این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت شخصی دکتر علی سجودی

مقالات جراحی لثه

داروهای ضد بارداری خوراکی

داروهای ضد بارداری خوراکی

داروهای ضد بارداری خوراکی: داروهای ضدب ارداری خوراکی ممکن است پاسخ مشابهی با آنچه که در بیمارن باردار مشاهده می گردد ایجاد می نماید یک پاسخ تشدید یافته به محرک های موضعی در بافت های لثه روی می دهد.

8,905
روش های مکانیکی کنترل پلاک

روش های مکانیکی کنترل پلاک

روش های مکانیکی کنترل پلاک: این روش ها، پذیرفته شده ترین تکنیک های برداشت پلاک هستند که اجزای اصلی این روش، مسواک و نخ دندان بوده و اجزای فرعی آن شامل مواد آشکار ساز دهانشویه ها

4,575
تاثیر چای سبز در قطع سریع خونریزی لثه

تاثیر چای سبز در قطع سریع خونریزی لثه

تاثیر چای سبز در قطع سریع خونریزی لثه: نتایج یک تحقیق در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نشان می دهد که عصاره چای سبز در قطع سریع خونریزی حفره ایجاد شده بعد از کشیدن دندان تاثیر قابل ملاحظه ای دارد.

11,156
جراحی افزایش طول تاج

جراحی افزایش طول تاج

شرایطی که یک دندان تاج کوتاه دارد و برای گذاشتن پروتز، گیر کافی نخواهد داشت نیاز به افزایش طول تاج داریم. باید mm3 بین پایین‌ترین قسمت لبه پروتز و لبه استخوان فاصله باشد.

21,402
جراحی استخوان (Pocket Depth Reduction)

جراحی استخوان (Pocket Depth Reduction)

جراحی استخوان (Pocket Depth Reduction) به طور مرسوم، بیماری لثه را با تمیز کردن بافت آلوده لثه و شکل دهی مجدد بافت استخوانی ناهموار آن درمان می کنند.

4,097
تحلیل لثه چگونه اتفاق می افتد؟

تحلیل لثه چگونه اتفاق می افتد؟

تحلیل لثه به علت های مختلفی اتفاق می افتد از جمله تحلیل استخوان، سایش شدید دندان در اثر مسواک خشن وجود پلاک میکروبی، بیماری لثه که در موارد جزئی با کنترل بهداشت و جرم گیری می توان لثه را بازسازی کرد.

14,569
پیوند لثه چگونه انجام می شود؟

پیوند لثه چگونه انجام می شود؟

پیوند لثه چگونه انجام می شود؟ تکه نازکی از بافت دهان را برمی دارند تا نوار پایداری از بافت الحاقی را در پیرامون دندان فراهم سازند.

12,246
حساسیت ریشه

حساسیت ریشه

حساسیت ریشه: یک خط لثه متقارن، در داشتن لبخند زیبا سهیم است. لثه های سالم، اطراف دندان هایتان را آب بندی می کنند تا ریشه دندان ها و استخوان را از ورود باکتری های زیان بار حفظ کنند.

3,796
پری کرونایتیس

پری کرونایتیس

پری کرونایتیس: التهاب بافت لثه ای دندان عقل می باشد. در صورتی که دندان عقل نهفته باشد التهاب بافت لثه ای دندان عقل در اثر تجمع مواد غذایی در زیر آن و حضور میکروب ها در زیر آن بوجود می آید.

10,086
 Arestin - آنتی بیوتیک ضد باکتری

Arestin - آنتی بیوتیک ضد باکتری

حتی اگر با برنامه ریزی scaling & Root، مقدار زیادی از باکتری هایی برداشته شود که سبب عفونت است، ابزارهایی که در خلال این روش مکانیکی به کار می روند، همیشه نمی توانند به باکتری هایی برسند

2,338
بیماری های لثه در کودکی

بیماری های لثه در کودکی

بیماری های لثه در کودکی: بیماری های لثه در کودکی می تواند پیشرفت کند و لثه فرد را در دوران بلوغ به خطر بیندازد. تکامل دندان ها و الگوهای متابولیک سیستمیک خاص، ویژه دوران کودکی هستند.

4,319
بیماری های دندان و لثه

بیماری های دندان و لثه

بیماری های دندان و لثه: عملکرد اولیه دندان ها خردکردن غذا و آماده سازی آن ها برای هضم است. در طول عمر هریک از ما دو دسته دندان رشد می کنند. دسته دوم به تدریج طی دوران کودکی جایگزین دسته اول می شوند.

8,745

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi