این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

ایمپلنت در یک روز l ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت در یک روز l ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت در یک روز l ایمپلنت یک روزه: اغراق آمیز نخواهد بود اگر بگوئیم که جایگذاری ایمپلنت به جای دندان دائمی، انقلابی در علم دندانپزشکی و تحولی عظیم در جراحی ایمپلنت دندان بوجود آورد.

1402/01/28
64,567
8

ایمپلنت در یک روز l ایمپلنت یک روزه

اغراق آمیز نخواهد بود اگر بگوئیم که جایگذاری ایمپلنت به جای دندان دائمی، انقلابی در علم دندانپزشکی و تحولی عظیم در جراحی ایمپلنت دندان بوجود آورد.

ایمپلنت ها باعث تغییر زندگی افراد بی دندان (کامل) به طور ویژه شده است و راه حلی برای زندگی بهتر آنها از جهت راحتی بیشتر، تغذیه مناسب تر، امنیت روانی بیشتر نسبت به پروتز متحرک (دست دندان مصنوعی) ارائه کرده است. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید)

 
 
 
 

ایمپلنت یک روزه همانطور که از نام آن مشخص است در یک روز انجام می شود. حال سوال این است که آیا روکش هم در همان جلسه به بیمار تحویل داده می شود یا خیر؟ تحویل پروتز یا روکش به بیمار به عوامل مختلفی بستگی دارد که ابتدا مطالبی در باره ایمپلنت فوری به شما عزیزان عرض می کنیم و سپس به جزئیات آن می پردازیم.

در این مطلب قصد داریم بطور کامل به ایمپلنت های یک روزه و قیمت ایمپلنت فوری بپردازیم، با ما همراه باشید. در ابتدا بهتر است بدانیم ایمپلنت یک روزه چیست؟

 
ایمپلنت در یک روز l ایمپلنت یک روزه
 

ایمپلنت یک روزه از نظر تکنیک کاشت، با ایمپلنت دندان معمولی متفاوت است و به تبحر و دقت بالایی از طرف دندانپزشک نیاز دارد. ضمن اینکه از نظر استخوان نیاز به قطر مناسب، کیفیت خوب، ارتفاع لازم برای کاشت، شرایط سیستمیک بیمار و مواردی از این دست نیاز هست.

به این صورت که اگر استخوان فک کیفیت مناسبی دارا باشد، دیگر نیازی نیست که برای کاشت ایمپلنت چندین ماه زمان صبر کینم. اگر لازم است  دندانی خارج شود به علت شکستگی زیاد با پوسیدگی وسیع یا بنا بر هر دلیل دیگر که قابل نگه داری نباشد، در همان روز دندان کشیده می شود و ایمپلنت یک روزه داخل استخوان فک جایگزین می شود.

یکی از بهترین دستگاه هایی که می توان با آن ایمپلنت یک روزه انجام داد، دستگاه لیزر می باشد که در مطب دکتر سجودی دستگاه لیزر موجود بوده و جراحی را برای بیمار بسیار آسان می کند. با استفاده از این دستگاه درد، تورم و التهاب ناحیه جراحی به حداقل می رسد و موجب می شود ایمپلنت در کمترین زمان با استخوان جوش بخورد.

ایمپلنت های فوری یکی از بهترین انتخاب‌ هایی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته در زمانی کوتاه به شمار می رود. این ایمپلنت از تیتانیوم ساخته می شود و برای نصب داخل استخوان فک جاگذاری می شود از آن جایی که نصب آن بسیار آسان است و تنها در یک جلسه انجام می شود، طرفداران زیادی دارد.

برای ایمپلنت یک روزه به این موارد باید دقت شود تا کیفیت انجام جراحی بالاتر برود و موفقیت درمان  بالا باشد.

نوع ایمپلنت یک روزه
مارک و کشور سازنده ایمپلنت
تعداد روکش مورد نظر در فک
تضمین ایمپلنت

 
جراحی فیکسچر یا ایمپلنت
 

مهم ترین دلیل ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه بیشتر برای دندان های جلویی به کار می رود زیرا زیبایی لبخند و زیبایی چهره مربوط به دندان های جلویی است به همین دلیل بیشترین مراجعه برای این قسمت از دندان ها می باشد. زیبایی شخص تحت تاثیر بی دندانی آن قسمت قرار نگیرد.

 

مزایای ایمپلنت در یک روز

ایمپلنت در یک مزایای زیادی دارد که باعث شده است انتخاب اکثر افراد  باشد. برخی از مزایای آن عبارتند از:
طول درمان کوتاه است
بدون عوارض است بیمار احساس راحتی دارد
نصب روکش می تواند در یک جلسه انجام‌ شود.
به حفظ لثه سالم و استخوان های اطراف کمک می کند.
بیمار درد بسایر کتری داشته یا درد ندارد.
می توان روکش موقت به بیمار داد تا اعتماد به نفس بالایی پیدا‌ کند.
بعد از جراحی ایمپلنت در یک روز می توان به فعالیت عادی پرداخت
قیمت ایمپلنت در یک روز با توجه به مزیت های آن مناسب است.

 

موارد منع  ایمپلنت در یک روز

کشیدن سیگار
کیفیت پایین استخوان (در عکس cbct  مشخص می شود)
در صورتی که عرض استخوان کم باشد.
عفونت زیاد در ناحیه
ارتفاع استخوان فک کم باشد.
وجود بیماری هایی از‌‌ جمله دیابت کنترل نشده

 
بارگذاری فوری ایمپلنت
 

معایب کاشت ایمپلنت در یک روز

اگر دندانپزشک و جراح تجربه بالای نداشته باشند توصیه نمی شود. ممکن است موفقیت درمان پایین باشد. در صورت بی توجهی بیمار و استفاده از غذاهای سفت، ممکن است ایمپلنت جوش نخورد. در صورت استفاده از ایمپلنت ارزان و بی کیفیت، شکست در درمان اتفاق می افتد.

اگر غفونت زیاد در روز جراحی داشته باشیم، ایمپلنت در یک روز جوش نمی خورد. داروهای ضد انعقاد در روز چراحی نباید استفاده شود. التهاب ناحیه جراحی باعث شکست درمان است. بیمار دندان قروچه داشته باشد ایمپلنت یک روزه جوئش نمی خورد.

 

قیمت ایمپلنت یک روزه

قیمت ایمپلنت یک روزه حدود 15 تا 30 درصد بالاتر از ایمپلنت عادی است زیرا جراح باید نوبت خارج از ساعت کاری یا نوبت زودتر به بیمار دهد تا کاشت انجام شود. ضمن اینکه تجربه و دقت بالای جراح هم به هزینه کار اضافه خواهد کرد.

مسئله ریسک جراحی و ضمانتی که جراح برای ایمپلنت در یک روز به بیمار می دهد و استفاده از دستگاه لیزر و لیزر بعد از جراحی به هزینه ها  اضافه می کند. بیمار راحتی بیشتری داشته و کار سرعت بالاتری دارد.

لابراتوار هم برای ساخت روکش ایمپلنت یک روزه هزینه بالاتری دریافت می کند چون باید نیروی انسانی اضاافی و سرعت و دقت بالاتری برای این کار بگذارد بنا بر این قیمت ایمپلنت یک روزه بالاتر خواهد بود.

 

ایمپلنت دندان یک روزه چقدر ماندگاری دارد؟

اگر همه شرایطی که به طور مفصل در بالا به آن اشاره شد و رعایت بهداشت خوب توسط بیمار و استفاده از مسواک و نخ دندان و دهانشویه و معاینات دوره ای، ایمپلنت در یک روز ماندگاری بالای 25 یا 30 سال دارد و اتفاقی برای آن رخ نمی دهد.

 

روکش در یک روز تحویل می شود یا خیر؟

هنگامی که بیمار ایمپلنت یک روزه انجام می دهد هم می توان روکش دائم به بیمار داد هم روکش موقت اما هر کدام شرایط دارد. برای اینکه روکش دائم به بیمار تحویل دهیم شرایط زیر مهم است:

1- تعداد ایمپلنت: هرچقدر تعداد ایمپلنت بیش‌تر باشد، بهتر است ابتدا روکش موقت به بیمار تحویل داده شود و بعد از چند هفته روکش دائم.
2- اندازه ایمپلنت: هرچقدر قطر ایمپلنت بیشتر باشد می توان از ابتدا به بیمار روکش دائم داد.
3- زبری سطح ایمپلنت: هرچقدر سطح ایمپلنت زبرتر باشد و از پوشش‌ هایی مانند هیدروکسی آپتایت (hydroxyapatite) پوشیده شده باشد، می توان روکش دائم از اول به بیمار تحویل داد.

اگر یک روکش 1 واحدی در دندان‌ های جلویی بخواهیم با ایمپلنت یک روزه، به بیمار تحویل ‌دهیم، به شرط این‌ که بیمار عادات بدی مثل دندان قروچه نداشته باشد می‌ توان روکش دائم را همان ابتدا به بیمار تحویل داد.

 

فیلم جراحی ایمپلنت فوری با تحویل یک روزه در مطب دندانپزشکی دکتر سجودی

 

ایمپلنت موجب تثبیت و نگهداری باقیمانده استخوان و جلوگیری از تحلیل بیشتر آنها می شود و ارتفاع و عرض استخوانی را حفظ می کنند و کیفیت استخوان نیز با وجود ایمپلنت حفظ شده و تغییر نمی یابد.

این ها ویژگی هایی است که دست دندان مصنوعی (دنچر) نمی تواند انجام دهد. برعکس دست دندان مصنوعی (دنچر) در افراد بی دندان، باعث تسریع تحلیل استخوان می شود و بیمار با دنچر راحت نیست، از نظر روانی موجب ناراحتی ذهنی بیمار می شود و تغذیه بیمار نیز نامناسب می شود و هضم غذا نیز به درستی صورت نمی گیرد.

 
یمپلنت دندان یک قطعه ای رزوه دار
 

ایمپلنت دندان یک قطعه ای رزوه دار (پیچی شکل) می باشد که به اندازه های مختلف وجود دارد و جایگزین شکل ریشه دندان می شود و در داخل استخوان فک قرار می گیرد. در اطراف یا عمق این thread یا رزوه ها استخوان جدید تشکیل می گردد.

ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص یا آلیاژ تیتانیوم می باشد که خاصیت بیولوژیکی دارد و سازگار با بافت استخوان می باشد. بعد از قرار دادن فیکسچر داخل استخوان و سپری شدن 3-2 ماه از زمان اسئتواینتگریشن (اتصال کامل استخوان به ایمپلنت) می توان پروتز ثابت را به بیمار تحویل داد.

اما در برخی موارد بیمارانی نیز هستند که نمی خواهند حتی یک روز نیز بدون دندان باشند و به علت مشاغل مهمی که دارند، ترجیح می دهند در یک روز و یا یک جلسه صاحب دندان شوند.

ما برای این افراد سه تکنیک معرفی می کنیم که می توانند در یک جلسه و یک روز صاحب پروتز ثابت و دندان شوند. در واقع بیمار می تواند در یک جلسه جراحی فیکسچر یا ایمپلنت خود را انجام دهد و در عرض 24 ساعت بعد پروتز ثابت خود را تحویل بگیرد. همچنین در سایت colgate اطلاعات مفیدی وجود دارد.

 
جراحی ایمپلنت 4 واحد دندان بر روی 2 ایمپلنت
 

1-تکنیک All on 4: امروزه هنر دندانپزشکی و جراحی ایمپلنت بر این موضوع استوار است که حداقل تعداد ایمپلنت برای ساپورت تعداد زیادی دندان استفاده گردد. این به این معنی است که چهار عدد ایمپلنت برای ساپورت کامل فک بالا یا پایین کفایت می کند. به این تکنیک All on4 گفته می شود.

مزیت بسیار خوب این روش این است که پروتز بیمار متحرک نیست و پروتز و ایمپلنت محکم و ثابت می باشد بیمار به راحتی می تواند غذا بخورد و در یک روز می تواند ایمپلنت خود را تحویل بگیرد.

2-بارگذاری فوری ایمپلنت: می تواند به چند صورت باشد و در بیماران با شرایط مختلف دهانی متفاوت، به چند صورت انجام می گیرد.

 

الف- بیماران بی دندانی کامل: که می توانند پروتز خود را به صورت موقت یا دائمی تحویل بگیرند از 6 تا 8 عدد ایمپلنت می توانند در فک خود استفاده کنند.

ب-بی دندانی پارسیل: بیمارانی هستند که ممکن است یک یا تعدادی از دندان های خود را از دست داده باشند. اگر تک دندان بیمار از دست رفته باشد می توانند بلافاصله بعد از گذاشتن ایمپلنت، پروتز خود را تحویل بگیرند.

اما باید از تماس با دندان مقابل خارج شود تا خطر شکست ایمپلنت از بین برود. بیمارانی که چند دندان خود را از دست داده اند و چون بقیه دندان های خود را دارند می توانند پروتز خود را تحویل بگیرند. اما این پروتز بیشتر جنبه زیبایی دارد و بیمار می تواند برای صحبت و غذا میل کردن از دندان های خودش استفاده کند و نیرویی به ایمپلنت و پروتز ایمپلنت وارد نکند.

ج-اوردنچرهای متکی بر ایمپلنت: مفهوم بارگذاری فوری برای اوردنچر سابقه 50 ساله دارد.در این موارد می توان پروتز ثابت را برای بیمار استفاده کرد زیرا بیمار می تواند شب ها پروتز ثابت را از دهان خود خارج کند به این ترتیب خطر عادات پارافانکشنال را در شب کاهش داد .ضمن اینکه چون بخشی از نیروها روی بافت نرم وارد میشود این عامل استرس را روی ایمپلنت کاهش می دهد.

 
اوردنچر
 
مینی ایمپلنت
 

3-مینی ایمپلنت: مینی ایمپلنت ها (mini dental implant) باریکتر و دارای قطر کمتری نسبت به ایمپلنت های معمولی (conventional) هستند. در جاهایی که قطر کمتر از 3 میلیمتر داریم از این ایمپلنت ها استفاده می شود.

ایمپلنت های معمولی قطر 4/3 میلیمتر تا 6 یا 5/6 میلیمتر دارند در حالیکه مینی ایمپلنت ها قطری بین 8/1 میلیمتر تا 8/2 میلیمتر دارند .بیشتر برای جایگذاری دندان های لترال استفاده می شوند. همچنین می توان از آنها برای اوردنچر نیز استفاده کرد. برای تثبیت دنچر(دست دندان) معمولی و جلوگیری از حرکت زیاد آنها نیز کاربرد دارند.

 

قیمت ایمپلنت در یک روز

قیمت ایمپلنت یک روزه می تواند بسیار مورد توجه برای بسیاری از افرادی که خواهان کاشت دندان در سریعترین زمان ممکن هستند قرار بگیرد. و سوالی که برای این دسته از افراد پیش می آید این است که قیمت ایمپلنت یک روزه چقدر بیشتر از ایمپلنت به روش معمولی می باشد.

به طور کلی قیمت ایمپلنت یک روزه بین 30 الی 45 درصد بیشتر از روش معمولی می باشد و این افزایش قیمت به دلیل پروسه ی انجام کار، مواد و متریال اضافی که نسبت به روش معمولی استفاده می شود.

در نهایت خود تکنیک های ایمپلنت در یک روز ( in a day ) که توسط دندانپزشک صورت می گیرد، همه و همه باعث این تفاوت قیمت می باشند. به‌ عنوان مزیت آخر برای ایمپلنت یک روزه می‌توان هماهنگی بهتر لثه با تاج را بیان کرد. لینک کوتاه صفحه : https://b2n.ir/r57172

 

فیلم توضیحات دکتر سجودی درباره ایمپلنت در یک روز

 
ایمپلنت یک روزه - ویدیوهای بیشتر
 

کاشت ایمپلنت دندان یک روزه + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

ایمپلنت در یک روز - ایمپنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و برای انجام ایمپلنت یک روزه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ - ایمپلنت در یک روز
 
 
از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید:
 
ترتیب پیشنهادی برای خواندن مقالات ایمپلنت دندان
 

     1- ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان

     2- بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

     3- بهترین مرکز ایمپلنت تهران

     4- ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت چیست؟

     5- مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت چیست؟

     6- آیا جراحی ایمپلنت درد دارد؟

     7- سن مناسب برای درمان ایمپلنت چند سال است؟

     8- طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر می باشد؟

     9- طول مدت درمان ایمپلنت چقدر است؟

     10- اجزای ایمپلنت دندانی

     11- انواع ایمپلنت دندان

     12- مقایسه ایمپلنت تیتانیومی و زیرکونیا

     13- زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت دندان

     14- ایمپلنت بدون نیاز به پیوند استخوان

     15- تحلیل استخوان دندان

     16- انواع پیوند استخوان در ایمپلنت ها

     17- بازسازی پیشرفته استخوان

     18- سینوس لیفت + قیمت ( عکس و فیلم )

     19- درمان ایمپلنت با پی آر پی

     20- ساخت پودر استخوان

     21- اتصال روکش دندان بر روی ایمپلنت

     22- روکش دندان | روکش PFM

     23- روکش زیرکونیا | مزیت ها + قیمت

     24- تغذیه پس از ایمپلنت

     25- نگهداری و مراقبت از ایمپلنت

     26- جرم گیری ایمپلنت

     27- مزایای ایمپلنت چیست؟

     28- شناسایی معایب ، عوارض و مشکلات ایمپلنت

     29- احتمال عفونت ایمپلنت

     30- ایمپلنت بدون درد و خونریزی

     31- ایمپلنت بدون جراحی | ایمپلنت پانچی

     32- ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال

     33- کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

     34- ایمپلنت در یک روز | ایمپلنت یک روزه

     35- ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت فوری

     36- خطرات و مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟

     37- مینی ایمپلنت چیست؟

  37 / 34 

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
صالح زهروی
۱۴۰۰/۰۱/۲۶۰۰
پاسخسلام اقای دکتر،بنده 2 ماه و نیم پیش دو تا دندان های عقل پایین رو جراحی کردم ولی الان فکم نامتقارن شده.درست میشه؟
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۲/۰۵۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای صالح زهروی

این مشکل گاهی در بیماران دیده میشه که جای نگرانی نداره و بعد از گذشت سه تا شش ماه که در ناحیه بازسازی انجام میشه معمولا این مشکل کمتر و نامحسوس میشه.

 

پرستو
۱۳۹۹/۰۲/۰۶۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
من مسافر هستم میخواستم ببینم همکانش هست همون زمانی که برام ایمپلنت میذارید امکانش هست روکششم برام بذارید یا باید حتما منتظر باشم تا مدتش بگذره
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم پرستو گرامی
بله امکانش هست ، شما می توانید از ایمپلنت دیجیتال استفاده کنید و در یک روز هم جراحی رو انجام بدید هم روکش رو تحویل بگیرید ولی از دو هفته قبل با عکس cbct برای کارهای اولیه به مطب مراجعه کنید

علی نعمتی
۱۳۹۹/۰۱/۰۹۰۰
پاسخهزینه و مدت و اینکه جنسش برای فک بالا
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۱۶۰۰

سلام جناب آقای نعمتی عزیز
لطفا با ما تماس بگیرید
https://drsojodi.com/contact-us

حسنا
۱۳۹۸/۱۱/۱۶۰۰
پاسخایمپلنت یک روزه چطوریه؟ قیمت ایمپلنت الان چنده
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۸۰۰
سلام وقت شما بخیر
ایمپلنت یک روزه به این صورت است که شما مراجعه می کنید به دندانپزشکی پس از ویزیت و دریافت عکس CBCT شما، قالبگیری انجام می شود. دو هفته بعد هنگام جراحی روکش هم همزمان در یک روز به شما تحویل داده می شود، به این تکنیک ایمپلنت دیجیتال هم گفته می شود.
اطلاعات جامع تر درباره ایمپلنت دندان در مقاله زیر:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi