این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان در سال 98 به چه صورت است ؟

ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان در سال 98 به چه صورت است ؟

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چطور انجام می شود؟ با مطالعه این مقاله و دیدن ویدیو ایمپلنت دندان ، در کمتر از 5 دقیقه هر آنچه که باید درباره ایمپلنت دندان بدانید را کسب کنید.

1398/10/23
301,998
29

ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان در سال 98 به چه صورت است؟ 

اینگوار پس از مطالعات و آزمایش های متعدد متوجه نتایج عجیبی از واکنش استخوان خرگوش با فلزات شد ...  داستان جذاب و خواندنی تاریخچه ایمپلنت دندان را می توانید در انتهای این مقاله مطالعه کنید، همچنین در این مقاله می خوانید: ایمپلنت یا کاشت دندان چطور انجام می شود؟ فیلم چگونگی کاشت ایمپلنت دندان با جزئیات در کمتر از 5 دقیقه | قیمت انواع ایمپلنت | راهکارهای کاهش هزینه های دندانپزشکی و مخصوصا کاشت ایمپلنت دندان.
 
 

ایمپلنت دندان چیست؟

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت دندان ( Dental Implant ) یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می باشند. ایمپلنت دندان توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل و ساخته می شود. ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. جنس قطعات ایمپلنت دندان یا همان فیکسچرها تیتانیوم می باشد. که به دلیل اینکه کاملا از لحاظ بیولوژیکی با بدن تطابق دارند، در تماس با بدن و استخوان فک هیچگونه واکنش آلرژیک بوجود نمی آید. که این مورد یکی از بزرگترین دستاورد ها در علم دندانپزشکی می باشد.
 

فیلم ایمپلنت دندان - ایمپلنت دندان چطور انجام می شود

 

 
مقاومت تیتانیوم در برابر ترکیبات اسید و نمک؛ و اکسیژن و همچنین خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن شرایط لازم و کافی را برای استفاده از آن در ساختمان استخوان فک فراهم می آورد. علاوه بر اینها بر روی سطح تیتانیومی ایمپلنت یا فیکسچر یک لایه محافظ وجود دارد که این سطح را در مقابل تحلیل و خوردگی محافظ می کند. که همه این موارد باعث می گردد که این قطعه تیتانیومی به عنوان یک جسم خارجی به شمار نرود و با قرار دادن آن در استخوان فک بیماران، به راحتی با آن سازگار گردد. البته یک نوع خاصی از ایمپلنت وجود دارد به نام ایمپلنت لیزری ( ایمپلنت ساخته شده با لیزر ) که کاملا متفاوت با ایمپلنت معمولی می باشد و شرایط کاملا بهتر و بهینه تری دارد.
 
ایمپلنت های لیزری در گردن یا کرست خود میکرو کانال هایی دارند، که این میکرو کانال ها با لیزر و به صورت دقیق و بسیار حساب شده و با اندازه گیری های دقیق در اطراف آن قرار گرفته و در ساختار ایمپلنت شکل گرفته اند. در واقع این میکرو کانال های لیزری هستند که اتصالات لثه ای و چسبندگی فوق العاده را در اطراف ایمپلنت بوجود می آورند، که یک بافت بیولوژیکی زنده را در اطراف ایمپلنت رقم می زنند. با علم بهتر که همان ایمپلنت لیزری می باشد، سازگاری بهتری بوجود می آید و به طبع آن نتایج بهتری بدست می آید و در نهایت زیبایی بسیار بهتری حاصل می گردد.
 
مزایای ایمپلنت لیزری
 
به طور کلی جنس تیتانیومی فیکسچر سبب می شود که استخوان های اطراف دندان رشد کنند و از تحلیل استخوان فک جلوگیری به عمل آید. در مورد ایمپلنت دندان لازم است که دو قسمت اصلی آن توضیح داده شود قسمتی که داخل استخوان فک قرار می گیرد که اصطلاحاً فیکسچر ( Fixture ) نامیده می شود و قسمت تاجی که بالای لثه قرار می گیرد اباتمنت ( Abutment ) خوانده می شود روی اباتمنت پروتز یا روکش ایمپلنت قرار می گیرد. شاید داستان چگونگی ساخت ایمپلنت برای همه جالب باشد، در انتهای مقاله می توانید تاریخچه جذاب و خواندنی داستان ایمپلنت دندان را مطالعه کنید.
 
 
جراحی ایمپلنت دندان - فیکسچر
 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

در مرحله اول و به هنگام جراحی، فیکسچر یا قطعه اصلی، درون استخوان فک قرار می گیرد، سپس روی فیکسچر، اباتمنت متصل می گردد و سپس روی آن روکش (پروتز ثابت) گذاشته می شود. بنابراین، بعد از انتخاب دندان مناسب، فیکسچر داخل دهان بیمار گذاشته می شود. پروتزی که روی آن گذاشته می شود متفاوت است و می تواند ثابت یا متحرک باشد. انجام تمامی مراحل ایمپلنت حدود 3-2 ماه زمان می برد و بیمار بعد از انجام جراحی باید صبر کند تا استخوان در اطراف آن کامل شکل بگیرد.
 
 
مراحل ایمپلنت دندان
 

مرحله اول جایگذاری ایمپلنت دندان: بی حسی

اولین قدم برای جایگذاری ایمپلنت در دهان، بی حس کردن بافت هاست. کاشت ایمپلنت طی عمل جراحی انجام می شود بنابراین در آن برش بافت وجود دارد. ممکن است از بی حسی موضعی و احتمال آرام بخش و یا بیهوشی عمومی استفاده شود. در هر صورت در حین کاشت، کاملا راحت هستید و احساس درد نمی کنید.
 
مرحله اول جایگذاری ایمپلنت دندان: بی حسی
 

مرحله دوم جایگذاری ایمپلنت دندان: برش لثه

قدم دوم، دسترسی به استخوان فک است چرا که باید پایه پیچی شکل ایمپلنت داخل استخوان فرو برود. برای این منظور ابتدا با اسکالپل (چاقوی جراحی) برشی در لثه ایجاد می شود و دو زبانه بافتی در محل کاشت ایمپلنت ایجاد می شود. سپس با ابزار دستی (اِلِوِیتور یا الِواتور) هر زبانه بالا زده می شود تا استخوان زیر آن دیده شود.
پس از آن دکتر دندانپزشک استخوان را مورد بررسی قرار می دهد که در بهترین حالت ممکن و شرایط ایده آل آن استخوان باید صاف و مسطح باشد. اگر وضع متفاوتی مشاهده شود، دندانپزشک با دریل دندانپزشکی استخوان را تغییر می دهد تا به بهترین شکل خود برسد و شرایط مناسب برای جایگذاری ایمپلنت در آن فراهم گردد.
اما راه کم تهاجمی تر دیگری هم برای دسترسی به استخوان فک وجود دارد. در این روش دندانپزشک با برش دایره ای شکل کوچکی (به جای زبانه بافتی) ایجاد می کند. برای این کار از پانچ دایره ای استفاده می شود که بخش مدور کوچکی از بافت لثه را می برد. این مقدار کمی بزرگتر از قطر ایمپلنت است. سپس دریل کاری و جایگذاری ایمپلنت انجام می شود. مزیت این برش دایره ای این است که مقدار بافت هایی که صدمه می بینند کمتر و التیام سریعتر است. اما تنها در صورتی می توان از این برش کم تهاجمی استفاده کرد که دو شرط زیر وجود داشته باشد:
1- هیچ تردیدی در مورد مناسب بودن بافت لثه و استخوان در محل کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.
2- هیچ نگرانی راجع به مناسب بودن موقعیت کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.
 
مرحله دوم جایگذاری ایمپلنت دندان: برش لثه
 

مرحله سوم جایگذاری ایمپلنت دندان: علامت گذاری

تعیین موقعیت ایمپلنت قدم بسیار مهمی در موفقیت درمان است. پس از ارزیابی استخوان دندانپزشک با مته های متفاوت کار سوراخ کردن استخوان را انجام می دهد. این مته ها قطرهای مختلفی دارند و کار با مته نازک تر شروع می شود و به تدریج قطر مته بزرگتر می شود تا سوراخ ایجاد شده به تدریج پهن شود. ابتدا با مته میله ای شکل مدور کوچک، محل سوراخ علامت گذاری می شود. این سوراخ علامت گذاری تا بیرونی ترین لایه استخوان می رسد و عمق زیادی ندارد. این کار برای تعیین موقعیت سوراخ پایلوت در مرکز محل کاشت ایمپلنت دندان، انجام می شود.
 
مرحله سوم جایگذاری ایمپلنت دندان: علامت گذاری
 

مرحله چهارم جایگذاری ایمپلنت دندان: سوراخ کردن استخوان

دریل پایلوت در محل علامت گذاری شده، ایجاد می شود. این سوراخ قطر کمی دارد. هنگام ایجاد این سوراخ ممکن است دندانپزشک از راهنمای پلاستیکی استفاده کند. راهنمای پلاستیکی وسیله ای است که با استفاده از قالب پلاستر دهان بیمار، قبلا تهیه شده است و به تعیین محل دقیق ایمپلنت و مرکز قرار داشتن سوراخ پایلوت و هدایت به موقعیت درست کمک می کند. سوراخی که در این مرحله ایجاد می شود طولی برابر با یک سوم تا نصف طول مورد نیاز برای کاشت ایمپلنت را دارد.
 
مرحله چهارم جایگذاری ایمپلنت دندان: سوراخ کردن استخوان
 

مرحله پنجم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی جهت و راستای سوراخ اولیه

در این مرحله جهت گیری سوراخ اولیه، ارزیابی می شود. برای این منظور پین یا میله مدرج مخصوصی داخل سوراخ قرار می گیرد. این کار به دندانپزشک این فرصت را می دهد که جهت و راستای سوراخ را دوباره ارزیابی کند. اگر به نظر می رسد راستای سوراخ از راستای مورد نظر انحراف داشته است، از آنجایی که سوراخ کوچکتر از قطر ایمپلنت است و باید پهنتر شود، می توان زاویه آن را اصلاح کرد.
 
مرحله پنجم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی جهت و راستای سوراخ اولیه
 

مرحله ششم جایگذاری ایمپلنت دندان: تکمیل طول سوراخ استخوان  

در این مرحله از کار، تکمیل سوراخ انجام می شود و تنظیمات لازم صورت می گیرد. اکنون ابعاد سوراخ به اندازه طول ایمپلنت رسیده است. میله اندازه گیری دوباره در سوراخ قرار می گیرد تا عمق سوراخ مشخص شود. در مرحله دریل کردن استخوان این مسئله خیلی مهم است که استخوان نباید زیاد از حد مورد حرارت قرار بگیرد. زیرا با بالا بردن دما، ممکن است سلول های استخوانی لطمه ببینند و اصطلاحا بمیرند و همچنین باعث می گردد ایمپلنت به استخوان جوش نخورد و پروسه پیوند استخوان و یکپارچه سازی آن که اصلی ترین و مهم ترین بخش درمان ایمپلنت می باشد؛ با شکست روبرو شود. دکتر دندانپزشک برای جلوگیری از بالا رفتن دمای استخوان از مته استفاده کند که در این بین مراقب باشد که فشار یا سرعت بالاتر از حد مجاز استفاده نکند.
هنگام پروسه دریل کردن استخوان برای ایجاد سوراخ در استخوان برای قرار دادن ایمپلنت، دائما سرم و یا محلول آب نمک برای پایین آوردن دما اسپری می گردد. که این کار باعث می شود بافت ها هم کمتر صدمه ببینند.
 
مرحله ششم جایگذاری ایمپلنت دندان: تکمیل طول سوراخ استخوان
 

مرحله هفتم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی سوراخ پیش از جایگذاری ایمپلنت

پس از آن که بخش مهم و اصلی جراحی ایمپلنت پشت سر گذاشته شد، دکتر دندانپزشک مجددا میله مدرج را داخل سوراخ ایجاد شده قرار می دهد و آن را ارزیابی می کند و برای آخرین مرتبه عمق سوراخ و زوایا و راستای ایمپلنت را بررسی می کند.
در بعضی از موارد موقعیت ایمپلنت ممکن است به ساختارهای آناتومی مانند عصب ها، رگ های خونی یا دندان های مجاور نزدیک باشد. در این شرایط ممکن است از عکس پرتوی ایکس ( عکس های OPG یا CBCT ) در مرحله ارزیابی سوراخ برای بررسی دقیق تر استفاده شود.
 
مرحله هفتم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی سوراخ پیش از جایگذاری ایمپلنت
 

مرحله هشتم جایگذاری ایمپلنت دندان: پهن کردن سوراخ استخوان

دندانپزشک با مته هایی که هر یک قطر بیشتری از قبلی دارند، سوراخ را پهن تر می کند تا در نهایت قطر آن به اندازه ایمپلنت برسد.
اندازه قطر و طول ایمپلنت بر اساس میزان استخوان موجود در محل کاشت، انتخاب می شود. به طور کلی ایمپلنت بزرگتر بهتر و مقاوم تر است به همین علت تلاش می شود تا حد ممکن ایمپلنت بزرگتری انتخاب شود. هر چه طول و قطر ایمپلنت بیشتر باشد توزیع بار در آن و انتقال آن به استخوان پیرامون مطلوب تر خواهد بود. بیشتر ایمپلنت ها 4 میلی متر قطر دارند. بعضی از دندانپزشک ها از ایمپلنت با قطر 3.25 استفاده می کنند که کمترین قطر مطمئن برای ایمپلنت استاندارد است. ایمپلنت های بزرگتر از 4 میلی متر نیز وجود دارد اما به صورت گسترده استفاده نمی شود چون معمولا پهنای استخوان برای این ایمپلنت ها کفایت نمی کند.
 
مرحله هشتم جایگذاری ایمپلنت دندان: پهن کردن سوراخ استخوان
 

مرحله نهم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی وضعیت سوراخ محل کاشت ایمپلنت

اکنون سوراخ کاری تمام شده است و دندانپزشک دوباره با میله وضعیت سوراخ ایمپلنت را ارزیابی می کند تا مطمئن شود عمق و راستای آن درست است.
 
مرحله نهم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی وضعیت سوراخ محل کاشت ایمپلنت
 

مرحله دهم جایگذاری ایمپلنت دندان: رزوه دار کردن سوراخ استخوان

دندانپزشک با استفاده از وسیله ای که رزوه ایجاد می کند (قلاویز)، رزوه هایی در سوراخ داخل استخوان ایجاد می کند که متناسب با رزوه های ایمپلنت است. حالا سوراخ آماده دریافت ایمپلنت است.
بعضی از انواع ایمپلنت، خود رزوه هستند و در حالی که داخل سوراخ استخوان پیچ می شوند، لبه های آنها شیارهای مورد نیاز را در استخوان ایجاد می کند بنابراین نیازی به رزوه کردن استخوان ندارند.
 
مرحله دهم جایگذاری ایمپلنت دندان: رزوه دار کردن سوراخ استخوان
 

مرحله یازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: جایگذاری ایمپلنت

بالاخره در این مرحله ایمپلنت یا همان فیکسچر داخل سوراخ ایجاد شده در استخوان فک قرار داده می شود. این کار به طرق مختلفی انجام می شود یا به صورت دستی با آچار مخصوص دندانپزشکی که اکثر آنها مجهز به ترک سنج هستند و یا با استفاده از دریل دندانپزشکی انجام می شود.
 
مرحله یازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: جایگذاری ایمپلنت
 

مرحله دوازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: بستن سوراخ ایمپلنت با پیچ درپوش

در نهایت و در مرحله آخر جراحی سوراخ ایمپلنت بسته می شود. دکتر دندانپزشک یک کلاهک مخصوص به نام هیلینگ یا پیچ درپوش را روی ایمپلنت پیچ می کند و اصطلاحا ایمپلنت را از محیط بیرون کاملا مهر و موم می کند. پس از آن بافت لثه را که ابتدای جراحی شکافته شده بود به جای خود برمی گرداند و آن را بخیه می کند تا جوش بخورد. یک تا دو هفته برای بهبود لثه بخیه ها می مانند و پس از آن کشیده می شوند. این کشیدن بخیه کاملا بدون درد انجام می گردد.
و به این ترتیب عمل جراحی کاشت ایمپلنت به پایان می رسد. اکنون باید چند ماه صبر کنید تا استخوان به ایمپلنت جوش بخورد و بتواند فشار فک را تحمل کند. معمولا 3 تا 6 ماه طول می کشد تا بتوان روکش دندان روی ایمپلنت نصب کرد. با این حال گاهی صرفا برای زیبایی موقتا روکش دندان روی ایمپلنت قرار می گیرد اما به شکلی تنظیم می شود که کوتاه تر باشد تا فشاری به آن و ایمپلنت وارد نشود. اطلاعات کامل مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت به تفصیل همراه با عکس و فیلم در مقاله زیر توضیح داده شده است.
 
مرحله دوازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: بستن سوراخ ایمپلنت با پیچ درپوش
 

 قیمت ایمپلنت دندان سال 97 چقدر است؟

بعضی از دندان پزشکان بعد از ایمپلنت دندان، پروتزها یا روکش های ایمپلنت را خودشان می سازند تا هزینه کاشت دندان یا ایمپلنت کاهش پیدا کند و در این صورت نیازی به مراجعه به متخصص پروتز نیست و اگر اتفاقا در کلینیک تخصصی ایمپلنت، پروتز یا روکش دندان، به همراه جراحی ایمپلنت انجام شود برای بیمار بهتر است و کار، در زمان کوتاه تری انجام می شود و یک مرکز تخصصی ایمپلنت پاسخگوی درمان بیمار ایمپلنت خواهد بود.
 
ضمن اینکه در این حالت استرس بیمار نیز کاهش پیدا می کند. تعیین هزینه ایمپلنت یا قیمت کاشت ایمپلنت در جلسه مشاوره متخصص ایمپلنت با بیمار انجام می شود و قیمت ایمپلنت های مختلف به بیمار اعلام می گردد و بیمار می تواند از حق انتخاب برخوردار باشد و متناسب با بودجه خود ایمپلنت مناسبی انتخاب نماید.
 

تعرفه دندانپزشکی سال 98

تعرفه دندانپزشکی سال 98 نیز تحت تاثیر افزایش قیمت دلار در این چند ماهه اخیر قرار گرفت و تعرفه دندانپزشکی سال 98 طی چند مرحله تغییر پیدا کرد. این تغییر طوری بوده که بسیاری از مراکز در ماه های ابتدایی سال 98 حداقل دو بار افزایش قیمت را به ناچار اعمال نموده اند. اما در این بین مراکزی هم بوده اند که تعرفه دندانپزشکی سال 98 همانند سال گذشته اعلام کرده یا کمترین تغییر قیمت را اعمال نموده اند. با توجه به افزایش قیمت همگانی تعرفه دندانپزشکی سال 98 به نسبت سال 97 ، این افزایش قیمت را می توان در حدود 25 الی 40 درصد ذکر کرد. اما همانطور که اشاره کردم تعداد معدودی مراکز دندانپزشکی، میزان تغییر قیمت در تعرفه دندانپزشکی سال 98 را در بین 10 الی 20 درصد نگه داشته اند.
 
عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت
 

قیمت ایمپلنت در سال 2019

قیمت ایمپلنت در سال 2019 در ایران با افزایش چشمگیری همراه بود. همانطور که اشاره شد با افزایش نرخ دلار و همچنین اعمال تحریم های جدید تر خرید قطعات ایمپلنت دندان از کشور های اروپایی و آمریکا با مشکلات فراوانی همراه بود. که به سبب همین مشکلات قیمت ایمپلنت در سال 2019 هم سیر صعودی داشت و هیچگاه این نرخ پایین نیامد. قیمت ایمپلنت در سال 2019 برای قطعات درجه یک از حدود 4 میلیون شروع شد و در نیمه سال 2019 حتی قیمت برخی برندهای ایمپلنت به 6 میلیون هم رسید. برای مثال قیمت ایمپلنت لیزری درجه یک آمریکایی در حدود 5 میلیون و 500 هزار تومان در نیمه سال 2019 می باشد، که به نسبت ماه های گذشته تا حدودی افزایش داشته است. در جدول زیر می توانید تعرفه دندانپزشکی ایمپلنت را مشاهده نمائید، این قیمت ها تا نیمه اول سال 98 تغییر نخواهد کرد.
 

جدول تعرفه دندانپزشکی سال 98 در مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

برای مشاهده جدول با کیفیت بالا روی آن کلیک کنید

جدول تعرفه دندانپزشکی سال 97

هزینه های فوق تا پایان سال 98 ثابت می باشد و تغییری نخواهد کرد

 

قیمت انواع ایمپلنت

همانطور که می دانید جنس ایمپلنت از آلیاژ فلزی به نام تیتانیوم و یا تیتانیوم خالص می باشد که ساخت قطعات آن با فرمولاسیون پیچیده و مراحل مختلفی انجام می شود. که در این پروسه دقت و کیفیت برای ساخت هر چه بهتر این قطعات بسیار قابل ملاحظه است. از همین رو هر چه این قطعات با دقت بالاتر و کیفیت مطلوب ساخته شوند به طبع تطابق پذیری بهتری با استخوان فک بیمار دارند. و همه این موارد باعث می شود که قیمت این قطعات بالا باشد. سازندگان قطعات ایمپلنت کیفیت و دقت را فدای هیچ چیز نمی کنند به همین دلیل برندهای بسیار معروف سازنده ایمپلنت، اینقدر از کار خود مطمئن هستند که گاها برای آنها ضمانت مادام العمر صادر می کنند. در این بین سازندگان دیگری نیز هستند که شاید با همین دقت و کیفیت نتوانند قطعات خود را تولید نمایند اما می شود از آنها نیز استفاده نمود، ولی توصیه اکید ما این است هرگز سراغ ایمپلنت های خیلی ارزان با برند های ناشناخته نروید، زیرا شک نکنید که تقلبی می باشند و استفاده از آنها، آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. قیمت انواع ایمپلنت بسته به نوع برند و تکنولوژی ساخت ان از حدود 3 میلیون تومان تا 7 میلیون تومان می باشد.
 
قیمت انواع ایمپلنت
 

قیمت ایمپلنت آمریکایی

قیمت ایمپلنت های آمریکایی تنوع گسترده ای دارد. به طور کلی قیمت ایمپلنت در آمریکا با توجه به نوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت قطعات آن و همچنین نوآوری های انجام شده متفاوت می باشد. مثلا شرکت های زیمر و بایو همیشه جزء برند های برتر ایمپلنت بوده اند و از دیرباز تا کنون در رده بندی های صورت گرفته از انجمن دندانپزشکان آمریکا بیشترین امتیازات را دریافت کرده و همواره با رعایت استاندارد های اساسی جزء 5 برند برتر ایمپلنت در آمریکا و جهان بوده اند. قیمت ایمپلنت آمریکایی برندهای زیمر و بایو در محدوده 4 میلیون و پانصد هزار تا 6 میلیون می باشند. قیمت ایمپلنت دیگر برندهای آمریکایی نیز در همین محدوده و شاید اندکی کمتر می باشد.
 
قیمت ایمپلنت آمریکایی
 

قیمت ایمپلنت اروپایی

قیمت ایمپلنت اروپایی همچون تنوع ساخت و کشورهای سازنده ایمپلنت بسیار متفاوت می باشد. مثلا قیمت ایمپلنت در اروپا ساخت کشور سوئیس در برخی از برند ها، بسیار بالا می باشد. در حالی که هزینه ایمپلنت در اروپا در کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا پایین تر می باشد. به طور کلی قیمت ایمپلنت در اروپا از محدوده 3 میلیون تومان تا 7 میلیون تومان متغیر می باشد.
 

قیمت ایمپلنت آلمانی

قیمت ایمپلنت آلمانی دی آر اس به نسبت بقیه شرکت های سازنده در آلمان قیمت نسبتا بالاتری دارد. در کل قیمت ایمپلنت در کشور آلمان از حدود 3 میلیون تا 5 میلیون تومان متغیر می باشد. قیمت ایمپلنت آلمانی در این چند سال اخیر زیاد تغییر نداشته است.
 
قیمت ایمپلنت آلمانی
 

قیمت ایمپلنت سوئیسی

قیمت ایمپلنت های سوئیسی فراز و فرود بسیاری را دارد. مثلا ایمپلنت سوئیسی اشترومن جزء گرانترین ایمپلنت های دنیا به شمار می رود. در حالی که قیمت دیگر ایمپلنت های سوئیسی بسیار پایین تر می باشند. و این اختلاف قیمت زیاد ایمپلنت در سوئیس شاید زیاد جالب نباشد. به طور کلی قیمت ایمپلنت سوئیسی از حدود 2 میلیون و 500 هزار تا 7 میلیون تومان می تواند متغیر باشد.
 
قیمت ایمپلنت سوئیسی
 

قیمت ایمپلنت ایتالیایی

ایمپلنت ایتالیایی سوییدن اند مارتینا دارای کیفیت و دقت بالایی می باشد و قیمت آن از دیگر برند های تولید کننده ایمپلنت در ایتالیا بالاتر است. به طور کلی قیمت ایمپلنت ایتالیایی در محدوده 2 میلیون و 800 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان می باشد.
 
قیمت ایمپلنت ایتالیایی
 

قیمت ایمپلنت فرانسوی

شاید ایمپلنت آی دی آی iDi معروفترین برند ایمپلنت فرانسوی باشد. قیمت ایمپلنت فرانسوی آی دی آی به نسبت کیفیت آن بسیار مناسب می باشد. کلا قیمت ایمپلنت های فرانسوی در محدوده 3 میلیون و 500 تا 4 میلیون و 500 ثابت می باشند و تغییر خاصی ندارند. اصولا قیمت ایمپلنت فرانسوی دارای بیشترین ثبات بین ایمپلنت های اروپایی می باشد.
 
قیمت ایمپلنت فرانسوی
 

قیمت ایمپلنت اسپانیایی

قیمت ایمپلنت اسپانیایی بالاخص برند موزو نسبت به کیفیت قطعات ساخته شده در کشور اسپانیا بسیار مناسب می باشد. در واقع ایمپلنت های اسپانیایی از جمله ایمپلنت های درجه دوم اروپا محسوب می شوند به همین خاطر قیمت آنها که در حدود 3 میلیون تا 4 میلیون تومان می باشد بسیار منطقی و مناسب می باشد.
 
قیمت ایمپلنت اسپانیایی
 

قیمت ایمپلنت آسیایی

قیمت ایمپلنت آسیایی با توجه به نوع ساخت و تکنولوژی های به کار رفته در آنها در حد متوسط قیمت جهانی ایمپلنت می باشد. به طور کلی قیمت ایمپلنت آسیایی از حدود 2 میلیون تومان شروع می شود و سقف قیمت ایمپلنت آسیایی 4 میلیون تومان می باشد.
 

قیمت ایمپلنت کره ای

قیمت ایمپلنت کره ای دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. قیمت ایمپلنت کره ای دنتیس در حدود 3 میلیون 500 هزار تا 4 میلیون متغیر می باشد. دیگر برندهای ایمپلنت کره ای نیز در همین محدوده یا پایین تر قیمت دارند.
 
قیمت ایمپلنت کره ای
 

قیمت ایمپلنت ایرانی

قیمت ایمپلنت ایرانی تولید شده در شرکت کیمیا کاشت اطبا، در مقایسه با شرکت های سازنده مقابل آن، به گفته مدیران شرکت ایرانی بسیار پایین تر می باشد. قیمت ایمپلنت ایرانی مشابه نمونه برتر کره ای در حدود 2 میلیون تومان، قیمت ایمپلنت ایرانی مشابه نمونه اروپایی در حدود 2 میلیون و 800 هزار تومان و بالاخره هزینه ایمپلنت در ایران مشابه نمونه های درجه یک دنیا و ایمپلنت های آمریکایی در حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان می باشد. کاشت ایمپلنت در کشور ایران با برندهای مختلف انجام می پذیرد که هزینه آن با توجه به تعرفه های ذکر شده در بالا در سال 98 می باشد.
 
قیمت ایمپلنت ایرانی
 

قیمت ایمپلنت چینی

همانطور که اشاره شد هنوز برند خاصی برای ساخت ایمپلنت در کشور چین وجود ندارد. و اگر ایمپلنتی در این کشور ساخته می شود یا با نظارت کمپانی های سازنده اروپایی و آمریکایی ساخته می شود و توسط آن کمپانی ها ساپورت و تایید می شوند و یا هیچ گونه ارزش و اعتباری ندارند و صرفا یک کپی بسیار بی کیفیت از ایمپلنت های معروف می باشد. در واقع قیمت ایمپلنت چینی بی کیفیت بسیار پایین تر از نمونه اصلی و با کیفیت آن می باشد.
 
قیمت ایمپلنت چینی
 

هزینه کاشت ایمپلنت دندان با لیزر چقدر است؟

از آن جایی که دستگاه لیزر، بسیار گران قیمت است و هزینه نگهداری بالایی دارد و مواد مصرفی آن نیز گران است، کاشت دندان با لیزر هزینه بیشتری نسبت به کاشت دندان به روش معمولی دارد که هزینه آن را منطقی تر می کند. اما اگر بیمار مزایای کاشت دندان با لیزر را که در بالا به آن اشاره گردید در نظر بگیرد، هزینه لیزر چندان هم بالا نخواهد بود.
معمولا هزینه کاشت دندان با لیزر 20 تا 30 درصد بالاتر از کاشت دندان با روش معمولی خواهد بود.مزیت مهم دیگر این که بیمار بعد از کاشت دندان درد بسیار کمتری خواهد داشت.
 
تکنولوژی جدید درمان ایمپلنت دندان با لیزر
 
 
مطالعه بیشتر:      ایمپلنت دندان با لیزر + ویدیو 
 
 

تعرفه دندانپزشکی با لیزر

متخصص ایمپلنت باید با استفاده از بررسی های دقیق و با دقت کافی و در نظر گرفتن روش های درمانی مناسب و کم هزینه برای بیمار، هزینه کاشت دندان را به بیمار اعلام کند و اینکه نیاز است چه اقداماتی برای جراحی و پروتز ایمپلنت صورت بگیرد و با درنظر گرفتن بودجه مناسب درمان ایمپلنت انجام شود.
 

فیلم توضیحات دکتر سجودی در مورد هزینه کاشت ایمپلنت دندان

 

تعرفه دندانپزشکی 98 وزارت بهداشت

با کاهش دادن هزینه های دارویی در وزارت بهداشت قمیت تجهیزات نیز کاهش پیدا کرده و با حذف کردن دلال های این حوزه برای واردات تجهیزات دندانپزشکی و پزشکی و همچنین اصلاح کردن قیمت این تجهیزان شاهد بهبود پیدا کردن این وضعیت بود.به گفته ی مدیران غذا و دارو در دانشگاه های پزشکی کشور اقداماتی را در کاهش هزینه کاشت دندان و درمان های دیگر انجام گرفته و با توجه به مکانیسم یارانه ای شدن برای کاهش دادن قیمت ها به اصلاح قیمت پایه ی تجهیزات پزشکی اقدام شود تا به این منظور فشار روی کمپانی های خارجی بیشتر شود.
 
با توجه به تعرفه دندانپزشکی 98 وزارت بهداشت در ایران برخی از تجهیزاتی که وارد می شود از قیمت نهایی آن ها در کشورهای خارجی مثبل اروپا و آمریکا نیز بیشتر بوده و عامل اصلی آن شرکت های خارجی وارد کننده هستند که با قیمت گذاری های این چنین قدرت خرید همه ی کشورها را یکسان قلمداد می کنند و یا تجهیزات را با قیمت بیشتری به فروش می رسانند و این تفاوت قیمت بسیار تاثیر گذار بوده.
 
این مشکلات از بی اطلاعی مدیران در بخش تهیه تجهیزات پزشکی دارد و اینکه قیمت های واردات بسیار زیاد بوده و برای اینکه این هزینه کاشت دندان جبران شود فشار آن بر بیماران آمده و اگر تجهیزات پزشکی را با قیمت مناسب تری وارد کنند و اصلاح قیمت پایه انجام شود می توان کاهش هزینه های بعدی را به همراه داشت و هزینه ی مستقیم درمان بیماران کاهش یافته. بنا بر تعرفه دندانپزشکی 98 وزارت بهداشت ارزش تجهیزات تولید داخلی پزشکی در ایران به 400 دلار ولی واردات این تجهیزات از ارج و شرکت خارجی دو برابر و معادل 800 دلار بوده و باعث می شود که هزینه های پزشکی و دندانپزشکی سنگین شود زیرا حدود 60 درصد از تجهیزاتی که استفاده می شوند وارداتی هستند.
 
تعرفه دندانپزشکی 97 وزارت بهداشت
 
در میان درمان های دندانپزشکی هزینه کاشت دندان بسیار بالتر از بقیه ی هزینه ها بوده و شکایات زیادی را در برداشته و باید گفت که بیشترین هزینه ی درمان ایمپلنت به قیمت خود کالا برگشته و دستمزد پزشک نیز ناچیز بوده. به همین اساس اقداماتی را در خصوص کاهش هزینه ی کاشت دندان به عمل آمده و این هزینه دارای تاییدیه های کیفی بوده شده و با انجام رایزنی هایی که انجام می گیرد می خواهند تلاش کنند تا هزینه ایمپلنت کاهش پیدا کند زیرا اگر کسی بخواهد درمان ایمپلنت را انجام دهد باید از عهده آن بربیاید.
در حال حاضر برخی از تجهیزات پزشکی که ضروری هستند تا دو سال آینده ذخیره شده اند و بیمارستان ها با کمبود تجهیزات مواجه نیستند ولی باید تا یکسال آینده را خریداری کرد. با توجه به تشخیصاتی که در واردات تجهیزات هست آلوده بودن آن ها بسیار به چشم می خورد ولی تا کنون تا حد امکان سعی شده است که تجهیزات آلوده و بی کیفیت وارد نشوند و تمامی این تجهیزات دارای گواهینامه های بین المللی هستند و اینکه دارای استاندارد های حوزه سلامت باشند مورد سخت گیری قرار گرفته.
 

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت 

قیمت ایمپلنت یا هزینه کاشت ایمپلنت بستگی به عوامل مختلفی دارد که به این موارد در زیر خواهیم پرداخت.
 
 
 
 
الف-کشور سازنده ایمپلنت: برخی کشورها قدمتی طولانی در زمینه ساخت ایمپلنت دارند و از سال های دور در این زمینه فعالیت دارند و این امر عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت دندان می باشد.
 
ب-تکنولوژی منحصر به فرد: در بین کشورهای سازنده ایمپلنت، برخی کشورها دارای تکنولوژی و سبک های مخصوصی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت هستند و به هیچ قیمتی حاضر به فروش این تکنولوژی نیستند. در واقع این مسئله در حال حاضر به عاملی رقابتی در سطح جهان تبدیل شده است و این امر در قیمت ایمپلنت موثر می باشد.
 
ج-کیفیت قطعات: هرچه کیفیت قطعات ساخته شده ایمپلنت بهتر باشد، قیمت ایمپلنت بالاتر است. در واقع هزینه تولید ایمپلنت برای شرکت سازنده ایمپلنت بالاتر است چرا که از بهترین مواد مصرفی در ساخت قطعات ایمپلنت استفاده می کند و این امر ماندگاری قطعات ایمپلنت را برای بیمار بالاتر می برد.
 
د- ضمانت قطعات ساخته شده: این مورد مهمترین عامل در تعیین قیمت کاشت ایمپلنت می باشد. ضمانت ایمپلنت نشان می دهد که شرکت سازنده ایمپلنت به برند و مارک ایمپلنت خود 100 درصد مطمئن است. در این بین برخی شرکت های سازنده ایمپلنت ضمانت نامه کتبی به مرکز تخصصی ایمپلنت و متخصص ایمپلنت ارائه می کند. این مسئله در تعیین هزینه ایمپلنت یا هزینه کاشت دندان عامل بسیار مهمی می باشد.
 
ه-بودجه تحقیقاتی: برخی شرکت های سازنده ایمپلنت، به مسئله تحقیقات در زمینه ایمپلنت اهمیت بسیار می دهند. در واقع بخش اصلی بودجه شرکت به این مورد اختصاص می یابد و به همین دلیل هر روز شاهد بهبود کیفی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت هستیم. این مورد نیز در تعیین هزینه کاشت دندان نقشی تاثیرگذار دارد.
 

تفاوت هزینه دندانپزشکی در ایران با خارج از ایران

هزینه ی کاشت دندان در ایران یک سوم کشورهای اروپایی است و با قیمت 1.5 تا 3.5 میلیون تومان است که این هزینه ی کاشت دندان ایمپلنت در کشورهای اروپایی یک سوم بیشتر بوده. هزینه ی کاشت دندان ایمپلنت با توجه به وسایل و مواد اولیه و همینطور پروتز و لابراتور و دستمزدی که نیاز است تا متخصص و پرسنل دندانپزشکی درمان را انجام دهند تغییر می کند و این قیمت پایه در ایران با 1 میلیون تومان برآورد شده و در برخی از مراکز و کلینیک ها با 1.5 میلیون دستمزد انجام می گیرد.
 
پروتز ایمپلنت دندان نیاز به مواد و وسایلی برای ساخت داشته و با توجه به جنس ایمپلنت و نوع آن تغییر کرده و هزینه ی کاشت دندان در بخش لابراتور نیز محاسبه شده و کمترین هزینه ای که از بیمار گرفته می شود مربوط به دستمزد متخصص بوده.
 
در حال حاضر در ایران هزینه کاشت ایمپلنت برای دستمزد دندانپزشک و پرسنل درمانی آن کم بوده و تعدادی از افراد برای انجام این درمان از خارج به ایران آمده تا این درمان را روی دندان هایشان انجام دهند. موادی که برای ایمپلنت استفاده می شود را باید از خارج وارد کرد و مجبور هستیم که آن ها را برای ساختن از کشورهای دیگر تهیه کنیم و این هزینه کاشت دندان با توجه به این موارد گران شده و برای مردم عادی هزینه کاشت دندان زیادی است و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد.
 

پوشش خدمات درمانی | بیمه دندانپزشکی

ساخت ایمپلنت در ایران هیچ مرکزی وجود ندارد و هیچ بیمه ای این نوع درمان را پرداخت نمی کند ولی در کشور سوئد برای کاشت دندان هزینه ی 4 دندان را پرداخت می کنند و رایگان بوده. و در ایران برای کاشت دندان می توان تحت پوشش بیمه قرار گرفت و اگر فرد تحت پوشش بیمه ای باشد هزینه ی کمتری را پرداخت می کند و به دلیل نداشتن توان مالی این هزینه جبران شده.
 
انجمن های دندانپزشکی در تلاش هستند که با همکاری های لازم با وزارت بهداشت و درمان کشور بتوانند راه هایی را برای پایین آوردن هزینه ی کاشت دندان برای بیماران تامین کنند تا اکثریت مردم بتوانند این درمان را انجام دهند.
سازمان صداو سیما و رئیس کمیته انجمن دندانپزشکی درخواست کرده که از افزاد متخصص و مجربی برای اطلاع رسانی عمومی مردم استفاده کنند تا در مقابل دوربین اطلاعات صحیحی را از لحاظ پزشکی به مردم بدهند و از هر کسی دعوت نشود که برای گفت گو به جلوی دوربین ها بیاید با توجه به اینکه باید به آن ها هزینه ای برای حضور در برنامه بدهند. زیرا باعث سردرگمی مردم شده.
 
بیمه دندانپزشکی
 
به گفته ی متخصصان می توان گفت که بالا بودن هزینه کاشت دندان هر چقدر بیشتر باشد دلیل بر با کیفیت بودن آن نیست و یا ارزان بودن آن دلیل بر بی کیفیتی آن نیست و با توجه به اینکه هزینه ی ساخت ایمپلنت در کلیه ی کشورهای دنیا بالا است ولی ایمپلنتی که ساخته می شود و ارائه می گردد قابل اعتماد کامل نبوده.
 
هر ساله انجمن ها و کنگره هایی در میان چندین کشور جهان بوجود می آید تا با هم آخرین تکنولوژی های روز دنیا را تبادل کنند و با ارائه دادن آخرین دستاوردهایی که در زمینه های تخصصی بدست آورده اند با حضور جراحان و متخصصان مجرب برگزار گردیده.
 
با کاشت دندان ایمپلنت در فرد این شانس بوجود می آید که بتواند دوباره از غذاهایی که دوست دارد لذت ببرد و با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزند و یا حرف بزند و دیگر مشکلات قبلی را نداشته باشد. با انجام راه حل هایی از قبیل سیستم های جدید درمانی هزینه کاشت دندان را کاهش داده اند و با استفاده از ترمیم هایی که انجام می گیرد درمان را سریع تر و آسان تر و کم هزینه تر کردند تا کلیه ی مراحل بهتر انجام گیرد و بیماران نیز هزینه ی کمتری را پرداخت کنند.
 

عمر متوسط ایمپلنت

عمر متوسط ایمپلنت
 
عوامل تاثیر گذار بر عمر متوسط ایمپلنت - روکش کردن دندان ها و کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت می تواند راه حلی مناسب برای افزایش طول عمر دندان هایی که از بین رفته اند باشد و تنها روشی است که از تحلیل استخوان جلوگیری کرده و به نوعی باعث بازسازی آن شده. افرادی که ایمپلنت می کارند می توانند از آن به عنوان دندان طبیعی حس کنند و به همان صورت عمل کرده و هیچ تفاوتی وجود نداشته و عمر متوسط ایمپلنت استفاده شده همانند دندان طبیعی باشد و بعد از گذاشتن ایمپلنت فرد می تواند به همان شیوه ی قبلی غذاهای مورد علاقه خود را بجود و از آن لذت ببرد و به همان رژیم غذایی سالم خود برگدد و به مانند دندان های طبیعی عمل کرده و شما به خوبی می توانید مسواک بزنی و یا نخ دندان بکشید و مانند دندان های طبیعی مراقبت کرده تا طول عمر آن ها افزایش یابد. در واقع عمر متوسط ایمپلنت از حداقل 30 سال به بالا می باشد.
 

چرا هزینه کاشت ایمپلنت دندان زیاد است؟

چرا هزینه کاشت ایمپلنت دندان زیاد است؟
 
این نوع درمان در مقایسه با درمان های سنتی که در دندانپزشکی انجام می شود فرق داشته و هزینه های مختلفی را شامل می شود با توجه به اینکه هزینه ساخت ایمپلنت جدا بوده و یا قطعات پروتز آن و هزینه لابراتور و روکش ایمپلنت و هزینه دستمزد پرسنل و متخصص جدا بوده باعث زیاد شدن آن شده است.
 

راهکارهای کاهش هزینه های دندانپزشکی

برای کاهش هزینه های دندانپزشکی در ابتدا لازم است که تحقیقات کامل برای پیدا کردن یک متخصص خوب انجام شود و با آگاهی کامل یک دندانپزشک حرفه ای و حاذق را انتخاب کنید ( برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله های ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت و بهترین دکتر دندانپزشک در غرب تهران را مطالعه کنید ) شما می توانید هر شش ماه یکبار یا سالیانه نزد دندانپزشک خود مراجعه کنید و از ایجاد هرگونه مشکل جلوگیری کنید. کار دیگری که انجام دادن آن بسیار مهم است رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد که با استفاده از مسواک، نخ دندان و دهانشویه باید روزانه صورت بگیرد. این کار علاوه بر سالم نگه داشتن دندان و خوشبو شدن دهان، حس بسیار خوبی را به شما می دهد. مورد دیگر کشیدن به موقع دندان عقل می باشد، ضرورت این کار زمانی مشخص است که دندان عقل با دندان های مجاور تماس دارد و باعث پوسیدگی آنها می شود که باید برای جلوگیری از این مورد سریعتر اقدامات لازم را انجام دهید. جرمگیری دندان هم به صورت سالانه یا هر دو سال یکبار به بهداشت دندان بسیار کمک می کند و از بسیاری از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری می کند. شاید تا اینجا تصور شما این باشد که ما بیشتر هزینه اضافه کرده ایم تا کاهش هزینه، اما با تامل دقیق تر متوجه خواهید شد که ارزش دندان ها بسیار گرانبها می باشند که با رعایت کردن همین موارد ساده تا حدود بسیار زیادی از هزینه های بالای دندانپزشکی جلوگیری می شود و مهم تر اینکه دندان شما سالم می ماند چون حفظ هر دندان در وهله اول بسیار مهم می باشد و در مواردی که چاره ی دیگری نباشد ما به درمان های دیگر اعم از ایمپلنت، روکش و ... رجوع خواهیم کرد. اما حالا فرض بر این است که چاره ای جز کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت دندان وجود ندارد، در این صورت چه راهکاری وجود دارد؟ برای این مورد پس از انتخاب دندانپزشک حرفه ای و متخصص نوع برند ایمپلنتی که می خواهید استفاده کنید بسیار مهم می باشد، (مطالعه بیشتر: بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟ ) چون قرار است که شما فقط و فقط یکبار برای ایمپلنت هزینه کنید، پس باید بهترین را انتخاب کنید. در مرحله روکش دندان نیز بهتر است در انتخاب اولیه، دندانپزشکی انتخاب کنید که کارهای پروتزی را هم خودشان انجام می دهند که در این مورد بسیاری از هزینه های شما صرفه جویی می شود. در نهایت از آنجایی که بسیاری از قطعات دندانپزشکی از خارج از کشور وارد می شود این هزینه ها رابطه مستقیمی با تغییرات ارزی دارند، پس با انتخاب آگاهانه قبل از بالا رفتن قیمت ارز می توانید هزینه های زیادی را پس انداز کنید. با توجه به همه این موارد گفته شده، لازم به ذکر است که برای هر تصمیمی که در رابطه با دهان و دندان خود می گیرید، نهایت دقت را داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام کنید. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد، نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.
 

تاریخچه ایمپلنت دندان

مردی که دو بار جهانیان را به خنده واداشت.
اینگوار برنمارک که بود؟ پروفسور «اینگوار برانمارک» ،جراح و ارتوپد سوئدی متولد 1929 کسی بود که علم ایمپلنتولوژی را در جهان متحول کرد و هرگز تصور نمی کرد روزی بتواند پنجره جدیدی در این حوزه به روی جهانیان بگشاید. او با  ادعای طوفانی و آتشین خود، منطق جهان پزشکی را به چالش کشید، تا جائیکه مورد تمسخر و انکار همکاران خود قرار گرفت اما وی هرگز تسلیم نشد. در سال 1952 تمامی تلاشهای پزشکان و دندان‌پزشکان برای کاشت جسم خارجی در بدن با شکست مواجه شده بود. نتیجه کار ، التهاب و پس زدن جسم کاشته شده در بدن بود یعنی استخوان در اطراف پیچ‌های فلزی ثابت‌کننده شکستگی‌های استخوان بدون ترمیم باقی می ماند.
این شکست ها، جراحان  ارتوپد‌ را به این نتیجه رسانده بود که بدن انسان فلزات را پس می زند بدن انسان فلز کاشته شده را پس می زند.؛ درست مانند خاری که در انگشت فردی فرو می‌رود. از اینجا بود که پروفسور برنمارک ظهور کرد. پایان نامه برنمارک نوسازی و رفتار سلول های استخوانی و منابع خونی در اطراف استخوان بود که  مبنای تحقیقات او نیز شد. وی در سال 1969 وزمانی  که به درجهٔ استادی رسیده بود یک تیم 40 نفره را برای تحقیقات در دانشگاه گوتنبرگ با هدف فوق راه اندازی کرد. پروفسور برنمارک و گروه تحت سرپرستی او، یک جسم فلزی از جنس تیتانیوم را داخل استخوان خرگوش جاسازی کردند تا با استفاده از میکروسکوپ روند ترمیم و جریان خون و رفتار سلول را از این طریق پیگیری نمایند.
وی به این منظور و از آنجا که معتقد بود ، استخوان خرگوش بسیار ترد وشکننده است ،پروسهٔ جراحی را با حداقل آسیب  و تروما انجام می‌داد. پس از گذشت دو سه ماه از جراحی و زمانیکه قصد خارج کردن فلز تیتانیوم از استخوان خرگوش را داشت با کمال تعجب ملاحظه کرد که استخوان با تیتانیوم جوش خورده است و امکان خارج کردن آن وجود ندارد. او ابتدا از این مساله ناراحت شد زیراو ساخت فلزهای تیتانیوم از لحاظ تکنولوژی در آن زمان بسیارمشکل بود ولی پس از مدت کوتاهی متوجه «استئو اینتگریشن» شد و مطالعات جدیدی را طرح ریزی کرد.
مشاهده اتفاقی یکپارچه شدن استخوان با قطعه تیتانیومی را می‌توان «سیب نیوتن» دنیای دندان‌پزشکی دانست.  البته نباید فراموش کرد که پروفسور برانمارک یک دندانپزشک نبود. مسیر دشواری  که ذهن خلاق پروفسور برانمارک پس از این مشاهده پیمود، مرز بین شاخه‌های مختلف علوم پزشکی را درنوردید و برای دنیای دندانپزشکی بزرگ‌ترین کشف قرن، اما برای خود وی 30 سال رنج و سختی  را به دنبال داشت.
در سالهای قبل از این کشف بزرگ، تمام تلاش‌های قبلی برای کاشت جسم خارجی در استخوان بدن بیمار پس از ایجاد درد و رنج فراوان،با شکست مواجه شده بود. در چنین تئوری اولیه ایمپلنت‌های دندانی چنان غیر قابل باور بود که جهان پزشکی را آشکارا به خنده واداشت. دندان‌پزشکان در صف مقدم مقاومت در برابر تکامل تحقیقات قرار داشتند و از این لحاظ به‌حق وامدار این مرد بزرگ هستیم.
برانمارک در تمام سه دهه بعد حتی هنگامی که موسسات علمی کشورش از تامین بودجه تحقیقاتش سر باز زدند تسلیم نشد و در آزمایشگاه شخصی خود با همکاری تیم زبده‌ای از بیولوژیست‌ها و پزشکان به مطالعه پدیده شگفت‌انگیز «استئواینتگریشن» یا جوش خوردن استخوان پرداخت.
در طی این سال‌های دشوار دو یار اصلی برانمارک که نه هم وطن او بودند و نه هم‌رشته او؛ نخست مهندس آمریکایی، محقق و دانشمند علم مواد، ریچارد اسکالک، که نخستین ایمپلنت دندانی جهان را طراحی کرد و نفر بعد، ویکتور کویئکا ساعت ‌ساز سوئدی که وظیفه دشوار تراشیدن ایمپلنت و وسایل جراحی را از تیتانیوم بر عهده گرفت.
در سال 1965 هنگامی که گوتسا لارسون سوئدی پس از سال‌ها تحمل نقص مادرزادی کام برای اولین بار توانست به صورت عادی بخندد و غذا بخورد، عنوان نخستین انسان درمان‌شده با ایمپلنت دندانی را از آن خود ساخت. اولین نفر از ده‌ها میلیون انسانی که در دهه‌های آتی به مدد پایمردی‌های برانمارک توانستند از مزایای درمان ثابت لذت ببرند و این دومین باری بود که برانمارک جهانیان را خنداند.
 

ویدیو رضایت بیمار ایمپلنت دندان جناب آقای شمس الدین مبصر

 

ایمپلنت دندان - ویدیو نظرات بیماران

 
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

هزینه کاشت دندان - ایمپنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 

نظرات کاربران

captcha Refresh
سید عباس نورانی
۱۳۹۸/۱۲/۰۲۰۰
پاسخ

سلام من سید عباس نورانی هستم از ساری. حدود  هشت ماه قبل اومدم خدمت اقای دکتر که ایمپلنت کردم هم از کارشون و هم از اخلاقشون و هم از خدمات بعد از انجام  کارشون واقعا راضی هستم. . تا چند روز اینده با همسرم میخوایم بریم برای کار ایمپلنت دندان که دوباره زحمت بدیم.... برای من اینکه چجوری یک دکتر همه کارها رو انجام میده خیلی مهمه. من که . اقای دکتر علی سجودی به همه پیشنهاد می کنم موفق باشید

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۰۴۰۰

سلام جناب نورانی عزیز
در خدمتتون هستیم ، ممنون از شما

amir
۱۳۹۸/۱۱/۲۸۰۰
پاسخ

ممنون از مقاله ی مفیدتون در مورد ایمپلنت دندان ممنون میشم به سایت ما هم سر بزنید. مطالب مفیدی در مورد وردپرس داریم. تهران وردپرس: آموزش بهینه سازی - آموزش وردپرس -  خدمات طراحی سایت وردپرس

فروشگاه اینترنتی
۱۳۹۸/۱۱/۲۰۰۰
پاسخ

موفق باشید.. لطفا تا می توانید راهنمایی های خود را شفاف تر بنمایید تا هر کسی بتواند به جواب پاسخ های خود برسد و من دوست دارم بیشتر در باب دندان های پشتی بدانم که چرا زودتر تحت تاثیر آسیب دیدگی قرار می گیرند 
باسپاس

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰۰۰

سلام دوست عزیز
بله حتما

مزد آبادی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
لطفا من راهنمایی کنید .
دندان هام رسما خورد میشه و میریز ( به صورت تیکه های کوچیک) الان این به دندان های جلویی هم رسیده، تصمیم دارم روکشش کنم که مانع ریختنش بشه- چه روکشی مناسب این کار است
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵۰۰
سلام وقت جناب آقای مزدآبادی محترم
شما باید سریعتر مراجعه کنید به دندانپزشک که میزان تخریب دندان های شما مشخص شود، که می شود دندان ها را حفظ کرد و روکش استفاده کرد یا خیر
برای آشنایی با انواع روکش دندان می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید
https://drsojodi.com/types-of-crowns
بهار الوندی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳۰۰
پاسخببخشید میخاستم هزینه هر واحد ایمپلنت رو بدونم
نوشین
۱۳۹۸/۱۱/۱۱۰۰
پاسخ
نه هیچ دردی نداره بی حسش میکنه مثل وقتی که می خوای عصب کشی کنی . من انجام دادم اصلا نترس چون هیچی متوجه نمیشی
آزیتا
۱۳۹۸/۱۱/۱۱۰۰
پاسخ
من از جراحی ایمپلنت خیلی میترسم ..درد داره بی حسیش؟؟؟؟؟
قبلش لازمه آنتی بیوتیک بخورم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳۰۰

سلام سرکار خانم آزیتا گرامی
شاید در نگاه اول اینطور برداشت شود که کاشت ایمپلنت دندان خیلی دردناک است، اما واقعیت امر این است که هنگام جراحی ایمپلنت، بیمار هیچ گونه دردی متوجه نمی شود، شاید بعد از جراحی، بیمار مقدار خیلی کمی درد حس می کند که به طور کامل با داروهای مسکن کنترل می شود، بعد از جراحی آنتی بیوتیک هم به بیمار تجویز می گردد که باید به صورت مرتب تا چند روز میل کند.

گلابتون
۱۳۹۸/۱۱/۰۷۰۰
پاسخ

من دقیقا توی دوراهی دندون مصنوعی یه دونه ای و ایمپلنت مونده بودم که گفتن ایمپلنت دندونای کناریشو میتراشن و اینا منم ترسیدم مصنوعی گذاشتم ولی اصلا تحملش رو ندارم و همش درش میارم چون وقتی میزارمش حالت تهوع میگیرم و اذیتم چون ی چیز اضافه تو دهنته و همچنین همش آب دهنت زیاده و هی باید قورتش بدی به قول معروف دهنت کف میکنه بنظرم ایمپلنت بهتره من میخوام برم بکارمش مصنوعی چِرته

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
سلام سرکار خانم گرامی
انتخاب دندان مصنوعی بستگی به سن شما و استخوان فک شما دارد، اکثر افراد قابلیت استفاده از ایمپلنت دندان رو دارند، و ایمپلنت پیشنهاد مناسبی برای آنها هست. برای افرادی که سن و سال بالایی دارند و تحمل جراحی رو ندارند و همچنین به دلیل بیماری خاص امکان ایمپلنت برای آنها وجود ندارد، دندان مصنوعی پیشنهاد می گردد. به طور کلی صرف نظر از هزینه؛ کاشت ایمپلنت دندان بسیار گزینه بهتری نسبت دندان مصنوعی می باشد.
عظیمی
۱۳۹۸/۰۹/۲۶۰۰
پاسخسلام چرا دندانپزشکان از ایمپلنت ساخت ایران استفاده نمیکنند
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۳۰۰

سلام جناب عظیمی عزیز
ایمپلنت ایرانی به تازگی به جمع دیگر برندهای ایمپلنت اضافه شده و شاید دلیل عدم استفاده هم این موضوع باشد
و این مسئله کمی زمان بر می باشد که ایمپلنت ایرانی کاملا بین دندانپزشکان و همچنین مردم جا بیافتد

سحر آهنگر
۱۳۹۸/۰۹/۲۴۰۰
پاسخ

با سلام.حدود 5ماه پیش فک بالا را کامل ایمپلنت کردم ولی هنگام صحبت کردن دندان هایم اصلا مشخص نیست.آیا راهی برای اصلاح آن وجود دارد؟آیا از کامپوزیت می شود استفاده کرد؟

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام سرکار خانم آهنگر عزیز
بدون دیدن عکس دندان های شما مشاوره در این مورد اندکی سخت است، اما دلایل متعددی می تواند داشته باشد، بسته به ساختار کلی دندان های شما و یا اینکه مدتی دندان نداشته اید و مواد و متریال استفاده شده برای پروتز های شما، می توان این موضوع را بررسی کرد . علی ایحال در اکثر مواقع این موضوع قابل حل می باشد

سینا
۱۳۹۸/۰۹/۰۹۰۰
پاسخ

این ویدیو ایمپلنت برای من از وسط هاش قطع میشه

درست همون نکته ای که خیلی برام مهمه به بعد قطع میشه

 

 

لطفا درست کنید

 

 

 

 

ممنونم

 

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام جناب سینای عزیز
مشکل برطرف شده است
از صبوری شما متشکریم

محمدعلی
۱۳۹۸/۰۴/۲۱۰۰
پاسخسلام خسته نباشی مشکل هرکسی واسه هرکاری هزینست اخه با ماهی 1500000چطورمیشه یه دست کامل دندون گذاشت.
زهرا پارسا
۱۳۹۷/۰۹/۲۲۰۰
پاسخ با درود وعرض ادب من ساکن خارج از کشور هستم می خواهم فک بالا و فک پائین را کاملا ایمپلنت دیجیتالی یا لیزری انجام بدهم با توجه به این که نیاز به پیوند استخوان دارم چند بار و چه مدت باید در ایران باشم و امکان دارد که هیچ روزی بدون دندان نباشم لطفا هزینه تقریبی را بفرمائید تا با برنامه ریزی در اسفند ماه یا بعد از تعطیلات نوووز خدمت برسم سلامت و موفق باشید
مرضیه
۱۳۹۷/۰۶/۱۲۰۰
پاسخسلام دکتر میخواستم در رابطه با کاشت دندان ایمپلنت درفک بالا دو عدد دارم چقدر هزینه دارد ممنون از راهنمایتان
ناشناس
۱۳۹۷/۰۳/۱۵۰۰
پاسخسلام.آیا مطالبی بیشتر درباره ایمپلنت در مقالات سایت هست؟ با تشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۱۵۰۰

سلام.وقت به خیر 

تشکر.برای پاسخ دقیق به این سوال می توانید از این صفحه بازدید بفرمایید.موفق باشید.  

https://drsojodi.com/best-dental-implant-brand

 
ناشناس
۱۳۹۵/۱۱/۲۲۰۱
پاسخخوبی دست کامل دندان از چه مبلغ شروع واخرین قیمت چقدر است طول عمرش چقدر است لطفا آدرس دقیق ایمیل کنید
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۵۰۱
پاسخسلام دکتر میخواستم در رابطه با کاشت دندان ایمپلنت درفک بالا دو عدد دارم چقدر هزینه دارد ممنون از راهنمایتان
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۵۰۱
پاسخسلام دکتر میخواستم در رابطه با کاشت دندان ایمپلنت درفک بالا دو عدد دارم چقدر هزینه دارد ممنون از راهنمایتان
حسین اصغر قاری نیت
۱۳۹۵/۰۵/۰۲۰۰
پاسخخواهشمند است قیمت ایمپلنت و تلفن و همچنین آدرس مطب خود را ذکر فرمایید.
admin admin
۱۳۹۵/۰۵/۰۶۰۰

با سلام.

قیمت ایمپلنت با توجه به نوع رابطه فکی ، استخوان باقیمانده و ......در نظر گرفته میشود.لطفا با مطب تماس بگیرید.تلفن و ادرس در پایین سایت درج شده است.

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html