کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

بیلیچینگ با لیزر

تعداد بازدید : 676

امروزه با پیشرفتهای نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوریهای نوین ، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در دمانهای دندانپزشکی هستیم.لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد . با کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سالهای اخیر دندانپزشکی را میتوانیم شاهد باشیم.در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری  از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.

بیلیچینگ با لیزر
امروزه با پیشرفتهای نوین در دندانپزشکی و تولید فن آوریهای نوین ، شاهد یک تحول بسیار بزرگ در دمانهای دندانپزشکی هستیم.لیزر در دندانپزشکی یکی از این موارد می باشد . با کاربرد لیزر در دندانپزشکی ، بدون اغراق یکی از پیشرفته ترین و بهترین عملکردهای سالهای اخیر دندانپزشکی را میتوانیم شاهد باشیم.در واقع رویای دندانپزشکی بدون درد با لیزر تحقق یافته است و بیماران می توانند با آرامش بیشتری  از خدمات دندانپزشکی بهره مند گردند.
 در حوزه دندانپزشکی، استفاده از دستگاه لیزر بسیار وسیع‌ بوده و در تقریبا اغلب درمانهای دندانپزشکی ، می‌تواند جایگزین روش‌های قدیمی شود .مواردی از جمله  در درمان بیماری‌های دهان، ترمیمی، اندو، جراحی، اطفال، ارتودنسی، پریو، پروتز و غیره می توان از لیزر در دندانپزشکی بهره مند گردید.
لیزر در دندانپزشکی زیبایی هم کاربردهای وسیعی دارد.از جمله آنها جراحی زیبایی لثه ، جراحی لثه بدون درد ، حذف لثه اضافی ، بیلیچینگ دندان (سفید کردن دندان ) ، فرنکتومی ، جینجیوکتومی ، ضد عفونی کردن لثه ، حذف پاکت و .. میتوان اشاره کرد.
بیلیچینگ با لیزر چیست؟
بیلیچینگ یا سفید کردن دندان ها از دیرباز طرفداران بیشماری داشته است.در واقع  بسیاری از بیماران می خواهند دندانهای سفید و زیبایی داشته باشند و هنگام لبخند و صحبت کردن لذت ببرند.بعضی از بیماران نیز با دندانهای سفید تر ، اعتماد به نفس بالاتری خواهند داشت .
مزایای بیلیچینگ با لیزر چیست؟
1- سفید شدن چند برابری نسبت به دستگاه های رایج بیلیچینگ 
2- عمق نفوذ بیشتر (سفیدی و درخشندگی بیشتر)
3- زمان کوتاهتر (کمتر از 5 دقیقه)
4- ماندگاری بیشتر 
5- بدون حساسیت 
6- انجام بیلیچینگ در یک جلسه و با کیفیت بهتر 
7- بدون درد 
8- تابش نور به طور یکنواخت به تمام دندانها
معایب بیلیچینگ با لیزر چیست؟
تا کنون معایبی برای بیلیچینگ با لیزر ذکر نشده است.البته کسانی که دندانهای بسیار حساسی دارند، میتوانند ابتدا با لیزر حساسیت دندانهای خود را برطرف کنند و سپس از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند.
آیا همه افراد می توانند از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند؟
بلی.تقریبا همه افرادی که دندانهای سالم دارند و مشکل خاصی ندارند می توانند از این روش جدید استفاده کنند.حتی افرادی هم که دندانهای حساسی دارند می توانند از بیلیچینگ با لیزر استفاده کنند.
چه نوع لکه یا تغییر رنگی با بلیچینگ توسط لیزر حذف نمیشوند؟
1- کسانی که تغییر رنگ دندان با تتراسایکلین دارند.
2- بیمارانی که لکه های سفید white spot)) به طور نامنظم روی دندانهای خود دارند.
3- افرادی که دچار فلوروزیس دندانی هستند.
4- بیمارانی که دندانهای آنها دچار ضربه و تغییر رنگ شده است.
 
آیا قبل از بیلیچینگ نیاز به جرمگیری داریم؟
اگر بیماری مدتهاست که جرمگیری انجام نداده است و لثه او التهاب دارد ، حتما باید قبل از بیلیچینگ، دندانهای خود را جرمگیری کند و حدود 14-7 روز پس از جرمگیری می تواند از لیزر و بیلیچینگ استفاده کند.
ماندگاری بیلیچینگ با لیزر چقدر ماندگاری دارد؟
اگر بیلیچینگ با لیزر و با دقت کافی توسط دندانپزشک زیبایی انجام شود می تواند تا 1 سال و حتی بیشتر ماندگاری داشته باشد .البته بیماران عزیز باید بعد از هر وعده غذایی با مسواک دندانهای خود را تمیز کنند. همچنین بعد زا خوردن قهوه و نوشیدنی های رنگی بهتر است دندانهای خود را با مسواک تمیز کنند . میتوان این کار ار بدون خمیر دندان و تنها با مسواک و شستشوی ساده انجام داد.به این کار سفیدی دندانها به طور قطع تا 1 سال و بیشتر ماندگاری دارد. دندانپزشکی بدون درد 

مطالب مشابه

لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

ادامه مطلب

پوسیدگی دندان چیست و چگونه بوجود می آید؟

پوسیدگی دندان شایعه ترین مشکل در بیماران مراجعه کننده به دندانپزشکی می باشد. پوسیدگی دندان بیشتر به علت رعایت نکردن بهداشت دهان و عدم استفاده از نخ دندان می باشد. با رعایت نکردن بهداشت و مواد غذایی در لا به لای دندان ها دندان ها باقی مانده و به مرور زمان ایجاد پوسیدگی می کنند و این  پوسیدگی شایع ترین پوسیدگی دندان می باشد که به آرامی باعث صدمه به مینا دندان می شود در صورت پیش گیری از پوسیدگی دندان به عصب می رسد و بیمار به اجبار درمان عصب کشی را انجام می دهد.

ادامه مطلب

انواع ایمپلنت دندان چیست؟

انواع ایمپلنت دندان چیست؟
ایمپلنت دندان از الیاژ تیتانیوم ساخته شده است و در استخوان هر دوفک بالا و پایین به جای دندان طبیعی جایگزین می گردد و توسط پروتز دندانی فیکس می گردد. تیتانیوم به کار رفته در ایمپلنت دندان سبب می شود در مقابل اکسیژن، اسید و خورده شدن مقاوم گردد.
  این فلز آلرژی در بدن به وجود نمی اورد و  اجسام خارجی نمی توانند توسط آن بر بدن تاثیر بگذارند. ایمپلنت دندانی باعث تثبیت و نگهداش

ادامه مطلب

مرکز ایمپلنت تهران

مرکز ایمپلنت تهران
مرکز ایمپلنت تهران مرکزی است با تیم دندانپزشکی متخصص و مجرب جهت درمان های دندانپزشکی ایمپلنت یکی از رایج ترین درمان های امروزی علم دندانپزشکی است که مهارت خاصی را طلب می کند، بنابراین باید به آن دسته از مرکز ایمپلنت تهران که بسیار ماهر و با تجربه هستند، رجوع کرد.
مرکز ایمپلنت تهران دکتر سجودی واقع در سعادت آباد بدون شک یکی از بهترین های مرکز ایمپلنت تهران است که در حال حاضر پذیرای بیماران گرامی می باشد. این مرکز ایمپلنت تهران تشکیل شده از یک تیم فوق العاده حرفه ایست که رضایت کامل بیماران را در تمامی مراحل درمان ایمپلنت کسب می کند.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh