این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت ایمپلنت دندان 1403

ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت ایمپلنت دندان 1403

ایمپلنت دندان می تواند بهترین گزینه برای جایگزین کردن دندان هایی باشد که به نحوی از دست رفته اند. در این مقاله به ابعاد مختلف کاشت دندانپرداخته ایم لطفا با ما همراه باشید.

1402/07/26
873,562
147

ایمپلنت دندان چیست؟

زمانی که انسان پا به سن می گذارد و کهولت سن به سراغش می آید مثل برخی از اعضاء و جوارح که با گذر زمان فرسوده و از کار می افتند دندان یا دندان ها نیز دچار مشکلاتی می شوند. این اشکالات هم در ظاهر تاثیر منفی می گذارد و هم موجب اختلالاتی در بدن مثل سیستم گوارش می شود زیرا غذا بطور کامل جویده نمی شود.

از لحاظ صوری و ظاهری هم مشخص است که ترکیب زیبای صورت علی الخصوص موقع خندیدن دیگر مثل گذشته نخواهد بود و در برخی افراد اعتماد به نفس را کم می کند. اینجاست که نقش پراهمیت ایمپلنت دندان روشن تر می گردد. 

بدست آوردن و ابداع یک راه حل و روش که جایگزین مناسبی برای دندان های معیوب باشد و دائمی باشد همیشه یکی از دغدغه ها بوده است. همانگونه که می دانید تا قبل از این، گذاشتن دندان مصنوعی بین افراد زیادی رایج بود و مردم به آن راغب بودند.

اما حتما دیده یا شنیده اید (از جمله بعضی از پدر بززرگ ها یا مادر بزرگ ها) که کسانی که از دندان مصنوعی استفاده می کردند یا هم اکنون هم استفاده می کنند معمولا از برخی مشکلات رنج می برند لذا این گرفتاری ها باعث شد که راه و روش بهتری به نام ایمپلنت دندان یا کاشت دندان جایگزین آن شود.

با پیشرفت تکنولوژی و زیاد شدن امکانات و تجهیزات ایمپلنت دندان خیلی ها که فکر و خیال از دست دادن دندان های خود را داشتند امروزه دغدغه این موضوع را ندارند چرا که به سهولت می توانند از ایمپلنت دندان بعنوان بهترین دندان دائمی مثل دندان طبیعی استفاده نمایند.

یکی از بهترین مزایای ایمپلنت دندان این است که نه تنها دائمی بوده بلکه هیچگونه عوارض خاصی برای استفاده کننده آن بوجود نمی آورد. و فرد از هرگونه آلرژی مصون خواهد بود.

ایمپلنت توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل و ساخته می شود. ماده ای که در ساخت آن استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. جنس قطعات ایمپلنت یا همان فیکسچرها تیتانیوم می باشد.

که به دلیل اینکه کاملا از لحاظ بیولوژیکی با بدن تطابق دارند، در تماس با بدن و استخوان فک هیچگونه واکنش آلرژیک بوجود نمی آید. که این مورد یکی از بزرگترین دستاورد ها در علم دندانپزشکی می باشد.

ایمپلنت دندان می تواند بهترین گزینه برای جایگزین کردن دندان هایی باشد که به نحوی از دست رفته اند. در این مقاله به ابعاد مختلف ایمپلنت دندان پرداخته ایم لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

علت اینکه جنس تیتانیوم را برای ایمپلنت دندان انتخاب کرده اند این است که بسیار سازگار با بدن انسان است، به جرات می توان اذعان داشت که این مقاله کامل ترین مقاله تخصصی به زبان فارسی درباره ایمپلنت دندان است. زمان لازم برای مطالعه کل محتوای این مقاله و دیدن ویدیوها حدود 18 دقیقه می باشد.

فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 
**زمان لازم برای مطالعه کامل این مقاله 18 دقیقه می باشد
 
 

ایمپلنت دندان با دندان واقعی ما چه فرقی دارد؟

یک دندان واقعی از نظر ظاهری به 3 بخش تقسیم می شود. ریشه، طوق دندان و تاج دندان 3 بخش اصلی و ظاهری هر دندان واقعی هستند.

ریشه توسط رباط پریودنتال به استخوان فک متصل می شود، طوق دندان در حد فاصل بین ریشه و تاج دندان است. این بخش در خط لثه قرار دارد. و تاج دندان آن چیزی است که بیرون از لثه ها مشاهده می شود.

یک ایمپلنت دندان که با روش جراحی در داخل استخوان فک کاشته می شود نیز تقریبا چنین ظاهری دارد. تنها تفاوت اصلی آن ها در زنده بودنشان است. دندان در مرکز و ریشه خود بافت زنده دارد اما ایمپلنت صرفا یک قطعه کوچک و فلزی است که وارد فک شده.

با این وجود، هم دندان واقعی و هم ایمپلنت هر دو عملکرد و ظاهر مشابهی دارند و هر دو برای بهبود گفتار و قدرت جویدن در نظر گفته می شوند.

 

فیلم ایمپلنت دندان - ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد

 

**زمان لازم برای مشاهده ویدیو حدود 5 دقیقه می باشد
 

ایمپلنت دندان از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟

فیکسچر

خود ایمپلنت، که با عنوان فیکسچر شناخته‌ می‌ شود، جزئی کوچک و پیچ‌ مانند است که در زیر لثه قرار داده‌ می‌ شود. فیکسچر با کمک جراحی در استخوان فک قرار داده‌ می‌ شود و به‌ عنوان ریشه‌ی ایمپلنت شما خواهد بود.

 

اباتمنت

چون فیکسچر کاملاً زیر خط لثه قرارمی‌ گیرد، باید از اکستندر استفاده‌ شود تا آن را به دندان مصنوعی وصل‌ کند. این متصل‌ کننده، که اباتمنت نامیده‌ می‌شود، پیچ کوتاه و پهنی است که تا خط لثه یا بالای آن می‌ رسد تا برای جایگزینی دندان حمایت لازم را فراهم‌ کند.

 

تاج

پروتز (بخش مصنوعی)، قسمتی از ایمپلنت دندان است که ظاهر و عملکردی مشابه دندان طبیعی دارد. این جزء می‌ تواند جنس‌های مختلفی، مانند پرسلین (چینی) یا سرامیک داشته‌ باشد و می‌تواند کاملاً در جای خود پیچ‌ شود و یا روی اباتمنت چسبانده‌ شود.

 

انواع ایمپلنت دندان

سه نوع ایمپلنت دندان وجود دارد که شما می‌ توانید از بین آن‌ها، اندواستیل، ساب‌پریواستیل و زیگوماتیک را انتخاب‌کنید. اندواستیل، ایمن‌ترین و رایج‌ترین است و بعد از آن ساب‌ پریواستیل و سپس زیگوماتیک قرار می‌ گیرند که سخت‌ ترین است و به‌ ندرت استفاده‌ می‌شود.

 

ایمپلنت اندواستیل

ایمپلنت اندواستیل، رایج‌ترین نوع ایمپلنت است. آن‌ ها به‌ شکل پیچ هستند و در استخوان فک قرار می‌ گیرند تا دندان مصنوعی روی آن قرار گیرد.

 

ایمپلنت ساب‌پریواستیل

ایمپلنت ساب‌پریواستیل، به‌ جای اینکه در استخوان فک قرارگیرد، روی استخوان و همچنان زیر لثه، قرارمی‌ گیرد. قاب فلزی در زیر لثه قرارمی‌ گیرد که پایه‌ای (پست) به آن وصل‌ است. سپس لثه دور قاب را می‌ گیرد تا آن را ثابت نگه‌ دارد. دندان مصنوعی به پایه‌هایی که از لثه بیرون‌ زده‌اند، وصل‌ می‌ شود. این روش تنها زمانی استفاده‌ می‌شود که استخوان فک فرد برای جایگذاری (کاشت) ایمپلنت کافی نباشد.

 

ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک، نادرترین نوع ایمپلنت است. این نوع، پیچیده‌ترین نوع است و فقط باید درصورتی که استخوان فک کافی برای روش اندواستیل را دارید، انجام‌ شود. ایمپلنت، به‌جای اینکه در استخوان فک قرارگیرد، در استخوان گونه قرارخواهدگرفت.

 

ایده آل ترین شرایط ایمپلنت دندان چیست؟

خبر خوب این است که بیشتر افراد کاندیداهای خوبی برای کاشت ایمپلنت هستند. با این حال یک کاندید ایده آل باید حتما 4 شرط زیر را داشته باشد تا نتایج عمل به درستی رقم بخورد:

بافت لثه حتما باید سالم و مقاوم باشد

اندازه، تراکم و ساختمان استخوان فک مناسب باشد

حتی الامکان سیگار و سایر دخانیات مصرف نشود

شخص باید متعهد به رعایت بیشتر بهداشت دهان و دندان باشد

 

آیا کاشت ایمپلنت دندان دردناک است؟

انجام یک عمل جراحی می تواند ترسناک باشد زیرا بخشی از بدن شما باید باز شود. از آنجایی که کاشت ایمپلنت دندان به این معنی است که فک شما باید بریده شود، منطقی است که بسیاری از افراد در مورد این روش و میزان درد ناشی از آن احتیاط کنند.

 

چقدر می تواند دردناک باشد؟

یکی از بزرگترین دلایلی که مردم معتقدند جراحی ایمپلنت دندان دردناک است، چیزهایی است که در اینترنت می بینند. یک جستجوی سریع برای جراحی ایمپلنت دندان به شما تصاویر زیادی را می دهد یا افرادی که در لثه هایشان سوراخ می شوند، بسیار ترسناک به نظر می رسد اگر ندانید چه اتفاقی دارد می افتد. با این حال، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد زیرا این روش به خودی خود آنقدرها هم که به نظر می رسد دردناک نیست.

اجازه دهید از مقیاس یک تا 10 استفاده کنیم که یکی نشان دهنده حداقل ناراحتی و 10 نشان دهنده درد طاقت فرسا است. یک ایمپلنت دندانی ساده، برای بیمارانی که استخوان‌های خوبی دارند و به جراحی بافت نرم زیادی نیاز ندارند، در 24 تا 48 ساعت اول بین 2 تا 3 درد دارند، که به معنای داروهای بدون نسخه مانند تایلنول یا ادویل از هر گونه ناراحتی که احساس می کند مراقبت خواهد کرد.

دردی که بیماران هنگام انجام جراحی ایمپلنت دندان احساس می‌کنند، در واقع از سوراخ ایجاد شده در استخوان یا محل قرار دادن ایمپلنت نیست - درد معمولاً از دستکاری بافت نرمی ناشی می‌شود که در طول این فرآیند رخ می‌دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، ایمپلنت‌های دندانی که نیازی به بلند کردن بافت لثه ندارند، در واقع بدون درد هستند، به طوری که بیماران سطح درد را پس از عمل یک تا دو گزارش می‌کنند. اگر فلپ کوچکی از بافت لثه برداشته شود، میزان درد در شب اول سه یا چهار است و پس از آن کاهش می یابد.

اگر استخوان باید برای عمل پیوند زده شود، سطح درد بالاتر است و بیماران از نظر دردی که در سه روز اول بعد از عمل تجربه می‌کنند در 5 یا 6 قرار دارند که نیاز به دادن مسکن قوی به آنها دارد. .

صرف نظر از اینکه چه مقدار بافت لثه برداشته شده یا نیاز به پیوند وجود دارد، درد از یک تا سه روز طول می کشد و پس از آن فروکش می کند.

عامل دیگر در میزان درد تجربه شده، آستانه فردی بیمار برای درد است. برخی از افراد می توانند درد بیشتری را نسبت به دیگران تحمل کنند، به این معنی که حتی اگر دو فرد مختلف یک روش را انجام دهند، سطح درد آنها متفاوت خواهد بود. ( برگرفته شده از سایت https://smilesdental.com )

 

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

هرچند که تعدادی عارضه جزئی در خصوص کاشت دندان با این روش وجود دارد، اما مزایای ایمپلنت دندان بسیار بیشتر از این عوارض جزئی است. تعدادی از مهم ترین مزایای جراحی کاشت ایمپلنت عبارتند از:

ایمپلنت ها از نظر عملکرد و زیبایی مشابه دندان های طبیعی هستند

چون به استخوان فک جوش می خورند دائمی و ثابت هستند

برخلاف سایر روش های جایگزین دندان مانند دندان مصنوعی و بریج که احتمالا افتادن آن ها وجود دارد (یا ممکن است برای گفتار و جویدن مشکل ایجاد کنند،) ایمپلنت ها هیچ گفتار و قدرت جویدن شما را بهبود می بخشند.

هیچ گونه حرکتی ندارند و هیچوقت احساس نمی کنید که یک دندان غیر واقعی در دهان شما است

اعتماد به نفس افراد را به خوبی بالا می برند.

با دوام هستند و مادامی که از آن ها به خوبی مراقبت شود تا آخر عمر ماندگاری دارند.

مانع از تحلیل رفتن استخوان فک می شوند.

صورت را جوانتر نشان می دهند.

 

هزینه کاشت دندان جلو

هزینه کاشت دندان جلو معمولا کمی گرانتر از کاشت ایمپلنت دندان های عقبی است. حال این سوال پیش می آید که کاشت دندان جلو چرا گرانتر است ؟ دندان های جلویی تاثیر بسرایی در زیبایی صورت و لبخند فرد دارند به همین دلیل ایمپلنت دندان جلو باید از روش ایمپلنت فوری انجام شود و روکش دندان جلو نیز از جنس و متریال بهتر و درخشان تری ساخته می شود که در کل، هزینه کاشت دندان های جلویی کمی بیشتر است.

قیمت ایمپلنت دندان جلو بدلیل حساسیت کاشت دندان جلو و همچنین استفاده از ایمپلنت دندان یکروزه کمی گرانتر از ایمپلنت دندان های دیگر است به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام برای کاشت دندان جلو با کارشناس یا متخصص مربوطه مشورت نمایید.

هزینه کاشت دندان به عواملی بستگی دارد که بطور کلی بدین ترتیب می باشد، جنس ایملپنت دندان، کشور سازنده ایمپلنت دندان،نوع متریال ایمپلنت دندان، زمان کاشت ایمپلنت، پزشک متخصص کاشت دندان. در ادامه به تشریح موضوع مهم هزینه کاشت دندان جلو می پردازیم.

عوامل دیگری نیز برای تعیین قیمت ایمپلنت دندان وجود دارد، به عنوان مثال تعداد ایمپلنت های مورد نیاز شما قطعا در هزینه نهایی تاثیر خواهد داشت یا در برخی موارد که میزان استخوان بیمار کاهش یافته و بیمار پوکی استخوان دارد، روش کاشت به این صورت است که پیوند، مورد نیاز است. استخوانی است که به هزینه نهایی اضافه می شود.

اما درمان دیگری به نام لیفت سینوس می تواند به ایمپلنت دندان شما اضافه شود که هزینه نهایی شما را افزایش می دهد. 

در مجموع عواملی که در هزینه نهایی ایمپلنت دندان تاثیرگذار هستند بدین شرح است :

کیفیت استخوان شما در محل دندان از دست رفته

تعداد دندان هایی که نیاز به جایگزینی دارند

نوع و جنس ایمپلنت هایی که انتخاب می کنید

تعداد ایمپلنت های مورد نیاز برای استحکام دندان ها

 

هزینه انواع کاشت دندان

انواع ایمپلنت دندان در ایران بسیار متفاوت است. انواع مختلفی از ایمپلنت های دندانی وجود دارد و کشورهای مختلف کاشت دندان را طراحی می کنند. مانند ایمپلنت های کره ای، ایمپلنت های سوئیسی. برای کسب اطلاع از هزینه انواع کاشت دندان لطفا با مطب تماس بگیرید : 88082941-021

 

قیمت کاشت دندان در سال جدید

قیمت کاشت دندان در سال جدید با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. هنگام تعیین هزینه ایمپلنت دندان، عوامل زیادی مانند برند ایمپلنت دندان، کشور سازنده ایمپلنت دندان، گارانتی ایمپلنت دندان، و متخصص ایمپلنت دندان که کار ایمپلنت دندان شما را انجام می دهد، نقش دارند.

هر قسمت از ایمپلنت دندان از ایمپلنت گرفته تا پروتز توسط متخصص انجام می شود. جراحی های اضافی مانند لیفت سینوس البته به طور جداگانه هزینه خواهند داشت. قیمت کاشت دندان به عوامل زیر بستگی دارد:

نوع و جنس ایمپلنت، هزینه پزشک و آزمایشگاه و در صورت نیاز به جراحی ترمیمی، به هزینه کاشت دندان اضافه می شود.

برای روش صفر تا صد ایمپلنت، پنج قسمت اصلی ایمپلنت مورد نیاز است: دو قسمت از این قسمت ها دائمی هستند و در دهان بیمار باقی می مانند. از سه قطعه دیگر برای قالب گیری و فرم دادن به لثه ها استفاده می شود.

در واقع انتخاب برند ایمپلنت دندان در افزایش یا کاهش هزینه آن بسیار موثر است. (جراحی و کاشت ایمپلنت توسط جراح یا متخصص پروتز انجام می شود و یا پروتز پوشیده می شود.) برخی از مشکلات دیگری که ممکن است رخ دهد، مانند فک را به آن اضافه کنید.

اگر فک بیمار ضعیف شده باشد، نیاز به بازسازی است. زیرا کاشت را نمی توان به راحتی انجام داد. بازسازی فک توسط جراح فک و صورت انجام می شود.

این مسئله را نباید فراموش کرد که هزینه ای که برای ایمپلنت دندان پرداخت میگردد شامل عمل جراحی برای کاشت پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج ایمپلنت است. نوع فلز و جنس ایمپلنت تاثیر بسیار زیادی روی هزینه کاشت دندان دارد. فلزاتی که برای ساخت ایمپلنت مورد استفاده قرار میگیرند متفاوت هستند. در مطب دکتر سجودی معمولا از ایمپلنت هایی با جنس تیتانیوم استفاده می‌ شود.

 

هزینه ایمپلنت دندان (روکش زیرکونیا)

هزینه ایمپلنت دندان با استفاده از روکش زیرکونیا متفاوت می باشد. روکش های متنوعی برای ایمپلنت دندان استفاده می شوند که قیمت هرکدام متفاوت می باشد و به همین علت استفاده از روکش زیرکونیا مبلغ ناچیزی را به هزینه ایمپلنت دندان شما اضافه می کند.

نکته : مواردی که در هزینه کاشت دندان تاثیرگذار هستند که عبارتند از : 

کیفیت استخوان شما در محل دندان از دست رفته

تعداد دندان هایی که نیاز به جایگزینی دارند

نوع و جنس ایمپلنت هایی که انتخاب می کنید

تعداد ایمپلنت های مورد نیاز برای استحکام دندان ها

 

قیمت کاشت دندان جلو

ایمپلنت هایی که برای دندان جلو مورد استفده قرار می گیرد در واقع همان ایمپلنت های معمولی یا مینی ایمپلنت ها می باشند با این تفاوت که نحوه کاشت و اجرای روکش آن به نسبت سایر دندان ها با دقت و حساسیت خاصی انجام می شود. دلیل این امر زیبایی و تاثیر بر اصلاح طرح لبخند است که دندان های جلو به معرض نمایش می گذارند.

محدوده زمانی که برای کاشت ایمپلنت دندان جلو صرف می شود در حدود یک ماه است که به نسبت سایر دندان ها مدت زمان کوتاهی است. همچنین روکش هایی که برای ایمپلنت دندان جلو استفاده می شود روکش زیر کونیا می باشد که زیبایی هر چه بهتر و بیشتری را به دندان های شما می بخشد.

این عواملی که گفته شد همگی تاثیر بسیاری بر قیمت ایمپلنت دندان جلو دارد. در حقیقت باید گفت قیمت کاشت دندان جلو به نسبت باقی دندان ها بیشتر است.

به هر حال پیشنهاد ما نیز استفاده از ایمپلنت های با کیفیت تر و با قیمت بالاتر برای دندان های جلو می باشد. تا به ظاهر و اعتماد به نفس شما لطمه ایی وارد نشود.

همانطور می دانید قیمت و هزینه کاشت دندان جلو همچون سایر دندان ها معمولا در یک رنج مشخصی است از آنجا که حساسیت روی دندان های جلو بالاست و البته که منطقی است لذا هزینه کاشت دندان جلو با توجه به تعرفه تعیین شده دریافت می شود.

البته جای دارد به این نکته اشاره شود که همانطور که متاسفانه در همه صنوف و اقشار بعضی از افراد بوده و هستند که از موقعیت و جایگاه خود سوء استفاده می نمایند در بین دندانپزشکان هم که تعدادشان بسیار اندک است از شرایط موجود سوءاستفاده می کنند.

اما همانگونه که گفته شد هزینه کاشت دندان جلو و یا سایر دندان ها بطور حدودی مشخص است لذا توصیه میشود برای کاشت دندان به دندانپزشکان معتبر که رضایت بیماران قبلی در کارنامه کاری آنها موجود است مراجعه شود.

 

پیشنهاد دندانپزشک در زمانی که بهر دلیل یک یا چند دندان خود را از دست داده اید کاشت ایمپلنت (کاشت دندان) است، چون این پیشنهاد بهترین کاری است که می توانید انجام دهید و دوباره سلامتی دندان ها و زیبایی آنها را بدست آورید. 

هزینه ایمپلنت دندان (مخصوصا هزینه کاشت دندان جلو)، مسئله مهمی است که اکثرا با آن مواجه هستند زیرا هزینه های دندانپزشکی در هیچ کجای دنیا پایین نیست. اما برای اینکه در قبال پرداخت هزینه کاشت دندان صاحب بهترین و با کیفیت ترین دندان شوید پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

شایان ذکر است اگر تعیین و محاسبه هزینه کاشت دندان جلو خیلی برایتان مهم است باید عرض شود که این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد از قبیل تبحر و شهرت دندان‌پزشک، محل جغرافیایی مطب و کلینیک، تعداد ایمپلنت و کیفیت مواد مصرفی و بسیاری عوامل دیگر که دندان‌پزشک در جلسه معاینه، هزینه کاشت دندان جلو را برای بیمار محاسبه می‌کند.

هزینه کاشت دندان جلو در بازار متفاوت میباشد اما بدون شک برند های آمریکا و اروپا تاریخچه بهتری را در کاشت دندان ایمپلنت دارند ، برای انتخاب ایمپلنت دندان خود به متخصص ایمپلنت اعتماد کنید.

 

جراحی ایمپلنت دندان - در جلسه معاینه دکتر (جراح ایمپلنت) چه می گوید؟

 

ایمپلنت کامل +ضمانت

اگر نیاز به تعویض دندان‌های زیادی دارید، می‌ توانید ایمپلنت کامل دهان را در نظر بگیرید. این روش بسته به اینکه شما چهار ایمپلنت در هر قوس دارید یا شش ایمپلنت در هر قوس، به‌عنوان «همه روی چهار» یا «همه روی شش» نیز شناخته می‌ شود.

برای هر کدام، می‌توانید یک پروتز ایمپلنت، که یک پروتز متحرک است که به ایمپلنت‌ها می‌ چسبد، یا یک پل ثابت، که سیمان شده یا در جای خود پیچ می‌شود، انتخاب کنید.

از آنجایی که ایمپلنت ها به اندازه کافی محکم هستند تا چندین دندان را نگه دارند، شش ایمپلنت برای جایگزینی 10 یا 12 دندان از دست رفته متوالی در قوس بالایی یا پایینی دهان کافی است.

این روش جایگزینی برای درمان های دیگر مانند دندان مصنوعی است.

 

چقدر روی ضمانت ایمپلنت دندان حساب کنیم؟ضمانت معتبر چه ضمانتی است؟

هر چقدر یک ایمپلنت کیفیت بهتری داشته باشد نگرانی جراح ایمپلنت و بیمار بیشتر کاهش میابد. ایمپلنت دندان با کیفیت بیشتر دارای ماندگاری بالاتری خواهد بود. اگر ایمپلنت توسط شرکت های معتبر ساخته شده باشد قطعا شامل گارانتی و خدمات بعد از آن خواهد بود.

شرکت های سازنده ایمپلنت در زمینه ضمانت آن با همدیگر در سطح دنیا به رقابت می پردازند. و برای این کار از تکنولوژی های بروزتری استفاده میکنند. کیفیت ساخت ایمپلنت مربوط به نوع آلیاژ آن، استفاده از تکنولوژی های نوین در طراحی بدنه آن، موقعیت قرارگیری رزوه های ایمپلنت نسبت به هم و استفاده از ترکیبات مختلف از جمله لیزر در سطح ایمپلنت می باشد.

ایمپلنتی که دارای ضمانت مکتوب باشد از ایمپلنت های دیگر بهتر خواهد بود. و اگر اینم ضمانت نامه مکتوب از شرکت سازنده ایمپلنت صادر شده باشد تا حد بسیار زیادی خیال جراح و بیمار را راحت می کند.
نکته دیگری که باید مدنظر قرار داد، مدت زمان ضمانت ایمپلنت است. تعداد معدودی از شرکت های سازنده ایمپلنت آن را برای تمام طول عمر گارانتی می کنند و ضمانت نامه مکتوب صادر می کنند. در مطب ما ایمپلنت با گارانتی مادام العمر به بیمار داده می شود.

عامل مهم دیگر خدمات ایمپلنت در کشورهای دیگر می باشد. ایمپلنتی که ما به شما معرفی میکنیم در 85 کشور دنیا دارای خدمات است و از طرف شرکت سازنده گارانتی مادام العمر می شود. به عبارت دیگر در هر دوره زمانی اگر بنابر هر دلیلی ایمپلنت دندان دچار مشکل شد یا متاسفانه failed شد، ایمپلنت جدیدی به صورت رایگان به بیمار داده می شود و هیچ گونه هزینه ای از بیمار دریافت نمی شود.

در واقع شرکت سازنده آنقدر از کیفیت ساخت ایمپلنت مطمئن بود که آن را برای تمام طول عمر گارانتی کرده است و ضمانت نامه مکتوب ارائه کرده است. می توانیم ادعا کنیم که هیچ ایمپلنت دیگری در ایران دارای این گونه ضمانت نامه معتبر نیست.

 
 
 
 
مزایای ایمپلنت لیزری
**برای مشاهده ویدیو ایمپنت لیزری و تفاوت آن با ایمپلنت معمولی روی عکس بالا کلیک کنید
 
جراحی ایمپلنت - فیکسچر
 

کاشت ایمپلنت دندان

جراحی کاشت ایمپلنت دندان همانند هر عمل جراحی دیگر می‌تواند عوارض یا خطراتی داشته باشد اما احتمال موفقیت ایمپلنت بسیار بالا بوده و اگر جراح خوبی انتخاب کرده باشید اصلاً نباید نگران باشید. در واقع احتمال بروز مشکلات و عوارض در کاشت ایمپلنت نادر است.

پروسه کاشت ایمپلنت دندان کامل اغلب چندین ماه طول می کشد، بخش اعظم این زمان شامل بهبودی پس از عمل جراحی است. فردی که یک یا چند فرآیند کاشت دندان را با هم ترکیب می کند و همزمان انجام می دهد، مراحل کمتری برای بهبودی نیاز خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است که همه افراد نمی توانند چندین مرحله از کاشت ایمپلنت دندان را در یک زمان انجام دهند. فقط افرادی که از سلامت جسمی و دهانی بالایی برخوردار هستند این گزینه درمانی را دریافت می کنند.

به همین ترتیب، افرادی که تحت عمل جراحی پیوند استخوان قرار می‌گیرند، نسبت به افرادی که بلافاصله پس از کشیدن دندان، عمل کاشت ایمپلنت دندان را انجام می دهند، به زمان بهبودی بیشتری نیاز دارند.

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

در مرحله اول و به هنگام جراحی، فیکسچر یا قطعه اصلی، درون استخوان فک قرار می گیرد، سپس روی فیکسچر، اباتمنت متصل می گردد و سپس روی آن روکش (پروتز ثابت) گذاشته می شود.

بنابراین، بعد از انتخاب دندان مناسب، فیکسچر داخل دهان بیمار گذاشته می شود. پروتزی که روی آن گذاشته می شود متفاوت است و می تواند ثابت یا متحرک باشد. انجام تمامی مراحل ایمپلنت حدود 3-2 ماه زمان می برد و بیمار بعد از انجام جراحی باید صبر کند تا استخوان در اطراف آن کامل شکل بگیرد. در ادامه به عناوین مراحل کاشت ایمپلنت دندان اشاره می نماییم:

 

مرحله اول جایگذاری ایمپلنت دندان: بی حسی

اولین قدم برای جایگذاری ایمپلنت در دهان، بی حس کردن بافت هاست. کاشت ایمپلنت طی عمل جراحی انجام می شود بنابراین در آن برش بافت وجود دارد. ممکن است از بی حسی موضعی و احتمال آرام بخش و یا بیهوشی عمومی استفاده شود. در هر صورت در حین کاشت، کاملا راحت هستید و احساس درد نمی کنید.

 
مرحله اول جایگذاری ایمپلنت: بی حسی
 

مرحله دوم جایگذاری: برش لثه

قدم دوم، دسترسی به استخوان فک است چرا که باید پایه پیچی شکل ایمپلنت داخل استخوان فرو برود. برای این منظور ابتدا با اسکالپل (چاقوی جراحی) برشی در لثه ایجاد می شود و دو زبانه بافتی در محل کاشت ایمپلنت ایجاد می شود. سپس با ابزار دستی (اِلِوِیتور یا الِواتور) هر زبانه بالا زده می شود تا استخوان زیر آن دیده شود.

پس از آن دکتر دندانپزشک استخوان را مورد بررسی قرار می دهد که در بهترین حالت ممکن و شرایط ایده آل آن استخوان باید صاف و مسطح باشد. اگر وضع متفاوتی مشاهده شود، دندانپزشک با دریل دندانپزشکی استخوان را تغییر می دهد تا به بهترین شکل خود برسد و شرایط مناسب برای جایگذاری ایمپلنت در آن فراهم گردد.

 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  جراحی لثه با لیزر | مزایای لیزر و هزینه آن
 
 

اما راه کم تهاجمی تر دیگری هم برای دسترسی به استخوان فک وجود دارد. در این روش دندانپزشک با برش دایره ای شکل کوچکی (به جای زبانه بافتی) ایجاد می کند. برای این کار از پانچ دایره ای استفاده می شود که بخش مدور کوچکی از بافت لثه را می برد. این مقدار کمی بزرگتر از قطر ایمپلنت است.

سپس دریل کاری و جایگذاری ایمپلنت انجام می شود. مزیت این برش دایره ای این است که مقدار بافت هایی که صدمه می بینند کمتر و التیام سریعتر است. اما تنها در صورتی می توان از این برش کم تهاجمی استفاده کرد که دو شرط زیر وجود داشته باشد:

1- هیچ تردیدی در مورد مناسب بودن بافت لثه و استخوان در محل کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.
2- هیچ نگرانی راجع به مناسب بودن موقعیت کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.

 
مرحله دوم جایگذاری: برش لثه
 

مرحله سوم جایگذاری ایمپلنت دندان: علامت گذاری

تعیین موقعیت ایمپلنت قدم بسیار مهمی در موفقیت درمان است. پس از ارزیابی استخوان دندانپزشک با مته های متفاوت کار سوراخ کردن استخوان را انجام می دهد. این مته ها قطرهای مختلفی دارند و کار با مته نازک تر شروع می شود و به تدریج قطر مته بزرگتر می شود تا سوراخ ایجاد شده به تدریج پهن شود.

ابتدا با مته میله ای شکل مدور کوچک، محل سوراخ علامت گذاری می شود. این سوراخ علامت گذاری تا بیرونی ترین لایه استخوان می رسد و عمق زیادی ندارد. این کار برای تعیین موقعیت سوراخ پایلوت در مرکز محل کاشت ایمپلنت دندان، انجام می شود.

 
مرحله سوم جایگذاری ایمپلنت دندان: علامت گذاری
 

مرحله چهارم جایگذاری: سوراخ کردن استخوان

دریل پایلوت در محل علامت گذاری شده، ایجاد می شود. این سوراخ قطر کمی دارد. هنگام ایجاد این سوراخ ممکن است دندانپزشک از راهنمای پلاستیکی استفاده کند. راهنمای پلاستیکی وسیله ای است که با استفاده از قالب پلاستر دهان بیمار، قبلا تهیه شده است و به تعیین محل دقیق ایمپلنت و مرکز قرار داشتن سوراخ پایلوت و هدایت به موقعیت درست کمک می کند.

سوراخی که در این مرحله ایجاد می شود طولی برابر با یک سوم تا نصف طول مورد نیاز برای کاشت ایمپلنت را دارد.

 
مرحله چهارم جایگذاری: سوراخ کردن استخوان
 

مرحله پنجم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی جهت و راستای سوراخ اولیه

در این مرحله جهت گیری سوراخ اولیه، ارزیابی می شود. برای این منظور پین یا میله مدرج مخصوصی داخل سوراخ قرار می گیرد. این کار به دندانپزشک این فرصت را می دهد که جهت و راستای سوراخ را دوباره ارزیابی کند.

اگر به نظر می رسد راستای سوراخ از راستای مورد نظر انحراف داشته است، از آنجایی که سوراخ کوچکتر از قطر ایمپلنت است و باید پهنتر شود، می توان زاویه آن را اصلاح کرد.

 
مرحله پنجم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی جهت و راستای سوراخ اولیه
 

مرحله ششم جایگذاری: تکمیل طول سوراخ استخوان

در این مرحله از کار، تکمیل سوراخ انجام می شود و تنظیمات لازم صورت می گیرد. اکنون ابعاد سوراخ به اندازه طول ایمپلنت رسیده است. میله اندازه گیری دوباره در سوراخ قرار می گیرد تا عمق سوراخ مشخص شود.

در مرحله دریل کردن استخوان این مسئله خیلی مهم است که استخوان نباید زیاد از حد مورد حرارت قرار بگیرد. زیرا با بالا بردن دما، ممکن است سلول های استخوانی لطمه ببینند و اصطلاحا بمیرند.

همچنین باعث می گردد ایمپلنت به استخوان جوش نخورد و پروسه پیوند استخوان و یکپارچه سازی آن که اصلی ترین و مهم ترین بخش درمان ایمپلنت می باشد؛ با شکست روبرو شود. دکتر دندانپزشک برای جلوگیری از بالا رفتن دمای استخوان از مته استفاده کند که در این بین مراقب باشد که فشار یا سرعت بالاتر از حد مجاز استفاده نکند.

هنگام پروسه دریل کردن استخوان برای ایجاد سوراخ در استخوان برای قرار دادن ایمپلنت، دائما سرم و یا محلول آب نمک برای پایین آوردن دما اسپری می گردد. که این کار باعث می شود بافت ها هم کمتر صدمه ببینند.

 
مرحله ششم جایگذاری: تکمیل طول سوراخ استخوان
 

مرحله هفتم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی سوراخ پیش از جایگذاری ایمپلنت

پس از آن که بخش مهم و اصلی جراحی ایمپلنت پشت سر گذاشته شد، دکتر دندانپزشک مجددا میله مدرج را داخل سوراخ ایجاد شده قرار می دهد و آن را ارزیابی می کند و برای آخرین مرتبه عمق سوراخ و زوایا و راستای ایمپلنت را بررسی می کند.

در بعضی از موارد موقعیت ایمپلنت ممکن است به ساختارهای آناتومی مانند عصب ها، رگ های خونی یا دندان های مجاور نزدیک باشد. در این شرایط ممکن است از عکس پرتوی ایکس ( عکس های OPG یا CBCT ) در مرحله ارزیابی سوراخ برای بررسی دقیق تر استفاده شود.

 
مرحله هفتم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی سوراخ پیش از جایگذاری ایمپلنت
 

مرحله هشتم جایگذاری: پهن کردن سوراخ استخوان

دندانپزشک با مته هایی که هر یک قطر بیشتری از قبلی دارند، سوراخ را پهن تر می کند تا در نهایت قطر آن به اندازه ایمپلنت برسد.

اندازه قطر و طول ایمپلنت بر اساس میزان استخوان موجود در محل کاشت، انتخاب می شود. به طور کلی ایمپلنت بزرگتر بهتر و مقاوم تر است به همین علت تلاش می شود تا حد ممکن ایمپلنت بزرگتری انتخاب شود. هر چه طول و قطر ایمپلنت بیشتر باشد توزیع بار در آن و انتقال آن به استخوان پیرامون مطلوب تر خواهد بود.

بیشتر ایمپلنت ها 4 میلی متر قطر دارند. بعضی از دندانپزشک ها از ایمپلنت با قطر 3.25 استفاده می کنند که کمترین قطر مطمئن برای ایمپلنت استاندارد است. ایمپلنت های بزرگتر از 4 میلی متر نیز وجود دارد اما به صورت گسترده استفاده نمی شود چون معمولا پهنای استخوان برای این ایمپلنت ها کفایت نمی کند.

 
مرحله هشتم جایگذاری: پهن کردن سوراخ استخوان
 

مرحله نهم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی وضعیت سوراخ محل کاشت ایمپلنت

اکنون سوراخ کاری تمام شده است و دندانپزشک دوباره با میله وضعیت سوراخ ایمپلنت را ارزیابی می کند تا مطمئن شود عمق و راستای آن درست است.

 
مرحله نهم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی وضعیت سوراخ محل کاشت ایمپلنت
 

مرحله دهم جایگذاری: رزوه دار کردن سوراخ استخوان

دندانپزشک با استفاده از وسیله ای که رزوه ایجاد می کند (قلاویز)، رزوه هایی در سوراخ داخل استخوان ایجاد می کند که متناسب با رزوه های ایمپلنت است. حالا سوراخ آماده دریافت ایمپلنت است.

بعضی از انواع ایمپلنت، خود رزوه هستند و در حالی که داخل سوراخ استخوان پیچ می شوند، لبه های آنها شیارهای مورد نیاز را در استخوان ایجاد می کند بنابراین نیازی به رزوه کردن استخوان ندارند.

 
مرحله دهم جایگذاری: رزوه دار کردن سوراخ استخوان
 

مرحله یازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: جایگذاری ایمپلنت

بالاخره در این مرحله ایمپلنت یا همان فیکسچر داخل سوراخ ایجاد شده در استخوان فک قرار داده می شود. این کار به طرق مختلفی انجام می شود یا به صورت دستی با آچار مخصوص دندانپزشکی که اکثر آنها مجهز به ترک سنج هستند و یا با استفاده از دریل دندانپزشکی انجام می شود.

 
مرحله یازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: جایگذاری ایمپلنت
 

مرحله دوازدهم جایگذاری: بستن سوراخ ایمپلنت با پیچ درپوش

در نهایت و در مرحله آخر جراحی سوراخ ایمپلنت بسته می شود. دکتر دندانپزشک یک کلاهک مخصوص به نام هیلینگ یا پیچ درپوش را روی ایمپلنت پیچ می کند و اصطلاحا ایمپلنت را از محیط بیرون کاملا مهر و موم می کند.

پس از آن بافت لثه را که ابتدای جراحی شکافته شده بود به جای خود برمی گرداند و آن را بخیه می کند تا جوش بخورد. یک تا دو هفته برای بهبود لثه بخیه ها می مانند و پس از آن کشیده می شوند. این کشیدن بخیه کاملا بدون درد انجام می گردد.

و به این ترتیب عمل جراحی کاشت ایمپلنت به پایان می رسد. اکنون باید چند ماه صبر کنید تا استخوان به ایمپلنت جوش بخورد و بتواند فشار فک را تحمل کند. معمولا 3 تا 6 ماه طول می کشد تا بتوان روکش دندان روی ایمپلنت نصب کرد.

با این حال گاهی صرفا برای زیبایی موقتا روکش دندان روی ایمپلنت قرار می گیرد اما به شکلی تنظیم می شود که کوتاه تر باشد تا فشاری به آن و ایمپلنت وارد نشود. اطلاعات کامل مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت به تفصیل همراه با عکس و فیلم در مقاله زیر توضیح داده شده است.

 
مرحله دوازدهم جایگذاری: بستن سوراخ ایمپلنت با پیچ درپوش
 

 قیمت ایمپلنت دندان سال 1403 چقدر است؟

بعضی از دندان پزشکان بعد از ایمپلنت دندان، پروتزها یا روکش های ایمپلنت را خودشان می سازند تا هزینه کاشت دندان یا ایمپلنت کاهش پیدا کند و در این صورت نیازی به مراجعه به متخصص پروتز نیست.

اگر اتفاقا در کلینیک تخصصی ایمپلنت، پروتز یا روکش دندان، به همراه جراحی ایمپلنت انجام شود برای بیمار بهتر است و کار، در زمان کوتاه تری انجام می شود و یک مرکز تخصصی ایمپلنت پاسخگوی درمان بیمار ایمپلنت خواهد بود.

هزینه کاشت دندان با توجه به نوع برند ایمپلنت و کشور سازنده و تکنولوژی هایی که در مطب مورد استفاده قرار میگیرد رابطه مستقیم دارد. تجربه دندانپزشک ایمپلنت متفاوت است.

برای تعیین هزینه کاشت ایمپلنت نیاز به بررسی دقیق عکس cbct یا اسکن و نیز بررسی میزان چگالی استخوان هر فرد دارد. دندانپزشک با توجه به نوع برند، نوع استخوان فرد، ضخامت استخوان، قطر، ارتفاع و اندازه آن برای بیمار، هزینه کاشت دندان را تعیین میکند.

قیمت ایمپلنت دندان به مقدار زیادی به جنس ایمپلنتی که استفاده میشود و به نوع تیتانیوم که از گرید 4 یا 5 باشد بستگی دارد همچنین نوع روکش ایمپلنت، جنس آن و در صورت نیاز پودر استخوان و متریال استفاده شده در روکش روی قیمت ایمپلنت دندان موثر است.

تجربه دندانپزشک ایمپلنت در این میان حائز اهمیت بوده و استفاده از دستگاه های به روز، استفاده از لیزر برای کاهش درد در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است.

همانطور که می دانید جنس ایمپلنت دندان از آلیاژ فلزی به نام تیتانیوم و یا تیتانیوم خالص می باشد که ساخت قطعات آن با فرمولاسیون پیچیده و مراحل مختلفی انجام می شود. که در این پروسه دقت و کیفیت برای ساخت هر چه بهتر این قطعات بسیار قابل ملاحظه است.

از همین رو هر چه این قطعات با دقت بالاتر و کیفیت مطلوب ساخته شوند به طبع تطابق پذیری بهتری با استخوان فک بیمار دارند. و همه این موارد باعث می شود که قیمت این قطعات بالا باشد.

سازندگان قطعات ایمپلنت کیفیت و دقت را فدای هیچ چیز نمی کنند به همین دلیل برندهای بسیار معروف سازنده ایمپلنت، اینقدر از کار خود مطمئن هستند که گاها برای آنها ضمانت مادام العمر صادر می کنند.

در این بین سازندگان دیگری نیز هستند که شاید با همین دقت و کیفیت نتوانند قطعات خود را تولید نمایند اما می شود از آنها نیز استفاده نمود، ولی توصیه اکید ما این است هرگز سراغ ایمپلنت های خیلی ارزان با برند های ناشناخته نروید، زیرا شک نکنید که تقلبی می باشند.

استفاده از آنها، آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. قیمت انواع ایمپلنت بسته به نوع برند و تکنولوژی ساخت آن از حدود 13 میلیون تومان به بالا می باشد.

ضمن اینکه در این حالت استرس بیمار نیز کاهش پیدا می کند. تعیین هزینه ایمپلنت یا قیمت کاشت ایمپلنت در جلسه مشاوره متخصص ایمپلنت دندان با بیمار انجام می شود و قیمت ایمپلنت های مختلف به بیمار اعلام می گردد و بیمار می تواند از حق انتخاب برخوردار باشد و متناسب با بودجه خود ایمپلنت مناسبی انتخاب نماید.

در سال 1402 قیمت ایمپلنت در ایران با افزایش چشمگیری همراه بود. همانطور که اشاره شد با افزایش نرخ دلار و همچنین اعمال تحریم های جدید تر خرید قطعات ایمپلنت دندان از کشور های اروپایی و آمریکا با مشکلات فراوانی همراه بود.

که به سبب همین مشکلات قیمت ایمپلنت در سال 1403 هم سیر صعودی داشت و هیچگاه این نرخ پایین نیامد. این قیمت برای قطعات درجه یک از حدود 13 میلیون شروع شد و در ابتدای امسال حتی قیمت برخی برندهای ایمپلنت خیلی افزایش پیدا کرد. برای آگاهی از قیمت ایمپلنت دندان درجه یک آمریکایی حتما با مطب دکتر سجودی تماس بگیرید.

 

تعرفه دندانپزشکی سال 1403

تعرفه دندانپزشکی سال 1403 نیز تحت تاثیر افزایش قیمت دلار در این چند ماهه اخیر قرار گرفت و طی چند مرحله تغییر پیدا کرد. این تغییر طوری بوده که بسیاری از مراکز در ماه های ابتدایی سال حداقل دو بار افزایش قیمت را به ناچار اعمال نموده اند.

اما در این بین مراکزی هم بوده اند که تعرفه همانند سال گذشته اعلام کرده یا کمترین تغییر قیمت را اعمال نموده اند. با توجه به افزایش قیمت همگانی تعرفه دندانپزشکی امسال به نسبت سال گذشته، این افزایش قیمت را می توان در حدود 25 الی 40 درصد ذکر کرد. اما همانطور که اشاره شد تعداد معدودی مراکز دندانپزشکی، این میزان تغییر قیمت را در بین 10 الی 20 درصد نگه داشته اند.

 
عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت
 

جدول تعرفه دندانپزشکی سال 1403 در مطب تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

برای مشاهده جدول با کیفیت بالا روی آن کلیک کنید

جدول تعرفه دندانپزشکی سال 1403
هزینه های فوق تا نیمه اول سال 1403 ثابت می باشد و تغییری نخواهد کرد
 
قیمت انواع ایمپلنت
 

قیمت ایمپلنت دندان آمریکایی

قیمت ایمپلنت های آمریکایی تنوع گسترده ای دارد. به طور کلی با توجه به نوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت قطعات آن و همچنین نوآوری های انجام شده متفاوت می باشد. مثلا شرکت های زیمر و بایو همیشه جزء برند های برتر ایمپلنت بوده اند و از دیرباز تاکنون در رده بندی های صورت گرفته از انجمن دندانپزشکان آمریکا بیشترین امتیازات را دریافت کرده اند.

این برندها همواره با رعایت استاندارد های اساسی جزء 5 برند برتر ایمپلنت دندان در آمریکا و جهان بوده اند. قیمت برندهای زیمر و بایو در محدوده 16 میلیون و پانصد هزار تا 28 میلیون می باشند. دیگر برندهای آمریکایی نیز در همین محدوده و شاید اندکی کمتر می باشد.

 
قیمت ایمپلنت آمریکایی
 

قیمت برندهای اروپایی

قیمت ایمپلنت اروپایی همچون تنوع ساخت و کشورهای سازنده ایمپلنت بسیار متفاوت می باشد. مثلا ایمپلنت ساخت کشور سوئیس در برخی از برند ها، بسیار بالا می باشد. در حالی که هزینه ایمپلنت در اروپا در کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا پایین تر می باشد. به طور کلی این قیمت از محدوده 17 میلیون و پانصد هزار تومان میلیون تومان به بالا متغیر می باشد.

 

قیمت ایمپلنت دندان آلمانی

قیمت ایمپلنت آلمانی دی آر اس به نسبت بقیه شرکت های سازنده در آلمان قیمت نسبتا بالاتری دارد. در کل قیمت ایمپلنت در کشور آلمان از حدود 15 میلیون و پانصد هزار تومان به بالا می باشد. این قیمت در این چند سال اخیر زیاد تغییر نداشته است.

 
قیمت ایمپلنت آلمانی
 

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی

قیمت ایمپلنت های سوئیسی فراز و فرود بسیاری را دارد. مثلا ایمپلنت سوئیسی اشترومن جزء گرانترین ایمپلنت های دنیا به شمار می رود. در حالی که قیمت دیگر ایمپلنت های سوئیسی بسیار پایین تر می باشند. و این اختلاف قیمت زیاد ایمپلنت در سوئیس شاید زیاد جالب نباشد. به طور کلی از حدود 16 میلیون و پانصد هزار تومان به بالا باشد.

 

قیمت ایمپلنت دندان ایتالیایی

ایمپلنت ایتالیایی سوییدن اند مارتینا دارای کیفیت و دقت بالایی می باشد و قیمت آن از دیگر برند های تولید کننده ایمپلنت در ایتالیا بالاتر است. به طور کلی در محدوده 13 میلیون و 800 هزار تومان تا 18 میلیون و 500 هزار تومان می باشد.

 

قیمت ایمپلنت دندان فرانسوی

شاید ایمپلنت آی دی آی iDi معروفترین برند ایمپلنت فرانسوی باشد. قیمت ایمپلنت فرانسوی آی دی آی به نسبت کیفیت آن بسیار مناسب می باشد. کلا قیمت ایمپلنت های فرانسوی در محدوده 15 میلیون به بالا می باشند و تغییر خاصی ندارند. اصولا ایمپلنت فرانسوی دارای بیشترین ثبات بین ایمپلنت های اروپایی می باشد.

 

قیمت ایمپلنت دندان اسپانیایی

قیمت ایمپلنت اسپانیایی بالاخص برند موزو نسبت به کیفیت قطعات ساخته شده در کشور اسپانیا بسیار مناسب می باشد. در واقع ایمپلنت های اسپانیایی از جمله ایمپلنت های درجه دوم اروپا محسوب می شوند به همین خاطر قیمت آنها که در حدود 13 میلیون و پانصد هزار تومان به بالا می باشد بسیار منطقی و مناسب می باشد.

 

قیمت برندهای آسیایی

قیمت ایمپلنت آسیایی با توجه به نوع ساخت و تکنولوژی های به کار رفته در آنها در حد متوسط قیمت جهانی ایمپلنت می باشد. به طور کلی از حدود 12 میلیون تومان شروع می شود و سقف قیمت ایمپلنت آسیایی 16 میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.

 

قیمت ایمپلنت دندان کره ای

قیمت ایمپلنت دندان کره ای دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. قیمت ایمپلنت کره ای دنتیس در حدود 11 میلیون تا 16 میلیون و پانصد هزار تومان متغیر می باشد. دیگر برندهای ایمپلنت کره ای نیز در همین محدوده یا پایین تر قیمت دارند.

 
قیمت ایمپلنت کره ای
 

قیمت ایمپلنت دندان ایرانی

قیمت ایمپلنت ایرانی تولید شده در شرکت کیمیا کاشت اطبا، در مقایسه با شرکت های سازنده مقابل آن، به گفته مدیران شرکت ایرانی بسیار پایین تر می باشد. ایمپلنت دندان مشابه نمونه برتر کره ای در حدود 7 میلیون تومان، مشابه نمونه اروپایی در حدود 8 میلیون و 800 هزار تومان و بالاخره هزینه ایمپلنت در ایران مشابه نمونه های درجه یک دنیا و ایمپلنت های آمریکایی در حدود 9 میلیون و 500 هزار تومان می باشد. کاشت ایمپلنت در کشور ایران با برندهای مختلف انجام می پذیرد که هزینه آن با توجه به تعرفه های ذکر شده در بالا در سال 1403 می باشد.

 

قیمت برند چینی، خوب یا بد؟

همانطور که اشاره شد هنوز برند خاصی برای ساخت ایمپلنت در کشور چین وجود ندارد. و اگر ایمپلنتی در این کشور ساخته می شود یا با نظارت کمپانی های سازنده اروپایی و آمریکایی ساخته می شود که توسط آن کمپانی ها ساپورت و تایید می شوند.

این ایمپلنت ها هیچ گونه ارزش و اعتباری ندارند و صرفا یک کپی بسیار بی کیفیت از ایمپلنت های معروف می باشد. در واقع قیمت ایمپلنت چینی بی کیفیت بسیار پایین تر از نمونه اصلی و با کیفیت آن می باشد.

 

هزینه کاشت ایمپلنت دندان با لیزر چقدر است؟

از آن جایی که دستگاه لیزر، بسیار گران قیمت است و هزینه نگهداری بالایی دارد و مواد مصرفی آن نیز گران است، کاشت دندان با لیزر هزینه بیشتری نسبت به روش معمولی دارد که هزینه آن را منطقی تر می کند. اما اگر بیمار مزایای کاشت دندان با لیزر را که در بالا به آن اشاره گردید در نظر بگیرد، هزینه لیزر چندان هم بالا نخواهد بود.

معمولا هزینه ایمپلنت دندان با لیزر 20 تا 30 درصد بالاتر از کاشت دندان با روش معمولی خواهد بود. مزیت مهم دیگر این که بیمار بعد از کاشت دندان درد بسیار کمتری خواهد داشت. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان با لیزر هستید حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

 
تکنولوژی جدید درمان ایمپلنت دندان با لیزر
 

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان یا هزینه کاشت ایمپلنت بستگی به عوامل مختلفی دارد که به این موارد در زیر خواهیم پرداخت.

 
جدول تعرفه دندانپزشکی سال 1402  - کشور سازنده ایمپلنتجدول تعرفه دندانپزشکی سال 1402  - تکنولوژی منحصر به فردجدول تعرفه دندانپزشکی سال 1402  - کیفیت قطعات
جدول تعرفه دندانپزشکی سال 1402  - ضمانت قطعات ساخته شدهجدول تعرفه دندانپزشکی سال 1402  - بودجه تحقیقاتی
 

الف-کشور سازنده ایمپلنت: برخی کشورها قدمتی طولانی در زمینه ساخت ایمپلنت دارند و از سال های دور در این زمینه فعالیت دارند و این امر عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت دندان می باشد.

 

ب-تکنولوژی منحصر به فرد:در بین کشورهای سازنده ایمپلنت، برخی کشورها دارای تکنولوژی و سبک های مخصوصی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت هستند و به هیچ قیمتی حاضر به فروش این تکنولوژی نیستند. در واقع این مسئله در حال حاضر به عاملی رقابتی در سطح جهان تبدیل شده است و این امر در قیمت ایمپلنت موثر می باشد.

 

ج-کیفیت قطعات: هرچه کیفیت قطعات ساخته شده ایمپلنت بهتر باشد، قیمت ایمپلنت بالاتر است. در واقع هزینه تولید ایمپلنت برای شرکت سازنده ایمپلنت بالاتر است چرا که از بهترین مواد مصرفی در ساخت قطعات ایمپلنت استفاده می کند و این امر ماندگاری قطعات ایمپلنت را برای بیمار بالاتر می برد.

 

د- ضمانت قطعات ساخته شده: این مورد مهمترین عامل در تعیین قیمت کاشت ایمپلنت می باشد. ضمانت ایمپلنت نشان می دهد که شرکت سازنده ایمپلنت به برند و مارک ایمپلنت خود 100 درصد مطمئن است. در این بین برخی شرکت های سازنده ایمپلنت ضمانت نامه کتبی به مرکز تخصصی ایمپلنت و متخصص ایمپلنت دندان ارائه می کند. این مسئله در تعیین هزینه ایمپلنت یا هزینه کاشت دندان عامل بسیار مهمی می باشد.

 

ه-بودجه تحقیقاتی: برخی شرکت های سازنده ایمپلنت، به مسئله تحقیقات در زمینه ایمپلنت اهمیت بسیار می دهند. در واقع بخش اصلی بودجه شرکت به این مورد اختصاص می یابد و به همین دلیل هر روز شاهد بهبود کیفی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت هستیم. این مورد نیز در تعیین هزینه کاشت دندان نقشی تاثیرگذار دارد.

 

عمر متوسط ایمپلنت دندان

عمر متوسط ایمپلنت
 

عوامل تاثیر گذار بر عمر متوسط ایمپلنت - روکش کردن دندان ها و کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت می تواند راه حلی مناسب برای افزایش طول عمر دندان هایی که از بین رفته اند باشد و تنها روشی است که از تحلیل استخوان جلوگیری کرده و به نوعی باعث بازسازی آن شده.

افرادی که ایمپلنت می کارند می توانند از آن به عنوان دندان طبیعی حس کنند و به همان صورت عمل کرده و هیچ تفاوتی وجود نداشته و عمر متوسط ایمپلنت دندان استفاده شده همانند دندان طبیعی باشد.

بعد از گذاشتن ایمپلنت فرد می تواند به همان شیوه ی قبلی غذاهای مورد علاقه خود را بجود و از آن لذت ببرد و به همان رژیم غذایی سالم خود برگردد و به مانند دندان های طبیعی عمل کرده و شما به خوبی می توانید مسواک بزنی و یا نخ دندان بکشید و مانند دندان های طبیعی مراقبت کرده تا طول عمر آن ها افزایش یابد. در واقع عمر متوسط ایمپلنت از حداقل 30 سال به بالا می باشد.

 

دوره‌ بهبودی پس از انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟

اگر تنها یک یا دو ایمپلنت برای شما کاشته شده و پیوند استخوان انجام نشده باشد ممکن است بهبودی شما ظرف مدت 1 تا 2 روز به پایان برسد. اگر تعداد ایمپلنت‌ها بیشتر بوده و یا به عمل پیوند نیاز داشته باشید ممکن است دوره‌ی بهبودی تا 1 الی 2 هفته افزایش یابد که البته سن، وضعیت سلامتی و بهداشت شما نیز در آن دخیل خواهند بود.

 

کرونا ویروس و ایمپلنت دندان

در شرایط اپیدمی کرونا ویروس ارائه خدمات دندانپزشکی و جراحی کاشت ایمپلنت دندان باید با رعایت اصول کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود، که در این رابطه کلیه کلینیک های عمومی و خصوصی ملزم هستند این دستورالعمل ها را رعایت نمایند. در زیر برخی از این دستور العمل ها توضیح داده شده است :

1- تجهیزات جهت استریل ابزار و ضدعفونی سطوح شامل: اتوکلاو تایپ B، انواع محلول های ضد عفونی سطوح، محلول یا ژل بر پایه الکل ضدعفونی کننده دست و سایر تجهیزات جهت تکمیل لاین CSR مرکز جهت استریل بودن وسایل مصرفی دندانپزشکی قبل و بعد از جراحی ایمپلنت
2- استفاده از پکیج های یک بار مصرف (یا استریل شده) جهت کلیه امور درمانی به صورت جداگانه برای هر بیمار،
3- استفاده از ماسک
4- استفاده از ژل ضدعفونی دست قبل از ورودی
5- رعایت فاصله بین صندلی های مراجعه کنندگان درسالن انتظار
6- فاصله زمانی یک ساعته بین نوبت بیماران جهت تهویه مناسب و ضدعفونی بهینه محیط و سطوح، و عدم ایجاد تراکم در سالن انتظار
7- تاکید به مراجعه کنندگان به عدم حضور همراه در بخش انتظار
8- استفاده از سطل های زباله درب دار پدالی  بدون دخالت دست
9- رعایت سخت گیرانه تر اصول کنترل عفونت نسبت به شرایط غیر بحران
10- استفاده الزامی از عینک ایزوله یا شیلد ایزوله جهت حفاظت از چشم که الزاما باید روی چشم
11- شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه

 

توصیه هایی برای بیمارانی که می خواهند ایمپلنت دندان انجام دهند

قبل از انتخاب ایمپلنت دندان، با ارائه دهنده دندانپزشک خود در مورد مزایا و خطرات احتمالی و اینکه آیا کاندیدای این روش هستید یا خیر صحبت کنید. مواردی که باید در نظر بگیرید:

1-سلامت کلی شما عامل مهمی در تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید، مدت زمان بهبودی آن و مدت زمانی که ایمپلنت در جای خود باقی می ماند یا خیر است.
2-از ارائه دهنده دندانپزشک خود بپرسید که چه برند و مدلی از سیستم ایمپلنت دندان استفاده می شود و این اطلاعات را برای سوابق خود نگه دارید.
3-سیگار ممکن است روند بهبودی را تحت تاثیر قرار دهد و موفقیت طولانی مدت ایمپلنت را کاهش دهد.
4-روند بهبودی بدن ایمپلنت ممکن است چندین ماه یا بیشتر طول بکشد، در این مدت شما معمولاً یک اباتمنت موقت به جای دندان دارید.

بعد از عمل ایمپلنت دندان:

1-دستورالعمل های بهداشت دهان و دندان را که توسط متخصص دندانپزشکی به شما داده شده است را با دقت دنبال کنید. تمیز کردن منظم ایمپلنت و دندان های اطراف برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت بسیار مهم است.
2-ویزیت های منظم را با ارائه دهنده دندانپزشک خود برنامه ریزی کنید.
3-اگر ایمپلنت شما شل یا دردناک است، فوراً به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

منبع : FDA

 

authour: دکتر علی سجودی 

 
ویدیو رضایت بیمار ایمپلنت دندان جناب آقای امینی

منابع (Sources) : 

https://www.youtube.com/watch?v=d4V3qheys0s

https://www.youtube.com/watch?v=gMycqoQrlBs

https://www.webmd.com/oral-health/guide/dental-implants

Sam Aanestad ,Henry Aldridge ,Edward Angle

ایمپلنت دندان - ویدیو نظرات بیماران
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

هزینه کاشت دندان - ایمپنت دندان
بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 
 

نظرات کاربران

captcha Refresh
آرمان اعتمادی
۱۴۰۲/۱۲/۰۷۰۰
پاسخ

با سلام و احترام گرچه میدونم و همچنان که مفصل توضیح دادین هزینه و مدت زمان درمان ایمپلنت به عوامل متعدد بستگی داره، با این وجود برای یک آقای 40 ساله که هیچگونه بیماری و مشکل زمینه ای ندارن و همه دندان ها رو هم کشیدن یعنی در حال حاضر هیچ دندانی ندارن ، بصورت تقریبی و حدودی و استفاده از متریال درجه یک ، طول درمان ایمپلنت فول هر دو فک ایشون از صفر تا مرحله تحویل روکش چه مدت زمان لازم داره و تقریبا با قیمت های حال حاضر چقدر هزینه داره؟

دکتر سجودی
۱۴۰۲/۱۲/۰۹۰۰

سلام وقت بخیر جناب اعتمادی گرامی
اگر هیچ دندانی ندارید و می خواهید برای هر دو فک ایمپلنت انجام دهید زمانی در حدود 6 ماه تا یکسال نیاز است. و هزینه هم حدودا بین 200 تا 300 میلیون تومان البته همانطور که می دانید به عومال متعددی هزینه مربوط می شود و عدد ذکر شده صرفا تقریبی می باشد

سیروس زاهدی
۱۴۰۰/۰۳/۱۰۰۰
پاسخسلام میخواستم ببینم میشه تو یک روز تمام دندانهامو درست بشه حالا طبق تشخیص‌های شما کاشت باشه یا ترمیم خیلی اذیت میشم هم بابت درد وهم زیبایی جسارتا چون واقعا خیلی ترس دارم خواستم ببینم میشه تو یک روز بیهوشی داشته باشم درست بشن یا نه بازم ممنون و مچکر
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۳/۱۱۰۰

عرض سلام و روز بخیر خدمت شما

جهت بررسی و اعلام نظر لطفا عکس رادیوگرافی دندان های خود را از طریق لینک زیر ارسال کنید.

https://drsojodi.com/send-your-cbct

علیرضا مولایی
۱۴۰۰/۰۲/۲۹۰۰
پاسخسلام میخواستم ببینم میشه تو یک روز تمام دندانهامو درست کنید؟ حالا طبق تشخیص‌های شما ایمپلنت باشه یا زیبایی، خیلی اذیت میشم هم بابت درد و هم زیبایی. چون واقعا خیلی ترس دارم خواستم ببینم میشه تو یک روز بیهوشی داشته باشم درست بشن یا نه بازم ممنون
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۳/۱۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب مولایی عزیز

برای تعیین طرح درمان شما ابتدا نیاز هست که عکس رادیوگرافی شما توسط ما بررسی شود، لطفا عکستون رو از طریق لینک زیر برای ما ارسال کنید

https://drsojodi.com/send-your-cbct

مریم ق
۱۴۰۰/۰۱/۲۳۰۰
پاسخبا عرض ادب
آیا می توان فقط برای انجام روکش ایمپلنت خدمت شما رسید؟
سپاس
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۱/۲۳۰۰

سلام روزتون بخیر 

بله هستیم در خدمتتون .برای تعیین وقت با مطب تماس بگیرید.

شماره تماس:88082941

محمدرضا ظهیری
۱۳۹۹/۱۲/۲۳۰۰
پاسخبا درود خدمت شما دکتر سجودی
عرض ادب واحترام خدمت شما،طبق وقت امروز جنابعالی،زحمت کشیدن ریشه دندان قدامی 1/1 فک بالائی وسپس کاشت، فیکسچر را کشید.تا انجام مراحل بعدی طی پروسه زمانی تعین شده.
در وهله نخست ازاطلاع رسانی جامع تان درسایت بطور کامل تشکر میکنم.رعایت پروتکل های بهداشتی در کنارتخصص عالی وسرعت عمل و برخورد عالی شما بابیمار قابل ستایش است.
باآرزوی بهترین ها برای جنابعالی ارادتمند ظهیری
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۲۴۰۰

سلام وقت خوش جناب آقای محمدرضا ظهیری عزیز

ممنون از لطف و ثبت نظر انرژی بخش شما.باعث خوشحالی و افتخار ماست که از خدمات ما راضی بودید.موفق باشید.

جاهد
۱۳۹۹/۱۲/۱۲۰۰
پاسخعرض سلام و ادب
من 3 تا دندانم کشیدم الان میخوام ایمپلینت بزارم هزینه ایمپلنت هر واحد چقدر است؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۱۶۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای جاهد گرامی
 عوامل متعددی بر قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارند و عموما با نوسان همراه هست، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت  و چگونگی نحوه پرداخت خدمت شما اعلام می کنند :
شماره تماس :  88082941
فاطمه سخنور
۱۳۹۹/۱۲/۰۳۰۰
پاسخ
خسته نباشید.هزینه ایمپلنت دیجیتال رو میفرمایید؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۰۵۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم فاطمه سخنور گرامی
 عوامل متعددی بر قیمت ایمپلنت دیجیتال تاثیر می گذارند و عموما با نوسان همراه هست، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت دیجیتالی و چگونگی نحوه پرداخت خدمت شما اعلام می کنند :
شماره تماس :   88082941
اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره ایمپلنت دیجیتال مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/digital-implant


 

مسعود مصباحی
۱۳۹۹/۱۱/۲۸۰۰
پاسخبه جرئت از جامع ترین سایت ها در حوزه دندانپزشکی هستید.خداقوت
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۲۹۰۰

سلام جناب آقای مسعود مصباحی عزیز

ممنون از شما. سلامت و پیروز باشید.

فرانک رضایی
۱۳۹۹/۱۱/۰۷۰۰
پاسخسلام روز بخیر دندان هایم را یک سال هست که ارتودنسی کردم و اخیرا متوجه فاصله بین 2 تا ازدندان هایم شدم.آیا بیماری لثه هست؟چکارکنم؟ممنون میشم اگه سریعا پاسخگو باشید.باتشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۱۹۰۰

سلام خانم رضایی گرامی
احتمال کمی دارد که به بیماری لثه ارتباط داشته باشد، لطفا با دندانپزشک ارتودنسی خود تماس بگیرید

مهراد فرنودفر
۱۳۹۹/۱۱/۰۴۰۰
پاسخبا سلام،میشه لطفا قیمت ایمپلنت دیجیتالی رو بفرمایید در چه حدودی انجام میشه؟ و اینکه پرداخت به صورت نقدی انجام میشه یا اقساط؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰

سلام وقت بخیر جناب علی بیگلو گرامی
خیر معمولا مشکلی پیش نمیاد.
 

مسعود حقیقی
۱۳۹۹/۱۱/۰۴۰۰
پاسخسلام خسته نباشید،مدت 15ساله که ازدندان مصنوعی استفاده میکنم و48 سال سن دارم میتونم از ایمپلنت دیجیتالی برای ثابت کردن دندونام استفاده کنم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای مسعود حقیقی گرامی
بله می تونید از ایمپلنت دیجیتال پس از تایید دکتر استفاده نمایید، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد ایمپلنت دیجیتالی و چگونگی ارائه خدماتآن به شما اعلام می کنند :
شماره تماس :  88082941
اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره ایمپلنت دیجیتال مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/digital-implant

زهرا عبدی
۱۳۹۹/۱۱/۰۴۰۰
پاسخسلام وقت بخیر من میخواهم کل دندانم راایمپلنت لیزری بکارم قیمت یک دست دندان آلمانی یعنی کل دندانم به صورت کاشت لیزری به چه صورت است؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۱۱۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم زهرا عبدی گرامی
 عوامل متعددی بر قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارند و عموما با نوسان همراه هست، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت لیزری خدمت شما اعلام می کنند :
شماره تماس :  88082941
 

تارا جعفری
۱۳۹۹/۱۱/۰۲۰۰
پاسخباسلام من دندان قدامی را ایمپلنت کردم و روکش آنرا با چسب موقت چسبانده اند و می گویند امکان پیچی شدن ندارد به همین خاطر پس از یک روز لق شد آیا شما راه حل دایمی برای این مشکل دارید که خدمت برسم مثلا پیچی شود و هزینه آن چقدر میشود ؟ با تشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم تارا جعفری عزیز
در صورتی که ساختار روکش و اندازه آن مشکلی نداشته باشد ، با استفاده کردن از چسب دائم می شود این مشکل لق بودن را به طور کامل برطرف کرد 

کوثر عطریانفر
۱۳۹۹/۱۰/۲۰۰۰
پاسخمن حدود 50 سالمه دندانهایم پوسیدگی زیادی دارند ، فکر کنم باید پیوند استخوان هم انجام بدم اگه بخوام دندون بکارم شرایطش چجوریه؟ شنیدم بیهوش می کنید چند روز باید بستری بشم برای کل درمانم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم عطریانفر گرامی
شما ابتدا باید عکس بندازید که طرح درمانتون مشخص بشه، ولی به طور کلی در اکثر موارد برای جراحی ایمپلنت از بیحسی استفاده می شود، و از آنجایی که تقریبا یک جراحی سرپایی محسوب می شود طبعا بستری هم نخواهید شد
ژیلا
۱۳۹۹/۱۰/۱۷۰۰
پاسخسلام ببخشید من اوایل مهر دندونای فک بالامو بنا ب دلایلی کشیدم ، الان بعد از سه ماه ک عکس گرفتم میگن استخون ندارم واسه ایمپلنت
خواهش میکنم اگه راهی هست بفرمایید
البته همون موقع ک کشیدم پودر استخوان هم کار گذاشتن تو لثه هام ولی نمیدونم چرا تشکیل نشده
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم ژیلا گرامی
احتمالا در اون ناحیه تحلیل شدید استخوان وجود داره، لطفا برای بررسی کامل تر عکستون رو برای ما ارسال نمائید
از طریق لینک زیر می توانید عکس تون رو برای ما بفرستید:
https://drsojodi.com/send-your-cbct
صارمی
۱۳۹۹/۱۰/۰۸۰۰
پاسخسلام آقای دکتر من چندتا از دندون های عقبیم افتاده ریشه داخل لثه مونده چندین ساله من ریشه ها را در نیاوردم خواستم برم در بیارم شخصی به من گفت در نیار بمونه اگه خواستی بکاری روی ریشه ها کاشته بشه بهتره آیا این حرف درسته من میترسم نکشم استخون فکمو تحلیل ببره راه کار شما چیست؟ مرسی
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۰/۱۳۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای صارمی گرامی
کاشت دندان روی ریشه های فعلی دندان های شما عملا امکان پذیر نیست، ممکن است امکان روکش کردن آنها فراهم باشد .
ولی اگر قصد ایمپلنت دارید حتما باید ریشه ها خارج شوند و بهتر است زمانی که می خواهید برای ایمپلنت اقدام کنید ، ریشه ها همزمان خارج شوند

حسن نادری
۱۳۹۹/۰۸/۱۱۰۰
پاسخسلام..خسته نباشید
من دندونهای فک بالا رو کامل کشیدم و از دندون مصنوعی استفاده میکنم ولی با سقف دهان مشکل دارم ..اگر از all on 4 استفاده کنم این مشکلم حل میشه‌؟
اگر هزینه رو هم بفرمائید ممنون میشم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای نادری گرامی
بله امکان پذیر هست، اما در ابتدا نیاز هست که عکس CBCT بندازید ، برای اطلاع از هزینه و اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید

شماره تماس :  88082941
رضا سرحدی
۱۳۹۹/۰۸/۰۸۰۰
پاسخمن میخوام ایمپلنت کنم، درد داره جراحیش
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب سرحدی عزیز
درد ایمپلنت چند روزه اول پس از جراحی وجود دارهد که اون هم با استفاده از مسکن هایی که برای شمابیمار تجویز می شه کاملا قابل کنترل است. به طور کلی در حین جراحی از مواد بی حسی با ماندگاری بالا استفاده می شه که تا چند ساعت پس از جراحی ایمپلنت هم، ناحیه مورد نظر و فک شما بی حس است

سودابه راستگو
۱۳۹۹/۰۸/۰۳۰۰
پاسخسلام خسته نباشید
فرق ایمپلنت با فیکسچر چی هست؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم راستگو عزیز
به کل پروسه کاشت دندان ، ایمپلنت گفته می شود ولی فیکسچر یکی از اجزای ایمپلنت محسوب می شود که به صورت پیچی شکل و رزوه دار هست و به جای ریشه دندان استفاده می شود.
طاهره بیوکی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹۰۰
پاسخ: باسلام ،،من دوعدد دندان کرسی فک پایین رو ایمپلنت کردم ،،ولی بین این دو جای یک دندان دیگر خالی است ،
پروتز روی آن قرار نمیگیرد ،،
میگویند باید یک ایمپلنت دیگر انجام دهی تا بشود رو کش دندان شما تک تک انجام شود ،،یعنی یک پروتز سه تایی بهم چسبیده است که وسط آن دندان یا ایمپلنتی نداره،،فقط دوتا پایه دارد ،،
آیا راه دیگری ندارد که در این اوضاع گرانی من دیگر دندان نکارم ،،به همان دو تا بسنده کنم رو کش خوب و مناسبی بذارم،،
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید،
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم بیوکی عزیز
بله شما می توانید از بریج استفاده کنید به طوری که دو ایمپلنت که کاشته اید و یک پروتز سه تایی بروی آنها قرار دهید
همچنین می توانید یک ایمپلنت دیگر هم انجام دهید و این روش از روش فوق مزایای بهتری دارد و نسبت به هزینه ای که انجام می دهید نتیجه ای ارزشمند تری حاصل می شود .
ملیحه اکبرزاده
۱۳۹۹/۰۷/۰۵۰۰
پاسخمن الان بعده 2 سال ایمپلنتم شل شده، تکلیفم چیه باید چیکار کنم توروخدا راهنمایی کنید خیلی استرس دارم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر خانم اکبرزاده گرامی
جای نگرانی نیست احتمال زیاد چسب روکش (که اون هم به احتمال خیلی زیاد ممکن هست چسب موقت باشه) شل شده و به راحتی قابل تعویض هست، لطفا برای چکاپ و رسیدگی به این مشکل حتما به دندانپزشک معالجتون مراجعه کنید

کوکبی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶۰۰
پاسخ اباتمنت چیه؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶۰۰
سلام وقت بخیر جناب کوکبی عزیز
اباتمنت بخش مهمی از ایمپلنت دندان است که واسطه بین پایه ایمپلنت و پروتز دندانی به شمار می‌آید، که پس از نصب بر روی فیکسچر یا بواسطه چسب و یا به صورت پیچی به پروتز متصل می گردد.
هادی کشاورز
۱۳۹۹/۰۶/۲۴۰۰
پاسخسلام اقا دکتر تعداد دندان های من وضعیت مناسبی ندارند میخواستم بدونم شما با چه مبلغی و شرایطی میتونید کاشت ایمپلنت رو برای من انجام بدید
از فک بالا قدامی های (2 و 4 چپ) (4 راست)رو کشیدم
از فک پایین قدامی ها به تعداد 9 تا کنار هم سالم
هستند به شکلی که 4تا راست 5 تا چپ کنار هم هستند بقیه یعنی دندان های خلفی رو کشیدم یعنی از 4راست و 5 چپ به بعد کشیده شده فکر میکنم از 4به بعد 2تا پایه و 2تا واسطه لازمه و از چپ 2تا پایه 1 واسطه بخواد ممنون میشم قیمت ایمپلنت های هر دو فک رو اعلام کنید
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای کشاورز گرامی
لطفا عکس تون رو برای بررسی دقیق از طریق آدرس زیر برای ما ارسال کنید :
https://drsojodi.com/send-your-cbct

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید:
شماره تماس :  88082941
احمد سپنتا
۱۳۹۹/۰۶/۲۳۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر من جراحی ایمپلنت انجام دادم چند وقت دیگه باید برای چکاپ ایمپلنت خدمتتون برسم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای سپنتا گرامی
اولین چکاب شما 2 هفته بعد از جراحی هست ، که حتما همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت
با تشکر از همراهی شما
 

 

سحر مشفقی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲۰۰
پاسخسن مناسب برای کاشت ایمپلنت چند ساله؟ من دخترم 16 سالشه متاسفانه تصادف کرده و دندونش شکسته ، الان می تونیم برای درمانش اقدام کنیم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم مشفقی گرامی
از اتفاقی که برای دختر خانم شما افتاده بسیار متاسف هستیم، بهتر هست که بعد از 18 سالگی برای کاشت ایمپلنت مراجعه کنند . اما قبلش می تونن برای جلوگیری از آسیب بیشتر به دکتر دندانپزشک مراجعه کنند که طرح درمان مناسب برای ایشون اعمال بشه

محمد قائدی
۱۳۹۹/۰۶/۱۳۰۰
پاسخ باسلام وعرض ادب
بنده حدود ده سال پیش برای پرونتز دندانها به اصفهان نزد دکتر لشگری که خیلی ازش تعریف می کردند رفتم بعد یک هفته دندانها شروع به سیاه شدن کردند تا زمانی که مرونتز را باز کردند همه دندانهایم سیاه شدند وبا دکتر بحثمان شد گفت دندانهایت گچی یه اصتلاحی گفتند گفتم شما که دیدید دندانهایم دارن همه سیاه میشن چرا پرونتز را باز نکردی ایشون گفتند روکش به دندانهایت می دهم بعد روکش یک ماهی طول نکشید که دندانهایم یکی یکی خورد شدند الان 32 سالمه بخاطر دندونام ازدواج نکردم چند تا از دندانهها که افتادن به جایش مصنوعی تیکه ای گذاشتم وخیلی عذاب می کشم چند تا از دندونها فقط ریشه انها مونده وخیلی درد وعفونت کردند چند تا از دندونهای جلو مونده که انها هم دارن سیاه میشن ایا انها رابکشم بعد بیام برای ایپلنت اگر انها را نزد شما بکشم برای کاشت پیج کردن درفک راحتر نیست خواهش می کنم قیمت کامل کاشتن دندان چقدر هزینه دارد ایا امکان دارد طی سه قسط مول دندانها را بگیرید تا مقداری سهام دارم انها را بفوشم وپول شما را پرداخت کنم فعلا 70000000 ملیون می تونم جور کنم بقیه را یک چک دوماهه بدم خواهش می کنم اگر امکان دارد که زوتر اقدام کنم منتظر لطف شما هستم با تشکر محمد قائدی
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶۰۰
سلام وقت بخیر جناب قائدی عزیز
لطفا عکس قبل و بعد از درمان پروتز رو از طریق آدرس زیر برای ما ارسال کنید :
https://drsojodi.com/send-your-cbct
عرفان محمد زاده
۱۳۹۹/۰۶/۰۴۰۰
پاسخسلام
قیمت ایمپلنت هارو لطف میکنید ممنون
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴۰۰
سلام وقت بخیر جناب محمد زاده گرامی
عوامل متعددی بر قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارند و عموما با نوسان همراه هست، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت خدمت شما اعلام می کنند.
شماره تماس :  88082941
داود ولی زاده
۱۳۹۹/۰۶/۰۱۰۰
پاسخسلام و عرض ادب
در یک مطب دیگه ای ایمپلنت انجام دادم و 16 تا فیکسچر برام نصب کردند که اکثرا 5mm از لثه بیرون هستند. و بسیار نگران هستم. آیا میتونم برای بقیه کارها به مطب شما مراجعه کنم؟اگر تلفن بفرمایید تلفنی هم میتونم توضیح بدم . سپاسگزارم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای داود ولی زاده گرامی
مرحله اول کاشت دندان پس از خارج کردن ریشه، قرار دادن فیکسچر هست و پس از روی آن هیلینگ می بندند برای ادامه درمان قالبگیری و ... که در متن مقاله کامل توضیح داده شده است ، ممکن هست برای شما هیلینگ بسته باشند و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست ، همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:
شماره تماس :  88082941
سعید اکبری
۱۳۹۹/۰۵/۲۲۰۰
پاسخسلام جناب دکتر
من بعلت شغلم(دریانورد) امکان موندن بمدت سه ماه رو ندارم ، آیا امکان ایمپلنت در زمان کوتاهتر در مطب شما وجود داره یا خیر ، مایل هستم در مطب شما ایمپلنت کنم ،باسپاس
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای اکبری عزیز
بله در بسیاری از مواقع با توجه به شرایط بیمار امکان پذیر هست، برای اطمینان خاطر همراه با عکس OPG یا CBCT حضورا مراجعه کنید، لطفا جهت هماهنگی و رزرو وقت با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره تماس :  88082941
سارینا
۱۳۹۹/۰۵/۲۲۰۰
پاسخسلام آقای دکتر امکانش هست برای دندان های جلویی دهان از ایمپلنت های پیچی استفاده کرد؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم سارینا گرامی
بله امکان پذیر هست
شاد و سربلند باشید
مجد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱۰۰
پاسخسلام روزتون بخیر آقای دکتر ایمپلنت که به مشکل بر بخوره 2 ماه اول مشخص میشه یا امکان داره طول بکشه
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵۰۰
سلام وقت بخیر جناب مجد عزیز
معمولا توی اکثر مواقع توی همون 2 الی 3 ماه اول مشخص میشه
مریم مرادی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰۰۰
پاسخسلام اقا دکتر عزیز. دندونم عصب کشی شده دکتر فقط یکمی تراشتیده بود اما موقع پر کردن وقتی رفتم پیششون دکتر کلا دندونم را تراش داد و با آمالگام پر کرد وقتی دیدم متوجه شدم به جای پر کردن دندون یه دندون از آمالگام ساخته که حتی نمیشه روکش هم گذاشت دلیلشم پرسیدم گفت چون زیاد تراشیدم دندونت از بین رفت مجبور شدم برات با ماده سیاه دندون بسازم بعد برو یه کاشت دندون انجام بده الانم اون دندونم خیلی درد میکنه به نظرتون چیکار کنم راهنماییم کنید لطفا
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵۰۰
سلام وقت بخیر خانم مرادی گرامی
بله اینطور که می فرمائید متاسفانه دندونتون رو از دست دادید و احتمالا به ایمپلنت نیاز داشته باشید، برای این کار باید همراه با عکس حضورا مراجعه فرمائید، می توانید با شماره زیر تماس بگیرید :
شماره تماس :  88082941
سمانه خسروانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵۰۰
پاسخسلام ببخشید من توی بهمن جای دیگه ایمپلنت گذاشتم و از اون موقع دردش کم شده اما کامل نیوفتاده و اذیت می‌کند امکانش هست ایمپلنتم به مشکل برخورده باشه
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم خسروانی گرامی
لطفا با مرکزی که ایمپلنت براتون انجام دادند تماس بگیرید ، و این موارد رو اعلام کنید
می توانید عکس هم تهیه کنید و به صورت حضوری مراجعه کنید
شاد و پیروز باشید
گلاره سلطان آبادی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵۰۰
پاسخسلام خسته نباشید آقای دکتر شما برای من 3 تا ایمپلنت گذاشتیدفک بالا سمت راست دستتون درد نکنه من اصلا درد نداشتم و اذیت نشدم خواستم تشکر کنم ممنون
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم سلطان آبادی گرامی
ممنونم از پیامتون ، انشالا سلامت و تندرست باشید همیشه
محبوب شریف نژاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵۰۰
پاسخسلام ایمپلنت پیچی رو برای تمام دندان‌ها میشه گذاشت
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵۰۰

سلام وقت بخیر جناب شریف نژاد گرامی
بله میشه برای همه دندان ها ایمپلنت گذاشت

محسن نجاتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲۰۰
پاسخسلام آقای دکتر و خسته نباشید.
میخاستم بدونم ایمپلنت لیزری بایو چقدر طول میکشه تا جوش بخوره و همچنین برای این ایمپلنت میشه از روکش pfm استفاده کرد یا حتما باید روکش زیرکونیا باشه؟
با تشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳۰۰

سلام وقت بخیر جناب نجاتی عزیز
ایمپلنت لیزری بایو در صورتی که بازسازی نداشته باشید حداکثر تا 2 ماه جوش می خوره و نوع روکش هم هیچ الزامی نداره هم میتونه زیرکونیا باشه و هم pfm

سعید کمال
۱۳۹۹/۰۵/۰۷۰۰
پاسخسلام میخواهم بدانم هزینه ایمپلنت 7دندان چقدر میشه
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای سعید کمال عزیز
 لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو درباره قیمت ایمپلنت دندان خدمت شما اعلام می کنند.

شماره تماس :  88082941
احمد میر محمدی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷۰۰
پاسخسلام روزتون بخیر آقای دکتر به نظر شما کدام یک از ایمپلنت ها بهتر است و لطف میکنید قیمت ایمپلنت زیرکونیا رو میفرمایید
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای میرمحمدی عزیز
ایمپلنت زیرکونیا هنوز به طور کامل توی ایران وارد نشده، اما در حال حاضر ایمپلنت تیتانیومی کارایی بسیار خوبی داره و بسیار سازگار هست با استخوان فک
اسماعیل سورتمه چی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴۰۰
پاسخببخشید مادر من فک بالاش دندون نداره و دست دندانش دیگه داخل دهانشون نمیمونه امکانش هست یک روزه برای فک بالا ایمپلنت گذاشت
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای سورتمه چی عزیز
بله با توجه به شرایط بیمار امکان ایمپلنت یک روزه وجود داره برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو خدمت شما اعلام می کنند.
شماره تماس :  88082941
زابلی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱۰۰
پاسخسلام آقای دکتر من فک بالای دهنم فقط 4 دندون جلو دارم و فک پایین 6 دندونه جلو رو دارم میخواستم بقیه دندونام ایمپلنت کنم امکانش هست توی یک جلسه 2 تا فک من رو ایمپلنت بزارید
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای زابلی عزیز
این مورد بستگی به بیمار دارد، امکان پذیر هست، ولی توصیه ما این هست که در دو جلسه انجام شود ، برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را می توانید مطالعه کنید
بهبودی
۱۳۹۹/۰۴/۲۸۰۰
پاسخسلام ببخشید پسر من 17 سالش هستش و دندون 5 فک پایین سمت چپ رو نداره توی این سن میتونن ایمپلنت کنن؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۴/۲۸۰۰
سلام وقت بخیر جناب بهبودی عزیز
بله می تونند انجام بدهند برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو خدمت شما اعلام می کنند.
شماره تماس :  88082941
مرضیه میرزایی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
من چند نوع کار دندونی دارم هم ایمپانت و ترمیم و اندو مطب شما همه این درمانارو انجام میده چون من میخوام همه کارهامو یکجا انجام بدم ممنون میشم راهنمایم کنید
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم میرزائی گرامی
در کلینیک در حال حاضر فعلا متخصص ایمپلنت و پروتز حضور دارند که می توانید این درمان ها را انجام دهید ، برای اطلاع دقیق از وقت ها و نحوه مشاوره لطفا تماس بگیرید:
شماره تماس :  88082941

محسن بابائی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹۰۰
پاسخ

وقت شما بخیر  من محسن بابایی هستم 42 ساله تقریبا اکثر دندان های من بجز یکی در جلو که لغ شده سالم هستن فقط بخاطر تحلیل قسمتی از استخوان فک بالا وپایین گاها درد وعفونت لثه دارم میخواستم از خدمتتون بپرسم درمان این بیماری چقدر زمان میبره وهزینه تقریبی اون چقدره ممنون از شما

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای بابائی گرامی
بله اینطور که می فرمائید احتمالا نیاز به بازسازی استخوان و جراحی لثه داشته باشید، برای این کار باید همراه با عکس حضورا مراجعه فرمائید، برای تعیین وقت، طرح درمان و هزینه می توانید با شماره زیر تماس بگیرید :
شماره تماس :  88082941
اصغر
۱۳۹۹/۰۴/۰۵۰۰
پاسخسلام من خیلی وقت دندونمو کشیدم حدودا 10 سال میشه بعد از گذشت این همه مدت احتیاج به باز سازی استخوان هست؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸۰۰
سلام وقت بخیر جناب اصغر گرامی
بله به احتمال زیاد در اون ناحیه استخوان فک شما تحلیل رفته باشد و نیاز به پیوند یا بازسازی استخوان داشته باشید
اصغردیهیمی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷۰۰
پاسخ باسلام . باتوجه به اینکه بنده کارمند هستم و نیاز به ایمپلنت دارم هزینه اش ؟ و آیا اقساط می شود"؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای دیهیمی گرامی
برای اطلاع از هزینه ها و چگونگی پرداخت لطفا با ما تماس بگیرید همکارانم اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند .
شماره تماس :  88082941

محمدزاده
۱۳۹۹/۰۲/۲۴۰۰
پاسخسلام شب و روز همگی شما خوش من مدرک محمدزاده پسر از ایران استان کردستان شهر سنندج هستم از 32 دندان سالم تا الان تقریباً 17 تا 18 دندان سالم دارم اگر برایتان میسر است هزینه کاشت و ترمیم دندان را به صورت دقیق به آدرس جی میل من ارسال کنید
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۲۵۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای محمدزاده گرامی
لطفا با ما تماس بگیرید همکارانم در اولین فرصت برای شما وقت تعیین می کنند .
شماره تماس :  88082941

م. عباسی
۱۳۹۹/۰۲/۰۹۰۰
پاسخسلام. وقت بخیر
من چند سوال از محضر شما داشتم
ممنون میشوم به همش جواب بدهید.
1) من میخواهم ایمپلنت انجام بدهم.ما شناختی از ایمپنلت برند GMI دارید؟
خوب هست؟
2)شما در حال حاضر ایمپلنت هم انجام میدهید؟
3) و اینکه به نظر شما لیزری بهتره؟؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب عباسی گرامی
بله جز برندهای خوب ایمپلنت هست ولی ما از برندهای دیگه که اغلب آمریکایی هستند استفاده می کنیم، ایمپلنت لیزری هم بسیار ایمپلنت خوبی هست که تکنیک های منحصر به خودش رو از قبیل تطابق پذیری بالا و بهبودی سریع رو داره همچنین دارای ضمانت نامه مادام العمر هست، برای اطلاع از وقت های کاشت ایمپلنت لطفا با ما تماس بگیرید همکارانم اطلاعات لازم رو به شما اعلام می کنند:

شماره تماس :  88082941

افرینش
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰
پاسخسلام ایمپلنت لیزری بعد از چند وقت روکششو تحویل میدید
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب آفرینش گرامی
تحویل روکش در ایمپلنت لیزری به خاطر اینکه روند جوش خوردن سریعتر انجام می شود بسیار سریعتر از ایمپلنت معمولی هست

مهرداد حسینی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷۰۰
پاسخسلام و خسته نباشید .یک سوال داشتم ایا بیماران فشار خون بالا که در حال حاضر دارو مصرف می کنند و فشار خون کنترل شده است هم می توانند ایمپلنت انجام دهند .
متشکرم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب حسینی عزیز در صورتی که تحت درمان باشند و کنترل شده و روبه بهبودی باشند پس از گذراندن آزمایشهای اولیه در صورت نبود مشکل می توان برای این افراد هم ایمپلنت دندان انجام داد.

کیوان محمدی راد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱۰۰
پاسخخسته نباششید برای ایملنت سوال داشتم اگر اینجا یک توضیحاتی بگید لطف بزرگی در حق من کردید چون من از شهرستان میخوام مزاحم بشم راه ام دورهه این شماره منه اگر هم تماس بگیرید که چه بهتر 09213362012
متشکرم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰۰۰

سلام وقتتون بخیر جناب محمدی راد عزیز
بله حتما در خدمتتون هستیم ، لطفا با ما تماس بگیرید همکاران من همه سوالات شما درباره ایمپلنت رو پاسخگو خواهند بود .

شماره تماس :  88082941

سمیرا اقبالی
۱۳۹۹/۰۱/۲۵۰۰
پاسخ

سلام ببخشید هزینه ایمپلنت لیزری تون رو میفرمایید

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۲۷۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم اقبالی گرامی
 لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو درباره قیمت ایمپلنت لیزری خدمت شما اعلام می کنند.

شماره تماس :  88082941
مریم بانو
۱۳۹۹/۰۱/۲۳۰۰
پاسخ

سلام خسته نباشید من دندونه 6 رو خیلی وقته کشیدم حدودا 15 ساله این دندونم و میتونم اینپلنت کنم بعد از گذشت این همه سال؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۲۴۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم مریم گرامی
بله می تونید ایمپلنت انجام بدید ، احتمال داره که به بازسازی و پیوند استخوان نیاز داشته باشید ، که پس از دیدن عکس OPG شما این مورد مشخص میشه

احسان محبوب
۱۳۹۹/۰۱/۱۶۰۰
پاسخمن ساکن نروژ هستم، یکی از دوستام توی کلینیک شما لمینت انجام داده خیلی راضی بوده،
من یکماه دیگه در شرایطی که وضعیت بیماری کرونا مشخص بشه، ایران هستم و کلا 20 روز میمونم
می تونم ایمپلنت دندان انجام بدم توی 20 روز
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای محبوب گرامی
بله متاسفانه فعلا شرایط مساعد نیست و ما هم فعلا کارهای خیلی ضروری بیمارانمون رو در شرایط کاملا استریل و با احتیاط انجام میدیم
امیدواریم وضعیت به زودی بهبود پیدا کنه و ما بتونیم به راحتی به بیماران عزیزمون خدمات ارائه کنیم
بله ایمپلنت فوری توی 20 روز امکان پذیر هست انشالا در خدمتتون هستیم

سوگل
۱۳۹۸/۱۲/۲۱۰۰
پاسخ

ویدیو ها خیلی خوب بودند
باز هم از این ویدیو ها بگذارید
خیلی ممنون

لیلا
۱۳۹۸/۱۲/۱۳۰۰
پاسخ

سلام مطالب خیلی خوب بود
یعنی عالی بود

اگه به صورت انیمیشنی هم کاشت ایمپلنت دندان رو بذارید عالی تر میشه

 

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۱۶۰۰

سلام سرکار خانم لیلای گرامی
این مورد اضافه شده و می تونید در ابتدای مقاله ویدیو انیمیشنی ایمپلنت دندان رو مشاهده کنید

لیلا شیروانی
۱۳۹۸/۱۲/۰۹۰۰
پاسخ

من دندون نیشم رو 2 سال پیش مجبور شدم بکشم بخاطر اینکه دندون شیری بود و دندون نهفته داشتم.الان جاش خالیه . رفتم ایمپلنت کنم دکتر میگه استخوون نداره

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم شیروانی گرامی
شما احتمالا می توانید ایمپلنت انجام دهید و ممکن هست بازسازی استخوان نیاز باشد، پس از دیدن عکس OPG شما می توان درمان قطعی شما را مشخص کرد

هاتف عزیزی
۱۳۹۸/۱۲/۰۷۰۰
پاسخ

هزینه ی ایمپلنت چقدر هست واسه هر دندونی؟

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب عزیزی گرامی
لطفا با ما تماس بگیرید
https://drsojodi.com/contact-us

سید عباس نورانی
۱۳۹۸/۱۲/۰۲۰۰
پاسخ

سلام من سید عباس نورانی هستم از ساری. حدود  هشت ماه قبل اومدم خدمت اقای دکتر که ایمپلنت کردم هم از کارشون و هم از اخلاقشون و هم از خدمات بعد از انجام  کارشون واقعا راضی هستم. . تا چند روز اینده با همسرم میخوایم بریم برای کار ایمپلنت دندان که دوباره زحمت بدیم.... برای من اینکه چجوری یک دکتر همه کارها رو انجام میده خیلی مهمه. من که . اقای دکتر علی سجودی به همه پیشنهاد می کنم موفق باشید

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۰۴۰۰

سلام جناب نورانی عزیز
در خدمتتون هستیم ، ممنون از شما

amir
۱۳۹۸/۱۱/۲۸۰۰
پاسخ

ممنون از مقاله ی مفیدتون در مورد ایمپلنت دندان ممنون میشم به سایت ما هم سر بزنید. مطالب مفیدی در مورد وردپرس داریم. تهران وردپرس: آموزش بهینه سازی - آموزش وردپرس -  خدمات طراحی سایت وردپرس

فروشگاه اینترنتی
۱۳۹۸/۱۱/۲۰۰۰
پاسخ

موفق باشید.. لطفا تا می توانید راهنمایی های خود را شفاف تر بنمایید تا هر کسی بتواند به جواب پاسخ های خود برسد و من دوست دارم بیشتر در باب دندان های پشتی بدانم که چرا زودتر تحت تاثیر آسیب دیدگی قرار می گیرند 
باسپاس

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰۰۰

سلام دوست عزیز
بله حتما

مزد آبادی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
لطفا من راهنمایی کنید .
دندان هام رسما خورد میشه و میریز ( به صورت تیکه های کوچیک) الان این به دندان های جلویی هم رسیده، تصمیم دارم روکشش کنم که مانع ریختنش بشه- چه روکشی مناسب این کار است
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵۰۰
سلام وقت جناب آقای مزدآبادی محترم
شما باید سریعتر مراجعه کنید به دندانپزشک که میزان تخریب دندان های شما مشخص شود، که می شود دندان ها را حفظ کرد و روکش استفاده کرد یا خیر
برای آشنایی با انواع روکش دندان می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید
https://drsojodi.com/types-of-crowns
بهار الوندی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳۰۰
پاسخببخشید میخاستم هزینه هر واحد ایمپلنت رو بدونم
نوشین
۱۳۹۸/۱۱/۱۱۰۰
پاسخ
نه هیچ دردی نداره بی حسش میکنه مثل وقتی که می خوای عصب کشی کنی . من انجام دادم اصلا نترس چون هیچی متوجه نمیشی
آزیتا
۱۳۹۸/۱۱/۱۱۰۰
پاسخ
من از جراحی ایمپلنت خیلی میترسم ..درد داره بی حسیش؟؟؟؟؟
قبلش لازمه آنتی بیوتیک بخورم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳۰۰

سلام سرکار خانم آزیتا گرامی
شاید در نگاه اول اینطور برداشت شود که کاشت ایمپلنت دندان خیلی دردناک است، اما واقعیت امر این است که هنگام جراحی ایمپلنت، بیمار هیچ گونه دردی متوجه نمی شود، شاید بعد از جراحی، بیمار مقدار خیلی کمی درد حس می کند که به طور کامل با داروهای مسکن کنترل می شود، بعد از جراحی آنتی بیوتیک هم به بیمار تجویز می گردد که باید به صورت مرتب تا چند روز میل کند.

گلابتون
۱۳۹۸/۱۱/۰۷۰۰
پاسخ

من دقیقا توی دوراهی دندون مصنوعی یه دونه ای و ایمپلنت مونده بودم که گفتن ایمپلنت دندونای کناریشو میتراشن و اینا منم ترسیدم مصنوعی گذاشتم ولی اصلا تحملش رو ندارم و همش درش میارم چون وقتی میزارمش حالت تهوع میگیرم و اذیتم چون ی چیز اضافه تو دهنته و همچنین همش آب دهنت زیاده و هی باید قورتش بدی به قول معروف دهنت کف میکنه بنظرم ایمپلنت بهتره من میخوام برم بکارمش مصنوعی چِرته

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
سلام سرکار خانم گرامی
انتخاب دندان مصنوعی بستگی به سن شما و استخوان فک شما دارد، اکثر افراد قابلیت استفاده از ایمپلنت دندان رو دارند، و ایمپلنت پیشنهاد مناسبی برای آنها هست. برای افرادی که سن و سال بالایی دارند و تحمل جراحی رو ندارند و همچنین به دلیل بیماری خاص امکان ایمپلنت برای آنها وجود ندارد، دندان مصنوعی پیشنهاد می گردد. به طور کلی صرف نظر از هزینه؛ کاشت ایمپلنت دندان بسیار گزینه بهتری نسبت دندان مصنوعی می باشد.
عظیمی
۱۳۹۸/۰۹/۲۶۰۰
پاسخسلام چرا دندانپزشکان از ایمپلنت ساخت ایران استفاده نمیکنند
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۳۰۰

سلام جناب عظیمی عزیز
ایمپلنت ایرانی به تازگی به جمع دیگر برندهای ایمپلنت اضافه شده و شاید دلیل عدم استفاده هم این موضوع باشد
و این مسئله کمی زمان بر می باشد که ایمپلنت ایرانی کاملا بین دندانپزشکان و همچنین مردم جا بیافتد

سحر آهنگر
۱۳۹۸/۰۹/۲۴۰۰
پاسخ

با سلام.حدود 5ماه پیش فک بالا را کامل ایمپلنت کردم ولی هنگام صحبت کردن دندان هایم اصلا مشخص نیست.آیا راهی برای اصلاح آن وجود دارد؟آیا از کامپوزیت می شود استفاده کرد؟

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام سرکار خانم آهنگر عزیز
بدون دیدن عکس دندان های شما مشاوره در این مورد اندکی سخت است، اما دلایل متعددی می تواند داشته باشد، بسته به ساختار کلی دندان های شما و یا اینکه مدتی دندان نداشته اید و مواد و متریال استفاده شده برای پروتز های شما، می توان این موضوع را بررسی کرد . علی ایحال در اکثر مواقع این موضوع قابل حل می باشد

سینا
۱۳۹۸/۰۹/۰۹۰۰
پاسخ

این ویدیو ایمپلنت برای من از وسط هاش قطع میشه

درست همون نکته ای که خیلی برام مهمه به بعد قطع میشه

 

 

لطفا درست کنید

 

 

 

 

ممنونم

 

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام جناب سینای عزیز
مشکل برطرف شده است
از صبوری شما متشکریم

محمدعلی
۱۳۹۸/۰۴/۲۱۰۰
پاسخسلام خسته نباشی مشکل هرکسی واسه هرکاری هزینست اخه با ماهی 1500000چطورمیشه یه دست کامل دندون گذاشت.
زهرا پارسا
۱۳۹۷/۰۹/۲۲۰۰
پاسخ با درود وعرض ادب من ساکن خارج از کشور هستم می خواهم فک بالا و فک پائین را کاملا ایمپلنت دیجیتالی یا لیزری انجام بدهم با توجه به این که نیاز به پیوند استخوان دارم چند بار و چه مدت باید در ایران باشم و امکان دارد که هیچ روزی بدون دندان نباشم لطفا هزینه تقریبی را بفرمائید تا با برنامه ریزی در اسفند ماه یا بعد از تعطیلات نوووز خدمت برسم سلامت و موفق باشید
مرضیه
۱۳۹۷/۰۶/۱۲۰۰
پاسخسلام دکتر میخواستم در رابطه با کاشت دندان ایمپلنت درفک بالا دو عدد دارم چقدر هزینه دارد ممنون از راهنمایتان
ناشناس
۱۳۹۷/۰۳/۱۵۰۰
پاسخسلام.آیا مطالبی بیشتر درباره ایمپلنت در مقالات سایت هست؟ با تشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۱۵۰۰

سلام.وقت به خیر 

تشکر.برای پاسخ دقیق به این سوال می توانید از این صفحه بازدید بفرمایید.موفق باشید.  

https://drsojodi.com/best-dental-implant-brand

 
ناشناس
۱۳۹۵/۱۱/۲۲۰۱
پاسخخوبی دست کامل دندان از چه مبلغ شروع واخرین قیمت چقدر است طول عمرش چقدر است لطفا آدرس دقیق ایمیل کنید
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۵۰۱
پاسخسلام دکتر میخواستم در رابطه با کاشت دندان ایمپلنت درفک بالا دو عدد دارم چقدر هزینه دارد ممنون از راهنمایتان
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۵۰۱
پاسخسلام دکتر میخواستم در رابطه با کاشت دندان ایمپلنت درفک بالا دو عدد دارم چقدر هزینه دارد ممنون از راهنمایتان
حسین اصغر قاری نیت
۱۳۹۵/۰۵/۰۲۰۰
پاسخخواهشمند است قیمت ایمپلنت و تلفن و همچنین آدرس مطب خود را ذکر فرمایید.
admin admin
۱۳۹۵/۰۵/۰۶۰۰

با سلام.

قیمت ایمپلنت با توجه به نوع رابطه فکی ، استخوان باقیمانده و ......در نظر گرفته میشود.لطفا با مطب تماس بگیرید.تلفن و ادرس در پایین سایت درج شده است.

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi