این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت | قیمت لمینت دندان 1403

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت | قیمت لمینت دندان 1403

لمینت دندان پوسته ای از جنس سرامیک که با استحکام بالا برای پوشاندن سطح رویی دندان ها به کار می رود. برای دریافت جدیدترین قیمت لمینت دندان سرامیکی 1403 تماس بگیرید.

1402/05/17
956,976
66

لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان قیمت 1403

لمینت دندان - در این مقاله توضیحات کاملی درباره لمینت دندان داده شده است و همچنین درباره تمام درمان های زیبایی دندانپزشکی توضیحات مختصری داده می شود، در انتهای این مقاله سوالی که برای همه زیبا جویان و علاقه مندان به زیبایی دندان ها مطرح است که "فرق کامپوزیت با لمینت دندان چیست؟" به طور مفصل پاسخ داده می شود.

به طور کلی لمینت دندان روشی است برای سفید و جذاب کردن دندان ها. اما این که، این روکش دقیقا چیست؟ چه کاربردی دارد؟ و چگونه می توانید از کیفیت آن مطمئن باشید؟ و همچنین واقف بودن به معایب و عوارض لمینت دندان، در محتوای این مقاله کاملا شما را راهنمایی کرده ایم که امیدواریم بتوانیم شما را در انتخابی اصولی کمک کند.

مطالب دیگری که در این مقاله می خوانید: لمینت دندان چطور انجام می شود؟ فیلم چگونگی انجام لمینت با توضیحات دندانپزشک متخصص | قیمت انواع لمینت دندان | راهکارهای ساده و کم هزینه برای داشتن دندان های زیبا و مخصوصا لبخند هالیوودی.

 
فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان ( Laminate teeth ) پوسته ای نازک از جنس سرامیک است که استحکام بسیار بالایی دارد. لمینت دندان برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندان ها به کار می رود. داشتن لبخندی زیبا یکی از ویژگی‌ های جذاب و منحصر به فردی است که امروزه طرفداران‎ ‎ بسیار زیادی دارد.

دندان های زیبا ‏تاثیر‌گذار‎ترین عامل برای داشتن لبخندی زیبا می‌باشد. یکی از روش هایی است که به شما در داشتن دندان‌هایی زیبا کمک می‌کند، ‏لمینت دندان است. در این روش به کمک موادی به رنگ سفید و یا همرنگ با دندان، ایرادات مختلف دندان مثل شکل ظاهری و یا ‏فاصله‌های زیاد بین دندان‌ها را اصلاح می‌ شود.‏

طول عمر لمینت دندان بسیار بالا بوده که با کمک مواد رنگ دندان ساخته شده و با پوشاندن سطح بیرونی دندان و داشتن حداقل عوارض باعث بهبود ظاهر آن می شود. همانطور که در انواع فیلم مراحل نصب لمینت دندان دیده اید دندانپزشکان از این پوسته های نازک سرامیکی یا کامپوزیتی برای اصلاح طرح لبخند و تغییر رنگ دندان ها و تغییر شکل، اندازه و طول دندان استفاده می کنند.

 
 
 
 

لمینت دندان قیمت 1403

برای بسیاری از بیماران هزینه لمینت مهم می باشد اما آگاهی از مطالب تخصصی درباره خود لمینت (که در این مقاله به طور کامل آورده شده است) بسیار مهمتر از قیمت لمینت می باشد. بعد از مطالعه این مطالب اختصاصی، و در ادامه مقاله می توانید از هزینه لمینت دندان آگاهی حاصل کنید.

قیمت لمینت دندان با توجه به نوع درمان هر فرد و اینکه هر فرد نوع خاصی از لمینت را می تواند استفاده کند، متفاوت می باشد. انواعی از سرامیک ها که برای بیماران مختلف در نظر گرفته می شود به این شرح می باشد.

1- سرامیک های اکسید آلومینیوم    

2- سرامیک های دی سیلیکات لیتیوم

3- سرامیک های تقویت شده با لوسایت

4- سرامیک های فلدسپاتیک

5- سرامیک های کوارتز ساختگی 

6- لومینیرز

7- زیرکونیا با دستگاه  CAD-CAM

 

این سرامیک ها با توجه به مقاومت های مختلف به شکست و مقاومت در برابر نیروهای فشاری و تطابق های مختلف روی دندان، دارای هزینه های ساخت متفاوت هستند.

 
لمینت دندان قیمت 1400
 

عواملی که بر قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارد؟

الف- میزان تراش دندان (حداقل تراش دندان و حفظ مینای دندان)

ب-  مقدار زمانی که هر متخصص زیبایی برای تراش دندان صرف می کند ( به عنوان مثال برای تراش یک دندان کانین به زمان بیشتری نیاز است)

ج-  دقتی که برای تراش دندان باید داشته باشد تا بدون آسیب به دندان باشد. 

د-  قرینه بودن فرم دندان ها پس از تراش 

ه- در نظرگرفتن نوع تراش با توجه به نوع لمینت برای هر فرد که اختصاصی می باشد.

و- انتخاب نوع ماده قالبگیری برای حداکثر دقت و زمانی که برای ست شدن (setting time) هر ماده باید در نظر گرفته شود تا تغییرات ابعادی نداشته باشیم (در اثر تغییرات ابعادی نمی توان لمینت ایده آل و کاملا منطبق بر دندان ساخت)

ز- نوع شفافیت و ترکیب رنگ در یک لمینت و درخشندگی و فرم و رنگ طبیعی لمینت که دقیقا مانند دندان به نظر برسد. به همین منظور برای اطلاع از جدیدترین هزینه لمینت دندان در سال 1403 حتما با مطب دکتر سجودی تماس بگیرید.

 

فیلم لمینت دندان - لمینت دندان چگونه انجام می شود؟

 

آیا لمینت دندان دارای استحکام است؟

اگر دندانپزشک و تیم لابراتواری ایشان دارای تجربه و مهارت بالایی باشند، حتی نازک ترین لمینت ها هم هرگز نمی شکنند. در واقع درست است که ما از اصطلاح لمینت نازک استفاده می کنیم اما نوع استحکام آنها به صورتی هست که اگر به درستی روی دندان کار گذاشته شود که نیرو به آنها وارد نشود، از لحاظ استحکام مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود.

 
آیا لمینت دارای استحکام است؟
 

استحکام لمینت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

این سوال بسیار خوبی است. استحکام لمینت به عوامل زیر مربوط می شود:

 

1- ارزیابی دقیق متخصص زیبایی از آرایش و چیدمان دندان ها  

2- رابطه بسته شدن دو فک و میزان درگیری و همپوشانی دندان ها

3- اندازه لمینت نسبت به دندان

4- استفاده از نانو ذرات جدید

5- استفاده از لمینت های مختلف با توجه به موقعیت های دندانی و فکی هر بیمار (عدم استفاده از یک نوع لمینت برای همه افراد)

6- میزان رعایت بهداشت فردی

7- میزان تراشی که باید برای هر دندان در نظر گرفت. (همه دندان ها به یک نسبت نباید تراش داده شوند و برخی اصلا نیازی به تراش ندارند)

 
استحکام لمینت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟
 

نازکی لمینت دندان چقدر است؟

نازکی لمینت (Veneer) را می توانم به پوست تخم مرغ یا به لنزی بسیار نازک تشبیه کنم که در عین ظرافت باعث حفظ مینا و عملکرد دندان می شود. همانند لنزی که برای بیمار استفاده کاربردی فراوانی دارد و در عین حال از چشم و قرنیه بیمار نیز محافظت می کند.

 
نازکی لمینت چقدر است؟
 
آیا به تراش دندان نیازی است؟

بسیاری از بیماران نگران تراش دندان های خود می باشند. باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب های ارتقا یافته برای لمینت و نیز به کارگیری نرم افزار طراحی لبخند، می توانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندان های خود آگاهی یابید.

در بسیاری از موارد اگر میزان تخصص و تجربه متخصص زیبایی و تیم لابراتواری او در سطح بالایی باشد ، نیازی به تراش دندان ها نیست و با استفاده از لومینیرز و لمینت کانتکت لنز contact lens، می توان در عین حفظ مینای دندان از تراش دندان خودداری نمود. همچنین در سایت slideshare اطلاعات کاملی وجود دارد. 

 

میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی 

در نسل جدید لمینت های سرامیکی (برخلاف نسل قدیمی) با توجه به شرایط دندان هر فردی نیاز به تراش بسیار جزیی یا به عبارت دیگر تغییر فرم سطح دندان ها جهت ایجاد بستر مناسب برای نشست هرچه بهتر لمینت سرامیکی (با ضخامت حداقل 0.2 میلیمتر) و یا حتی در برخی موارد بدون نیاز به همین تغییر سطح دندان انجام می شود.

 
چرا سرامیک ها در عین نازکی نمی شکنند؟

وقتی سرامیک، با ساختار قوی زیرین خود  پوشیده شده است، به طور قابل توجهی تقویت می شود. 
شاید لمینت سرامیکی ممکن است با یک کاشی کف سرامیکی مقایسه شود. 
یک مرد قوی ممکن است قادر به شکستن یک تکه کاشی با دستان خود باشد، اما هنگامی که آن را به کف، لمینت می کنند، نمی تواند آن را بشکند، زیرا به سطح زمین چسبیده است.امروزه با توجه به تغییر سلیقه های بیماران، سرامیک های بسیار نازک وجود دارند. در عین حال این که این سرامیک ها استحکام بالایی نیز دارند.

 

انتخاب رنگ لمینت دندان

انتخاب رنگ لمینت دندان بستگی به جنس، سن، رنگ چهره و سلیقه هر بیمار دارد. رنگ لمینت دندان را میتوان، سفید تر از رنگ دندان های طبیعی فرد انتخاب کرد.

 

لمینت دندان شکسته چیست؟

دندان های بسیاری از افراد ممکن است به دلایلی مورد آسیب واقع شوند از جمله این آسیب ها می توان شکستگی دندان را نام برد؛ اگر دندان های شما دچار شکستگی شوند ظاهر خوبی را برای چهره شما به وجود نمی آورند، مخصوصا هنگام لبخند زدن. یکی از راه هایی که پیشنهاد می شود افراد انجام دهند تا شکستگی دندان های آن ها ترمیم شود، لمینت است.

لمینت کردن یکی از ساده ترین روش های زیباسازی دندان می باشند که بسیاری از افراد امروزه در پی انجام آن هستند و بدین ترتیب ظاهر زیبایی را برای دندان هایشان به ارمغان می آورند. از جمله راهکارها برای دادن جلوه ای زیبا به دندان های شکسته، لمینت دندان شکسته است. 

 لمینت پوشش نازکی از جنس سرامیک می باشد که با توجه به نیاز فرد این پوشش در سطح جلوی دندان چسبانده می شود، این کار موجب تغییر در رنگ، شکل، اندازه، طول و ظاهر دندان می شود. در واقع لمینت یک لایه نازک بوده که به مینای دندان چسبیده می شود، برای چسباندن لمینت به دندان از صمغ های حساس به نور استفاده می شود که به کمک اشعه های قوی و مخصوص آن ها را

خشک و محکم می کنند. لمینت با توجه به تشخیص پزشک و برای هر فرد متفاوت می باشد و برای هرکسی جداگانه ساخته می شود، لمینت موجب سفید شدن دندان ها شده و سخت ترین لکه ها را از بین می برد.

 
انتخاب رنگ لمینت دندان
 
کامپونیر

کامپونیر ونیرهای پیش ساخته کامپوزیتی هستند که به صورت پلی مریزه شده و پیش ساخته در اختیار دندانپزشکان قرار می گیرند.
جنس این ونیرها از جنس کامپوزیت نانو هیبرید هستند که در حقیقت پوسته های مینایی می باشند که با روش خاصی روی سطح لبیال دندان های قدامی باند می شوند و رنگ و فرم دندان ها را اصلاح کرده و عمل طراحی لبخند را با سرعتی بی نظیر امکان پذیر می کنند.

 
مزایای کامپونیر
 
مزایای کامپونیر
  • بسیار آسان مورد استفاده قرار می گیرد

  • کار در یک جلسه انجام شده و نیاز به قالبگیری ندارد

  • زیبایی بسیار عالی و سطحی براق و بدون نیاز به پالیش ایجاد می کنند زیرا از قبل پلی مریزه شده اند

  • قابلیت رنگ آمیزی زیر آنها وجود دارد

  • قابل فرم دهی و تطبیق سایز روی دندان ها هستند

  • بسیار به صرفه هستند

  • با کامپوزیت قابل اصلاح هستند

  • در بسیاری از موارد به تراش نیاز ندارند یا حداقل تراش لازم دارند

  • نسبت به درمان های مستقیم سریع تر و زیبا تر و نسبت به درمان های غیر مستقیم بسیار به صرفه تر و سریع تر هستند.

 

فیلم رضایتمندی آقای سامان تهامی دروازه بان تیم ملی جوانان

 

قیمت لمینت دندان سال 1403 در مرکز تخصصی زیبایی و ایمپلنت دکتر سجودی

قیمت لمینت دندان 1403

قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 در مرکز تخصصی زیبایی و ایمپلنت دکتر سجودی

قیمت کامپوزیت دندان 1403
 

فیلم مراحل انجام لمینت دندان

 

 

انواع لمینت دندان و تفاوت آن ها:


لمینت به دو نوع تقسیم و ساخته شده که بر اساس جنس و ساخت متفاوت بوده:

سرامیکی
کامپوزیتی
لمینت سرامیکی دندان (روش غیر مستقیم) : این لمینت دندانپزشکی از جنس سرامیک بوده و به آن «پرسلن ونیر» نیز گفته میشود. درحقیقت پرسلن ونیر یک پوسته نازک سرامیکی (چینی) ساخته شده در لابراتوار، به قطر 0.5 میلیمتر است که دو برابر ضخامت یک پوسته تخم مرغ را دارد.

به کمک انواع باندهای رزینی، روی سطح دندان تراش خورده و چسبانده می شود. مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و ثبات رنگ بیشتری در مقایسه با کامپوزیت ها دارند و دارای ظاهر زیباتری هستند.  

لمینت کامپوزیتی (روش مستقیم ) : لمینت کامپوزیتی مواد همرنگ دندانی هستند که غالبا در مطب ساخته می شوند و نهایتا در یک یا دو جلسه روی دندان چسبانده میشوند. این لمینت از جنس پلیمر است. 
برای بکار گذاشتن این نوع پوسته نیازی به قالب گرفتن و لابراتور نیست و شاید نیازی هم به تراشیدن دندان نباشد و به صورت مستقیم کامپوزیت را با استفاده از اشعه روی دندان می چسبانند و به صورت لایه ای محافظ روی مینای دندان قرار میگیرد .ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آن ها ارزان تر بوده و تراش کمتر دندان را از جمله مزیت هایش می توان دانست.


ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته می شوند که به آن ها سرامیکی گفته شده ونیری که از جنس کامپوزیت است در مطب به صورت مستقیم ساخته می شود که به آن کامپوزیتی گفته شده.

 

شرایط درمان لمینت چیست؟

چه افرادی می توانند از لمینت استفاده کنند و این درمان زیبایی را انجام دهند؟
باید بدانید که لمینت دندان مشکلات دندان های قدامی را رفع کرده و کاربرد داشته و اگر دندانی با ضایعات زیادی همراه نباشد پس فقط درمان در حیطه ی مینای دندان بوده. یکی از شرایط مهمی که هست نبودن عادت های دهانی بیمار است که دندان قروچه می تواند باعث شکستگی های دندانی که لمینت شده شود و به مرور زمان به آن آسیب وارد کند.

 
لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - شرایط درمان لمینت چیست:
 

تراش دادن دندان در طی درمان و قیمت لمینت دندان؟

تراش دادن دندان فرد به شکل و طرح اولیه ی دندان داشته و اینکه وضعیت دهانی فرد چگونه است و در مواقعی شاید تراش دادن دندان نیازی نباشد ولی در مواردی باید دندان تراش داده شود و مورد نیاز است و باید بسیار ظریف این کار انجام گیرد و حجم کمتری از دندان را تراشید. عوارض جانبی دارد؟ بسیاری از افراد این سوال را داشته که آیا لمینت دندان با عوارضی هست و آسیبی به دندان وارد می کند یا نه؟

 

از جمله عوارضی که برای درمان لمنیت هست شامل:

1- حساسیت های مدت دار بعد از درمان:
درمان لمینت دندان هم مانند بقیه ی درمان های ترمیم دندان با حساسیت گرما و سرما روبروست و بعد از مدت زمانی این حساسیت از بین می رود.

2- شکستگی دندان لمینت شده:
برای اینکه طول عمر دندان درمان شده بالا رود باید فرد از ابتدا شرایط درمان را داشته باشد و به درستی انتخاب گردد و به بیماری های دهانی دچار نباشد تا از شکستگی دندان کاهش یابد و یکی از عواملی که طول عمر دندان را بالا می برد نخوردن غذاهای سفت و گاز زدن های سخت بوده.

اگر دندانی که درمان شده است و به علت های متفاوت با پریدگی و شکستگی همراه شود می توان در ترمیم کردن آن با لمینت های سرامیکی و یا کامپوزیتی آن را اصلاح کرد.

3- تغییر رنگ لمینت:
با خوردن نوشیدنی ها و غذاهای رنگدار و کشیدن قلیان و سیگار و خوردن چای و قهوه در مرور زمان به تغییر رنگ دادن لبه های دندان منجر شده و هرچقدر که این مواد بیشتر مصرف می شوند تغییر رنگ دندان نیز بیشتر شده و تاثیر بیشتری می گذارد و با کم کردن خوردن این مواد رنگی به سلامت دندان خود اهمیت داده و از تغییر رنگ آن پیشگیری کرده.

 
تراش دادن دندان
 

مراقبت های بعد از لمینت دندان:

بعد از اینکه درمان لمینت دندان انجام شد فرد باید مراقبت های دهانی لازم را به عمل آورده و با رعایت کردن بهداشت دندان ها از آسیب رسیدن به آن پیشگیری گردد. اگر نیاز به جرم گیری دندان پیدا شد باید به دندانپزشک خود اطلاع دهید که دندان لیمنت شده است و اگر جرم گیری را با استفاده از دستگاه انجام می دهد باید احتیاط کامل را انجام دهد.

استفاده کردن بی رویه از دهان شویه ها که حاوی فلوراید ها هستند می تواند روی لمینت ها تاثیر گذاشته و قبل از استفاده از دهانشویه به متخصص دندانپزشکی خود اطلاع داده تا بر اساس تجویز دکتر استفاده شود. 

 

جایگزین شدن لمینت دندان به جای ارتودنسی؟

در برخی از تبلیغات ادعا شده که لیمنت کردن می تواند جایگزینی برای ارتودنسی کردن باشد . که باید گفت با توجه به اینکه ارتودنسی عوارضی را بر روی دندان ها گذاشته و با تحلیل دادن ریشه ی دندان ها شده و در برخی موارد با مشکلات قبلی بازگشت شده و اگر براکت های روی دندان ها برداشته شوند به حالت قبلی بازگشته انجام دادن لمینت می تواند جایگزینی برای ارتودنسی باشد زیرا مدت زمان کمتری را برده و درمان خوبی است.

 
جایگزین شدن لمینت به جای ارتودنسی؟
 

طول عمر دندان لمینت شده؟

در بیشتر موارد افراد سوال می کنند که ممکن است لمینت دندان از دندان جدا شود و یا در مرور زمان پوسیده شود که باید گفت لمینت که به درستی نصب شود و طراحی دقیقی داشته باشد هیچوقت از دندان جدا نمی شود ولی اگر به درستی نصب و طراحی نشود احتمال جدا شدنش وجود داشته.

اگر محیط دهان با تغییرات گرما و سرما روبرو شود باعث جدا شدن لمینت شده و باید کارهای مراقبتی لازم را انجام داد تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری گردد.

از گاز زدن و جویدن ته دیگ ها و میوه های سفت باید خودداری کرد و مراقبت های لازم آن انجام گیرد تا عمر لمینت دندان افزایش پیدا کند. دندانی که روی آن ترمیم لمینت انجام شده به همان اندازه پوسیده می شود که دندان طبیعی می پوسد و به همان اندازه که به دندان طبیعی اهمیت بهداشتی داده می شود باید به دندان درمان شده نیز داد تا سالم بماند.

لمینت دندان به عنوان پوششی است که فقط روی دندان را در بر گرفته و اگر بهداشت دهان رعایت نشود باعث ایجاد پلاک میکروبی در آن شده و پوسیده شود و باید آن را از پشت ترمیم کرد.

در برخی افراد پوسیدگی دندان های جلویی قبلا اتفاق افتاده است و اگر روی دندان های جلویی لمینت انجام شود باعث کم کردن میزان پوسیدگی دندان شده و با استفاده از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از پوسیدگی های دندان پیشگیری کرد.


لمینت دندان در واقع به منظور ایجاد دندان هایی زیبا و خوش فرم به کار گرفته می شود. افراد زیادی هستند که آرزوی داشتن یک لبخند زیبا به واسطه داشتن دندان هایی بد شکل و رنگ برایشان تبدیل به یک افسانه شده است.

با پیشرفت روز افزون علم پزشکب خوشبختانه در زمینه دندانپزشکی نیز تغییر و تحولات زیادی انجام شده و امروزه با معجزه ای به نام لمینت شما براحتی می توانید دندان هایی زیبا و خوش فرم و خوش رنگ را تجربه نمایید.

اما در زیر به تعریف جامع تری در مورد لمینت دندان پرداخته ایم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود: قبل از اینکه بخواهیم دقیقا توضیح دهیم که لمینت چیست و اصولا چه افرادی لازم است تا از آن استفاده نمایند و شاید مهمترین سوالی که در ذهن شما هم آمده است قیمت لمینت دندان چقدر است و.... ابتدا توضیح خواهیم داد که آیا لمینت دندان آسیبی به دندان های می رساند یا خیر؟

 

فیلم رضایتمندی بیمار مقیم کشور کانادا از انجام لمینت در مطب دکتر سجودی

 

در این بخش سعی کرده ایم تمام عوارض احتمالی لمینت دندان را برای شما عنوان نماییم:


1- بعد از اینکه درمان لمینت دندان پایان یافت ممکن است دندان های شما نسبت به سرما و گرما کمی حساس تر از قبل شده باشند. البته باید کمی صبور باشید تا پس از مدتی این مشکل برطرف شود.


2- از دیگر مشکلات این روش این است که لمینت دچار شکستگی شود. باید گفت مهمترین دلیل شکستگی لمینت دندان در واقع خود بیمار است. اگر در طول عمر خود به خوبی از آن محافظت نماید بعید است که دچار چنینی مشکلی شود. بعد از اینکه شما در دندان های خود لمینت استفاده کردید باید به برخی از موارد توجه بیشتری داشته باشید:

مثلا از گاز گرفتن غذاهای سفت جدا خودداری نمایید. از خوردن و جویدن یخ خودداری کنید. در هر صورت این اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ دهد و اگر برای شما نیز اتفاق افتاد می توانید دوباره با لمینت کامپوزیتی و یا سرامیکی به ترمیمی بافت شکسته شده بپردازید.

3- از دیگر مشکلاتی که ممکن است بعد از سال ها استفاده از لمینت دندان برای شما پیش آید این است که رنگ مواد به کار رفته دچار تغییر شود. معمولا مصرف چای و قوه و سیگار کشیدن و عواملی از این دست باعث تغییر رنگ تدریجی لمینت خواهند شد.

در واقع شما در طول مدت قرار گرفتن لمینت دندان در دهانتان هر چقدر از این موادی که در بالا اشاره کردیم بیشتر مصرف کنید احتمال تغییر رنگ لمینت شما بیشتر خواهد شد.

 
عوارض احتمالی لمینت دندان


اما اگر با توجه به قیمت لمینت دندان اقدام به این کار نمودید بهتر است بدانید که باید اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید این ترمیم درمانی را به خوبی از آن محافظت کرده و آسیبی به بدان وارد نشود. شما علاوه بر اینکه می بایست اصول اولیه بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نمایید باید در صورت استفاده از دستگاه های جرم گیر با ملاحظه و دقت بلایی اقدام به این کار نمایید.

دقت نمایید اگر اهل استفاده از دهان شویه هستید باید بدانید که برخی از این مواد بروی مواد لمینت دندان تاثیثرات منفی می گذارند. پیشنهاد می کنیم بدین منظور و قبل از استفاده از هر دهان شویه ایی حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

در برخی از تبلیغات ملاحضه می شود که ادعا کرده اند می تواند از روش لمینت به جای درمان ارتودنسی استفاده نمود. این در حالیست که اگر بیمار دارای مشکلات اکلوزالی نباشد و همچنین رشد فکین او به حد نهایی خود رسیده باشد می توان امیدوار بود که از لمینت به جای طرح ارتودنسی استفاده نمود.

به نظر می رسد با رعایت دقیق نکات پزشکی می توان با اطمینان خاطر از لمینت دندان به عنوان جایگزینی مناسب استفاده کرد.

همانطور که از روش درمان این پوسته ی زیبایی مطلع هستید باید برای چسباندن لمینت دندان بر روی دندان از تراشیدن یک لایه روی دندان استفاده کرد و در برخی مواقع نیازی به این کار نبوده و لایه ای را از روی دندان برنمی دارند ولی در اکثر اوقات مجبور به این کار می شوند تا سطح دندان را صیقلی و مناسب کرده و اگر رنگ تیره ای داشته باشد باید کاملا از روی دندان برداشته شود.

اینکه این درمان تا چه میزانی عوارض دارد بستگی به بیمار داشته که چه نوع دندانی دارد و بر طبق آن این درمان انجام می شود. دندانپزشک با انجام دادن پوشش مناسب بر روی دندان از عوارض آن کاسته و به حفظ و نگهداری دندان کمک کند. اما اگر لمینت به درستی روی دندان قرار نگیرد باعث پوسیدگی زودهنگام شده و طرح درمان باید کامل شود تا این لمینت روی دندان با مشکل مواجه نشود.

 

سوال رایجی که پرسیده می شود این است که آیا لمینت دندان به مرور زمان رنگ می گیرد؟

باید گفت پوسته ی لمینت نیز مانند دندان طبیعی بوده و با خوردن مواد غذایی رنگدار تغییر رنگ داده ولی این نوع حالات ارتباط مستقیم با جنس و ساخت لمینت داشته و اگر از مواد خوب و مناسب و مرغوب ساخته شده باشد بسیار سخت تر رنگش تغییر می کند و نوع درمانی که انجام گرفته نیز موثر بوده و بعد از آن بهداشت فردی دهانی اصل اساسی را به خود اختصاص داده و با رعایت کردن بهداشت دندان ها می توان از تغییر رنگ آن پیشگیری کرد.

اگر فردی سیگار می کشد یا قهوه و مواد رنگ دار وارد دهان خود می کند بی شک تاثیر بسزایی در تغییر رنگ ای پوسته داشته و باید به خوبی مراقبت های روزانه را انجام دهد و هرساله به پزشک معالج خود مراجعه کند و در صورت بروز مشکل آن را پیشگیری و درمان کرد.

 
آیا لمینت به مرور زمان رنگ می گیرد؟
 

 مواقع استفاده از لمینت دندان:

1- اگر دندانی تغییر رنگ زیادی دیده باشد و نمای دندان فرد را زشت کرده باشد و این تغییر رنگ می تواند از مواد غذایی و سیگار یا نوشیدن قهوه و یا ضرب دیدگی یا عصب کشی ناقص بوجود آمده باشد.

2- اگر دندان ها ترک خورده باشند و لبه های شکسته ای داشته باشند برای یکدست کردن و فر بخشیدن به ترتیب آن ها کاربرد داشته.

3- کاهش دادن فاصله ی بین دندان ها در صورت نیاز.

4- تصحیح کردن طرح لبخند بر اساس تقاضای بیمار.

5- درمان نامرتبی های جزئی دندان های فک جلوی می توان از لمینت دندان بکار گرفت.

6 - بستن فاصله بین دندان‌ها: در مواردی که بین دندان های جلویی فاصله وجود داشته باشد ، می‌توانید فاصله بین دندان‌ها را با لمینت ببندید. 
 

باید به این نکته توجه داشت که اگر از لمینت برای درمان و در صورت نیاز بکار گرفته نشود و فقط جنبه ی زیبایی داشته باشد به دلیل ساییده شدن دندان ها با حساسیت روبرو شده که با انجام این درمان مشکل رفع می شود زیرا با قرار گرفتن روی سطح دندان از مینای دندان محافظت کرده و به عنوان یک لایه نازک است.

 

مواردی که بر قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارد:

1- سازمان ها و بیمه های دمانی مختلف که طرف قرار داد هستند
2- میزان تعرفه های دندانپزشکی
3- لیست و برنامه دندانزشکان
4- تجربه و سابقه ی کاری دندانپزشک
5- تجهیزات و مرغوبیت لوازم و مواد کار

 

قیمت لمینت دندان بستگی به درصد آسیب دیدگی دندان داشته تا بر اساس آن نیاز باشد به چه میزانی روی درمان وقت گذاشت و از چه مقدار مهارتی استفاده کرده که به مراتب قیمت را تغییر می دهد.

 
 قیمت لمینت چقدر است؟
 

موارد عدم استفاده از لمینت دندان:

1- بیمارانی که دندان قروچه می کنند و یا عادت های جویدنی دارند.

2- دندان های ناسالمی داشته باشد و به این دلیل نمی تواند انتخاب درستی برای به کار گذاشتن لمینت داشته باشد و یا مشکلات عفونت های لثه ای داشته باشد و یا حجم زیادی از دندان هایش پوسیده باشند و قبل از آن باید مشکلات دندان ها رفع شود و بعد از آن اقدام به گذاشتن این پوسته کرد و به مراتب همین درمان قیمت لمینت دندان تغییر کرده و هر کدام از ترمیم و درمان ها جداگانه تعیین می شوند.

3- اگر سایش مینای دندان شدید باشد انجام دادن لمینت با شکست روبرو می شود و فقط هزینه ی درمان از دست می رود و انتخاب درستی نبوده و در صورت به کار گذاشتن لیمنت دندان باید بهداشت دهانی توسط بیمار انجام گیرد و قبل از آن ملاحظه ی لازم جهت نگهداری دندان داده شود.

 

5 مورد مهم برای نگه داری از لمینت

1- با رعایت کردن اصول بهداشتی و نحوه ی درست مسواک و استفاده از نخ دندان و خمیردندان ها و دهانشویه هایی که توسط دندانپزشک تجویز می شود می تواند به سالم ماندن لمینت کمک کند.

2- از وارد کردن ضربه و فشار و شکستن اجسام سخت با دندانی که درمان شده خودداری کرده و مواد سخت مثل تخمه و یخ و جویدن ناخن باید اجتناب گردد زیرا درصورت آسیب دیدگی باید ترمیم انجام گیرد و قیمت لمینت دندان افزایش پیدا می کند.

3- استفاده ی حداقل از مواد رنگدار در غذا و نوشیدنی ها

4- بیماری که دندان قروچه می کند نمی تواند به این نوع درمان بر روی دندان های خود صورت دهد.

 

معایب لمینت دندان:

به این دلیل که لمینت به صورت لایه ی بسیار نازکی با استفاده از چسب و باند بر روی سطح دندان برش داده شده نصب می شود قابل جداسازی است اگر شکسته شود باید به نزد دندانپزشک مراجعه گردد تا ترمیم لازم به صورت مجدد انجام گیرد و در این صورت قیمت لمینت دندان افزایش پیدا کرده.

یکی از ترس های عمده ی بیمارانی که این درمان را انجام می دهند استرس از کنده شدنش باشد. اگر لمینت از روی دندان جدا شد و یا کنده شد باید آنرا در یک دستمال تمیز قرار داد و به نزد دکتر بروید تا درصورتی که امکان دارد آن را مجددا نصب کند.

 

بعد از اینکه این درمان روی دندان انجام گرفت دیگر قابل برگشت نبوده زیرا قسمتی از دندان ساییده شده و با تراشیدن آن حالت اولیه ی را ندارد و نمای زیبایی آن کاسته شده.

لمینت دندان به این دلیل که باعث زیبایی شکل دندان می شود بیمار حالت اولیه و قبلی دندان خود را فراموش می کند و در مواردی حتی ممکن است که از یاد برده باشد که روی دندانش این پوسته بکار رفته است و با زیبا سازی ظاهر لبخند بیمار افزایش پیدا کرده و باعث شادی و اعتماد بنفس فرد شده .

 

از درمان های متعدد زیبایی لامینت ونیر است که با قیمت های مختلفی انجام می گیرد و با زیباتر کردن دندان های قدامی به صورت طبیعی و هم رنگ با بقیه ی دندان ها طرح لبخند را ایده آل کرده و به اصلاح امروزه آن را هنرپیشه ای کرده.

برخی از مراجعه کنندگان تمایل به کسب اطلاع از لمینت و قیمت لیمنت دندان و نوع درمان دارند و اینکه مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهند و اینکه آیا واجد شرایط لازم برای انجام این نوع ترمیم دارند یا نه!

لمینت دندان


در توضیح اینکه لمینت دندان یا ونیر دندانی را نوعی لایه ی نازک گویند که به سطح دندان چسبیده می شود و باعث نمادار شدن دندان ها شده و آن را طبیعی و شفاف می کند. قابل ذکر است که دندان طبیعی دارای 3 قسمت مینا، عاج و پالپ که بافت زنده نیز گفته می شود تشکیل شده و این مینای دندان به صورت شیشه ای عاج را در بر گرفته و آن را پوشانده است و برای بکار گذاشتن این پوسته روی دندان باید مینای دندان را تراش داد و تا حدی از آن را برداشت تا بتوان ونیر را بر آن چسباند تا نمای طبیعی بدهد و شفاف و صیقلی شود.

 

مشاوره رایگان برای ویزیت کردن بیمار جهت بکارگرفتن لمینت روی دندان:

در هنگام صحبت کردن با افراد دیگر در صورت مشکل دار بودن دندان ها از نظر ظاهری و یا کج بودن و شکسته بودن و بدرنگ بودنشان فرد به جای توجه به صورت شما به دندان های شما که در خط دیدش وجود دارند می شود.

بسیاری از افراد با توجه به مشکلاتی که دارند در هنگام غذا خوردن و صحبت کردن در جمع و حضور در اجتماع با مشکل مواجه می شوند و شاید از حضور اجتناب کنند. این دسته از افراد خواهان درمان این وضعیت خود هستند تا ظاهر خود را درمان کنند.


امروزه با وجود درمان های زیبایی متعدد و پیشرفت در امر پزشکی و دندانپزشکی به راحتی می توان هر نوع درمانی را انجام داد تا بتوان تمام دندان های خود را حفظ کرد و از خارج کردن از دهان خودداری کرد و از راه های درمانی و ترمیم استفاده کند.

یکی از این روش های درمانی انجام ونیر روی دندان هاست که با توجه به وضعیت دندان های فرد قیمت لمینت دندان محاسبه می شود زیرا بعد از درمان بیمار با تیرگی و مشکلات لثه خداحافظی می کند و ظاهر زیبایی را در لبخند خود بوجود می آورد.

 

زیبایی از مهم ترین چیزهایی است که در این عصر با سرعت بسیار زیادی در حال رشد و توسعه است. این زیبایی حتی توانسته با علم های همچون علم پزشکی ادغام شود و به صورت رشته ای مجزا پدیدار شود.

اکنون می خواهیم به این مسئله بپردازیم که آیا چیزی به نام زیبایی در علمی مانند دندانپزشکی وجد دارد؟ و در صورت وجود آیا دوام و مقاومت کافی دارند؟ و آیا اینکه اصلا می توانند همانند خود دندان طبیعی خودنمایی کنند؟ در صورتی که پاسخ همه سوال های بالا مثبت باشد آیا این گونه موارد برای انسان ضرر دارند و یا بی ضررند؟


در پاسخ به تمامی این سوالات می توان گفت که بله، امروزه می توان شاهد افزایش زیبایی توسط شاخه ای به نام لمینت دندان بود. این شاخه به بررسی دندان ها و افزایش زیبایی ظاهری در آنها می شود به طوری که در کمترین زمین ممکن بیشترین زیبایی را به فرد بدهد.

در مورد نحوه کار لمینت دندان می توان اینگونه توضیح داد که با استفاده از این روش مدرن و امروزی، لایه ای را بر روی سطح دندان قرار خواهند داد که باعث زیبایی می شود. این لایه ممکن است از جنس سرامیکی و یا کامپوزیتی باشد. نمونه سرامیکی از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است و در لابراتوارهای مخصوص دندانپزشکی توصیه می شوند.

 

این نمونه دارای جنسی سخت و محکم هستند و از بهترین نمونه ها برای داشتن یک دندان سفید و جذاب می باشند. اما این مورد تنها یک عیب دارد که موجب شده افراد زیادی سمت آن نروند و آن هم قیمت نسبتا بالایی است که برای نوع سرامیکی در نظر گرفته شده است.

در مقابل افرادی که نمی خواهند تا این حد هزینه کنند، می توانند از نمونه و جنس دیگری که همان نمونه کامپوزیتی باشد، استفاده کنند. نمونه کامپوزیتی نیز تا حدودی می تواند پاسخگوی نیاز افراد باشد البته با این تفاوت که از جنس کامپوزیت است و ساخت آن دیگر نیازی به لابراتوارهای خاص ندارد و حتی در مطب های دندانپزشکی می تواند تولید و مورد استفاده قرار گیرد. این نمونه نیز دارای مقاومت می باشد ولی استحکام آن به اندازه نمونه سرامیکی نمی باشد.


برای اینکه شخص بتواند ظاهری زیبا و جذاب را برای خود درست کند، باید به این نکته توجه داشته باشد که بهداشت دندانی را به خوبی رعایت کند. گفتنی است که افرادی که دارای سن پایین هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند.

کودکان و نوجوانانی که به سن بلوغ نرسیده اند، نیازی نیست که به فکر زیبایی دندان ها باشند چرا که دندان های آنها هنوز به موقعیت و شرایط تثبیت شده ای نرسیده است و ممکن است تا سالیان بعد تغییر و تحولاتی در دندان های آنها ایجاد شود.

 

برخی نکاتی که باید بعد از لمینت دندان رعایت کرد از این قبیل هستند:

رعایت کردن مواد غذایی و خوراکی هایی که در طول روز مورد مصرف قرار می گیرند. خوراکی ها نقش بسیار مهمی در زیبایی دندان و همین طور سلامت دندان ها دارند. توصیه می شود در این زمینه تحقیقاتی انجام دهید و یا با راهنمایی پزشک متخصص یک برنامه غذایی مناسب برای خود انتخاب کنید.

 

در اغلب موارد به افراد توصیه می شود که پس از آنکه عمل زیبا سازی دندان ها را انجام دادند، از موادی مانند سیب زمینی و نان و غیره به صورت متعادل استفاده کنند. زیرا موادی که دارای نشاسته هستند بر روی دندان اثر تخریبی می گذارند. البته مصرف معمولی و متعادل آنها هیچ ضرری ندارد. حتی بعد از انجام عمل زیبا سازی دندان ها باید از خوردن بی رویه موادی همچون سیب زمینی ها اجتناب کرد.


لمینت دندان تشکیل شده از یک لایه از جنس سرامیکی و یا کامپوزیتی بر روی دندان است. درست است که این لایه به راحتی لکه های دندان را پوشش خواهد داد اما این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و نکات مخصوص به نگهداری از آنها، این روکش ها پس از مدتی عمر خود را از دست خواهند داد و پس از مدتی نابود می شوند.


ممکن است برایتان سوال شود که در صورتی که مواد مضر برای دندان استفاده نکنید و یا به طور متعادل و اصولی استفاده کنید و بهداشت دندان ها را نیز رعایت کنید، عمر مفید لمینت دندان چقدر خواهد بود؟ مسلما هرچه مراقبت بیشتر باشد طول عمر نیز افزایش پیدا می کند. اما نباید این نکته را از یاد برد که در هر صورت دیر یا زود این روکش ها از بین خواهند رفت زیرا عمرشان همانند عمر دندان نیست.

 

دندان از سفت ترین و سخت ترین موادی است که در جهان تاکنون کشف شده است. این ماده محکم می تواند تا سالیان سال دوام بیاورد اما در صورتی که غذاها درون دهان بمانند، اسیدی تولید می کنند که باعث نابودی دندان می شود.


روکش های لمینت به صورتی هستند که به اندازه دندان بیمار ساخته و پرداخته می شوند و بنابراین چندان تفاوتی بین دندان های ریز و درشت برای این کار وجود ندارد. لمینت دندان از جمله رشته هایی است که در زمینه دندانپزشکی زیبایی بحث می کند. استفاده از روکش های لمینت تنها جنبه تزئینی دارند و ربطی به درمان در فرد ندارند.


اما برای نگهداری هرچه بهتر لمینت دندان، بهتر است از نوشیدنی هایی که برای دندان ضرر دارند کمتر استفاده شود. همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین عوامل در ایجاد لکه بر روی دندان ها نوشیدنی ها هستند.

این نوشیدنی ها با ایجاد جرم بر روی سطح دندان باعث کثیفی آن می شوند و در صورتی که آن جرم در زمان لازم پاک نشود، مرتبا به آن اضافه خواهد شد و بنابراین برای از بین بردن آن نیاز به روش هایی همچون جرمگیری و لمینت است.

 

نوشیدنی هایی همچون قهوه و نوشیدنی های الکلی می توانند بر روی لایه کار گذاشته شده بر روی دندان نیز تاثیر بگذارند. در نتیجه لمینت نیز در اثر استفاده بیش از حد این نوشیدنی ها و عدم رعایت بهداشت می تواند آسیب ببیند.

اما در صورتی که پس از هر بار مصرف این گونه نوشیدنی ها مسواک زده شود، طول عمر لمینت افزایش پیدا خواهد کرد. لمینت برای روی دندان بکار رفته و سطح دندان از بافت های طبیعی است و با رعایت نکردن بهداشت دهانی باعث پلاک میکروبی شود. اگر دندانی که لمینت شده باشد پوسیده شود می توان آنا ترمیم کرد و مشکلی را ایجاد نکرده.


اگر دندان های جلو احتمال پوسیدگی از قبل را داشته باشد با انجام لمینت نیز پوسیده شده و می توان با مراقبت های دهانی و مسواک و نخ دندان از بروز میکروب و پلاک های مجتمع جلوگیری کرد و لمینت می تواند یکی از راه های کم کردن پوسیدگی دندان ها شود.

با پیشرفتی که در علم میسر شده است می توان به درمان های با کیفیت بالا دست پیدا کرد و رضایت افراد را جمع کرد و بیشترین رضایت از دندانپزشکان است که با پیشرفت در زمینه های زیبایی با تکنیک و مواد و تجهیزاتی که هرروزه افزوده می شوند درمان های بهتری را انجام داده و بیشترین سهم را لمینت دندان به خود اختصاص داده و بعد از ورود این نوع درمان به عرضه ی پزشکی انقلابی را در درمان به عمل آورد و یکی از موارد زیبایی دندان به حساب می آید.


یکی از روش های ترمیم و درمانی دندان لمینت است که با برجسته ترین پزشکان در این زمینه گفتگو شده و گفته های آن ها را در این زمینه می گوییم. برای از بین بردن و اصلاح کردن بدرنگی ها، بدشکلی ها، بهم ریخته بودن دندان ها، درست کردن فاصله ی بین دندانی از لمینت استفاده شده.

لمینت به صورت روکشی از جنس برسلن چینی داشته و با استفاده از چسب های خاصی به رنگ دندان درآمده و با تراش کمی به دندان می چسبد.


یکی از راه های اساسی و ترمیم درمانی زیبایی دندانپزشکی هالیوودی می تواند لمینت باشد و بعد از آن به درمان زیبایی دندان معروف شد. پوسته های لمینت از جنس آکریل ساخته شده و برای فیلمبرداری کردن از بازیگران به کار گذاشته شده و این پوسته با این جنس به راحتی از روی دندان ها جدا شده و بصورت دائمی نمی باشد ولی لمینت که از جنس پرسلن است به صورت دائمی بوده و روی دندان ها می چسبد.


در عرضه ی بازیگری یکی از سرگرمی های زیبایی در میان بازیگران درمان لمینت بوده که در بین مردم فراگیر شده و این ترمیم زیبایی به بیست سال پیش بوده و برای ستارگان سینما به نوعی سرگرمی محسوب شده تا لبخند زیباتری را داشته باشند.

 

چه افرادی متقاضی لمینت دندان هستند:

افراد زیادی هستند که از وضعیت دندانی خود راضی نیستند و برای داشتن زیبایی و لبخند خود متقاضی درمان لمینت هستند و برای در هم ریختگی دندان های خود که نمایان هستند کاربرد داشته.

هرچقدر که این درهم ریختگی های دندانی بیشتر باشند مشکلات درمانی نیز بیشتر شده. یکی از علت های اساسی برای تقاضای لمینت درهم بودن دندان های جلویی است که هنگام صحبت کردن و یا خندیدن دیده شده و منظره ای ناخوشایند را به چهره ی فرد می دهد.


در مواردی که تمیز کردن فاصله ی بین دندانی مشکل باشد و به پوسیدگی و التهاب منجر شده در لثه ی جلویی می تواند آسیب وارد کند و در مواردی صحبت کردن را با مشکل روبرو می کند و برای درمان این نوع مشکل باید لمینت بکار برد و در مواردی بعد از آن از روکش ها ی سرامیکی و یا درمان های ارتودنسی کمک گرفت.


دسته ای از افراد با مشکل فواصل بین دندان هایشان مواجه هستند و با لبخند زدن این فاصله نمایان شده و این نوع فاصله ی بین دندانی اگر از نوع متوسط و خفیف باشد شاید نیاز نباشد ولی اگر فاصله ی زیادی داشته باشد و یا فاصله ی بسیار کمی باشد که باعث روی هم رفتگی دندان های جلو شود برای درمان باید از ارتودنسی و بعد از روکش استفاده کرد و برای از بین بردن لک ها و بد رنگی ها نیز از لمینت دندان استفاده کرد.


افرادی که دندان هایشان به سرعت رنگ می گیرند باید لمینت بکار برد زیرا در این دسته دندان ها درمان با بلچینگ موفقیت آمیز نبوده و با استفاده از لمینت دندان می توان سطح آن را صیقلی کرد و کاربرد بیشتر آن در دندان های فک بالایی جلو است و اگر روی دندان های پرشده رنگ های خوبی از مواد پرکردنی نباشد می توان آن ها را برداشت و با استفاده از این پوسته آن ها را به صورت یکدست پوشش داد و یکی دیگر از موارد قابل درمان کوتاه بودن دندان هاست که می توان با پوسته ی لمینت به راحتی رفع شوند.

 

لمینت کردن دندان برای چه افرادی مناسب است؟

غالباً افرادی که به دنبال لمینت سرامیکی هستند چند مشکل زیبایی یا ساختاری در دندان‌ها را می‌خواهند برطرف کنند. در موارد زیر لمینت برای اصلاح مشکل، استفاده می‌شود: 

 

لب پر شدگی 

ترک‌ خوردگی 

فاصله بین دندان‌ها 

ناهمراستایی و کجی خفیف دندان‌ها 

بدرنگی 

 

مراحل درمانی لمینت دندان :

برای بکار گذاشتن لمینت روی دندان ها باید پزشک متخصص باتجربه دندان ها را به مقدار نیم میلیمتر تراش داده و لبه های دندان ها را میزان کرده و از دندانی که مدنظر است قالب گرفت و بعد از آن پوسته های لمینت را چسباند.

یکی از راه های درمان زیبایی برای داشتن لبخندی زیبا لمینت کردن کل دندان هایی که در هنگام حرف زدن و لبخند زدن نمایان هستند تا بتوان دندان های یک رنگ و یک شکل را در ردیف هم با فاصله ی مناسب قرار داد که این دندان ها شامل شش دندان جلویی و چهار دندان از هر فک بالا و پایینی بوده که جزو دندان های آسیابی است.

 

مقدمات مراحل نصب لمینت دندان

شما ابتدا بایستی دندانپزشک خود را ملاقات کنید تا درمورد اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است و تعداد دندان هایی که قرار است لمینت شوند را صحبت کنید. 
در بعضی از موارد، اگر دندان های شما کج یا ناهموار باشند، ممکن است لازم باشد قبل از اینکه دندانپزشک بتواند روکش ها را ببندد، اقدامات دیگری نیاز باشد.
دندانپزشک شما غالباً در این مرحله از اشعه ایکس استفاده می کند تا سلامت دندان شما را ارزیابی کند. 
داندانپزشک به دنبال علائم پوسیدگی دندان، بیماری لثه یا دندان هایی باشد که نیاز به درمان ریشه هستند. اگرهر یک از این شرایط را داشته باشید، ممکن است شرایط انجام لمینت را نداشته باشید. 
برای به دست آوردن اندازه دقیق روکش ها، در قرار ملاقات بعدی، دندانپزشک شما قبل از گرفتن قالب از دندان هایتان، تقریبا نیم میلی متر از دندان شما را کوتاه می کند. سپس این قالب برای ایجاد روکش های شما به لابراتوار فرستاده می شوند.

 

لمینت ها چگونه روی دندان قرار می گیرند؟

به طورمعمول بین یک تا دو هفته بعد از قالب گیری توسط دندانپزشک ، طول می کشد تا روکش های شما از آزمایشگاه بازگردد. پس از آماده شدن روکش ها، می توانید قرار ملاقاتی برای قرار دادن آنها روی دندان، برنامه ریزی کنید. 
در این ملاقات، دندانپزشک شما تناسب، شکل و رنگ آمیزی روکش ها را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها برای شما مناسب هستند.

در مرحله بعد، دندانپزشک دندان های شما را تمیز می کند. این مهم است، این کار باعث می شود تا باکتری ها در زیر روکش باقی نمانند و باعث پوسیدگی آن نشوند. 
پس از انجام این کار، آنها از ابزار سنگ زنی برای ایجاد یک بافت سخت تر روی هر دندان که روی آن روکش قرار دارد، استفاده می کنند. این باعث می شود چسباندن روکش به دندان راحت تر باشد.

سپس دندانپزشک شما از چسب دندان برای اتصال روکش به دندان استفاده می کند. آنها از نور ماوراء بنفش برای سفت شدن سریع این چسب استفاده می کنند و به محض اینکه از مطب خارج می شوید، دارای لبخند زیبا و جدید خواهید بود! این ملاقات دوم ( جایی که روکش ها قرار دارند) به طور معمول نباید بیش از دو ساعت طول بکشد، البته این مدت در صورت استفاده از مواد بی حسی موضعی ممکن است سی دقیقه بیشتر باشد.

 

مزایای انجام لمینت دندان:

بکار کذاشتن این پوسته روی دندان از پوسیدگی و خراب شدنش جلوگیری کرده و برخلاف روکش های سرامیکی که دور تا دور دندان تراشیده می شود و بخش زیادی از دندان را از بین می برند برای بکار گذاشتن این پوسته روی دندان ها مقدار کمی از آن تراشیده شده و باقی آن دست نخورده باقی می ماند و یکی از موارد قابل توجه برای این درمان ماندگاری رنگ این دندان بوده که بسیار مداوم بوده و برخلاف ظاهر نازک آن بسیار مقاوم است و با رعایت کردن بهداشت دهانی طول عمر بیشتری را پیدا خواهد کرد.

- بدون تراش یا تراش در حد 0.3  میلی متر
- استحکام بسیار بالا
- ماندگاری بیش از 15 سال 
- حفظ 100% مینای دندان 
- بدون تغییر رنگ 
- نشست کامل روی دندان و جلوگیری از حساسیت 
- عدم احساس جسم اضافی روی دندان
- بدون نیاز به تزریق
- زیبایی فوق العاده 
- درخشندگی  
- انتخاب انواع رنگ های روشن با انتخاب بیمار
- عدم برجستگی 
- عدم بیرون زدگی لب 

 

چه کسانی نمی توانند درمان لمینت دندان را انجام دهند:

انجام دادن درمان های زیبایی برای افراد تجویز نمی شود و اگر لثه های عفونی باشد و اگر دندان های تحلیل یافته ای داشته باشند و یا طول دندان ها بیش از حد کوتاه باشند یا مینای دندان از بین رفته باشد و پوسیدگی های شدید داشته باشند نمی توان با تخریب روبرو باشد و لمینت تجویز نمی شود و نمی توان از این پوسته استفاده کرد.

 

لمینت دندان یا ونیر برای چه افرادی مناسب نیست؟

ونیر یا لمینت دندان یک درمان بسیار محبوب در دندانپزشکی زیبایی است که برای اصلاح و پوشاندن عیوب دندان و زیبا سازی لبخند استفاده می‌ شود. لمینت یک پوسته نازک از جنس سرامیک (پورسلن) است که به سطح جلوی دندان چسبانده می‌ شود. 

 

برای چسباندن لمینت به دندان، از قبل باید دندان تراشیده و آماده‌ سازی شود. از لمینت برای اصلاح مشکلاتی مانند شکستگی، لب پر شدگی، ترک ‌خوردگی، لکه و تغییر رنگ شدید، ساییدگی و کوتاه شدگی، بدشکلی، تغییر اندازه دندان، صاف و هموار کردن سطح دندان هایی که پر از حفره یا خطوط برجسته بوده و ناهموار شده اند، کجی خفیف و همچنین فاصله بین دندان‌ها استفاده می‌ شود.

اگر چه این روش بسیار محبوب بوده و به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته است اما اگر قصد لمینت کردن دندان را دارید باید بدانید برخی افراد شرایط لازم برای لمینت کردن دندان را ندارند. 

 

دچار مشکل ناهمراستایی یا بهم ریختگی دندان ها در اثر کمبود فضای فک هستید در مواردی که به علت کمبود فضای قوس دندانی، دندان‌ها کج شده و انحراف پیدا کرده اند، باید با درمان ارتودنسی مشکل برطرف شود و تنها با لمینت نمی‌توان این وضعیت را درمان کرد.

می‌خواهید درمان ارتودنسی انجام دهید افرادی که قصد درمان ارتودنسی دارند، باید لمینت کردن دندان‌ها را به زمانی پس از درمان ارتودنسی موکول نمایند. در طی درمان ارتودنسی نگین های فلزی کوچکی به سطح دندان‌ها چسبانده می‌شود و سیم ارتودنسی از آنها عبور می‌ کند تا دندان‌ها را به سمت مورد نظر بکشاند.

در صورتی که لمینت به سطح دندان چسبانده شده باشد، ممکن است استحکام کافی برای نگه داشتن نگین براکت ارتودنسی و تحمل نیروی کشش براکت نداشته باشد و از دندان جدا شود.

 

همچنین ممکن است لبه‌ های آن برای حرکت مجاور، مشکل ‌ساز شود. از طرفی طی درمان ارتودنسی مشکل کجی و ناهمراستایی دندان‌ها و فاصله بین دندان‌ها حل می‌ شود بنابراین در صورتی‌ که هدف از لمینت، اصلاح چنین مشکلاتی باشد عملاً پس از ارتودنسی نیازی به آن نیست.

مشکل بایت و ناهمراستایی شدید دندان‌ها دارید از لمینت برای اصلاح کجی خفیف دندان‌ها استفاده می‌ شود اما در صورتی که مشکل ناهمراستایی شدید باشد با لمینت قابل اصلاح نیست. از طرفی به علت ناهمراستایی دندان‌ها ممکن است دندان لمینت شده تحت فشار بیش از حد قرار داشته باشد و لمینت ترک خورده یا لب پر شود. 


دندان قروچه دارید یا دندان‌های خود را به هم فشار می‌ دهید عادت به هم فشردن فک ها و دندان قروچه علاوه ‌بر این که باعث ساییدگی دندان‌ های طبیعی می‌شود، فشار زیادی بر لمینت وارد می‌ کند و ممکن است باعث ترک خوردن یا لب پر شدن آن شود. گاهی اوقات نیز فشار زیاد باعث جدا شدن لمینت از دندان می‌ شود. 


مینای دندان نازک است در شرایطی که لایه مینای دندان نازک باشد لمینت کردن ممکن است روش مناسبی نباشد. برای لمینت کردن دندان باید بخشی از مینای دندان تراشیده شود تا فضای کافی برای اضافه شدن پوسته لمینت فراهم شود چرا که در غیر صورت دندان حجیم و بزرگ‌تر از دندان‌ های مجاور خواهد شد.

بنابراین در صورتی که مینا نازک باشد تراشیدن آن ممکن است باعث نمایان شدن لایه زیرین (عاج) شود. این وضعیت علاوه بر ایجاد حساسیت دندان، مشکلاتی برای سلامت دندان ممکن است ایجاد نماید. از طرفی اتصال چسب مخصوص باندینگ که برای لمینت کردن استفاده می‌شود با لایه عاج ضعیف‌تر از مینا است. 


دندان‌ ها شکننده و ضعیف هستند در صورتی که علت پوسیدگی، ترک ‌خوردگی و یا مشکلات دیگر دندان‌ شکننده و ساختار آن تضعیف شده باشد ممکن است لمینت کردن آن گزینه مناسبی نباشد. به جای آن می‌ توان از روکش دندان استفاده کرد که از ساختار آسیب ‌دیده دندان محافظت کرده و آن را تقویت می‌کند. 


بیماری لثه دارید التهاب و عفونت لثه انجام تمام درمان‌ های دندانپزشکی دیگر را با مشکل مواجه می‌سازد بنابراین پیش از انجام هر گونه درمان دندانپزشکی ابتدا باید مشکل لثه برطرف شود.

به رعایت بهداشت دهان پایبند نیستید در ‌صورتی ‌که بهداشت دهان را به خوبی رعایت نکنید، لمینت ممکن است دچار تغییر رنگ و لک شود. همچنین ممکن است دندان لمینت شده دچار پوسیدگی شود که در این ‌صورت درمان لمینت ناموفق خواهد بود و طول عمر آن کاهش می‌یابد. 


سیگار می‌کشید و دائما نوشیدنی‌های گاز دار مصرف می‌ کنید. سیگار کشیدن باعث تغییر رنگ و ایجاد لکه در دندان‌ های طبیعی و لمینت می‌شود. از طرفی احتمال پوسیدگی دندان و عفونت لثه را افزایش می‌ دهد. مصرف زیاد نوشیدنی‌ های گازدار نیز با تشدید فرسایش مینا نتایج مشابهی به دنبال دارد. 

هر آنچه باید درباره لمینت سرامیکی دندان بدانید

ونیر (veneer) یا لمینت سرامیکی (پورسلن) پوسته نازکی از جنس سرامیک پزشکی است که به سطح جلوی دندان چسبانده می‌ شود. برای هر بیمار لمینت مختص دندان‌های همان بیمار طراحی و ساخته می‌ شود تا هماهنگی کامل با دندان‌ها و ساختار دهان او داشته باشد و زیبایی دندان‌ها و لبخند وی را دو چندان نماید.

موادی که لمینت از آن ساخته می‌ شود بسیار شبیه مینای دندان واقعی است. دندان‌ پزشک از لمینت دندان برای بهبود ویژگی‌ های مختلف دندان از رنگ گرفته تا بد شکلی لبه ‌ها و کجی دندان‌ها استفاده می‌ کند. لمینت به لطف ظاهر کاملاً طبیعی و شبیه دندان واقعی و قابلیت عملکرد، یکی از محبوب‌ ترین درمان‌ های زیبایی در دندانپزشکی محسوب می‌شود.

 

تاریخچه لمینت دندان

گرچه لمینت دندان به تازگی محبوبیت چشمگیری پیدا کرده است اما برای اولین بار تقریباً 100 سال پیش در سال‌ های اولیه صنعت فیلم ابداع شد. در اواخر دهه 20 میلادی دکتر Charles Pincus دندان‌ پزشک مشهور هالیوودی از پوسته ونیر به عنوان وسیله ‌ای برای زیبا سازی موقتی لبخند بازیگران استفاده کرد.

در ابتدا لمینت دندان موقتی بوده و باعث درخشندگی لبخند بازیگران می‌شد اما به سرعت به صنعت زیبایی تبدیل شد. با این حال تکنولوژی چسباندن دائمی سرامیک به دندان‌ها هنوز وجود نداشت. در اواخر دهه 60 میلادی دکتر Michael Bunocore در حوزه چسب دندان‌ پزشکی پیشگام شد.

در آن زمان مشخص شد با اندکی خراشیدن سطح دندان با کمک محلول اسیدی ملایم، پیوند محکم تری بین سطح دندان و ترمیم ایجاد می‌ شود. تکنیک‌ ها و روش‌ ها همین‌طور پیشرفت کردند تا امروز که همه افراد در سرتاسر دنیا می‌ توانند به درمان‌های زیبایی دندان‌ ها و لبخند دست پیدا کنند.

سال‌های اخیر تکنولوژی های رو به رشد در دندانپزشکی منجر به ساخت لمینت های بسیار زیبا و با کیفیت شده ‌اند. انواع امروزی لمینت بسیار محکم‌ تر بوده و خصوصیات بازتاب نور در آنها بسیار شبیه تر به مینای واقعی است.

سیستم‌ های تصویر برداری دیجیتال دندانپزشکان را قادر می‌ سازند ترمیم‌ های یک روزه انجام دهند. علاوه بر این پیشرفت‌ های دیگر در حوزه درمان‌ های دندانپزشکی مانند درمان‌ های سفید کننده دندان و روکش در کنار لمینت خدمات زیادی را برای طیف گسترده ‌ای از بیماران فراهم نموده‌ اند.

 

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چیست؟

داشتن لبخند زیبا و داشتن تناسب بین اجزای صورت و فرم لبخند، تصادفی نبوده و عملکرد مناسب دندانی و مجموعه ای متناسب از مراحل مختلف درمان از جمله تشخیص، هدف بیمار از ایجاد و طراحی لبخند و در نتیجه درمان نهایی باید مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد.

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) شاخه ای جدید و تخصصی از علم دنداپزشکی است که با استفاده از تکنولوژی و فن آوری های دیجیتال روز دنیا زیبایی را برای بیمار رقم می زند. 
بیمارانی که برای بهبود وضعیت ترمیمی و یا زیبایی لبخند خود مراجعه می کنند، تکنولوژی DSD این امکان را می دهد که با توجه به هدف مورد نظر، بیماران خواسته های خود را بیان کنند و به عبارتی در روند درمانی مداخله نمایند؛ به همین دلیل بکارگیری این تکنولوژی نتایج بسیار خوبی را در سراسر جهان به دنبال داشته است.

 
طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چیست؟


بیمارانی که برای بهبود طرح لبخند خود مراجعه می کنند، طراحی لبخند دیجیتال (DSD) این امکان را فراهم می کند که خواسته های بیمار از ابتدا مطرح شود و متخصص زیبایی درک صحیحی از شیوه جراحی طرح لبخند داشته باشد.

در طراحی لبخند دیجیتال (DSD)، این امکان به بیمار داده می شود که از ابتدا در طرح درمان نهایی مشارکت داشته باشد و فرم لبخند نهایی خود را از ابتدا مشاهده نماید.

 

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چقدر اهمیت دارد؟

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) این امکان را فراهم می کند تادر صورت عدم رضایت بیمار، بتوان فرم نهایی را قبل از ساخته شدن و اجرا، تصحیح و بازیابی مجدد کرد. به همین دلیل این تکنولوژی در سراسر دنیا به طور روزافزونی در حال گسترش بوده و متخصصین زیبایی امروزه با این فن آوری منافع زیادی به همراه بیمار کسب خواهند کرد.

 

مزایای طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) منافع و مزایای زیادی برای بیمار به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- توانایی و بهبود کیفی تشخیصی بالا از طریق آنالیزو ارزیابی وضعیت ساختارهای داخل و خارج دهانی.

2- بهبود ارتباطات بین اعضای تیم درمانی اعم از تکنسین لابراتوار، متخصص زیبایی و بیمار 

3- امکان بررسی بهتر روند درمان از ابتدا تا انتهای درمان

4- ایجاد تغییرات هنگام اجرای برنامه طراحی لبخند دیجیتال (DSD)

5- پیش بینی نتیجه نهایی و در نتیجه بهتر شدن نتیجه بالینی از طریق فن آوری های دیجیتال.

6- امکان تغییرات در مراحل ابتدایی و مطابق با نظر و سلیقه بیمار

 

امروزه داشتن یک دهان بدون مشکلات بیولوژیکی تنها ملاک رضایت بیماران عزیز نمی باشد و آنها خواهان داشتن یک لبخند زیبا و با هارمونی طبیعی و هماهنگ با اجزای صورت می باشند، که تمام نکات اشاره شده با طراحی لبخند دیجیتال (DSD) به دست می آید. متخصص زیبایی با به کار بستن و استفاده از فن آوری طراحی لبخند دیجیتال (DSD) موجبات رضایت بیشتر بیمار را فراهم می کند.

 

آیا بیمار در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) همکاری و شراکت دارد؟

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) به طور اخلاقی بیماران را در فرآیند طراحی و اجرای لبخند به کمک کامپیوتر و دیجیتال، دخیل می سازد و آنها را به عنوان فرد اصلی و طراح درمان با بیان اهداف، خواسته ها و انتظاراتی که دارد در کنار تیم متخصص زیبایی و تکنسین لابراتور شریک می کند.

 
 آیا بیمار در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) همکاری و شراکت دارد؟
 

این مشارکت در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چگونه انجام می شود؟

همکاری و تعامل بین بیمار و متخصص زیبایی توسط عکس ها و فیلم هایی که طی چند مرحله قبل و در حین درمان گرفته می شود ، صورت می پذیرد. نکته مهم دیگر بیان سلایق و دیدگاه بیمار و همین طور ایجاد هماهنگی لبخند بیمار با شخصیت و ذات درونی او می باشد که امروزه نکته جدید و مهمی بوده که مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

 

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چگونه انجام می شود؟

دندانپزشکان DSD از تمامی عواملی که نیاز است، رضایت بیمار جلب شود به کمک یک دیدگاه هنری و بصری و مجموعه ای از مهارت های مناسب که در دانشکده های تخصصی زیبایی و همین طور فراگیری دوره های تکمیلی در سراسر دنیا، می توانند برای هر بیمار بهترین طراحی و زیباترین حالت را ترسیم کند. 

سیستم DSD یا طراحی دیجیتال لبخند یک سیستم کاملاً منحصر به فرد می باشد که برای اولین بار طراحی لبخند بیمار به صورت کاملا دیجیتالی و توسط کامپیوتر و با برنامه های نرم افزاری خاص انجام می گیرد. بنابراین، مفهوم DSD اجازه می دهد تا دندانپزشکان برای اجرای لبخند دیجیتال که نشان دهنده شخصیت بیمار و زیبایی اوست بهترین راهکار را ارایه دهد. 


مفاهیم کل، براساس تجزیه و تحلیل اجزای های صورت و فرم لبخند و دندان بیمار، و هماهنگی بین اجزای چشم ،لب ، خط ابرو با استفاده از مجموعه ای از پارامترهای از پیش تعیین شده از عکس های دیجیتال با کیفیت بسیار بالا و با هارمونی دقیق و نیز فیلم هایی که در این رابطه وجود دارد، می تواند درک ارتباط بین دندان ها، لثه ها، لب ها، لبخند با ویژگی های صورت در حرکت و با احساسات را به بهترین نحو به بیمار ارایه نماید.

 

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی توانسته است با بهره گیری از طراحی لبخند دیجیتال (DSD) و با هدف جلب رضایت بیماران عزیز و مشارکت آنها در طرح لبخند نهایی ، خدمتی دیگر به مجموعه خدمات زیبایی خود بیفزاید. امید است مانند همیشه بیماران عزیز با ارائه نظرات و پیشنهادات خود، بیش از پیش ما را در انجام هر چه بهتر این وظیفه خطیر درمانی یاری برسانند. 

 
سئوالات متداول :
 
تغییر رنگ لمینت دندان به چه علت است؟

تغییر رنگ لمینت با گذشت زمان، بستگی به مواد رنگی مصرف شده دارد. 
مثلا چایی، قهوه ، کشیدن سیگار، و قلیان به مرور زمان باعث تغییر رنگ لبه های دندان میشوند. 
میتوان با کم کردن مصرف این مواد رنگی از تغییر  رنگ آن پیشگیری کرد. 
این تغییر رنگ یا رنگ پذیری در درمان لمینت سرامیکی دندان، کمتر از کامپوزیت دندان است. 
همچنین جنس لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان استفاده شده برای درمان و میزان مرغوبیت آنها در این رنگ پذیری موثر است . مواد مرغوب تر دیرتر تغییر رنگ میدهند.

 
در چه صورتی لمینت از دندان جدا می شود؟

اگر لمینت توسط یک دندانپزشک مجرب و با سابقه بر روی دندان به درستی نصب شود و طراحی درستی داشته باشد هیچگاه از دندان جدا نخواهد شد
برای جلوگیری از این عارضه شما می توانید نکات زیر را رعایت کنید:
بعد از انجام لمینت از گاز زدن و جویدن میوه ها و غذاهای سفت مانند ته دیگ خود داری کنید.
از تغییرات ناگهانی گرما و سرما خودداری کنید.

 
آیا لمینت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟

خیر. لمینت باعث بوی بد دهان نخواهد شد. اما از بوی بد دهان هم جلوگیری نمی کند .
بوی بد دهان معمولاً ناشی از بیماریهای لثه یا بیماریهای داخلی بدن است که باید درمان شوند.
در صورتی که خوراکی هایی که بوی تندی دارند مانند سیر یا پیاز بخورید و پس از آن دندان ها و زبان خود را مسواک نزنید و یا از دهانشویه های مناسب استفاده نکنید؛ احتمال ایجاد بوی بد دهان زیاد است. 
این بو تا زمانی که ذرات غذایی داخل دهان شما یا بین لمینت ها وجود داشته باشند؛ از بین نخواهد رفت.
در صورتی که به طور مرتب و روزانه دندان‌های خود را مسواک نکرده و از نخ دندان هم استفاده نکنید؛ ذرات غذایی، بین لمینت ها یا سایر دندان های شما گیر کرده و به تدریج موجب رشد باکتری بین لمینت های سرامیکی، لثه ها و زبان شما می شود. گسترش این باکتری ها باعث بوی بد دهان میشود. 
برای خلاص شدن از شر این بوی بد دهان، بهتر است از دهانشویه های آنتی باکتریال مناسب برای از بین بردن باکتری ها استفاده کنید. 
در صورتیکه لمینت های خود را به درستی تمیز نکنید؛ ایجاد بوی بد دهان کاملاً طبیعی است. 
سیگار کشیدن موجب بوی بد دهان، زرد شدن سایر دندان ها و تحریک لثه خواهد شد.
برای جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان پس از نصب لمینت های سرامیکی بهتر است عادات بد ناسالم زندگی را کنار بگذارید. 

 
یا دندان شیری هم لمینت می کنند؟

دندان شیری به علت طول عمر کوتاه خود قابل لمینت کردن نیست و دندانپزشکان این کار را توصیه نمی کنند.

 
چرا قیمت لمینت دان در کلینیک های دندانپزشکی متفاوت است؟

با توجه به متخصص یا عمومی بودن دندانپزشک، نوع سرامیک مورد استفاده، هزینه لابراتوار که لمینیت را می سازد و نوع چسب مورد استفاده، قیمتهای مختلفی وجود دارد.
 

آیا لمینیت برای بیماران ناهنجاری فکی هم قابل استفاده است؟

خیر. چون در  ناهنجاری های فکی، مشکل بزرگتر از آن است که بتوان با اضافه کردن کامپوزیت به سطح آن و یا با تراش اندک لمینیت سرامیکی، آن ها را اصلاح کرد.

 
چه عواملی بر روی قیمت لمینت دندان موثر هستند؟

میزان تراش دندان ( در این خصوص دقت لازم برای تراشیدن دندان با کمترین آسیب به مینای دندان لازم است)
قرینه سازی فرم دندان ها پس از تراش
شفافیت، رنگ، درخشندگی، ظرافت و فرم لمینت که باید شبیه دندان طبیعی باشد
نوع تراش لازم برای هر شخص با توجه به نوع لمینت انتخاب شده 
نوع مواد قالب گیری و کیفیت آن که بر اساس سرعت قالب گیری و دقت آن سنجیده می شود 
زمان صرف شده برای آماده سازی و تراش دندن ( به طور مثال برای دندان کانین نیاز به صرف زمان بیشتری است.)
سازمان و بیمه های درمانی طرف قرارداد
تعرفه های دندانپزشکی
تعداد دندان هایی که تحت درمان قرار می گیرند
مهارت و سابقه کاری دندانپزشک
تجهیزات و کیفیت مواد مورد استفاده
میزان آسیب دیدگی، بهم ریختگی دندان ها
درمان های پیش نیاز و یا تکمیلی که به همراه لمینت دندان انجام می شود
همانطور که پیش از این هم مطرح شد لمینت های دندانی به دو دسته کامپوزیتی و سرامیکی تقسیم می شوند، با در نظر گرفتن کیفیت پرسلن به کار رفته در لمینت های سرامیکی و رزین کامپوزیت به کار رفته در ونیر کامپوزیت، طبیعتا قیمت متفاوتی نیز خواهد داشت. 
اگر قصد انجام لمینت دندان خود را دارید برای اطلاع از قیمت نهایی لمینت دندان ، می توانید به صورت رایگان جلسه مشاوره ای با  دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی داشته باشید.

 
آیا برای پروتز متحرک هم می توان لمینت کرد؟

خیر. باید به جای پروتز متحرک، از ایمپلنت استفاده کرد تا بتوان دندان های دیگر را لمینت کرد، زیرا پروتز متحرک ، به لمینیت آسیب میرساند.

 
آیا لمینت دندان برای دندان های آهکی مناسب است؟

بله. از انواع لمینت می توان برای دندان های آهکی هم استفاده کرد.

 
 

درباره کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی

دکتر علی سجودی خوشابی در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. سپس در سال 1389 در دوره DGZI آلمان که زیر نظر دکتر رولف رومر برگذار گردید دوره ایمپلنت خود را با موفقیت پشت سر نهادند. ایشان همچنین در امتحان فلوشیپ ICOI موفق به کسب بالاترین نمره شدند.سپس در سال 1392 در دوره لیزر که زیر نظر دانشگاه آخن آلمان در ایران برگزار گردید شرکت کردند و Certificate لیزر دریافت کردند. ایشان همچنین تاکنون در زمینه ایمپلنت زیر نظر اساتید معروف جهان نظیر دکتر آشیل پیوندی، دکتر نیبل برکات و ... آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند. در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتیدی چون دکتر آصف زاده، پروفسور یزدانی آموزش دیده و در دوره های مختلف و آخرین سمینار های برگزار شده شرکت داشتند.
 

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان

   
  

 

 
 
لینک کوتاه : https://b2n.ir/g60992
 

 

لمینت دندان -  گالری تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh
فخری
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰
پاسخمن دندان جلویی را روکش کرده ام و به دلیل تصادفی که برام رخ داد روکش شکسته است
هزینه ی ترمیم روکش دندان چقدر میباشد؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۱۰۰۰

عرض سلام و ادب خدمت شما سرکار خانم فخری گرامی

تعرفه ها عموما با نوسان همراه هستند،جهت اطلاع از تعرفه ها با مطب تماس بگیرید.

شماره تماس:88082941

لیلی داوودی
۱۳۹۹/۱۲/۰۵۰۰
پاسخهزینه روکش کامل دندان ها چقدر میشه؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰

سلام سرکار خانم لیلی داوودی گرامی

عوامل متعددی بر روی قیمت روکش دندان تاثیر دارد و عموما تعرفه ها با نوسان همراه است.برای اطلاع از تعرفه روکش دندان با مطب تماس بگیرید همکارانم راهنماییتون میکنن.

شماره تماس:88082941

 

هستی
۱۳۹۹/۱۱/۰۷۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من به دندانپزشک مراجعه کردم برای عصب کشی و پر کردن دندانم ولی درد زیادی حس کردم دوتا امپول بی حسی زدن بهم ولی باز بی حس نشدم و عصب کشی انجام نگرفت دلیلش چی میتونه باشه میترسم باز برم بی حس نشم درد شدید داشته باشم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۱/۱۹۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم هستی گرامی
عوامل مختلفی بر روی داروهای بی حسی تاثیر گذار هستند ، مثل خالی بودن معده، برخی از بیماریهای خاص، مصرف الکل یا دخانیات و ...
در برخی از موارد هم به دلایل درد منشا عصبی ، ممکن است علت بروز درد ترس ، استرس و یا مواردی از این قبیل باشد .
در صورت تکرار این موضوع حتما با دکتر دندانپزشک خود مشورت نمائید.
رومینا
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰
پاسخ
من یکی از دندون هامو به تازگی از دست دادم ، یعنی کامل شکسته و فقط ریشه اش مونده الان باید چیکار کنم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم رومینا گرامی
باید عکس رادیوگرافی OPG یا CBCT بندازید که دقیق مشخص بشه که اگر قابل نگه داری نباشد حتما بکشیده شود و با ایمپلنت جایگزین گردد.
برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله زیر را درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

esiiiii
۱۳۹۹/۰۹/۲۶۰۰
پاسخ

فرق کامپوزیت با لمینت چیه؟ کدومشون بهتره؟؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰

سلام وقت شما بخیر
هزینه لمینت به مراتب بیشتر از کامپوزیت می باشد، لمینت دندان در حداقل دو مرحله انجام می شود که مرحله اول قالبگیری و مرحله دوم ساخت روکش در لابراتوار و سپس تحویل به بیمار می باشد، که کامپوزیت به طور کلی در یک جلسه و در مطب انجام می شود که بیمار در همان جلسه پس از مراجعه با دندان های زیبا و کامپوزیت شده از مطب خارج می شود ، تفاوت بعدی در تراش دندان است که برای لمینت ممکن است دندان های بیمار تراش بخورد و در نهایت ماندگاری و زیبایی لمینت عموما از کامپوزیت بهتر می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد کامپوزیت هم می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :
https://drsojodi.com/veneer

احسان
۱۳۹۹/۰۹/۲۱۰۰
پاسخ
قیمت لمینت چنده ؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای احسان گرامی
قیمت لمینت دندان به موارد مختلفی بستگی دارد. که باید توجه داشت مکانیزم لمینت برای سفید کردن و زیبا جلوه دادن دندان ها است .
برای اطلاع از قیمت های به روز می توانید تماس بگیرید
https://drsojodi.com/contact-us

شماره تماس :  88082941
مینا منفرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۶۰۰
پاسخ
سلام وقت بخیر جناب دکتر عزیز و گرامی
من میخوام پیش شما دندون هامو لمینت کنم ، برای شروع چه کاری باید انجام بدم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم منفرد گرامی
لطفا برای اطلاع از هزینه و چگونگی انجام کار و تعیین وقت درمان با ما تماس بگیرید

شماره تماس :  88082941

عادله
۱۳۹۹/۰۹/۱۱۰۰
پاسخ
خیلی منونم از مقاله خوبتون توضیحات بسیار کامل و مفیدی در مورد لمینت دندان بود خدا خیرتان بدهد
ابوذر
۱۳۹۹/۰۹/۰۶۰۰
پاسخ

دندان های جلویی من زیبایی خود را از دست داده اند لمینت بهتر است یا ایمپلنت ؟؟/؟؟؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای ابوذر عزیز
لمینت جنبه زیبایی دارد و به صورت روکش نازک روی دندان را می پوشاند ، اما ایمپلنت زمانی استفاده می شود که دندان شما قابل نگه داری نباشد ، باید مشخص شود که مشکل دندان شما چه چیزی است .

طالب زاده
۱۳۹۹/۰۸/۰۵۰۰
پاسخ. لمینت خوبه یا کامپوزیت؟؟؟؟؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۸/۰۸۰۰
سلام وقت بخیر جناب طالب زاده
هزینه لمینت به مراتب بیشتر از کامپوزیت می باشد، لمینت دندان در حداقل دو مرحله انجام می شود که مرحله اول قالبگیری و مرحله دوم ساخت روکش در لابراتوار و سپس تحویل به بیمار می باشد، که کامپوزیت به طور کلی در یک جلسه و در مطب انجام می شود که بیمار در همان جلسه پس از مراجعه با دندان های زیبا و کامپوزیت شده از مطب خارج می شود ، تفاوت بعدی در تراش دندان است که برای لمینت ممکن است دندان های بیمار تراش بخورد و در نهایت ماندگاری و زیبایی لمینت عموما از کامپوزیت بهتر می باشد.
نگار اله وردی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸۰۰
پاسخ
من اول فاصله بین دندان های نیشم و بغلیش زیاد بود به یک دکتر مراجعه کردم و ایشون با مواد همرنگ دندان دوتا از دندون ها رو بزرگ کرد و فاصله آن تا حدودی رفع شه
الان دوتا دندان جلوییم بزرگ شده روی هرکدوم هم 2 تا لکه سفید هست خیلی هم مرتب نیست دندونام
میخوام لمینت کنم و دندون ها ظاهر خوبی داشته باشه
 
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم اله وردی گرامی
شما در ابتدا باید حضورا برای مشاوره تشریف بیارید بعد از بررسی موقعیت دندان ها و خط لبخند شما طرح درمان مناسب برای شما در نظر گرفته می شود، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد لمینت دندان و شرایط آن خدمت شما اعلام می کنند.
شماره تماس :  88082941
کهزادی
۱۳۹۹/۰۷/۰۳۰۰
پاسخ

سلام حداکثر چند تا از دندون هامو می تونم لمینت کنم ، هزینه اش برام مهم نیست فقط میخوام کل دندون هام رنگشون تغییر کنه

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۷/۰۵۰۰
سلام وقت بخیر جناب کهزادی عزیز
با توجه به طرح لبخند شما تعداد دندان هایی که باید لمینت شوند مشخص می شود، و حداکثر شما می توانید 20 از دندان های خود را لمینت کنید
عاروان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷۰۰
پاسخ

ایمپلنت کردم و میخوام لمینتم انجام بدم هم فک بالا و هم فک پایین، خواستم بدونم باید مرحله قالب گیری و گذاشتن دندونام تموم بشه تا بتونم لمینت کنم ؟ ممنون میشم از اقای دکترم بپرسید فک پایینم که دو تا دندونم رو هم هستن حتما احتیاج به ارتودنسی داره یا باهمون لمینت میتونم جواب بگیرم؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم عاروان گرامی
بهتر هست که مراحل قالبگیری و پروتزی دندون های دیگه شما انجام بشه بعد از اون برای لمینت اقدام کنید که از هر لحاظ دندون ها با هم هاهنگی داشته باشه ، و نکته آخر اینکه با توجه به عکسی که قبلا فرستاده بودید برای دندون های فک پایینتون ابتدا ارتودنسی انجام بدید برای برای درمان های دیگه اقدام کنید

اسفندیار
۱۳۹۹/۰۶/۲۳۰۰
پاسخ
من 16 تا از دندون هامو میخوام لمینت کنم، یکجا مراجعه کردم گفتند که قبلش باید حتما دندون عقل هامو بکشم .
یعنی من قبلش نمیت ونم لمینت انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
متشکرم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶۰۰

سلام وقت بخیر جناب اسفندیار عزیز
کشیدن دندان عقل و لمینت دندان هیچ تداخل درمانی با هم ندارند و شما می توانید با توجه به اولویت خودتان هر کدام را تمایل دارید زودتر انجام بدهید
با تشکر از همراهی شما

مرتضی امیری
۱۳۹۹/۰۵/۰۶۰۰
پاسخسلام
میخواستم بدونم کامپوسیت کردن یا ونیر کردن دندانها‌ برای دندان های آخر هم انجام میشود؟
و داخل عاج آنها نیز قابل درس شدن است؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای امیری گرامی
لمینت و کامپوزیت برای دندان های قدامی 1 تا 5 فک بالا و پایین انجام می شود ، که در طرح لبخند هم دیده می شود
وطن دوست
۱۳۹۹/۰۴/۱۴۰۰
پاسخسلام
من دو تا دندونای بالام فاصله داره آیا لمینیت فاصله رو هم پر میکنه
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب وطن دوست گرامی
بله در بعضی از مواقع امکان پذیر هست ولی معمولا با ارتودنسی مشکل حل می شود

هومن
۱۳۹۹/۰۲/۱۲۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
دکتر سجودی من دندونای کوچیکی دارم ( یا لثه ام خیلی بزرگه) که باعث شده لبخند لثه ای داشته باشم.میتونم هم جراحی لیزر لثه برای افزایش طول دندان انجام بدم و هم اینکه بعدش لمینت یا کامپوزیت کنم؟ اگر پاسختون مثبته لطفا بفرمایید که دوره به نتیجه رسیدن نهایی حداکثر چه مدته و اینکه من کی میتونم مزاحم بشم؟ در این دوره کرونا
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۱۴۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای هومن گرامی
بله هم می تونید جراحی لثه انجام بدید و هم برای لمینت یا کامپوزیت دندان اقدام کنید ، و در زمان کوتاهی به نتیجه نهایی می رسید، لطفا با ما تماس بگیرید همکارانم در اولین فرصت برای شما وقت تعیین می کنند .
شماره تماس :  88082941

اتوسا
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر بین دندونای 1 من فاصله هست امکانش هست با لمینت پر بشه
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم آتوسا گرامی
به احتمال زیاد شما باید ارتودنسی انجام دهید ، در این درمان با توجه به تکنیک های خاص دندان های شما کاملا یک دست، بی فاصله و مرتب می شوند

اهورا
۱۳۹۹/۰۲/۰۶۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
من میخوام دندونای فک پاینمو رو لمینت کنم و چون فک بالام دندونام دیده نمیشه باز لازمه فک بالارو هم انجام بدم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای اهورا عزیز
با تو جه به طرح لبخند شما و با توجه به فرم فک و صورت طرح درمان مشخص می شود
و تعداد لمینت لازم برای هر فک تعیین می گردد، که در نهایت انتخاب نهایی با خود شما می باشد

اعظم
۱۳۹۹/۰۲/۰۲۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
لطف میکنید هزینه لمینت رو بفرمایید ممنون
رقیه
۱۳۹۹/۰۱/۲۸۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
ببخشید من میخوام دندونام مرتب و سفید کنم به نظر شما کامپوزیت بهتره یالمینت؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم رقیه گرامی
با توجه به نوع دندان ها، ساختار فک شما ، خط لبخند و چندین فاکتور دیگر بهترین روش های درمان زیبایی برای شما مطرح می شود که می توانید با توجه به بودجه خود یکی از این درمان ها را انتخاب کنید

 

مریم بای
۱۳۹۹/۰۱/۲۳۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر من میخواستم 6 دندان جلو فک بالا و پایین رو لمینت کنم لطف میکنید هزینش و زمان وقت دهیتون به چه صورتی میباشد
با تشکر
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۲۴۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم مریم گرامی
لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو خدمت شما اعلام می کنند.

شماره تماس :  88082941
فریدون خشنود
۱۳۹۹/۰۱/۲۰۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
ممنون از مطالب عالی و کاملتون
سحر خسروی
۱۳۹۸/۱۲/۱۱۰۰
پاسخ

من لمینت انجام دادم

الان برای دندون شماره 3 ام روکش افتاده
آیا امکانش هست همون رو به تنهایی دوباره لمینت کنم؟؟
بعد اینکه من میخوام رنگش سفید باشه مشابه قبلی

 

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۱۶۰۰

سلام سرکار خانم خسروی گرامی
بله امکان پذیر هست و می تونید از همون رنگ قبلی هم استفاده کنید که متمایز نباشه

سارا
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
پاسخ
لمینت چطوریه؟؟هزینش چقد میشه؟واقعا سفید میشه دوندونامون!!
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۲۰۰


سلام سرکار خانم سارای گرامی
لمینت دندان دو نوعه، سرامیکی، کامپوزیت. لمینت دندان یک درمان زیبایی محسوب میشه. کلا مکانیزم لمینت برای سفید کردن و زیبا جلوه دادن دندان ها است .
برای اطلاع از قیمت های به روز می توانید تماس بگیرید
https://drsojodi.com/contact-us

گلی
۱۳۹۸/۱۱/۰۵۰۰
پاسخ

میشه توضیح بدی هزینش مثلاچقدره واینکه من دندون جلو دهنم یکم جلوعفپقبه بااین روش درست میشه؟

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
سلام سرکار خانم گلی گرامی
شما باید برای انجام مشاوره به صورت حضوری تشریف بیارید
 
علی الف
۱۳۹۸/۱۰/۱۴۰۰
پاسخبا سلام به سایت بسیار خوب دکتر سجودی مطالب کامل و شامل قیمت که اکثرا مورد پرسش مشتریان میباشد بود با ارزوی موفقیت برای جناب دکتر سجودی عزیز که من هرگز ایشان را ندیدم و پزشکان حاذق این مملکت که با دستمزد های نه چندان زیاد به بیماران خدمت میکنند بابل علی الف
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۳۰۰

سلام دوست عزیز
بسیار متشکرم

سمیرا موسوی
۱۳۹۸/۰۹/۱۰۰۰
پاسخسلام مطالب بسیار مفیدی در مورد لمینت دندان بود .
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۳۰۰

سلام خانم موسوی
متشکرم

fereydoon malayeri
۱۳۹۷/۰۵/۰۵۰۰
پاسخباسلام وقت بخیر خدمت عوامل سایت باتشکر فراوان بابت مطالب خوب و ارزش مندتان با ارزوی موفقیت و سر افرازی خدمت دکتر علی سجودی ممنونم
حمید علامی
۱۳۹۷/۰۴/۱۲۰۰
پاسخسلام مطالب بسیار عالی بود چون هم قیمت هارا گفته اید و توضیح ها کامل بودن با سپاس از سایت زیبا و عالی تون
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۳۰۱
پاسخسلام مطالبی خوبی بود
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۳۰۱
پاسخ

سلام.مطالب عالی بود.خیلی ممنونم.قیمت لمینت را بفرمایید لطفا.با سپاس

 

 

 

 

 

ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۰۷۰۱
پاسخسلام میشه بگین. هزینه لمینت چقدر میشه؟ یه میانگین بگین ممنون میشم
ناشناس
۱۳۹۵/۰۷/۲۶۱۰
پاسخدندون من مادرزادی مینانداره وکمی زردرنگ وشکستگی داره لمینت برای دندون موثره یانه؟
ناشناس
۱۳۹۵/۰۷/۱۱۰۱
پاسخقیمت لمینت سرامیکی را میخواستم
ناشناس
۱۳۹۵/۰۷/۱۰۰۱
پاسخسلام.کامپوزیت به مروز زمان باعث پوسیدگی دندان میشود؟؟ من دندان های سالمی دارم ولی فقط فاصله دندان هایم کمی بازهست.نگرن هستم که بعد از سال ها دندان هایم دچار پوسیدگی نشود.اگه کمکی در این زمینه به من بکنید و اطلاعاتی بدهید ممنون میشوم؟
ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۲۳۰۱
پاسخ

خواهش میکنم.متشکرم

ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۱۵۱۰
پاسخمطالبتون بسیار جامع و کامل یود وجای هیچ گونه سوال وابهامی را باقی نمیگذاره واقعا متشکرم
ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۱۱۰۱
پاسخسلام،قیمت روکش هرعدددندان حدودأچند میباشد؟
ممنون
ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۰۷۰۱
پاسخبا سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم اگر دندان های کج داشته باشیم به طوری که دو دندان جلو زیر خط هشتی لب نباشد با لمینیت میتوان درست کرد یا خیر؟با تشکر

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi