این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

در این مرکز درمانی کلیه دستورالعمل های ارائه خدمات دندان‌پزشکی در شرایط اپیدمی کرونا‌ویروس رعایت می گردد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال

 ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال: بدون شک امروزه فن آوری دیجیتال در قرن بیست و یکم جایگاه ویژه ای در همه ابعاد زندگی بشر پیدا کرده است. یکی از مواد درسی که رشته دندانپزشکی تدریس می شود دندانپزشکی دیجیتال می باشد.

1398/08/05
27,814
10

اطلاعات جامع درباره ایمپلنت دیجیتال + قیمت

 
 
دسترسی سریع به مطالب: برای مطالعه هر بخش روی لینک مورد نظر کلیک کنید.
 
 
 

ایمپلنت دیجیتال

بدون شک امروزه فن آوری دیجیتال در قرن بیست و یکم جایگاه ویژه ای در همه ابعاد زندگی بشر پیدا کرده است. رشته دندانپزشکی و ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست، به طوریکه یکی از مواد درسی که رشته دندانپزشکی در کشورهای پیشرفته تدریس می شود دندانپزشکی نوین یا دیجیتال می باشد.
( پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید ) دندانپزشکی دیجیتال در حوزه های مختلف دندانپزشکی از جمله  تشخیص، طرح درمان، زیبایی و ایمپلنت و بازسازی های فکی–صورتی نیز وارد شده است که در این مقله مختصری در مورد کاربرد ایمپلنت دیجیتال می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت دیجیتال به دلایل زیر از قیمت ایمپلنت به روش های سنتی بالاتر می باشد :
1- با دستگاه های بسیار پیشرفته طراحی و ساخته می شود بنابراین قیمت بالاتری دارد.
2- بسیار دقیق و به صورت کامپیوتری و با متریال گران طراحی می شود.
3- سرعت تحویل روکش و پروتز دائم آن، بالاتر است بنابراین به قیمت ایمپلنت دیجیتال افزوده می شود.
4- بیمار حتی یک روز هم بدون دندان نیست و این ارزش بالایی دارد ، بنابراین قیمت ایمپلنت دیجیتال بالاتر است. (درمان لوکس محسوب می شود.)
5- تجهیزات و متریال آن ، از خارج از کشور وارد می شود و ارز دولتی به آن تعق نمی گیرد.
6- نیاز به نیروی ماهر در شرکت سازنده برای طراحی آن وجود دارد و بنابراین قیمت ایمپلنت دیجیتال اضافه می شود.
7- این کار تخصصی بوده و تنها چند شرکت معتبر در ایران ، آن را انجام می دهند.
8- نیاز به دانش و تجربه بالای متخصص ایمپلنت برای انجام این نوع درمان می باشد.
9- تنها چند مرکز ایمپلنت معتبر در تهران ، این کار را انجام می دهند.
10- طراحی دقیق ، سرعت تحویل پروتز به بیمار، دانش متخصص ایمپلنت ، نوبت دهی سریع به بیمار و خارج از وقت معمول باعث قیمت بالاتر آن می شود.
 
 فن اوری دیجیتال

دندانپزشکی و به خصوص ایمپلنت دندان با محوریت دیجیتال، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای روش های سنتی جراحی ایمپلنت، پروتز ثابت، زیبایی و ... باشد. به منظور کاهش مشکلات احتمالی در روش های قدیمی، با کمک فن آوری دیجیتال می توان سرعت، دقت، کیفیت به مراتب بالاتر و زیبایی در خلق درمان های بهتر برای بیماران گرامی صورت می گیرد. همچنین در سایت nature.com اطلاعات مفیدی وجود دارد
 
ایمپلنت با محوریت دیجیتال

به همین منظور مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی نیز همگام با پیشرفت های تکنولوژی دیجیتال از این فن آوری در درمان های زیبایی و ایمپلنت بهره خواهد برد و به ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت در عین دقت بالا خواهد پرداخت. در دیجیتال ایمپلنت یک راهنمای جراحی  توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود. چرا راهنمای جراحی ساخته می شود؟ راهنمای جراحی چه مزیت هایی برای بیمار دارد؟ این روش چه فرق هایی با روش های سنتی دارد؟ و سوالات بسیار زیادی که به آن پاسخ خواهیم داد.
 
پیشرفت های تکنولوژی دیجیتال
 

راهنمای جراحی Guide Surgery

با کمک راهنمای جراحی، تشخیص و طرح درمان، همچنین عمل جراحی ایمپلنت در زمان بسیار کوتاه و به طور دقیق انجام خواهد شد. این روشی مطمئن و ایمن برای بیمار است و موجب می شود بیمار جلسات کوتاه و در زمان اندکی صاحب ایمپلنت و پروتز ثابت گردد. با کمک راهنمای جراحی به طرز بسیار دقیقی از همان ابتدای جراحی می توان، اباتمنت بیمار را تحویل داد و جایگذاری نمود. جایگذاری اباتمنت باعث می شود حداقل آسیب به لثه وارد شود و فرم و قرارگیری لثه در اطراف ایمپلنت بسیار زیبا باشد و تطابق بیولوژیکی و زیبایی فوق العاده ای به همراه پروتز ثابت داشته باشد.
 
عمل جراحی ایمپلنت
 
چه ابزار یا عکس هایی در این روش مورد نیاز است؟
یکی از ملزومات این روش این است که بیمار حتما باید عکس اسکن شده یا CBCT داشته باشد. مورد بعدی این است که یک تصویر برداری داخل دهانی از بیمار به عمل می آوریم و اگر دوربین داخل دهانی موجود نباشد میتوان از فک بیمار مدل گچی (کست) تهیه کرد. علت نیاز به عکس اسکن این است که  به طور دقیق لندمارک یا (نشانه) های آناتومیکی فک بیمار اعم از سینوس، عصب تحت فکی و چانه ای و دوری و نزدیکی به عصب را در این عکس ها خواهیم دید.
 
چه ابزار یا عکس هایی در این روش مورد نیاز است؟
 
درحالیکه در رادیوگرافی پری اپیکال یا OPG نمیتوان به طور دقیق این موارد را مشاهده کرد چرا که در عکس پری اپیکال محدودیت مشاهده نواحی اطراف بی دندانی را داریم و در عکس OPG هم بزرگنمایی یا روی هم افتادگی دندان ها و لندمارک ها باعث میگردد فضای استخوانی مورد نیاز برای دریل کردن و قرار دادن ایمپلنت را دقیقا اندازه گیری نماییم. مورد دیگر این است که عکس های OPG  و یا پری اپیکال تصویر دو بعدی به ما می دهند و نه تصویر سه بعدی، در حالیکه تصویر اسکن شده نمای سه بعدی به دندانپزشک ارائه می کند.
 
عکس OPG

نکته بسیار مهم این هست که هنگامی که راهنمای جراحی در داخل دهان بیمار قرار می گیرد کاملا روی دندان ها و لثه و ناحیه بی دندانی فیکس و ثابت می گردد و تکان نمی خورد. این مورد باعث می گردد هنگام دریل موقعیت اصلی استخوان دریل شود و حداقل برداشت بافت استخوانی را داشته باشیم.
برای دستیابی به یک هدف که به آن در جراحی ایمپلنت نیاز داریم که محدودیت¬های آناتومیک و محدودیت های فک را ارزیابی کنیم و این امر با کمک template های جراحی یا راهنما های جراحی امکانپذیر است برای دستیابی به یک جراحی دقیق ما نیاز داریم که scan سه بعدی یا تصاویر CBCT بیمار را داشته باشیم طبق آن به صورت مجازی و با کمک کامپیوتر می توانیم به صورت مجازی ایمپلنت ها را در موقعیت های صحیح قرار دهیم از ابتدا می توانیم موقعیت پروتزی را پیش بینی کنیم و بررسی کنیم به این ترتیب جراح ایمپلنت یا متخصص ایملپلنت، متخصص پروتز و لابراتوار از ابتدا در طرح درمانی ما شریک خواهند شد.

 

 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت فوری
 
 

 

مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ما به کمک scan های دقیقی که از فک بیمار عمل می آوریم و آناتومی هایی که آن scan به ما می دهد ما می توانیم به صورت دقیق موقعیت جراحی ایمپلنت را و موقعیت دریل را بررسی کنیم. اولین مزیت این است که ایمپلنت به صورت دقیق انجام می شود در راستای صحیح قرار می گیرد و به صورت ایده آل ما می توانیم ایمپلنت را به صورت مجازی در نقاطی که ما استخوان خوبی خواهیم داشت قرار بدهیم با این روش ما نیاز مان به پیوند استخوان مشخص می شود و می بینیم که چه جاهایی نیاز به پیوند استخوان داریم، میزان نیازمان به پیوند استخوان مشخص می شود، بر مبنای اینکه موقعیت ایمپلنت را در مسیر صحیح قرار می دهیم تعداد دریل و دریل های کمتری برای این روش ما نیاز خواهیم داشت، زمان جراحیمان کاهش پیدا می کند، بیمار کمتر اذیت می شود، موقعیت دقیق دریل ها مشخص می شود، ما با این روش  می توانیم عمق ایمپلنتمان را تغییر بدهیم .
 
با توجه به محدودیت های آناتومیکی فک و مسیر عروق و اعصاب می توانیم لایه های مختلف کامپیوتری را بررسی کنیم، می توانیم این لایه ها را حذف یا اضافه کنیم یا کمیت استخوانی را بدست بیاوریم. با این روش می توانیم primary stability یا ثبات اولیمان را در جراحی که بسیار بسیار برای ما مهم است در جراحی ایمپلنت به طور دقیق به میزان بیشتری بالا ببریم، می توانیم از ابتدا چون پروتز نهایی را می توانیم بررسی کنیم و ارزیابی کنیم. ارتفاع روکش ها یا پروتز های ثابت در هنگام خندیدن در هنگام تکلم، هنگام جویدن را ارزیابی کنیم و از ابتدا می توانیم یک پروتز موقت حتی به بیمار تحویل بدهیم که بیمار مدتی را با آن سپری کند و بعد می تواند پروتز نهایی را تحویل بگیرد. احتمال خطایمان را در جراحی ایمپلنت تقریباً می توانیم بگوییم به صفر نزدیک می شود که هیچ خطایی را نخواهیم داشت اکر کارمان را درست انجام بدهیم و templateهای جراحی را درست انتخاب کنیم و درست ساخته بشود.
 
اگر موقعیت را ما در پروتز نهایی تشخیص دادیم که ایراد دارد می توانیم مسیر دریل را از ابتدا در موقعیت مجازی تغییر بدهیم. می توانیم موقعیت پروتزی را تغییر بدهیم با حذف لایه های کامپیوتری و بسیار مزیت های دیگر که برای بیمار این بهتر است که templateهای جراحی یا راهنماهای جراحی کار شود و در این روش ما حداقل دریل را خواهیم داشت، زمان جراحی کمتر است، موقعیت آناتومیکیمان را به صورت دقیق می توانیم ارزیابی کنیم، با تغییر مسیر عروق و اعصاب می توانیم کمیت استخوان را برسی کنیم، اندازه و شکل روکش های پروتزی های ثابت را می توانیم تغییر بدهیم و موقعیت آن ها را به دلخواه خودمان تغییر بدهیم آن چیزی که متناسب با فک بیمار است یا به اصطلاح با صورت بیمار است، میزانی از دیده شدن پروتز را می توانیم ارزیابی کنیم از ابتدا آن را بررسی کنیم و با توجه به فرم لب بیمار ارزیابی کنیم.
 

فیلم توضیحات دکتر سجودی درباره ایمپلنت دیجیتال

 

 
ناحیه بی دندانی فیکس
 
 

ایمپلنت دیجیتال + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

هزینه کاشت دندان - ایمپنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دیجیتال دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 
 
 
ترتیب پیشنهادی برای خواندن مقالات ایمپلنت دندان
 

    1- ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان

    2- بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

    3- بهترین مرکز ایمپلنت تهران

    4- ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت چیست؟

    5- مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت چیست؟

    6- آیا جراحی ایمپلنت درد دارد؟

    7- سن مناسب برای درمان ایمپلنت چند سال است؟

    8- طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر می باشد؟

    9- طول مدت درمان ایمپلنت چقدر است؟

    10- اجزای ایمپلنت دندانی

    11- انواع ایمپلنت دندان

    12- مقایسه ایمپلنت تیتانیومی و زیرکونیا

    13- زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت دندان

    14- ایمپلنت بدون نیاز به پیوند استخوان

    15- تحلیل استخوان دندان

    16- انواع پیوند استخوان در ایمپلنت ها

    17- بازسازی پیشرفته استخوان

    18- سینوس لیفت + قیمت ( عکس و فیلم )

    19- درمان ایمپلنت با پی آر پی

    20- ساخت پودر استخوان

    21- اتصال روکش دندان بر روی ایمپلنت

    22- روکش دندان | روکش PFM

    23- روکش زیرکونیا | مزیت ها + قیمت

    24- تغذیه پس از ایمپلنت

    25- نگهداری و مراقبت از ایمپلنت

    26- جرم گیری ایمپلنت

    27- مزایای ایمپلنت چیست؟

    28- شناسایی معایب ، عوارض و مشکلات ایمپلنت

    29- احتمال عفونت ایمپلنت

    30- ایمپلنت بدون درد و خونریزی

    31- ایمپلنت بدون جراحی | ایمپلنت پانچی

    32- ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال

    33- کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

    34- ایمپلنت در یک روز | ایمپلنت یک روزه

    35- ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت فوری

    36- خطرات و مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟

    37- مینی ایمپلنت چیست؟

  37 / 32 

نظرات کاربران

captcha Refresh
مسعود
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰
پاسخ
مدت 15ساله که ازدندان مصنوعی استفاده میکنم و48 سال سن دارم میتونم از ایمپلنت دیجیتالی برای ثابت کردن دندونام استفاده کنم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای مسعود گرامی
ممکن است تحلیل استخوان داشته باشید و ایمپلنت دیجیتالی برای شما امکان پذیر نباشد، بهتر است عکس CBCT بندازید و برای ما ارسال کنید
برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله زیر را هم درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

پیمان زاده
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰
پاسخسلام قیمت ایمپلنت دیجیتال رو میتونم بپرسم و واقعا بدونه دندون نیستیم بعد از جراحی ایمپلنت
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب پیمان زاده گرامی
در ایمپلنت دیجیتال بعد از جراحی روکش دندان هم در همان روز به شما تحویل داده می شود، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت دیجیتال خدمت شما اعلام می کنند.

شماره تماس :  88089112
 
همچنین اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:

https://drsojodi.com/Dental-implants-cost
ربیعی
۱۳۹۸/۱۲/۰۶۰۰
پاسخبا سلام و خسته نباشید بیماران دیابتی در چه صورت می توانند ایمپلنت انجام دهند خواهشمند پاسخ کوتاه به ایمیلم فرستاد شود.
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای ربیعی عزیز
برای انجام ایمپلنت دیجیتال باید آزمایش بیمار برای ما ارسال شود که نوع و میزان دیابت بیمار مشخص شود .

سوداگر
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
پاسخایمپلنت دیجیتال دیگه چیه؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۲۰۰

لطفا ویدئو رو مشاهده کنید ، توضیحات به صورت کامل در ویدئو داده شده است.

سعید رسایی
۱۳۹۸/۰۴/۱۷۰۰
پاسخسلام هزنیه نصب یکعدد دندان در فک بالا دندان شماره یک چقدر میشه؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام جناب رسایی عزیز

لطفا مقاله زیر را مطالعه کنید

https://drsojodi.com/Dental-implants-cost 

 

 

 

 

 

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 95 23 56 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map