کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

چگونه از ایمپلنت خود نگه داری کنیم؟

تعداد بازدید : 1164

چگونه از ایمپلنت خود نگه داری کنیم؟ نحوه صحیح مسواک زدن طبق روشی که دندانپزشک شما هنگام آموزش صحیح مسواک زدن بر روی دندان شما یا بر روی ماکت دندان شما توضیح می دهد، بسیار مهم است. شما باید این روش را برای ایمپلنت دندان خود انجام دهید. در ایمپلنت دندان، شما می توانید دندان های کاشته شده خود را مانند دندان های طبیعی خود مسواک بزنید. ولی به هیچ عنوان نباید از نخ دندان یا خلال دندان بر روی ایمپلنت خود استفاده نمایید، زیرا استفاده از خلال دندان باعث می گردد که شما غذایی که میل کرده اید از بین دو ایمپلنت به سمت پایین هدایت شود و نخ دندان غذا را به زیر ایمپلنت هدایت می کند. شما بیمارانی که ایمپلنت دندان انجام داده اید بهتر از مسواک واترجت استفاده کنید تا نخ دندان یا خلال دندان. مسواک های واترجت به دلیل طراحی پیشرفته از سیستمی برخوردار هستم که می توانند با فشار آب بین دندان های شما را تمیز کنند این مسواک ها مانند اسپری آبی هستن

چگونه از ایمپلنت خود نگه داری کنیم؟

چگونه از ایمپلنت خود نگه داری کنیم؟

نحوه صحیح مسواک زدن طبق روشی که دندانپزشک شما هنگام آموزش صحیح مسواک زدن بر روی دندان شما یا بر روی ماکت دندان شما توضیح می دهد، بسیار مهم است. شما باید این روش را برای ایمپلنت دندان خود انجام دهید.

در ایمپلنت دندان، شما می توانید دندان های کاشته شده خود را مانند دندان های طبیعی خود مسواک بزنید. ولی به هیچ عنوان نباید از نخ دندان یا خلال دندان بر روی ایمپلنت خود استفاده نمایید، زیرا استفاده از خلال دندان باعث می گردد که شما غذایی که میل کرده اید از بین دو ایمپلنت به سمت پایین هدایت شود و نخ دندان غذا را به زیر ایمپلنت هدایت می کند.

شما بیمارانی که ایمپلنت دندان انجام داده اید بهتر از مسواک واترجت استفاده کنید تا نخ دندان یا خلال دندان. مسواک های واترجت به دلیل طراحی پیشرفته از سیستمی برخوردار هستم که می توانند با فشار آب بین دندان های شما را تمیز کنند این مسواک ها مانند اسپری آبی هستند که دندانپزشک ها هنگامی که دهان بیمار را شستشو می دهند عمل می کنند و این قدرت را دارند که بین دندان های ایمپلنت شده را تمیز کنند و به راحتی مواد غذایی بین آن ها را شستوشو دهند.

هنگامی که شما غذا میل می کند، مواد قندی و مواد غذایی بر روی دندان های شما و همچنین ایمپلنت شما تجمع می کند و اگر این مواد تمیز نشود باعث تورم لثه می شود. به مرور زمان این روند باعث چسبندگی لثه ها به دندان می شود که خود این امر باعث می شود که باکتری و جرم بیشتر به زیر دندان های طبیعی یا ایمپلنت دندان جمع شود و با ادامه این روند دندان طبیعی شما یا ایمپلنت شما لق می شود.

اولین گام بعد از کاشت دندان، جلوگیری کردن از عفونت و کاهش دادن درد بعد از جراحی است که در اکثر مواقع بیمار دردی نداشته و روش های معمول مراقبت از زخم دندان را انجام داده است مانند شستوشو دهان با دهان شو( کلر هگزیدین )، مصرف نکردن سیگار، مسواک زدن و ....

توجه داشته باشید که مسواک زدن یکی از نکات مهم برای سلامتی دندان های طبیعی و ایمپلنت است.

موارد مورد نیاز بعد از انجام ایمپلنت

  1. لطفا بعد از جراحی ایمپلنت و کارگذاری پایه ها در محل جراحی شده فشار های از جویدن کنترل شود و با طرف دیگر غذا جویده شود، همچنین سعی بفرمایید تا مدت یک هفته از غذاهای نرم استفاده بفرمایید، حتی اگر با طرف دیگر میجوید، لازم به ذکر است که 2 تا 3 هفته اول خیلی مهم میباشد که به پایه های کار گذاشته شده فشار وارد نگردد.

 

  1. شستشو با سرم شستشو و یا دهانشویه نقش مهمی در بهبود زخم لثه و همچنین جلوگیری از عفونت ایفا خواهد کرد، پس لطفا از ساعات بعد از جراحی دهان خود را بطور منظم شستشو دهید و این  عمل را روزی چندین بار ( 4 تا 5 بار حداقل ) در روز انجام دهید، ولی استفاده از دهانشویه را طبق دستور دندانپزشک انجام دهید که اصولا روزی 2 بار می باشد.

 

  1. در 24 ساعت اول از مواد غذایی و نوشیدنیهای گرم استفاده نگردد، میتوانید همه چیز میل کنید فقط سرد و نرم باشد.

 

  1. احتمال آمدن خون آبه از محل جراحی از 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی طبیعی میباشد و نگران این مسئله نباشید، در جراحی سینوس لیفت باز، احتمال آمدن خون آبه از بینی نیز امکان پذیر است.

 

  1. از خالی کردن آب دهان با فشار خودداری بفرمایید و اگر آب دهان و حتی خون آبه در دهان جمع گردید لطفا دستمال جلوی دهان خود نگه دارید و به آرامی محتویات دهان را در آن خالی کنید و از تخلیه آن با فشار بپرهیزید زیرا تحرک زخم باعث خونریزی می گردد.

 

  1. دارو های تجویز توسط دندانپزشک خود از طریق دستور استفاده نمایید و در مورد آنتی بیوتیکهای تجویز شده لطفا کل تعداد تجویز شده را مصرف بفرمایید نه اینکه بعد از 2 یا 3 روز مصرف را خودسرانه قطع کنید، که اصولا بدمت 1 هفته هر 8 ساعت این داروها مصرف باید گردد.

 

  1. امکان دارد محل جراحی بعد از گذشت 24 تا 72 ساعت بعد متورم شود که امریست طبیعی، میتوانید بعد از جراحی از کمپرس یخ استفاده نمایید، توجه داشته باشید که اگر برای شما پیوند استخوانی نیز انجام گردیده احتمال این تورم خیلی بیشتر خواهد بود و جای نگرانی نیست بعد از چند روز بر طرف میگردد.

 

  1. لثه در قسمت جراحی شده امکان دارد بعد از چند روز تغییر رنگ داده و مایل به سفید یا طوسی گردد، نگران این موضوع نباشید و فکر نکنید که عفونت ایجاد شده است زیرا این امر نشانگر بهبود یافتن زخم زخم میباشد.

 

  1.  اگر خون آبه که از محل جراحی ترشح میکند به خونریزی شدید تبدیل شد، میتوانید تکه ای گاز استریل شده از داروخانه تهیه کنید و آنرا تا کرده ( با دستان تمیز ) و بر روی زخم گذاشته و به آرامی گاز بگیرید بعد از مدتی خونریزی قطع خواهد شد در غیر اینصورت با پزشک خود تماس تماس بگیرید و یا به مراکز درمانگاهی و یا بیمارستانی مراجعه بفرمایید.

          در مجموع نگهداری ایمپلنت بسیار بسیار مهم می باشد و باعث ماندگاری آن در درازمدت می گردد.

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

 

مطالب مشابه

مراقبت های پس از درمان ریشه چیست؟

مراقبت های پس از درمان ریشه چیست؟
پس از درمان ریشه دندان عصب کشی شده را همانند بقیه دندان های خود تمیز کرده و با پزشک خود برای معاینه و بررسی وضعیت دندان خود به شکل برنامه ریزی شده ملاقات کنید. نکات زیر را برای حفظ سلامت و بهداشت دندان پس از درمان ریشه رعایت کنید تا دندان هایتان مجددا دچار اسیب نشوند.
1-    مسواک زدن دندان ها را به صورت مرتب روزی دو مرتبه فراموش نکنید.

ادامه مطلب

بیلیچینگ با لیزر

امروزه با پیشرفتهای نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوریهای نوین ، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در دمانهای دندانپزشکی هستیم.لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد . با کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سالهای اخیر دندانپزشکی را میتوانیم شاهد باشیم.در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری  از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.  در حوزه دندانپزشکی، استفاده از دستگاه لیزر بسیار وسیع‌ بوده و در تقریبا اغلب درمانهای دندانپزشکی ، می‌تواند جایگزین روش‌های قدیمی شود .مواردی از جمله  در درمان بیماری‌های دهان، ترمیمی، اندو، جراحی، اطفال، ارتودنسی، پریو، پروتز و غیره می توان از لیزر در دندانپزشکی بهره مند گردید. لیزر در دندانپزشکی زیبایی هم کاربردهای وسیعی دارد.از جمله آنها جراحی زیبایی لثه ، جراحی لثه بدون درد ، حذف لثه اضافی  بیلیچینگ دندان (سفید کردن دندان )

ادامه مطلب

بهترین دندانپزشک در غرب تهران

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 
بسیاری از بیماران از دندانپزشکی واهمه دارند و این ترس مربوط به سن و گروه خاصی نیست.در واقع بیمار چه مرد باشد  و چه زن ، پیر باشد یا جوان ، چه بزرگسال باشد و چه کودک اندکی از محیط دندانپزشکی می ترسد و از مراجعه به دندانپزشکی واهمه دارد .خصوصا اینکه خاطره ای ناخوشایند از دندانپزشک یا محیط دندانپزشکی داشته باشند. 
  این ترس آنها علت عدم مراجعه دوره ای و مرتب به دندانپزشکی می باشد.اگر بیمار از محیط دندانپزشکی  خوشش بیاید و در این محیط آرامش داشته باشد و دندانپزشک با تجربه ای درمان های دندانپزشکی را انجام دهد و استرس به بیمار وارد نشود ، بیمار تمایل پیدا میکند که در چنین محیطی درمان های خودش را انجام دهد.
انجام خدمات دندانپزشکی باید با کیفیت عالی و تجهیزات به روز و با برخورد عالی دندانپزشک و منشی و دستیاران آنها انجام شود تا تجربه ای

ادامه مطلب

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر لایه ای است از مواد هم رنگ دندان که توسط دندانپزشک ساخته و تهیه می شود که رنگ توسط بیمار انتخاب می شود. این درمان زیبایی برای بیمارانی که می خواهند از درمان موضعی، زیبایی دندان ها، تغییر رنگ دندان های اصلی یا هر مشکل دیگر بر روی دندان ها می توانند از این درمان استفاده کنند.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh