کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت دوم)

تعداد بازدید : 2048

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت دوم ) در بیمارانی که تحلیل استخوان ماگزیلا ( فک بالا ) رخ می دهد ، معمولا نیم رخ صورت با گذشت زمان دچار تغییر حالت می گردد . لب بالا ساپورت خود را از دست می دهد و عقب تر 

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت دوم)

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت دوم )

در بیمارانی که تحلیل استخوان ماگزیلا ( فک بالا ) رخ می دهد ، معمولا نیم رخ صورت با گذشت زمان دچار تغییر حالت می گردد . لب بالا ساپورت خود را از دست می دهد و عقب تر می رود ، چین و چروک اطراف بینی و لب افزایش می یابد در حالیکه با استفاده از ایمپلنت وضیعت نیم رخ بیمار بهبود پیدا می کند .

مسئله دیگر مربوط به وجود نیروها می باشد . با یک پروتز متحرک ، نیروهای افقی وارد بر دنچر باعث سرعت تحلیل استخوان ، کاهش ثبات پروتز و افزایش سائیدگی بافت نرم ( زخم شدن لثه ها ) می گردد ، بنابراین با کنترل این نیروها توسط پروتز متکی بر ایمپلنت ، مسیر نیروهای الکفرالی ( جویدنی ) تحت کنترل در می آید و عملکرد پروتزهای ایمپلنت بسیار بهبود می یابد . همچنین کاهش نیروهای افقی ، در ایمپلنت باعث حفاظت از بافت سخت و نرم زیرین می گردد . در مطالعه ای که توسط گروهی از دندانپزشکان به سرپرستی دکتر کاپور انجام گردید ، بیمارانی که ایمپلنت گذاشته بودند از غذا خوردن لذت بیشتری برده بودند و کیفیت صحبت کردن ، جویدن ، راحتی ، ثبات دنچر و رضایت کلی بیماران در سطح بالاتری قرار داشت .گروهی دیگر نیز از دندانپزشکان به رهبری گیرتمن ، بیماران دارای دنچر کامل ( پروتز متحرک ) با تحلیل شدید فک پایین را قبل و بعد از اوردنچر ایمپلنت ( overdenture  ) مورد ارزیابی قرار دادند و توانایی خوردن غذاهای سفت و سخت در بیماران دارای پروتز متکی بر ایمپلنت دندان به وضوح بهبود پیدا کرده بود .

در دانشگاه مک گیل سطح خونی بیماران با دنچر کامل ( دست دندان مصنوعی ) و پروتز متکی بر ایمپلنت در فک پایین را طی 6 ماه بررسی کردند .

طی این دوره کوتاه بیمارانی که تحت درمان ایمپلنت قرار گرفته بودند هموگلوبین B12 بالاتری داشتند ( بخاطر بالا رفتن سطح آهن ) و همچنین سطح اکبومین ( بخاطر تغذیه بهتر ) بالاتر رفته بود . همچنین این بیماران چربی بیشتری در شانه ها و بازوهایشان داشتند در حالیکه توده چربی در ناحیه کمر کاهش پیدا کرده بود . میزان موفقیت پروتز ایمپلنت متغیرند و به عوامل مرتبط با میزان بستگی دارد که برای هر بیمار متغیر است.

 

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

 

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh