این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

دلایل شکستهای لامینیت قسمت اول

دلایل  شکستهای لامینیت قسمت اول

علت شکست لامینیت های دندانی چیست؟تراش نامناسب دندان: تراش نامناسب دندان ممکن است به علت تراش ناکافی یا بجا گذاشتن لبه های تیز و یا تراش غیر یکنواخت دندان باشد. محل ختم تراش نیز در جای مناسب

1394/05/13
1,256
0

علت شکست لامینیت های دندانی چیست؟ (قسمت اول)

 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 2

 


1-تراش نامناسب دندان: تراش نامناسب دندان ممکن است به علت تراش ناکافی یا بجا گذاشتن لبه های تیز و یا تراش غیر یکنواخت دندان باشد. محل ختم تراش (Finish Line) نیز در جای مناسب از تاج دندان نیز برای جلوگیری از ریز نشت  لبه ای (Micro Leakage) مسئله بسیار مهمی است کر ترش دندان باید لحاظ گردد. 
 
2-عدم به کارگیری قوانین مربوط به طراحی لبخند توسط دندانپزشک: آگاهی از اصول طراحی لبخند در نظر گرفتن تناسب بین لب ها دندان و لثه باید به صورت اجزاء کامل و هماهنگ باهم به درستی مد نظر دندانپزشک قرار گیرد. همچنین موقعیت لبه دندان های قدامی بازسازی بافت نرم و هارمونی بین اجزاء صورت و دندان نیز باید مورد توجه قرار گیرد. اگر دندانپزشک آگاهی از این موارد نداشته بیمار راضی نخواهد گشت.

3-انتخاب لابراتوار مناسب: اگر لابراتوار از آخرین مواد ساخته شده یا تکنیک های ساخت رنگ بندی های مختلف دندان تصویر برداری های پیشرفته تشخیصی کمک نگیرد دستیابی به نتیجه ای زیبا دور از دسترس خواهد بود. شاید یک رنگ مناسب برای یک بیمار در همان سن ولی با پوستی روشن تر انتخابی کاملا اشتباه باشد.

4-تکنسین: همکاری یک دندانپزشک با تکنسین مجرب و با استعداد و متعهد و دارای علم به روز دندانپزشکی بسیار مهم هست. تکنسین باید در استفاده از پودرهای مختلف پرسلن گذاشتن زمان کافی برای ساخت مواد سرامیکی پوشاندن لبه های لامینیت جلوگیری از تجدید و تکرار ساخت مواد سرامیکی مسئله بسیار مهمی است که همواره باید برای جلب رضایت بیمار و جلوگیری از اتلاف وقت بیمار لحاظ گردد.

5-بیمار: خود بیماران نیز می توانند دلیل شکست لامینیت باشند.بیماری که انتظارات غیرمنطقی و نامعقول از دندانپزشک خود جهت زیبایی دندان ها دارند و بیمارانی که می خواهند نقص های دیگر اجزاء دیگر صورت را بپوشانند نتیجه درمان آنها نارضایتی خودشان را به دنبال خواهد داشت. به عنوان مثال بیمارانی که با دیدن عکس یک هنرپیشه می خواهند لب یا دندان های برجسته داشته باشند در حالی که صورت آنها کوچک بوده و یا بیمارانی که طرح لبخند زیبا می خواهند که با خطوط پوست لب رنگ پوست و مو همخوانی ندارد و دندانپزشک خود را تحت فشار می گذارد و در نتیجه درمان آنها نیز منجر به نتیجه نامطلوب خواهد شد.
 
 
 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 20

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 21

همچنین شما می توانید اطلاعات تکمیلی این پکیج فوق العاده را از اینجا نیز مشاهده نمایید بهترین دندانپزشک در غرب تهران 22

 


از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

درباره دکتر علی سجودی

دکتر علی سجودی خوشابی در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. سپس در سال 1389 در دوره DGZI آلمان که زیر نظر دکتر رولف رومر برگذار گردید دوره ایمپلنت خود را با موفقیت پشت سر نهادند. ایشان همچنین در امتحان فلوشیپ ICOI موفق به کسب بالاترین نمره شدند.سپس در سال 1392 در دوره لیزر که زیر نظر دانشگاه آخن آلمان در ایران برگزار گردید شرکت کردند و Certificate لیزر دریافت کردند. ایشان همچنین تاکنون در زمینه ایمپلنت زیر نظر اساتید معروف جهان نظیر دکتر آشیل پیوندی، دکتر نیبل برکات و ... آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند. در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتیدی چون دکتر آصف زاده، پروفسور یزدانی آموزش دیده و در دوره های مختلف و آخرین سمینار های برگزار شده شرکت داشتند.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2

map
googlea5e9e2012138def7.html