کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان ( قسمت سوم )

تعداد بازدید : 1155

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان ( قسمت سوم )
حداکثر نیروی اکلوزالی ( جویدنی ) در بیماری که از دنچر ( پروتز متحرک ) استفاده می کند بین 5 تا 50 Ib است. بیمارانی که از پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت دندان استفاده می کنند می توانند حداکثر نیروی جویدنی را طی دو ماه بعد از اتمام درمان تا 85 % افزایش دهند . بعد از  3 سال میانگین نیرو در مقایسه با مقادیر قبل از درمان ممکن است تا بیش از 300 % افزایش یابد . کیفیت جویدن با یک پروتز متکی بر ایمپلنت دندان در مقایسه با پروتزهای متکی بر بافت نرم ( دنچر ) به شدت بهبود می یابد .
دنچر معمولی حدود 30 % کیفیت جویدن را کاهش می دهد در این بیماران در واقع کیفیت جویدن 60 % کمتر از دندانهای طبیعی می باشد .بریچهای ثابت و محکم متکی بر ایمپلنت دندان می توانند 

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان ( قسمت سوم )

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان ( قسمت سوم )


حداکثر نیروی اکلوزالی ( جویدنی ) در بیماری که از دنچر ( پروتز متحرک ) استفاده می کند بین 5 تا 50 Ib است. بیمارانی که از پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت دندان استفاده می کنند می توانند حداکثر نیروی جویدنی را طی دو ماه بعد از اتمام درمان تا 85 % افزایش دهند .

بعد از  3 سال میانگین نیرو در مقایسه با مقادیر قبل از درمان ممکن است تا بیش از 300 % افزایش یابد . کیفیت جویدن با یک پروتز متکی بر ایمپلنت دندان در مقایسه با پروتزهای متکی بر بافت نرم ( دنچر ) به شدت بهبود می یابد .


دنچر معمولی حدود 30 % کیفیت جویدن را کاهش می دهد در این بیماران در واقع کیفیت جویدن 60 % کمتر از دندانهای طبیعی می باشد .


بریچهای ثابت و محکم متکی بر ایمپلنت دندان می توانند عملکردی مشابه دندانهای طبیعی داشته باشند . همچنین میانگین گیر مکانیکی ایمپلنتها بسیار بیشتر از دنچرها می باشد . این عدم گیر و ثبات تلفظ حروف و اصوات را برای بیمار مشکل می سازد . در بیمارانی که عضلات جونده مانند باکسنیاتور و مایلوهایوئید منقبض می شود ، قسمت خلفی دنچر به سمت بالا می چرخد و زمان صحبت ، بیمار صدای کلیک تولید می کند در واقع این اشکال به علت کاهش ارتفاع عمودی رخ می دهد .

همچنین زبان در قسمتهای خلفی پهن می شود تا دنچر را در جای خود نگه دارد و خود این مسئله سبب محدودیت حرکت دنچر می شود و فعالیت بیشتری را به عهده جویدن می گذارد که سبب خستگی بیمار می گردد همچنین ثبات دنچر کاهش می یابد .

اما این مشکلات در پروتزهای متکی بر ایمپلنت وجود ندارد و پروتز متکی بر ایمپلنت دندان باثبات بوده و گیر بسیار زیادی دارد .


در پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان لبه های پروتز کوتاه است ولی در دنچر ها لبه ها بلند می باشد . استفاده از دنچر روی مزه غذا تاثیر گذار بوده اما در پروتز متکی بر ایمپلنت ، بیمار به راحتی مزه غذا را می چشد .


قسمت انتهایی دنچر در فک بالا ممکن است باعث حالت تهوع در فرد شود ولی این بخش در اوردنچرهای متکی بر ایمپلنت حذف می شود . کلام آخر اینکه بیمارانی که تحت درمان با پروتزهای متکی بر ایمپلنت بودند ارتقاء سطح عمومی ، روحی و روانی خود را در مقایسه با استفاده از دنچر تا 80 % عنوان کرده اند .
آنها پروتز متکی بر ایمپلنت را مانند بخشی از بدن خود حس می کردند .

 

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh