این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی

شما عزیزان و بیماران محترم می توانید در سایت دندانپزشکی دکتر سجودی از آخرین اطلاعات روز در مورد بیماری های دهان و دندان و همچنین روش های دروانی آنها مطلع شوید.

1398/07/25
132,098
1

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی

 

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی

 

آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

 

 

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی3
 


کلینیک دندانپزشکی در ایران برای عموم مردم مورد توجه هستند. یک علت آن، این است که برخی از بیماران در طول روز به علت مشغله کاری، فرصت کافی برای انجام کارهای دندانپزشکی را ندارند. بنابراین می توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند که در ساعات بیشتری حضور دارند و آخر هفته و روزهای تعطیل نیز کلینیک دندانپزشکی باز می باشد. علت دیگر این است که بیمارمراجعه کننده به دندانپزشکی ممکن است، درمان های مختلفی نیاز داشته باشد. همچنین ممکن است تیم های مختلف درمانی اعم از متخصص ایمپلنت، متخصص پریودونتیکس، متخصص درمان ریشه (اندو) برای بیمار مراجعه کننده نیاز باشد. به همین دلیل بهتر این است که بیمار محترم، کارهای درمانی خود را در کلینیک دندانپزشکی انجام دهد.
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی4
 
اول: این که در وقت ایشان صرفه جویی می شود.
دوم: تمامی کارهای ایشان در یک مرکز درمانی انجام می شود و یک پرونده جامع و کامل برای ایشان تشکیل می شود.
سوم: در رفت و آمد بیمارصرفه جویی می شود و از پراکندگی کارهای درمانی جلوگیری می شود.
چهارم: در صورت بروز مشکل در درمان، یک کلینیک دندانپزشکی پاسخگو بوده و خیال بیمار نیز راحت می باشد.
در این مقاله بر اساس ساعات کاری کلینیک دندانپزشکی، داشتن وب سایت حرفه ای، داشتن تیم کامل درمانی، محیط حرفه ای، پاسخگویی و غیره، به بررسی 10 کلینیک دندانپزشکی برتر می پردازیم.
 
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی5
 

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی:

این کلینیک دندانپزشکی همانگونه که از نام آن مشخص است به ارائه خدمات تخصصی ایمپلنت و زیبایی می پردازد. از متخصص پریودونتیکس و متخصص ایمپلنت و زیبایی برخوردار است. زیرا در این سه حوزه به طور اختصاصی فعالیت دارد. در این کلیینک دندانپزشکی، جراحی های زیبایی، لثه و ایمپلنت با لیزر نیز انجام می شود.
ساعات کاری کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی از 9 صبح تا 5 عصر می باشد. ایام تعطیل، فعالیت کلینیک دندانپزشکی تعطیل می باشد. دکتر سجودی متخصص ایمپلنت و زیبایی هستند. در این کلینیک دندانپزشکی درمان های زیبایی شامل لمینت دندان، کامپوزیت ونیر، لیفت لثه برای زیبایی و انواع روکش های زیبایی نظیر زیرکونیا، ایمپرس و... انجام می پذیرد.
در سایت، گزینه هایی شامل ایمپلنت، زیبایی، جراحی لثه با لیزر، مقاله راجع به افراد سالمند، گالری تصاویر و دانلود رایگان وجود دارد. تعداد مقالات سایت 240 عدد می باشد که در 4 زمینه: مقالات عمومی دندانپزشکی، مقالات تخصصی ایمپلنت و فک وصورت، مقالات تخصصی زیبایی و مقالات تخصصی جراحی لثه نوشته شده است.
 تعداد زیاد مقالات و تنوع آنها باعث شده است تا مراجعه کننده به سایت هر مطلبی را بخواهد بتواند مطالعه کند. گزینه جست وجو، در قسمت بالا و سمت چپ سایت دندانپزشکی دکتر سجودی قراردارد تا مراجعه کننده به سایت بتواند هر مطلبی را که بخواهد تایپ کند و نتایج آن در پایین نمایش داده خواهد شد.
 

گزینه رزرو اینترنتی هم در سایت وجود دارد که دارای این آدرس می باشد:


  سایت دندانپزشکی دکتر سجودی6

  

در قسمت دانلودهای رایگان، دانلودهای متعددی از رضایت بیماران مراجعه کننده در حوزه های مختلف درمان وجود دارد. همچننین ویدیوهای آموزشی مختلفی توسط دکتر سجودی ارائه شده است که مراجعین به سایت می توانند از این ویدیوها برای افزایش سطح دانش و آگاهی خود استفاده کنند.
 
گزینه جالب دیگری که در سایت وجود دارد: گزینه کیف پول می باشد. این گزینه برای این طراحی شده است که بیماران عزیزی که به کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی مراجعه می کنند، می توانند بخشی از هزینه درمان خود را هدیه بگیرند و در کیف پول خود ذخیره کنند. با این کار برای مراجعات بعدی می توانند از این کیف پول استفاده نمایند و هزینه های بعدی برایشان کاهش می یابد.
در پایین سایت دندانپزشکی گزینه چت آنلاین وجود دارد. این گزینه برای برای کسانی است که از راه دور و یا از شهرهای دیگر کشور غیر از تهران تماس پرسش دارند و نمی توانند حضوری مراجعه کنند. این افراد می توانند سوالات خود را از این طریق مطرح کنند و اپراتور به آنها پاسخ می دهد.
در قسمت گالری تصاویر سایت دندانپزشکی دکتر سجودی، شما می توانید درمان های مختلفی را مشاهده کنید. از بیلیچینگ و جرمگیری تا لمینت دندان و ایمپلنت. از کشورهای مختلف دنیا و از ایران مراجعین محترم، فیلم های رضایتمندی و درمان های قبل و بعد خود را برای مشاهده سایر عزیزان در اختیار قرار داده اند.
همچنین در سایت فرم پرسشنامه تخفیف ایمپلنت قرار دارد که بیماران عزیز می توانند با تکمیل آن از مزایای تخفیف برخوردار شوند. برای بیمارانی که از سایر شهرهای کشور قصد سفر به تهران و انجام درمان ایمپلنت دارند نیز، بلیط رفت و برگشت در نظر گرفته شده است که می توانند به طور رایگان به تهران بیاییند و درمان های خود را انجام دهند.
 
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی7
 
شما عزیزان و بیماران محترم می توانید در سایت دندانپزشکی دکتر سجودی از آخرین اطلاعات روز در مورد بیماری های دهان و دندان و همچنین روش های درمانی آنها مطلع شوید. 
 
 در این سایت سعی شده است تا بهره گیری از مقالات به روز در این زمینه سعی بر افزایش اطلاعات عمومی شما علاقه مندان شود. با هم به معرفی بیشتر این سایت می پردازیم:
شما در بخش بالایی چندین منو را مشاهده می کنید که در مورد مباحث مختلفی می باشند. اولین منو در مورد زیبایی بوده و در آن به موضوعاتی همچون دندان های مرتب و نحوه مراقبت صحیحی آنها توضیحاتی ارائه نموده ایم. همچنین شما در سایت دندانپزشکی ما در این بخش می توانید مقالاتی در مورد نحوه کشیدن و عصب کشی دندان نیز ملاحضه نمایید. سر فصل های خوبی را برایتان در نظر گرفته ایم که خواندن آنها خالی از لطف نخواهد بود.

اما در منوی دوم در این سایت کاملا در مورد ایمپلنت و روش های ان و مزایای و معایبش به صورت کامل توضیح داده ایم و شما می توانید با مراجعه به این بخش از سایت دندانپزشکی ما اطلاعات خوبی را بدست آورید. اگر قصد ایمپلنت دارید حتما قبل از آن این بخش را به خوبی مطالعه نمایید تا با این روش درمانی به خوبی آشنا شوید.
اما عزیزانی که به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد بیماری های لثه هستند برای آنها نیز یک بخش مجزا در نظر گرفته ایم که می توانند در این مورد به اطلاعات بسیار جامع و کاملی دست یابند از قبیل:
خونریزی لثه 
دندان لق
تحلیل لثه
دندان های حساس

و...
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی8
 
اما می دانید که حتی دندان های شیری هم ممکن است خراب شوند و می بایست به ترمیم و درمان آنها پرداخت. برای شما در این بخش از سایت دندانپزشکی دکتر سجودی اطلاعات خوبی را در نظر گرفته ایم. این بخش به درد مادرانی می خورد که  دارای کودکانی هستند و احتمالا دندان هایشان دچار پوسیدگی و خرابی شده است و نمی دانند باید دقیقا چه کاری انجام دهند. پیشنهاد می کنیم حتما این بخش را به خوبی مطالعه نمایید.

روش هایی که در این بخش معرفی کرده ایم عبارتند از:
پالیوتومی
پالپکتومی
استفاده از دیگر روش های نوین

 

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی9

 
همیشه پیشگری بهتر از درمان بوده و در هر زمینه ای اگر این فرهنگ را به درست در جامعه جا بیندازیم می توانیم خود را از شر بسیاری از بیماری ها در امان  نگه داریم. در مورد دندان و بیماری های دهان و دندان نیز همینطور است و شما با رعایت نکات بهداشتی در این زمینه می توانید کمک بسیاری به سلامت دهان و دندان خود نمایید. در سایت دندانپزشکی ما در این زمینه اطلاعات خوبی را می توانید بدست آورید.

به دلیل مشغله ی کاری زیاد دندانپزشکان قادر به پاسخگویی حضوری در مورد سوالات بیماران نیستند به این منظور می توان با استفاده از سایت دندانپزشکی به سوالاتی که دارید پاسخ دهید زیرا مشاوره های آنلاینی هستند که می توانند جوابگوی سوالات شما باشند و یا با استفاده از اطلاعاتی که در سایت دندانپزشکی وجئود دارد می توان مشکلات خود را جویا شوید و یا در مواردی مشابه این سوال یکی از کاربران سایت باشد که قبلا به آن جواب داده شده است و با خواندن سوالات و جواب هایی که به منظور همان سوالات داده می شود می توانید سوالات و جواب ها را ببینید.

 

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی10


بخش درخواست و پیشنهادات:

در صفحه نخست از سایت دندانپزشکی گزینه ای با نام ثبت درخواست وجود دارد که با استفاده از آن می توان سوالات و پیشنهادات خود را در این بخش ارسال کنید تا مدیر سایت و پزشک آن ها را بخواند و در صورت لزوم به آن ها پاسخ دهد و یا برای بهبود سایت از پیشنهادات استفاده کند و باعث تغییرات در روند کارش شود.
با زدن روی بخش درخواست وارد صفحه ی جدیدی می شوید که می توانید در کادر اول عنوان درخواست خود را از مشخص کنید تا در صورت خواندن خواناتر شود و در کارد پایینی می توان توضیحات لازم را داد و در انتها در صورت دلخواه می توانید نام و مشخصات خود را وارد کنید ولی اگر جزو عضو سایت دندانپزشکی هستید نیازی به وارد کردن مشخصات نیست چون در سیستم ثبت می شوند.

 

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی11


بخش مشاهده ی درخواست های فعلی:

با زدن رو مشاهده درخواست های فعلی می توانید درخواست ها و پیشنهادات کاربران دیگر را مشاهده کنید و بخوانید تا از وضعیت موجود سایت مطلع شوید. و اگر درخواست ثبت شده ای وجود دارد که با خواسته ی شما تشابه دارد آنرا پیگیری کنید.
در بخش پیشنهادات می توان در مورد موضوعی که مورد سوال شماست درخواست کنید که در مورد آن مطلبی را ارائه دهند و یا در مورد مشکلات درمانی و روش های پیشگیری از بوی دهان که به صورت شایعترین سوالات است بخواهید که کمکتان کنند و پزشک در صورت دیدن پیغام شما با مراجعه به این بخش به شما پاسخ می دهد و اگر پاسخی نیز داده نشود آنرا حتما در دستور کار قرار می دهد تا هر چه سریعتر موضوع درخواستی شما را ارائه و در سایت منتشر کند.
 
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی12
 

راهنمای لازم برای بخش های سایت دندانپزشکی:

1- اگر به قسمت درخواست های آنلاین بروید می توانید با روش های زیر وارد بخش شوید و با تکمیل کردن فرم ثبت نام که از اطلاعات فردی شما شامل می شود نوشته تا ثبت انجام گیرد و شما به عنوان عضو سایت شناخته شوید.
2- بعد از اینکه ثبت اطلاعات صورت گرفت می توانید وارد بخش ثبت درخواست شوید و به صورت اختصاصی یک کدرهگیری برای شما صادر می شود.
3- این کد رهگیری را یک جایی یادداشت کنید تا بتوانید در بخش پاسخگویی به درخواست ها پاسخ خود را پیدا و آن را مشاهده کنید.
4- اگر پاسخی که داده شده بود مشکل شما را حل نکرد می توانید در زیر همان پاسخ مجدد مشکل خود را توضیح دهید و با موارد جدید بگویید تا مجدد به آن پاسخ گفته شود.
5- اگر مشکل جدیدی دارید که باید موضوع را تغییر بدهید می توانید درخواست دیگری را ثبت و ارسال کنید.
6- در هنگامی که در قسمت درج مشخصات هستید باید مشخصاتی از قبیل ایمیل را درست وارد کنید زیرا در صورت پاسخگویی نسخه ای از جواب به ایمیل شما ارسال می گردد و لینکی برای وارد شدن به شما داده می شود تا با استفاده از آن بتوانید وارد بخش پاسخگویی سوال خود شوید.
اکثر سایت های دندانپزشکی به صورت آنلاین پاسخگویی
دارند که تا 24 ساعت بعد پاسخ شما را می دهند و در وبسایت مشخص و قابل خواندن است.
در سایت دندانپزشکی صفحه نخست وجود دارد در همان ابتدا با مراجعه به سایت با این صفحه مواجه می شوید و بیشتر مطالب جدید و بروز و اخبار دندانپزشکی در آن گذاشته شده است که با مشاده ی کادرهای کوچک با زدن در قسمت ادامه مطلب نوشته ی مربوطه را به طور کامل بخوانید و اطلاعات لازم را کسب کنید.
صفحه نخست می تواند شامل تمام بخش های متفاوت سایت باشد که با زدن روی هر کدام از آنها به صفحه ی مربوطه ارجاع داده می شوید زیرا صفحات و مطالب سایت گسترده هستند و با دسته بندی مشخصی همراه اند تا بتوان به بخش مورد نظر مراجعه کرد.

 

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی13


بخش ورود اعضا:

یکی از بخش های رایج وبسایت پزشکی ورود اعضا است که می توان با مراجعه به این قسمت عضو سایت شد تا هر بار که سوالی دارید به آن مراجعه کنید و پاسخ خود را دریافت کنید. همینطور می توانید با اعضای دیگر در مورد روش های درمانی صحبت کرده و یا به سوالات کاربران دیگر پاسخ دهید. بیشتر افراد با مراجعه به این قسمت می توانند اطلاعات بیماران دیگر را در مورد نوع درمانی که می خواهند انجام دهند بدانند و در صورتی که اطمینان حاصل کنند آن را انجام دهند و به دندانپزشکی حظور یابند.
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی14
 

سوالات پزشکی:

در این بخش می توانید سوالات پزشکی خود را بپرسید و از نوع درمان ها مطلع شوید و یکی از سوالات رایج درمورد قیمت جراحی های زیبایی را بدانید و این قسمت به صورت روزانه آپدیت اطلاعات می شود و می توانید از قیمت نهایی و تعرفه های روز مطلع شوید تا در صورت تمایل درمان را انجام دهید.
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی15
 

بخش وبسایت پزشکان:

در این قسمت می توانید به سایت دندانپزشکی پزشکان دیگر بروید. زیرا دندانپزشکی دارای شاخه های متعددی بوده که با مراجعه به هر متخصص می توانید سوالات و مشکلات خود را پیگیری و مطرح کنید. دندانپزشکی کودکان حوزه ی وسیع و جدایی را دارد همینطور دندانپزشکی زیبایی که امروزه بسیار وسیع شده و درخواست های جراحی های خط لبخند و لبخند هالیوودی و کاشت دندان های ایمپلنت و روکش گذاری ها و لمینت کردن و پر کردن دندان با مواد مختلف و عکس برداری های لابراتوری و تعرفه های مختلف و دستمزدهای متغیر پزشکان از سوالات و مشکلات شایع امروزه محسوب شده که با رفتن به هر کدام از وبسایت ها به خواسته ی خود برسید و مشکلات خود را با مشاورین مربوطه مطرح کنید.
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی16
 

سایت دندانپزشکی:

استفاده از دندان ها اصول و قواعدی دارد. در صورتی که این اصول رعایت نشود عمر مفید آنها تنزل پیدا خواهد نمود. اغلب افراد برای کسب اطلاع از نحوه نگهداری دندان به چند سایت دندانپزشکی مراجعه می کنند تا با استفاده از مطالب آن بتوانند در کنترل روند آسیب دندان کوششی کرده باشند.
استفاده از مطالب سایت دندانپزشکی می تواند در حفظ و نگهداری دندان به شما کمک بسیار زیادی بکند ولی این بدان معنی نیست که شما هرگز به یک پزشک متخصص در زمینه دندانپزشکی نیاز پیدا نخواهید کرد. در حقیقت همه اطلاعاتی که از سوی منابع مختلف به سوی شما خواهد آمد تنها می تواند در زمینه پیشگیری از آسیب های جدی و خطرناک در ناحیه دندان برای شما مفید باشد. اما اگر زمانی شما احساس درد کردید و احساس کردید که در این زمینه مشکلی برایتان به وجود آمده است، باید حتما به دکتر مراجعه کنید. دندانپزشک پس از اینکه ناحیه مربوطه را معاینه کرد می تواند اقدامات لام را جهت مداوا انجام دهد.
در اینجا برخی از نکاتی که برای پیشگیری از وقوع درد در چند سایت دندانپزشکی وجود دارد، برای شما آورده ایم تا بتواند در زمینه حفظ و افزایش سلامت دندان و دهان به شما کمک کند.

 

سایت دندانپزشکی دکتر سجودی17


استفاده از مواد شوینده مانند دهان شویه ها:

دهان شویه ها محلول های قدرتمندی هستند که برای از بین برد جرم و لکه های دندان بسیار مفید و مناسب اند. در صورتی که شما از جمله افرادی هستید که بیش از حد به مصرف شیرینی جات و ترشیجات علاقه نشان می دهید باید حتما از این شوینده ها استفاده کنید. بهترین زمان استفاده از دهان شویه ها عمدتا بعد از زدن مسواک است. شوینده ها باعث می شوند که باکتری ها در درون دهان کاسته شوند و به حد متعادل خود برسند. علاوه بر آن استفاده از دهان شویه می تواند در جلوگیری از برخی زخم های دهان و آفت ها موثر باشد.
استفاده از مسواک نیز از دیگر عوامل اصلی در زمینه کاهش آسیب ها و پوسیدگی های دندان است. بهترین زمان برای مسواک زدن بعد از هر وعده غذا و یا پس از مصرف شیرینی و مواد قندی است. زیرا همان گونه که می دانید مواد قندی بیشترین آسیب را به دندان می زنند. عمل مسواک زدن باید قبل از استفاده از دهان شویه انجام شود.
 
 
سایت دندانپزشکی دکتر سجودی18

تقریبا در هر سایت دندانپزشکی از اهمیت و ضرورت استفاده از مسواک سخن به میان آمده است. اما بسیار مهم است که این کار چه زمانی، چگونه، با چه مسواکی و تا چه مدت انجام شود. همان گونه که گفته شد بهترین زمان برای زدن مسواک بعد از هر وعده غذایی است. بهتر است این کار را بعد از کشیدن نخ دندان انجام داد.
مسواک زدن باید به نرمی و آرامی صورت گیرد و کشیدن مسواک با شدت زیاد بر روی دندان ها و لثه می توان به آنها آسیب برساند. لثه ها بسیار ظریف و آسیب پذیر هستند بنابراین اگر از مسواک زبر استفاده می کنید باید آرام و با حوصله این کار را انجام دهید.
استفاده از مسواک به مدت 15 تا 30 ثانیه نمی تواند نیاز شما را برآورده کند. در اکثر موارد افراد به دلیل بی حوصلگی تمایلی به وقت گذاشتن بر روی عمل مسواک زدن ندارند. بنابراین تنها به صرف وقتی کوتاه در حد کمتر از یک دقیقه برای این کار اکتفا می کنند و تصور می کنند که کار را به نحو احسن انجام داده اند در صورتی که اینگونه نیست.
توصیه ما به عنوان یک سایت دندانپزشکی این است که هر چند وقت یکبار برای اطلاع از سلامت دندان های خود به دندانپزشکی مراجعه کنید و به بررسی دندان های خود بپردازید. نیازی نیست این کار را هر ماه انجام دهید ولی حداقل هر شش ماه یکبار لازم است نسبت به چک کردن دندان هایتان اقدام کنید.
بسیاری از افراد از رفتن به مطب های دندانپزشکی و درمان درد خود ترس دارند و ترجیح می دهند که درد خود را با روش هایی ساده و بدون نیاز به دکتر، آرام کنند. مراقبت های بهداشتی می توانند در پیشگیری درد موثر باشند اما زمانی که درد به سراغ شما آمد دیگر نمی توان از روش های پیشگیری برای تسکین درد دندان استفاده کرد. با تمامی این مراقبت ها ممکن است باز هم مواردی پیش بیاید که دچار دندان درد بی موقع شوید در این صورت اگر مثلا در نصف شب در خانه دچار درد دندان شدید بهتر است چند نکته را حتما بدانید.
یکی از راه های درمان (البته به طور موقت) دندان درد استفاده از سیر است. سیر دارای خواص آنتی بیوتیک است و باعث تسکین درد می شود. اما استفاده از سیر نمی تواند به طور دائم مشکل بیمار را حل کند و تنها در مواقعی به کار می رود که راه درمانی اساسی وجود ندارد و هیچ مسکنی کارساز نیست.
 
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی19

خوردن سیر خواص بسیاری دارد ولی با خوردن آن نمی توان درد دندان را از بین برد. خاصیت آنتی بیوتیک در سیر در ترکیبی به نام آلیسین است که تنها در یک صورت می تواند باعث تسکین درد شود و آن هم زمانی است که سیر را له کنیم. با له کردن سیر و قرار دادن آن روی ناحیه ای که درد دارد، می توان آن را برای مدتی آرام نمود. البته مسلم است که با قرار دادن آن بر روی دندان یا لثه در ابتدا کمی درد شدیدتر می شود ولی بعد از گذشت مدتی درد کاملا از بین می رود.
سایت دندانپزشکی یکی از منابعی است که می توان به کمک آن سایر روش های تسکین درد را فرا گرفت.
اما ماده دیگری نیز وجود دارد که به اندازه سیر می تواند در درمان دندان درد موثر باشد.این ماده نیز همانند سیر می بایست به صورت موضعی مورد استفاده قرار گیرد.
سال هاست که از زردچوبه به عنوان یک دارو استفاده می کنند. این ماده خوراکی علاوه بر آن که در غذاها مورد استفاده قرار می گیرد، چون دارای خاصیت آنتی بیوتیکی قوی است می تواند در درمان و بهبود درد های بدن موثر باشد. نحوه استفاده از این داروی بی نظیر به این گونه است که مقدار کمی از آن را به آب ترکیب خواهیم نمود تا به صورت خمیر در بیاید و سپس آن را بر روی زخم قرار خواهیم داد. در برخی موارد نیز می توان آن را به پنبه بر روی زخم باز مالید تا اثر خود را بگذارد.
یکی از بیماری های که از دوران کهن تا کنون وجود داشته و همیشه مشکل بزرگی برای انسان ها بوده است بیماری های دهانی می باشند. در طی سال های گذشته گام های بزرگی در علم دندانپزشکی برداشته شده است و بشر به پیشرفت هایی زیادی در این زمینه دست یافته است.
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی20
 

در قدیم کلینیک دندانپزشکی سعی در حذف دندان های خراب و پوشیده در دهان داشت و به همین خاطر معمولا هر دندانی که کمی پوسیده و خراب می شد سریعا توسط دندانپزشکان کشیده می شد. اما امروزه و با پیشرفت علم پزشکی در تمام بخش ها باعث شده تا تاثیرات مثبت آن هم در دندانپزشکی بروز نماید و همین امر موجب شده تا عاملی در جهت طول عمر بیشتر دندان های طبیعی در دهان انسان ها شود. مواردی که این روزها بدان توجه بسیاری می شود عبارتند از:

1-افزایش بهداشت فردی دهان و دندان
2-در دسترس بودن انواع انتی بیوتیک ها و واکسن ها
3-بهبوبد کیفیت رژیم های غذایی
 
به طور کلی با افزایش سطح اگاهی مردم و رعایت بهداشت شخصی باعث شده است تا طول عمر دندان ها به طور متوسط افزایش یابد و هم اینک بسیاری از افراد بالای 60 سال را می بینم که همچنان دندان های طبیعی خود را حفظ کرده اند و همین باعث شده تا علم دندانپزشکی به نوعی به چالش کشیده شود و تحت تاثیر این امر قرار گیرد. در واقع باید برای این رنج سنی هم تمهیداتی در نظر گرفته شود که متناسب با سن و سال آنها باشد.
اما کلینیک دندانپزشکی در ایران مسیبر جالبی را طی کرده است تا به این جای کنونی رسیده است. شاید بتوان اولین دندانپزشکان ایران را سلمانی ها و عطارها و حتی شاگرد زرگرها  نامید. آنها با ابتدایی ترین روش ها و به صورت کاملا سنتی اقدام به کشیدن دندان های خراب و پوسیده بیماران می کردند. همچنین در زمینه ساخت دندان مصنوعی و روکش گذاشتن برای دندان نیز اقداماتی را انجام می دادند. سال ها گذشت تا در ایران بالاخره به این مساله توجه ویژه ای شد و اقداماتی را در جهت آموزش دندانپزشکی صورت پذیرفت. این اقدامات بر می گردد به سال های 1297.
 
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی21

اولین مدرسه دندانسازی در ایران در سال 1300 راه اندازی شد و این اقدام توسط دکترهایی که تازه اروپا تحصیلات خود را به اتمام رسانده بودند صورت پذیرفت. اما این رشته پزشکی در سال 1313 بود که به صورت آکادمیک و دانشگاهی در آمد و همانند اروپا توسط اساتید مجرب در دانشگاه شروع به تدریس دادن آن به دانشجویان شد.

اما باید بدانید که علم دندانپزشکی خود دارای شاخه های مختلفی می باشد که امروزه هر کدام به صورت یک تخصص در آمده و در دانشگاه ها تدریس می گردد. با هم نگاهی به شاخه های تحصیلی این رشته می اندازیم:

1-    اندودنتیکس (تخصص درمان ریشه دندان) 
2-    پاتولوژی فک و دهان و صورت (آسیب شناسی) 
3-    رادیولوژی فک و دهان وصورت 
4-    جراحی فک و دهان و صورت 
5-    ارتودنتیکس (متخصص ارتودنسی) 
6-    
دندانپزشکی کودکان 
7-    پریودنتیکس (تخصص بیماریهای لثه و بافتهای نگه دارنده دندان) 
8-    پرستودنتیکس (تخصص پروتزهای دندانی) 
9-    دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی 
10-    تشخیص و بیماری های دهان 
 

اما یکی از مهم ترین تخصص های بالا که این روزها در جامعه هم متقاضیان زیادی دارد مربوط می شود به بخش زیبایی و ترمیمی دندان ها. در این تخصص هدف اصلی ترمیمی و بازسازی دندان های معیوب بوده و تلاش می شود تا فرم دندان ها به شکلی زیبا در دهان نمایش داده شوند. ارتودنسی و کلیه کارهایی که در زمینه ترمیم دندان ها صورت می پذیرد در زیر مجموعه این تخصص جای می گیرد. همچنین سفید کردن دندان ها به منظور زیبا تر شدن آنها نیز بخشی از کارهایی است که در این تخصص انجام می شود.
 اما یکی از سوالاتی که شاید توسط بسیاری از افراد از دندانپزشکان پرسیده می شود این است که آیا جرم گیری به دندان ها آسیب می رساند؟
 
در پاسخ این سوال باید بگوییم. خیر نه تنها آسیی نمی رساند بلکه وجود این جرم ها در دهان باعث ایجاد محیطی مناسب برای تجمع میکروب ها بوده و موجب پوسیدگی تدریجی دندان ها خواهد شد. شما با جرم گیری دندان هایتان که توسط یک متخصص صورت می پذیرد باعث خواهید شد تا تعداد میکروب های دهانتان به مراتب کمتر شده و سلامت و طول عمر دندان هایتان را افزایش خواهید داد.
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی22

بسیاری تصور غلطی از جرم گیری دارند و فکر می کنند برای این امر باید بخشی از لایه دندان تراش بخورد در صورتیکه مکانیزمی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد چرخشی و سایشی بوده و اصلا قرار نیست که با جرم گرفتن دندان شما تراش بخورد.

اما بعد از جرم گیری چیزی که بیماران عنوان می کنند این است که دندان هایشان به سرما و آب سرد حساس شده است. پاسخ این سوال را می توان اینگونه داد که اولا دندان ها دارای حس هستند و این طبیعی است که با آب سرد و یا گرم تحریک شوند. اما اینکه چرا بعد از جرم گیری این حساسیت افزایش یافته علت این است که جرم ها به صورت یک لایه ضخیم بر روی دندان ها در آمده بودند و باعث شده بودند تا این حساسیت به کم ترین حالت خود برسد و اکنون که جرم های را از بین برده اید این تصور غلط ممکن است شکل بگیرد که دندان ها نازک تر شده و به همین خاطر حساس تر هم شده اند.


اما یکی دیگر از سوالاتی که از یک دکتر در کلینیک دندانپزشکی ممکن است زیاد پرسیده شود این است که آیا دندان ها بعد از عملیات جرم گیری ممکن است لق شوند؟

جواب این سوال هم خیر می باشد و شما با خیالی آسوده می توانید اقدام به جرم گیری دندان هایتان نمایید بدون اینکه ترس از لق شدن آنها داشته باشید. در واقع وجود جرم ها به مدت طولانی در دهان باعث شده تا به مرور زمان استخوان نگهدارنده دندان تحلیل رود و همین امر موجب لق شدن می شود اما وجود خود جرم ها باعث می شود تا شاید این امر دقیقا در دهان شما احساس نشود و بعد از جرم گیری تصور می کنید که دندان شما تازه لق شده است.

برخلاف سایر کارهایی که ممکن است در هنگام ترمیم دندان باعث ایجاد درد شوند جرم گیری اصلا اینگونه نبوده و بدون هیچ دردی انجام می شود. دستگاهیی که توسط آن جرم گیری صورت می پذیرد دارای حالتی چرخشی ضربه ای بوده و با وارد کردن ضربات بسیار ریز و کوچک باعث می شود تا جرم بروی دندان ها از بین برود.

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی23


سوال دیگری که بسیاری از افراد مطرح می کنند این است که در چه بازه های زمانی باید عملیات جرم گیری انجام شود؟

شما اگر یک بار جرم گیری نمایید و از آن به عد بهداشت دهان و دنان خود را به خوبی رعایت نمایید دیگر نیاز نیست که مباردت به این کار نمایید.اما اگر در رعایت بهداشت دهان و دندان خود کوتاهی می کنید همین امر موجب انباشته شدن جرم ها در دندان شما می شود و قطعا نیاز است تا بعد از مدتی مجددا دوباره اقدام به جرم گیری نمایید.
 
در بازار شاهد هستیم که تبلیغات زیاید در مورد خمیر دندان های ضد جرم می شود. این خمیر دندان ها شاید برای دوران اولیه شکل گیری جرم ها مناسب باشد اما اگر با استفاده از این خمیر دندان ها موفق به جرم گیری نشدید حتما باید برای این منظور به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید.


اما سوال دیگری که شاید ذهن بسیاری را درگیر کرده باشد این است که چرا باید برای دندان های از دست رفته جایگزینی در دهان قرار داد؟

آیا می دانید محل قرار گیری دندان ها توسط فشارهایی که  از طرف لب ها و زبان و گونه ها وارد می شود تعیین می گردد. به طور علمی تر شاید بتوان اینگونه عنوان کرد محلی که دندان ها در آنجا قرار گرفته اند برآیند نیروهای وارد شده در آن نقطه صفر می باشد. همچنین دندان ها تا زمانی که به دندان دیگری برسند در دهان در حال رشد و حرکت هستند. حال تصور کنید دندانی در دهان شما بیافتد به نظرتان چه اتفاق خواهد افتاد. به دلیل ایجاد فضای خالی در لثه باعث شده که دندان ها شروع به حرکت کنند. این حرکت ممکن است منظم نباشد و باعث کج شدن و انحراف دیگر دندان ها نیز شود. همچنین حرکت دندان ها باعث نا منظم شدن شکل قرار گرفتن دیگر دندان ها نیز خواهد شد و در دراز مدت نیز باعث ایجاد بیماری های لثه ای می گردد.
پس نیاز به جایگیزینی دندانی هر چند مصنوعی به جای دندان کشیده شده دقیقا معلوم شد و هر چقدر این کار دیرتر انجام شود ممکن است به لثه و دیگر دندان های شما آسیب بیشتری وارد شود.
 
 
 
مطالعه بیشتر:       هزینه کاشت دندان به چه صورت است؟  
 
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی24
 
یک کلینیک دندانپزشکی، از چند کارمند و تعدادی دکتر دندانپزشک و منشی تشکیل شده که این دندانپزشک ها ممکن است هر کدام مسئول بخشی باشند و یا اینکه از کارمندان اداره ی قسمت هایی را به عهده بگیرند. در یک کلینیک دندانپزشکی به زیبایی دندان و ترمیم و درمان آن  میپردازند  هر وقت هر کدام از ما مشکلی در دندان و دهان برایمان پیش بیاید می توان با مراجعه به دندان پزشکی و دادن هر مشکلی به دست متخصص آن در پی رفع مورد پیش آمده می پردازند.
 
اگر دچار دندان درد شویم ابتدا باید بررسی شود که به چه علت دندان درد ایجاد گردیده و  در پی رفع آن بر آییم.  و یا  وقتی مشکلی دیگر برای دندان پیش بیاید مانند شکستگی بر اثر تصادف و یا سانحه ای رخ دهد باید بر طبق موارد درمانی و مشکلی که برای بیمار پیش آمده به رفع مشکل پرداخت. در خیلی از کلینیک ها و مطب های دندان پزشکی به کار ارتودونسی می پردازیم. که ارتودونسی برای مواردی به کار می رود، که دندان ها برجسته تر و جلوتر از حد معمول باشد و به گونه ای که بر ظاهر و زندگی اجتماعی فرد تأثیر منفی بگذارد. اما متأسفانه ارتودونسی در دانشگاه های کشور ما خیلی برای آموزش آن جدی گرفته نمی شود و این باعث بروز یک سری مشکلات از لحاظ خروجی دانشجویان فارغ التحصیلی می باشد و در نتیجه بار تجربه در کلینیک ها کم شده و باید به رفع این مشکل پرداخته و خود را خود کفا کنیم تا در سطر دندانپزشکی جهانی قرار گیریم.

 در کلینیک هایی که مراجعه می کنیم در حوزه ی دندانپزشکی بارها با این موضوع مواجه شدیم که دفتر چه های خدمات درمانی خاصی را قبول می کنند، نه همه ی دفترچه های خدمات درمانی. ما به غیر از بیمارستان ها ی دولتی و غیر دولتی می توانیم به کلینیک ها مراجعه کرده و از امکاناتی که معمولاً در کلینیک ها موجود است و بیشتر هم می باشند، برخوردار شویم. زیرا در بیمارستان های دولتی خیلی دیده شده که بیشتر به جنبه های ترمیمی و درمانی دندان و گاهی فقط کشیدن دندان می پردازند و خیلی از وقت ها بسیار شلوغ و یا شرایط سختی برای گرفتن نوبت وجود دارد. بنابراین کلینیک های به نیاز های مختلف دیگر در حوزه ی دندان پزشکی زده شدند و شروع به گرفتن و پذیرش بیماران مختلف کردند. یک دکتر دندانپزشک هم می تواند در بیمارستان های دولتی مشغول به کار شود و هم در کلینیک ها و مطب، اما برای گرفتن مطب نیاز به جواز دارد. در ایران بیمارستان ها و تأمین اجتماعی و بیمارستان های مشاغل خاص مانند ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و نیروی های دیگر و .... می باشد که هر کدام دارای مزیت هایی برای استفاده ی نه تنها خدمات دندان پزشکی بلکه خدمات درمانی دیگر است.
 رشته ی دندان پزشکی دارای شاخه های متعددی می باشد که هر کدام دنیایی متفاوت دارند و هر کدام دارای خدمات خود می باشند. در کشور ما تعداد کلینیک های خصوصی بسیار شده است و آن هم به دلیل اینکه خیلی از دندانپزشکان نمی توانند در بیمارستان های دولتی مشغول به کار شوند و یا نمی خواهند بنابراین به زدن مطب شخصی و یا کلینیک دندانپزشکی می پردازند  که یک مطب و کلینیک در ساعات مشخصی باز می باشد که معمولاً اگر دندانپزشک در جایی دیگر مشغول به کار باشد نمی تواند صبح ها به کلینیک مراجعه کرده و بنابراین بعداز ظهر ها تا شب به مداوای بیماران خود می پردازند. ونیر کردن و جرم گیری و ایمپلنت و کاشت دندان های دایم و متحرک و کامپوزیت و ارتودنسی و جراحی لثه و طرح های لبخند های متنوع، کشیدن دندان، به خصوص دندان عقل و لیمینت دندان و.... انجام می گیرد. برای اصلاح لبخند ها و ایجاد لبخند زیبا یکی از وظایف دندان پزشک زیبایی می باشد که باید با دقت بالایی هر کدام انجام گیرد. متأسفانه هزینه های دندان پزشکی در ایران بسیار سر سام آور است و این خود باعث شده عده ی زیادی نتوانند به مراکز درمانی مراجعه کنند و برای سلامتی خود هزینه ای به این زیادی صرف کنند.
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی25

کلینیک دندانپزشکی برای ارایه ی خدمات های مختلف به مشتریان از تلاش های شبانه روزی در بیشتر مواقع برخوردار هستند. خیلی از کلینیک ها ممکن است تنها در بعضی از روزها باز باشند و یا اینکه بخش دندانپزشکی آن در بعضی از مواقع می تواند باشد که آن به برنامه ی آن محل و وقت های حضور یک دندانپزشک بستگی دارد. خوشبختانه خیلی از دندانپزشکان ما در کشور ایران و در جهان شناخته شده هستند، به گونه ای برای درمان بیماران کل دنیا از آنها درخواست کمک می کنند و می خواهند از علم و تجربه ی وی استفاده کنند. 
 نیاز ما در طی زندگی به یک دندانپزشک در زمینه ها و شاخه های متفاوت حس می گردیده و این نیاز به تدریج برآورده و امروزه ما بهترین دندانپزشکان جهان را داریم. تاریخچه ی دندانپزشکی در ایران زیاد در دست نمی باشد و نمی توان حدس زد که توسط چه کسانی ایجاد گردیدند ولی احداث مدرسه و دانشگاه دندانپزشکی به خیلی قبل و دوره ای که دکتر سیاح بعد از تحصیلات خارجه ی خود به ایران بازگشت برمی گردد و وی در مدرسه ی  دارالفنون یک مکانی را اخداث کرد برای اموزش دندانپزشکی به شاگردان و کارآموزانی که به این رشته علاقه مند بودند. برای  همین در این مرکز هم آموزش صورت می گرفت و هم درمان و خدمات آن.
در کلینیک های مجهز می توان هر مشکلی که برای دندان خود به وجود آمده را برطرف نمود و کشور را از این بابت مستغنی کرد و فهمید که داشتن مهارت و تجربه و داشتن پزشکان و دندانپزشکان حرفه ای نیاز هر کشوری می باشد.
مراکز خدمات درمانی باید سعی کنند که برای  تمام نیاز های مشتری و بیماران به گونه ای عمل کنند تا کار و خدمات خوب و کامل را به آنها عرضه دارد. 

یک کلینیک مدرن و استاندارد دندانپزشکی شامل یونیت حامل وسایل تراش، صندلی دندانپزشکی با حرکات کنترل شده توسط موتور، چراغ دندانپزشکی، و یونیت دستیار دندانپزشک (دارای ساکشن و سایر وسایل) است. کابینت هایی که اختصاصا برای کارهای دندانپزشکی طراحی شده اند، محلی برای نگهداری مواد و وسایل مختلف مورد نیاز جهت درمان ترمیمی هستند و به صورتی ساخته شده اند که دسترسی به آنها آسان باشد. به علاوه دستگاه های دیگری نیز وجود دارد که جهت انجام کارها اختصاصی دیگر ضروری است. نوع این وسایل برحسب تخصص فرد متفاوت است. به علاوه بر تمامی مطالب فوق، طرح اتاق و وسایل باید متفاوت بوده و شرایط کاری سالمی برای دندانپزشک و سایر همکاران فراهم کند.
طرح کلینیک دندانپزشکی باید به گونه ای باشد که از انتشار عفونت به نحو مطلوبی جلوگیری کند و تمیز کردن و ضدعفونی نمودن آن به سهولت امکان پذیر باشد. این نکته اولین و مهمترین مسئله ای است که در طراحی کلینیک دندانپزشکی باید مورد توجه قرار گیرد.
 
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی26

جهت انجام کار به نحو مطلوب، مواد و مصنوعاتی که در طرح داخلی کلینیک به کار می روند، باید به دقت انتخاب شوند. سطوحی که دندانپزشک با آن سر و کار دارد، باید با دوام بوده و در برابر مواد شیمیایی بدون اینکه رنگ بگیرند یا آسیب ببینند، مقاومت کنند.این سطوح باید به آسانی پاک شوند، بدون آنکه تمیز کردنشان هزینه زیادی را به بار آورد و در ضمن تمیز کردن های مکرر خواص خود را حفظ کرده و در برابر تجمع مواد آلوده مقاوم باشند و مواد ریز در سطحشان گیر نکند. برخی اوقات تامین زیبایی و دستیابی به این نکات توامان، بسیار مشکل است. اما اولین چیزی که همیشه مد نظر بوده، ویژگی های کاربردی آن است. بسیار منطقی است که دندانپزشک نمونه ای از هر ماده که برای سطوح کاری و غیره به کار می رود، داشته باشد و آن را امتحان کند تا در برابر مواد شیمیایی مورد استفاده در کلینیک مقاوم باشد. تعویض سطح کار به دلیل رنگ گرفتگی ها می تواند بسیار گران تمام شود.


سرویس های کلینیک دندانپزشکی:

علاوه بر موارد گفته شده فوق، یک کلینیک دندانپزشکی حرفه ای به نیروهای محرکه متعدد و دیگر سرویس های جانبی نیاز دارد. الکتریسیته، گاز، هوای فشرده و لوله های آب باید به نقاط مختلف رسانده شود. سیستم های فاضلاب و ساکشن باید نصب شوند. به علاوه خطوط تلفن، سیستم های ارتباط داخلی و اطلاعات کامپیوتری و خطوط شبکه ای آن مورد نیاز است. در خصوص جزئیات و چگونگی ارائه هر یک از موارد فوق در بخش های بعدی بحث خواهیم کرد.
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی27
 

یونیت حامل وسایل وسایل تراش:

تمامی کلینیک ها باید یونیت دندانپزشکی داشته باشند. این یکی از اصلی ترین و مهمترین ابزار در این رشته به حساب می آید و می توان گفت تقریبا بدون آن انجام خدمات دندانپزشکی اگرچه ممکن است ولی کیفیت کار را نصف می کند.
یونیت حامل وسایل تراش، ابزارهای موتری لازم را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد. این مجموعه حداقل دارای یک توربین هوا، میکروموتور، و سرنگ سه گانه است. وسایل دیگر شامل نوربین یا موتورهای اضافه، قلم جرمگیری اولتراسونیک، هندپیس الکتروسرجری، فیبر نوری و یک دستگاه لایت کیور جهت پلیمریزاسیون مواد رزینی خواهد بود.
یونیت بر حسب نیاز، هوای فشرده کنترل شده، آب سرد، فیبر نوری و الکتروسیته را به وسایل می رساند.این عمل از طریق کلیدهای قطع و وصل صورت می گیرد. این کلیدها دستگاه را به هنگام استفاده روشن و توسط یک پدال پایی آن را کنترل می کند.
نکته دیگری که در دکوراسیون و طراحی کلینیک دندانپزشکی باید مد نظر داشت این است که محل قرار گیری وسایل به صورت های مختلفی طراحی و در تمامی آنها تلاش شده است تا هر چه بیشتر ارگونومیک باشد، به عبارت دیگر طراحی این سیستم ها به گونه ای باشد که کار کردن با آنها آسان باشد و باعث خستگی فرد نشود. کلا بهتر است از سیستمی استفاده شود که با روش و سلیقه دندانپزشکی که با آن کار می کند هماهنگ باشد.
 
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی28

وسایل را می توان از کنار صندلی دندانپزشک، کابینت نزدیک به صندلی، ترالی مجاور صندلی، پشت صندلی یا از بالای سر بیمار برداشت. رایج ترین شکل برداشتن وسایل از کنار صندلی به شکل ترالی یا با یک بازو است.
ضروری است یونت در کلینیک دندانپزشکی به گونه ای طرح ریزی شود که انتشار عفونت را به حداقل رساند. تمامی سطوح یونیت باید به آسانی تمیز و ضدعفونی شوند. هندپیس ها باید قابل استریل کردن باشند و هر جز که روی یونیت باقی می ماند مانند میکروموتور باید به وسیله غلاهای یکبار مصرف پوشانده شود، یا به آسانی ضدعفونی گردد.
یونیت دندانپزشکی آب سرد را به هندپیس می رساند، که این امر ممکن است منشا اصلی انتقال عفونت باشد. آب راکد در لوله های یونیت می تواند محل مناسبی برای ذخیره میکرو ارگانیسم ها باشد.
یکی از مشکلات در ارتباط با جریان آب سرد این است که شیر کنترل، داخل یونیت جاسازی شده است و از طریق شیلنگ و لوله های قابل انعطاف به هندپیس متصل می شود. این لوله به آرامی تحت فشار آب منبسط شده و وقتی شیر آب بسته می شود به دلیل انعطاف پذیری لوله ها، آب قطع می گردد. اما باید توجه داشت وقتی دندانپزشک پایش را از روی پدال برمی دارد جریان آن فورا قطع نمی شود، بلکه تا چند ثانیه بعد آب چکه می  کند. برای از بین بردن این نقص، اغلب یونیت ها درای دریچه مکش به سمت عقب هستند. این امر در لوله آب فشار منفی ایجاد می کند و بدین وسیله لوله به سرعت تخلیه می شود و آب چکه نمی کند. البته اشکال عمده این سیستم، مکش آب آلوده از سر هندپیس است و بدین ترتیب آلودگی در داخل یونیت وارد می شود و زمانی که مجددا دستگاه کار می کند، این آب آلوده از دستگاه خارج می شود.
البته لازم به ذکر است که همه موارد گفته شده مختص به یونیت های قدیمی می باشند ولی این مدل یونیت ها هنوز هم در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند. مجهز بودن کلینیک دندانپزشکی به یونیت مدرن و به روز در کیفیت کار بسیار مفید و موثر است.
برخی یونیت ها دارای منبعی هستند  که در داخل آنها مواد ضد عفونی کننده ریخته می شود. این ماده با آب سرد مخلوط می شود تا به کاهش میکرو ارگانیسم ها کمک نماید. در هر صورت عواقب تنفس چنین آئروسل هایی در دراز مدت توسط پرسنلی که در کلینیک دندانپزشکی مار می کنند، باید مورد بررسی قرار گیرد. 

 

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی29

کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی30

نظرات کاربران

captcha Refresh
میلاد راستی
۱۳۹۶/۰۱/۲۳۰۰
پاسخواقعا کارشون عالی بود کاش همه دندانپزشک ها مثل دکتر سجودی بودن

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html