این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

روکش دندان | روکش PFM | بریج دندان | پست دندان

روکش دندان | روکش PFM | بریج دندان | پست دندان

روکش دندان: دندان‌ها در طول گذر زمان ممکن است در اثر پوسیدگی یا ضربه تخریب شوند. درصورتیکه این تخریب حجم کمی از دندان را شامل شود، توسط مواد ترمیمی جایگزین می‌شود.

1401/09/23
96,983
12

روکش دندان | روکش PFM | بریج دندان | پست دندان

فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 
 
روکش دندان | روکش PFM | پست دندان | بریج دندان
 

روکش دندان

روکش دندان - پروتزهای ثابت دندان که در اصطلاح عامه به آن روکش دندان یا قاب می‌گویند، علاوه بر تامین استحکام برای ساختار از دست رفته دندان، زیبایی یک دندان سالم را نیز تامین می‌کند.

حتی در صورتی که مراحل ساخت آن با دقت انجام شود ممکن است با دندان‌های طبیعی فرد قابل تفکیک نباشد. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید)

دندان‌های دچار شکستگی‌ های مادرزادی مثل دندان‌های میخی‌شکل یا دندان‌هایی که اندازه‌های کوچک‌تر یا نامتناسب با دندان‌های دیگر دارند و نیز بدرنگی‌های دندان‌ها، موارد دیگری هستند که به کمک روکش دندان قابل اصلاح می‌باشند.

روکش دندان از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند. ماده‌ای که روکش یا هر گونه پروتز دندانی از آن ساخته می‌شود باید با خصوصیات و شرایط دهان سازگاری داشته باشد مثلا به راحتی زنگ نزند و مواد سمی برای بدن در آن به‌کار نرفته باشد.

طلا یکی از سازگارترین مواد با بدن انسان است و انتخاب خیلی مناسبی برای ساخت روکش‌های دندانی محسوب می‌شود. طلا خصوصیات تطابق‌پذیری خیلی خوبی در هنگام ذوب و ساخت روکش دارد بنابراین یک تکنسین دندانپزشکی خواهد توانست به کمک طلا روکش دندان بسیار دقیق و کاملی را در لابراتوار تهیه کند.

 
 
روکش دندان - طلا
 

پروتز دندان

دندان‌ها در طول گذر زمان ممکن است در اثر پوسیدگی یا ضربه تخریب شوند. درصورتیکه این تخریب حجم کمی از دندان را شامل شود، نسج تخریب‌شده دندان توسط مواد ترمیمی جایگزین می‌شود.

اما درصورتیکه دندان مقدار زیادی از نسج خود را از دست داده باشد ممکن است ساختار باقی مانده دندان نیازمند حمایت باشد. در چنین حالتی دندانپزشک راهکاری جز ترمیم دندان را به شما پیشنهاد می‌کند و آن استفاده از پروتز دندانی است.

هرگونه عضو مصنوعی که در بدن قرار گیرد پروتز نامیده می‌شود و نوع خاصی از پروتز که در دهان قرار می‌گیرد را پروتز دندانی می‌گویند. پروتزهای دندانی انواع مختلفی دارند. برخی از آنها در دهان ثابت هستند و برخی دیگر قابلیت خروج از دهان را دارند که اصطلاحا به آنها پروتز متحرک می‌گویند.

 
پروتز دندان
 

مراحل ساخت روکش

برای ساخت روکش دندان جزئیات بسیاری باید توسط دندانپزشک بررسی شود. موقعیت دندان در فک، وجود فضای کافی در فک مقابل، وضعیت سلامت لثه، میزان نسج باقی مانده از دندان، طول مناسب ریشه دندان، عدم وجود ضایعه یا کیست در اطراف ریشه دندان از جمله مواردی است که هنگام اقدام به ساخت روکش دندان باید مدنظر قرار گیرند.

در صورتی‌که یک دندان از نظر تمامی این موارد مورد تایید باشد مراحل ساخت روکش دندان آغاز می‌شود. دندانپزشک در ابتدا با بررسی وضعیت ریشه دندان، در صورت نیاز، اقدام به درمان ریشه (عصب‌کشی) دندان می‌کند. در صورتی‌ که میزان نسج تخریب شده از تاج زیاد باشد و پوسیدگی تاج دندان را تا نزدیک لثه و حتی زیر آن تخریب کرده باشد، دندان مورد جراحی لثه قرار می‌گیرد.

طی این درمان (که به اندازه نامش پیچیده و دلهره‌آور نیست) مقداری در نسج لثه و استخوان اطراف دندان حذف می‌شود تا حجم کافی از تاج دندان برای گذاشتن روکش در دسترس باشد. دندانپزشک در ادامه تمام پوسیدگی‌های دندان را برمی‌دارد.

سپس دندان را به کمک یک ماده ترمیم‌کننده مناسب مثل آمالگام یا کامپوزیت به‌صورت کامل ترمیم می‌کند تا آماده تراش و قالب‌گیری شود.

 
مراحل ساخت روکش
 

روکش دندان سرامیکی

بنابراین استفاده از طلا در ساخت روکش‌های دندانی، کم‌کم جای خودش را به موادی از جنس چینی و پرسلن و فلزهای ارزان قیمت‌تر داده است. روکش‌ها می‌توانند از جنس فلز (طلا، نیکل، کروم)، سرامیک و یا ترکیبی از فلز و سرامیک (چینی) باشند.

روکش‌های تمام فلز خصوصیات فیزیکی و قدرت بیشتری دارند اما از دیدگاه زیبایی روکش‌های چینی مناسب‌ترند. اگر روکش‌ها مناسب و بر اساس اصول علمی ساخته شوند، می‌توانند عمری طولانی را برای خود و دندان روکش‌شده تضمین کنند.

 
روکش دندان سرامیکی
 

روکش دندان از جنس طلا

علاوه بر این، لایه نازکی از طلا، استحکام خوبی خواهد داشت بنابراین برای ساخت روکشی از جنس طلا برای دندان‌ها لازم نیست مقدار زیادی از نسج دندان تراشیده‌شده و فضا برای قرارگیری روکش ایجاد شود.

اما امروزه با افزایش نرخ طلا در بازارهای جهانی، روکش‌های طلا با هزینه بسیار سنگین ساخته می‌شوند و گرانقیمت هستند. از طرفی بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند.

در عوض به‌رخ کشیدن دندان‌های طلایی، دندانی داشته باشند که کاملا طبیعی به چشم بیاید و از دیگر دندان‌های فرد قابل تفکیک نباشد. همچنین در سایت my.clevelandclinic اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
روکش دندان از جنس طلا
 

بریج دندان

بریج دندان - اگر دندان یا دندان‌هایی از دهان ما کشیده شود و دوست داشته باشیم که آنها را به نوعی جایگزین کنیم، بریج دندان یکی از راه‌حل‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته است.

برای قرار دادن بریج دندان باید دندان‌های دو طرف منطقه بی‌دندان، به همان شکلی که برای قرار دادن روکش ذکر شد، تراش بخورند. (حتی اگر این دندان‌ها سالم باشند)

سپس چند روکش به هم پیوسته به شکل یک پل ( بریج دندان ) از یک سمت ناحیه بی‌دندان تا سمت دیگر دندان‌ها را به هم وصل کنند و ناحیه بی‌دندان هم به کمک روکش‌های میانی پر شود.

 
بریج دندان
 

جنس روکش دندان

در جلسه ملاقات بعدی، پایه فلزی روکش ساخته شده روی دندان موردنظر امتحان می‌شود. در این جلسه باید مسائلی مثل تطابق کامل روکش با دندان و وضعیت آن نسبت به لثه بررسی شود و رنگ روکش انتخاب شود و بیمار برای جلسه بعدی فراخوانده ‌شود.

در این جلسه روکش ساخته شده‌ای که روی آن لایه چینی (پرسلن) هم قرار گرفته روی دندان امتحان می‌شود و رنگ آن بررسی می‌شود. در مورد رنگ روکش ساخته شده از بیمار هم نظرخواهی می‌شود و اگر مورد رضایت بود، روکش روی دندان چسبانده می‌شود.

 
جنس روکش دندان
 

پست دندان

پست دندان - اغلب دندان‌هایی که به علت پوسیدگی‌های وسیع نیاز به درمان ریشه دندان پیدا می‌کنند، پس از درمان ریشه و برداشت پوسیدگی‌ها، نسج زیادی از دست می‌دهند و این‌گونه دندان‌ها نیازمند نوعی حمایت داخل ریشه‌ای هستند که به آن پست دندان (Post) گفته می‌شود.

پست دندان میله‌ای از جنس فلز است که داخل کانال دندان قرار می‌گیرد و باعث گیر روکش به دندان می‌شود. در قسمت بالای میله هم قسمتی شبیه تاج بازسازی می‌شود که به کلاهک (core) معروف است.

این دو قسمت به دندان چسبانده می‌شود و سپس مراحل بعدی ساخت روکش مانند دندان عادی ادامه پیدا می‌کند. فرم خاصی از تراش برای دندانی که قرار است زیر روکش برود لازم است.

برای قرار گرفتن دندانی که زیر روکش می‌رود لازم است دندان در اطراف و سطح جونده به فرمی تراش بخورد و از نسج‌دندانی آن حذف شود که فضای کافی برای قرارگیری روی دندان ایجاد شود. بعد از آنکه تراش دندان کامل شد، از ناحیه دندان تراش خورده و همچنین فک مقابل آن قالب‌گیری می‌شود.

قالب تهیه شده برای ساخت روکش به لابراتوار دندانپزشکی (محلی که دندان‌های ساختنی در آنجا تهیه می‌شوند) ارسال می‌شود تا روکش موردنظر ساخته شود. روی دندان تراش خورده معمولا روکش موقتی قرار می‌گیرد.

 
پست دندان
 

بعد از دریافت روکش
اگر به تازگی روکشی دریافت کردید و احساس کردید برای دندان شما بلند است، حتما به دندانپزشک مراجعه کنید تا آن را اصلاح کند در غیر این صورت به مفصل فکی شما فشار وارد خواهد شد.

روکش‌هایی که از دو لایه فلز و چینی ساخته شده باشند (لایه زیرین از فلز و پوشش رویی از چینی) ممکن است در کنار لثه حلقه سیاه رنگی ایجاد کنند.

به‌علت لایه فلزی زیر روکش است و این امری طبیعی است. روکش دندان نه تنها به عنوان محافظی برای دندان از پوسیدگی یا بیماری‌های لثه عمل نمی‌کند، بلکه یک دندان روکش شده نیاز به بهداشت و مراقبت منظم و خاص دارد.

اگر احساس کردید روکش دندان شما لق شده است، ممکن است نیاز به معاینه دندانپزشک و درمان داشته باشد. در این صورت حتما برای اصلاح وضعیت روکش خود به دندانپزشک مراجعه کنید تا از تخریب دندان زیر روکش خود پیشگیری کنید.

 
انواع روکش دندان
 

انواع روکش دندان

استفاده از پروتز ثابت ( روکش یا بریج دندان ) انتخاب اول برای جایگزینی دندان‌های پوسیده و از دست‌رفته در تمامی بیماران نیست. دندانپزشک گاه مجبور است بسته به شرایط دهان و دندان بیمار، برای جایگزینی دندان‌ها از پروتز متحرک یا ایمپلنت استفاده کند.

از پروتز ثابت تنها در مواردی می‌توان استفاده کرد که قسمتی از تاج دندان یا تمام آن از بین رفته باشد اما ریشه دندان‌ سالم باشد یا به وسیله عصب‌کشی ریشه‌ دندان سالم شده باشد و در واقع پزشک تشخیص دهد که ریشه دندان تحمل روکش را دارد.

روشی جهت جایگزینی دندان های از دست رفته، دندان های بدشکل، دندان های با حجم تخریب بالا جهت استحکام بخشی به آن  می باشد. در این روش از انواع روکش دندان سرامیکی، زیرکونیا و یا روکش PFM می توان استفاده کرد.

بهترین روکش دندان حال حاضر دنیا، زیرکونیا می باشد که فاقد هرگوهنه فلز در ساختار خود می باشد. مزایای این روکش عدم ایجاد التهاب در ناحیه لثه بر علت عدم وجود هرگونه فلز در ساختار روکش می باشد.

استحکام آن بسیار بسیار بالاتر از روکش های سرامیکی یا PFM می باشد. دقت آن بسیار بالا و در حد 0/5 میکرون می باشد. بدون دخالت دست ساخته می شود اندازه پس از تراش و قابگیری به لابراتوار اختصاصی در سال شده و در آنجا از کست ریخته شده اسکن سه بعدی به عمل می آید.

اطلاعات توسط یک دستگاه بر ماشین تراش منتقل شده و تراش توسط دستگاه روی بلوک های مخصوص زیرکویا انجام می گیرد. در این روش  تمامی مراحل ساخت روکش توسط دستگاه مخصوص صورت می پذیرد.

 
روکش زیرکونیا
 

روکش زیرکونیا

از مزایای دیگر روکش زیرکونیا، استفاده از آن جهت بیمارانی که حساسیت دندانی به سرما و یا گرما دارند می باشد که به علت ساختار خاص این ماده، به عنوان عایق دندان عمل کرده و از انتقال حرارت جلوگیری می کند.

در بیمارانی  نیز که به بعضی فلزات و یا آلیاژهایی حساسیت دارند بهترین گزینه توصیه شده می باشد. به علت ساختار بسیار شفاف و عبور نور از آن، بسیار بسیار طبیعی بوده و قابل تشخیص از اندام های طبیعی نمی باشد.

قابل توجه مدیران شرکت ها، هنرمندان و... که زیبایی دندان و صورت برایشان اهمیت فوق العاده ای دارد. زیرکونیا همچنین دارای رنگ سبزی های مختلف می باشد این به این معنی است که شما می توانید در رنگ دلخواه که نمونه رنگ رندان شماست B1,A1,A2 از زیر کونیا تهیه کنید.

 
روکش PFM
 

روکش PFM

روکش PFM به طور معمول از ساختار فلزی برخودار هستند. روکش های PFM به علت وجود فلز در زیر ساختار خودکار و به عبور نور نیستند و در نتیجه رنگ طبیعی دندان زیر خود را نمی تراش بازتاب دمنرو به همین علت تفاوت بین روکش PFM و دندان های کناری آشکار می شود.

از به علت وجود فلز منجر به ایجاد حساسیت گرمایی و سرمایی می شوند. و موجب ایجاد رنگ سیاه در اطراف شبیه دندانی می گردند و چون تمامی مراحل آن توسط دست و بدون دخالت دستگاه می باشد از دقت و ظرافت کمتری نیز برخودار است.

از مزایای روکش PFM استحکام بالا و استفاده از آن صحبت جایگزینی چند دندان از دست رفته می باشد. در بعضی موارد، عده ای از بیماران به فلز به کار رفته در ساختار PFM حساسیت نشان داده.

در بعضی موارد التهاب در اطراف این دندان به وجود می آید امروزه افراد بسیار کمی از این روش درمانی استفاده می کنند. این روش جزو ضمانت و گارانتی این مرکز نمی باشد.

 
لابراتوار روکش دندان
 

مراحل کار: ابتدا دندان مورد نظر از تمامی جهان مورد معاینه دقیق قرار می گیرد و در صورت عدم وجود مشکل دندان از ارتفاع و از اطراف کوتاه می شود به ابعاد 1/5 میلی متر تا فضای کافی برای گذاشتن روکش ایجاد گردد.

سپس از دندان تراش خورده شده قالبگیری می شود و به لابراتوار تخصصی ارسال می گردد. در مرحله بعدی و در واقع در جلسه بعدی بیس فلزی روکش روی دندان بیمار امتحان می گردد تا در صورت وجود هر گونه ایرادی اصلاح مورد نظر صورت پذیرد.

پس مجددا کار به لابراتوار ارسال شده تا پرسلن روی دندان مورد نظر قرار گیرد و فرم نهایی دندان ایجاد شود. در این جلسه کاری، رنگ روکش مورد نظر با رنگ دندان های کناری مطابقت یافته و برای مطب ارسال می گردد. در جلسه سوم و انتهایی در صورت تایید بیمار، روکش پانسمان (چسب) مخصوص چسبانده شده و تحویل داده می شود.

 
روکش دندان - ویدیوهای بیشتر
روکش دندان - گالری تصاویر
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

هزینه کاشت دندان - روکش دندان
بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
روکش دندان - ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 
 
 
ترتیب پیشنهادی برای خواندن مقالات ایمپلنت دندان
 

    1- ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان

    2- بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

    3- بهترین مرکز ایمپلنت تهران

    4- ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت چیست؟

    5- مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت چیست؟

    6- آیا جراحی ایمپلنت درد دارد؟

    7- سن مناسب برای درمان ایمپلنت چند سال است؟

    8- طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر می باشد؟

    9- طول مدت درمان ایمپلنت چقدر است؟

    10- اجزای ایمپلنت دندانی

    11- انواع ایمپلنت دندان

    12- مقایسه ایمپلنت تیتانیومی و زیرکونیا

    13- زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت دندان

    14- ایمپلنت بدون نیاز به پیوند استخوان

    15- تحلیل استخوان دندان

    16- انواع پیوند استخوان در ایمپلنت ها

    17- بازسازی پیشرفته استخوان

    18- سینوس لیفت + قیمت ( عکس و فیلم )

    19- درمان ایمپلنت با پی آر پی

    20- ساخت پودر استخوان

    21- اتصال روکش دندان بر روی ایمپلنت

    22- روکش دندان | روکش PFM

    23- روکش زیرکونیا | مزیت ها + قیمت

    24- تغذیه پس از ایمپلنت

    25- نگهداری و مراقبت از ایمپلنت

    26- جرم گیری ایمپلنت

    27- مزایای ایمپلنت چیست؟

    28- شناسایی معایب ، عوارض و مشکلات ایمپلنت

    29- احتمال عفونت ایمپلنت

    30- ایمپلنت بدون درد و خونریزی

    31- ایمپلنت بدون جراحی | ایمپلنت پانچی

    32- ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال

    33- کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

    34- ایمپلنت در یک روز | ایمپلنت یک روزه

    35- ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت فوری

    36- خطرات و مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟

    37- مینی ایمپلنت چیست؟

  37 / 22 

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
لیلا عباسی
۱۴۰۰/۰۶/۰۴۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
من میخوام کل دندانهام رو روکش کنم.چندین ساله که رنگ بدی به خودشون گرفتن و تغییر نمیکنه رنگشون..هزینه چجوریه؟
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۶/۱۰۰۰

عرض سلام و روز بخیر خدمت شما

جهت اطلاع از تعرفه های درمانی ما لطفا با مطب تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنن.

شماره تماس:88082941

ریحانه مطلبی
۱۴۰۰/۰۵/۱۲۰۰
پاسخسلام آقای دکتر
دندان 6 فک بالام رو 10 سال پیش از دست دادم الان میتونم ایمپلنت بذارم؟من 45 سالمه
با سپاس
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۵/۱۳۰۰

سلام سرکار خانم ریحانه مطلبی گرامی

باید لثه و فک شما توسط متخصص بررسی شود اگر از لحاظ فک مشکلی نداشته باشید امکان انجام ایمپلنت برای شما وجود دارد.

در صورت تمایل میتوانید عکس رادیوگرافی دندان خودت را از طریق لینک زیر برای ما ارسال کنید تا بررسی گردد.
https://drsojodi.com/send-your-cbct

 

 

 

 

بهزاد معتمد
۱۳۹۹/۱۱/۰۹۰۰
پاسخعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
من هشت ماهی میشه که در لندن روکش دندان انجام دادم و دکترم تشخیص داد که نیاز به عمل ریشه نداره ولی متاسفانه بعضی وقتها سه تا از دندونام که روکش دارن وقتی چیز سفتی بخورم و بهشون فشار بیاد درد عجیبی میکنه. قبلا هم‌ درد دندون کشیدم ولی اینقدر شدید نبوده بنظر شما دلیلش چیه و باید چه اقدامی انجام بدم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای بهزاد معتمد عزیز
ممکن هست بعد از روکش کردن ، ریشه دندان هاتون مشکل پیدا کرده باشه ، یا مراحل روکش کردن با مشکل همراه بود روکش بلند بوده و یا دلایل دیگر .... که هنگام معاینه کلینیکی مشخص می شود
بنفشه صدری
۱۳۹۹/۱۰/۳۰۰۰
پاسخمن ایمپلنت دندان قدامی انجام دادم بعد از گذشت سه ماه مرحله چسباندن دندان به ایمپلنت شد دکتر گفتند که بصورت پیچی امکان پذیر نیست و باید روکش چسبانده شود بعد گذشت سه ماه و رفت و آمدهای بسیار روکش چسبیده شده لق میشود آیا شما راه حلی برای این مشکل دارید خدمت برسم ؟ با تشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۱۱۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم بنفشه صدری گرامی
اگر ساختار روکش و اندازه آن مشکلی نداشته باشد ، با استفاده از چسب دائم می شود این مشکل لق بودن را به طور کامل برطرف کرد 

پریا
۱۳۹۹/۰۴/۳۱۰۰
پاسخسلام وقت بخیر آیا استفاده از روکش باعث ایجاد بوی بد دهان میشه؟ ماندگاری حداکثر چند سال هستش؟ بعضا گفته میشه روکش دندان باعث ایجاد بوی بد دهان و پوسیدگی زودرس دندانهای پایه میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم پریا گرامی
اگر گیر غذایی ایجاد شود ، به مرور زمان ممکن است این مواردی که اشاره کرده اید برای شما ایجاد شود، اما به طور کلی با رعایت کردن اصول بهداشتی مسواک ، نخ دندان و دهانشویه به طور مستمر مشکلی برای شما ایجاد نمی شود
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید

شماره تماس :  88082941
عاطفه
۱۳۹۸/۱۱/۱۸۰۰
پاسخسلام چند وقت بعد از ایمپلنت روکش رو تحویل می دید؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۲۶۰۰

سلام سرکار خانم عاطفه گرامی
روکش دندان به طور معمول حدود 45 روز تا دو ماه بعد از جراحی تحویل داده می شود ، که در شرایط مختلف این زمان تغییر خواهد کرد، برای آشنایی کامل با ایمپلنت دندان می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi