این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

لمینت دندان |قیمت لمینت دندان

لمینت دندان |قیمت لمینت دندان

لمینت دندان |قیمت لمینت دندان: داشتن لبخند زیبا و داشتن تناسب بین اجزای صورت، تصادفی نبوده و عملکرد مناسب دندانی و مجموعه ای متناسب از مراحل مختلف درمان  باید مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد.

1394/09/27
685,302
15

لمینت دندان |قیمت لمینت دندان

 

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان

 

آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

 

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان -  پرسشنامه ایمپلنت دندان

 

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چیست؟

داشتن لبخند زیبا و داشتن تناسب بین اجزای صورت و فرم لبخند، تصادفی نبوده و عملکرد مناسب دندانی و مجموعه ای متناسب از مراحل مختلف درمان از جمله تشخیص، هدف بیمار از ایجاد و طراحی لبخند و در نتیجه درمان نهایی باید مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد. طراحی لبخند دیجیتال (DSD) شاخه ای جدید و تخصصی از علم دنداپزشکی است که با استفاده از تکنولوژی وفن آوری های دیجیتال روز دنیا زیبایی را برای بیمار رقم می زند. 
 بیمارانی که برای بهبود وضعیت ترمیمی و یا زیبایی لبخند خود مراجعه می کنند، تکنولوژیDSD این امکان را می دهد که با توجه به هدف مورد نظر، بیماران خواسته های خود را بیان کنند و به عبارتی در روند درمانی مداخله نمایند؛ به همین دلیل بکارگیری این تکنولوژی نتایج بسیار خوبی را در سراسر جهان به دنبال داشته است.
 
 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چیست؟


بیمارانی که برای بهبود طرح لبخند خود مراجعه می کنند، طراحی لبخند دیجیتال (DSD) این امکان را فراهم می کند که خواسته های بیمار از ابتدا مطرح شود و متخصص زیبایی درک صحیحی از شیوه اجراحی طرح لبخند داشته باشد.در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) ، این امکان به بیمار داده میشود که از ابتدا در طرح درمان نهایی مشارکت داشته باشد و فرم لبخند نهایی خود را از ابتدا مشاهده نماید.


طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چقدر اهمیت دارد؟


طراحی لبخند دیجیتال (DSD) این امکان را فراهم می کند تادر صورت عدم رضایت بیمار، بتوان فرم نهایی را قبل از ساخته شدن و اجرا، تصحیح و بازیابی مجدد کرد.به همین دلیل این تکنولوژی در سراسر دنیا به طور روزافزونی در حال گسترش بوده و متخصصین زیبایی امروزه با این فن آوری منافع زیادی به همرا بیمار کسب خواهند کرد.


مزایای طراحی لبخند دیجیتال چیست؟


طراحی لبخند دیجیتال (DSD) منافع و مزایای زیادی برای بیمار به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-توانایی و بهبود کیفی تشخیصی بالا از طریق آنالیزو ارزیابی وضعیت ساختارهای داخل و خارج دهانی.
2-بهبود ارتباطات بین اعضای تیم درمانی اعم از تکنسین لابراتوار، متخصص زیبایی و بیمار 
3-امکان بررسی بهتر روند درمان از ابتدا تا انتهای درمان
 4-ایجاد تغییرات هنگام اجرای برنامه طراحی لبخند دیجیتال (DSD)
5- پیش بینی نتیجه نهایی ودر نتیجه بهتر شدن نتیجه بالینی  از طریق فن آوری های دیجیتال.
6- امکان تغییرات در مراحل ابتدایی و مطابق با نظر و سلیقه بیمار

 

امروزه داشتن یک دهان بدون مشکلات بیولوژیکی تنها ملاک رضایت بیماران عزیز نمی باشد و آنها خواهان داشتن یک لبخند زیبا و با هارمونی طبیعی و هماهنگ با اجزای صورت می باشند، که تمام نکات اشاره شده با طراحی لبخند دیجیتال (DSD) به دست می آید.متخصص زیبایی با به کار بستن و استفاده از فن آوری طراحی لبخند دیجیتال (DSD) موجبات رضایت بیشتر بیمار را فراهم می کند.


آیا بیمار در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) همکاری و شراکت دارد؟

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) به طور اخلاقی بیماران را در فرآیند طراحی و اجرای لبخند به کمک کامپیوتر و دیجیتال، دخیل می سازد و آنها را به عنوان فرد اصلی و طراح درمان با بیان اهداف، خواسته ها و انتظاراتی که دارد در کنار تیم متخصص زیبایی و تکنسین لابراتور شریک می کند.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - آیا بیمار در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) همکاری و شراکت دارد؟


این مشارکت در طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چگونه انجام می شود؟

همکاری و تعامل  بین بیمار و متخصص زیبایی توسط عکس ها و فیلم هایی که طی چند مرحله قبل و در حین درمان گرفته می شود ، صورت می پذیرد.نکته مهم دیگر بیان سلایق و دیدگاه بیمار و همینطور ایجاد هماهنگی لبخند بیمار با شخصیت و ذات درونی او می باشد که امروزه نکته جدید و مهمی بوده که مورد توجه بسیار قرار گرفته است.
 
 

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چگونه انجام می شود؟

 
 دندانپزشکان DSD از تمامی عواملی که نیاز است ، رضایت بیمار جلب شود به کمک یک دیدگاه هنری و بصری  و مجموعه ای از مهارت های مناسب که در دانشکده های تخصصی زیبایی و همین طور فراگیری دوره های تکمیلی در سراسر دنیا  ، می توانند برای هر بیمار بهترین طراحی و زیباترین حالت را ترسیم کند. 
سیستم DSD یا طراحی دیجیتال لبخند یک سیستم کاملاً منحصر به فرد می باشد که برای اولین بار طراحی لبخند بیمار به صورت کاملا دیجیتالی و توسط کامپیوتر و با برنامه های نرم افزاری خاص انجام می گیرد.بنابراین، مفهوم DSD اجازه می دهد تا دندانپزشکان برای اجرای لبخند دیجیتال که نشان دهنده شخصیت بیمار و زیبایی اوست بهترین راهکار را ارایه دهد. 

مفاهیم کل، براساس تجزیه و تحلیل اجزای های صورت و فرم لبخند و دندان بیمار، و هماهنگی بین اجزای چشم ،لب ، خط ابرو   با استفاده از مجموعه ای از پارامترهای از پیش تعیین شده از عکس های دیجیتال با کیفیت بسیار بالا و با هارمونی دقیق و نیز فیلم هایی که در این رابطه وجود دارد، می تواند درک ارتباط بین دندان ها، لثه ها، لب ها، لبخند با ویژگی های صورت در حرکت و با احساسات را به بهترین نحو به بیمار ارایه نماید.
 
کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی توانسته است با بهره گیری از طراحی لبخند دیجیتال (DSD) و با هدف جلب رضایت بیماران عزیز و مشارکت آنها در طرح لبخند نهایی ، خدمتی دیگر به مجموعه خدمات زیبایی خود بیفزاید.امید است مانند همیشه بیماران عزیزبا ارائه نظرات و پیشنهادات خود، بیش از پیش مار در انجام هرچه بهتر این وظیفه خطیر درمانی یاری برسانند. 
 

قیمت لمینت چقدر است؟

برای بسیاری از بیماران قیمت لمینت مهم می باشد اما به نظر اینجانب دکتر سجودی، آگاهی از مطالب تخصصی زیر بسیار مهمتر از قیمت لمینت می باشد.بعد از مطالعه این مطالب اختصاصی، ودر ادامه مقاله می توانید از قیمت لمینت دندان آگاهی حاصل کنید.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - قیمت لمینت چقدر است؟

 


لمینت دندان چیست؟

تعریف لمینت دندان : پوسته هایی ظریف و شیشه ای شکل و در عین حال با استحکام بسیار بالا می باشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندانها به کار می رود. مهم نیست که تا چه حد دندانهای شما ظاهر نازیبا و بهم ریخته ای داشته باشند.شما میتوانید با لمینت، آمیزه ای از هنر و زیبایی  را برای لبخند و دندانهای  خود خلق کنید همانند مرواریدی درخشان.
 

آیا لمینت دارای استحکام است؟

اگر دندانپزشک و تیم لابراتواری ایشان دارای تجربه و مهارت بالایی باشند ،حتی نازک ترین لمینت ها هم هرگز نمی شکنند.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - آیا لمینت دارای استحکام است؟

 

استحکام لمینت به چه عواملی بستگی دارد؟

این سوال بسیار خوبی است. استحکام لمینت به عوامل زیر مربوط می شود:
1- ارزیابی دقیق متخصص زیبایی از آرایش و چیدمان دندانها  
2- رابطه بسته شدن دو فک و میزان درگیری و همپوشانی دندانها
3- اندازه لمینت نسبت به دندان
4- استفاده از نانو ذرات جدید
5- استفاده از لمیتهای مختلف با توجه به  موقعیت های دندانی و فکی هر بیمار (عدم استفاده از یک نوع لمینت برای همه افراد)
6- میزان رعایت بهداشت فردی
7- میزان تراشی که باید برای هر دندان در نظر گرفت.(همه دندانها به یک نسبت نباید تراش داده شوند و برخی اصلا نیازی به تراش ندارند)

 

نازکی لمینت چقدر است؟

نازکی لمینت را می توانم به پوست تخم مرغ یا به لنزی بسیار نازک تشبیه کنم که در عین ظرافت باعث حفظ مینا و عملکرد دندان میشود.همانند لنزی که برای بیمار استفاده کاربردی فراوانی دارد و در عین حال از چشم و قرنیه بیمار نیز محافظت می کند.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - نازکی لمینت چقدر است؟

 

آیا به تراش دندان نیازی است؟

بسیاری از بیماران نگران تراش دندانهای خود می باشند. باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب های ارتقا یافته برای لمینت  و نیز به کارگیری نرم افزارطراحی لبخند ،میتوانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندانهای خود آگاهی یابید.
در بسیاری از موارد اگر میزان تخصص و تجربه متخصص زیبایی و تیم لابراتواری او در سطح بالایی باشد ، نیازی به تراش دندان ها نیست و با استفاده از لومینیرز و لمینت کانتکت لنز contact lens)) ، می توان در عین حفظ مینای دندان از تراش دندان خودداری نمود.

 

فیلم رضایتمندی آقای سامان تهامی دروازه بان تیم ملی جوانان

 

قیمت لمینت دندان سال 96 و قیمت لمینت دندان سال 97 در مرکز تخصصی زیبایی و ایمپلنت دکتر سجودی

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - قیمت لمینت دندان سال 96

قیمت کامپوزیت دندان سال 96 و قیمت کامپوزیت دندان سال 97  در مرکز تخصصی زیبایی و ایمپلنت دکتر سجودی

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - قیمت کامپوزیت دندان سال 96

 

قیمت لمینت دندان چقدر است؟

و اما مهمترین قسمت این مقاله از دیدگاه بیماران گرامی !!!!!
 قیمت لمینت دندان با توجه به نوع درمان هر فرد و اینکه هر فرد نوع خاصی از لمینت را میتواند استفاده کند، متفاوت می باشد.انواعی از سرامیکها که برای بیماران مختلف درنظر گرفته میشود به این شرح می باشد.
1-سرامیک های اکسید آلومینیوم    
2-سرامیک های دی سیلیکات لیتیوم
3-سرامیک های تقویت شده با لوسایت
4-سرامیک های فلدسپاتیک
5-سرامیک های کوارتز ساختگی 
6-لومینیرز
7-زیرکونیا با دستگاه  CAD-CAM

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - قیمت لمینت دندان چقدر است؟

 

این سرامیک ها با توجه به مقاومت های مختلف به شکست و مقاومت در برابر نیروهای فشاری و تطابقهای مختلف روی دندان ، دارای هزینه های ساخت متفاوت هستند.در این مقاله اختصاصی سعی براین شد که به طور مختصر  و با توجه به ادراک بیماران عزیز، مطالب علمی مطرح شود و سپس تصمیم گیری برای قیمت مد نظر قرار گیرد.

 

عواملی که بر قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارد؟


الف- میزان تراش دندان (حداقل تراش دندان و حفظ مینای دندان)
ب-  مقدار زمانی که هر متخصص زیبایی برای تراش دندان صرف می کند(به عنوان مثال برای تراش یک دندان کانین به زمان بیشتری نیاز است)
ج-  دقتی که برای تراش دندان باید داشته باشد تا بدون آسیب به دندان باشد. 
د- قرینه بودن فرم دندانها پس از تراش 
ه- در نظرگرفتن نوع تراش با توجه به نوع لمینت برای هر فرد که اختصاصی می باشد.
و- انتخاب نوع ماده قالبگیری برای حداکثر دقت و زمانی که برای ست شدن (setting time)هر ماده باید در نظر گرفته شود تا تغییرات ابعادی نداشته باشیم(در اثر تغییرات ابعادی نمی توان لمینت ایده آل و کاملا منطبق بر دندان ساخت)
ز- نوع شفافیت و ترکیب رنگ در یک لمینت و درخشندگی و فرم و رنگ طبیعی لمینت که دقیقا مانند دندان به نظر برسد. به همین منظور قیمت لمینت دندان از هر واحد ، 750 هزارتومان تا 1/650/000 تومان می تواند متغیر باشد.

 

فیلم توضیحات لمینت دندان توسط دکتر سجودی


 

انواع لمینت دندان و تفاوت آن ها:


لمینت به دو نوع تقسیم و ساخته شده که بر اساس جنس و ساخت متفاوت بوده

- لمینت سرامیکی : مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و ثبات رنگ بیشتری در مقایسه با کامپوزیت ها دارند و دارای ظاهر زیباتری هستند.  
- لمینت کامپوزیتی: ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آن ها ارزان تر بوده و تراش کمتر دندان را از جمله مزیت هایش میتوان دانست.

ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته میشوند که به آن ها سرامیکی گفته شده ونیری که از جنس کامپوزیت است در مطب به صورت مستقیم ساخته می شودکه به آن کامپوزیتی گفته شده.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان -  سفر رایگان

همچنین شما می توانید اطلاعات تکمیلی این پکیج فوق العاده را از اینجا نیز مشاهده نمایید لمینت دندان | قیمت لمینت دندان -  پکیج ویژه

 

شرایط درمان لمینت چیست:

چه افرادی می توانند از لمینت استفاده کنند و این درمان زیبایی را انجام دهند؟
باید بدانید که لمینت مشکلات دندان های قدامی را رفع کرده و کاربرد داشته و اگر دندانی با ضایعات زیادی همراه نباشد پس فقط درمان در حیطه ی مینای دندان بوده. یکی از شرایط مهمی که هست نبودن عادت های دهانی بیمار است که دندان قروچه میتواند باعث شکستگی های دندانی که لمینت شده شود و به مرور زمان به آن آسیب وارد کند.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - شرایط درمان لمینت چیست:

 

تراش دادن دندان در طی درمان  و قیمت لمینت دندان؟

تراش دادن دندان فرد به شکل و طرح اولیه ی دندان داشته و اینکه وضعیت دهانی فرد چگونه است و در مواقعی شاید تراش دادن دندان نیازی نباشد ولی در مواردی باید دندان تراش داده شود و مورد نیاز اشت و باید بسیار ظریف این کار انجام گیرد و حجم کمتری از دندان را تراشید. عوارض جانبی دارد؟ بسیاری از افراد این سوال را داشته که آیا لمینت با عوارضی هست و آسیبی به دندان وارد می کند یا نه؟

از جمله عوارضی که برای درمان لمنیت هست شامل:

1- حساسیت های مدت دار بعد از درمان:
درمان لمینت هم مانند بقیه ی درمان های ترمیم دندان با حساسیت گرما و سرما روبروست و بعداز مدت زمانی این حساسیت از بین رفته و از بین رفته.
2- شکستگی دندان لمینت شده:
برای اینکه طول عمر دندان درمان شده بالا رود باید فرد از ابتدا شرایط درمان را داشته باشد و به درستی انتخاب گردد و به بیماری های دهانی دچار نباشد تا از شکستگی دندان کاهش یابد و یکی از عواملی که طول عمر دندان را بالا میبرد نخوردن غذاهای سفت و گاز زدن های سخت بوده . اگر دندانی که درمان شده است و به علت های متفاوت با پریدگی و شکستگی همراه شود میتوان در ترمیم کردن آن با لمینت های سرامیکی و یا کامپوزیتی آن را اصلاح کرد.
3- تغییر رنگ لمینت:
با خوردن نوشیدنی ها و غذاهای رنگدار و کشیدن قلیان و سیگار و خوردن چای و قهوه در مرور زمان به تغییر رنگ دادن لبه های دندان منجر شده و هرچقدر که این مواد بیشتر مصرف میشوند تغییر رنگ دندان نیز بیشتر شده و تاثیر بیشتری میگذارد و با کم کردن خوردن این مواد رنگی به سلامت دندان خود اهمیت داده و از تغییر رنگ آن پیشگیری کرده.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - تراش دادن دندان

 

مراقبت های بعد از لمینت:

بعد از اینکه درمان انجام شد فرد باید مراقبت های دهانی لازم را به عمل آورده و با رعایت کردن بهداشت دندان ها از آسیب رسیدن به آن پیشگیری گردد. اگر نیاز به جرم گیری دندان پیدا شد باید به دندانپزشک خود اطلاع داد که دندانش لیمنت است و اگر جرم گیری را با استفاده از دستگاه انجام می دهد باید احتیاط کامل را انجام دهد. استفاده کردن بی رویه از دهان شویه ها که حاوی فلوراید ها هستند می تواند روی لمینت ها تاثیر گذاشته و قبل از استفاده از دهانشویه به متخصص دندانپزشکی خود اطلاع داده تا بر اساس تجویز دکتر استفاده شود. 
 

جایگزین شدن لمینت به جای ارتودنسی؟

در برخی از تبلیغات ادعا شده که لیمنت کردن میتواند جایگزینی برای ارتودنسی کردن باشد . که باید گفت با توجه به اینکه ارتودنسی عوارضی را بر روی دندان ها گذاشته و با تحلیل دادن ریشه ی دندان ها شده و در برخی موارد با مشکلات قبلی بازگشت شده و اگر براکت های روی دندان ها برداشته شوند به حالت قبلی بازگشته انجام دادن لمینت میتواند جایگزینی برای ارتودنسی باشد زیرا مدت زمان کمتری را برده و درمان خوبی است.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - جایگزین شدن لمینت به جای ارتودنسی؟

 

طول عمر دندان لمینت شده؟

در بیشتر موارد افراد سوال می کنند که ممکن است لمینت از دندان جدا شود و یا در مرور زمان پوسیده شود که باید گفت لمینت که به درستی نصب شود و طراحی دقیقی داشته باشد هیچوقت از دندان جدا نمی شود ولی اگر به درستی نصب و طراحی نشود احتمال جداشدنش وجود داشته. اگر محیط دهان با تغییرات گرما و سرما روبرو شود باعث جداشدن لمینت شده و باید کارهای مراقبتی لازم را انجام داد تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری گردد.
 
از گاز زدن و جویدن ته دیگ ها و میوه های سفت باید خودداری کرد و مراقبت های لازم آن انجام گیرد تا عمر لمینت دندان افزایش پیدا کند.دندانی که روی آن ترمیم لمینت انجام شده به همان اندازه پوسیده می شود که دندان طبیعی می پوسد و به همان اندازه که به دندان طبیعی اهمیت بهداشتی داده میشود باید به دندان درمان شده نیز داد تا سالم بماند.

لمینت به عنوان پوششی است که فقط روی دندان را در بر گرفته و اگر بهداشت دهان رعایت نشود باعث ایجاد پلاک میکروبی در آن شده و پوسیده شود و باید آن را از پشت ترمیم کرد. در برخی افراد پوسیدگی دندان های جلویی قبلا اتفاق افتاده است و اگر روی دندان های جلویی لمینت انجام شود باعث کم کردن میزان پوسیدگی دندان شده و با استفاده از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از پوسیدگی های دندان پیشگیری کرد.

لمینت دندان در واقع به منظور ایجاد دندان هایی زیبا و خوش فرم به کار گرفته می شود . افراد زیادی هستند که آرزوی داشتن یک لبخند زیبا به واسطه داشتن دندان هایی بد شکل و رنگ برایشان تبدیل به یک  افسانه شده است. با پیشرفت روز افزون علم پزشکب خوشبختانه در زمینه دندانپزشکی نیز تغییر و تحولات زیادی انجام شده و امروزه با معجزه ای به نام لمینت شما براحتی می توانید دندان هایی زیبا و خوش فرم و خوش رنگ را تجربه نمایید.
 
اما در زیر به تعریف جامع تری در مورد لمینت دندان پرداخته ایم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود: قبل از اینکه بخواهیم دقیقا توضیح دهیم که لمینت چیست و اصولا چه افرادی لازم است تا از ان استفاده نمایند و شاید مهمترین سوالی که در ذهن شما هم آمده است قیمت لمینت دندان چقدر است و.... ابتدا توضیح خواهیم داد که آیا لمینت دندان آسیبی به دندان های می رساند یا خیر؟

 

فیلم رضایتمندی بیمار مقیم کشور کانادا از انجام لمینت در مطب دکتر سجودی

 

لمینت دندان

موادی هم رنگ با دندان که برای اصلاح فرم دندان ها و همچنین بستن بخش هایی که بین آنها زیاد فاصله افتاده و حتی برای هم رنگ کردن بخش هایی از دندان مورد استفاده قرار می گیرد را لمینت می گویند. لامینت در واقع  از دو جنس ساخته می شود: یا کامپوزیت هستند و در مطب ساخته می شوند و یا از جنس سرامیکی می باشند.
 
با توجه به اینکه توسط لمینت دندان می توان دندان هایی فوق العاده زیبا را ایجاد کرد که در ان کمترین تراش بروی دندان صورت گرفته لذا شاید اولین راه و طرح درمانی در جهت از بین بردن شکل و فرم بد دندان چیزی جز لمینت نباشد.

اما سوال دیگری که مطرح می شود این است که میان لمینت کامپوزیتی و مدل سرامیکی چه تفاوت هایی می تواند وجود داشته باشد؟ اینگونه می توان گفت که در واقع لمینت دندان که از جنس سرامیکی ساخته شده است دارای مقاومت بالاتری بوده و همچنین دارای ثبات رنگ بیشتری نسبت به مدل کامپوزیتی خود دارد.در واقع می توان گفت مدل سرامیکی نسبت به مدل کامپوزیتی دارای زیبایی بیشتری است.

قیمت لمینت دندان این روزها بسیار بستگی به مواد اولیه ان دارد و اینکه با چه کیفیتی این مواد ارائه می شود. شما نیز قبل از اینکه تصمیم به این کار بگرید حتما با یک دندانپزشک متخصص مشورت های لازم را در این خصوص انجام دهید. لمینت دندان کامپوزیتی دارای ثبات رنگ به تناسب کمتری بوده و کیفیت ان نسبت به مدل سرامیکی کمی پایین تر استبرای همین منظور در قیمت نهایی نیز مدل کامپوزیتی ارزان تر است نسبت به مدل سرامیکی.

اما سوال مهم اینجا است که اصولا چه کسانی شرایط استفاده از لمینت را دارند؟ از این روش در واقع برای از بین بردن مشکلات خفیف تا حالت متوسط دندان های قدامی استفاده می شود. البته شما اگر دارای عادت دهانی خاصی هستید مانند دندان قورچه باید بدانید که این امر موجب از بین رفتن و یا شکستن زودهنگام لمینت خواهد شد.

یکی از مهمترین سوالاتی که در این مورد مطرح می شود این است که در هنگام استفاده از لمینت دندان آیا دندان اصلی را باید تراش داد؟ جواب این سوال باز می گردد که به نوع و شکل و فرم دندانی که قرار است بروی ان کار شود. گاهی نیاز است تا کمی سطح دندان تراش داده شود و گاهی هم ممکن است اصلا نیازی به این کار نباشد. در کل اگر هم  قرار باشد تراشی بروی دندان ها ایجاد شود باید بدانید حجم ان نسبت به زمانی که می خواهید روکش بروی دندان های قرار دهید بسیار کمتر است.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - لمینت دندان

در این بخش سعی کرده ایم تمام عوارض احتمالی لمینت دندان را برای شما عنوان نماییم:

1-بعد از اینکه درمان لمینت پایان یافت ممکن است دندان های شما نسبت به سرما و گرما کمی حساس تر از قبل شده باشند.البته باید کمی صبور باشید تا پس از مدتی این مشکل برطرف شود.

2-از دیگر مشکلات این روش این است که لمینت دچار شکستگی شود.باید گفت مهمترین دلیل شکستگی لمینت دندان در واقع خود بیمار است.اگر در طول عمر خود به خوبی از ان محافظت نماید بعید است که دچار چنینی مشکلی شود.بعد زا اینکه شما در دندان های خود لمینت استفاده کردید باید به برخی از موارد توجه بیشتری داشته باشید:
مثلا از گاز گرفتن غذاهای سفت جدا خوددداری نمایید.از خوردن و جویدن یخ خودداری کنید.در هر صورت این اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ دهد و اگر برای شما نیز اتافق افتاد می توانید دوباره با لمینت کامپوزیتی و یا سرامیکی به ترمیمی بافت شکسته شده بپردازید.

3-از دیگر مشکلاتی که ممکن است بعد از سال ها استفاده از لمینت دندان برای شما پیش آید این است که رنگ مواد به کار رفته دچار تغییر شود.معمولا مصرف چای و قوه و سیگار کشیدن و عواملی از این دست باعث تغییر رنگ تدریجی لمینت خواهند شد.در واقع شما در طول مدت قرار گرفتن لمینت در دهانتان هر چقدر از این موادی که رد بالا اشاره کردیم بیشتر مصرف کنید احتمال تغییر رنگ لمینت شما بیشتر خواهد شد.
 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - عوارض احتمالی لمینت دندان


اما اگر با توجه به قیمت لمینت دندان اقدام به این کار نمودید بهتر است بدانید که باید اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید این ترمیم درمانی را به خوبی از ان محافظت کرده و آسیبی به بدان وارد نشود.شما علاوه بر اینکه می بایست اصول اولیه بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نمایید باید در صورت استفاده از دستگاه های جرم گیر با ملاحظه  و دقت بلایی اقدام به این کار نمایید. دقت نمایید اگر اهل استفاده از دهان شویه هستید باید بدانید که برخی از این مواد بروی مواد لمینت دندان تاثیثرات منفی می گذارند.پیشنهاد می کنیم بدین منظور و قبل زا استفاده از هر دهان شویه ایی حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

در برخی از تبلیغات ملاحضه می شود که ادعا کرده اند می تواند از روش لمینت به جای درمان ارتودنسی استفاده نمود.این در حالیست که اگر بیمار دارای مشکلات اکلوزالی نباشد و همچنین رشد فکین او به حد نهایی خود رسیده باشد می توان امیدوار بود که از لمینت به جای طرح ارتودنسی استفاده نمود.به نظر میرسد با رعایت دقیق نکات پزشکی می توان با اطمینان خاطر از لمینت دندان به عنوان جایگزینی مناسب استفاده کرد.
 
همانطور که از روش درمان این پوسته ی زیبایی مطلع هستید باید برای چسباندن لمینت دندان بر روی دندان از تراشیدن یک لایه روی دندان استفاده کرد و در برخی مواقع نیازی به این کار نبوده و لایه ای را از روی دندان برنمیدارند ولی در اکثر اوقات مجبور به این کار میشوند تا سطح دندان را صیقلی و مناسب کرده و اگر رنگ تیره ای داشته باشد باید کاملا از روی دندان برداشته شود.

اینکه این درمان تا چه میزانی عوارض دارد بستگی به بیمار داشته که چه نوع دندانی دارد و بر طبق آن این درمان انجام میشود. دندانپزشک با انجام دادن پوشش مناسب بر روی دندان از عوارض آن کاسته و به حفظ و گهداری دندان کمک کند. اما اگر لمینت به درستی روی دندان قرار نگیرد باعث پوسیدگی زودهنگام شده و طرح درمان باید کامل شود تا این لمینت روی دندان با مشکل مواجه نشود.

 

سوال رایجی که پرسیده می شود این است که آیا لمینت به مرور زمان رنگ می گیرد؟

باید گفت پوسته ی لمینت نیز مانند دندان طبیعی بوده و با خوردن مواد غذایی رنگدار تغییر رنگ داده ولی این نوع حالات ارتباط مستقیم با جنس و ساخت لمینت داشته و اگر از مواد خوب و مناسب و مرغوب ساخته شده باشد بسیار سخت تر رنگش تغییر میکند و نوع درمانی که انجام گرفته نیز موثر بوده و بعد از آن بهداشت فردی دهانی اصل اساسی را به خود اختصاص داده و با رعایت کردن بهداشت دندان ها میتوان از تغییر رنگ آن پیشگیری کرد.

اگر فردی سیگار میکشد یا قهوه و مواد رنگ دار وارد دهان خود میکند بی شک تاثیر بسزایی در تغییر رنگ ای پوسته داشته و باید به خوبی مراقبت های روزانه را انجام دهد و هرساله به پزشک معالج خود مراجعه کند و در صورت بروز مشکل آنرا پیشگیری و درمان کرد.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان - آیا لمینت به مرور زمان رنگ می گیرد؟

 

لمینت دندان:

یکی از مهم ترین درمان های زیبایی لمینت است که روی سطح جلویی دندان را پوشش می دهد. اگر دندانی دچار شکستگی، بدرنگی، ترک خوردگی، کجی و بدشکلی باشد برای برطرف کردن این قبیل مشکلات میتوان از این پوسته استفاده کرد و در مواردی میتوان به جای استفاده از ارتودنسی از لمینت بکار برد و درمان مطمئن تر و کم هزینه تر و سریعتری را انجام داد.
 

انواع لمینت دندان:

1) سرامیکی 
 2) کامپوزیتی

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان -  اینفوگرافیک ایمپلنت

               برای مشاهده کامل تصویر کلیک کنید

 

لمینت دندان سرامیکی:

لمینت دندان سرامیکی از یک لایه ی نازک شامل شده که حدود 2 میلیمتر است که با جنس پرسلن چینی ساخته شده که از سرامیک خاصی است و بعد از اینکه با تراشیدن دندان روی آن چسبانده می شود بعد از قالبگیری در لابراتور ساخته شده و در قسمت جلویی دندان قرار گرفته.
 

لمینت دندان کامپوزیتی:

برای بکار گذاشتن این نوع پوسته نیازی به قالب گرفتن و لابراتور نیست و شاید نیازی هم به تراشیدن دندان نباشد و به صورت مستقیم کامپوزیت را با استفاده از اشعه  روی دندان می چسبانند و به صورت لایه ای محافظ روی مینای دندان قرار بگیرد. در مواردی که دندان ها با شکستگی و ترک های ریز یا تحلیل رفتن مواجه باشند استفاده از لمینت دندان کامپوزیت میتواند از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و به عنوان محافظ روی دندان های آسیب دیده را گرفته و برای مینای دندان مفید باشد.

به منظور افزایش طول عمر لمینت ها از تکنیک های روز دندانپزشکی با کیفیت بالا تاثیر گرفته تا جلوه ی طبیعی و به همان مقدار کارایی بالا را ارائه دهد زیرا بعد از انجام درمان دندان ها بسیار خوش فرم و مرتب و خوش رنگ میشوند و از درخشندگی خاصی در هنگام لبخند زدن و حرف زدن برخوردار میشود که بسیار قابل دید است و زیبایی خاصی داشته که با ظاهر قبلی بسیار متفاوت است.
 

قیمت لمینت دندان کامپوزیتی:

این پوسته ی نازک می تواند با دو مواد خاص ساخته شود تا روی سطح خارجی دندان گذاشته شود و بعد از آن باند شود. اگر از لمینت کامپوزیتی استفاده میشود باید برای پرکردن دندان نیز از همان رنگ استفاده کرد و مدت درمان بیشتر میشود تا بتواند بر روی دندان ها کار کند تا بر اساس شکل و فرم صورت این هماهنگی را انجام دهد و با توجه به تجربه ای که دندانپزشک دارد می تواند در یک جلسه از درمان دندان ها را ردیف کند و بعد از آن با رعایت کردن بهداشت دهانی درمان را موفق کند زیرا در صورت رعایت نکردن بهدشت در کوتاه مدت این درمان شکست خورده و با لکه هایی بر روی دندان روبرو خواهد شد و باعث پوسیدگی هایی شده و شاید استفاده نکردن از مواد مرغوب در این نوع لمینت دندان منجر شود.
 

لمینت سرامیکی:

این نوع پوسته از جنس سرامیک و پرسلن ساخته شده است و با باندهای خاصی بر روی سطح دندانی که تراشیده میشود نصب میشود و این لمینت دندانی در لابراتور ساخته میشود و بعد از قالبگیری کردن دندان منتقل شده. این نوع لمینت از نما و ظاهر بسیار زیبایی برخوردار بوده و نور را به دندان منعکس می کند. از مزایایی که میتوان نام برد مقاوم بودنش در برابر مواد غذایی رنگ دار است و به دلیل سطح صیقلی که دارد لکه پذیری کمتری داشته.


 مواقع استفاده از لمینت دندان:

- اگر دندانی تغییر رنگ زیادی دیده باشد و نمای دندان فرد را زشت کرده باشد و این تغییر رنگ میتواند از مواد غذاییو سیگار یا نوشیدن قهوه و یا ضرب دیدگی یا عصب کشی ناقص بوجود آمده باشد .
- اگر دندان ها ترک خورده باشند و لبه های شکسته ای داشته باشند برای یکدست کردن و فر بخشیدن به ترتیب آن ها کاربرد داشته.
- کاهش دادن فاصله ی بین دندان ها در صورت نیاز.
- تصحیح کردن طرح لبخند بر اساس تقاضای بیمار.
- درمان نامرتبی های جزئی دندان های فک جلوی میتوان از لمینت دندان بکار گرفت.
 
باید به این نکته توجه داشت که اگر از لمینت برای درمان و در صورت نیاز بکار گرفته نشود و فقط جنبه ی زیبایی داشته باشد به دلیل ساییده شدن دندان ها با حساسیت روبرو شده که با انجام این درمان مشکل رفع میشود زیرا با قرار گرفتن روی سطح دندان از مینای دندان محافظت کرده و به عنوان یک لایه نازک است.
 

قیمت لمینت دندان:

این نوع درمان زیبایی دارای دو نوع مختلف لمینت سرامیکی و کامپوزیتی است که با مواد های خاصی از قبیل سرامیک یا پرسلن و کامپوزیت ساخته میشوند که براساس موادی که در آن ها بکار رفته کیفیت آن ها نیز متفاوت بوده و قیمت لمینت دندان را تغییر می دهد. برای اطلاع گرفتن از این نوع تعرفه ها باید طرف قرار داد سازمان ها، نهادها یا بیمه های درمانی مختلف بوده و با توجه به خدمات دندانپزشکی که هست این قمیت تغییر پیدا می کند.


مواردی که بر قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارد:

– سازمان ها و بیمه های دمانی مختلف که طرف قرار داد هستند
– میزان تعرفه های دندانپزشکی
– لیست و برنامه دندانزشکان
– تجربه و سابقه ی کاری دندانپزشک
– تجهیزات و مرغوبیت لوازم و مواد کار
 
قیمت لمینت دندان بستگی به درصد آسیب دیدگی دندان داشته تا بر اسااس آن نیاز باشد به چه میزانی روی درمان وقت گذاشت و از چه مقدار مهارتی استفاده کرده که به مراتب قیمت را تغییر می دهد.
 

موارد عدم استفاده از لمینت:

– بیمارانی که دندان قروچه میکنند و یا عدت های جویدنی دارند.
– دندان های ناسالمی داشته باشد و به این دلیل نمیتواند انتخاب درستی برای به کار گذاشتن لمینت داشته باشد و یا مشکلات عفونت های لثه ای داشته باشد و یا حجم زیادی از دندان هایش پوسیده باشند و قبل از آن باید مشکلات دندان ها رفع شود و بعد از آن اقدام به گذاشتن این پوسته کرد و به مراتب همین درمان قیمت لمینت دندانتغییر کرده و هر کدام از ترمیم و درمان ها جداگانه تعیین میشوند.
– اگر سایش مینای دندان شدید باشد انجام دادن لمینت با شکست روبرو میشود و فقط هزینه ی درمان از دست میرود و انتخاب درستی نبوده و در صورت به کار گذاشتن لیمنت دندان باید بهداشت دهانی توسط بیمار انجام گیرد و قبل از آن ملاحظه ی لازم جهت نگهداری دندان داده شود.
 

لمینت

– با رعایت کردن اصول بهداشتی و نحوه ی درست مسواک و استفاده از نخ دندان و خمیردندان ها و دهانشویه هایی که توسط دندانپزشک تجویز میشود می تواند به سالم ماندن لمینت کمک کند.
– از وارد کردن ضربه و فشار و شکستن اجسام سهت با دندانی که درمان شده خودداری کرده و مواد سخت مثل تخمه و یخ و جویدن ناخن باید اجتناب گردد زیرا درصورت آسیب دیدگی باید ترمیم انجام گیرد و قیمت لمینت دندان افزایش پیدا می کند.
– استفاده ی حداقل از مواد رنگدار در غذا و نوشیدنی ها
– بیماری که دندان قروچه میکند نمی تواند به این نوع درمان بر روی دندان های خود صورت دهد.
 
 

معایب لمینت دندان:

به این دلیل که لمینت به صورت لایه ی بسیار نازکی با استفاده از چسب و باند بر روی سطح دندان برش داده شده نصب میشود قابل جداسازی است اگر شکسته شود باید به نزد دندانپزشک مراجعه گردد تا ترمیم لازم به صورت مجدد انجام گیرد و در این صورت قیمت لمینت دندان افزایش پیدا کرده. یکی از ترس های عمده ی بیمارانی که این درمان را انجام می دهند استرس از کنده شدنش باشد. اگر لمینت از روی دندان جدا شد و یا کنده شد باید آنرا در یک دستمال تمیز قرار داد و به نزد دکتر رفت تا درصورتی که امکان دارد آنرا مجددا نصب کند.
 
بعد از اینکه این درمان روی دندان انجام گرفت دیگر قابل برگشت نبوده زیرا قسمتی از دندان ساییده شده و با تراشیدن آن حالت اولیه ی را ندارد و نمای زیبایی آن کاسته شده . لمینت به این دلیل که باعث زیبایی شکل دندان میشود بیمار حالت اولیه و قبلی دندان خود را فراموش میکند و در مواردی حتی ممکن است که از یاد برده باشد که روی دندانش این پوسته بکار رفته است و با زیبا سازی ظاهر لبخند بیمار افزایش پیدا کرده و باعث شادی و اعتماد بنفس فرد شده .
 
از درمان های متعدد زیبایی لامینت ونیر است که با قیمت های مختلفی انجام میگیرد و با زیباتر کردن دندان های قدامی به صورت طبیعی و هم رنگ با بقیه ی دندان ها طرح لبخند را ایده آل کرده و به اصلاح امروزه آن را هنرپیشه ای کرده .برخی از مراجعه کنندگان تمایل به کسب اطلاع از لمینت و قیمت لیمنت دندان و نوع درمان دارند و اینکه مزایا و معایب آنرا مورد بررسی قرار دهند و اینکه آیا واجد شرایط لازم برای انجام این نوع ترمیم دارند یا نه !

در توضیح اینکه لمینت یا ونیر دندانی را نوعی لایه ی نازک گویند که به سطح دندان چسبیده می شود و باعث نمادار شدن دندان ها شده و آن را طبیعی و شفاف می کند. قابل ذکر است که دندان طبیعی دارای 3 قسمت مینا ، عاج و پالپ که بافت زنده نیز گفته میشود تشکیل شده و این مینای دندان به صورت شیشه ای عاج را در بر گرفته و آنرا پوشانده است و برای بکار گذاشتن این پوسته روی دندان باید مینای دندان را تراش داد و تا حدی از آن را برداشت تا بتوان ونیر را بر آن چسباند تا نمای طبیعی بدهد و شفاف و صیقلی شود.
 

مشاوره رایگان برای ویزیت کردن بیمار جهت بکارگرفتن لمینت روی دندان:

در هنگام صحبت کردن با افراد دیگر در صورت مشکل دار بودن دندان ها از نظر ظاهری و یا کج بودن و شکسته بودن و بدرنگ بودنشان فرد به جای توجه به صورت شما به دندان های شما که در خط دیدش وجود دارند می شود. بسیاری از افراد با توجه به مشکلاتی که دارند در هنگام غذا خوردن وصحبت کردن در جمع و حضور در اجتماع با مشکل مواجه میشوند و شاید ازحضور اجتناب کنند . این دسته از افرا خواهان درمان این وضعیت خود هستند تا ظاهر خود را درمان کنند.

امروزه با وجود درمان های زیبایی متعدد و پیشرفت در امر پزشکی و دندانپزشکی به راحتی میتوان هر نوع درمانی را انجام داد تا بتوان تمام دندان های خود را حفظ کرد و از خارج کردن از دهان خودداری کرد و از راه های درمانی و ترمیم استفاده کند. یکی از این روش های درمانی انجام ونیر روی دندان هاست که با توجه به وضعیت دندان های فرد قیمت لمینت دندان محاسبه میشود زیرا بعد از درمان بیمار با تیرگی و مشکلات لثه خدافطی میکند و ظاهر زیبایی را در لبخند خود بوجود می آورد.
 
زیبایی از مهمترین چیزهایی است که در این عصر با سرعت بسیار زیادی در حال رشد و توسعه است.این زیبایی حتی توانسته با علم های همچون علم پزشکی ادقام شود و به صورت رشته ای مجزا پدیدار شود.اکنون می خواهیم به این مسئله بپردازیم که آیا یزی به نام زیبایی در علمی مانند دندانپزشکی وجد دارد؟ ودر صورت وجود آیا دوام و مقاومت کافی دارند؟ و آیا اینکه اصلا می توانند همانند خود دندان طبیعی خودنمایی کنند؟ در صورتی که پاسخ همه سوال های بالا مثبت باشد آیا این گونه موارد برای انسان ضرر دارند و یا بی ضررند؟

در پاسخ به تمامی این سوالات می توان گفت که بله.امروزه می توان شاهد افزایش زیبایی توسط شاخه ای به نام لمینت دندان بود.این شاخه به بررسی دندان ها و افزایش زیبایی ظاهری در آنها می شود به طوری که در کمترین زمین ممکن بیشترین زیبایی را به فرد بدهد. در مورد نحوه کار لمینت می توان اینگونه توضیح داد که با استفاده از این روش مدرن و امروزی، لایه ای را بر روی سطح دندان قرار خواهند داد که باعث زیبایی می شود.این لایه ممکن است از جنس سرامیکی و یا کامپوزیتی باشد.نمونه سرامیکی از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است و در لابراتوارهای مخصوص دندانپزشکی توسید می شوند.
 
این نمونه دارای جنسی سخت و محکم هستند و از بهترین نمونه ها برای داشتن یک دندان سفید و جذاب می باشند.اما این مورد تنها یک عیب دارد که موجب شده افراد زیادی سمت آن نروند و آن هم قیمت نسبتا بالایی است که برای نوع سرامیکی در نظر گرفته شده است.در مقابل افرادی که نمی خواهند تا این حد هزینه کنند، می توانند از نمونه و جنس دیگری که همان نمونه کامپوزیتی باشد، استفاده کنند. نمونه کامپوزیتی نیز تا حدودی می تواند پاسخگوی نیاز افراد باشد البته با این تفاوت که از جنس کامپوزیت است و ساخت آن دیگر نیازی به لابراتوارهای خاص ندارد و حتی در مطب های دندانپزشکی می تواند تولید و مورد استفاده قرار گیرد.این نمونه نیز دارای مقاومت می باشد ولی استحکام آن به اندازه نمونه سرامیکی نمی باشد.

برای اینکه شخص بتواند ظاهری زیبا و جذاب را برای خود درست کند، باید به این نکته توجه داشته باشد که بهداشت دندانی را به خوبی رعایت کند. گفتنی است که افرادی که دارای سن پایین هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند. کودکان و نوجوانانی که به سن بلوغ نرسیده اند، نیازی نیست که به فکر زیبایی دندان ها باشند چرا که دندان های آنها هنوز به موقعیت و شرایط تثبیت شده ای نرسیده است و ممکن است تا سالیان بعد تغییر و تحولاتی دردندان های آنها ایجاد شود.
 

قیمت لمینت دندان

علاوه بر آن دندان های شیری چندین مرتبه رویش می کنند و مجددا از بین میروند تا جای خود را به دندان های جدید بدهند.این عمل آنقدر اتفاق می افتد تا دندان های اصلی شروع به پدیدار شدن نمایند.


برخی نکاتی که باید بعد از لمینت دندان رعایت کرد از این قبیل هستند:

رعایت کردن مواد غذایی و خوراکی هایی که در طول روز مورد مصرف قرار می گیرند.خوراکی ها نقش بسیار مهمی در زیبایی دندان و همینطور سلامت دندان ها دارند.توصیه می شود در این زمینه تحقیقاتی انجام دهید و یا با راهنمایی پزشک متخصص یک برنامه غذایی مناسب برای خود انتخاب کنید.
 
در اغلب موارد به افراد توصیه می شود که پس از آنکه عمل زیبا سازی دندان ها را انجام دادند، از موادی مانند سیب زمینی و نان و غیره به صورت متعادل استفاده کنند.زیرا موادی که دارای نشاسته هستند بر روی دندان اثر تخریبی می گذارند.البته مصرف معمولی و متعادل آنها هیچ ضرری ندارد.حتی بعد از انجام عمل زیبا سازی دندان ها باید از خورن بی رویه موادی همچون سیب زمینی ها اجتناب کرد.

لمینت دندان تشکیل شده از یک لایه از جنس سرامیکی و یا کامپوزیتی بر روی دندان است.درست است که این لایه به راحتی لکه های دندان را پوشش خواهد داد اما این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و نکات مخصوص به نگهداری از آنها، این روکش ها پس از مدتی عمر خود را از دست خواهند داد و پس از مدتی نابود می شوند.

ممکن است برایتان سوال شود که در صورتی که مواد مضر برای دندان استفاده نکنید و یا به طور متعادل و اصولی استفاده کنید و بهداشت دندان ها را نیز رعایت کنید، عمر مفید لمینت دندان چقدر خواهد بود؟مسلما هرچه مراقبت بیشتر باشد طول عمر نیز افزایش پیدا می کند.اما نباید این نکته را از یاد برد که در هر صورت دیر یا زود این روکش ها از بین خواهند رفت زیرا عمرشان همانند عمر دندان نیست.
 
دندان از سفت ترین و سخت ترین موادی است که در جهان تا کنون کشف شده است.این ماده محکم می تواند تا سالیان سال دوام بیاورد اما در صورتی که غذاها درون دهان بمانند، اسیدی تولید می کنند که باعث نابودی دندان می شود.

روکش های لمینت به صورتی هستند که به اندازه دندان بیمار ساخته و پرداخته می شوند و بنابر این چندان تفاوتی بین دندان های ریز و درشت برای این کار وجود ندارد.لمینت دندان از جمله رشته هایی است که در زمینه دندانپزشکی زیبایی بحث می کند.استفاده از روکش های لمینت تنها جنبه تزئینی دارند و ربطی به درمان در فرد ندارند.

اما برای نگهداری هرچه بهتر لمینت دندان، بهتر است از نوشیدنی هایی که برای دندان ضرر دارند کمتر استفاده شود.همانطور که میدانید یکی از اصلی ترین عوامل در ایجاد لکه بر روی دندان ها نوشیدنی ها هستند.این نوشیدنی ها با ایجاد جرم بر روی سطح دندان باعث کثیفی آن می شوند و در صورتی که آن جرم در زمان لازم پاک نشود، مرتبا به آن اضافه خواهد شد و بنابر این برای از بین بردن آن نیاز به روش هایی همچون جرمگیری و لمینت است.
 
نوشیدنی هایی همچون قهوه و نوشیدنی های الکلی می توانند بر روی لایه کار گذاشته شده بر روی دندان نیز تاثیر بگذارند.در نتیجه لمینت نیز در اثر استفاده بیش از حد این نوشیدنی ها و عدم رعایت بهداشت می تواند آسیب ببینت.اما در صورتی که پس از هر بار مصرف این گونه نوشیدنی ها مسواک زده شود، طول عمر لمینت افزایش پیدا خواهد کرد. لمینت برای روی دندان بکار رفته و سطح دندان از بافت های طبیعی است و با رعایت نکردن بهداشت دهانی باعث پلاک میکروبی شود. اگر دندانی که لمینت شده باشد پوسیده شود میتوان آنا ترمیم کرد و مشکلی را ایجاد نکرده.

اگر دندان های جلو احتمال پوسیدگی از قبل را داشته باشد با انجام لمینت نیز پوسیده شده و میتوان با مراقبت های دهانی و مسواک و نخ دندان از بروز میکروب و پلاک های مجتمع جلوگیری کرد و لمینت میتواند یکی از راه های کم کردن پوسیدگی دندان ها شود. با پیشرفتی که در علم میسر شده است می توان به درمان های با کیفیت بالا دست پیدا کرد و رضایت افراد را جمع کرد و بیشترین رضایت از دندانپزشکان است که با پیشرفت در زمینه های زیبایی با تکنیک و مواد و تجهیزاتی که هرروزه افزوده می شوند درمان های بهتری را انجام داده و بیشترین سهم را لمینت دندان به خود اختصاص داده و بعد از ورود این نوع درمان به عرضه ی پزشکی انقلابی را در درمان به عمل آورد و یکی از موارد زیبایی دندان به حساب می آید.

یکی از روش های ترمیم و درمانی دندان لمینت است که با برجسته ترین پزشکان در این زمینه گفتگو شده و گفته های آن ها را در این زمینه میگوییم.برای از بین بردن و اصلاح کردن بدرنگی ها، بدشکلی ها، بهم ریخته بودن دندان ها، درست کردن فاصله ی بین دندانی از لمینت استفاده شده .لمینت به صورت روکشی از جنس برسلن چینی داشته و با استفاده از چسبهای خاصی به رنگ دندان درآمده و با تراش کمی به دندان می چسبد.

یکی از راه های اساسی و ترمیم درمانی زیبایی دندانپزشکی هالیوودی میتواند لمینت باشد و بعد از آن به درمان زیبایی دندان معروف شد . پوسته های لمینت از جنس آکریل ساخته شده و برای فیلمبرداری کردن از بازیگران به کار گذاشته شده و این پوسته با این جنس به راحتی از روی دندان ها جدا شده و بصورت دائمی نمی باشد ولی لمینت که از جنس برسلن است به صورت دائمی بوده و روی دندان ها می چسبد.

در عرضه ی بازیگری یکی از سرگرمی های زیبایی در میان بازیگران درمان لمینت بوده که در بین مردم فراگیر شده و این ترمیم زیبایی به بیست سال پیش بوده و برای ستارگان سینما به نوعی سرگرمی محسوب شده تا لبخند زیباتری را داشته باشند.
 

چه افرادی متقاضی لمینت هستند:

افراد زیادی هستند که از وضعیت دندانی خود راضی نیستند و برای داشتن زیبایی و لبخند خود متقاضی درمان لمینت هستند و برای در هم ریختگی دندان های خود که نمایان هستند کاربرد داشته. هرچقدر که این درهم ریختگی های دندانی بیشتر باشند مشکلات درمانی نیز بیشتر شده. یکی از علت های اساسی برای تقاضای لمینت درهم بودن دندان های جلویی است که هنگام صحبت کردن و یا خندین دیده شده و منظره ای ناخوشایند را به چهره ی فرد می دهد.

در مواردی که تمیز کردن فاصله ی بین دندانی مشکل باشد و به پوسیدگی و التهاب منجر شده در لثه ی جلویی میتواند آسیب وارد کند و در مواردی صحبت کردن را با مشکل روبرو می کند و برای درمان این نوع مشکل باید لمینت بکار برد و در مواردی بعد از آن از روکش ها ی سرامیکی و یا درمان های ارتودنسی کمک گرفت.

دسته ای از افراد با مشکل فواصل بین دندان هایشان مواجه هستند و با لبخند زدن این فاصله نمایان شده و این نوع فاصله ی بین دندانی اگر از نوع متوسط و خفیف باشد شاید نیاز نباشد ولی اگر فاصله ی زیادی داشته باشد و یا فاصله ی بسیار کمی باشد که باعث روی هم رفتگی دندان های جلو شود برای درمان باید از ارتودنسی و بعد از روکش استفاده کرد و برای از بین بردن لک ها و بد رنگی ها نیز از لمینت استفاده کرد.

افرادی که دندان هایشان به سرعت رنگ میگیرند باید لمینت بکار برد زیرا در این دسته دندان ها درمان با بلچینگ موفقیت آمیز نبوده و با استفاده از لمینت می توان سطح آن را صیقلی کرد و کاربرد بیشتر آن در دندان های فک بالایی جلو است و اگر روی دندان های پرشده رنگ های خوبی از مواد پرکردنی نباشد میتوان آن ها را برداشت و با استفاده از این پوسته آن ها را به صورت یکدست پوشش داد و یکی دیگر از موارد قابل درمان کوتاه بودن دندان هاست که میتوان با پوسته ی لمینت به راحتی رفع شوند.
 

مراحل درمانی لمینت:

برای بکار گذاشتن لمینت روی دندان ها باید پزشک متخصص باتجربه دندان ها را به مقدار نیم میلیمتر تراش داده و لبه های دندان ها را میزان کرده و از دندانی که مدنظر است قالب گرفت و بعد از آن پوسته های لمینت را چسباند. یکی از راه های درمان زیبایی برای داشتن لبخندی زیبا لمینت کردن کل دندان هایی که در هنگام حرف زدن و لبخند زدن نمایان هستند تا بتوان دندان های یک رنگ و یک شکل را در ردیف هم با فاصله ی مناسب قرار داد که این دندان ها شامل شش دندان جلویی و چهار دندان از هر فک بالا و پایینی بوده که جزو دندان های آسیابی است.
 

مزایای انجام لمینت:

بکار کذاشتن این پوسته روی دندان از پوسیدگی و خراب شدنش جلوگیری کرده و برخلاف روکش های سرامیکی که دور تا دور دندان تراشیده میشود و بخش زیادی از دندان را از بین میبرند برای بکار گذاشتن این پوسته روی دندان ها مقدار کمی از آن تراشیده شده و باقی آن دست نخورده باقی می ماند و یکی از موارد قابل توجه برای این درمان ماندگاری رنگ این دندان بوده که بسیار مداوم بوده و برخلاف ظاهر نازک آن بسیار مقاوم است و با رعایت کردن بهداشت دهانی طول عمر بیشتری را پیدا خواهد کرد.
 

چه کسانی نمی توانند درمان لمینت را انجام دهند:

انجام دادن درمان های زیبایی برای افراد تجویز نمی شود و اگر لثه های عفونی باشد و اگر دندان های تحلیل یافته ای داشته باشند و یا طول دندان ها بیش از حد کوتاه باشند یا مینای دندان از بین رفته باشد و پوسیدگی های شدید داشته باشند نمی توان با تخریب روبرو باشد و لمینت تجویز نمی شود و نمیتوان از این پوسته استفاده کرد.
 

لمینت یا ونیر برای چه افرادی مناسب نیست؟

ونیر یا لمینت یک درمان بسیار محبوب در دندانپزشکی زیبایی است که برای اصلاح و پوشاندن عیوب دندان و زیبا سازی لبخند استفاده می‌شود. لمینت یک پوسته نازک از جنس سرامیک (پورسلین) است که به سطح جلوی دندان چسبانده می‌شود. 
 
برای چسباندن لمینت به دندان، از قبل باید دندان تراشیده و آماده‌ سازی شود. از لمینت برای اصلاح مشکلاتی مانند شکستگی، لب پر شدگی، ترک ‌خوردگی، لکه و تغییر رنگ شدید، ساییدگی و کوتاه شدگی، بدشکلی، تغییر اندازه دندان، صاف و هموار کردن سطح دندان هایی که پر از حفره یا خطوط برجسته بوده و ناهموار شده اند، کجی خفیف و همچنین فاصله بین دندان‌ها استفاده می‌شود. اگر چه این روش بسیار محبوب بوده و به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته است اما اگر قصد لمینت کردن دندان را دارید باید بدانید برخی افراد شرایط لازم برای لمینت کردن دندان را ندارند. 
 

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب نیست؟ 

دچار مشکل ناهمراستایی یا بهم ریختگی دندان ها در اثر کمبود فضای فک هستید در مواردی که به علت کمبود فضای قوس دندانی، دندان‌ها کج شده و انحراف پیدا کرده اند، باید با درمان ارتودنسی مشکل برطرف شود و تنها با لمینت نمی‌توان این وضعیت را درمان کرد. می‌خواهید درمان ارتودنسی انجام دهید افرادی که قصد درمان ارتودنسی دارند، باید لمینت کردن دندان‌ها را به زمانی پس از درمان ارتودنسی موکول نمایند. در طی درمان ارتودنسی نگین های فلزی کوچکی به سطح دندان‌ها چسبانده می‌شود و سیم ارتودنسی از آنها عبور می‌کند تا دندان‌ها را به سمت مورد نظر بکشاند. در صورتی که لمینت به سطح دندان چسبانده شده باشد، ممکن است استحکام کافی برای نگه داشتن نگین براکت ارتودنسی و تحمل نیروی کشش براکت نداشته باشد و از دندان جدا شود.
 
همچنین ممکن است لبه‌ های آن برای حرکت مجاور، مشکل ‌ساز شود. از طرفی طی درمان ارتودنسی مشکل کجی و ناهمراستایی دندان‌ها و فاصله بین دندان‌ها حل می‌شود بنابراین در صورتی‌ که هدف از لمینت، اصلاح چنین مشکلاتی باشد عملاً پس از ارتودنسی نیازی به آن نیست. مشکل بایت و ناهمراستایی شدید دندان‌ها دارید از لمینت برای اصلاح کجی خفیف دندان‌ها استفاده می‌شود اما در صورتی که مشکل ناهمراستایی شدید باشد با لمینت قابل اصلاح نیست. از طرفی به علت ناهمراستایی دندان‌ها ممکن است دندان لمینت شده تحت فشار بیش از حد قرار داشته باشد و لمینت ترک خورده یا لب پر شود. 

دندان قروچه دارید یا دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهید عادت به هم فشردن فکها و دندان قروچه علاوه ‌بر این که باعث ساییدگی دندان‌های طبیعی می‌شود، فشار زیادی بر لمینت وارد می‌کند و ممکن است باعث ترک خوردن یا لب پر شدن آن شود. گاهی اوقات نیز فشار زیاد باعث جدا شدن لمینت از دندان می‌شود. 

مینای دندان نازک است در شرایطی که لایه مینای دندان نازک باشد لمینت کردن ممکن است روش مناسبی نباشد. برای لمینت کردن دندان باید بخشی از مینای دندان تراشیده شود تا فضای کافی برای اضافه شدن پوسته لمینت فراهم شود چرا که در غیر صورت دندان حجیم و بزرگ‌تر از دندان‌های مجاور خواهد شد. بنابراین در صورتی که مینا نازک باشد تراشیدن آن ممکن است باعث نمایان شدن لایه زیرین (عاج) شود. این وضعیت علاوه بر ایجاد حساسیت دندان، مشکلاتی برای سلامت دندان ممکن است ایجاد نماید. از طرفی اتصال چسب مخصوص باندینگ که برای لمینت کردن استفاده می‌شود با لایه عاج ضعیف‌تر از مینا است. 

دندان‌ها شکننده و ضعیف هستند در صورتی که علت پوسیدگی، ترک ‌خوردگی و یا مشکلات دیگر دندان‌ شکننده و ساختار آن تضعیف شده باشد ممکن است لمینت کردن آن گزینه مناسبی نباشد. به جای آن می‌توان از روکش دندان استفاده کرد که از ساختار آسیب ‌دیده دندان محافظت کرده و آن را تقویت می‌کند. 

بیماری لثه دارید التهاب و عفونت لثه انجام تمام درمان‌های دندانپزشکی دیگر را با مشکل مواجه می‌سازد بنابراین پیش از انجام هر گونه درمان دندانپزشکی ابتدا باید مشکل لثه برطرف شود. به رعایت بهداشت دهان پایبند نیستید در ‌صورتی ‌که بهداشت دهان را به خوبی رعایت نکنید، لمینت ممکن است دچار تغییر رنگ و لک شود. همچنین ممکن است دندان لمینت شده دچار پوسیدگی شود که در این ‌صورت درمان لمینت ناموفق خواهد بود و طول عمر آن کاهش می‌یابد. 

سیگار می‌کشید و دائما نوشیدنی‌های گاز دار مصرف می‌کنید. سیگار کشیدن باعث تغییر رنگ و ایجاد لکه در دندان‌های طبیعی و لمینت می‌شود. از طرفی احتمال پوسیدگی دندان و عفونت لثه را افزایش می‌دهد. مصرف زیاد نوشیدنی‌های گازدار نیز با تشدید فرسایش مینا نتایج مشابهی به دنبال دارد. 
 

هر آنچه باید درباره لمینت سرامیکی دندان بدانید

ونیر (veneer) یا لمینت سرامیکی (پورسلین) پوسته نازکی از جنس سرامیک پزشکی است که به سطح جلوی دندان چسبانده می‌شود. برای هر بیمار لمینت مختص دندان‌های همان بیمار طراحی و ساخته می‌شود تا هماهنگی کامل با دندان‌ها و ساختار دهان او داشته باشد و زیبایی دندان‌ها و لبخند وی را دوچندان نماید. موادی که لمینت از آن ساخته می‌شود بسیار شبیه مینای دندان واقعی است. دندان‌پزشک از لمینت برای بهبود ویژگی‌های مختلف دندان از رنگ گرفته تا بدشکلی لبه ‌ها و کجی دندان‌ها استفاده می‌کند. لمینت به لطف ظاهر کاملاً طبیعی و شبیه دندان واقعی و قابلیت عملکرد، یکی از محبوب‌ترین درمان‌های زیبایی در دندانپزشکی محسوب می‌شود.
 

تاریخچه لمینت دندان

گرچه لمینت به تازگی محبوبیت چشمگیری پیدا کرده است اما برای اولین بار تقریباً 100 سال پیش در سال‌های اولیه صنعت فیلم ابداع شد. در اواخر دهه 20 میلادی دکتر Charles Pincus دندان‌پزشک مشهور هالیوودی از پوسته ونیر به عنوان وسیله ‌ای برای زیبا سازی موقتی لبخند بازیگران استفاده کرد. در ابتدا لمینت موقتی بوده و باعث درخشندگی لبخند بازیگران می‌شد اما به سرعت به صنعت زیبایی تبدیل شد. با این حال تکنولوژی چسباندن دائمی سرامیک به دندان‌ها هنوز وجود نداشت. در اواخر دهه 60 میلادی دکتر Michael Bunocore در حوزه چسب دندان‌پزشکی پیشگام شد. در آن زمان مشخص شد با اندکی خراشیدن سطح دندان با کمک محلول اسیدی ملایم، پیوند محکمتری بین سطح دندان و ترمیم ایجاد می‌شود. تکنیک‌ها و روش‌ها همین‌طور پیشرفت کردند تا امروز که همه افراد در سرتاسر دنیا می‌توانند به درمان‌های زیبایی دندان‌ها و لبخند دست پیدا کنند. سال‌های اخیر تکنولوژیهای رو به رشد در دندانپزشکی منجر به ساخت لمینت های بسیار زیبا و با کیفیت شده ‌اند. انواع امروزی لمینت بسیار محکم‌تر بوده و خصوصیات بازتاب نور در آنها بسیار شبیه تر به مینای واقعی است. سیستم‌های تصویر برداری دیجیتال دندانپزشکان را قادر می‌سازند ترمیم‌های یک روزه انجام دهند. علاوه بر این پیشرفت‌های دیگر در حوزه درمان‌های دندانپزشکی مانند درمان‌های سفید کننده دندان و روکش در کنار لمینت خدمات زیادی را برای طیف گسترده ‌ای از بیماران فراهم نموده‌ اند.

 

لمینت دندان | قیمت لمینت دندان -  پرسشنامه تخفیف ایمپلنت

همچنین شما می توانید پرسشنامه تخفیف ایمپلنت را از اینجا دریافت و پس از تکمیل برای ما ارسال کنید  لمینت دندان | قیمت لمینت دندان -  پرسشنامه

 


 

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید:

 

زیبایی خنده
بهترین دندانپزشک تهران
متخصص ایمپلنت
کلینیک ایمپلنت
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
GlennHeeva
۱۳۹۷/۰۷/۲۶۰۰
پاسخcialis generic prices with prescription
cialis super active tadalafil 20mg
onhoxte@mail.ru
mental side effects of cialis
Matkave
۱۳۹۷/۰۷/۲۲۰۰
پاسخViagra Fa Male Al Cuore <a href=http://ciali5mg.com>cialis 5 mg</a> Isotretinoin Direct
TyronetoF
۱۳۹۷/۰۷/۰۱۰۰
پاسخ<a href="http://cialisvi.com/#">cialis 20mg</a> cialis pills generic <a href="http://cialisvi.com/#">cialisvi.com</a>
cialis vs viagra <a href=http://cialisvi.com/#>http://cialisvi.com/</a>
tadalafil troche http://cialisvi.com/
<a href=http://cialisvi.com/#>buy cialis with no prescription</a>
cialis 4 tabletscialis cialishow long does cialis 5mg last forsong used in cialis commercialviagra kamagra cialis anerosviagra cialis levitra order onlinedifferences viagra cialis levitrareal cialis without a prescriptionis there a generic for cialis
http://mylabisquest.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=cialisvi.com
fereydoon malayeri
۱۳۹۷/۰۵/۰۵۰۰
پاسخباسلام وقت بخیر خدمت عوامل سایت باتشکر فراوان بابت مطالب خوب و ارزش مندتان با ارزوی موفقیت و سر افرازی خدمت دکتر علی سجودی ممنونم
حمید علامی
۱۳۹۷/۰۴/۱۲۰۰
پاسخسلام مطالب بسیار عالی بود چون هم قیمت هارا گفته اید و توضیح ها کامل بودن با سپاس از سایت زیبا و عالی تون
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۳۰۱
پاسخسلام مطالبی خوبی بود
ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۲۳۰۱
پاسخ

سلام.مطالب عالی بود.خیلی ممنونم.قیمت لمینت را بفرمایید لطفا.با سپاس

 

 

 

 

 

ناشناس
۱۳۹۵/۰۹/۰۷۰۱
پاسخسلام میشه بگین. هزینه لمینت چقدر میشه؟ یه میانگین بگین ممنون میشم
ناشناس
۱۳۹۵/۰۷/۲۶۱۰
پاسخدندون من مادرزادی مینانداره وکمی زردرنگ وشکستگی داره لمینت برای دندون موثره یانه؟
ناشناس
۱۳۹۵/۰۷/۱۱۰۱
پاسخقیمت لمینت سرامیکی را میخواستم
ناشناس
۱۳۹۵/۰۷/۱۰۰۱
پاسخسلام.کامپوزیت به مروز زمان باعث پوسیدگی دندان میشود؟؟ من دندان های سالمی دارم ولی فقط فاصله دندان هایم کمی بازهست.نگرن هستم که بعد از سال ها دندان هایم دچار پوسیدگی نشود.اگه کمکی در این زمینه به من بکنید و اطلاعاتی بدهید ممنون میشوم؟
ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۲۳۰۱
پاسخ

خواهش میکنم.متشکرم

ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۱۵۱۰
پاسخمطالبتون بسیار جامع و کامل یود وجای هیچ گونه سوال وابهامی را باقی نمیگذاره واقعا متشکرم
ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۱۱۰۱
پاسخسلام،قیمت روکش هرعدددندان حدودأچند میباشد؟
ممنون
ناشناس
۱۳۹۵/۰۶/۰۷۰۱
پاسخبا سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم اگر دندان های کج داشته باشیم به طوری که دو دندان جلو زیر خط هشتی لب نباشد با لمینیت میتوان درست کرد یا خیر؟با تشکر

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

اتوبوس:
مترو دانشگاه شریف به سمت میدان صنعت، بزرگراه یادگار امام، ایستگاه درختی، بعد از خیابان فلامک، نبش گلسا

تاکسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

دیگر راه‌های دسترسی از مسیر بزرگراه های یادگار امام و شیخ فضل الله به سمت بلوار دادمان می توانید تردد داشته باشید.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2

map
googlea5e9e2012138def7.html