این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

اصلاح طرح لبخند | طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند | طراحی لبخند

طراحی لبخند: این روزها اصلاح طرح لبخند شاید یکی از دغدغه های بسیاری از افراد جامعه باشد. همه دوست دارند تا زیباترین لبخند را داشته باشند.

1401/09/06
64,692
4

اصلاح طرح لبخند و طراحی لبخند با رعایت تمامی نکات

فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 
 
اصلاح طرح لبخند | طراحی لبخند
 

برای اینکه لبخندی زیبا داشته باشید باید با روش های درمانی زیبایی به طراحی لبخند بیانجامید و کارهایی از قبیل روکش گذاری، کاشت دندان و جایگزین کردن دندان از دست رفته، سفید کردن، ارتودنسی و ... این لبخند را اصلاح کنید. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید)

 
 
اصلاح طرح لبخند - لبخندی زیبا
 

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) چیست؟

انجام این درمان اختیاری بوده و با توجه به تمایل فرد انجام می پذیرد زیرا بجز زیباسازی دندان ها کلیه ی آسیب های دندانی اصلاح می شود و فرآیندی کلی بوده و ترمیم کاملی روی تمام دندان ها انجام می گیرد.

اصلاح طرح لبخند باید به اصلاح کردن بافت لثه ها، نمای دندان، عرض دندان، فاصله ی دندان، لب ها ایجاد شود و تمام این اجزا باید ترمیم شوند تا لبخندی زیبا را بوجود آورد و با روش های مختلف درمانی این امر انجام پذیر است.

یکی از راه هایی که می توان فهمید چه درمانی را بر اساس تمایل فرد انجام داد سوال پرسیدن از اوست که چه ویژگی هایی از دندان خود دوست دارد و یا از چه ویژگی های آن راضی نیست و می خواهد اصلاح شود و بر طبق همان باید درمان را انجام دهد.

 
طراحی لبخند دیجیتال
 

با جایگزین کردن کامپوزیت برای پر کردن کانال های دندان هایی که با مواد رنگی پر شده اند و باعث لکه دار شدن و بدرنگ شدن دندان هاشده تغییر رنگ داد تا بصورت یک دست سفید در بیایند و با ارزیابی های لازم و تشخیص دادن از روش های دیگر به منظور تغییر رنگ دندان استفاده کرد و ظاهر پیر یک دندان را شاداب کرد و صورت و چهره ی فرد را جوان تر کرد.

زیرا سفید کردن و روکش کردن دندان ها تاثیر مستقیمی با طراحی لبخند داشته و این رنگ باید براساس رنگ موی فرد و رنگ پوست او انتخاب شود و حتی حالت مو نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

این مهارت باید در دندانپزشک وجود داشته باشد تا بهترین روش ها را انجام دهد و با ارزیابی هایی که به عمل می آورد تعادل زیبایی را بین آن ها بوجود آورد تا دندان ها در عین درخشان و شاداب شدن رنگی طبیعی جلوه کنند.

 
تعادل زیبایی
 

برای ارزیابی و زیبا شناسی طراحی لبخند روش ها و ویژگی های دیگری را باید مورد ارزیابی قرار دهد تا به خوبی اصلاح انجام گیرد:

ارزیابی طول دندان برای اصلاح طرح لبخند: دندان هایی که طول بیشتری دارند ظاهر زیباتری را به فرد می دهند و جوانتر نشان می دهند و فرسودگی را کاهش می دهد و با داشتن دندان هایی که کوچکتر هستند و لبخندی لثه ای را بوجود می آورد با کیفیت کمتری جلوه می دهد.

برای درمان این نوع دندان ها باید از روش های کامپوزیت گذاری و روکش های سرامیکی و افزایش دادن طول دندان ها و برخی از روش های درمانی لیزری توسط متخصص این کار انجام گیرد.

با افزایش دادن طول دندان ها روی کل فرم صورت شما تاثیر گذاشته و با دندان های شکیل و بلند یا مربعی چهره ی فرد لاغرتر دیده می شود. برای درمان خط لثه باید از روش های لیزری نمای دندان ها را افزایش داد. همچنین در سایت ncbi.nlm.nih اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
روش های درمانی لیزری
 

تناسب دندان برای اصلاح طرح لبخند: متخصص باید با معاینه کردن تناسب دندان ها را تشخیص دهد و اینکه دندان های جلویی فک بالا  که مرکزی هستند و نسبت 4 به 5 را از نظر عرض به طول دارند. متخصص باید مهارت زیباشناسی را داشته باشد تا تعادل مورد نیاز را برای رسیدن به طراحی لبخند را بدهد.

 
تناسب دندان برای اصلاح طرح لبخند
 

بافت دندان برای اصلاح طرح لبخند: دندانپزشک با مهارت کافی که در زمینه ی ظاهرسازی و اصلاح طرح لبخند دارد می تواند با روکش گذاری و ترمیم دندان ها آن ها را به گونه ای ترکیب کند که مردانه یا زنانه شوند و به صورت دندان های هرچه طبیعی تر جلوه کنند.

 
بافت دندان برای اصلاح طرح لبخند
 

روش انجام درمان اصلاح طرح لبخند: قبل از اینکه کارهای زیبایی روی ظاهر دندان ها انجام گیرد باید دندان ها مورد بررسی قرار گیرند تا روش های درمانی لازم روی لثه ها و ساختار کلیه ی دندان ها انجام گیرد و اگر دندانی پوسیده است ترمیم شود.

اگر نیاز به مرتب کردن دارند ارتودنسی شوند و اگر شکستگی و لب پریدگی دارند با کامپوزیت های مربوطه قالب گیری و روکش شده و یا اگر دندانی را از دست داده اید که تاثیر روی خط لبخند دارد کاشته شود و تمام این مشکلات برطرف گردد و بعد از آن به ظاهر طراحی لبخند پرداخته شود.

 
روش انجام درمان اصلاح طرح لبخند
 

یکی از درمان هایی که باید روی دندان ها انجام گیرد چفت شدن آن ها روی هم است که باید روی کل دندان ها انجام گیرد. کلیه ی روش های ترمیم باید روی دندان ها انجام گیرد شاید زمان بیشتری را در بخواهد ولی با رضایت بیماران همراه است.

و برای داشتن دندان هایی با ظاهر مناسب باید کلیه ی روش های درمانی و ترمیمی را انجام داد و این کارهای به برنامه ریزی زمانی احتیاج دارد تا این بهبود انجام گیرد.

زیرا متخصصان دیگر دندانپزشک باید کارهای لازم را از قبیل عصب کشی، پرکردن، جراحی های فک و لثه انجام دهند تا بعد از آن به بخش زیباسازی پرداخت و آمادگی لازم را با انجام این تغییرات انجام داد.

به طور مثال اگر بخواهیم زمانبندی روی درمان یک فرد انجام دهیم بادید با انجام معاینات مربوطه بهداشت دهانی را مورد ارزیابی قرار داد تا بعد از آن بتوان با انجام روکش گذاری توسط تکنسین های متخصص و یا قالب گیری های گچی و موقت روی دندان ها نتیجه ی مطلوب را برای اصلاح لبخند مورد رضایت داشت.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - جراحی های فک و لثه
 

ماندگاری در اصلاح طرح لبخند: برای افزایش طول عمر دندان ها باید بهداشت دهانی را به خوبی رعایت کرد تا دندان ها آسیب نبینند و بعد از اینکه درمان روی آن ها انجام شد نیز باید با مسواک زدن و نخ دندان زدن هم سفید بودن دندان ها را حفظ کرد و هم باعث ماندگاری سالم بودن دندان ها شد.

زیرا در صورتی که از روکش استفاده شود و به دلیل مراقبت نکردن و یا ضربه دیدن و یا خوردن مواد غذایی سخت همچون تخمه و تغییر رنگ دادن دندان ها با خوردن نوشیدنی های رنگ دار از کیفیت ظاهری آن نکاهد.

روکش هایی که روی دندان ها زده می شود باید بعداز مدت زمان 10 تا 15 سال تعویض شود. برای انجام دادن اصلاح طرح لبخند کلیه ی تکنسین و موادی که توسط دندانپزشک برای درمان استفاده می شود در برگرفته شده و به دوام داشتن درمان تاثیر می گذارد.

باید دکتر متخصص زیبایی خود را با دقت انتخاب کنید تا بتواند به خوبی شما را به مطلوب برساند.

 
ماندگاری در اصلاح طرح لبخند
 

این روزها اصلاح طرح لبخند شاید یکی از دغدغه های بسیاری از افراد جامعه باشد. همه دوست دارند تا زیباترین لبخند را داشته باشند اما گاهی به دلیل وجود مشکلاتی همچون بی نظمی در چیدمان دندان ها و یا رنگ بد آنها از این نعمت محروم خواهند شد.

در واقع می توان گفت که لبخند زیبا حاصل هماهنگی میان اجزا صورت و دندان ها می باشد. گاهی به دلیل عدم وجود هماهنگی لازم می بایست تغییراتی در فرم لثه و حتی طول دندان ها و فاصله دندان ها ایجاد شود تا بتوان به هارمونی لازم دست یافت.

زیبایی لبخند بی شک امری تصادفی و اتفاقی نیست و اگر خوب به لبخندهای زیبا توجه کنیم حتما درخواهیم یافت که مجموعه هماهنگ در اجزا صورت و لثه و دندان ها باعث حاصل شدن این صحنه زیبا شده است.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - لبخند زیبا
 

طراحی لبخند امری تخصصی است و حتما اگر به فکر افتاده اید تا شما هم دارای لبخند زیبا شوید پیشنهاد می کنیم از بهترین و مجرب ترین متخصصین در این زمینه استفاده نمایید.

درواقع دندانپزشک مجرب کسی است که با شناسایی اجزایی که در زیبا کردن لبخند شما موثر است بتواند بهترین و بالاترین هارمونی و هماهنگی را در میان آنها برقرار نماید.

اطلاح طرح لبخند را می توان جز درمان های زیبایی دانست. درمان فوق شامل چندین بخش است مانند بلیچینگ و لمینت و کامپوزیت ونیر و ... بسیاری بر این باورند که طراحی لبخند صرفا برای افرادی که دارای دندان هایی نا منظم و بد رنگ هستند انجام می شود.

درمان فوق برای افرادی که حتی دارای دندان هایی مرتب و سفید و سالم هستند نیز قابل انجام است. در اینگونه افراد با تغییراتی که در فرم صورتشان انجام می شود سعی خواهد شد تا به یک لبخند زیبا دست یابند.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - درمان های زیبایی
 

اما قطعا این کار نیز به مانند سایر کارهای دیگر دارای قواعد و اصول منحصر به فرد خود است و با رعایت کردن این اصول می توان امیدوار بود که به بهترین شکل ممکن زیبایی لبخند شما کامل خواهد شد.در زیر به بیان نکاتی می پردازیم که در صورت رعایت تمامی آنها شما را دارای لبخند زیبا خواهد کرد:

دریک لبخند زیبا خطی که از لبه برنده دندان های قدامی فک بالا عبور می کند می بایست در حین لبخند موازی لبه پایین باشد.

خط لب بالا در حین لبخند می بایست از محل اتصال لبه لثه به دندان ها عبور کند. 

در یک لبخند زیبا عمق فضاهای بین دندانی در لبه برنده دندان ها از نسبت های خاصی می بایست پیروی کند.

درحالت نرمال، لبه دندان های قدامی فک بالا می بایست 1 تا 1/5 میلی متر جلوتر و پایین تر از لبه دندان های فک پایین باشد.

مقدار دیده شده لبه برنده دندان های قدامی فک بالا در حالت استراحت لب، 3-2 میلیمتر باشد.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - محل اتصال لبه لثه
 

اصلاح طرح لبخند در انواع مدل های مختلف

اولین مدل با نام لبخند عاقلانه معروف است. لبه دندان های قدامی در مدل فوق باید در یک خط مستقیم قرار بگیرند. در واقع از این جهت به آن لبخند عاقلانه گفته می شود که نشانه ای هوش و بلوغ می باشد.

در سنین پایین چون دندان های معمولا در یک اندازه نیستند و کوچک بزرگ می باشند لذا لبه دندان در یک خط مستقیم قرار نمی گیرند.

اما با بالا رفتن سن و ساییده شدن لبه دندان می توان گفت که تقریبا لبه دندان ها در یک خط موازی قرار گرفته و این نشانه بلوغ عقل می باشد. مدل بعدی که معمولا در اصلاح طرح لبخند از آن الگو برداری می کنند لبخند جوانی نام دارد.

اگر بخواهیم مدل فوق را توصیف کنیم می توان اینگونه نوشت که در مدل لبخند جوانی دو دندان جلو به صورت واضح تری از دو دندان کناری خود بلندتر هستند. این لبخند را به نوعی نشانه جسارت هم می دانند.

مدل فوق دارای گرمی و صمیمیت خاصی در خود است. شاید برای افرادی که از لب های برجسته تری برخوردار هستند مدل فوق زیباتر نسبت به سایرین خود نمایی کند. اما یکی از مدل های لبخند زیبا را می توان لبخند اسپرت نامید.

در واقع مدل اسپرت بین دو مدل قبلی که توضیح دادیم قرار گرفته است. دو دندان جلو بلند تر از دندان های کناری است. این لبخند نشان دهنده غیر جدی و غیر رسمی بودن است.

 
اصلاح طرح لبخند در انواع مدل های مختلف
 

در این بخش به مواردی که باعث زیبایی لبخند شما می شوند می پردازیم:

1- بی شک شکل و فرم صورت عامل بسیار تعیین کننده ای در میزان زیبایی لبخند شما خواهد بود.
2- دومین مورد شاید همان انتظارات شخصی ما از میزان زیبا بودن لبخندمان باشد.
3- و سومین مورد که بسیار تاثیر گذار است سن و سال و جنس مذکر و یا مونث بودن است.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - فرم صورت
 

برای اصلاح طرح لبخند به صورت صحیح باید مشاور با در نظر گرفتن تمامی مواردی که که اعلام کردیم و با توجه به خصوصیات فرم گونه و صورت شما بهترین تصمیمی را اتخاذ نماید. این روزها بازار گرمی برای تبلیغات مربوط به طراحی لبخند در محیط های مجازی به راه افتاده است.

از شما می خواهیم با نهایت دقت گول ظاهر بسیاری از این تبلیغات را نخورید و حتما با پزشکانی مجرب و متخصص در این زمینه مشورت نمایید. واقعیتی که به نظر می رسد کسی نمی تواند آن را کتمان نماید داشتن یک لبخند زیبا است. تقریبا همه در آروزی داشتن زیباترین لبخند ها برای خود هستند.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - فرم گونه
 

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم وجود هماهنگی های لازم از لحاظ اندازه و فرم و شکل دندان و اجزای صورت کمک خواهند کرد تا زیبایی لبخند شما دوچندان شود. اما در واقعیت باید قبول کرد که به ندرت می توان فردی را یافت که به صورت طبیعی تمامی هماهنگی های لازم میان دندان های و فرم لثه و صورت آن ایجاد شده باشد و بدون مشکل باشد.

اما با روکش گذاری و کاشت دندان و سفید کردن دندان ها و روش کامپوزیت می توان به اصلاح طرح لبخند کمک های فراوانی نمود. تفاوتی که میان طراحی لبخند وجود دارد با بازسازی و ترمیم دندان ها در این است که اولی کاملا اختیاری و دومی ضروی و لازم است.

اما اگر می خواهید که اصلاح طرح لبخند به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد باید گفت که عوامل مختلفی را می توان دخیل دانست تا این امر محقق شود. از رنگ پوست گرفته تا ظاهر صورت و همچنین نمای دندان و نحوه چیدمان آنها و همچنین میزان بزرگ و کوچک بودن لب ها و نوع و فرم لثه ها همه و همه تاثیرات خاص خود را خواهند داشت.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - بازسازی و ترمیم
 

اصلاح طرح لبخند چیست؟

با جذابتر شدن لبخند سلامت عمومی افراد در جامعه افزایش پیدا کرده و با رفع کردن مشکلات زیربنایی که موارد اصلی در آسیب دیدگی های دندان ها دارند مانند پوسیدگی درمان گردیده تا بتوان نشانه های جذابیت و نشانه ی سلامتی را افزایش داد.

دندانپزشک بعد از انجام دادن درمان های لازم بر روی دندان ها و بازیابی کردن سلامت دندان ها از روش های درمانی برای زیباسازی طراحی لبخند اقدام کرده و یکی از روش ها را انجام می دهد تا به بهترین نتیجه برسد.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - سلامت دندان ها
 

طراحی لبخند با ایمپلنت کردن:

یکی از روش های رایج که برای جایگزین کردن دندان از دست داده استفاده می شود ایمپلنت کردن است که با درمان و ترمیم شدن آن ساختاری طبیعی در چهره بوجود می آورد و تاثیرگذار بوده.

 
طراحی لبخند با ایمپلنت کردن
 

طراحی لبخند با ترمیم تاج دندان:

دندان هایی که ترک خورده یا شکسته و لب پریدگی دارند باید با روش تاج گذاری که با روکش های سرامیکی انجام می گیرد با تراش دادن و تنظیم کردن دندان روکش مربوطه را چسبانده و ظاهر دندان را طبیعی جلوه دهد.

 
طراحی لبخند با ترمیم تاج دندان
 

طراحی لبخند با سفید کردن دندان:

از موثرترین روش های زیباسازی ظاهر دندان ها تغییر رنگ آن ها به سفید است که با روش های درمانی این مهم انجام گرفته و برای ثابت ماندن رنگ دندان ها باید مراقبت های فردی در جهت سلامت دهان انجام گیرد.

 
طراحی لبخند با سفید کردن دندان
 

طراحی لبخند با روکش کردن:

دندانی که لب پریده یا تغییر رنگ داده باشد بهترین حالت درمانی گذاشتن روکش های پرسلن سرامیکی است که با توجه به تناسب دندان های بیمار باریک و همرنگ دندان ها به کار گذاشته می شود و روش ایده آلی محسوب می شود.

 
طراحی لبخند با روکش کردن
 

طراحی لبخند با صاف کردن دندان ها:

برای اصلاخ لبخند زیبا زمان زیادی را صرف ارتودنسی دندان ها می کردند و باید سیم های فلزی را نیز تحمل می کرد تا دندان ها مرتب شوند ولی امروزه با روش های درمانی که انجام می گیرد.

ارتودنسی نامرئی با روش های گوناگونی عمل کرده و می تواند دندان ها را صاف کند بدون اینکه نیاز به سیم گذاری و وصل کردن فلز و پلاک ها روی دندان ها باشد و لبخندی زیباتر را برای شما بوجود می آورد تا صرف چند ماه دندان هایی مرتب و منظم داشته باشید.

 
طراحی لبخند با صاف کردن دندان ها
 

چه افرادی متقاضی طراحی لبخند هستند:

افرادی که برای طراحی لبخند متقاضی هستند باید در سلامت کامل دهان و دندان و لثه باشند. بیشتر افراد از لبخند خود راضی نیستند و می خواهند خط لبخند خوبی داشته باشند و بعد از مراجعه به دندانپزشک زیباشناسی باید خواسته های لازم را به پزشک بگوید تا براساس دلخواه او درمان انجام شود و رضایت کافی را برای او فراهم آورد.

 
چه افرادی متقاضی طراحی لبخند هستند
 

مشکلات دهانی قابل حل در اصلاح طرح لبخند:

برای داشتن خط لبخند باید به اصلاح طرح لبخند اقدام کرد و شاید مشکلاتی را باید حل کرد که شامل موارد زیر می باشد:

- از بین رفتن دندان ها و تغییر رنگ آن ها 
- لب پریدگی و ترک های روی دندان ها
- پوسیدگی و فرسودگی بافت دندان ها که منجر به تغییر شکل یا نامناسب بودن دندان ها شده است.
- کج بودن و منحرف بودن دندان ها
- فاصله ی داشتن دندان ها
- لبخند لثه ای که نمای ناصافی دارد

این نواقص را با استفاده از طراحی لبخند اصلاح می کنند.

در درجه اول باید سلامت دهان را مدنظر داشت و بعد از زیباسازی دندان ها را زیرا با وجود داشتن مشکلات دهان اول باید بیماری ها و عارضه ها درمان گردند و بعداز آن اقدامات دیگر صورت گیرد.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - خط لبخند
 

طراحی لبخند با بیماری لثه:

با مشکلات لثه ای مشکلاتی از قبیل خونریزی و التهاب و بد بو شدن دهان رخ می دهد و اگر لثه درمان نشود باعث از دست دادن دندان ها شده و با تحلیل دیدن استخوان فک همراه شده. متخصص در ابتدا باید پاکسازی های لازم را جهت درمان بیماری لثه به عمل آورد و با انجام جرم گیری و صاف کردن دندان ها مراحل اولیه را عمل کند.

 
طراحی لبخند با بیماری لثه
 

طراحی لبخند با دندان قروچه:

افرادی که استرس و فشار روحی زیادی دارند دندان قروچه می کنند و این عارضه باید قبل از آغاز درمان طراحی لبخند درمان شود.

دندان قروچه کردن با عوارض درد فک، اختلال در فک و مفصل و گیجگاه و در نهایت آسیب رساندن به ساختار دندان ها شده زیرا با قروچه کردن دندان ها ساییده می شوند و اگر قبل از درمان آن به زیباسازی اقدام شود نتیجه را از بین می برد و لبخند زیبا را ناخوشایند می سازد.

 
طراحی لبخند با دندان قروچه
 

طراحی لبخند با پوسیدگی ها:

اگر از قبل دندان پوسیده ای دارید که درمان نشده باشد ابتدا باید حفره ی دندان پوسیده شده پر شود زیرا با پر کردن دندان از آسیب های وارده بر دندان جلوگیری کرده و با وجود پوسیدگی در دهان دندان های دیگر هم با انتقال باکتری پوسیده می شوند.

باید حتما دندان های پوسیده شده پر شوند و در صورتی که پوسیدگی به عصب رسیده باشد با انجام عصب کشی و پر کردن و یا روکش کردن دندان درمان را پایان داد.

 
طراحی لبخند با پوسیدگی ها
 

نامنظم بودن شدید دندان ها با طراحی لبخند:

برای داشتن خط لبخندی زیبا باید تمام دندان ها دارای نظم و ترتیب باشند و در صورتی که مشکلات فکی و دندانی مربوط به اکلوژن ها شدید باشد باید با استفاده از روش های ارتودنسی براکت و پلاک، ارتودنسی نامرئی و براکت گذاری های هم رنگ دندان سلامت آن ها را میسر کند.

 
نامنظم بودن شدید دندان ها با طراحی لبخند
 

عدم مصرف دخانیات و اصلاح طرح لبخند:

یکی از هدف های اصلی برای زیباسازی دندان ها و داشتن لبخند زیبا از بین بردن لک ها و رنگ های روی دندان هاست زیرا با سیگار کشیدن و مصرف دخانیات بوجود می آید و به مرور زمان ظاهری زشت را روی دندان ها نمایان می سازند.

اگر می خواهید به درمان اقدام کنید قبل از آن باید سیگار را ترک کنید و در غیر این صورت نتیجه ی درمان با شکست مواجه می شود و انتظار و ماندگاری که مدنظر دارید به دست نمی آید.

 
عدم مصرف دخانیات و اصلاح طرح لبخند
 

انتظارهای درست از درمان اصلاح طرح لبخند:

قبل از اینکه درمان شروع شود باید درک مناسبی را از نتیجه داشته باشد و با انجام تصویربرداری های دیجیتالی لازم این نگرش را در فرد ایجاد می کنند که باید برای اصلاح شدن و درمان از روش های درمانی مدنظر استفاده گردد تا معایب آن ها رفع شود و رضایت کامل را ایجاد کند و با طراح لبخند زیبا برای زیبایی خنده اقدامات لازم را انجام دهد.

ما هر روز با افراد بسیار زیادی برخورد خواهیم کرد و ممکن است به لباس و یا کفش یا ساعت و یا بسیاری از چیزهایی که آنها به همراه دارند، توجه نکنیم و اصلا به نظرمان نیاید که طرف مقابل ما پیراهن مارک دارد یا یک پیراهن معمولی بر تن دارد. یا این که کمربند اصل به کمر خود بسته یا نمونه ارزان قیمت را استفاده می کند.

اما چهره افراد همیشه در نظر همه مهم جلوه می کند. در برخورد های روزانه به هیچ عنوان نمی توان با کسی صحبت کرد بدون اینکه به صورت او توجه کرد. بنابراین صورت از مهم ترین نقاط در برخورد های اجتماعی افراد محسوب می شود.

در میان اجزا چهره لب ها و همینطور دهان و دندان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. تصور کنید که فردی را برای اولین بار ملاقات می کنید. اگر این فرد دارای دندان های زیبا و لبخندی دل انگیز داشته باشد می تواند در شما موثر تر واقع شود تا آنکه دندان هایی خراب و نا مطلوب داشته باشد. امروزه داشتن یک لبخند زیبا می تواند حتی در پیدا کردن دوست و یا شغل نیز موثر باشد.

 
درمان اصلاح طرح لبخند
 

همه ما در طول روز لبخند می زنیم اما بسیار مهم است که فرم لبخند ما به چه شکلی باشد. در علم دندانپزشکی رشته و بحثی وجود دارد که از آن به عنوان اصلاح طرح لبخند یاد می شود. با استفاده از این علم می توان نوع لبخند را اصلاح کرد خنده ای زیبا و دلنشین داشت. مسلم است که هیچ کس نمی تواند اهمیت داشتن یک چهره زیبا و یک خنده جذاب را زیر سوال ببرد.

داشتن یک لبخند زیبا به روابط عمومی فرد کمک شایانی می نماید و او را فرد شاد و سر زنده ای نشان خواهد داد. از خصوصیات داشتن یک لبخند خوب و زیبا این است که فرد دارای دندان های سالمی باشد. سالم بودن دندان ها به نیاز به مراقبت های بهداشتی دارد.

مسواک زدن و استفاده به موقع و به جا از نخ دندان ها و دهان شویه ها می تواند از برخی از آسیب های دندانی جلوگیری کند. در صورتی که فرد بهداشت دهانی را به خوبی رعایت نکند با مرور زمان زیبایی دندان های خود را از دست خواهد داد. اسیدهای به وجود آمده توسط مواد غذایی باعث تخریب دندان می شوند و با باز شدن دهان نمایان می شوند.

بنابراین اولین قدم برای داشتن یک لبخند زیبا و دلنشین این است که به سلامت دندان های خود اهمیت دهیم. پس از آنکه از سلامت دندان ها مطمئن شدیم و به طور مرتب به آنها رسیدگی کردیم نوبت به ترتیب دندان ها و جلو و عقب بودن آنها می رسد.

مسلما در صورتی که دندان ها به طور مرتب و منظم روی هم قرار بگیرند و از نظر جلو و عقب بودن کاملا در راستای هم قرار گرفته باشند، خنده زیبا تری را می توانند برای فرد به وجود بیاورند.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - لبخند خوب و زیبا
 

اصلاح طرح لبخند توسط پزشکان متخصص نیازمند اطلاعات بسیار زیادی می باشد. اطلاعاتی از قبیل شناخت فرم بینی ها، استیل های لبخند و چهره و مواردی از این قبیل.

در بسیاری از مواقع نوع لبخند فرد نیاز به اصلاح دارد و این اصلاح باید متناسب با سایر اندام های فرد باشد. نمی توان بدون در نظر گرفتن لب ها و بینی لبخندی را طراحی و پیاده سازی کرد. افرادی که دارای مشاغلی هستند که در آن نیاز به لبخندی خاص و جذاب دارند، می توانند با استفاده از این روش و سبک مدرن و امروزی به خواسته خود برسند.

به عنوان مثال برای هنرپیشه گان سینما بسیار مهم است که در زمانی که می خندند، استیل صورتشان چگونه باشد. یک بازیگر هر چقدر هم که توانمند باشد نمی تواند خلاها و کمبود های موجود در صورت خود را از بین ببرد. با اصلاح طرح لبخند می توان به چیزهایی رسید که هر کس آرزویش را دارد.

با داشتن یک چهره خوب می توان موقعیت های شغلی بسیاری را به دست آورد و یا افرادی را که دوست داریم در زندگی ما باشند را به زندگی خود راه دهیم. در اصطلاح طرح لبخند همه نکاتی که ممکن است در بهبود و زیباتر شدن خنده شما نقش داشته باشد، مورد بررسی قرار می گیرد.

هر نقصی که وجود داشته باشد از بین خواهد رفت تا زیبایی و اعتماد به نفس به شما روی بیاورد و شما را میان جمع دوستانتان محبوب تر و جذاب تر کند.

از جمله عواملی که در این روش مورد توجه قرار می گیرد، نوع فک های بیمار است. ما هیچ اختیاری بر روی دندان ها و قالب فک خود نداشته ایم و اگر از ظاهر آنها ناراضی باشیم می توانیم به راحتی این کار را انجام بدهیم.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - زیبایی و اعتماد به نفس
 

افرادی که فک بالایی آنها کمی رو به جلو است و ظاهر نامطلوبی دارد، یا آنان که فک پایینی شان رو با عقب است و یا کسانی که دندان هایشان به درستی روی هم قرار نمی گیرد، می توانند به کمک اصلاح طرح لبخند همه این مشکلات را حل نمایند. شاید موارد بسیار کمی پیش بیاید که فردی دارای فک های نا متناسبی باشد و نیاز به ایجاد تغییرات در آنها شود.

اما در علم دندانپزشکی امروز ما با نامتناسب بودن چیدمان دندان ها نسبت به یکدیگر بسیار برخورد خواهیم کرد و همین باعث شده که این علم تا این حد گسترده شود. برای اینکه فرد بیمار لبخند زیبایی داشته باشد ممکن است از روش های متفاوتی استفاده شود. به طور کلی شرایط کار برای هر دو بیمار ممکن است متفاوت باشد.

در برخی از موارد بیمار ممکن است نیاز به کاشت یک دندان قدامی داشته باشد حال آن که در مواردی دیگر ممکن است روش کار به نحوی دیگر صورت گیرد و گره کار به دست ارتودنسی باز شود. به طور کلی برای این که یک پزشک بتواند لبخندی زیبا را برای بیمار خود طراحی کند، می بایست به علوم بسیار زیادی در زمینه دندانپزشکی تسلط داشته باشد.

دندانپزشکی که قصد انجام این کار را دارد باید با موارد همچون ارتودنسی، ایمپلنت، جرمگیری دندان و… آشنایی کامل داشته باشد تا در مواقع لزوم بتواند بهترین گزینه ممکن را به بیمار خود توصیه کند و بیشترین کمک را به او بنماید. بنابراین تخصص پزشک در این زمینه از مهمترین چیزها به شمار می رود زیرا سلامت دندان های بیمار در دستان اوست.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - ارتودنسی
 

امروزه دارا بودن یک خنده در آداب معاشرت افراد بی تاثیر نیست. نیاز به داشتن یک خنده زیبا و همینطور طراحی لبخند باعث شده تا این رشته به وجود بیاید. شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که تمایل داشته باشید خنده زیبا و جذابی داشته باشید و همیشه در این فکر بوده اید که آیا راهی برای این مسئله وجود دارد یا خیر.

تا چندین سال پیش هیچ راهی برای اینکه فردی بتواند فرم دهان، دندان و خنده خود را تغییر دهد وجود نداشت و می بایست با همان شکل طبیعی سر می کرد. اما امروزه راه هایی وجود دارد که به افراد این امکان را می دهد که بتوانند از لبخندی خاص و منحصر به فرد بهره مند شوند و فرم دهان و خنده آنها به گونه ای باشد که تنها منحصر به خود آن شخص است و هیچ کس دیگر آن را ندارد.

اما این روش ها در واقع چه هستند و آیا ضرری دارند یا خیر سوال بسیاری از افرادی است که تصمیم دارند نسبت به انجام این کار مبادرت کنند. اگر بخواهیم وارد مبحث این موضوع شویم و توضیح دهیم که دقیقا در این روش چه کارهایی انجام می شود و چگونه ایجاد برخی تغییرات موجب زیبایی خنده می شود، باید از اصطلاحات علمی و پزشکی استفاده کنیم اما به زبان ساده می توان گفت که طراحی لبخند در واقع با ایجاد کمی تغییرات در دهان و دندان ها صورت می گیرد.

همانگونه که می دانید دندان ها همیشه هم از فرم چندان جالی برخوردار نیستند. در حقیقت در اکثر مواقع دندان ها فرم کاملا بی نقصی ندارند. البته هدف این نیست که دهان و دندانی کاملا بی نقص داشت زیرا در این صورت ممکن است جلوه ای مصنوعی به چهره بدهد و از زیبایی آن بکاهد. اما بد نیست که دندان ها با نظم خاصی و چینش منظمی کنار یکدیگر قرار بگیرند.

هرچه دندان ها بهتر و زیباتر کنا هم قرار بگیرند حالت خوش فرم تری پیدا می کنند. در این زمینه چیزی به نام تقارن وجود دارد که پایه و اساس طراحی لبخند محسوب می شود و بدون آن داشتن یک لبخند زیبا کاملا غیر ممکن و نشدنی است.

تقارن به این معناست که دندان های پایینی و بالایی نسبت به هم یک قاعده و اصول داشته باشند و دارای نظم خاص خودشان باشند. اما در صورتی که هر دندان یک شکل داشته باشد و برخی روبه داخل و برخی رو به پایین باشند، زیبایی دندان ها نمی تواند پر فروغ باشد.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - تقارن دندان ها
 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - تقارن دندان های زیبا
 

فرم دادن به دندان ها یعنی فرم دادن به خنده شخص بنابراین در این زمینه چیزهای بسیار زیاد تاثیر گذار است. یکی از مهمترین آنها سالم بودن دندان هاست. تنها در صورتی می توان بر روی دندان ها کار کرد و آنها را زیبا جلوه داد که آنها از سلامت کامل برخوردار باشند. به هیچ وجه نمی توان دندانی که استحکام کافی ندارد و یا نیاز به ترمیم دارد را برای این کار مورد استفاده قرار داد.

باید پیش از آنکه هر نوع اقدامی برای زیبا ساختن دهان و دندان انجام داده شود، ابتدا کارهای درمانی در این زمینه انجام شود. پس از آنکه کارهای درمانی انجام داده شد و سلامت دندان توسط پزشک متخصص تایید شد، می توان آن را زیباتر نمود.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - زیبا ساختن دهان و دندان
 

مهارت دندانپزشک در زمینه طراحی لبخند اهمیت بالایی دارد. تمامی این مراحل تنها زمانی اتفاق می افتند و نتیجه بخش هستند که پزشک مهارت کافی جهت انجام این کارها را داشته باشد.

مهارت پزشک به این دلیل حائز اهمیت است که به عنوان مثال در صورتی که دندانپزشک تشخیص اشتباهی داده باشد و دندانی که نیاز به ترمیم داشته باشد را سالم پندارد، ممکن است شروع به اقدامات زیبایی بر روی دندان کند و در این صورت پس از مدتی دندان درد به وجود خواهد آمد و تمامی اقداماتی که در زمینه زیبا سازی دندان صورت گرفته است، بیهوده می شود.

یا ممکن است لثه آن گونه که باید و شاید توان نگه داری دندان ها را نداشته باشد و پزشک نتواند این مسئله را تشخیص دهد. در این صورت نیز اگر هیچ اقدامی برای مداوای لثه صورت نگیرد و پزشک مستقیما به سراغ طراحی لبخند برود، ممکن است پس از مدتی وضعیت لثه ها بدتر شود و باز هم تمامی کارهایی که برای زیبا سازی دندان ها صورت گرفته، بیهوده خواهد بود.

اما هدف از طراحی یک لبخند زیبا باید فراتر از چیدمان دندان ها باشد. به طور کلی با چیده شدن و منظم شدن دندان ها شکل آنها تغییر بسیار زیادی خواهد کرد ولی نکته این است که علاوه بر اینکه یک دهان می بایست دارای دندان های منظم باشد، مهربانی و محبت نیز باید در چهره فرد موج بزند. بنابراین همه کار تنها با چیدمان دندان ها به صورت کلیشه ای صورت نمی گیرد.

برای داشتن یک خنده محبت آمیز باید دندان ها علاوه بر اینکه با یکدیگر متقارن می شوند، با سایر اجزا چهره شخص نیز باید این هماهنگی صورت گیرد. به عنوان مثال مهم است که رنگ چهره فرد چگونه است و حتی فرم بینی او نیز در زیباتر شد و به اصطلاح مهربان تر شدن لبخند نیز تاثیر دارد.

البته این نکته را مد نظر داشته باشد که بسیاری از نکات نیز به خود فرد بستگی دارد و ذوق و سلیقه افراد در نوع لبخند زدن می تواند به همان اندازه ای تاثیر گذار باشد که تقارن دندان ها با یکدیگر تاثیر گذارند.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - نوع لبخند زدن
 

پس از آنکه اقدامت لازم جهت درمان دندان های خراب و لثه های نامناسب انجام شد، و زیر ساخت های لازم توسط پزشک مورد بررسی و عمل قرار گرفت دوره زیبا سازی یا همان طراحی لبخند آغاز می شود.

پس از آن یک دوره بعد از عمل وجود دارد که حدود یک ماه به طول می انجامد. در مدت این یک ماه پزشک به بیمار خواهد گفت که از خوردن چه مواد و نوشیدنی هایی پرهیز کند و چه موادی را مورد مصرف قرار دهد.

نکته دیگر در این زمینه رعایت کردن بهداشت است. رعایت بهداشت بعد از این که زیباسازی انجام شد، باید بیشتر شود و نکاتی که تا کنون مورد توجه قرار نمی گرفتند از این به بعد باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند. بنابراین بهداشت نه تنها کاهش پیدا نمی کند بلکه باید در دوره بعد از طراحی لبخند افزایش چشمگیری نیز داشته باشد.

 
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - ویدیوهای بیشتر
اصلاح طرح لبخند طراحی لبخند - گالری تصاویر
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

هزینه کاشت دندان - ایمپنت دندان
بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
ارتباط با دکتر از طریق واتس اپ - طراحی لبخند
 

نظرات کاربران

captcha Refresh
محمود مرادی
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰
پاسخمن کل فک بالا را ایمپلنت کردم متاسفانه دندانهای ساخته شده به زیبایی کار نشده آیا میتوان آن را تعویض و یا ترمیم کرد؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای مرادی گرامی

بله امکان تعویض و ترمیم وجود دارد.

اعظم
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰
پاسخسلام هزینه طرح لبخند چقدر هست
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم اعظم گرامی

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طرح لبخند و هزینه آن با ما تماس بگیرید:

شماره تماس :  88082941
همچنین اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره لمینت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Laminated-teeth

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi