کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

ایمپلنت

تعداد بازدید : 6584

روش جایگزینی دندانهای از دست رفته برای بیش از 1500 سال یک رویای دست نیافتنی بودن. پیشرفتهای موجود در ایمپلنت از سال 1952 آغاز شد که آقای برنمارک و همکارانش مطالعات تجربی و کلینیکی فراوانی را به انجام رساندند. بیومتریال ها: تعدادی از مواد سازگار با بدن (Biocompatible) در ساخت ایمپلنت به کار رفته‌اند که عبارتند از  1.فلز و الیاژهای فلزی که متداول‌ترین آن‌ها، تیتانیوم، آلیاژهای تیتانیوم،‌آلومینیوم و وانادیوم می‌باشد فلزات قیمتی مانند طلا و پلاتین کمتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. تیتانیوم و آلیاژهای آن بیشترین کاربردن در ایمپلنت دادند. 2.سرامیک‌ها و کربن‌ها: شامل سرامیک‌های اکسید آلومینیوم، کربن، ترکیبات کربن و هیدروکسی آپاتلیت می‌باشد. ه

ایمپلنت

روش جایگزینی دندانهای از دست رفته برای بیش از 1500 سال یک رویای دست نیافتنی بودن. پیشرفتهای موجود در ایمپلنت از سال 1952 آغاز شد که آقای برنمارک و همکارانش مطالعات تجربی و کلینیکی فراوانی را به انجام رساندند.

 

 

ایمپلنت

ایمپلنت

بیومتریال ها:

تعدادی از مواد سازگار با بدن (Biocompatible) در ساخت ایمپلنت به کار رفته‌اند که عبارتند از 

1.فلز و الیاژهای فلزی که متداول‌ترین آن‌ها، تیتانیوم، آلیاژهای تیتانیوم،‌آلومینیوم و وانادیوم می‌باشد فلزات قیمتی مانند طلا و پلاتین کمتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. تیتانیوم و آلیاژهای آن بیشترین کاربردن در ایمپلنت دادند.

2.سرامیک‌ها و کربن‌ها: شامل سرامیک‌های اکسید آلومینیوم، کربن، ترکیبات کربن و هیدروکسی آپاتلیت می‌باشد.

هیدروکسی اپاتایت (HA) به عنوان پوشش کلی ایمپلنت استفاده گردند. استفاده از پوشش سطحی به منظور افزایش استحکام برشی روی فلزات و استفاده می‌گردند. و مقاومت در برابر تحلیل desorption steer strength strength  

ارتباط بین ایمپلنت و استخوان به چه طریقی صورت می‌پذیرد؟

این ارتباط به صورت osseointegration زمانی است که استخوان در تماس نزدیک با ایمپلنت است 

در واقع فیبروبلاست‌ها و کلاژن در اطراف ایمپلنت قرار می‌گیرند و با وجود سلول‌های خون و خونرسانی در اطراف ایمپلنت سلول‌های استخوان تحریک شده و شروع به استخوان‌سازی می‌کنند. بخشی از این تحریک حتی بیشتر از تیتانیوم که منجر به رشد استخوان می‌گردد مربوط به هیدروکسی آپاتایت می‌باشد.

 

ایمپلنت

موارد تجویز ایمپلنت :

موارد تجویز ایمپلنت وسیع بوده و شامل بیماران بدون دندان، بی‌دندانی پارسیل یا حتی تک دندان کشیده شده می‌باشد. سلامت عمومی بیمار باید در حد خوبی باشد.

 

ایمپلنت

 موراد عدم تجویز ایمپلنت دندان ؟

  1. دیابت کنترل نشده 2- درمان مزمن با استروئید  3- اشعه درمانی با دوز بالا

موجب عوارضی چه به صورت کوتاه مدت چه بلند مدت برای IP می‌باشد. 

 

تشخیص و ارزیابی استخوان فک بیمار برای گذاشتن ایمپلنت چه مراحلی دارد؟

بیمار از نظر کلینیکی کاملا معاینه می‌شود که ملاک‌های مهم عبارتند از 1- بهداشت دهان 2- سلامت پریودنتال 3- ارتباط دو فک  4- موقعیت دندان‌ها 5- دستور شین‌های دندانی 6- میزان پوسیدگی 7- کیفیت و کمیت استخوان 8- طرح درمان ترمیمی آینده قبل از قرار دادن ایمپلنت

تهیه عکس‌های رادیوگرافی دقیق اعم از پپری اپیکال P.A crthopantograpl OPG، Cone beam CT CBCT از قسمتی از استخوان فک که حرارت ایملنت گذاشته شده الزامی است. در موارد بی‌دندانی کامل کست تشخیصی نیز کاربرد دارد.

ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی با تکنیکهای جدید و بازسازیهای پیشرفته استخوان انجام می شود و اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم است می توانید به کلینیک ایمپلنت دکتر سجودی مراجعه فرمایید.

میتوانید رضایت بیمار و گالری تصاویر را در لینک زیر مشاهده بفرمایید : 

http://www.drsojodi.com/full-dental-implants

http://drsojodi.com/uploads/video/testimonial-2.mp4.zip

http://www.drsojodi.com/testimonial-1

 

پل

پل دندانی به وسیله ایمپلنت(بریج)

 

ایمپلنت

 

http://drsojoodi.com/images/Photo/%20%20%202%20.jpg

 

فیکسچر(ایمپلنت)

 

http://drsojoodi.com/images/Photo/%20%20%20.jpg

 

 

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh