این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت شخصی دکتر علی سجودی

ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت دندان فوری 1400

ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت دندان فوری 1400

ایمپلنت فوری یک روش درمانی است که سرعت بیشتری در جوش خوردن در استخوان فک دارند و بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت فوری در استخوان فک قرار می گیرد.

1401/04/09
84,593
16

ایمپلنت فوری

 

 

اطلاعات جامع درباره ایمپلنت فوری + قیمت

به طور کلی کاشت ایمپلنت فوری، در واقع شبیه همان روش ایمپلنت دندان سنتی یا معمولی است که سرعت بیشتری در جوش خوردن در استخوان فک دارند و طول درمان آن ها بسیار کمتر می باشند و خیلی زود تاج دندان یا روکش بر روی ایمپلنت دندان فوری قرار داده می شود، و بیمار می تواند از داشتن دندان های زیبا لذت ببرد.

 می توان با استفاده از ایمپلنت فوری به راحتی و در زمانی کوتاه، دندانی را جایگزین نمود. بسیاری از افراد که اقدام به استفاده از روش ایمپلنت فوری نموده اند، از نتیجه این عمل رضایت بسیار زیادی داشتند.

به صورت کلی باید بگوییم ایمپلنت فوری می تواند گزینه ای مناسب برای حل مشکلات دندان های از دست رفته به شمار می رود. مسئله ای که امروزه به میزان زیادی افراد را درگیر نموده است. ایمپلنت های فوری اصولا از تیتانیوم می باشند. که در داخل استخوان فک قرار می گیرند.

کاشت دندان فوری دیجیتالی نوعی روش جایگذاری ریشه برای نگهداری دندان هایی است که از داشتن ریشه طبیعی محروم هستند. البته برای این کار لازم است فلز ایمپلنت را چند ماهی در استخوان فک قرار دهیم. تا قادر باشد با استخوان دندان به خوبی جوش بخورد.

تحقیقی در ارتباط با ایمپلنت فوری صورت گرفته که در سایت https://www.ncbi.nlm.nih.gov منتشر شده است. در این بررسی که در میان بیمارانی که به دنبال کشیدن یک دندان نیاز به جاگذاری و ترمیم فوری داشتند انجام شده و ایمپلنت فوری در موقعیت های بالینی مختلف قرار داده شده و همچنین ایمپلنت های فوری با یا بدون بازسازی استخوان هدایت شده و ایمپلنت های فوری در مقابل ایمپلنت های تاخیری در نظر گرفته شده که نتیجه آن میزان بقا و موفقیت ایمپلنت فوری به اثبات رسیده است.

 

 

 

فیلم ایمپلنت فوری با لیزر و معرفی مشخصه های آن از زبان دکتر سجودی

 

به طور کلی روش ایمپلنت فوری، در واقع شبیه همان روش ایمپلنت معمولی است با این تفاوت که انتخاب قطعه فیکسچر بسیار مهم است و هر برندی برای انجام ایمپلنت فوری مناسب نمی باشد و باید فیکسچر خصوصیات بهتری نسبت به انواع دیگر و معمولی، داشته باشد بطوریکه با سرعت بیشتری در استخوان فک جوش بخورد تا سریع تر بتوان، روکش نهایی یا موقت را به بیمار تحویل داد.

 

کشیدن دندان و ایمپلنت فوری

بهترین زمان ایمپلنت فوری وقتی است که دندان باید کشیده شود. از آن جایی که هنگام کشیدن دندان، خونریزی داریم و برای ایمپلنت فوری هم نیاز به سلول های استخوان ساز برای ترشح استخوان و سلول های آن می باشد، بهترین زمان کاشت ایمپلنت، روزی است که دندان خارج می شود.
در این صورت ایمپلنت فوری بسیار زودتر جوش خورده و زمان کمتری صرف می شود برای بیمار و بیمار یکبار دوره نقاهت خواهد داشت و یکبار آنتی بیوتیک مصرف می کند و نیازی به برش مجدد و بخیه مجدد نیست و در یک جلسه این کار انجام می شود.

 

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری (dental implant immediate load) یک روش درمانی مناسب کاشت دندان فوری است که بلافاصله پس از کشیدن دندان ( یا تا 10 روز بعد )، ایمپلنت فوری در استخوان فک قرار می گیرد و جایگزین دندان از دست رفته می شود.
می توان با استفاده از روش کاشت دندان فوری به راحتی و در زمان کوتاهی، دندانی را جایگزین نمود. تقریبا همه بیمارانی که از روش ایمپلنت فوری استفاده کرده اند، از این عمل بسیار رضایت داشته و نتیجه آن را شگفت انگیز خوانده اند.
به طور کلی کاشت ایمپلنت دندان به صورت فوری، در واقع شبیه همان روش ایمپلنت سنتی یا معمولی است که سرعت بیشتری در جوش خوردن در استخوان فک دارند و طول درمان آن ها بسیار کمتر می باشند و خیلی زود تاج دندان یا روکش بر روی ایمپلنت فوری قرار داده می شود، و بیمار می تواند از داشتن دندان های زیبا لذت ببرد.

 

ایمپلنت فوری

 

ایمپلنت فوری در تهران 

ایمپلنت فوری در تهران معمولا توسط دندانپزشکانی که از تخصص و تجربه کافی برخوردار هستند انجام میشود. از آنجا که دکتر علی سجودی علاوه بر دوره های عمومی، دوره های تخصصی را زیر نظر اساتید شناخته شده گذرانده است و همچنین در طی سالها دارای تجارب زیادی میباشند لذا پیشنهاد میکنیم چنانچه تمایل به ایمپلنت فوری در تهران هستید به کلینیک ایشان واقع در شهرک غرب تهران مراجعه نمایید. لطفا برای تعیین وقت و هماهنگی با شماره 88082941 تماس حاصل فرمایید.

 

 

قیمت کاشت ایمپلنت فوری

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد مخصوصا بیمارانی که به نحوی از درد دندان رنج میبرند پیش می آید این است که قیمت ایمپلنت فوری چقدر از ایمپلنت به روش معمولی بیشتر است؟

قیمت کاشت ایمپلنت فوری به دلیل پروسه انجام کار، مواد و متریال با کیفیت تری که نسبت به ایمپلنت های معمولی استفاده می شود، از نظر هزینه، نسبت به سایر هزینه های کاشت ایمپلنت ها  بیشتر است. این افزایش با توجه به نوع دستگاه ها و تجهیزات بکارگیری شده و همچنین متخصص ایمپلنت و تیم دندانپزشک و کاری که بر روی دهان و دندان بیمار انجام شده است متغیر است زیرا هر بیمار برنامه اختصاصی درمان خود را دارد و کاشت ایمپلنت دندان در همه بیماران به یک شکل نیست. همچنین برند مورد استفاده شده در ایمپلنت فوری حتما باید جزء بهترین برندهای ایمپلنت دندان باشد.

 

ایمپلنت فوری مناسب چه کسانی است؟

ایمپلنت فوری برای چه کسانی مناسب است؟ این روش برای افرادی مناسب است که فرصت بسیار کمی برای انجام جراحی دارند. معمولا این یا افراد مسافر خارج از کشور هستند، یا مدیرانی که به خاطر مشغله های کاری زمان بسیار محدودی دارند. یا عزیزانی که ایرانی هستند اما در خارج از کشور زندگی می کنند و برای مدت محدودی به ایران سفر می کنند تا ضمن دیدار با خانوده های خود، کارهای دندانپزشکی هم در آن زمان محدود، انجام دهند. همچنین عزیزان شهرستانی که در شهر خود جراح با تجربه ندارند و امکانات ایمپلنت فوری وجود ندارد و برای افراد خارجی که ایرانی نیستند اما به علت اینکه در ایران هزینه های دندانپزشکی پایین تر است، به ایران سفر می کنند. همانگونه که می بینید برای همه این افراد مسِئله زمان بسیار مهم می باشد و فرصت محدودی برای این کار دارند.

ایمپلنت فوری (dental implant immediate load) یک روش درمانی مناسب است که به چند روش می توان انجام داد. همانطور که از اسمش پیداست، فوری و با سرعت انجام می شود که نیازهای بیمار از نظر زمانی و سرعت تحویل روکش تامین می شود.
 
 
ایمپلنت فوری
 

روش های ایمپلنت فوری کدام است؟

1- گاهی بیمار از ماه های قبل یا چند سال قبل دندان خود را کشیده یا از دست داده است. در این صورت اگر در عکس اسکن، استخوان کافی وجود داشته باشد، می توان ایمپلنت فوری انجام داد.
2- گاهی دندان باید کشیده شود، یعنی ریشه وجود دارد. باز هم به عکس مراجعه می کنیم و در صورت وجود استخوان کافی و عدم وجود عفونت زیاد، ایمپلنت فوری انجام می شود.
3- استخوان نیاز به بازسازی دارد. در این صورت در صورتی که بازسازی استخوان وسیع و پیچیده نباشد و بازسازی استخوان محدود باشد، به تشخیص جراح ایمپلنت، ایمپلنت فوری می توان انجام داد.
4- کل فک نیاز به ایمپلنت فوری دارد. در اینصورت نیز با توجه به عکس و تجربه جراح، می توان ایمپلنت فوری انجام داد و روکش موقت در ابتدا و روکش نهایی چند وقت بعد انجام داد.
5- گاهی نیاز به بازسازی های وسیع استخوان داریم و تعداد ایمپلنت های فوری، زیاد می باشد. این جور مواقع تبحر و تجربه جراح و دانش کافی و استفاده از مواد و متریال عالی و ایمپلنت های با کیفیت، مورد نیاز هست. به عبارتی این جراحی های خاص کار هر جراح و متخصصی نیست و تعداد کمی از جراحان این تکنیک را بلد می باشند و تجربه کافی دارند.
6- گاهی بیمار دندان خود را به علت اینکه دانش کافی نداشته، تنها چند روز قبل کشیده و بعد تصمیم گرفته که ایمپلنت فوری انجام دهد. در این صورت تنها بین 7 تا 10 روز بعد از زمان کشیدن دندان، فرصت برای انجام اینکار دارد.

 

ایمپلنت فوری دندان جلو

نقش ایمپلنت فوری دندان جلو بخاطر اهمیتی که دندان های جلو دارند پر رنگ است. ایمپلنت فوری دندان جلو نیازمند شرایط است که از آن جمله می توان به وجود استخوان سالم اطراف دندان، عدم وجود عفونت، شکل هندسی ریشه دندان و لثه سالم، اشاره کرد. چنانچه به هر دلیلی متاسفانه برای دندان جلوی شما مشکلی پیش آمده است و به دلیل نداشتن دندان های جلویی اعتماد به نفس شما را کم کرده یا از بین برده است می توانید از ایمپلنت فوری دندان جلو استفاده کنید.

برای دریافت خدمات حرفه ای ایمپلنت فوری دندان جلو با کلینیک تخصصی دکتر سجودی ارتباط برقرار نمایید. تلفن جهت تماس : 88082941-021

 

آیا ایمپلنت فوری با ایمپلنت های دیگر فرق دارد؟ یا خصوصیات فیکسچر این ایمپلنت ها با بقیه فرقی دارد؟

برای اینکه ایمپلنت فوری موفقیت بالایی داشته باشد، باید خصوصیات ویژه ای هم داشته باشد و کیفیت ساخت آن از بقیه بالاتر باشد. ایمپلنت های بسیاری در دنیا تولید می شوند اما همه آن ها برای این کار مناسب نیستند. به قطعه ای که داخل استخوان قرار می گیرد و مثل ریشه عمل می کند، فیکسچر می گوئیم. فیکسچر دارای رزوه هایی در بدنه خود است که با استخوان فک درگیر شود و مابین آنها سلول های استخوان ساز، استخوان ترشح می کنند تا ایمپلنت با استخوان فک جوش بخورد.
پس این نوع رزوه ها باید به طور خاص و ویژه طراحی شوند. عمق مناسبی برای قرارگیری استخوان داشته باشند فاصله بین رزوه ها باید استاندارد خاصی داشته باشد. نحوه قرارگیری این رزوه ها هم خاص و متفاوت از انواع  دیگر است. شکل این رزوه ها هم با بقیه متفاوت طراحی شده است. در این بین ایمپلنت لیزری یک سر و گردن از بقیه کیفیت بالاتری دارد. در این مقاله می توانید در این باره بیشتر مطالعه کنید.

 

کاشت ایمپلنت دندان فوری

 

روکش موقت

هنگامی که بیمار ایمپلنت فوری انجام می دهد، به 2 روش می توان روکش یا پروتز را به او تحویل داد:
1- در روزی که جراحی انجام می شود، روکش دائمی به بیمار تحویل داده شود.
2- ابتدا روکش یا روکش های موقت به بیمار تحویل داده شود و سپس 4 تا 8 هفته بعد پروتز نهایی آن ساخته و نصب شود.

 

برای اینکه روکش دائم به بیمار تحویل دهیم؛ چند نکته باید مد نظر قرار گیرد:

1- تعداد ایمپلنت: هر چقدر تعداد ایمپلنت مان بیش‌تر باشد، بهتر است که ابتدا روکش موقت به بیمار تحویل داده شود و بعد از چند هفته روکش دائم ساخته‌ شود چون نیروزی زیادی به پایه ها وارد می شود، اما در مواردی می توان از ابتدا به بیمار روکش دائم تحویل داد.
2- اندازه ایمپلنت: هر چقدر قطر ایمپلنت بیشتر باشد مثل نواحی خلفی دندان یا جای دندان‌های آسیا، می‌توان از ابتدا روکش موقت به بیمار تحویل داد و بعد روکش دائم اما استثنائاتی هم داریم.
3- سطح ایمپلنت: هر چقدر سطح ایمپلنت خشن تر و زبر باشد و از پوشش‌هایی مانند هیدروکسی آپتایت (hydroxyapatite) پوشیده شده باشد، کاندیدای بهتری برای گرفتن روکش دائم از همان ابتدا هست.

اگر یک روکش تک واحدی در دندان‌های قدامی مانند دندان‌های لترال (lateral) یا canine کانین، به بیمار تحویل می‌ دهیم، به شرط این‌که بیمار عادات بدی مانند عادات پارافانکشنال، یا دندان قروچه نداشته باشد می‌توان روکش دائم را همان ابتدا به بیمار تحویل داد.
در بعضی مواقع هم ممکن است که ایمپلنت در ناحیه خلفی دارای cantilever باشد؛ یعنی، زیر آن پایه ایمپلنت وجود نداشته باشد. در این صورت، بهتر است که پروتز موقت به بیمار تحویل داده‌ شود و سپس بعد از چند هفته روکش دائم ساخته شود.
در نگاه کلی، انتخاب بین روکش دائم و موقت برای بیمار بستگی به فاکتورهای متعدد و خاص دارد مانند رابطه فکی، عاداتی مثل دندان قروچه، تعداد پایه های ایمپلنت، نیروهای عضلانی، جنس ایمپلنت و .... که دکتر دندانپزشک با معاینه دقیق و بررسی عکس های تخصصی راجع به آن تصمیم می گیرد.

 

رژیم غذایی

هنگامی که به بیمار روکش موقت یا دائم در ایمپلنت فوری تحویل می‌ دهیم، رژیم غذایی بیمار باید فقط به غذاهای نرم محدود شود. علت این امر این است که ایمپلنت به مرور باید تحت load یا نیرو قرار بگیرد تا وقتی که مطمئن شویم ایمپلنت کامل به استخوان جوش خورده است و سپس می‌ توان نیروهای سفت تر وارد کرد. ماهی، برنج نرم، سوپ و غذاهایی که کاملا نرم هستند باید طی مراحل ایمپلنت فوری استفاده شوند. در حالیکه نان سفت، گوشت، سبزیجات یا میوه‌ های خام مانند خیار، منع مصرف دارند. حتما باید توجه شود که زمان جوش خوردن استخوان و ایمپلنت سپری شود و سپس از غذاهای سفت استفاده شود؛ اما غذاهای نرم هیچ منع مصرفی ندارند.

 

چه زمانی برای تک دندان، روکش فوری تحویل می دهیم؟

برای یک ایمپلنت تک دندان، زمانی روکش دائم در نظر می‌ گیریم که:
1_ دندان طبیعی که باید کشیده‌ شود مثل ریشه باقیمانده هنوز در دهان وجود داشته‌ باشد.
2_ دندان طبیعی در ناحیه زیبایی یا استتیک (esthetic) باشد مثل دندان های جلو.
3_ افت نرم یا لثه در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد و التهاب نداشته باشیم.
4_ بدنه استخوانی اطراف ایمپلنت طبیعی، سالم و دست نخورده باشد؛ در واقع استخوان اطراف ایمپلنت نازک نباشد و از ضخامت کافی و یا قطر کافی برخوردار باشد. در این صورت می‌ توانیم برای آن دندان، از ابتدا پروتز یا روکش دائم در نظر بگیریم.

ایمپلنت فوری
 

عوارض ایمپلنت فوری

1- هنگامی که ایمپلنت فوری انجام می‌ شود، abutment را توسط اسکرو (screw) یا پیچ به فیکسچر (fixture) متصل می‌ کنیم. در این هنگام به خاطر اینکه ایمپلنت کاملا به استخوان جوش نخورده‌ است مجبوریم با نیروی دست این اسکرو یا پیچ را سفت کنیم. اگر نیرو بیش از حد وارد شود ممکن است، ایمپلنت دچار مشکل شده و جوش خوردن آن به مخاطره بیفتد و اصطلاحا  دچار شکست (failed) شود.

2- اینکه اگر نیروی نامناسب یا بیش از حد توان ایمپلنت به آن وارد شود، اسکرو یا پیچ اتصال‌ دهنده abutment به fixture ممکن است دچار خستگی شده و بشکند.

3- عارضه سوم وقتی است که پیچ abutment شل شود؛ یعنی، با نیروی دست اسکرو یا پیچ سفت شده است اما بعد از چند روز در هنگام عدم مراعات بیمار و خوردن غذای سفت یا ساییده شدن دو فک به هم، پیچ abutment شل شود که در این صورت ممکن است،  ضرباتی را بر ایمپلنت وارد کند.

4- بین abutment و ایمپلنت نباید هیچ گپی وجود داشته باشد و باید رزوه‌های abutment کاملا در داخل hexهای fixture سفت شود، (اباتمنت کاملا داخل بدنه فیکسچر فیکس شود و تکان نخورد) در غیر این صورت ممکن است تحلیل استخوان کریستال اطراف ایمپلنت اتفاق بیفتد.

5- مهمترین عارضه این است که یک ایمپلنت فوری با شکست مواجه شود. در این صورت، در ابتدا اعتماد بیمار به جراح از بین می‌رود و در مرحله بعد هزینه‌ های اضافی به دندا‌پزشک وارد می‌ شود چرا که بیمار احساس نمی‌ کند باید در این موارد هزینه اضافی پرداخت کند و فکر می‌ کند وظیفه او نیست‌. بنابراین نتیجه شکست، از دست رفتن زمان، و اعتماد و زیان مالی خواهد بود که به چندین میلیون تومان می‌رسد و هزینه‌ های غیر تولیدی درمان یک ایمپلنت بیش از 60٪ است‌. مراحل جایگذاری ایمپلنت بدون دریافت هزینه انجام می‌ شود اما هزینه‌ های غیر تولیدی پا برجا هستند. مانند هزینه لابرتوار، هزینه مواد قالب گیری، هزینه ایمپلنت مجدد، بخیه و... . بنابراین ایمپلنت فوری درمانی بسیار حساس است که حتما باید از ایمپلنت‌ های با مرغوبیت بالا استفاده کرد.

 

ایمپلنت فوری ارزان

امروزه در دنیا  برای ساخت ایمپلنت‌ ها از 5 درجه تیتانیوم استفاده می‌ کنند.
▪ درجه 1 تا 4 ، 99٪ تیتانیوم دارد و درجه 5 آلیاژ تیتانیوم است که 90٪ تیتانیوم، 6٪ وانادیوم و 4٪ آلومینیوم دارد. استحکام هر کدام از این مواد متفاوت است.
▪ تیتانیوم درجه 1، 4 برابر ضعیف‌ تر از درجه 5 است.
▪ تیتانیوم درجه 3، 2 برابر ضعیف‌ تر از تیتانیوم درجه 5 است.
▪ تیتانیوم درجه 4، 6/1 برابر ضعیف‌ تر از تیتانیوم درجه 5 است.
بنابراین وقتی قرار است از ایمپلنت فوری استفاده شود، باید از تیتانیوم درجه 5 استفاده گردد تا جوش خوردن آن به استخوان بهتر بوده و تحمل نیروهای بالاتری را داشته‌ باشد.

برای انجام جراحی ایمپلنت‌های فوری، نیاز به ایمپلنت‌ هایی با قطر مناسب و سطح کافی داریم. سطح یک ایمپلنت به مقدار نیرویی بستگی دارد که وقتی abutment پروتز روی ایمپلنت سوار شد، ایمپلنت قادر به تحمل آن باشد. ایمپلنت‌ هایی با قطر کم، سطح کمتری برای تماس ایمپلنت با استخوان دارند که می‌ تواند موفقیت دراز مدت فیکسچر (fixture) را به خطر بیندازد. ایمپلنت با سطح بزرگتر، در حین عملکرد و وارد آمدن نیرو کمتر دچار مشکل می‌ شود. هر یک میلی‌ متر کاهش در قطر ایمپلنت یا عرض ایمپلنت، سطح ایمپلنت را 40٪ کاهش می‌ دهد.
▪ همچنین ایمپلنت باید در برابر خستگی استحکام داشته‌ باشد و دچار شکست نشود. خستگی ایمپلنت هم مربوط به فلز ایمپلنت است. معمولا ایمپلنت‌ ها از تیتانیوم ساخته می‌ شوند. چرا که نشان داده‌ شده سطح تماس مستقیم استخوان ایمپلنت با حضور این فلز ایجاد می‌شود.
▪ شکستن یک ایمپلنت نیز مستقیما به مقدار نیروی اعمال شده روی قطعات یا بدنه ایمپلنت بستگی دارد. هر چقدر نیرو بیشتر باشد، احتمال شکستن ایمپلنت بیشتر است. حالا اگر از ایمپلنت‌ های باکیفیت بالاتر استفاده شود، خطر شکست کاهش پیدا می‌ کند.
از طرفی چون هزینه تمام شده تولید یک ایمپلنت بالا می باشد و گران در می آید، به همین دلیل ایمپلنت های ارزان برای انجام ایمپلنت فوری مناسب نیستند. ایمپلنت ارزان بهتر است برای ایمپلنت فوری استفاده نشود. بیمار، 1 بار تمایل دارد هزینه کند تا در وقت او صرفه جویی شود و کیفیت عالی دریافت کند، به همین دلیل بهتر است از ایمپلنت ارزان برای ایمپلنت فوری استفاده می شود و سلامتی بیمار به خطر نیوفتد.

 

تصمیم ‌گیری در مورد اینکه آیا یک دندان مشکوک را باید کشید و با ایمپلنت دندان به صورت فوری جایگذاری کرد نیاز به توجه بسیار دارد. بارگذاری ایمپلنت هایی که به صورت فوری قرار داده شدند میزان موفقیت بالایی را نشان می دهند.

به طور کلی ایمپلنت دندان گزینه بسیار مناسبی برای حل مشکل دندان از دست رفته است که امروزه مردم به آن توجه زیادی می کنند. جنس ایمپلنت اصولا از جنس تیتانیوم و یا عناصر آن می باشد و این قطعه در داخل استخان فک قرار می گیرد.

ایمپلنت با هدف نگهداری تاج دندان به جای ریشه دندان طبیعی استفاده می گردند. فلز ایمپلنت می بایست چند ماه در داخل فک بماند تا بتواند با استخوان دندان خوب جوش بخورد. در مرحله ی بعدی تاج دندان روی ایمپلنت قرار می گیرد. ایمپلنت دندانی که به شکل پیچ هستند، در آن ها پیچ ها به استخوان دندان جوش می خورد.

 
آیا همه می توانند ایمپلنت دندان فوری انجام دهند؟
 

آیا همه می توانند ایمپلنت فوری انجام دهند؟

در نگاه اول شاید اینطور برآورد شود که همه افراد می توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند اما در واقع فقط بیمارانی که دارای تراکم کافی استخوان فک هستند و هیچ عامل خطرناک دیگری مانند عفونت در دهان و دندان آنها وجود ندارد، می توانند ایمپلنت فوری انجام دهند.
همچنین این بیماران باید بافت دهان و دندان کاملا سالم داشته باشند، خیلی عادت به دندان قروچه نداشته و همواره از دندان های خود مراقبت کنند.

 
 
 
 

کاشت ایمپلنت دندان فوری

در کاشت دندان فوری تاج موقتا پس از گذشت 48 ساعت از عمل کاشت ایمپلنت روی دندان قرار داده می شود تا فرایند جوش خوردن دندان شکل بگیرد. این کار باید با دقت صورت گیرد و با دندان مقابل تماس نداشته باشد که تا زمان جایگذاری تاج دائمی بد شکل جلوه نکند. پس از جوش خوردن و گذشت دوران بهبودی، تاج دائمی جایگزین آن می شود.

زمان جوش خوردن درایمپلنت فوری ممکن است چندین ماه طول بیانجامد تا استخوان یکپارچه شده و بافت تازه ای در اطراف ایمپلنت برای ارتباط مستقیم میان ایمپلنت و دندان صورت می گیرد تا ایمپلنت در جای خود محکم شود. در ایمپلنت فوری به دلیل کاهش زمان جوش خوردگی، دیگر نباید از دندان مصنوعی در این دوران استفاده کرد و این مساله در ظاهر بیمار و حفظ روحیه و اعتماد به نفس تاثیر بسیاری دارد.

 
کاشت ایمپلنت فوری
 

افرادی که از سلامت کلی و سلامت دهانی برخوردارند، برای ایمپلنت فوری بسیار ایده آل می باشند. اگر به استعمال سیگار عادت دارید، این مساله بر سیستم ایمنی بدن شما تاثیر میگذارد و باعث می شود قدرت جوش خوردن ایمپلنت کاهش پیدا کند.

کمترین حرکتی در روند ایمپلنت دندان باعث بیشتر شدن ریسک درمان می شود، اتصال فوری تاج باید بسیار دقیق صورت گیرد و دندانپزشک احتیاط های لازم را انجام دهد تا ایپملنت در مدت بهبودی و جوش خوردن با استخوان فک، هیچ گونه حرکتی نداشته باشد. همچنین در سایت nobelbiocare اطلاعات مفیدی وجود دارد.

 

مزایای ایمپلنت فوری چیست؟

مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم بسیار زیاد هستند. ایمپلنت یک روزه را بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می کنند. زیرا در ظاهر انسان اهمیت بیشتری دارند. در دندان های کرسی اگر به صورت گروهی نیاز به ایمپلنت داشته باشند، از این روش استفاده می شود.

از جمله مزایای ایمپلنت فوری می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

طول درمان کمتر
در یک جلسه تمام می شود
عوارض کمتر
با روکش داشتن موقت، بیمار در طول درمان، اعتماد به نفس خود را از دست نمی دهد.
کاهش بار روانی در بیمار
کمک به حفظ بافت لثه

 

عوارض ایمپلنت فوری دندان

در کنار مزایای یاد شده می توانیم برای ایمپلنت فوری معایبی را نیز بیان نماییم.

این روش درمانی ممکن است به راحتی و با کوچکترین حرکتی دچار شکستگی شود. اگر پروتز موقتی به خوبی و با مهارت جایگذاری نشود، مسلما مشکلاتی را با خود به همراه خواهد آورد. اگر در ایمپلنت فوری تاج با تکنیک دقیقی به لثه متصل نشود، ممکن است پایه ایمپلنت حرکت نموده و منجر به ایجاد شکست در دندان گردد.

از طرف دیگر این روش درمانی برای همه بیماران ایده آل نبوده و مناسب نیست. افرادی که دارای استخوان فک محکمی هستند، تنها می توانند از ایمپلنت فوری استفاده نمایند. به همین دلیل فک پایین بهترین و مناسب ترین محل برای ایمپلنت های فوری به شمار می رود. زیرا این فک ها از استقامت بالاتری برخوردار هستند.

در انتها باید بگوییم نیز همچون دیگر روش های درمانی، دارای ریسک است. ممکن است پروتز فلزی به استخوان فک جوش نخورد.

 

در چه مواردی نمی توان ایمپلنت فوری انجام داد؟

1- وقتی تراکم استخوانی اپیکالی ناچیز است

2- وقتی دهی سنس یا فنستریشن استخوانی وجود دارد

3- وقتی عفونت یا پاتولوژی پری اپیکال وجود دارد

4- وقتی بیوتایپ لثه نازک است

5- حداقل بافت کرانیتیزه وجود دارد

6- بیماری های سیستمیک مثل دیابت موجود است

7- فرد سیگار میکشد

 
در چه مواردی نمی توان ایمپلنت فوری انجام داد؟
 

دلایلی که منجر به کشیدن یک دندان قدامی ماگزیلاری تک ریشه می شود شامل موارد زیر است

1- تحلیل داخلی یا خارجی بعد از آسیب یا تروما

2- شکستن دندان ناشی از پست و کور قرار داده شده در کانال

3- پوسیدگی های عمیق زیر استخوان

4- درمان ریشه متوالی ناموفق

5- بیماری شدید پریودنتال

 

ایمپلنت دندان یک جایگزین عالی برای دندان‌های نداشته یا از بین رفته است. استفاده از ایمپلنت دندان امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. ایمپلنت‌های دندانی در واقع وظیفه نگهداری تاج دندان به‌جای ریشه دندان طبیعی را دارند.

چند ماه زمان لازم است تا ایمپلنت دندان درون فک بیمار با استخوان کامل جوش بخورد تا برای مرحله دوم تاج را روی آن جای دهند. در ایمپلنت‌های پیچی شکل استخوان با پیچ باید جوش بخورد. قرار دهی تاج باید با دقت صورت گیرد و با دندان روبرویی تماس نداشته باشد که تا زمان قرار دهی تاج اصلی بدشکل نباشد.

در فرایند ایمپلنت فوری مرحله دوم کاشت با فاصله زمانی کمی از مرحله اول انجام می گردد و دوره درمان نسبت به ایمپلنت های معمولی که تا 6 هفته نیز ممکن است زمان ببرد، کم می شود. ایمپلنت دندان، اباتمنت و تاج موقت را در یک مرحله داخل دهان قرار می دهند و همانند ایمپلنت معمولی نمی بایست حتما پس از گذشت چند ماه با عمل جراحی دوباره تاج را در جای خود قرار دهند. در ایمپلنت فوری بافت لثه را با تاج موقتی شکل می دهند. تاج موقت از لحاظ ظاهر به تاج دائم بسیار شباهت دارد، در نهایت بافت لثه با تاج دائمی هماهنگی بهتری پیدا می کند و از نظر زیبایی به نتایج بهتری دست خواهیم یافت.

 
کاشت ایمپلنت فوری - ایمپلنت‌های پیچی شکل


هنگامی‌ که قصد داریم یک تعداد دندان وابسته به ایمپلنت دندان در ردیف جلویی دهان قرار بگیرند، ایمپلنت فوری عملکردی را به کار می‌بریم، به شکلی که ایمپلنت در تماس با دندان روبرویی هست. دندان مصنوعی چهار تایی نیز یکی از شکل‌های ایمپلنت دندان است.

مزیت این نوع ایمپلنت اتصال همه ایمپلنت‌ها به یکدیگر است که در مدت‌ زمان جوش خوردن سبب می‌شود ایمپلنت دندان داخل استخوان فک محکم قرار بگیرد. همچنین هر نیروی خارجی که به ایمپلنت‌ها وارد شود، بین آن‌ها پخش می‌شود و شکست ایمپلنت‌ ها کاهش می‌یابد.

مدت‌ زمان جوش خوردن در ایمپلنت فوری می‌تواند چند ماه به طول بینجامد تا فرایند یکپارچگی استخوان صورت بگیرد و بافت تازه‌ای در اطراف پست ایمپلنت دندان جهت ارتباط مستقیم بین ایمپلنت و دندان بیمار به وجود بیاید تا ایمپلنت دندان در جای خود استوار گردد. برای بیشترشان موفقیت در عمل ایمپلنت فوری نباید کوچک‌ترین حرکتی متحمل شود و اجازه ندهیم دندان‌های کناری به ایمپلنت دندان فشار بیاورند.

 
مزیت‌های ایمپلنت فوری
 

تفاوت ایمپلنت فوری با معمولی چیست؟

یکی از بهترین مزیت‌های ایمپلنت فوری کوتاه شدن زمان درمان نسبت به ایمپلنت معمولی است، به این شکل که در ایمپلنت فوری دومین مرحله جایگذاری ایمپلنت با فاصله زمانی کوتاهی از مرحله اول انجام می‌شود و زمان درمان نسبت به ایمپلنت‌ های عادی که تا 2 ماه هم می‌تواند طول بکشد، کم می‌شود. مزیت بعدی ایمپلنت فوری کم شدن تعداد جراحی به‌ یک‌ بار است.

در ایمپلنت فوری ایمپلنت، اباتمنت و تاج اولیه همه در یک مرحله کارشان انجام می‌شود و نباید مثل ایمپلنت معمولی بعد از سپری شدن چند ماه دوباره تاج دائمی داخل دهان قرار داده شود. نیاز نداشتن به دندان مصنوعی موقتی مزیت دیگر ایمپلنت فوری است، در ایمپلنت فوری به علت کم شدن مدت جوش ایمپلنت، دیگر نباید در این مدت از دندان مصنوعی استفاده کرد و این قضیه قطعاً در چهره بیمار و بالا بردن روحیه و اعتماد به‌ نفس وی تأثیرگذار خواهد بود.

 

قیمت ایمپلنت فوری در سال 1400
 

قیمت ایمپلنت فوری (هزینه ایمپلنت فوری) در سال 1400

قیمت ایمپلنت فوری همواره مبحثی هست که برای بسیاری از افراد مورد توجه قرار دارد. و سوالی که برای این دسته از افراد پیش می آید این است که قیمت ایمپلنت فوری چقدر بیشتر از ایمپلنت به روش معمولی می باشد.

به طور کلی قیمت ایمپلنت فوری بین 20 الی 25 درصد بیشتر از روش معمولی می باشد و این افزایش قیمت به دلیل پروسه ی انجام کار، مواد و متریال اضافی که نسبت به روش معمولی استفاده می شود و در نهایت خود تکنیک فوری (immediate load) که توسط دندانپزشک صورت می گیرد، همه و همه باعث این تفاوت قیمت می باشند.

به‌ عنوان مزیت آخر برای ایمپلنت فوری می‌توان هماهنگی بهتر لثه با تاج را بیان کرد. در ایمپلنت معمولی، کپ استوانه‌ای روی ایمپلنت تازه گذاشته‌ شده، نهاد می‌شود تا بافت لثه شکل بگیرد. در ایمپلنت فوری بافت لثه را با تاج اولیه فرم می‌دهند، تاج اولیه از نظر شکل شبیه تاج دائم است، بنابراین بافت لثه با تاج دائمی هماهنگی‌ اش بالاتر است و از لحاظ زیبایی نتیجه بهتر است.

به دنبال هدف افزایش موفقیت در جراحی ایمپلنت فوری باید تمامی حرکات حتی کوچک را مهار کرد و از فشار دندان های کناری به ایمپلنت خودداری کرد. زمانی که چند دندان وابسته به ایمپلنت در یک ردیف در جلوی دهان قرار بگیرند، از ایمپلنت فوری عملکردی استفاده می شود، به این صورت که ایمپلنت در تماس با دندان مقابل قرار می گیرد. برای دریافت اطلاعات در خصوص هزینه ایمپلنت فوری با کلینیک دکتر سجودی در تماس باشید.

هزینه ایمپلنت فوری

لینک کوتاه صفحه : https://b2n.ir/u01785

 

فیلم توضیحات دکتر سجودی درباره ایمپلنت فوری

 

 
ایمپلنت فوری چیست ؟ - ویدیوهای بیشتر

 

 

 

 

 

 

 

 

کاشت ایمپلنت دندان فوری + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

ایمپلنت فوری - هزینه کاشت دندان - ایمپنت دندان
بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و برای انجام ایمپلنت فوری نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
ایمپلنت فوری - ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 

 

 

 

 
 
ترتیب پیشنهادی برای خواندن مقالات ایمپلنت دندان
 

    1- ایمپلنت دندان چیست؟ هزینه کاشت دندان

    2- بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

    3- بهترین مرکز ایمپلنت تهران

    4- ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت چیست؟

    5- مراحل ساخت و جراحی ایمپلنت چیست؟

    6- آیا جراحی ایمپلنت درد دارد؟

    7- سن مناسب برای درمان ایمپلنت چند سال است؟

    8- طول عمر ایمپلنت دندانی چقدر می باشد؟

    9- طول مدت درمان ایمپلنت چقدر است؟

    10- اجزای ایمپلنت دندانی

    11- انواع ایمپلنت دندان

    12- مقایسه ایمپلنت تیتانیومی و زیرکونیا

    13- زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت دندان

    14- ایمپلنت بدون نیاز به پیوند استخوان

    15- تحلیل استخوان دندان

    16- انواع پیوند استخوان در ایمپلنت ها

    17- بازسازی پیشرفته استخوان

    18- سینوس لیفت + قیمت ( عکس و فیلم )

    19- درمان ایمپلنت با پی آر پی

    20- ساخت پودر استخوان

    21- اتصال روکش دندان بر روی ایمپلنت

    22- روکش دندان | روکش PFM

    23- روکش زیرکونیا | مزیت ها + قیمت

    24- تغذیه پس از ایمپلنت

    25- نگهداری و مراقبت از ایمپلنت

    26- جرم گیری ایمپلنت

    27- مزایای ایمپلنت چیست؟

    28- شناسایی معایب ، عوارض و مشکلات ایمپلنت

    29- احتمال عفونت ایمپلنت

    30- ایمپلنت بدون درد و خونریزی

    31- ایمپلنت بدون جراحی | ایمپلنت پانچی

    32- ایمپلنت دیجیتال | قیمت ایمپلنت دیجیتال

    33- کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

    34- ایمپلنت در یک روز | ایمپلنت یک روزه

    35- ایمپلنت فوری چیست؟ | قیمت ایمپلنت فوری

    36- خطرات و مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟

    37- مینی ایمپلنت چیست؟

  37 / 35 

کلمات کلیدی ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت فوری, فیلم ایمپلنت فوری, عوارض ایمپلنت فوری, بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران, معایب ایمپلنت فوری, کشیدن دندان و ایمپلنت فوری, فیلم جراحی ایمپلنت فوری, فیلم کاشت ایمپلنت فوری, ایمپلنت فوری ارزان, ایمپلنت فوری دندان جلو, مراحل ایمپلنت فوری, ایمپلنت دندان فوری, ایمپلنت فوری دندان, دندان ایمپلنت فوری, شرایط ایمپلنت فوری, کاشت ایمپلنت فوری, زمان ایمپلنت فوری, هزینه ایمپلنت فوری, قیمت ایمپلنت فوری دندان, ایمپلنت فوری چیست, ایمپلنت فوری دندان جلو, ایمپلنت فوری در تهران, ایمپلنت فوری غرب تهران, کلینیک ایمپلنت فوری, ایمپلنت فوری قیمت, ایا ایمپلنت فوری خوب است

نظرات کاربران

captcha Refresh
خلیل کهریزی
۱۴۰۰/۰۹/۰۶۰۰
پاسخقیمت ایمپلنت فوری چنده؟
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۹/۰۶۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای کهریزی گرامی

جهت اطلاع از تعرفه های ما لطفا با مطب تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنند.

شماره تماس:  86128996

ساجده لطفی
۱۴۰۰/۰۱/۱۸۰۰
پاسخسلام دکتر روز بخیر
هزینه بلیچینگ چقدره؟
هزینه هر واحد لمینیت دندان جلو چطور؟
با تشکر
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۱/۲۲۰۰

سلام روز خوش سرکار خانم ساجده لطفی گرامی 

برای اطلاع از تعرفه ها با مطب تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنن.

شماره تماس:88082941

 

محمدرضا اکرمی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰۰۰
پاسخسلام دکتر خسته نباشید
پدر من یک سال پیش تمام دندون های باقی موندش رو کشیده و دندان مصنوعی گذاشته ولی اصلا راضی نیست و نمیتونه انجام بده اگر بخواد دندوناش رو ایمپلنت فوری کنه میشه؛ قیمت کلش چقدره؟؟؟
بریج دندان رو توصیه میکنید یا نه؟؟؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸۰۰
سلام وقت بخیر جناب اکرمی گرامی
در ابتدا نیاز است که ایشون عکس CBCT  داشته باشند ، بعد از مشاهده عکس در صورتی که تحلیل استخوان نداشته باشند می توانند ایمپلنت فوری هم انجام بدهند ، برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید، همکارانم پاسخگوی سوالات شما خواهند بود

شماره تماس :  88082941
اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost
اصغردیهیمی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰۰۰
پاسخباسلام . باتوجه به اینکه بنده کارمند هستم و نیاز به ایمپلنت دارم هزینه اش ؟ و آیا اقساط می شود"؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای دیهیمی گرامی
برای اطلاع از هزینه ها و چگونگی پرداخت لطفا با ما تماس بگیرید همکارانم اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند .
شماره تماس :  88082941

علیزاده
۱۳۹۹/۰۲/۰۳۰۰
پاسخسلام من دندونم رو 40 روز پیش کشیدم میخواستم بدونم میتونم ایمپلنت فوری بزارم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴۰۰

سلام وقت بخیر جناب علیزاده گرامی
شما بعد از کشیدن دندان با توجه به ناحیه بی دندانی (2 یا 3 ریشه ای بودن دندان) 2 الی 3 زمان نیاز هست، که بعد از آن می توانید ایمپلنت انجام بدید

آقای محسن پور
۱۳۹۸/۱۱/۱۶۰۰
پاسخمن فوری میخوام ایمپلنت انجام بدم ، اما هیچی راجبش نمیدونم میشه یه خرده راجب ایمپلنت دندان توضیح بدید
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای محسن پور عزیز
اطلاعات کامل درباره ایمپلنت دندان را از مقاله زیر مطالعه کنید :
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

سلحشور
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
پاسخمن یک هفته ای میتونم ایمپلنت بگذارم ؟ خیلی عجله دارم. لطفن جواب بدید
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰

سلام جناب سلحشور عزیز

لطفا تماس بگیرید

https://drsojodi.com/contact-us

 

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi