این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی
دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت دوم)

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت دوم)

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان (قسمت دوم)   در بیمارانی که تحلیل استخوان ماگزیلا (فک بالا) رخ می دهد، معمولا نیم رخ صورت با گذشت زمان دچار تغییر حالت می گردد. لب بالا ساپورت خود را از دست می دهد و عقب تر می رود، چین و چروک اطراف بینی و لب افزایش می یابد در حالیکه با استفاده از ایمپلنت دندان وضیعت نیم رخ بیمار بهبود پیدا می کند. مسئله دیگر مربوط به وجود نیروها می باشد. با یک پروتز متحرک، نیروهای افقی وارد بر دنچر باعث سرعت تحلیل استخوان، کاهش ثبات پروتز و افزایش سائیدگی بافت نرم (زخم شدن لثه ها) می گردد،

1394/07/27
2,146
0

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان (قسمت دوم)

 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 2

 

 
در بیمارانی که تحلیل استخوان ماگزیلا (فک بالا) رخ می دهد، معمولا نیم رخ صورت با گذشت زمان دچار تغییر حالت می گردد. لب بالا ساپورت خود را از دست می دهد و عقب تر می رود، چین و چروک اطراف بینی و لب افزایش می یابد در حالیکه با استفاده از ایمپلنت دندان وضیعت نیم رخ بیمار بهبود پیدا می کند.
مسئله دیگر مربوط به وجود نیروها می باشد. با یک پروتز متحرک، نیروهای افقی وارد بر دنچر باعث سرعت تحلیل استخوان، کاهش ثبات پروتز و افزایش سائیدگی بافت نرم (زخم شدن لثه ها) می گردد، بنابراین با کنترل این نیروها توسط پروتز متکی بر ایمپلنت دندان، مسیر نیروهای الکفرالی (جویدنی) تحت کنترل در می آید و عملکرد پروتزهای ایمپلنت بسیار بهبود می یابد. همچنین کاهش نیروهای افقی، در ایمپلنت باعث حفاظت از بافت سخت و نرم زیرین می گردد. در مطالعه ای که توسط گروهی از دندانپزشکان به سرپرستی دکتر کاپور انجام گردید، بیمارانی که ایمپلنت گذاشته بودند از غذا خوردن لذت بیشتری برده بودند و کیفیت صحبت کردن، جویدن، راحتی، ثبات دنچر و رضایت کلی بیماران در سطح بالاتری قرار داشت. گروهی دیگر نیز از دندانپزشکان به رهبری گیرتمن، بیماران دارای دنچر کامل (پروتز متحرک) با تحلیل شدید فک پایین را قبل و بعد از اوردنچر ایمپلنت دندان (overdenture) مورد ارزیابی قرار دادند و توانایی خوردن غذاهای سفت و سخت در بیماران دارای پروتز متکی بر ایمپلنت دندان به وضوح بهبود پیدا کرده بود.
 
 
 
در دانشگاه مک گیل سطح خونی بیماران با دنچر کامل (دست دندان مصنوعی) و پروتز متکی بر ایمپلنت دندان در فک پایین را طی 6 ماه بررسی کردند.
طی این دوره کوتاه بیمارانی که تحت درمان ایمپلنت قرار گرفته بودند هموگلوبین B12 بالاتری داشتند (بخاطر بالا رفتن سطح آهن) و همچنین سطح اکبومین (بخاطر تغذیه بهتر) بالاتر رفته بود. همچنین این بیماران چربی بیشتری در شانه ها و بازوهایشان داشتند در حالیکه توده چربی در ناحیه کمر کاهش پیدا کرده بود. میزان موفقیت پروتز ایمپلنت متغیرند و به عوامل مرتبط با میزان بستگی دارد که برای هر بیمار متغیر است.
 
 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 20

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 21

همچنین شما می توانید اطلاعات تکمیلی این پکیج فوق العاده را از اینجا نیز مشاهده نمایید بهترین دندانپزشک در غرب تهران 22

 


از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

درباره دکتر علی سجودی

دکتر علی سجودی خوشابی در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. سپس در سال 1389 در دوره DGZI آلمان که زیر نظر دکتر رولف رومر برگذار گردید دوره ایمپلنت خود را با موفقیت پشت سر نهادند. ایشان همچنین در امتحان فلوشیپ ICOI موفق به کسب بالاترین نمره شدند.سپس در سال 1392 در دوره لیزر که زیر نظر دانشگاه آخن آلمان در ایران برگزار گردید شرکت کردند و Certificate لیزر دریافت کردند. ایشان همچنین تاکنون در زمینه ایمپلنت زیر نظر اساتید معروف جهان نظیر دکتر آشیل پیوندی، دکتر نیبل برکات و ... آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند. در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتیدی چون دکتر آصف زاده، پروفسور یزدانی آموزش دیده و در دوره های مختلف و آخرین سمینار های برگزار شده شرکت داشتند.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2