این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

ایمپلنت دیجیتال دندان + قیمت کاشت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال دندان + قیمت کاشت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال یکی از انواع ایمپلنت است که در این مقاله به بررسی تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی و مزایا و معایب آن می پردازیم.

1401/11/23
60,344
19

ایمپلنت دیجیتال دندان

عمل جراحی کاشت دیجیتال (که به آن عمل جراحی پیوند ناوبری دیجیتال نیز گفته می شود) از یک شبیه سازی رایانه ای سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و وضعیت عصبی استفاده می کند.

با این اطلاعات، یک دندانپزشک معتبر آرایشی قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجا که عمل جراحی کاشت دیجیتال در ایجاد کوچکترین برش ممکن است، در مقایسه با جراحی سنتی کاشت ایمپلنت درد کمتری دارد.

 
فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال تکنولوژی بسیار پیشرفته با استفاده از اسکن ها و مدل سازی سه بعدی در دندانپزشکی است. از آنجایی که در ایمپلنت دیجیتال کمترین شکاف و برش ایجاد می گردد.

از درد و خونریزی به میزان قابل توجهی کاسته می شود. بدون شک امروزه فن آوری دیجیتال در قرن بیست و یکم جایگاه ویژه ای در همه ابعاد زندگی بشر پیدا کرده است.

رشته دندانپزشکی و ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست، به طوریکه یکی از مواد درسی که رشته دندانپزشکی در کشورهای پیشرفته تدریس می شود دندانپزشکی نوین یا ایمپلنت دیجیتال می باشد.

ایمپلنت دیجیتال به روش درمان کاشت ایمپلنت دندان گفته می شود که در مراحل مختلف آن از تجهیزات و تکنولوژی های جدید بهره گرفته می شود تا نتیجه سریعتر، دقیق تر و راحت تر حاصل شود.

برخی از مطب ها یا کلینیک ها ممکن است به همه این تکنولوژی ها مجهز باشند و برخی دیگر تنها یک یا چند مورد آن را در اختیار داشته باشند. ایمپلنت های دندانی دیجیتال یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن است که برای جایگزین کردن دندان هایی استفاده می شوند.

این تکنولوژی برای دندان هایی که خیلی دچار تحلیل استخوان نشده اند؛ طراحی شده اند تا مانند قبل از خوردن غذا های دلخواه خود لذت ببرید و رنج بی دندانی را خیلی حس نکنید. اگر از ایمپلنت دندان دیجیتال به خوبی مراقبت کنید تا پایان عمر عملکرد خود را حفظ می کنند و برای شما ماندگار خواهند بود.

در عمل جراحی کاشت دیجیتال از یک سیمیلاتور (شبیه ساز) رایانه ای سه بعدی برای تحلیل و بررسی وضعیت استخوان و شرایط عصبی استفاده می کند.

با این اطلاعات، یک دندانپزشک معتبر قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجا که عمل جراحی کاشت دیجیتال در ایجاد کوچکترین برش ممکن است، در مقایسه با جراحی سنتی کاشت ایمپلنت درد کمتری دارد.

بطور معمول 98% از جراحی های ایمپلنت دیجیتال موفقیت آمیز بوده و عمر مفید آن تا پایان طول عمر فرد بوده و بدون هیچگونه مشکلی باقی می ماند.

بیشتر بخوانید : Wiley Online Library

 
ایمپلنت دیجیتال چگونه ساخته می شود؟
 

ایمپلنت دیجیتال چگونه ساخته می شود؟

برای انجام کاشت دندان دیجیتال در ابتدا لازم است که بیمار عکس رادیوگرافی یا اسکن سه بعدی (CBCT) از ناحیه ای که می خواهد ایمپلنت دیجیتال انجام دهد، تهیه کند.

سپس دندانپزشک با استفاده از رادیوگرافی میزان استخوان را اندازه گیری می کند و بهترین طول و قطر ایمپلنت دیجیتال را تعیین می کند پس از طرح درمان کلی از دندان بیمار قالب تهیه می کند و تمام تغییراتی که می تواند به بهبود کاشت ایمپلنت و ظاهر پروتز و روکش دندان کمک کند؛

توسط کامپیوتر طراحی می گردد. بهترین موقعیت کاشت ایمپلنت با درنظر گرفتن کیفیت و حجم استخوان مورد نیاز و موقعیت سینوس و عصب از قبل مشخص شده و احتمال خطا و لغزش به حداقل می‌رسد.

علاوه بر این موارد از آنجایی که دندانپزشک می‌تواند به طور کامل، پروتز دندان را در زمان مورد نیاز طراحی کند، ایمپلنت دیجیتال می تواند حتی برای نمونه های بسیار پیچیده طوری عمل کند که نتیجه نهایی دقیقا شبیه دندان طبیعی بیمار یا مراجعه کننده باشد.

پس از این مرحله یک مدت زمان کمی باید سپری شود تا راهنمای جراحی (guide surgery)  آماده شود و با استفاده از محل دقیق جایگذاری ایمپلنت دیجیتال مشخص گردد و همچنین با استفاده از قالب اولیه روکش موقت یا دائم هم برای بیمار ساخته می شود تا در همان روز جراحی به بیمار تحویل داده شود.

در واقع مزیت ایمپلنت دیجیتال علاوه بر دقت و سرعت عمل بالا تحویل روکش و پروتز دندان در همان روز جراحی می باشد، به طوریکه بیمار حتی یک روز هم بدون دندان نمی ماند.

 
قیمت ایمپلنت دیجیتال در سال 1403
 

دندانپزشکی با محوریت دیجیتال می تواند جایگزین مناسبی برای روش های درمان ایمپلنت سنتی یا معمولی باشد. قطعا در آینده، دندانپزشکی دیجیتال کاملا رایج خواهد شد و به روند درمان ایمپلنت ، سرعت ، دقت، کیفیت، و زیبایی کار نهایی افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید : جراحی ایمپلنت دیجیتال

 

درد ایمپلنت دیجیتال دندان از درد ایمپلنت سنتی کمتر است؟

تصاویر و مدل‌سازی‌های سه بعدی که در روش ایمپلنت دیجیتال به ثبت می‌رسند، سبب می‌گردند که متخصص ایمپلنت ساده‌تر اختلالات استخوان فک فرد را دریابد و مکان قرارگیری رشته‌های عصبی دندان را بهتر بیابد.

این در حالی است که طی انجام ایمپلنت به روش سنتی، دندانپزشک شکاف بزرگتری روی لثه شما ایجاد می‌کند تا به استخوان فک برسد.

پس از آن جایی که با استفاده از تصاویر سه بعدی روش دیجیتال ایمپلنت دندان، شکاف دندان به حداقل می‌رسد، در نتیجه بیمار درد کمتری را حس خواهد کرد و شکاف ایجاد شده به بخیه نیاز نخواهد داشت. همچنین خونریزی کاهش یافته و بهبود سریعتر حاصل خواهد شد.

 
 
 
 

قیمت ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت دیجیتال به دلایل زیر از قیمت ایمپلنت به روش های سنتی بالاتر می باشد:

1- با دستگاه های بسیار پیشرفته طراحی و ساخته می شود بنابراین قیمت بالاتری دارد.

2- بسیار دقیق و به صورت کامپیوتری و با متریال گران طراحی می شود.

3- سرعت تحویل روکش و پروتز دائم آن، بالاتر است بنابراین به قیمت ایمپلنت دیجیتال افزوده می شود.

4- بیمار حتی یک روز هم بدون دندان نیست و این ارزش بالایی دارد ، بنابراین قیمت ایمپلنت دیجیتال بالاتر است. (درمان لوکس محسوب می شود)

 
مرکز ایمپلنت معتبر در تهران
 

5- تجهیزات و متریال آن ، از خارج از کشور وارد می شود و ارز دولتی به آن تعق نمی گیرد.

6- نیاز به نیروی ماهر در شرکت سازنده برای طراحی آن وجود دارد و بنابراین قیمت ایمپلنت دیجیتال اضافه می شود.

7- این کار تخصصی بوده و تنها چند شرکت معتبر در ایران ، آن را انجام می دهند.

8- نیاز به دانش و تجربه بالای متخصص ایمپلنت برای انجام این نوع درمان می باشد.

9- تنها چند مرکز ایمپلنت معتبر در تهران ، این کار را انجام می دهند.

10- طراحی دقیق ، سرعت تحویل پروتز به بیمار، دانش متخصص ایمپلنت ، نوبت دهی سریع به بیمار و خارج از وقت معمول باعث قیمت بالاتر آن می شود.

به همین دلایل قیمت ایمپلنت دیجیتال از نوع سنتی و معمولی خود بیشتر است، در واقع قیمت ایمپلنت دیجیتال 30 درصد نسبت به ایمپلنت سنتی گران تر می باشد.

 

متوسط هزینه ایمپلنت دیجیتال

هیچ دو عمل ایمپلنت دیجیتالی مانند هم نیستند، به‌همین دلیل هزینه ایمپلنت دیجیتال همواره به صورت یک بازه گسترده اعلام می‌شود. جراحی ایمپلنت دیجیتال عمل پیچیده‌ای است و چند بخش دارد که هر کدام هزینه‌های متفاوتی دارند. عامل‌های زیر بر هزینه نهایی کاشت ایمپلنت اثر می‌گذارد:

 • معاینه کامل دندان‌ها که شامل تصویربرداری سه‌بعدی هم می‌شود.
 • کشیدن دندان‌های مشکل‌ساز در صورت لزوم.
 • کاشت ایمپلنت یا ایمپلنت‌های دندانی.
 • جای‌گذاری اباتمنت.
 • ساخت روکش.
 • چسباندن روکش.

هزینه هر بخش به دندانپزشکتان بستگی دارد. برخی دندانپزشکان اسکن توموگرافی رایانه‌ای (CT) را در ابتدای درمان به‌طور رایگان انجام می‌دهند تا بیماران به ادامه درمان ترغیب شوند. سی تی اسکن مناسب بودن شرایط را برای کاشت ایمپلنت مشخص می‌کند.

ایمپلنت دیجیتال یک سرمایه‌گذاری مادام‌العمر است و هزینه‌اش نیز مطابق با این طول عمر بالا تعیین می‌شود. به عبارت دیگر هزینه نهایی تابعی از متغیرهایی مانند انجام دادن سی تی اسکن در معاینه اولیه، لزوم جراحی لیفت سینوس یا پیوند استخوان و یا نوع پیوند استخوانی است.

موقعیت جغرافیایی کلینیک نیز بر هزینه نهایی کاشت ایمپلنت اثر می‌گذارد، کلینیک‌های واقع در کلان‌شهرهای بزرگ معمولاً گران‌تراند.

 

هزینه ایمپلنت دیجیتال یک دندان

هیچ کس ایمپلنت دیجیتال را به تنهایی نمی‌خرد، ایمپلنت دیجیتال فقط پیچی فلزی یا سرامیکی است که در استخوان فک قرار داده می‌شود. علاوه بر ایمپلنت به اباتمنت و روکش نیاز دارید. اباتمنت بخشی است که روکش را به ایمپلنت متصل می‌کند. هر کدام از این بخش‌ها قیمت جداگانه‌ای دارد.

بسیاری از بیماران به جراحی لیفت سینوس یا پیوند استخوان نیاز دارند تا استخوان فک به اندازه کافی برای ثابت نگهداشتن ایمپلنت محکم شود. این جراحی‌ها طبعاً هزینه درمان را بالاتر می‌برد.

 

هزینه ایمپلنت دیجیتال چند دندان

اگر بخواهید چند دندان کنار هم را با ایمپلنت جایگزین کنید، گزینه‌های ایمپلنت دیجیتال بیشتری خواهید داشت و از میان درمان‌های با هزینه‌های مختلف حق انتخاب دارید.

برای مثال اگر جای خالی سه یا چهار دندان مجاور را بخواهید پر کنید، می‌توانید از بریج بر پایه دو ایمپلنت استفاده کنید و هزینه کمتری بپردازید. چون دو ایمپلنت دیجیتال می‌توانند سه یا چهار دندان مجاور را نگه دارند، بریج بر پایه ایمپلنت ارزان‌تر از چهار ایمپلنت مجزا تمام می‌شود.

 

هزینه ایمپلنت دیجیتال تمام دندان‌ها

ازآن‌جا که رویکردهای متفاوتی برای جایگزینی تمام دندان‌ها وجود دارد، طبعاً با بازه قیمتی گسترده‌ای هم روبه‌رو هستیم.

گران‌ترین انتخاب این است که به‌جای تک‌تک دندان‌ها ایمپلنت بکارید. این روش راحت‌ترین انتخاب است و این امکان را برای دندانپزشک فراهم می‌کند تا بعضی دندان‌های موجود را که به حد کافی سالم هستند، حفظ کند.

گزینه ارزان‌تر استفاده از دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت است؛ بدین‌منظور ابتدا تمام دندان‌های باقی‌مانده کشیده می‌شود، سپس دندان‌های مصنوعی جایگزین تمام دندان‌های طبیعی بالا و پایین می‌شوند.

درست همان‌طور که دندان مصنوعی بدون پایه ایمپلنت جایگزین تمام دندان‌ها می‌شود. دندان‌های هر فک روی چهار تا شش ایمپلنت ثابت می‌شوند.

 
 فن اوری دیجیتال - ایمپلنت دیجیتال
 

در مبحث قیمت ایمپلنت دیجیتال یکی از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال نسبت به روش های ایمپلنت سنتی این است که چون در ایمپلنت‌های دیجیتال طرح های دقیق و صحیح از دهان فرد به دست می آید، می‌توان از آنها در موارد پیچیده تری که در آن ایمپلنت غیر دیجیتال ریسک بالایی دارد استفاده کرد. این کار با شانس موفقیت بیشتر انجام می شود.

دندانپزشکی و به خصوص ایمپلنت دندان با محوریت دیجیتال، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای روش های سنتی جراحی ایمپلنت، پروتز ثابت، زیبایی و ... باشد.

به منظور کاهش مشکلات احتمالی در روش های قدیمی، با کمک فن آوری دیجیتال می توان سرعت، دقت، کیفیت به مراتب بالاتر و زیبایی در خلق درمان های بهتر برای بیماران گرامی صورت می گیرد. همچنین در سایت nature.com اطلاعات مفیدی وجود دارد.

 
ایمپلنت با محوریت دیجیتال
 

به همین منظور مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی نیز همگام با پیشرفت های تکنولوژی دیجیتال از این فن آوری در درمان های زیبایی و ایمپلنت بهره خواهد برد و به ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت در عین دقت بالا خواهد پرداخت.

در دیجیتال ایمپلنت یک راهنمای جراحی توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود. چرا راهنمای جراحی ساخته می شود؟ راهنمای جراحی چه مزیت هایی برای بیمار دارد؟ این روش چه فرق هایی با روش های سنتی دارد؟ و سوالات بسیار زیادی که به آن پاسخ خواهیم داد.

 

ایمپلنت دیجیتال در تهران

شاید چنین سوالاتی برای شما هم پیش آمده باشد مثلا برای ایمپلنت دیجیتال در تهران به کجا مراجعه کنیم؟  و یا ایمپلنت دیجیتال چگونه است؟ یا قیمت ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

چنانچه می خواهید پاسخ های مناسب به اینگونه سوال ها دریافت کنید و نسبت به ایمپلنت دیجیتال اطلاعات مفیدی کسب نمایید حتما این مقاله را بخوانید و با ما همراه شوید.

با توجه به اینکه رسانه های آنلاین بسرعت جای خود را بین مردم پیدا کرده و اطلاعاتی که از این طریق بدست می آید توجه بسیاری از افراد را به سوی ایمپلنت خصوصا ایمپلنت دیجیتال جلب کرده است.

در همین راستا کلینیک ها و مطب های زیادی در شهرها خصوصا تهران تاسیس و راه اندازی شده اند و در حال خدمات رسانی به بیماران می باشند. یکی از این مراکز مربوط به حوزه ایمپلنت دندان علی الخصوص ایمپلنت دیجیتال در تهران است.

همیشه انتخاب محل کلینیک و دندانپزشک مربوطه برای انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران از اهمیت بسزایی برخوردار است که نباید از آن غافل شد چون کلینیک ها و تخصص و مهارت دندانپزشک می تواند در کیفیت ایمپلنت، موفقیت و نهایتا میزان دوام و ماندگاری آن موثر باشد.

 
پیشرفت های تکنولوژی دیجیتال - راهنمای جراحی
 

مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دندانی دیجیتال مزایای بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمپلنت از استخوان فک و دیگر اجزای صورت محافظت می‌کند و به حفظ ساختار صورت کمک می‌کند.
 • ایمپلنت عملکرد دندان‌ها را بازیابی می‌کند و بهترین گزینه پس از دندان طبیعی است.
 • ایمپلنت دیجیتالی لبخندتان را زیباتر می‌کند.
 • گفتارتان پس از کاشت ایمپلنت دیجیتالی واضح‌تر می‌شود، چون ایمپلنت بیشتر از دندان مصنوعی قدیمی شبیه دندان‌های طبیعی است و حرف زدن را برایتان راحت‌تر می‌کند.
 • جویدن با ایمپلنت راحت‌تر از دندان مصنوعی است و ایمپلنت برای گاز زدن انواع غذاها به اندازه کافی سفت است.
 • پس از کاشت ایمپلنت دیگر لازم نیست نگران پوسیدگی باشید، البته همچنان باید به‌طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید تا از تمیزی و ایمنی ایمپلنت و لثه مطمئن شوید.
 • ایمپلنت دندانی دیجیتال به نگه داشتن دندان‌های مجاور در محل مناسب کمک می‌کند. ایمپلنت از افزایش فشاری که باعث جابه‌جایی دندان‌ها می‌شود، جلوگیری می‌کند.
 • ایمپلنت دندانی دیجیتال برخلاف دندان مصنوعی معمولی هنگام خندیدن، عطسه، سرفه یا جویدن از دهان بیرون نمی‌افتد و باعث خجالتتان نمی‌شود.
 • دندان مصنوعی و بریج ثابت به اندازه ایمپلنت دندانی دیجیتال ماندگار نیستند. ممکن است لازم باشد روکش را هر چند وقت یک‌بار عوض کنید، اما اگر از ایمپلنت به درستی مراقبت کنید، ده سال یا بیشتر عمر خواهد کرد.
 • ایمپلنت به روش دیجیتال در مقایسه با کاشت ایمپلنت به روش معمولی مزایایی دارد. کل عمل به لطف پیشرفت‌های فناورانه در زمینه تصویربرداری، اسکن و رایانه ساده‌تر می‌شود؛ درنتیجه بیماران تعداد دفعات کمتری به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می‌کنند و از درمان دقیق‌تری برخوردار می‌شوند.
 • چون ایمپلنت دندان با تکنیک دیجیتال بدون برش یا بخیه انجام می‌شود، بافت حساس و ظریف لثه آسیب کمتری می‌بیند و عمل سریع‌تر انجام می‌شود.
 • کاشت ایمپلنت دیجیتال درد و ناراحتی کمتری دارد و بیماران از نتیجه درمان رضایت بسیار بیشتری دارند.
 
ایمپلنت دیجیتال - گاید سرجری یا راهنمای جراحی
 
اسکن سه بعدی - چه ابزار یا عکس هایی در این روش مورد نیاز است؟
 
 
 
 

ما به کمک scan های دقیقی که از فک بیمار عمل می آوریم و آناتومی هایی که آن scan به ما می دهد ما می توانیم به صورت دقیق موقعیت جراحی ایمپلنت را و موقعیت دریل را بررسی کنیم.

اولین مزیت این است که ایمپلنت به صورت دقیق انجام می شود در راستای صحیح قرار می گیرد و به صورت ایده آل ما می توانیم ایمپلنت را به صورت مجازی در نقاطی که ما استخوان خوبی خواهیم داشت قرار بدهیم.

با این روش ما نیاز مان به پیوند استخوان مشخص می شود و می بینیم که چه جاهایی نیاز به پیوند استخوان داریم، میزان نیازمان به پیوند استخوان مشخص می شود.

بر مبنای اینکه موقعیت ایمپلنت را در مسیر صحیح قرار می دهیم تعداد دریل و دریل های کمتری برای این روش ما نیاز خواهیم داشت، زمان جراحیمان کاهش پیدا می کند، بیمار کمتر اذیت می شود، موقعیت دقیق دریل ها مشخص می شود، ما با این روش  می توانیم عمق ایمپلنتمان را تغییر بدهیم.

 

بیشتر بخوانید : فناوری ایمپلنت دیجیتال در پروتزهای ایمپلنت ثابت

 
مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟
 

بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران

بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران کسی است که اولا در حوزه ایمپلنت فعالیت می نماید و ثانیا در زمینه ایمپلنت دیجیتال از تخصص و تجربه کافی برخوردار می باشد.

یکی از بهترین های این حوزه دکتر علی سجودی است که سال هاست در خدمات رسانی به هموطنان عزیزمان بسیار فعال است که رضایتمندی بیماران از کیفیت کار و نحوه برخورد با آنها تصدیق کننده این مطلب است. برای تعیین وقت و مشاوره رایگان، لطفا با شماره 88082941-021 تماس بگیرید.

 

معایب ایمپلنت دیجیتال

کاشت دندان به روش ایمپلنت دیجیتال پرهزینه است، اولین و مهمترین عیب ایمپلنت دیجیتال گران بودن آن است اما باز هم یکی از روش های مقرون به صرفه می باشد.

 بیماری که دندان های از دست رفته زیادی داشته باشد درمان از طریق ایمپلنت دیجیتال ممکن است هزینه زیادی به همراه داشته باشد اما لازم است بدانید این روش دائمی است و شما می توانید از ایمپلنت دندان سال ها استفاده نمایید مانند دندان طبیعی.

از دیگر معایب ایمپلنت دیجیتال این است که به احتمال زیاد نمی توانید از بیمه استفاده نمایید. البته، شما می توانید قبل از مشاوره، با بیمه دندانپزشکی خود تماس بگیرید تا ببینید آیا ایمپلنت دیجیتال مواردی است که ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرد یا خیر.

 

عمر ایمپلنت دیجیتال چه قدر است؟

ایمپلنت دیجیتال از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که یکی از مهم ترین مزایای آن برخوردار بودن از طول عمر بسیار بالا است و کسانی که از این روش برای ترمیم دندان های خود استفاده می کنند، می توانند حتی تا پایان عمر خود نیز از مزایای ایمپلنت دیجیتال بهره مند گردند.

بنابراین عمر ایمپلنت دیجیتال را می توان تا پایان عمر اشخاص در نظر گرفت البته لازم به ذکر است که رعایت نکات بهداشتی دهان و مراقبت های مورد نیاز از ایمپلنت نیز در این موضوع تاثیر گذار خواهد بود.

 

ایمپلنت دیجیتال در غرب تهران (شهرک غرب)

ایمپلنت دیجیتال در غرب تهران با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته انجام می شود.  معمولا همه اشخاصی که ساکن شهر تهران و یا حتی کرج هستند، به دنبال مطب های بسیار مناسب برای کاشت ایمپلنت می باشند.

زیرا کاشت ایمپلنت دندان مخصوصا ایمپلنت دیجیتال دارای حساسیت زیادی است و این عزیزان ترجیح می دهند که با وجود هزینه زیاد مورد نیاز برای کاشت ایمپلنت دیجیتالی این کار را در بهترین مجموعه ها انجام دهند تا هزینه ای که برای این کار صرف کرده اند هدر نرود و زیبایی آنها به خطر نیوفتد. 

بهترین ویژگی های ایمپلنت دیجیتال در غرب تهران

1_ کاهش زمان کاشت ایمپلنت

2_ کاهش درد بعد از ایمپلنت دیجیتال

3_ کاهش تورم بعد از ایمپلنت دندان دیجیتال

4_ کاهش خونریزی بعد از کاشت دندان دیجیتال

 

مطب دکتر سجودی واقع در شهرک غرب با استفاده از امکانات و تجهیزات مربوطه در زمینه کاشت انواع ایمپلنت دندان در خدمت شما هموطنان محترم است.

لطفا برای هماهنگی و تعیین وقت ویزیت با شماره 88082941-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

در جراحی ایمپلنت از فناوری رایانه‌ای سه‌بعدی برای بررسی وضعیت استخوان فک و موقعیت عصب استفاده می‌شود. این فناوری جدید به دندانپزشکان کمک می‌کند تا جراحی ایمپلنت را با کوچک‌ترین برش ممکن انجام بدهند؛ درنتیجه بیمار حداقل درد را تحمل می‌کند و فرآیند التیام زخم‌ها آسان‌تر می‌شود.

جدیدترین فناوری کاشت ایمپلنت چیست؟

کاشت ایمپلنت به کمک رایانه به دندانپزشکان کمک می‌کند تا ایمپلنت را با دقتی بیشتر در استخوان فک قرار بدهند و تصمیم بگیرند که آیا تقویت بافت نرم ضرورت دارد یا خیر. فناوری پیشرفته طراحی طرح مجازی چهاربعدی‌ای را ممکن می‌سازد که به کمک جراحی هدایت‌شده در دنیای واقعی پیاده می‌شود.

واژه دیجیتال در دندانپزشکی دیجیتال چه معنایی دارد؟

منظور از دندانپزشکی دیجیتال استفاده از دستگاه‌ها یا فناوری‌های دندانپزشکی است که به‌جای ابزار الکتریکی یا مکانیکی از مؤلفه‌های دیجیتال یا قابل‌کنترل با رایانه برای انجام عمل‌های دندانپزشکی بهره می‌گیرند.

دندانپزشکی دیجیتال چگونه عمل می‌کند؟

دندانپزشکی دیجیتال از کامیپوتر و تکنولوژی دیجیتال بهره می‌گیرد. در دندانپزشکی دیجیتال از دوربین کوچکی به نام اسکنر داخل‌دهانی متصل به کامپیوتر استفاده می‌شود. دندانپزشک اسکنر را داخل دهان بیمار حرکت می‌دهد تا تصویر سه‌بعدی رنگی را از دندان‌ها و لثه‌ها ثبت کند.

قالب‌گیری دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

قالب‌گیری دیجیتال همان‌طور که از نامش مشخص است، فناوری پیشرفته‌ای است که دندانپزشکان را قادر می‌سازد تا مدلی مجازی را از بافت‌های نرم و سخت داخل دهان با استفاده از رایانه تولید کنند. شبیه‌سازی با استفاده از دستگاه‌های اسکن نوری مانند لیزر ممکن می‌شود. داده‌های دقیق قالب‌گیری ظرف چند دقیقه گردآوری می‌شود.

چرا دندانپزشکی دیجیتال مهم است؟

دندانپزشکی دیجیتال زمان درمان را، حتی برای عمل‌های دندانپزشکی پیچیده و گسترده کوتاه‌تر می‌کند. همچنین این فناوری تصویربرداری ارزیابی کامل دهان و دندان‌های بیمار را ممکن می‌سازد تا دندانپزشکان بتوانند مشکل را شناسایی و به روش مناسب درمان کنند.

آیا قالب‌گیری دیجیتال دقیق‌تر است؟

قالب‌گیری دیجیتال آسان‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر است. دندانپزشک دندان‌ها و لثه‌ها را اسکن می‌کند تا مدل سه‌بعدی کاملی را از دهانتان تهیه کند. سپس دندانپزشک با استفاده از این تصویر دقیق می‌تواند پروتز یا روکش دندان را در نهایت دقت بسازد.

آیا ممکن است ایمپلنت شل شده یا بیفتد؟

یکی از رایج‌ترین شکایات بیماران در رابطه با ایمپلنت سنتی همین مورد است. شل شدن ایمپلنت می‌تواند آزار دهنده و حتی دردناک باشد. اما در ایمپلنت دیجیتال، جایگذاری پایه ایمپلنت با دقت بسیار بالا انجام می‌شود و احتمال این مشکل به حداقل می‌رسد.

چه زمانی می توانم بعد از ایمپلنت دیجیتال غذای جامد بخورم؟

طبق گفته متخصصان، با گذشت 1 هفته از جراحی ایمپلنت دندان می‌توانید  رژیم غذایی کامل و عادی خود را از سر بگیرید. اما برای مصرف غذاهای جامد و سفت باید تا 2 هفته صبر کنید.

 

authour : دکتر سجودی

لینک کوتاه صفحه : https://b2n.ir/s10244

 

فیلم توضیحات دکتر سجودی درباره ایمپلنت دیجیتال

 
 
ایمپلنت دیجیتال - ویدیو های بیشتر
 
 

ایمپلنت دیجیتال + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

ایمپلنت دیجیتال - هزینه کاشت دندان - ایمپنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.

بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.

 

در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دیجیتال دارید،

برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.

 
ایمپلنت دیجیتال - ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 
 
از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید:
 
ترتیب پیشنهادی برای خواندن مقالات ایمپلنت دندان
 

     1- ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان

     2- بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

     3- بهترین مرکز ایمپلنت تهران

     4- ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت چیست؟

     5- مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت چیست؟

     6- آیا جراحی ایمپلنت درد دارد؟

     7- سن مناسب برای درمان ایمپلنت چند سال است؟

     8- طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر می باشد؟

     9- طول مدت درمان ایمپلنت چقدر است؟

     10- اجزای ایمپلنت دندانی

     11- انواع ایمپلنت دندان

     12- مقایسه ایمپلنت تیتانیومی و زیرکونیا

     13- زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت دندان

     14- ایمپلنت بدون نیاز به پیوند استخوان

     15- تحلیل استخوان دندان

     16- انواع پیوند استخوان در ایمپلنت ها

     17- بازسازی پیشرفته استخوان

     18- سینوس لیفت + قیمت ( عکس و فیلم )

     19- درمان ایمپلنت با پی آر پی

     20- ساخت پودر استخوان

     21- اتصال روکش دندان بر روی ایمپلنت

     22- روکش دندان | روکش PFM

     23- روکش زیرکونیا | مزیت ها + قیمت

     24- تغذیه پس از ایمپلنت

     25- نگهداری و مراقبت از ایمپلنت

     26- جرم گیری ایمپلنت

     27- مزایای ایمپلنت چیست؟

     28- شناسایی معایب ، عوارض و مشکلات ایمپلنت

     29- احتمال عفونت ایمپلنت

     30- ایمپلنت بدون درد و خونریزی

     31- ایمپلنت بدون جراحی | ایمپلنت پانچی

   32- ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال

     33- کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

     34- ایمپلنت در یک روز | ایمپلنت یک روزه

     35- ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت فوری

     36- خطرات و مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟

     37- مینی ایمپلنت چیست؟

  37 / 32 

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
امیری
۱۴۰۰/۰۸/۱۳۰۰
پاسخسلام فرق ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت لیزری در چیست؟
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۸/۱۵۰۰

سلام وقت بخیر جناب امیری گرامی

جراحی ایمپلنت به روش دیجیتال بدین صورت هست که برای مواردی که دندان پوسیده یا خراب شده از قبل خارج شده و فضا و سطح استخوانی مناسب باشد از این روش استفاده می شود، که می توان روکش موقت هم در این روش به صورت فوری به بیمار تحویل داد، اما ایمپلنت لیزری، جنس خود قطعه ایمپلنت هست که با لیزر ساخت شده که تکنولوژی و دقت در آن با استفاده از علم نانو به کار گرفته شده که این برند را منحصر به فرد کرده است.

در صورت تمایل میتوانید از صفحه زیر مربوط به ایمچلنت لیزری در سایت ما دیدن کنید:

https://drsojodi.com/dental-implant-16-02-2019

کیانی اصل
۱۴۰۰/۰۳/۱۲۰۰
پاسخدکتر سلام خسته نباشید...
من 24 سالمه از بچگی بعد از افتادن دندون های شیریم، دندون شماره 2 چپ و راستم در نیومدن، ارتودنسی انجام دادم که فاصله مناسب برای ایمپلنت ایجاد شد ولی تعلل کردم و تا الان اقدام نکردم.
در جواب یکی از نظرا گفتین اگه تحلیل استخوان داشته باشه نمیشه روش دیجیتال رو انجام داد؛ آیا روشی هست که یه ایمپلنت کامل و مطمعن با شرایطی که من دارم انجام داد؟!
ممنون میشم اگه جواب بدین.
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۳/۱۳۰۰

سلام روز به خیر جناب کیانی اصل

برای اعلام نظر نیاز به بررسی عکس رادیوگرافی دندان های شما میباشد.

لطفا عکس دندان هایتان را از طریق لینک زیر: 

https://drsojodi.com/send-your-cbct

و یا از طریق واتساپ به شماره تلفن:

09363252339

ارسال بفرمایید.

علی شهبازی
۱۴۰۰/۰۱/۱۸۰۰
پاسخخسته نباشید آقای دکتر
هزینه اصلاح طرح لبخند رو میخواستم بدونم برای ردیف جلو و پایین
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۱/۲۴۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای علی شهبازی گرامی

لطفا برای برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه اصلاح طرح لبخند با مطب تماس بگیرید تا همکارانم قیمت دقیق را خدمت شما اعلام نمایند.

شماره تماس: 88082941

همچنین اگر در حال حاضر امکان برقراری تماس ندارید میتوانید مقاله زیر در ارتباط با اصلاح طرح لبخند را نیز مطالعه کنید.

https://drsojodi.com/Correction-of-smile-design

الهام نیازی
۱۴۰۰/۰۱/۱۸۰۰
پاسخروز بخیر
من دندون عقل نهفته ی کاملا افقی دارم بالا سمت چپ که به سینوس هم چسبیده به نظرتون باید جراحی کنم یا خطرناکه؟
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۱/۲۲۰۰

سلام روز بخیر سرکار خانم الهام نیازی گرامی

تا زمانی که رشد نکرده فوریت ندارد اما ضرورت دارد.

در صورت تمایل میتوانید مقاله زیر در ارتباط با کشیدن دندان عقل و نکات مهم آن را مطالعه کنید.

https://drsojodi.com/pull-tooth

مسعود
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰
پاسخ
مدت 15ساله که ازدندان مصنوعی استفاده میکنم و48 سال سن دارم میتونم از ایمپلنت دیجیتالی برای ثابت کردن دندونام استفاده کنم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای مسعود گرامی
ممکن است تحلیل استخوان داشته باشید و ایمپلنت دیجیتالی برای شما امکان پذیر نباشد، بهتر است عکس CBCT بندازید و برای ما ارسال کنید
برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله زیر را هم درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

پیمان زاده
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰
پاسخسلام قیمت ایمپلنت دیجیتال رو میتونم بپرسم و واقعا بدونه دندون نیستیم بعد از جراحی ایمپلنت
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب پیمان زاده گرامی
در ایمپلنت دیجیتال بعد از جراحی روکش دندان هم در همان روز به شما تحویل داده می شود، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت دیجیتال خدمت شما اعلام می کنند.

شماره تماس :  88082941
 
همچنین اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:

https://drsojodi.com/Dental-implants-cost
ربیعی
۱۳۹۸/۱۲/۰۶۰۰
پاسخبا سلام و خسته نباشید بیماران دیابتی در چه صورت می توانند ایمپلنت انجام دهند خواهشمند پاسخ کوتاه به ایمیلم فرستاد شود.
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای ربیعی عزیز
برای انجام ایمپلنت دیجیتال باید آزمایش بیمار برای ما ارسال شود که نوع و میزان دیابت بیمار مشخص شود .

سوداگر
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
پاسخایمپلنت دیجیتال دیگه چیه؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۲۰۰

لطفا ویدئو رو مشاهده کنید ، توضیحات به صورت کامل در ویدئو داده شده است.

سعید رسایی
۱۳۹۸/۰۴/۱۷۰۰
پاسخسلام هزنیه نصب یکعدد دندان در فک بالا دندان شماره یک چقدر میشه؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام جناب رسایی عزیز

لطفا مقاله زیر را مطالعه کنید

https://drsojodi.com/Dental-implants-cost 

 

 

 

 

 

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi