کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

ایمپلنت دندانی چیست؟

تعداد بازدید : 659

ایمپلنت دندانی چیست؟ ایمپلنت قطعه ای فلزی می باشد که اغلب به شکل ریشه دندان است و داخل استخوان فک بیمار گذاشته می شود. ایمپلنت دندانی به عنوان پایه ای جهت قرار دادن پروتز ( دندان مصنوعی ) استفاده می شود و بازسازی تاج دندان های از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت میسر می شود. ایمپلنت دندانی پایه ای از جنس فلز تیتانیوم خالص می باشد که به عنوان ریشه دندان با کاربرد و هدف نگهداری روکش هایی که جانشین تاج دندان هستند، به کار برده می شوند. پس از اینکه ایمپلنت در استخوان فک محکم شد، دندان جدید روی آن نصب شده که این دندان به صورت کامل مشابه دندان های طبیعی می باشند و حسی کاملا طبیعی به بیمار دست می دهد.

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت قطعه ای فلزی می باشد که اغلب به شکل ریشه دندان است و داخل استخوان فک بیمار گذاشته می شود. ایمپلنت دندانی به عنوان پایه ای جهت قرار دادن پروتز ( دندان مصنوعی ) استفاده می شود و بازسازی تاج دندان های از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت میسر می شود.

ایمپلنت دندانی پایه ای از جنس فلز تیتانیوم خالص می باشد که به عنوان ریشه دندان با کاربرد و هدف نگهداری روکش هایی که جانشین تاج دندان هستند، به کار برده می شوند. پس از اینکه ایمپلنت در استخوان فک محکم شد، دندان جدید روی آن نصب شده که این دندان به صورت کامل مشابه دندان های طبیعی می باشند و حسی کاملا طبیعی به بیمار دست می دهد.
 

توضیحات فایل تصویری ایمپلنت دندانی چیست ؟ 

 

 

 

جنس ایمپلنت های دندانی چیست؟‌

جنس ایمپلنت دندان از فلزات متفاوت و حتی سرامیک ها می باشد، اما اغلب ایمپلنت های دندانی از جنس فلز تیتانیوم ساخته می شوند.

 

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت های دندانی:

 1. فیکسچر
 2. اباتمنت

فیکسچر ایمپلنت داخل استخوان فک قرار داده می شود و عملا ایفا کننده نقش ریشه دندان است.

قسمت اباتمنت ایمپلنت روی فیکسچر قرار می گیرد و در آخر روکش چینی با فرم دندان طبیعی روی آن می آید.

 

خصوصیات ایمپلنت دندانی :

 • ایمپلنت دندانی، بهترین راه حل برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد.
 • ایمپلنت دندانی، ازلحاظ شکل و ظاهر، کاملا طبیعی می باشد و با دندان های طبیعی بیمار هیچ فرقی نمی کند.
 • ایمپلنت دندانی، احساس ِ داشتن ِدندان، مانند دندان طبیعی را به وجود می اورد و به هنگام تکلم و تغذیه کاملا حس دندان طبیعی را دارد.
 • ایمپلنت دندانی به عنوان ریشه دندان عمل کرده که روی آن روکش طبیعی گذاشته می شود که به عنوان تاج دندان عمل می کند.
 • ایمپلنت دندانی در مواردی که دندان های مصنوعی متحرک بیمار، گیر کافی در دهان نداشته باشد، می تواند به عنوان گیر مناسبی جهت ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی بکار رود.

 

در چه مواردی از ایمپلنت دندانی استفاده می شود؟
 

 • هنگامی که به دلیل از دست رفتن یک دندان جلویی میان آن ها فاصله زیادی افتاده باشد و همچنین دندان های اطراف طبیعی باشند.
 • هنگامی که به دلیل از دست رفتن چند  دندان جلویی میان آن ها فاصله زیادی افتاده باشد و همچنین دندان های اطراف طبیعی باشند.
 • هنگامی که یک یا چند دندان از انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد و فقط یک سمت از دندان ها طبیعی باشند.
 • هنگامی که تمامی دندان های یک یا دو فک از بین رفته باشد.

 

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندانی :

به طور کلی ایمپلنت دندانی باید از همان توجه و مراقبتی برخوردار شود که در دندان های طبیعی انجام می شود .با اینکه می دانیم ایمپلنت دندانی مانند دندان طبیعی دچار پوسیدگی نمی شود، اما در هر حال میکروب های داخل دهان باعث آسیب رساندن به لثه اطراف ایمپلنت دندان می شوند و اگر مراقبت کافی و لازم از ایمپلنت به عمل آورده نشود، عمر آن به خطر می افتد.

بنابراین مراقبت های روزانه برای ایمپلنت ضروری است و همچنین چکاب توسط دندانزشک نیز جزو همین عوامل ضروری رسیدگی به ایمپلنت دندان به حساب می اید. پس اگر قصد مسواک زدن و مراقبت دائمی همچون دندان های طبیعی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی نکنید!!!

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

مطالب مشابه

لمینت سرامیکی

تمام انسان ها زیبایی را دوست دارند و چندین سال است که برای زیبایی دندان های خود به کلنیک ها و مطب های دندان پزشکی مراجعه می کنند تا دندان های نامرتب و بد رنگ خود را زیبا تر و خوش جلوه تر کنند. امروزه با پیشروفت علم در حوزه دندانپزشکی روش های بسیاری برای حل این مشکلات برای بیماران در مطب ها و کلنیک ها انجام می شود.  یکی از درمان های بسیار پر کاربرد و قطعی برای بیماران لمینت دندان است. در لمینت دندان شما تنها در دو جلسه دندان هایی کاملا سفید، مرتب، فاصله های بین دندانی منظم خواهید داشت که بر خلاف درمان های دیگر نیاز به طول درمان ندارد و شما در کمترین زمان درمان خواهید شد.

ادامه مطلب

مراقبت ها ازلمینت دندان

لمینت تکی از درمان های رایج دندانپزشکی زیبایی است که در تمامی دانشگاه های دنیا تدریس می شود و اگر کار درست و اصولی انجام شود و طرح درمان صحیح باشد به هیچ عنوان باعث آسیب رسیدن به دندان نمی شود. همه ی افراد برای گذاشتن لمینت دندان مناسب نیستند و علت آن عاداتی است که در دهان خود دارند برای مثال فری که دندان قروچه می کند یا دندان هایش را روی هم فشار می دهد در نهایت دندان های او ضعیف شده و به لمینت که از مواد پر سلان (سرامیکی) ساخته شده است آسیب می رساند و این باعث ترک خوردن و شکستن لمینت می شود. 

ادامه مطلب

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
ایمپلنت دندان پین باریکی است که از جنس تیتانیوم خالص سازگار می باشد و درون استخوان فک جایگذاری می شود. دندان مصنوعی می تواند به ایمپلنت دندان متصل شود. تقریبا 3 تا 6 ماه جهت رشد و ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت دندان زمان نیاز داریم.
پزشک برای انتخاب نوع ایمپلنت دندان ، فاکتورهایی همچون مقدار استخوان در دسترس، مقدار استحکام استخوان دهان بیمار و مدت زمان بارگزاری ایمپلنت را مد نظر قرار می دهد. چنانچه استخوان کافی برای جایگذاری ایمپلنت دندان نداشته باشیم، می توان در شرایط خاص مقداری استخوان از قسمت های دیگر گرفت و عمل پیوند استخوان را انجام داد.
 با توجه به مقدار سختی استخوان باید نوع ایمپلنت دندان به طور مثال ایمپلنت پیچ دار و ایمپلنت بدون پیچ را برگزید. ایمپلنت دندان را می توان سریعا بعد از از دست رفتن دندان و کشیده شدن آن و یا بعد از مدت زمان طولانی ترمیم، درون دهان گذاشته شود. ظاهر ایمپلنت دندان مثل ریشه دندان طبیعی می باشد. 

ادامه مطلب

کلینیک تخصصی ایمپلنت

ویژگی های منحصر به فرد کلینیک تخصصی ایمپلنت  برای رفاه حال بیماران و مراجعین محترم بصورت مکرر و همیشگی چکاپ دندان ها و مشاوره ها را در کلینیک تخصصی ایمپلنت کاملا رایگان انجام می دهیم.  در یک کلینیک تخصصی، ایمپلنت توسط متخصص پریو،  متخصص جراحی ایمپلنت می شود که با فیکسچر و قطعات مصرفی که از بهترین و مطرح ترین برنده های روز دنیا استفاده می کنند و به مراجعین محترم ارائه می شود.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh