنت قطعه ای تیتانیومی است که دارای خاصیت بیولوژیک میباشد ،  یعنی با بافت بدن سازگار میباشد و در مقابل اکسیژن، اسید و خوردگی ، مقاومت دارد.  تیتانیوم باعث آلرژی در بدن نمیشود و  اجسام خارجی نمیتوانند به وسیله آن بر بدن تاثیر بگذارند. زیرا تیتانیوم قابلیت سازگاری  با بدن دارد.
ایمپلنت ساخته شده با لیزر
استفاده از لیزر برای ساخت ایمپلنت بیش از 20 سال است که آغاز شده است تا ایده آل ترین سطح ایمپلنت را به دنیا معرفی کند.در واقع کانالهای میکرونی کوچکی با لیزر در سطح ایمپلنت ساخته شده اند که خصوصیات منحصر به فردی را به وجود می آورند.
نقش میکروکانال های لیزی در سطح ایمپلنت 

ادامه مطلب

لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

ادامه مطلب

دردهای پس از درمان ریشه

دردهای پس از درمان ریشه 1-    عبور وسیله از انتهای ریشه پس از درمان ریشه
هرچند در عمل درمان های نوین در تمام طول مدت کاربدون درد انجام می گیرد، هنوز امکان دارد بیماران پس از کار درد را تجربه کنند. عوامل گوناگونی در ایجاد دردهای پس از درمان ریشه دخالت دارند.

ادامه مطلب

بیماری های دندان و لثه

بیماری های دندان و لثه
عملکرد اولیه دندان ها خردکردن غذا و اماده سازی ان ها برای هضم است. در طول عمر هریک از ما دو دسته دندانرشد می کنند. دسته دوم به تدریج طی دوران کودکی جایگزین دسته اول می شوند. لثه ها دندان ها را به طور محکم در فک نگه داشته و ریشه ان ها را از فساد محافظت می کنند. دندان ها و لثه ها برای ایجاد پلاک که سبب فساد دندان ها می شود متعدد و اسیب پذیرند.
دندان ها از نظر شکل و اندازه متنوع هستند ، اما یک ساختار معین دارند. هر دندان شامل یک پوسته سخت است که حفره ای از بافت نرم به نام پولیب را احاطه می کند. تاج شامل یک لایه سخت به نام مینا و لایه زیرین به نام عاج می باشند.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh