این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

بلیچینگ دندان + قیمت بلیچینگ دندان سال 1401

بلیچینگ دندان + قیمت بلیچینگ دندان سال 1401

درمان بلیچینگ دندان، در واقع درمان زیبایی محسوب می شود و مورد پسند عروس ها و خانم های جوان می باشد. در بلیچینگ دندان، دندان ها از 2 تا چند درجه سفید می شود.

1401/11/26
349,789
2

بلیچینگ دندان چیست؟

با توجه به روش های نوین در دندانپزشکی زیبایی اکنون داشتن لبخند زیباتر در دسترس اکثر افراد قرار گرفته است. یکی از این روش های سفید کردن دندان، بلیچینگ دندان است. رنگ مینای دندان ها در اثر مصرف مواد رنگی مثل قهوه و تنباکو تغییر می کند.

اگرچه بسیاری از لکه ها را می توان با تکنیک های سفید کردن دندان از بین برد، اما سفید کردن ممکن است برای افرادی که دندان های حساس دارند نارحت کننده باشد. بلیچینگ دندان یکی از روش های سفید کردن دندان و اصلاح طرح لبخند، با کمک مواد ویژه است.

 
فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 
دسترسی سریع به مطالب: برای مطالعه هر بخش روی لینک مورد نظر کلیک کنید.
 
 
 

این کار می تواند هم در مطب دندانپزشک انجام شود و هم در منزل توسط خود فرد. البته در هر کدام از این دو روش، مواد متفاوتی برای بلیچینگ دندان استفاده می شود.

بلیچینگ دندان و سفید کردن دندان، موجب افزایش اعتماد به نفس افراد شده و حس زیبایی و آراستگی به فرد می دهد. از این رو این روش طرفداران زیادی دارد. بلیچینگ دندان یکی از اولین گزینه ها برای داشتن طرح لبخند زیبا در افراد است.

 
 
 
 

سفید کردن دندان با بلیچینگ

درمان بلیچینگ دندان، در واقع درمان زیبایی محسوب می شود و مورد پسند و توجه بسیاری از عروس ها و خانم های جوان می باشد. در بلیچینگ دندان، دندان ها برحسب نیاز و بر طبق تشخیص دندانپزشک از 2 تا چند درجه سفید می شود. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید)

در روش بلیچینگ دندان هیچگونه آسیبی به مینای دندان نمی رسد. موادی سفید کننده به نام پراکسید هیدرژن در این روش مورد استفاده قرار می گیرد. درمان بلیچینگ دندان یا سفیدکردن دندان ها به تخصص و دقت بالایی نیاز دارد و دندانپزشک باید تبحر لازم در این روش داشته باشد.

 

عواملی که باعث زرد رنگ شدن دندان ها می شوند عبارتند از:

سیگار کشیدن
رژیم غذایی نامناسب
رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان
مصرف نوشیدنی های حاوی قند

البته گاهی اوقات دیده شده افرادی هم که به طور مرتب مسواک زده و از نخ دندان استفاده می کنند نیز باز هم در اثر مصرف مواد غذایی قندی و غیره، دندان هایشان زرد رنگ شود. روش بلیچینگ نسبت به دیگر روش هایی مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان صدمه کمتری به مینای دندان وارد می کند.

کامپوزیت ماده سفید کننده ترمیمی دندان است که برای پر کردن دندان هایی که خالی شده و عصب کشی شده است، استفاده می شود. لمینت دندان نیز سازه ای است که توسط دندانپزشک قالب گیری شده و در لابراتوار ساخته می شود و روی دندان سوار می شود.

 

بلیچینگ فوری دندان

یک روش جدید که اخیرا  برای بلیچینگ فوری دندان انجام می شود، پاور بلیچینگ یا سفید کننده نیرو نام دارد که در آن از هیدروژن پراکسید غلیظ استفاده می شود. استفاده از این روش می تواند دندان های شما را فقط در یک جلسه به صورت کامل سفید کند.

اما توجه داشته باشید که دندان های شما به صورت موقت سفید می شوند و بعد از یک تا سه سال دوباره تیره می شوند و ممکن است لازم باشد دوباره این روش را تکرار کنید.

 

فیلم توضیحات دکتر سجودی درباره بلیچینگ دندان

 

قیمت بلیچینگ دندان در سال 1401

بلیچینگ دندان همانطور که گفته شد یک روش بسیار محبوب در بین خانم ها می باشد، که در این درمان ضرر و عوارضی متوجه دندان ها نمی شود. قیمت بلیچینگ دندان در مقایسه با دیگر روش های سفید کننده دندان بسیار پایین تر می باشد.

قیمت بلیچینگ دندان در سال 1401 در حدود 3 میلیون تا 5 میلیون تومان می باشد. همچنین قیمت بلیچینگ دندان با لیزر در حدود 5 میلیون تومان به بالا می باشد، که بسته به تعداد جلسات این هزینه نیز متغیر می باشد.

قیمت بلیچینگ دندان با توجه به روش درمانی که شما انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. در هزینه بلیچینگ دندان عواملی همچون هزینه ساخت قالب توسط لابراتوار، مهارت دندانپزشک، ژل های سفید کننده مخصوص دندان تاثیر گذار خواهد بود.

در بلیچینگ مطب نیز عواملی چون دستمزد دندانپزشک معالج، هزینه مواد و تجهیزات مصرفی دخیل می باشد. به طور کل هزینه درمان بلیچینگ دندان جز درمان های کم هزینه دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود.

توجه داشته باشید کیت های سفید کننده دندان که بدون نسخه توسط برخی از داروخانه ها فروخته می شوند، اگر چه که هزینه ی کمتری برای شما خواهد داشت اما غیر اصولی ترین روش برای سفید کردن دندان ها می باشد.

 

بلیچینگ دندان

 

بلیچینگ دندان برای چه کسانی مناسب می باشد؟

به طور کل همه افراد می توانند برای سفید کردن دندان های خود از روش بلیچینگ استفاده نمایند. البته گاهی احتمال دارد که در موارد خاصی، سفید کردن دندان موثر واقع نشود. دندانپزشک با معاینه دقیق، مشخص می کند که بلیچینگ دندان برای فرد قابل انجام است یا خیر.

در واقع این روش بیشتر برای افرادی که دندان های سالم دارند و قصد سفید تر و درخشان تر کردن دندان های خود را دارند، کاملا مناسب است.

 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  بلیچینگ دندان با لیزر
 
 
قیمت بلیچینگ دندان در سال 1401
 

چه زمان نیاز به بلیچینگ دندان داریم؟

تجربه نشان داده است که حتی با وجود مسواک زدن، گاهی اوقات رنگ دندان ها، حتی اگر شده به صورت موقتی، تغییر پیدا می‌کند. اما در هر صورت یکی از راه های پیشگیری از بروز هرگونه تغییر رنگ مسواک زدن و رعایت نکات بهداشت دهان و دندان است.

ما هر روزه مواد غذایی متنوعی را وارد دهان خود می‌کنیم، بدون اینکه متوجه شویم چه تاثیری بر روی دندان ها و مینای آن ها بر جای می گذارد. بسیار از این مواد غذایی شامل رنگ دانه هایی هستند که مستقیما پس از جویده شدن به مینای دندان می‌ چسپند و در دراز مدت باعث تغییر رنگ دندان ها و نیاز به بلیچینگ دندان می‌شوند.

برخی از فاکتورهایی که در تغییر رنگ دندان ها تاثیرگذار هستند و می‌توان با بلیچینگ آن ها را برطرف کرد عبارتند از:

1- خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها: برخی از مواد غذایی و نوشیدنی ها ذاتا موجب تغییر رنگ دندان ها می شوند. قهوه و شراب نمونه های بارز این نوشیدنی ها هستند که استفاده بیش از حد از آنها باعث ایجاد لکه‌های عمیق روی دندان شود و شما نیاز به بلچینگ دندان داشته باشید.

2- استعمال دخانیات، علت نیاز به بلیچینگ دندان: تنباکو و تمام مشتقاتش حاوی دو ماده خطرناک و سمی قطران و نیکوتین هستند که مستقیما می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند و برطرف شدن این لکه ها فقط با بلیچ دندان امکان پذیر است.

3- ارتباط افزایش سن و نیاز به بلیچ دندان: با گذشت زمان و به صورت کاملا طبیعی مینای دندان تحلیل می‌رود. و کم کم لایه زیرین آن که به عاج مشهور است خودش را نشان می دهد. این لایه تقریبا زرد رنگ است و روش های خانگی نمی‌تواند به برطرف شدن آن کمک کند و نیاز به یک بلیچ دندان در مطب می‌باشد.

4- نیاز به بلیچینگ به دلیل بروز آبسه و آفت دهان: به دنبال بروز آسیب ناشی از آبسه ها، کیست ها و آفت های دهان مینای دندان نیز ممکن است آسیب ببیند و لایه زیرینش خود را نشان دهد.

5- مصرف برخی داروها: برخی از آنتی بیوتیک ها و حتی آنتی هیستامین ها می توانند موجب تغییر رنگ دندان ها شوند. که در صورت مشاهده تغییر رنگ و اقدامات سریع، هم می‌توانید از درمان های خانگی برای سفید شدن دندان استفاده کنید و هم از روش بلیچینگ دندان.

 
چگونگی انجام بلیچینگ دندان
 

در بلیچینگ دندان از چه موادی استفاده می‌شود؟

روند بلیچینگ دندان کاملا علمی و عملی است که در آن از دو ماده، هیدروژن پراکساید و کارباماید پراکساید، برای اکسید کردن رنگ دانه های غیر طبیعی که روی سطح دندان ها چسپیده اند، استفاده می‌شود.

در واقع از هیدروژن پراکساید برای بلیچینگ دندان در مطب و زیر نظر پزشک استفاده می‌شود و از ماده کارباماید پراکساید برای انجام بلیچینگ دندان در خانه استفاده می‌شود که هر دو این روش‌ها باید زیر نظر پزشک و با تجویز او انجام شود.

 

انواع روش های بلیچینگ دندان چیست؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که دو فرآیند بلیچینگ و سفید کردن دندان ها یک نوع درمان هستند. اما در حقیقت این دو، هر چند که به منظور سفید کردن دندان ها هستند، اما تفاوت های زیادی با هم دارند. سفید کردن دندان تنها یک فرآیند ساده است که با روش های خانگ هم انجام می‌ شود.

اما بلیچینگ دندان، فرآیندی پیچپیده تر و کاربردی‌تر از سفید کردن دندان ها است. به طور کلی دو مدل سفید کردن دندان ها با بلیچینگ وجود دارد که عبارتند از:

1- آفیس بلیچینگ یا بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی

2- هوم بلیچینگ یا بلیچ دندان در خانه

 

چگونگی انجام بلیچینگ دندان

سفید کردن رنگ دندان با روش های شیمیایی، جهت حذف رنگدانه های آلی داخل دندان، اصطلاحاً Bleaching نامیده می شود. سفید کردن دندان (Bleaching) بر حسب این که روی دندان های زنده (vital) انجام شود یا دندان های مردن (عصب کشی شده یا (non-vital) و همچنین براساس انجام کار در داخل مطب یا منزل طبقه بندی می گردد.

در اکثر روش های بلیچینگ دندان، برخی از مشتقات پراکساید هیدروژن (H2O2) در غلظت های مختف و روش های مختلف به کارگیری استفاده می شوند

 

عوامل موثر در افزایش ماندگاری بلیچینگ دندان

برای افزایش دوام و ماندگاری بلیچینگ دندان باید به موارد و نکاتی توجه داشته باشید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم داشت:

  • بعد از انجام بلیچینگ دیگر نباید قلیان و یا سیگار بکشید، زیرا آنها باعث تیره شدن دندان هایتان می شود.
  • به هیچ عنوان تا یک روز پس از انجام بلیچینگ خوراکی های رنگی نخورید.
  • حتما باید به صورت منظم مسواک بزنید و پس از صرف غذا از نخ دندان استفاده کنید.
  • اگر به نوشیدنی های مانند قهوه، نسکافه و چای علاقه دارید، حتما باید پس از نوشیدن آن مسواک بزنید.
  • در ابتدای کار بهتر است به صورت منظم و هفتگی به دندانپزشک مراجعه کنید تا از سلامت دندان های خود اطمینان حاصل کنید.
  • بعد از بلیچینگ حتما در رژیم غذایی خود آب، شیر، برنج، پاستا، گل کلم، مرغ، ماهی و نان سفید قرار دهید.

به نظر می‌رسد چگونگی عمل سفید کردن دندان ها با پراکساید هیدروژن برا اثر اکسید شدن رنگدانه های آلی باشد. سفید کردن (Bleaching) عموماً طول عمری 1 تا 3 سال دارد اگر چه عوامل بیشماری در طول ماندگاری این عمل تاثیر گذار می باشد. همچنین در سایت health.harvard اطلاعات کاملی وجود دارد. لینک کوتاه صفحه : https://b2n.ir/p17733

 
بلیچینگ دندان - ویدیوهای بیشتر
بلیچینگ دندان - گالری تصاویر
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

هزینه کاشت دندان - بلیچینگ دندان
بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
بلیچینگ دندان - ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ
 

نظرات کاربران

captcha Refresh
مرتضوی
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰
پاسخقیمت بلیچینگ رو لطف میکنید
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۱۰۰۰

سلام وقت خوش جناب آقای مرتضوی گرامی

لطفا برای اطلاع از قیمت بلیچینگ با مطب تماس بگیرید.

شماره تماس:88082941

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi