این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

ارتباط بین بیماری لثه و روماتیسم مفصلی

ارتباط بین بیماری لثه و روماتیسم مفصلی

ارتباط بین بیماری لثه و روماتیسم مفصلی: مسواک زدن درست دندان ها می تواند در جلوگیری از ابتلا به آرتروز کمک کند. محققان ارتباط بین باکتری عامل بیماری لثه و روماتیسم مفصلی را شناسایی کرده اند.

1394/05/28
4,588
0

ارتباط بین بیماری لثه و روماتیسم مفصلی

 
بهترین دندانپزشک در غرب تهران 2
 
 
بنابر ادعای جدید دانشمندان مسواک زدن درست دندان ها می تواند در جلوگیری از ابتلا به آرتروز کمک کند. محققان دانشکده دندانپزشکی ارتباط بین باکتری عامل بیماری لثه و شروع زود هنگام روماتیسم مفصلی و نیز پیشرفت سریعتر و وخامت شدیدتر بیماری را شناسایی کرده اند. این باکتری موسوم به (ژینژیوالیس پورفیروموناس) باعث ایجاد آنزمیمی می شود که با بقایای پروتئین های خاص واکنش نشان می دهد. که شاید نیازمند نوع خاصی از جراحی لثه باشد.
 
 
 
به گفته محققان، بدن، این پروتئین ها را به عنوان مهاجم شناسایی کرده و منجر به یک حمله سیستم ایمنی می شود. در بیماران مبتلا به آرتروز، نتیجه شامل التهاب مزمنی است مسئول تخریب استخوان و غضروف درون مفاصل است. پژوهش های قبلی نشان داده بودند که بیماری لثه در بیماران مبتلا به روماتیسم مفصلی حداقل دو برابر بیشتر شایع است. باکتری ژینژیوالیس پورفیروموناس آنزیم منحصربفردی موسوم به PAD را تولید می کند. محققان دریافتند که PAD بقایای پروتئین های خاص را به شکل سیترولین تغییر داده و بدن این پروتئین ها را به عنوان مهاجم شناسایی می کند که منجر به یک حمله ایمنی می شود. این آنزیم می تواند پیوند مکانیکی بین عفونت ژینژیوالیس پورفیروموناس و روماتیسم مفصلی را تکمیل کند.
 
 

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 88089112-88082941
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html