<link rel=

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

قیمت کامپوزیت دندان [کامپوزیت ونیر + پرسلن ونیر]

قیمت کامپوزیت دندان [کامپوزیت ونیر + پرسلن ونیر]

قیمت کامپوزیت دندان - ونیر ها لایه های نازکی هستند که در درمان های زیبایی دندان استفاده می گردند. این لایه ها به صورت پوسته ای روی دندان ها گذاشته می شوند  که به زیبایی دندان ها کمک زیادی می کند.

1396/02/24
4,068
0

قیمت کامپوزیت دندان

 
 

قیمت کامپوزیت دندان

فیلم کامل کامپوزیت دندان

 

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

کامپوزیت ونیر را می توان اینگونه تعریف کرد، کامپوزیت دندان از ترکیب چند مواد که بر اثر ترکیبات شیمیای ذره ای به نام فیلر که استحکام بالا دارد درست می شود. در واقع کامپوزیت ونیر یک ترکیب خمیری است که بر اثر تابش نور یووی در طول موج خاص سفت و سخت می شود. بعد این که کامپوزیت سفت شد به وسیله پولیش به آن فرم و شکل مناسب می دهند و این شکل و فرم بستگی به سلیقه ی بیمار دارد که بخواهد به شکلی در بیاید.
 
 
 
مطالعه بیشتر:       همه چیز درباره ایمپلنت دندان  
 

 

 

عکس کامپوزیت ونیر

قیمت کامپوزیت دندان  - عکس کامپوزیت ونیر
 

کامپوزیت ونیر چگونه انجام میشود؟

این درمان می تواند به راحتی لبخندی زیبا برای شما به ارمغان بیاورد. امروزه با پیشرفت علم در زمینه دندانپزشکی شاهد این بوده ایم که در این دو دهه هر روز مواد جدید و با کیفیت تری به برای ترمیم و زیبایی در دسترس دندانپزشکان بوده است. با استفاده از کامپوزیت ونیر می توانید یکی از بهترین لبخند های زندگی را تجربه کنید.
 
 

عکس کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان - عکس کامپوزیت دندان
 

معایب کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر لایه ای است از مواد هم رنگ دندان که توسط دندانپزشک ساخته و تهیه می شود که رنگ توسط بیمار انتخاب می شود. این درمان زیبایی برای بیمارانی که می خواهند از درمان موضعی، زیبایی دندان ها، تغییر رنگ دندان های اصلی یا هر مشکل دیگر بر روی دندان ها می توانند از این درمان استفاده کنند. نکته ی مهمی که در کامپوزیت ونیر وجود دارد این است که کاملا بی ضرر است.
 
 
 
 
کامپوزیت ونیر لایه ای از مواد هم رنگ دندان است که برای ترمیم موضعی یا زیبایی یا تغییر رنگ اصلی
یا هنگام وجود عیب روی دندان گذاشته می شود. توضیح کامل مقاله در لینک زیر:
 
 

 

پرسلن چیست؟

لایه های نازکی که در دندان پزشکی زیبایی به عنوان روکش استفاده می شوند را پرسلن ونیر می گویند. پرسلن روی دندان قرار داده می شود و به زیبایی دندان می افزاید. برای دندان های نا مرتب و بد رنگ استفاده از ونیر پرسلن توصیه می شود.
 

آموزش تکنیک پرسلن

جنس پرسلن ونیر یا لمینت که برای اصلاح خط لبخند در درمان زیبایی زیبایی استفاده می گردد، معمولا سرامیکی می باشد و نسبت به کامپوزیت ونیر دوام بیشتری دارد. روش تکنیک پرسلن ونیر به این صورت است که ابتدا دندانپزشک برای قرار دادن آن بر روی دندان قالبی از دندان ها تهیه می کند و قالب گرفته شده را به لابراتوار می فرستند. سپس لابراتوار پرسلن ونیر را که ساخته شده به کلینیک ارسال می کند و در مرحله نهایی دندانپزشک آنها را روی دندان بیمار قرار می دهد.
 
قیمت کامپوزیت دندان - معایب پرسلن ونیر

 

معایب پرسلن ونیر

بزرگترین عیب پرسلن ونیر این هست که دندان ها تراش داده می شوند، و اینکه در صورتی که به پرسلن ها آسیبی وارد آید, پرسلن ونیر باید تعویض شود و برخلاف کامپوزیت ونیر امکان ترمیم برای آنها وجو ندارد. علاوه بر این زمان درمان طولانی تر می باشد، به این خاطر که یک مرحله قالبگیری انجام می شود ، سپس به لابراتوار فرستاده می شود و زمان درمان طولانی تر می گردد. در نهایت هزینه پرسلن ونیر نیز بالاتر می باشد.
 

هزینه کامپوزیت دندان چیست؟

همانطور که اشاره شد درمان زیبایی دندان ها انواع مختلفی دارد. که در هر مورد از درمان ها روش ها متفاوت، مواد مصرفی متفاوت، زمان و هزینه هر درمان نیز با بقیه درمان ها فرق دارد. هزینه درمان با کامپوزیت دندان نیز به همین صورت است که مشخص گردد برای ترمیم دندان می باشد و یا درمان زیبایی. که در هر مورد با توجه به کیس مورد نظر هزینه انجام کار متفاوت می باشد. در ادامه برخی هزینه را به صورت کلی توضیح خواهیم داد.
 

قیمت کامپوزیت ونیر

ونیر در این روش که از جنس کامپوزیت می باشد و اغلب در مطب ساخته می شود تا حدودی شفاف تر هست و برای دندان های خیلی زرد رنگ احتمال دارد نتیجه مطلوبی حاصل نگردد، در این روش که به روش مستقیم نیز معروف هست گاها نیاز به تراش دندان می باشد اما این اتفاق برخلاف پرسلن ونیر کمتر رخ می دهد.
اما جذاب ترین قسمت این مقاله بحث قیمت کامپوزیت ونیر می باشد. که این مورد با توجه به کیس های مختلف متفاوت می باشد اما به طور کلی در ابتدای سال 98 این تعرفه برای روش مستقیم  یا ونیر کامپوزیتی از650 هزار تومان تا 900 هزار تومان برای هر واحد دندان متغیر می باشد.
 
 
قیمت کامپوزیت دندان  - انواع کامپوزیت دندان
 
 

قیمت پرسلن ونیر

پرسلن ونیر با توجه به جنس منحصر به فردی که دارد، که استحکام بالایی هم دارد و روش درمان آن هم تا حدودی طولانی تر و هزینه بیشتری به واسطه انتقال بعضی از مراحل کار به لابراتوار ها را دارد، هزینه درمان بیشتری را شامل می شود. به طور کلی در نیمه ابتدای سال 98 این هزینه در محدوده 1 میلیون و 800 هزار تومان تا 2 میلیون و 300 هزار تومان می باشد.
 

ترمیم دندان با کامپوزیت

بعضی از بیماران کامپوزیت را فقط برای پر کردن دندان های خالی می دانند که این شایع درست نیست البته برای پر کردن دندان ها هم استفاده می شود، در واقع از کامپوزیت برای پر کردن توسط تابش نور یووی استفاده می شود. مواد کامپوزیت زیبایی با مواد کامپوزیت پر کردنی متفاوت است، مواد کامپوزتی زیبایی بسیار تعداد محدودی دارند. به طور کلی هر کامپوزیتی مستحکم است و سفید، برای درمان های زیبایی استفاده نمی گردد.
 
 
 
 
در این روش بعد از برداشت پوسیدگی دندان، ابتدا ماده ای به نام اسید اچ استفاده می گردد که سبب ایجاد حفراتی
بسیار بسیار زیاد در حد میکرون در دندان می گردد.
 
مطالعه بیشتر >>>   ترمیم دندان با کامپوزیت   
 

 

فیلم پرکردن دندان با کامپوزیت

 
 

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر لایه ای است از مواد هم رنگ دندان که توسط دندانپزشک ساخته و تهیه می شود که رنگ توسط بیمار انتخاب می شود. دو نوع کامپوزیت وجود دارد ونیر Direct یا مستقیم ونیر Indirect یا غیر مستقیم. ونیرهای مستقیم را در یک جلسه با ترکیب کردن کامپوزیت ونیر می توان استفاده کرد. زمانی که بخواهید تعداد کمی از دندان هایتان را ونیر کنید از روش ونیر غیر مستقیم استفاده می شود.
 

طول عمر کامپوزیت دندان

روش غیر مستقیم زمان زیادی می برد و تماماً به هنر و تکنیک دندانپزشک بر می گردد. این درمان زمانی کاربرد دارد که رنگ دندان ها تغیر کرده باشد یا بیماری هایی از قبیل دیاسیتی، هیپوپلازی دندان های دچار تغییر رنگ تتراسایکلین یا تغییر رنگ خاکستری – آبی، لکه های سفید رنگ و موضعی white spot داشته باشید. دندان ها بصورت تک تک و مرحله به مرحله باید ونیر گردد.
روش های درمان و زیبایی دندان با کامپوزیت و لمینت دندان دائمی نیستند و به این صورت هم نیست که زمان مشخص شود که مثلا 20 سال عمر می کنند، بلکه این درمان ها پس از انجام هم نیازمند مراقبت هستند.
 

تغییر رنگ کامپوزیت دندان

همچنین در صورت بهداشت منظم و مرتب دهان و دندان تغییر رنگ نیز رخ نخواهد داد. علاوه بر این ها لمینت یا کامپوزیت دندان به هیچ عنوان باعث پوسیدگی نخواهند شد، مگر از قبل از درمان زیبایی پوسیدگی وجود داشته باشد یا بهداشت نا مناسب و یا نهایتا گیر غذایی وجود داشته باشد.
 
 
قیمت کامپوزیت دندان - تغییر رنگ کامپوزیت دندان
 
 
 
 
مطالعه بیشتر:       هزینه کاشت دندان به چه صورت است؟  
 

 

 

پولیش کامپوزیت دندان

در ابتدا دندان ها توسط دندانپزشک با دستگاه های مخصوص خشک و تمیز می گردد. بعد از اینکه دندان ها خشک و تمیز گردید پزشک شروع به کار می کند و دندان ها را از هم تفکیک می کند سپس با استفاده از موادی که دستیار دندانپزشک از قبل آمده کرده است بر رو دندان ها می مالد بعد از تمام شدن این مرحله با استفاده از اشعه یووی آن را سفت و سخت می کند، بعد از پایان این مرحله، همین روش را برای دندان های بعدی پیاده سازی می کند تا تمام دندان های مورد نظر بیمار کامپوزیت شود و در آخر شروع به پولیش زدن کامپوزیت می کند تا دندان ها شکل بگیرد.
 

ویدیو رضایت بیمار کامپوزیت دندان سرکار خانم سعداله زاده

قیمت کامپوزیت دندان - ویدیو های بشتر

 
 

ترمیم دندان با تجهیزات روز دنیا + زیبایی منحصر به فرد + ماندگاری طولانی مدت

قیمت کامپوزیت دندان  - ترمیم دندان

اگر دندان ها خوب مسواک نشود و از نخ دندان استفاده نشود به مرور زمان مواد غذایی و یا مصرف شیرینی منجر
به ایجاد پوسیدگی دندان می شود. اگر هر 6 ماه به دندانپزشک مراجعه کنید به پوسیدگی دندان های خود پی میبرید
و در اولین فرصت اقدام به ترمیم دندان می کنید.
 
در صورتی که درمان مورد نظر دیر انجام شود ممکن است به عصب رسیده و دندان احتیاج به درمان ریشه داشته باشد.
پس هر چه سریع تر برای تعیین وقت چکاب و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
 
ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 
قیمت کامپوزیت دندان  - گالزی تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html