این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

کاربرد لیزر در دندانپزشکی ویدیو توضیحات دکتر علی سجودی

انتشار : 1400/06/16 0 نظر 2,169 بازدید

دانلود رایگان کاربرد لیزر در دندانپزشکی ویدیو توضیحات دکتر علی سجودی

کاربرد لیزر در دندانپزشکی - ویدیو توضیحات دکتر علی سجودی درباره دستگاه لیزر بافت نرم و کاربردهای آن در درمان های دندانپزشکی اعم از جراحی لثه با لیزر، ایمپلنت دندان با لیزر و دیگر درمان ها که می توانید این ویدیو فوق العاده جذاب و کاربردی را مشاهده بفرمائید. توصیه ما این است که اگر از درمان های سنتی و جراحی ها در دندانپزشکی واهمه و ترس دارید، دیدن این ویدیو را از دست ندهید.

 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  فیلم ایمپلنت لیزری - جراحی ایمپلنت با لیزر
 
 

دیگر کاربرد ها و فواید لیزر در دندانپزشکی

LANAP و درمان Periodontal با لیزر و درمان لثه با لیزر، چه کارهایی می توانند برای من انجام دهند؟ اگر از پیامدهای periodontal سنتی و یا جراحی لثه می ترسید، هم اکنون گزینه درمانی جایگزین مؤثر و با کم ترین جراحت دیگری در دسترس شما قرار دارد. ( پیشنهاد میشود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید ) اکنون درمان لثه با لیزر، درمان periodontal لیزری و LANAP (روش اتصال جدید با کمک لیزر) در دسترس می باشند. این روش ها در نابود کردن باکتری ها از لثه های شما کارآیی بسیاری دارند ضمن آن که حساسیت دندان و تحلیل لثه را به گونه چشمگیری محدود می کنند. LANAP یک روش درمانی است که امتیاز آن ثبت شده و برای مداوای بیماری های لثه طراحی شده است، در این روش شکافی ایجاد نمی شود و از بخیه استفاده نمی شود. در روش لیزری هیچ گونه شکاف یا بخیه ای برای لثه ها مورد نیاز نیست، این سبب می شود که روش یاد شده با راحتی بیشتری همراه باشد، جراحت کم تری داشته باشد و فرآیند بهبود آن سریع باشد.

 
 
فواید کاربرد لیزر در دندانپزشکی - تصحیح لبخند لثه ای
 

 تصحیح لبخند لثه ای

حالت لبخند لثه ای می تواند بنا به چندین دلیل رخ دهد: کوتاه بودن لب بالائی، سایش بیش از حد دندان ها در اثر کار کردن زیاد، عمودی بودن بیش از حد فک بالا (بلند بودن استخوان فک بالائی) و altered passive eruption (وضعیتی که در اثر اضافی بودن لثه ایجاد می شود). شما با وجود این دلایل، ناچار نیستید که با یک لبخند لثه ای زندگی کنید. به ما اجازه بدهید تا با دندان پزشک شما برای تعیین علت اصلی همکاری کنیم و برنامه درمانی مناسب را پیدا کنیم.

 
فواید کاربرد لیزر در دندانپزشکی - حذف لکه های تیره روی لثه
 

 حذف لکه های تیره روی لثه

معمولا وجود لکه های سیاه، قهوه ای یا مایل به آبی و تغییرات رنگ یا لکه لکه شدن لثه ها، جایی برای نگرانی ندارد ولی این چیزها می توانند بدن ما باشند و یا به هنگام لبخند زدن، سبب شوند که شما شرم داشته باشید و از ظاهر خودتان خجالت بکشید. مشکل لکه های لثه آنست که این لکه ها می توانند لثه های سالم را ناسالم نشان دهند. لثه ها به اندازه دندان ها در دید هستند، بنابراین ظاهر لثه های سالم به اندازه خود دندان ها در داشتن یک لبخند خوب اهمیت دارد. خوشبختانه با درمان لثه ها بوسیله لیزر و با زمان بهبودی که به گونه شگفت آوری کوتاه است، می توان این لکه ها را به سرعت و بدون درد برطرف کرد.


گاهی تکنیک های سفید کردن (bleaching) بر روی لثه ها به کار می رود تا بتوان به ظاهر روشن تری دست یافت و یا لکه ها را برداشت. هنگامی که عمل سفید کردن منجر به روشن تر شدن می شود، ساینده ها عوامل سفید کننده ای هستند که اغلب برای مناطقی بزرگ تر از میزان لازم به کار می روند. لیزرهای مربوط به دندان (لیزر dental) را می توان با دقت هدف گیری کرد طوری که دقیقا محل لکه را با پرتوی لیزر هدف گرفت. دیگر آن که برخلاف عوامل آزار دهنده مربوط به bleaching، لیزر dental سریع و بدون درد است و زمان بهبود زیادی لازم ندارد. همچنین در سایت dentistryiq اطلاعات کاملی وجود دارد. 

 
فواید کاربرد لیزر در دندانپزشکی - تصحیح خط لبخند
 
 
 
 

تصحیح خط لبخند

روش های تغییر شکل لیزری لثه مزایایی نسبت به جراحی مرسوم دارند. در اساس، این روش ها بدون درد و خونریزی هستند در عین حال نیاز به بیهوشی ندارند یا بیهوشی کمی نیاز دارند و اثرات جراحت کلی بدن بیمار را محدود می کنند. جراحی لیزری را می توان برای تصحیح خط لثه همراه با کار دندان پزشکی ترمیمی انجام داد، چه پس از آن و چه بدون کار ترمیم؛ کارهایی مانند تاج های چینی و روکش.

 
فواید کاربرد لیزر در دندانپزشکی - ویدیوهای بیشتر
فواید کاربرد لیزر در دندانپزشکی - گالری تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi