این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت شخصی دکتر علی سجودی

نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی: درمان لمینت دندان به جهت سفید کردن و فرم دادن دندان ها نیازمند چند جلسه درمان است که باید طی این جلسات احتمال واکنش دهان به این درمان باید بررسی گردد.  

1401/03/29
14,037
2

نکته‌های مهم پس از درمان لمینت دندان کامپوزیتی (کامپوزیت دندان) و سرامیکی

 
نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی
 
درمان لمینت دندان به جهت سفید کردن و فرم دادن دندان ها نیازمند چند جلسه درمان است که باید طی این جلسات احتمال واکنش دهان و لثه به این درمان باید بررسی گردد. در صورتی که پس از درمان لمینت از شکل و نحوه درمان رضایت کافی را نداشتید، جای نگرانی نیست و می توان تغییرات مورد نظر را روی دندان ها اعمال کرد. پس تغییرات لازم را به دندانپزشک خود بگویید. اگر احساس برجستگی لب و زبان به شما دست داد، ممکن است به علت افزایش حجم دندان ها پس از لمینت باشد، که می توانید این مشکل را در جلسه بعدی با پزشک خود در میان بگذارید. همچنین در سایت hindawi اطلاعات کاملی وجود دارد .
 
نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی - جهت سفید کردن
 
 
 
 
 

 نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی - فرم پرسشنامه ایمپلنتنکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی - فرم پرسشنامه لمینت

 

مطالعه بیشتر >>> فرم لمینت دندان


 
نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی -  فاصله نرمال

برای بررسی دندان ها و اینکه لمینت دندان تا چه حد مورد قبول شماست، وسواس به خرج ندهید و دندان هایتان را از یک فاصله نرمال محاوره ای یعنی سی سانتی متری نگاه کنید و در رابطه با نحوه درمان قضاوت کنید. ممکن است پشت دندان هایتان احساس بلندی و زبری کنید که علت این مشکل وجود چسب اضافی است. این مشکل توسط فشارناشی از غدا خوردن و یا مسواک زدن رفع می شود. در صورتی که مشکل شما از این طریق حل نشد، به دندانپزشک خود مراجعه کنید. همواره دقت کنید از فشار اضافی به دندان ها اجتناب بورزید، زیرا فشار مهم ترین عامل شکست کامپوزیت دندان است. ممکن است پس از درمان لمینت دچار حساسیت شوید که این امری طبیعی است و علت آن می تواند تراش دندان ها و یا واکنش دندان ها به مواد استفاده شده در درمان لمینت باشد. اگر پس از چند روز حساسیت برطرف نشد، به دندانپزشک خود مراجعه کنید. پس از درمان لمینت جهت حفظ و نگهداری آن بهداشت را رعایت کنید و از خمیر دندان و نخ دندان مناسب استفاده کنید.
 
نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی - حفظ و نگهداری

پس از خوردن مواد دارای رنگدانه همچون چای و قهوه دندان های خود را بشویید تا از تغییر رنگ لمینت جلوگیری کنید. در صورتی که لمینت شما دچار تغییر رنگ شد، با پولیش آن را برطرف کنید. در صورتی که لمینت شما دچار لب پریدگی و یاد ترک خوردگی شد که این مشکل می تواند در اثر وارد آمدن فشار باشد، به پزشک خود مراجعه کنید تا این مسئله را رفع کند. در صورتی که به دندان قروچه در خواب عادت دارید، پس از درمان لمینت به مدت نود روز از گارد استفاده کنید تا فشار های وارد به لمینت ناشی از دندان قروچه را مهار کند.
 

نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی - ویدیوهای بیشتر

نکته‌های مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی - سفر رایگان

نظرات کاربران

captcha Refresh
احمدی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
امکانش هست بعد از چسب زدنه لمینت دوباره رنگشو تغییر داد
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر جناب احمدی گرامی
خیر قبل از طراحی و چسب زدن باید رنگ لمینت مشخص شود

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi