این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

جراحی لثه با لیزر | مزایای لیزر و هزینه آن

جراحی لثه با لیزر | مزایای لیزر و هزینه آن

در جراحی لثه با لیزر، با لیزر پرتوان بافت های آلوده لثه حذف می شود. در نواحی از لثه که بافت های میکروبی و آلوده وجود دارد که با کمک جراحی لثه با لیزر، این بافت های آلوده را حذف کرد.

1402/06/06
96,225
26

در جراحی لثه با لیزر، با لیزر پرتوان بافت های آلوده لثه حذف می شود. در نواحی از لثه که بافت های میکروبی و آلوده وجود دارد که با کمک جراحی لثه با لیزر، این بافت های آلوده را حذف کرد. برای درمان بیماری پریودنتال با عمل جراحی، هم می توان با جراحی قدیمی لثه (که در آن از چاقوی جراحی و بخیه استفاده می شود) و هم با جراحی لثه با لیزر انجام داد.

در روش جراحی قدیمی از یک چاقوی جراحی لثه برای کنار زدن بافت لثه جهت مشاهده زیر آن و تمیز کردن حفره بین دندان و لثه و کاهش عمق آن استفاده می شود. اما از مزایای پیوند لثه به روش جدید به منظور کاهش عمق حفره بخشی از بافت لثه برداشته می شود.

در بسیاری از موارد هنگام جراحی لثه می توان از پیوند استخوان یا موارد جایگزین آن به منظور متصل کردن مجدد بافت لثه به سطح ریشه دندان استفاده کرد.

 
جراحی لثه با لیزر
 
فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 

فیلم جراحی لثه با لیزر

 

جراحی لثه با لیزر چگونه انجام می شود؟

به طور کلی جراحی‌های لثه مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌های جراحی هستند که برای درمان و یا زیبایی بر روی بافت لثه صورت می‌گیرد. در جراحی لثه با لیزر، با لیزر پرتوان بافت های آلوده لثه حذف می شود. ( پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید)

در نواحی از لثه که بافت های میکروبی و آلوده وجود دارد و  عقب نشیین لثه اتفاق افتاده است با کمک جراحی لثه با لیزر، این بافت های آلوده را حذف کرده و به لثه اجازه می دهیم دوباره بازسازی شده و ترمیم یابد و به جایگاه اصلی و ناحیه اصلی که در ابتدا بوده برگردد.

 
 
 
 
جراحی لثه با لیزر چگونه انجام می شود؟
 

آیا جراحی لثه با لیزر درد دارد؟

خیر. لیزر برای همین به چرخه دندانپزشکی مدرن پیوسته است تا درد و ناراحتی را برای بیمار کم کند و از خونریزی لثه بیمار جلوگیری شود و درمان نهایی نیز بسیار تمیزتر و با دقت بالایی انجام می شود.

 
آیا جراحی لثه با لیزر درد دارد؟
 

عوارض و معایب لیزر لثه چیست؟

جراحی لثه با لیزر، هیچ عوارض و معایبی ندارد و درد وخونریزی ندارد. دوره ترمیم بافت های لثه، سرعت بیشتری دارد و تعداد جلسات کمتری برای درمان لثه بیمار لازم است.

 
عوارض و معایب لیزر لثه چیست؟
 

مزایای جراحی لثه با لیزر چیست؟

الف- جراحی لثه با لیزر درد ندارد.
ب- هنگام کار با لیزر، خونریزی وجود ندارد.
ج - در بیش از 90% موارد نیاز به بی حسی نیست.
د- به علت اینکه برش لثه نداریم، بنا بر این نیازی هم به بخیه لثه نیست.
ه- تعداد جلسات لیزر با لثه کمتر از درمان قدیمی می باشد.

 
مزایای جراحی لثه با لیزر چیست؟
 

کاربرد لیزر در جراحی چیست؟

لیزر در جراحی‌های قبل از پروتز (برای مشخص کردن بهتر خط تراش و برداشت بافت اضافی اطراف دندان بدون درد)، برداشت ضایعات خوش خیم و بدخیم داخل دهان و برداشت ضایعات عروقی به ویژه در بیمارانی که مشکلات انعقادی دارند، کاربرد دارد.

لیزر می‌تواند بافت نرم لثه را به طور سطحی بردارد، بدون آنکه به بافت‌ های اطراف آسیب وارد کند، پس حداقل تورم و درد و اسکار را بعد از عمل جراحی لثه با لیزر، خواهد داشت و همچنین با انقباض عروق باعث کاهش خونریزی لثه می‌شود.

برای درمان ضایعات دهانی، جراحی با تیغ، کرایو و لیزر هر سه نتیجه خوبی را می‌دهد، اما مزایای لیزر شامل برداشت انتخابی بافت آسیب دیده، حداقل آسیب به بافت سالم اطراف لثه، ترمیم عالی زخم با حداقل اسکار می باشد.

علاوه بر این ها نتیجه خوب عملکردی، انجام کار در زمان کوتاه‌ تر، کاهش خونریزی و تورم و درد بعد از عمل و عدم نیاز به درمان دارویی است. همچنین در سایت medicalnewstoday اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
کاربرد لیزر در جراحی چیست؟
 

بیماری های لثه را با کدام روش های متفاوتی می توان درمان کرد و آیا معالجه ای برای آن وجود دارد؟

تنها راهی که برای کاهش سرعت اثرات بیماری های لثه، توقف آن و یا حتی شکست دادن این بیماری ها وجود دارد، برداشتن فیزیکی باکتری ها، پلاک و یا calculus از زیر لثه هایتان می باشد.

 
بیماری های لثه
 

درمان با لیزر چگونه عمل می کند؟

از بین بردن باکتری های بدی که سبب بیماری لثه می شوند، به چندین روش گوناگون انجام می گردد.روش مرسوم برنامه ریزی scaling and root planning (یک نوع تمیزکاری عمیق لثه) که با جراحی لثه یا استخوان (یک نوع تمیزکاری باز لثه) دنبال می شود، راه مؤثری برای برداشتن پلاک و calculus است.

شیوه مدرن تری نیز هست که روشی با کم ترین جراحت ممکن است که LANAP (روش اتصال جدید با کمک لیزر) نام دارد که درمان بیماری لثه با لیزر نیز نامیده می شود. این روش درمان، استفاده از یک لیزر تخصصی می باشد. همچنین شیوه ای که کم تر مؤثر است، بهره گیری از داروها و آنتی بیوتیک ها می باشد.

بیماری لثه یک بیماری مزمن است. همان باکتری هایی که سبب بیماری لثه می شوند، در دهان شما آزادانه شناورند و با گذشت زمان به دندان ها و لثه هایتان باز می گردند. گاهی آنتی بیوتیک ها می توانند کمک کنند ولی این تنها به صورت موقت است. calculus نیز از بزاق شما سرچشمه می گیرد و همیشه عودت خواهد کرد.

calculus به دندان ها و سطوح ریشه می چسبد و نمی توان آن را تنها با مسواک زدن و نخ دندان برطرف کرد. همیشه چک آپ های نگهداری periodontal به صورت منظم و تمیزکاری منظم، برای دور نگه داشتن باکتری ها از یورش دوباره به لثه ها و دندان ها لازم است.

 

درمان با لیزر چگونه عمل می کند؟

 

نشانه های بهره گیری از لیزر برای درمان بیماری لثه کدامند؟

چرا لیزر به سایر متدها برتری دارد؟ درمان periodontal با لیزر، درمان لثه با لیزر و روش LANAP را می توان در بیشتر بیماران به کار برد. مزیت های خاص و نشانه هایی که این روش در درمان بیماری های periodontal دارد، عبارتند از:

 

خطوط عالی لثه / ظاهر کوتاه دندان های جلوئی

لثه ها و دندان های خیلی حساس

دندان های شل، تغییر مکان یافته و متحرک

لثه های متورم و دارای خون ریزی

نبودن استخوان و وجود عفونت در پیرامون ایمپلنت های دندان

هنگامی که بیماران از جراحی periodontal مرسوم می ترسند

هنگامی که بیمار، عفونت های عود کننده و بیماری لثه عود کننده دارد

هنگامی که بیمار در جستجوی روشی با کم ترین میزان جراحت است تا بیماری لثه خودش را درمان کند

هنگامی که کسی رقیق کننده های خون مانند آسپرین، Coumadin و یا Plavix مصرف می کند

هنگامی که بیمار به دنبال یک روش جامع و بیولوژیکی برای بیماری لثه می باشد.

هنگامی که بیمار شرایط ویژه دارویی دارد به گونه ای که امکان جراحی مرسوم periodontal وجود ندارد.

 
نشانه های بهره گیری از لیزر
 

چرا بیماران، لیزر را ترجیح می دهند؟

اگر قرارباشد، در محیط دهان، جراحی انجام شود مانند جراحی دندان عقل نهفته، پس از برش لثه با لیزر نیاز به بخیه زدن نیست.

• برخی از درمان‌ های دندانپزشکی با استفاده از لیزر نیاز به تزریق داروی بی‌حسی ندارد، بنابراین دیگر نیازی به  تزریق ماده بی حسی دردناک نیست.

• در جراحی لثه با لیزر، خونریزی از لثه بسیار کاهش می‌یابد چون منبع انرژی ناشی از پرتو لیزر، سبب لخته شدن سریع تر خون در رگ‌های بریده شده می شود، بنابراین خونریزی خیلی سریع پایان می‌ یابد. به همین دلیل دیگر نیاز نیست پس از جراحی دهان، طعم بد خون را در دهانتان تحمل کنید.

• عفونت‌های دهان پس از استفاده از لیزر کاهش می‌یابد چون انرژی ناشی از نور لیزر، میکروب‌ها را از بین می‌برد و محیط  دهان را استریل می‌کند. این خصوصیت از بروز تبخال، آفت و یا حتی عفونت زخم‌ها پس از جراحی و عفونت زیردست دندان جلوگیری می‌ کند.

 
چرا بیماران، لیزر را ترجیح می دهند؟
 

قیمت جراحی لثه با لیزر

قیمت جراحی لثه با لیزر، تفاوت اندکی یا روش های قدیمی جراحی دارد.ممکن است نسبت به جراحی با روش تیغ، 10 تا 40 درصد تفاوت داشته باشد. علت قیمت بالاتر جراحی لثه با لیزر این است که دستگاه لیزر بسیار گران است.

نگهداری و مراقبت دستگاه، هزینه بالایی دارد.  تیپ ها و قطعات مصرفی دستگاه لیزر برای هر بیمار، هزینه بالایی دارد. کار با دستگاه لیزر دقت بالایی نیاز دارد و تبحر خاصی می طلبد. کارکردن با دستگاه لیزر مراقبت ها و مواظبت خاصی نیاز دارد.

در صورت خطا در حین انجام درمان ممکن است به دستگاه آسیب وارد شود اما برای بیمار خطری ایجاد نمی کند.به همین دلیل تعمیر دستگاه نیز هزینه بالایی دارد. قیمت جراحی لثه با لیزر بعد از معاینه دقیق توسط متخصص لثه و ارزیابی عکس های رادیوگرافی انجام می گیرد و اگر بیمار نیاز به انجام آزمایش خاصی داشته باشد، متخصص لثه برای او تجویز می کند.

قیمت جراحی لثه با لیزر به علت اینکه درد ندارد، نیاز به بی حسی ندارد و خونریزی بعد از عمل را به دنبال ندارد، حتما برای بیماران قابل قبول و به صرفه تر از عمل های جراحی با تیغ است. مدت زمان درمان و تعداد جلسات آن نیز کوتاه تر است و به همین دلیل کاملا صرفه اقتصادی خواهد داشت.

 

توجه به موارد زیر بعد از جراحی لثه با لیزر در تهران 

ممکن است تا یک هفته پس از عمل، لثه های بیمار متورم باشند. درد پس از انجام این عمل معمولا اندک است و مشکلی برای فعالیت های روزانه ی بیمار مانند غذا خوردن، نوشیدن و صحبت کردن، ایجاد نمی کند.

با اینکه عمل جراحی لثه با لیزر روی فعالیت های روزانه تاثیر چندانی ندارد اما بهتر است تا مدتی از خوردن غذاهای سفت و تند که باعث آسیب رساندن به لثه میشوند، پرهیز کنید. خوردن غذاهای نرم روشی موثر برای بهبود هرچه سریع تر است.

اگر پس از انجام این عمل درد داشتید، ممکن است پزشک برای شما مسکن هایی مانند ایبوپروفن تجویز کند. اگر در مورد این روش درمانی سوالی دارید با شماره 88082941-021 تماس بگیرید.

 

 
جراحی لثه با لیزر - ویدیوهای بیشتر
جراحی لثه با لیزر - گالری تصاویر
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

هزینه کاشت دندان - ایمپنت دندان - جراحی لثه با لیزر
بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ - جراحی لثه با لیزر
 
 

نظرات کاربران

captcha Refresh
دهنوی هستم
۱۴۰۲/۰۳/۰۴۰۰
پاسخسلام اقای دکتر خسته نباشی من دخترم7سالشه به علت بیماری اکودرمادیکسپلازی کلان5تادندون دراورده که 3ازدندوناش لثه بالا دراومده اونم بافاصله دراومده ودوتای دیگه اشم لثه پایین دراومده ایاامکانش هست دندون براش بزاری یابکاری لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم اقای دکتر خیلی دارن اذیت میشن باتشکر
دکتر سجودی
۱۴۰۲/۰۴/۲۵۰۰

سلام وقت بخیر جناب دهنوی عزیز
ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما و دختر خانم گرامی تون
از آنجایی که بیماری اکتودرمال دیسپلازی جز بیماری های خاص می باشد و مراقبت های ویژه نیاز دارد، لازم است برای این مورد حضوری تشریف بیارید که معاینه کلینیکی انجام شود، انشالا که بتوانیم برای درمان در خدمت شما باشیم

 

شماره تماس:  86128996

سایه
۱۴۰۰/۰۴/۱۸۰۰
پاسخسلام آقای دکتر
من مادرم همه دندانهاشو کشیده و میخواد ایمپلنت کنه ولی به دلیل اینکه استخوان فکش خیلی تحلیل رفته نیاز به پیوند استخوان داره میتونه به شما مراجعه بکنه برای هر دو مورد ؟
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۴/۱۹۰۰

سلام وقت به خیر 

بله در خدمتتون هستیم.

جهت تعیین وقت لطفا با مطب تماس بگیرید.

شماره تماس:88082941

حبیب بیادار
۱۴۰۰/۰۲/۱۷۰۰
پاسخسلام و وقت بخیر، ممنون بابت مقاله خوبتون
بنده یک سوم دندونهامو بدلیل درد و سیاه شدن و خوردگی کشیدم و الان همه دندونای عقب دهانمو ازدست دادم و یک سری ازدندونای جلوی دهانم هم درحال خراب شدن هستن وبطورکلی ریشه دندانهام احساس میکنم مشکل دارن و اینو از دندانهایی که کشیدم برداشتم هستش
راهنمایی بفرمایین بنده باید کامل دندانهاموبکشم و دندان جدیدبکارم؟ یا میشه بقیه رو ترمیم کرد و فقط جاهای خالی را بادندان جدید پرکرد؟
و به روش لیزری چه مقدار هزینه برام خواهدداشت؟
متشکرم
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۳/۱۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای حبیب بیادار گرامی

برای تشخیص طرح درمان صحیح و اصولی برای شما ابتدا نیاز است که عکس رادیوگرافی شما بررسی شود، همچنین برای دریافت اطلاعات دقیق تر با مطب تماس بگیرید تا همکارانم جزئیات کامل را خدمت شما اعلام نمایند.

شماره تماس: 88082941

همچنین اگر در حال حاضر امکان برقراری تماس ندارید میتوانید مقاله زیر در ارتباط با ایمپلنت دندان را نیز مطالعه کنید.

https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

الینا بخشایی
۱۳۹۹/۱۲/۰۵۰۰
پاسخروزتون بخیر.دختر 15 ساله ای دارم که روی لثه هاش لایه ای تیره رنگ بوجود اومده،ممکنه راهنماییم کنید که چه اقدامی باید انجام بدم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰

سلام.روز بخیر

باید به متخصص لثه مراجه کنید.

در صورت تمایل میتوانید مقاله در ارتباط با بیماری های لثه را نیز در لینک زیر مطالعه بفرمایید:

https://drsojodi.com/Gum-Surgery

fadayi
۱۳۹۹/۱۱/۰۹۰۰
پاسخسلام خسته نباشید.دختر 16 ساله من دوساله که دندون هاشو ارتودنسی کرده،حالا لثه فک پایینش دچار تحلیل شده،میخواستم بدونم امکان جراحی با لیزر هست یا خیر؟با تشکر از سایت خوبتون
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰۰۰

سلام وقت بخیر دوست عزیز
بله امکان جراحی لثه وجود داره ، برای اطلاعات ببیشتر در مورد جراحی لثه با لیزر می توانید مقاله زیر را مطالعه نمائید :
https://drsojodi.com/gingival-surgery-with-laser

محمد قائدی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰۰۰
پاسخباسلام وعرض ادب
بنده حدود ده سال پیش برای پرونتز دندانها به اصفهان نزد دکتر لشگری که خیلی ازش تعریف می کردند رفتم بعد یک هفته دندانها شروع به سیاه شدن کردند تا زمانی که مرونتز را باز کردند همه دندانهایم سیاه شدند وبا دکتر بحثمان شد گفت دندانهایت گچی یه اصتلاحی گفتند گفتم شما که دیدید دندانهایم دارن همه سیاه میشن چرا پرونتز را باز نکردی ایشون گفتند روکش به دندانهایت می دهم بعد روکش یک ماهی طول نکشید که دندانهایم یکی یکی خورد شدند الان 32 سالمه بخاطر دندونام ازدواج نکردم چند تا از دندانهها که افتادن به جایش مصنوعی تیکه ای گذاشتم وخیلی عذاب می کشم چند تا از دندونها فقط ریشه انها مونده وخیلی درد وعفونت کردند چند تا از دندونهای جلو مونده که انها هم دارن سیاه میشن ایا انها رابکشم بعد بیام برای ایپلنت اگر انها را نزد شما بکشم برای کاشت پیج کردن درفک راحتر نیست خواهش می کنم قیمت کامل کاشتن دندان چقدر هزینه دارد ایا امکان دارد طی سه قسط مول دندانها را بگیرید تا مقداری سهام دارم انها را بفوشم وپول شما را پرداخت کنم فعلا 70000000 ملیون می تونم جور کنم بقیه را یک چک دوماهه بدم خواهش می کنم اگر امکان دارد که زوتر اقدام کنم منتظر لطف شما هستم با تشکر محمد قائدی
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶۰۰
سلام وقت بخیر جناب قائدی عزیز
لطفا عکس قبل و بعد از درمان پروتز رو از طریق آدرس زیر برای ما ارسال کنید :
https://drsojodi.com/send-your-cbct
مرتضی بیات
۱۳۹۹/۰۳/۰۹۰۰
پاسخسلام اقای دکتر.وقت بخیر
من مشکل تحلیل لثه دارم .به دندان پزشک مراجعه کردم .اون قسمتی رو که لثه عقب رفته بود رو روی دندونم فکر میکنم جرم گیری کرد بعد با یه ماده ایی روش رو پر کرد الان فکر میکنم دندونم خیلی بلند شده ایا این روش درمان درست بوده ؟یا کار دیگه ایی باید بکنم.ممنون میشم راهنماییم کنید
البته فقط دو تا از دندونامو انجام دادن و جلسات بعد باید مراجعه کنم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای بیات گرامی
لطفا با ما تماس بگیرید و مشکلتون رو به صورت تلفنی مطرح کنید ، همکارانم حتما پاسخگوی سوالات شما هستند :
شماره تماس :  88082941

 

علیزاده
۱۳۹۹/۰۲/۰۳۰۰
پاسخسلام
من روی لپم یه زاءده بزرگی ‌در اومده امکانش هست با لیزر برش دارم لطف میکنید راهنماییم کنید ممنون
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴۰۰
سلام وقت بخیر جناب علیزاده گرامی
باید حضوری تشریف بیارید معاینه کلینیکی انجام بشه، می تونید جراحی لثه با لیزر انجام بدید و مشکلتون رو برطرف کنید .
 
فرید
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰
پاسخسلام دکتر وقتتون بخیر
لثه های من تحلیل شدید رفته امکانش هست راهنماییم کنید ممنون
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای فرید گرامی
باید مشخص شود که مشکل لثه شما در وهله اول چی هست، بعد برای درمان اقدام کرد ، در اولین فرصت برای معاینه لثه های خود به دندانپزشکی مراجعه کنید

اقلیما مرادی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰۰۰
پاسخسلام خسته نباشید
لثه های من کاملا متورم ‌شده و خیلی خونریزی دارد امکانش هست من رو راهنمایی کنید ممنون
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۲۳۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم مرادی گرامی
شما محبت کنید اگر عکس دارید عکستون رو برای ما ارسال کنید ،


https://drsojodi.com/send-your-cbct


و یا به صورت حضوری تشریف بیارید
که بتونیم شما راهنمایی کنیم

مریم رکنی فرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۴۰۰
پاسخسلام مشکل تحلیل لثه دارم آیا روش لیزر میتواند برای من انجام شود یا نه؟
چطور باید وقت معاینه و مشاوره بگیرم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۵۰۰

سلام سرکار خانم رکنی فرد محترم
بله می تونید انجام بدید ، اما بهتر هست که ابتدا معاینه انجام شود بعد برای درمان تصمیم گرفته شود.
لطفا با ما تماس بگیرید
https://drsojodi.com/contact-us

ایوب سخی
۱۳۹۸/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام من پسروی لثه دارم میخوام با لیزر درمان کنم نیاز به راهنمایی و مشاوره دارم با تشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام جناب سخی عزیز
بله می توانید درمان جراحی لثه با لیزر انجام دهید ، لطفا این مقاله را مطالعه کنید
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما تماس بگیرید.
https://drsojodi.com/gingival-surgery-with-laser

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi