این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران | کلینیک دندانپزشکی

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران | کلینیک دندانپزشکی

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران: تعهد کاری و اخلاق حرفه ای و دانش کافی و تخصص در زمینه کاری و داشتن تجهیزات مدرن مهمترین ویژگی های بهترین دکتر دندانپزشک تهران است.

1402/01/19
170,058
56

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران بیان می دارد: هنر و فلسفه جراحی در حوزه های  مختلف و به ویژه در دندانپزشکی به اندازه اکتشافات علمی و پیشرفت های تکنولوژیکی در دوران مدرن جراحی مورد بحث قرار نمی گیرد.

اگرچه آموزش و انتقال این هنر و فلسفه، به نسل های بعدی جراحان دشوار است، اما برای تربیت جراحان خوب و حفظ استاندارد های بالای آنها اهمیت کمتری ندارند. در این مقاله مروری خواهیم داشت تا با تحلیل شرایط ضروری دکتر دندانپزشک و ویژگی‌ هایی که چنین متخصصی باید داشته باشد، معنای واقعی یک دکتر دندانپزشک را تعریف کنیم.

می خواهیم به این موضوع بپردازیم علاوه بر دانش نظری قوی و مهارت های عملی و در میان چندین ویژگی حرفه ای و شخصی توصیف شده در ذیل، انتظار می رود یک جراح خوب دارای بینش قوی باشد.

بینش قوی دکتر دندانپزشک را قادر می‌ سازد تا مستقل از دانش و آموزش تخصصی، قضاوت عملی درستی داشته باشد. راه‌ های احتمالی توسعه و یا تقویت عقل سلیم و بینش قوی در طول آموزش جراحی و تمرینات بعدی نیاز به تجزیه و تحلیل جداگانه دارد.

برای دکتر دندانپزشک خوب پتانسیل فکری بالا، مهارت های ارتباطی خوب، شجاعت و صداقت از اهمیت بالایی برخوردار است. یک جراح خوب باید رهبری باشد که بتواند نقاط قوت (و ضعف) سایر اعضای تیم را در نهایت به نفع مراقبت از بیمار ارزیابی و مدیریت کند.

 

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران
 

آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

 
 
 
 
 

بهترین دندانپزشک تهران

بهترین دندانپزشک تهران چنین بیان میدارد : دکتر خوب و جراح خوب بودن، بیش از آن چیزی است که با تلاش زیاد برای کارآزمایی‌ های تصادفی‌ و کنترل‌ شده و سایر مطالعات به صورت مصنوعی و صرفا در آزمایشگاه ها و در محیط عملی، با هدف دستیابی به علم و دانش ناب پاسخ داده شود.

بهترین دندانپزشک تهران وظایف بسیار مهمی را برای حفظ سلامت دهان و دندان به عهده دارد. ویزیت‌های دوره‌ای منظم بخش مهمی از فعالیت دندانپزشک است که جدی گرفتن آنها بخش جدایی‌ناپذیر از برنامه مراقبت از دندان‌ها است.

دکتر دندانپزشک خوب بیماران خود را تشویق می‌ کند تا با مسواک زدن و نخ کشیدن به روش صحیح و جرم‌گیری دوره‌ای از پوسیدگی دندان‌های خود و ابتلا به دیگر بیماری‌های لثه و دندان جلوگیری کنند.

ویژگی های یک دکتر دندانپزشک خوب به ناچار ماهیتی ذهنی دارند و ممکن است بسته به اینکه این اصطلاح توسط همکاران حرفه ای، بیماران و بستگان آنها یا رسانه های اجتماعی استفاده می شود، معانی مختلفی داشته باشد. حتی یک جست و جوی اینترنتی نیز پاسخی فوری به عبارت « دکتر دندانپزشک خوب» نمی دهد.

بهترین دندانپزشک تهران ماهر علاوه بر داشتن کلینکی کاملا مجهز و تمیز، پرسنلی کاملا مجرب داشته و همچنین از خصوصیات اخلاقی خوبی برخوردار می باشد. دکتر علی سجودی یکی از دندانپزشک های باتجربه در این حوزه می باشد که رضایت مشتری اولین و مهمترین هدف وی می باشد.

بهترین دندانپزشک تهران باید از چابکی و سرعت کار بالایی برخوردار بوده و همچنین به درستی توانایی تشخیص مشکلات دهان و دندان را داشته باشد. مجهز بودن مطب و نیز معتبر و سرشناس بودن از دیگر خصوصیات یک دندانپزشک خوب می باشد.

بدون شک دکتر دندانپزشک خوب بودن تحت تأثیر تحصیلات و آموزش اوست. آموزش و پرورش باید دو هدف اصلی را برآورده کند. اولین مورد توسعه مهارت دستی و عملی و هنری خوب برای دندانپزشک است.به هر حال، بخش مهم کار یک جراح، کار عملی و هنر دست می باشد.

صرف نظر از اینکه عناصر دیگر چقدر مهم به نظر می رسند، جراح بدون مهارت های دستی کافی جراح نیست. هدف دوم کسب طیف وسیعی از دانش بالینی و علمی مرتبط با تخصص انتخاب شده است. در زندگی واقعی، اغلب با جراحانی روبرو می‌ شویم که در یکی از این جهات موفق بوده‌اند، اما متأسفانه در هر دوی این موارد نه.

تعداد جراحان زبردست در جنبه های نظری و علمی کم می باشند. از سوی دیگر، تمایل به کسب دانش نظری گسترده در مورد مسائل پیچیده دندانپزشکی به اندازه پیشرفت در اتاق عمل و کار عملی نیست. خوانندگان می توانند خودشان قضاوت کنند که کدام یک از دو دسته فوق را به عنوان جراح انتخاب می کنند.

 

دکتر دندانپزشک کیست و دقیقا چه وظایفی بر عهده دارد؟

دکتر دندانپزشکی فردی است که با استفاده از ابزارآلات مخصوص این رشته و با استفاده از تخصص و مهارتی که در اختیار دارد سعی در بهبود وضعیت دندان های افراد دارد. دکتر دندانپزشکی می بایست در استرلیزه کردن ابزار و وسایل مربوطه کم کاری نکند.

در صورتی که این کار را نکند ممکن است بیماری های مختلف و خطرناکی وارد بدن بیماران وی شود و سبب بروز اختلالات زیادی شود. در صورتی که وسایل دندانپزشکی پس از هر بار استفاده استرلیزه نشوند و مجددا وارد دهان فرد دیگر شوند می توانند مشکلاتی را برای فرد به وجود آورند که درمان آن حتی خارج از زمینه دندانپزشکی باشد.

همانگونه که می دانید دهان یکی از نقاط اصلی و اساسی بدن می باشد و عضوی بسیار حساس است. زیرا بیماری ها از این طریق بسیار سریع وارد بدن می شوند. بنابراین سهل انگاری در این زمینه به هیچ وجه جایز نیست.

دکتر دندانپزشک می بایست دارای مهارت باشد و در تشخیص درد ها، تنش ها و درمان ها زیرکانه عمل کند. متاسفانه در بسیاری از موارد پیش می آید که به دلیل عدم تشخیص درست پزشک بیمار دردی بیشتر از آن چه که می بایست، را تحمل می کند.

حتی در برخی موارد نیز ممکن است تشخیص پزشک کاملا به ضرر بیمار تمام شود. بنابراین یک دکتر دندانپزشک باید به حساسیت شغلش کاملا آگاه باشد و عجولانه تصمیم نگیرد.

 
 
 
 

به نظر می رسد ویژگی های شخصیتی از اهمیت کمتری برخوردار نیستند. هر فردی که مهارت های فنی بالایی را توسعه داده و دانش نظری صحیحی کسب کرده باشد، جراح واقعاً خوبی نمی شود.

در این زمینه، اغلب به ویژگی‌ های جسمی و روانی تاب‌آوری و تحمل شرایط سخت جزاحی، توانایی کارکردن طولانی‌ مدت و اغلب در موقعیت‌ های بحرانی، تغییر سریع شیوه درمان در صورت برخورد با شرایط حاد و در صورت نیاز، مقابله با موقعیت‌ های دشوار با آرامش و پشتکار، آمادگی برای ناراحتی‌ های عاطفی و حتی آسیب‌ های روانی ناشی از آن اشاره می‌ کنیم.

پیامد های نا مطلوب و غیر منتظره درمان حتما حتما پتانسیل فکری بالا، مهارت های ارتباطی خوب، شجاعت و صداقت نیاز دارد. یک جراح خوب باید رهبری باشد که بتواند نقاط قوت (و ضعف) سایر اعضای تیم را به دقت ارزیابی کند تا در نهایت به نفع مراقبت و درمان بیمار باشد.

شرکت در کنگره های علمی و همایش های مختلف، یکی از راه های افزایش دانش و به روز ماندن جراح است. یک جراح خوب باید قادر به تجزیه و تحلیل مداوم و انتقادی عملکرد و نتایج خود و مقایسه عینی آنها با همکاران خود باشد و تعصب نداشته باشد.

بسیاری از افکار مشابه در کتاب های پزشکی، خاطرات جراحان بازنشسته، مقالات آموزشی و گفتگو های رویدادی با خبرنگاران رسانه ها بیان شده است. به عنوان مثال، کیفیت های یک جراح را می توان به مسایل روانی، اجتماعی، عاطفی و روانی، مکانیکی، آموزشی و حتی قانونی تقسیم کرد.

جراحان بالقوه باید ساختار و استقامت مناسبی داشته باشند زیرا الزامات مراقبت از بیمار در موارد اورژانس ممکن است از آنها بخواهد تا بیماران را بلند کنند یا برگردانند. آیا یک بلند کردن خوب یک جراح خوب می سازد؟ جالب اینجاست که مهارت مکانیکی دست تنها در رتبه چهارم لیست کیفیت های مورد نظر قرار دارد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - کشیدن دندان


این جز وظایف پزشک است که بهترین راه حل ممکن را به بیماران خویش توصیه کند. به عنوان مثال در صورتی که بیمار دردی را در ناحیه ای از دهان خویش احساس می کند، پزشک باید پس از معاینه کامل بیمار او را از وضعیت دندان هایش آگاه سازد.

در صورتی که فرد بیمار مثلا قصد کشیدن دندان را داشت، در صورتی که دندان قابلیت ترمیم شدن را دارا بود، بیمار خود را نسبت به این موضوع آگاه کند. و او را متقاعد کند که کشیدن یک دندان به هیچ وجه به نفع او نیست.

در نمونه ای دیگر ممکن است بیمار به دکتر دندانپزشک مراجعه کند و قصد عصب کشی دندانی را داشته باشد. این وظیفه پزشک است که دندان های بیمار را مورد بررسی قرار دهد و نباید به تشخیص خود بیمار اکتفا کند.

زیرا در اغلب موارد درد در دندان ها خواهد پیچید و مشخص نیست که درد دقیقا از کدام دندان است. در این گونه موارد دکتر دندانپزشکی باید خودش شخصا به بررسی دندان های بیمار بپردازد و پس از آن که معاینه را انجام داد، بیمار خود را متقاعد کند که به تشخیص او احترام بگذارد.

یک دکتر با تجربه می بایست تا حد ممکن با بیمار خود رابطه ای صمیم برقرار کند تا بلکه کمی از نگرانی های بیمار نسبت به دندان هایش بر طرف شود.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - مشکلات دهانی و دندانی


امکانات پزشکی در امر درمان بسیار مهم و تاثیر گذار است. دکتر دندانپزشک همواره باید از جدیدترین و مجهزترین دستگاه ها برای مطب خود استفاده کند. در دنیای امروز که تکنولوژی حرف اول را می زند، دستگاه های مدرن می توانند در درمان بسیار موثر باشند.

به عنوان مثال اگر عکس برداری از دندان ها امکان پذیر نبود بسیاری از کارها در امر درمان به طور کلی نیمه کار می ماند و پزشک نمی توانست به خوبی تشخیص دهد که بیمار دقیقا چه مشکلی دارد.
همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم رعایت بهداشت از سوی بهترین دندانپزشکی تهران بسیار مهم و حیاتی است.

اهمیت این موضوع تا این حد است که به عنوان مثال اگر فرد بیمار نکات بهداشتی را برای یک وعده غذایی و یا حتی یک روز کامل یا نهایتا چند روز از یاد برد، آسیبی به دندان های او وارد خواهد آمد ولی میزان شدت آن به قدری نیست که علاوه بر مشکلات دهانی و دندانی مشکلات دیگری برایش به وجود آورد.

ضرری که چند روز مسواک نزدن به فرد می زند در مقابل ضرری که ممکن است در سهل انگاری پزشک به شخص وارد شود، بسیار جزئی و پیش پا افتاده است. در صورتی که بیماری مبتلا به ویروس ایدز باشد، این بیماری می تواند به راحتی به سایر بیماران نیز منتقل شود.

حتی خود پزشک نیز نمی تواند از این بیماری در امان باشد. نحوه انتقال به بیماری ایدز از طریق دندان و دندانپزشکی بسیار ساده است. زیرا همانگونه که می دانید این بیماری از طریق خون و یا رابطه های جنسی به افراد دیگر منتقل می شود.

از سوی دیگر دندانپزشکی نیز بدون خونریزی در ناحیه دهان ممکن نیست. در نتیجه چندان دور از ذهن نیست که بیماری ایدز و یا همان اچ آی وی به بیمار دیگر منتقل شود و آنها را از پای در بیاورد.

در نتیجه پیش از آن که پزشک دست به هر گونه اقدام درمانی در زمینه بهبود بیمار خود انجام دهد، می بایست از استرلیزه کردن ابزارهای خود اطلاع کسب کند و مطمئن شود که آنها کاملا بهداشتی هستند و در صورت استفاده از آنها هیچ مشکلی برای بیمار به وجود نخواهد آمد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - دکتر متخصص


علاوه بر رعایت بهداشت و تشخیص درست و به جا و همچنین دلداری دادن و خوش برخورد بودن با بیمار، پزشک می بایست از مهارت کافی برای انجام خدمات مختلف، برخوردار باشد. دکتر دندانپزشک نمی تواند بدون آنکه شناختی از عصب ها و جای قرارگیری آنها دست به دندان بیمار بزند.

استفاده از مواد درجه یک نیز از مواردی است که دکتر دندانپزشکی تهران در این زمینه باید کاملا نسبت به آن شناخت داشته باشد و هیچ دریغی برای استفاده از آن برای بیماران خود نداشته باشد. در برخی موارد دیده می شود که پزشک تمامی نکات مثبت را دارا می باشد ولی متاسفانه از مواد درجه یک برای پر کردن، یا ایمپلنت دندان استفاده نمی کند.

در این صورت کاملا طبیعی است که فرد پس از مدتی مجددا نیاز دارد که به دکتر دندانپزشکی مراجعه کند و نسبت به مداوای دندان ترمیم شده خود مجددا اقدام کند. مواد درجه یک کمترین میزان حساسیت را برای بیماران به همراه دارد و علاوه بر آن عمر بسیار طولانی دارند.

بیمار پس از طی کردن طول دوره درمان، تا سالیان سال نیاز به ترمیم مجدد دندان نخواهد داشت البته این به آن معنی نیست که دیگر هیچ نیازی به استفاده از مواد شوینده دهان نیست. کاملا بر عکس. پس از ترمیم دندان، مراقبت از آن باید افزایش یابد و توجه بیشتری به آن شود.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - عصب کشی دندان

با وجود اهداف تعریف شده حرفه ای، فکری و اخلاقی، تعداد کمی از متخصصان به جایگاه یک جراح خوب به معنای وسیع این عبارت می رسند. تعادل صحیح بین مهارت های فنی بسیار تخصصی و دانش دندانپزشکی گسترده چیست؟

آیا جراح باید تجربه بالینی مورد اعتماد خود را دنبال کند یا در جستجوی بی پایان برای رویکردهای جدید درمان باشد؟ آیا او (یا او) باید برای اجرای هنری و ظریف در اتاق عمل پیشرفت کند یا با حداکثر دقت فنی و قابلیت اطمینان تمرین کند؟

آیا واقعاً تجربه تحقیقاتی برای یک جراح در حال انجام آنقدر مهم است؟ آیا واقعاً نیاز به صرف زمان برای بهبود دانش نظری و عملی در تخصص جراحی انتخابی است یا بهتر است زمانی را به افزایش دانش عمومی در سایر رشته‌های پزشکی و حتی غیرپزشکی اختصاص دهیم؟

آیا مهربانی و شفقت و تمایل به کمک به بیمار به هر قیمتی ارزشمندتر از توانایی رد قاطعانه مداخلات غیرقابل قبول پرخطر است؟ آیا یک جراح باید در یک روش جراحی طولانی با هدف نتیجه زیبایی بهتر شرکت کند یا از یک رویکرد باز استفاده کند و عمل را به طور ایمن و به موقع و در زمان سریع و با دقت بالا انجام دهد؟

از آنجایی که هیچ پاسخ ساده ای برای سوالات فوق که جراحان روزانه با آن روبرو هستند وجود ندارد، اغلب تنها راه عملی برای یافتن راه حل مناسب در یک موقعیت دشوار، اعمال بینش صحیح و تجربه عملی و مهارت دست همه با هم می باشد.

بینش صحیح را می توان به عنوان یک قضاوت صحیح و محتاطانه بر اساس ادراک ساده از موقعیت یا حقایق بیمار تعریف کرد. این بینش صحیح است که ترکیب بهینه کیفیت های مختلف و گاهی کاملاً متضاد یک جراح را تعیین می کند.

برای جراحی که در حال حاضر دارای بیشترین ویژگی های مورد نظر توصیف شده قبلی است، وجود بینش صحیح و توانایی انجام منطقی آن تنها مهم ترین شرط برای تبدیل شدن به یک جراح خوب است.

بینش صحیح را نمی توان به طور رسمی در مدرسه یا دانشگاه آموزش داد زیرا بر اساس هوش بومی شکل گرفته است. چنین رشته‌ای را نمی‌ توان در برنامه‌ های درسی دوره‌های تحصیلات تکمیلی و امتحانات گنجاند.

این یک شکل گیری با کیفیت در مرحله اولیه رشد یک فرد است و اگرچه می توان آن را در طول بقیه عمر تقویت کرد یا سرکوب کرد.

بینش صحیح به پیوندی بین دانش نظری و کاربرد عملی آن به شیوه ای موفق تبدیل می شود. این چیزی است که به برخی جراحان اجازه می دهد تا تفسیر دقیقی از تاریخچه، علائم، علائم و نتایج تحقیقات بیمار انجام دهند و تشخیص صحیح و برنامه درمانی منطقی را تعیین کنند.

دیگرانی که فاقد بینش صحیح هستند به سادگی توانایی کمتری در انجام آن دارند. این همان چیزی است که برخی از جراحان را قادر می‌ سازد تا با تکیه بر حس‌ های بینایی و لمسی خود عمل کنند و بافت‌ ها را در سطح آناتومیکی صحیح تشریح کنند، در حالی که دیگران با همان مهارت نمی‌ توانند کار را انجام دهند.

این همان چیزی است که به جراحان اجازه می دهد تا در اغلب موارد سخت ترین تصمیم را در مورد زمان جراحی بگیرند. به عنوان یک قاعده، فقط کسانی که دارای بینش صحیح هستند جراحان موفق و خوبی می شوند.

 

دندانپزشک خوب چه کسی است؟

یکی از زیر شاخه های علم پزشکی، دندانپزشکی است. در اینجا قصد داریم کمی بیشتر با این رشته علمی و تخصصی آشنا شویم و اطلاعاتی در این زمینه به دست آوریم: این شاخه یکی از مهمترین و اساسی ترین و البته کاربردی ترین شاخه های پزشکی محسوب می شود.

اگر بخواهیم عمده کار دکتر دندانپزشکی را بررسی کنیم در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که این شاخه به شناخت عصب های داخلی دهان، شناخت انواع جنس دندان، بیماری های مربوط به دهان و دندان، و در نهایت نحوه چیدمان دندان ها و کشیدن، ترمیم و عصب کشی دندان تقسیم خواهد شد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - دندانپزشکی حرفه ای


همانگونه که می دانید یکی از ابتدایی ترین و همچنین اصلی ترین وظیفه یک فرد متخصص در این زمینه این است که به خوبی با نوع چیدمان و جنس دندان بیمار آشنایی داشته باشد.

این نکته بسیار حائز اهمیت است زیرا در بسیاری از موارد تشخیص درد و بیماری در دهان و دندان بدون تشخیص جنس و اسکلت بندی فک و دندان میسر نخواهد شد.

در نتیجه یکی از اولین اصول دندانپزشکی تشخیص و تعیین نوع دندان و علاوه بر آن میزان ادامه داشتن دندان در لثه و همچنین میزان مقاومت آن نسبت به لثه می باشد. پس از آن پزشک مربوطه می بایست در زمینه انتخاب مواد و تشخیص مهارت کافی را داشته باشد.

زیرا همانگونه که می دانید در بسیاری از موارد ممکن است فرد بیمار در ناحیه ای از دهان خود دچار درد شده باشد ولی درد از ناحیه دیگری باشد و به عبارت دیگر درد از جانب آن ناحیه که بیمار تصور می کند نباشد.

در این گونه موارد وظیفه فرد دکتر دندانپزشک این است که به درستی تشخیص بدهد و بیمار را قانع کند که درد از ناحیه ای که او تصور می کند نیست.

البته تشخیص درد یکی از مهمترین مباحث در حرفه دندانپزشکی می باشد زیرا در صورت تشخیص نادرست ممکن است یک دندان سالم به جای دندان خراب کشیده شود و درد نیز همچنان به قوت خود باقی بماند.

در این صورت لطمه ای جبران ناپذیر به بیمار وارد شده است زیرا هر عدد از دندان های انسان مبلغ بسیار زیادی ارزش مادی دارد. ولی از ارزش مادی دندان که بگذریم هیچ ماده دیگری در دنیا نمی تواند جایگزین اصل ماده دندان بشود.

همچنین مواد جایگزینی که بشر تا کنون کشف کرده و مورد استفاده قرار داده است اگر چه بسیار جالب و مفید است اما هرگز نمی تواند جای جنس دندان طبیعی را داشته باشد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - ترمیم سطحی دندان


بنابراین در دکتر دندانپزشکی یک تشخیص اشتباه می تواند یک انسان را از دشتن نعمت یک دندان سالم تا آخر عمر محروم نماید. پس از تشخیص درست و تعیین ناحیه آسیب دیده نوبت به درمان آن می رسد.

بسیاری از دندان ها با کمی ترمیم می توانند تا سالیان سال برای افراد کار بکنند و مورد استفاده قرار گیرند. ولی در برخی موارد نیز ممکن است تنها راه برای یک دندان کشیدن آن باشد.

در مواقعی که نیاز به کشیدن دندان می باشد، باید منطقه مربوطه به خوبی بی حس شود تا بیمار دچار درد و استرس نشود و پس از آن است که می توان مراحل کشیدن دندان را انجام داد.

در بسیاری از موارد نیز در حرفه دکتر دندانپزشکی ممکن است همانگونه که گفته شد یک دندان تنها به ترمیم نیاز داشته باشد. به طور کلی دو نوع ترمیم در این رشته وجود دارد. ابتدا ترمیم سطحی و در صورت کار ساز نبودن این نوع ترمیم، ترمیم عمقی و یا عصب کشی در دندان می تواند موثر باشد.

درمان سطحی زمانی قابل انجام می باشد که هنوز مقدار از دندان سالم است و از سطح دندان هنوز هم می توان استفاده کرد به این صورت که روزنه ای در آن یافت نمی شود و اسید های دهان، کل دندان را نابود نکرده باشند.

البته در برخی موارد دیده می شود که سطح دندان کاملا سالم است ولی از نواحی دیگر و تنها با یک روزنه کوچک اسید به درون لثه وارد شده و اصطلاحا به عصب رسیده است که در این صورت ترمیم سطحی کار ساز نمی باشد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - ترمیم عمقی دندان


شاید بتوان گفت که بیش از نیمی از کار در دندانپزشکی به تشخیص درست و به جا مربوط می شود. اگر درمواردی امکان تشخیص دقیق در دندان و درد وجود نداشت، دست اندر کاران در رشته دندانپزشکی به تکنولوژی روی می آورند و تجویز به گرفتن عکس هایی از دندانی که مشکوک به بیماری است می کنند.

این نوع عکس ها که با اشعه ایکس انجام می شوند در صورت تکرار شدن در طول زمان می توانند مضر و سرطان زا باشند ولی برای چند مورد خاص موردی ندارند. پس از گرفتن عکس از ناحیه مربوطه نوبت به تشخیص مجدد می رسد.

این پروسه در دندانپزشکی کاملا طبیعی و مرسوم است و در مواردی که تشخیص سخت باشد از این روش استفاده می کنند. پس از تشخیص مجدد و احساس نیاز برای ترمیم یک دندان (اگر ترمیم سطحی باشد) می توان اقدام به پر کردن آن کرد.

به این صورت که پس از بی حس کردن یا به اصطلاح سر کردن دهان، مواد خاکستری و سیاه رنگی را بر روی دندان مورد نظر خواهند ریخت و به شکل دهی آن خواهند پرداخت. اما تمامی مراحل و نکات دندانپزشکی به موارد فوق ختم نمی شوند.

علاوه بر موارد گفته شده، هر پزشک وظیفه خاصی به عهده دارد که آن هم احساس راحتی با بیمار و در صورت وجود استرس در بدن بیمار، او را آرام کند و از لحاظ روحی او را درک کند.

تقریبا همه پزشکان در هر زمینه ای این وظیفه را بر عهده دارند. و فرقی هم نمی کند که پزشک عمومی باشد یا دارای تخصص خاصی باشد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - مراحل درمان در دندانپزشکی


در این حرفه امکانات و تکنولوژی بسیار مهم هستند و هم به بیمار و هم به پزشک می تواند در مراحل درمان کمک ویژه ای بکند. زیرا همانگونه که می دانید نور پردازی اگر نادرست باشد علاوه بر آنکه ممکن است باعث تشخیص اشتباه شوند.

اگر دارای مقدار نامتناسب و رنگ و تمرکز نا هماهنگی باشند و در زاویه خاصی نسبت به بیمار تابانده شود ممکن است باعث ایجاد استرس در بیمار شود.

اگر قصد دارید در حرفه و شغل دندانپزشکی به موفقیت دست یابید و دارای مهارت شوید باید همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که آرامش بیمار از تمامی فرایند ها مهم تر است.

این موارد ار آنجایی مهم است که تا زمانی که بیمار آرامش نداشته باشد پزشک نیز تمرکز کافی را ندارد و اگر این امر ادامه یابد ناخودآگاه استرس بیمار به پزشک نیز منتقل می گردد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - متخصصین دندانپزشکی
 

با پیشرفت های زیادی که در علم دندانپزشکی صورت گرفته است امروزه اصلا دلیلی وجود نخواهد داشت تا شما بخواهید اگر دندانی کج و بد شکل در دهان دارید وجود آن را تحمل نمایید.

شما می توانید صاحب لبخندی زیبا باشید و اگر هم مشکلی در شکل و چیدمان دندان هایتان وجود دارد به راحتی توسط دکتر دندانپزشکی قابل برطرف شدن است.

گاهی اوقات برای اینکه به دندان ترمیم شده خود شکلی طبیعی تر دهید و یا اندازه تراشیده شده و کوچک شده آن را به حالت طبیعی برگردانید نیاز است تا از روکش استفاده نمایید. برای این کار باید توسط دکتر دندانپزشک به صورت دقیق برای دندان مورد نظر شما انجام شود.

البته روکش ها به دلایل مختلفی در دهان قرار می گیرند. گاهی تنها برای زیبایی دندان می باشند و گاهی برای حفاظت از یک دندان ضعیف و ترمیم شده که قبلا شکسته و الان نیاز به مراقبت بیشتر دارد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

البته زمانی هم که از ایمپلنت دندانی استفاده می کنید حتما نیاز است تا بعد از آن از یک روکش مناسب استفاده کنید. در واقع از روکش به عنوان درمانی برای از بین بردن دندان های بدرنگ و بد شکل استفاده می شود و باعث ایجاد زیبایی در ترتیب نمایش دندان ها خواهد شد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - روکش دندان
 

در چک لیست زیر برای مواردی که روکش دندان توسط دندانپزشک ها پیشنهاد می شود را عنوان کرده ایم:

1- اگر دندان شما دارای مواد پر کردنی زیادی باشد و قادر نباشد به تنهایی فشار  های حاصله از جویدن را تحمل نماید نیاز به روکش خواهید داشت.
2- اگر تاج دندان شما بشکند حتما به روکش نیاز دارند.
3- اگر دندانی دارید که عصب کشی شده باشد به دلیل اینکه میزان پوسیدگی در آن زیاد بوده به احتمال زیاد نیاز به روکش خواهد داشت.
4- عوامل مرتبط با زیبایی دهان و دنان نیز عاملی در جهت گذاشتن روکش است. مثلا اگر دندانی تیره دارید  می توانید از این ترفند استفاده نمایید.


اما اگر شما تعداد ی از دندان های تان را دست بدهید و دچار مشکل جویدن و حتی حرف زدن شوید برای این حالت از بریج استفاده می کنند.

در واقع بریج یک روش درمانی است که به منظور جایگزین کردن دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد و با این اقدام به مشکل کاهش جویدن شما نیز کمک بزرگی خواهد کرد.

بریج دارای نمای زیبایی بوده و علاوه بر رفع مشکلات جویدن می تواند باعث زیبایی دهان شما نیز شود. جنس بریج از آلیاژ هایی همچون طلا و یا پرسلن می باشد. برخی از بریج ها متحرک هستند و می توانید هر وقت که خواستید آنها را از دهان خود در آورید و برخی از انها به صورت ثابت می باشند.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - دندان مصنوعی


اما مواردی که به شدت توصیه می گردد تا حتما از بریج استفاده نمایید زمانی است که شما دندان و یا دندان هایی را از دست داده اید و سایر دندان های کناری شما قادر به تحمل فشارهای وارد شده بر اثر جویدن را ندارد.

در این زمان حتما باید اقدام به قرار گرفتن بریج در دهان خود توسط یک دکتر دندانپزشک نمایید. اما در مورد ایمپلنت که این روزها شاهد هستیم اهمیت زیادی به آن شده است و افراد زیادی هم اقدام به ایمپلنت دندان کرده اند.

اول اینکه از همین الان بگوییم هر چقدر هم که علم پیشرفت کند هیچگاه هیچ چیز جایگزین دندان های طبیعی شما نخواهد شد. اما به هر حال شما ممکن است به خاطر حوادث و یا بیماری دندان و یا دندان هایی را از دست بدهید. حال تکلیف چیست؟

بله یکی از روش هایی که در این مواقع مورد استفاده قرار می گیرد همان ایمپلنت است. روش کار بدین صورت است که باید توسط دندانپزشک یک پایه فلزی وارد لثه شما شود. این پایه فلزی در حکم ریشه دندان بوده و دقیقا به فک متصل می شود.

بعد از محکم کردن ریشه، دکتر دندانپزشکی یه دندان مصنوعی را براحتی بروی این پیچ که حکم ریشه را دارد قرار خواهد داد و بدون اینکه کسی متنوجه شود شما دندانی مصنوعی را جایگزین دندان اصلی خود نموده اید چرا که از لحاظ ظاهری دقیقا مانند یک دندان طبیعی می باشد.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - استخوان فک


البته به دلیل اینکه پایه فلزی باید در لثه شما قرار گیرد به همین منظور باید جراحی بروی لثه شما صورت گیرد و شما باید قبل از آن دارای سلامتی کامل باشید و مشکلی از این بابت نداشته باشید. وجود لثه هایی سالم و دارا بودن استخوان کافی برای این منظور جز الزمات کار است.

ایمپلنت یا دندان کاشتنی تشکیل شده است از پایه‌ای که عمدتاً از جنس فلز تیتانیوم بوده و توسط جراح در استخوان فک کار گذاشته شده و سپس بر روی آن دندان قرار می‌گیرد. اما اگر بخواهیم به صورت مرحله به مرحله درباره نحوه کاشت دندان ایمپلنت برایتان توضیح دهیم بدین شرح است که ملاحضه می فرمایید:

در مرحله اول باید بر روی لثه شما جراحی صورت گیرد تا بتوان پایه فلزی را در لثه قرار داد. مدت زمان انجام جراحی ممکن است حتی تا چند ساعت به طول بیانجامد.

و بعد از اینکه به خوبی این کار صورت گرفت باید مدت زمان شش ماه نیز از آن بگذرد تا استخوان های کنار لثه در کنار پایه فلزی رشد کرده و آن را محکم و مستحکم نماید.

گاهی اوقات برخی از ایمپلنت ها دوباره نیاز به یک جراحی دیگر دارند تا در اصطلاح یک رابط را به دندان جایگزین متصل نمایند. اما در اکثر ایمپلنت هایی که صورت می گیرد این پایه از قبل وجود داشته و دیگر نیاز به جراحی دوباره نخواهید داشت.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - لثه ها


بعد از بهبودی که در لثه ها صورت گرفت نوبت به مرحله بعدی خواهد رسید. حال نوبت ساخت دندان های مصنوعی است و باید بعد از ساخت آن را بروی پایه قرار گرفته در لثه پیچ کرد. این مرحله چون نیاز به دقت فراوان دارد و باید به صورت دقیق در لثه قرار گیرد ممکن است به خودی خود نزدیک به دو ماه زمان ببرد.

این نوع جراحی یا در مطب دکتر دندانپزشکی بوسیله بی حسی موضعی و یا در بیمارستان توسط بیهوشی صورت می گیرد. بعد از آن نیز باید طبق دستورات دکتر خود نسبت به حفظ بهداشت دهان و دندانتان اقداماتی را همیشه انجام دهید.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - بریج دندان
 

اما روی دیگر برای ترمیم دندان که به صورت غیر مستقیم انجام می شود و باید از آن در بریج و یا روکش استفاده شود. در این مدل استحکام بیشتر از حالت پرسلن می باشد. ابتدا دکتر دندانپزشک بخشی از دندان شما را تراش خواهد داد تا بتواند از ترمیم استفاده شده بر روی دندانتان استفاده نماید.

معمولا بعد از جایگذاری بخش ترمیمی شده بروی بخش تراش داده شده در ابتدا ممکن است نسبت به سرما کمی دندان تان حساس باشد که امری طبیعی می باشد.

معمولا افراد در این حالت دچار هیچگونه مشکل و یا عوارضی بعد از آن نخواهند شد جز تعداد معدودی که ممکن است نسبت به آن فلز به کار رفته آلرژی داشته باشند.

اما می توان از آلیاژ طلا که به همراه مس و برخی دیگر از فلزات است نیز در ترمیمی دندان استفاده کرد. از این آلیاژ در زمان استفاده به عنوان بریج و یا روکش ممکن است بیشتر استفاده شود. در این حالت آلیاز به کار رفته در مقابل خوردگی و تیرگی فوق العاده مقاوم بوده و در مقابل شکستن نیز بسیار مستحکم است.

اما می توان به جای این آلیاژها از دیگر آلیاژها فلزی غیر قیمتی نیز استفاده نمود. رنگ اینگونه فلزات به صورت نقره ای بوده و نسبت به خوردگی و تیرگی نیز مقاوم می باشند و در مقابل فشار ها نیز همینطور.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - متخصص ایمپلنت


برخی از مواقع خطرات و حتی بیماری ها و مشکلاتی برای دهان به وجود می آید که دکتر دندانپزشکی در آنها نقشی ندارد.

اقدامات درمانی در زمینه دندانپزشکی همیشه هم بدون دردسر نیست و ممکن است علاوه بر درد هایی که در زمان پیش از درمان و حین درمان برای فرد به وجود می آید، در دوره پس از درمان نیز فرد از شر آنها خلاص نشود.

باید به این نکته توجه داشت که علت بسیاری از دردها پس از درمان هیچ ارتباطی با پزشک ندارد. برخی از افراد انتظار دارند به محض اینکه از مطب دندانپزشکی خارج شدند، بتوانند به راحتی و بدون درد و مانند گذشته غذا بخورند و انگار نه انگار که در دوره نقاهت بعد از عمل به سر می برند.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - کلینیک دندانپزشکی


اکنون می خواهیم به برخی از درد هایی که دندانپزشک در آنها هیچ نقشی ندارد بپردازیم: به عنوان مثال در بعضی از افراد به خصوص آنهایی که به مصرف الکل و مواد مخدر اعتیاد دارند ممکن است با کشیدن دندان خلفی حفره ای به وجود بیاید که درد شدیدی با خود به همراه دارد.

همانگونه که می دانید دندان های خلفی دندان هایی هستند که به سختی از دهان خارج می شوند و کشیدن آنها در اکثر موارد به جراحی منجر می شود.

باید بدانید که وجود حفره در این گونه شرایط هیچ ربطی به دکتر دندانپزشک ندارد. علت درد این است که با کشیدن دندان عقل حفره ای در آن ناحیه به وجود خواهد آمد که با نرسیدن خون به این حفره درد شروع می شود.

یکی دیگر از شرایطی که ممکن است برای بیمار سخت باشد این است که در دوره پس از مراحل درمانی ممکن است فرد دچار حساسیت شود و در قسمت درمان ترمیمی خود احساس ناراحتی و ضعف کند.

 
بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - اقدامات دندانپزشکی


باید به یاد داشته باشید که احتمال بروز برخی حساسیت ها برای افراد پس از اقدامات دندانپزشکی وجود دارد. این حساسیت ها همیشه هستند و کسی در این زمینه مقصر نیست.

در اکثر مواقع این نوع تنش ها در عرض چند روز از بین خواهند رفت و چاره ای به غیر از تحمل آنها در این چند روز وجود ندارد از جمله این تنش های دهانی و حساسیت ها می توان به احساس ضعف و سستی در لثه و در ناحیه ای که اقدم درمانی صورت گرفته است، اشاره نمود.

دکتر دندانپزشک در به وجود آمدن این نوع حساسیت ها هیچ نقشی ندارد و این گونه مشکلات تنها نیاز به زمان دارند. به طور کلی دردها و ورم هایی که پس از کشیدن دندان و مخصوصا دندان های آسیباب به وجود می آیند، به گذر زمان نیاز دارند و کاملا طبیعی است که به وجود بیایند.

 

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - یافتن بهترین

شاخه های علم دندانپزشکی

اما باید بدانید که علم دندانپزشکی خود دارای شاخه های مختلفی می باشد که امروزه هر کدام به صورت یک تخصص در آمده و در دانشگاه ها تدریس می گردد. با هم نگاهی به شاخه های تحصیلی این رشته می اندازیم:


1- اندودنتیکس (تخصص درمان ریشه دندان) 
2- پاتولوژی فک و دهان و صورت (آسیب شناسی) 
3- رادیولوژی فک و دهان وصورت 
4- جراحی فک و دهان و صورت 
5- ارتودنتیکس (متخصص ارتودنسی) 
6- دندانپزشکی کودکان 
7- پریودنتیکس (تخصص بیماری های لثه و بافت های نگه دارنده دندان) 
8- پرستودنتیکس (تخصص پروتزهای دندانی) 
9- دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی 
10- تشخیص و بیماری های دهان 


اما یکی از مهم ترین تخصص های بالا که این روزها در جامعه هم متقاضیان زیادی دارد مربوط می شود به بخش زیبایی و ترمیمی دندان ها. در این تخصص هدف اصلی ترمیمی و بازسازی دندان های معیوب بوده و تلاش می شود تا فرم دندان ها به شکلی زیبا در دهان نمایش داده شوند.

ارتودنسی و کلیه کارهایی که در زمینه ترمیم دندان ها صورت می پذیرد در زیر مجموعه این تخصص جای می گیرد. همچنین سفید کردن دندان ها به منظور زیبا تر شدن آنها نیز بخشی از کارهایی است که در این تخصص انجام می شود.

ویژگی بهترین دندانپزشک تهران چیست؟ تعهد کاری و اخلاق حرفه ای و دانش کافی و تخصص در زمینه کاری و داشتن تجهیزات مدرن و به روز مهمترین ویژگی های بهترین دکتر دندانپزشک تهران است.

بسیاری از بیماران از دندانپزشکی واهمه دارند و این ترس مربوط به سن و گروه خاصی نیست. در واقع بیمار چه مرد باشد و چه زن، پیر باشد یا جوان، چه بزرگسال باشد و چه کودک.

اندکی از محیط دندانپزشکی می ترسد و از مراجعه به دندانپزشکی واهمه دارد. خصوصا اینکه خاطره ای ناخوشایند از دکتر دندانپزشکی یا محیط دندانپزشکی داشته باشند. 

این ترس آنها علت عدم مراجعه دوره ای و مرتب به کلینیک دندانپزشکی می باشد. اگر بیمار از محیط دندانپزشکی خوشش بیاید و در این محیط آرامش داشته باشد.

بنابراین دکتر دندانپزشک با تجربه ای که دارد درمان های دندانپزشکی را انجام می دهد و استرس به بیمار وارد نمی شود، پس بیمار تمایل پیدا می کند که در چنین محیطی درمان های خودش را انجام دهد.

انجام خدمات دندانپزشکی باید با کیفیت عالی و تجهیزات به روز و با برخورد عالی دکتر دندانپزشکی و منشی و دستیاران آنها انجام شود تا تجربه ای بسیار خوب در ذهن بیمار نقش ببندد و آنها برای مراجعات مجدد و نیز معرفی آن تیم حرفه ای و مجرب به دوستان و آشنایان خود تمایل زیادی داشته باشند.

 

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - پرسشنامه تخفیف ایمپلنت

 

در این مقاله سعی بر آن است که به برخی ویژگی های بهترین دندانپزشک تهران و تیم عالی و حرفه ای آن بپردازیم. ضمن اینکه تمام تلاش تیم دندانپزشکی دکتر سجودی و پرسنل مجرب ایشان، فراهم ساختن محیطی آرام و بدون استرس و ارائه کار و کیفیت عالی همراه با ضمانت درمان به بیماران عزیز می باشد. 

 

الف-جست و جوی شخصی 

شما می توانید از آشنایان و دوستان خود تحقیق و پرسش کنید تا بهترین دندانپزشک تهران و باتجربه بیابید. شما می توانید علت رضایت دوستان و آشنایان خود را بپرسید تا یقین شما برای مراجعه به دکتر دندانپزشک معرفی شده افزایش یابد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - جست و جوی شخصی
 

ب-مشورت کردن

با مراکزی که خدمات تخصصی ارئه می کنند تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید. مشورت گرفتن همیشه می تواند کمک مفیدی کند تا شما دکتر دندانپزشک با تجربه ای بیابید. 

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - مشورت کردن
 

ج-جست و جو در اینترنت 

شما می توانید با وارد کردن کلمات کلیدی که به دنبال آن هستید، مانند:

بهترین دندانپزشک تهران، دکتر دندانپزشک تهران، بهترین دندانپزشکی تهران، دکتر دندانپزشکی، کلینیک دندانپزشکی و مرکز تخصصی ایمپلنت یا هر کلمه دیگر و با مشاهده سایت دندانپزشک مربوطه و نیز مطالعه مقالات سایت ایشان از کیفیت خدمات ارائه شده تا حد زیادی آگاهی یابید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - جست و جو در اینترنت
 

د-خواندن نظرات مراجعین محترم

اگر دندانپزشکی که از طریق اینترنت پیدا کرده اید، سایتی حرفه ای داشته باشد حتما نظرات مراجعین محترم را روی سایت خود قرار می دهد. شما می توانید با مشاهده این نظرات، تا حدود زیادی اطمینان خاطر بیابید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - خواندن نظرات مراجعین محترم
 

ه-مشاهده گالری تصاویر

دکتر دندانپزشکی حرفه ای و با تجربه حتما عکس های قبل و بعد درمان های انجام شده را روی سایت خود قرار می دهد تا بیماران عزیز بتوانند از کیفیت کار آن دندانپزشک اطلاعاتی را به دست آورند.

این کار همچنین، به بیمارانی که برای درمان دچار تردید هستند آرامش خاطر می دهد تا تصمیم مناسبی برای انجام درمان های دندانپزشکی خود بگیرند.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - مشاهده گالری تصاویر
 

و-تماس با مرکز تخصصی مورد نظر

شما می توانید با کلینیک یا مرکز مورد نظر که اطلاعات آن را از دوستان یا آشنایان خود گرفته اید تماس بگیرید. این کار چند نکته مثبت به دنبال خواهد داشت. اول می توانید از میزان پاسخگویی مرکز مربوطه آگاهی یابید.

دوم اینکه سوالات خود را بدون واسطه می توانید از دستیاران مرکز بپرسید، ضمن اینکه میزان تجربه و تبحر دستیاران را می توانید در این گفتگوی تلفنی ارزیابی کنید. سوم اینکه نحوه برخورد و رفتار تیم دندانپزشکی مربوطه را می توانید ارزیابی نمایید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - تماس با مرکز تخصصی مورد نظر
 

ویژگی های بهترین دندانپزشک تهران چیست؟

توجه کافی به بیمار:

بهترین دندانپزشک تهران به هیچ عنوان با عجله عمل نمی کند و به توضیحات بیمار به خوبی گوش می دهد. بسیاری از مشکلات دندان با گوش دادن به بیمار و توضیحات او مشخص می شود.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - توجه کافی به بیمار
 

آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار:

بسیاری از مشکلات دهان و دندان با رعایت یکسری نکات ساده آموزشی به راحتی حل می شود و از هزینه های اضافی برای بیماران جلوگیری می شود. بهترین دندانپزشک تهران می تواند با آموزش نحوه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و نکاتی از این دست به بیماران، آگاهی آنها را افزایش دهند.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار
 

لزوم توجه به وقت بیمار:

باید برای بیماران وقت و زمان کافی برای درمان در نظر گرفت. بهترین دندانپزشک تهران کسی است که برای هر یک از بیماران خود زمان کافی برای درمان در نظر بگیرد و در طول روز تعدادی بیمار ویزیت کند که از عهده پاسخگویی آنها بر آید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - لزوم توجه به وقت بیمار
 

لزوم توجه به پول و هزینه درمان بیمار:

بهترین دندانپزشک تهران باید بهترین درمان را با توجه به بودجه ای که بیمار دارد در نظر بگیرد و از اتلاف هزینه بیمار جلوگیری کند. به این منظور بهترین درمان با حداقل هزینه اما با کیفیت مطلوب را باید به بیماران معرفی و ارائه کند.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - لزوم توجه به پول و هزینه درمان بیمار
 

رعایت بهداشت و استریل بودن وسایل مطب:

استریل بودن وسایل و تمیز بودن تجهیزات مطب یکی از نکاتی است که بهترین دندانپزشک تهران باید برای مطب در نظرداشته باشد. استفاده از وسایل یکبار مصرف و پک نمودن وسایل و اتوکلاو کردن آنها بسیار مهم می باشد که همه این موارد در مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی رعایت می گردد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - رعایت بهداشت و استریل بودن وسایل مطب
 

احترام به همه بیماران:

بهترین دندانپزشک تهران کسی است که به همه بیماران در مطب به یک چشم نگاه می کند و فرقی بین بیماران قایل نیست.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - احترام به همه بیماران
 

استفاده از پرسنل حرفه ای:

بهترین دندانپزشک تهران کسی است که از تیم حرفه ای و پرسنل مودب و با انگیزه در مطب خود استفاده می کند.افرادی که در قسمت پدیرش و به عنوان دستیار مشغول به کار هستند و هر کدام در این زمینه تخصص های لازم را دارند.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - استفاده از پرسنل حرفه ای
 

استفاده از به روز ترین تجهیزات و وسایل مدرن:

بهترین دندانپزشک تهران در مطب خود از آخرین ابزارها و تکنولوژی روز استفاده می کند و همیشه به روز است. استفاده از تجهیزات با دقت بالا سهم بالایی در درمان با کیفیت عالی برای بیماران ایفا می کند.

در مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی دستگاه لیزر، موتور پیشرفته ایمپلنت،دستگاه روتاری برای عصب کشی بدون درد،وسایل یکبارمصرف،پکهای مخصوص هر بیمار به صورت مجزا،و وسایل استریل شده در اتوکلاو ودر سه مرحله، مورد استفاده قرار می گیرد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - استفاده از به روز ترین تجهیزات و وسایل مدرن
 

کلینیک دندانپزشکی در ایران برای عموم مردم مورد توجه هستند. یک علت آن، این است که برخی از بیماران در طول روز به علت مشغله کاری، فرصت کافی برای انجام کارهای دندانپزشکی را ندارند.

بنابراین می توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند که در ساعات بیشتری حضور دارند. علت دیگر این است که بیمار مراجعه کننده به دندانپزشکی ممکن است، درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.

همچنین ممکن است تیم های مختلف درمانی اعم از متخصص ایمپلنت، متخصص پریودونتیکس، متخصص درمان ریشه (اندو) برای بیمار مراجعه کننده نیاز باشد. به همین دلیل بهتر این است که بیمار محترم، کارهای درمانی خود را در کلینیک دندانپزشکی انجام دهد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - استفاده از دستگاه PRP
 

استفاده از دستگاه PRP

درمان با استفاده از prp به طور کلی بر اساس جداسازی و تغلیظ  پلاکت ها از خون استوار است و به همین دلیل انتظار می رود میزان فاکتورهای رشد به طور فزاینده ای در آن بیشتر باشد.

ساده‌ترین توضیحی که در حمایت از کاربرد پی آر پی ارائه می‌شود این است که ترکیب مزبور غنی از پلاکت است و پلاکت ها به عنوان آغاز کننده تقریبن واکنش های ترمیم زخم شناخته می شوند.

به همین دلیل اتهام می شود پی آر پی با منشأ اتولوگ عنوان ترکیب غیر سمی باعث واکنش های ایمونولوژیک نمی شود می‌تواند باعث تسریع وقایع در مسیرهای ترمیم زخم گردد.

پی آر پی همچنین قادر است که فعالیت یک فاکتور رشد را در حضور یک یا چند فاکتور رشد دیگر افزایش دهد. خیاطی بخشی است که حاوی تعداد زیادی پلاکت ها و گلبول های سفید خون می باشد. برای استفاده از prp نیاز به دستگاه سانتریفیوژ می‌باشد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - مزایای پی آر پی
 

مزایای پی آر پی نسبت به روش های درمانی دیگر چیست:

1- از سلول های خود فرد استفاده می شود.

2- یک روش غیر تهاجمی بوده و عوارض آن بسیار ناچیز است.

3- اثر با ماندگاری طولانی دارد.

4- با ترجمه کیت های مخصوص روند کاری بسیار ساده و کاملا استریل است.

5- محدودیت سنی و جنسیتی ندارد.

6- روش های مختلف تزریق عضله و غیر قابل استفاده است.

7- باعث بروز واکنش حساسیت و آلرژی نمی شود.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - PRP در زمینه ی دندان پزشکی
 

PRP در زمینه ی دندان پزشکی به مدت دو دهه با موفقیت بالینی مورد استفاده قرار گرفته است. در برخی از درمان های دندان پزشکی شامل قرار دادن ایمپلنت، جراحی استخوان پریودونتال، جراحی بافت نرم و بازسازی فک می توان از روش PRP بهره مند گردید.

به عنوان مثال یک دندان پزشک که قصد انجام عمل جراحی جهت خارج کردن دندان را دارد می تواند برای بهبود زخم بعد از کشیدن دندان از درمان PRP استفاده کند.

این بسیار مهم است که زخم پس از خارج کردن دندان بهبود یابد، چرا که ایمپلنت های دندانی می تواند بدون هیچ مسئله ای قرار داده شود در زمان قرار دادن ایمپلنت، لخته ی خون یا PRP، سوراخ درون، سطح ایمپلنت و سطح بین استخوان و فلز را می پوشاند.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - صرفه جویی در وقت
 

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی در ایران برای عموم مردم مورد توجه هستند. یک علت آن، این است که برخی از بیماران در طول روز به علت مشغله کاری، فرصت کافی برای انجام کارهای دندانپزشکی را ندارند.

بنابراین می توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند که در ساعات بیشتری حضور دارند و آخر هفته و روزهای تعطیل نیز کلینیک دندانپزشکی باز می باشد. علت دیگر این است که بیمار مراجعه کننده به دندانپزشکی ممکن است، درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.

همچنین ممکن است تیم های مختلف درمانی اعم از متخصص ایمپلنت دندان، متخصص پریودونتیکس، متخصص درمان ریشه (اندو) برای بیمار مراجعه کننده نیاز باشد. به همین دلیل بهتر این است که بیمار محترم، کارهای درمانی خود را درکلینیک دندانپزشکی انجام دهد.

 

اول: این که در وقت ایشان صرفه جویی می شود.
دوم: تمامی کارهای ایشان در یک مرکز درمانی انجام می شود و یک پرونده جامع و کامل برای ایشان تشکیل می شود.
سوم: در رفت و آمد بیمارصرفه جویی می شود و از پراکندگی کارهای درمانی جلوگیری می شود.
چهارم: در صورت بروز مشکل در درمان، یک کلینیک دندانپزشکی پاسخگو بوده و خیال بیمار نیز راحت می باشد.

 

اعضای کلینیک دندانپزشکی

یک کلینیک دندانپزشکی، از چند کارمند و تعدادی دکتر دندانپزشک و منشی تشکیل شده که این دندانپزشک ها ممکن است هر کدام مسئول بخشی باشند و یا اینکه از کارمندان اداره ی قسمت هایی را به عهده بگیرند.

در یک کلینیک دندانپزشکی به زیبایی دندان و ترمیم و درمان آن می پردازند. هر وقت هر کدام از ما مشکلی در دندان و دهان برایمان پیش بیاید می توان با مراجعه به دندانپزشکی و دادن هر مشکلی به دست متخصص آن در پی رفع مورد پیش آمده می پردازند.

اگر دچار دندان درد شویم ابتدا باید بررسی شود که به چه علت دندان درد ایجاد گردیده و در پی رفع آن بر آییم. و یا وقتی مشکلی دیگر برای دندان پیش بیاید مانند شکستگی بر اثر تصادف و یا سانحه ای رخ دهد باید بر طبق موارد درمانی و مشکلی که برای بیمار پیش آمده به رفع مشکل پرداخت.

در خیلی از کلینیک ها و مطب های دندان پزشکی به کار ارتودونسی می پردازیم. که ارتودونسی برای مواردی به کار می رود، که دندان ها برجسته تر و جلوتر از حد معمول باشد و به گونه ای که بر ظاهر و زندگی اجتماعی فرد تأثیر منفی بگذارد.

اما متأسفانه ارتودونسی در دانشگاه های کشور ما خیلی برای آموزش آن جدی گرفته نمی شود و این باعث بروز یک سری مشکلات از لحاظ خروجی دانشجویان فارغ التحصیلی می باشد.

در نتیجه بار تجربه در کلینیک ها کم شده و باید به رفع این مشکل پرداخته و خود را خود کفا کنیم تا در سطر دندانپزشکی جهانی قرار گیریم. 

 

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - بیمه و کلینیک های دندانپزشکی

 

بیمه و کلینیک های دندانپزشکی

 در کلینیک هایی که مراجعه می کنیم در حوزه ی دندان پزشکی بارها با این موضوع مواجه شدیم که دفترچه های خدمات درمانی خاصی را قبول می کنند، نه همه ی دفترچه های خدمات درمانی.

ما به غیر از بیمارستان های دولتی و غیر دولتی می توانیم به کلینیک ها مراجعه کرده و از امکاناتی که معمولاً در کلینیک ها موجود است و بیشتر هم می باشند، برخوردار شویم.

زیرا در بیمارستان های دولتی خیلی دیده شده که بیشتر به جنبه های ترمیمی و درمانی دندان و گاهی فقط کشیدن دندان می پردازند و خیلی از وقت ها بسیار شلوغ و یا شرایط سختی برای گرفتن نوبت وجود دارد.

بنابراین کلینیک ها به نیاز های مختلف دیگر در حوزه ی دندان پزشکی زده شدند و شروع به گرفتن و پذیرش بیماران مختلف کردند. یک دکتر دندانپزشک هم می تواند در بیمارستان های دولتی مشغول به کار شود و هم در کلینیک ها و مطب، اما برای گرفتن مطب نیاز به جواز دارد.

در ایران بیمارستان ها و تأمین اجتماعی و بیمارستان های مشاغل خاص مانند ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و نیروی های دیگر و .... می باشد که هر کدام دارای مزیت هایی برای استفاده ی نه تنها خدمات دندانپزشکی بلکه خدمات درمانی دیگر است.

 

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - خدمات کلینیک دندانپزشکی

 

خدمات کلینیک دندانپزشکی

رشته ی دندانپزشکی دارای شاخه های متعددی می باشد که هر کدام دنیایی متفاوت دارند و هر کدام دارای خدمات خود می باشند. در کشور ما تعداد کلینیک های خصوصی بسیار شده است.

 به همین دلیل اینکه خیلی از دندانپزشکان نمی توانند در بیمارستان های دولتی مشغول به کار شوند و یا نمی خواهند بنابراین به زدن مطب شخصی و یا کلینیک دندانپزشکی می پردازند.

یک مطب و کلینیک دندانپزشکی در ساعات مشخصی باز می باشد که معمولاً اگر دندانپزشک در جایی دیگر مشغول به کار باشد نمی تواند صبح ها به کلینیک مراجعه کرده و بنابراین بعدازظهر ها تا شب به مداوای بیماران خود می پردازند.

ونیر کردن و جرم گیری و ایمپلنت و کاشت دندان های دایم و متحرک و کامپوزیت و ارتودنسی و جراحی لثه و طرح های لبخند های متنوع، کشیدن دندان، به خصوص دندان عقل و لیمینت دندان و.... انجام می گیرد.

برای اصلاح لبخند ها و ایجاد لبخند زیبا یکی از وظایف دندانپزشک زیبایی می باشد که باید با دقت بالایی هر کدام انجام گیرد. متأسفانه هزینه های دندانپزشکی در ایران بسیار سر سام آور است و این خود باعث شده عده ی زیادی نتوانند به مراکز درمانی مراجعه کنند و برای سلامتی خود هزینه ای به این زیادی صرف کنند.

کلینیک دندانپزشکی برای ارایه ی خدمات های مختلف به مشتریان از تلاش های شبانه روزی در بیشتر مواقع برخوردار هستند. خیلی از کلینیک ها ممکن است تنها در بعضی از روزها باز باشند و یا اینکه بخش دندانپزشکی آن در بعضی از مواقع می تواند باشد.

در این صورت به برنامه ی آن محل و وقت های حضور یک دندانپزشک بستگی دارد. خوشبختانه خیلی از دندانپزشکان ما در کشور ایران و در جهان شناخته شده هستند، به گونه ای برای درمان بیماران کل دنیا از آنها درخواست کمک می کنند و می خواهند از علم و تجربه ی آنها استفاده کنند.

نیاز ما در طی زندگی به یک دندانپزشک در زمینه ها و شاخه های متفاوت حس می گردیده و این نیاز به تدریج برآورده و امروزه ما بهترین دندانپزشکان جهان را داریم.

تاریخچه ی دندانپزشکی در ایران زیاد در دست نمی باشد و نمی توان حدس زد که توسط چه کسانی ایجاد گردیده ولی احداث مدرسه و دانشگاه دندانپزشکی به خیلی قبل و دوره ای که دکتر سیاح بعد از تحصیلات خارجه ی خود به ایران بازگشت برمی گردد.

وی در مدرسه ی دارالفنون یک مکانی را اخداث کرد برای آموزش دندانپزشکی به شاگردان و کارآموزانی که به این رشته علاقه مند بودند. برای  همین در این مرکز هم آموزش صورت می گرفت و هم درمان و خدمات آن.

در کلینیک های مجهز می توان هر مشکلی که برای دندان خود به وجود آمده را برطرف نمود و کشور را از این بابت مستغنی کرد و فهمید که داشتن مهارت و تجربه و داشتن پزشکان و دندانپزشکان حرفه ای نیاز هر کشوری می باشد.

مراکز خدمات درمانی باید سعی کنند که برای تمام نیاز های مشتری و بیماران به گونه ای عمل کنند تا کار و خدمات خوب و کامل را به آنها عرضه دارد.

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی - بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب

 

تجهیزات کلینیک دندانپزشکی

یک کلینیک مدرن و استاندارد دندانپزشکی شامل یونیت حامل وسایل تراش، صندلی دندانپزشکی با حرکات کنترل شده توسط موتور، چراغ دندانپزشکی، و یونیت دستیار دندانپزشک (دارای ساکشن و سایر وسایل) است.

کابینت هایی که اختصاصا برای کارهای دندانپزشکی طراحی شده اند، محلی برای نگهداری مواد و وسایل مختلف مورد نیاز جهت درمان ترمیمی هستند و به صورتی ساخته شده اند که دسترسی به آنها آسان باشد.

به علاوه دستگاه های دیگری نیز وجود دارد که جهت انجام کارها اختصاصی دیگر ضروری است. نوع این وسایل برحسب تخصص فرد متفاوت است. بعلاوه بر تمامی مطالب فوق، طرح اتاق و وسایل باید متفاوت بوده و شرایط کاری سالمی برای دندانپزشک و سایر همکاران فراهم کند.

طرح کلینیک دندانپزشکی باید به گونه ای باشد که از انتشار عفونت به نحو مطلوبی جلوگیری کند و تمیز کردن و ضدعفونی نمودن آن به سهولت امکان پذیر باشد. این نکته اولین و مهمترین مسئله ای است که در طراحی کلینیک دندانپزشکی باید مورد توجه قرار گیرد.

جهت انجام کار به نحو مطلوب، مواد و مصنوعاتی که در طرح داخلی کلینیک به کار می روند، باید به دقت انتخاب شوند. سطوحی که دندانپزشک با آن سر و کار دارد، باید با دوام بوده و در برابر مواد شیمیایی بدون اینکه رنگ بگیرند یا آسیب ببینند، مقاومت کنند.

این سطوح باید به آسانی پاک شوند، بدون آنکه تمیز کردنشان هزینه زیادی را به بار آورد و در ضمن تمیز کردن های مکرر خواص خود را حفظ کرده و در برابر تجمع مواد آلوده مقاوم باشند و مواد ریز در سطحشان گیر نکند.

برخی اوقات تامین زیبایی و دستیابی به این نکات توامان، بسیار مشکل است. اما اولین چیزی که همیشه مد نظر بوده، ویژگی های کاربردی آن است.

بسیار منطقی است که دندانپزشک نمونه ای از هر ماده که برای سطوح کاری و غیره به کار می رود، داشته باشد و آن را امتحان کند تا در برابر مواد شیمیایی مورد استفاده در کلینیک مقاوم باشد. تعویض سطح کار به دلیل رنگ گرفتگی ها می تواند بسیار گران تمام شود.

 
کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی - بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب


سرویس های کلینیک دندانپزشکی

علاوه بر موارد گفته شده فوق، یک کلینیک دندانپزشکی حرفه ای به نیروهای محرکه متعدد و دیگر سرویس های جانبی نیاز دارد. الکتریسیته، گاز، هوای فشرده و لوله های آب باید به نقاط مختلف رسانده شود.

سیستم های فاضلاب و ساکشن باید نصب شوند. به علاوه خطوط تلفن، سیستم های ارتباط داخلی و اطلاعات کامپیوتری و خطوط شبکه ای آن مورد نیاز است. در خصوص جزئیات و چگونگی ارائه هر یک از موارد فوق در بخش های بعدی بحث خواهیم کرد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی
 

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

 این کلینیک دندانپزشکی همانگونه که از نام آن مشخص است به ارائه خدمات تخصصی ایمپلنت و زیبایی می پردازد.از متخصص پریودونتیکس و متخصص ایمپلنت و زیبایی برخوردار است.

زیرا در این سه حوزه به طور اختصاصی فعالیت دارد. در این کلیینک دندانپزشکی، جراحی های زیبایی، لثه و ایمپلنت با لیزر نیز انجام می شود.
 

بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب - ساعات کاری کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی
 

ساعات کاری کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی

 از 9 صبح تا 5 عصر می باشد. ایام تعطیل، فعالیت کلینیک دندانپزشکی تعطیل می باشد. دکتر سجودی متخصص ایمپلنت و زیبایی هستند. در این کلینیک دندانپزشکی درمان های زیبایی شامل لمینت دندان، کامپوزیت ونیر،لیفت لثه برای زیبایی و انواع روکش های زیبایی نظیر زیرکونیا، ایمپرس و... انجام می پذیرد.

 
بهترین دندانپزشک در غرب تهران - مقالات تخصصی ایمپلنت و فک و صورت
 

در سایت، گزینه هایی شامل ایمپلنت، زیبایی، جراحی لثه با لیزر، مقاله راجع به افراد سالمند، گالری تصاویر و دانلود رایگان وجود دارد. تعداد مقالات سایت 240 عدد می باشد.

مقالات سایت در 4 زمینه: مقالات عمومی دندانپزشکی، مقالات تخصصی ایمپلنت و فک و صورت، مقالات تخصصی زیبایی و مقالات تخصصی جراحی لثه نوشته شده است.

تعداد زیاد مقالات و تنوع آنها باعث شده است تا مراجعه کننده به سایت هر مطلبی را بخواهد بتواند مطالعه کند. گزینه جست وجو، در قسمت بالا و سمت چپ سایت دندانپزشکی دکتر سجودی قراردارد تا مراجعه کننده به سایت بتواند هر مطلبی را که بخواهد تایپ کند و نتایج آن در پایین نمایش داده خواهد شد.

 

گزینه رزرو اینترنتی هم در سایت وجود دارد که دارای این آدرس می باشد:

  بهترین دندانپزشک در تهران - رزرو اینترنتی

 

در قسمت دانلودهای رایگان، دانلودهای متعددی از رضایت بیماران مراجعه کننده در حوزه های مختلف درمان وجود دارد. همچنین ویدیوهای آموزشی مختلفی توسط دکتر سجودی ارائه شده است که مراجعین به سایت می توانند از این ویدیوها برای افزایش سطح دانش و آگاهی خود استفاده کنند.
 

بهترین دندانپزشک در غرب - دانلودهای رایگان
 

گزینه جالب دیگری که در سایت وجود دارد، گزینه کیف پول می باشد

این گزینه برای این طراحی شده است که بیماران عزیزی که به کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی مراجعه می کنند، می توانند بخشی از هزینه درمان خود را هدیه بگیرند و در کیف پول خود ذخیره کنند. با این کار برای مراجعات بعدی می توانند از این کیف پول استفاده نمایند و هزینه های بعدی برایشان کاهش می یابد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - گزینه کیف پول
 

در پایین سایت دندانپزشکی گزینه چت آنلاین وجود دارد

این گزینه برای برای کسانی است که از راه دور و یا از شهرهای دیگر کشور غیر از تهران تماس پرسش دارند و نمی توانند حضوری مراجعه کنند.اسن افراد می توانند سوالات خود را از این طریق مطرح کنند و اپراتور به آنها پاسخ می دهد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - چت آنلاین
 

قسمت گالری تصاویر سایت دندانپزشکی دکتر سجودی

 شما می توانید درمان های مختلفی را مشاهده کنید. از بلیچینگ و جرمگیری تا لمینت دندان و ایمپلنت. از کشورهای مختلف دنیا و از ایران مراجعین محترم، فیلم های رضایتمندی و درمان های قبل و بعد خود را برای مشاهده سایر عزیزان در اختیار قرار داده اند.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - گالری تصاویر
 

فرم پرسشنامه تخفیف ایمپلنت

 همچنین در سایت فرم پرسشنامه ایمپلنت قرار دارد که بیماران عزیز می توانند با تکمیل آن از مزایای تخفیف برخوردار شوند. شما عزیزان و بیماران محترم می توانید در سایت دندانپزشکی دکتر سجودی از آخرین اطلاعات روز در مورد بیماری های دهان و دندان و همچنین روش های درمانی آنها مطلع شوید.

در پایان هدف مطب دندانپزشکی دکتر سجودی ایجاد محیطی آرام و بدون استرس و ارائه کیفیت عالی به همراه سال ها تجربه می باشد.

شما می توانید با تماس با مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی از کیفیت و رضایت درمان خود آگاهی یابید و این اطمینان را کسب کنید تا تیم این مرکز تمام تلاش و توان خود را برای کسب اعتماد و رضایت شما بکار می گیرد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در تهران - ایمپلنت دندان
 

ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی با تکنیک های جدید و بازسازی های پیشرفته استخوان انجام می شود و اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم است می توانید به کلینیک ایمپلنت دکتر سجودی مراجعه فرمایید.

 

راهکارهای نترسیدن از دندانپزشکی

برخی اوقات به دلیل ترسی که از دندانپزشکی داریم به دکتر دندانپزشک مراجعه نمی کنیم و شاید از درد دندان نیز رنج می کشیم و از رفتن می ترسیم. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید) ما در اینجا راهکاری برای از بین بردن ترس از دندانپزشکی به شما ارایه می دهیم:

اگر از رفتن به نزد دکتر دندانپزشک ترس و استرس دارید و حس خوبی از روبرو شدن با او ندارید می تواند دلیل بر یک خاطره بد از تجربه ی ای که در گذشته از دندانپزشکی داشته اید باشد.

این ترس و استرس از درمان ناخوشایندی که داشته اید باشد که با راهکارهایی که گفته می شود می توانید بر این حالت غلبه کرده و به راحتی برای درمان به نزد پزشک رفته.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - فراموش کردن خاطره ی بد از دندانپزشکی

 

1- فراموش کردن خاطره ی بد از دندانپزشکی: بیشتر کودکان با رفتن به دندانپزشکی تجربه بدی را داشته اند و باید تا آخر عمر خود از رفتن به دکتر بترسند و می تواند یکی از دلایل اصلی مراجعه نکردن به پزشک باشد.

راه غلبه: از خاطرات دندانپزشکی و مطب دکتر دندانپزشک که در دوران کودکی و نوجوانی داشته اید را فراموش کنید و تصوراتی که از یک فرد روپوش سفید با ابزار فلزی داشته اید را از ذهن خارج کنید و از این حالات بیرون بیایید و دیگر ترسی نداشته باشید.

حالت دوم این ترس زمانی است که فرد به دلیل درد زیادی که از دندان درد داشته به نزد دندانپزشک مراجعه کرده و به این دلیل که ماده ی بی حسی دیر عمل کرده هر کاری که روی دندان انجام می گیرد همراه با درد زیاد بوده.

این مورد تجربه ی بدی را در ذهن ایجاد کرده و این افراد با درد و زجر زیادی مواجه می شوند. باید بدانید که این حالت برای موقعی بوه که مشکل حادی داشته اید و باید درد بیشتری را تحمل کنید.

اگر یک تجربه ی بد از دندانپزشکی دارید دلیلی نیست که دوباره این تجربه برایتان بوجود آید و نباید با استناد بر خاطرات گذشته ی کودکی که داشته اید دیگر به نزد پزشک معالج نروید. و باید این خاطرات را از فکرتان دور بریزید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - ترس از درد درمان
 

2- ترس از درد درمان: یکی از علت های داشتن درد زیاد داشتن دندان های حساس و بیماری های لثه بوده و فرد در فکر دردی است که در طول درمان باید تحمل کند.

به این دلیل از رفتن به دکتر صرفه نظر کرده و برای اینکه درد دندان را تحمل نکند دجار استرس شده و حتی درد دندان را تحمل می کند ولی درد درمان را نمی تواند تحمل کند.

راه غلبه: باید قبل از اینکه درد شروع شود به درمان و پیشگیری اقدام کنید تا اینکه دندان درد شدید بگیرید و بعد به دکتر مراجعه کنید. برای انکه این حالت را از بین ببرید حتما دندانپزشکی را انتخاب کنید که رفتارش دوستانه باشد.

همچنین به طور کلی در شیوه ی درمانی خوشونت نداشته باشد و در مرحله ی اول که مراجعه می کنید قبل از درمان آرام بخش یا مسکن تجویز کند تا بدون درد و با آرامش درمان را شروع کنید.

 
دکتر دندانپزشک خوب چه کسی است؟ - ترس از آمپول (سوزن)
 

3- ترس از آمپول (سوزن): بیشتر مردم بیشتر اوقات از آمپول می ترسند و با دیدن سوزن و تصور کردن آن وحشت زیادی را در خود ایجاد می کنند که چگونه این آمپول و درد آن را تحمل کنند.

راه غلبه: برای اینکه از درد آمپول نترسید به دکتر بگویید که قبل از اینکه آمپول را تزریق کند حتما از اسپری سر کننده استفاده کند و بعد از آن اقدام کند تا درد را متوجه نشوید.

بیشتر دکتر دندانپزشک ها از آمپول هایی که بدون درد هستند استفاده می کنند تا از حد زیادی کاهش درد تزریق را داشته باشد و شما برای اینکه درد را کم تر تصور کنید در هنگام تزریق می توانید چشمتان را ببندید تا با دیدن سوزن وحشت نکنید.

 
دکتر دندانپزشک خوب چه کسی است - کنترل کردن
 

4- کنترل کردن: در زمانی که به دندانپزشکی می روید باید به دکتر خود اعتماد کامل داشته باشید شاید کمی سخت است که این حالت را در خود ایجاد کنید ولی شما که نمی دانید چه اتفاقی قرار است بیفتد و روی آن کنترلی نیز نخواهید داشت.

راه غلبه: اگر با دیدن وسایل درمانی وحشت می کنید از پزشک بخواهید که حتما وسایل را برایتان توضیح دهد تا با آشنا شدن و کارایی هر کدام از آن ها ترس کمتری پیدا کنید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - صدای ابزارها
 

5- صدای ابزارها: در هنگام درمان در دندانپزشکی صداهای دستگاه شاید شما را بترساند که مثل کشیدن ناخن روی دندان بوده و این استرس را در شما ایجاد می کند.

راه غلبه: اگر از صداهای دستگاه ها ترس و واهمه دارید باید بدانید که این صدا از ورود هوا درون دستگاه ایجاد می شود و این صدای دریل هیچگونه ترسی ندارد و اگر این دریل های مخصوص کار دکتر دندانپزشک روغن کاری شده باشند و زیادی قدیمی نباشند صدای کمتری را دارند.

که شما می توانید برای اینکه این صداها را نشنوید از هدفون استفاده کنید تا با گوش دادن به موسیقی دیگر نترسید و آن را تا حدی بلند کنید که دیگر صدایی را نشنوید.

 
دکتر دندانپزشک خوب چه کسی است؟ - شرمندگی از وضعیت دندان ها و عدم مراجعه
 

6- شرمندگی از وضعیت دندان ها و عدم مراجعه: اگر از دسته افرادی هستید که به دلیل وخیم بودن حالت دندان هایتان از رفتن به دکتر خجالت می کشید و احساس شرمندگی می کنید و شاید بترسید که به دکتر مراجعه کنید لازم است که به شما بگوییم که این ترس کاملا بی مورد بوده می باشد.

راه غلبه: بدون شرمندگی به نزد دکتر رفته و به او کاملا توضیح دهید که دندان پوسیده دارید و می خواهید چه اقدامی کنید و این را بدانید که دکتر دندانپزشک از این طریق پول در می آورد و هیچ شرمندگی نباید در شما بوجود آید که وضعیت دندان هایتان چگونه است.

باید با افتخار به دندانپزشکی مراجعه کنید و این ترس را از بین ببرید. و این را مدنظر داشته باشید که دکترتان حتما دندان هایی بدتر از شما دیده است و نباید به خاطر یک حالت درد درمان را به تعویق بیندازید و باعث ایجاد پوسیدگی به ریشه و عصب دندان شوید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران -بوی بد دهان
 

7- بوی بد دهان: در هنگام رفتن به دندانپرشکی یک بوی خاصی را استشمام می کنید که شاید خوشایند نباشد و این باعث استرس شما شود.

راه غلبه: می توانید به مقدار زیادی به خود عطر بزنید تا در هنگام حضور در دندانپزشکی مشامتان پرشود و دیگر بوهای تهوع آوری که حس می کنید را نشنوید و شما را آزرده خاطر نکند.

گاهی در دهان خود دچار خشکی خواهید شد که این امر به خاطر کاهش تولید بزاق در دهان است. معمولا اگر دندانی خراب و پوسیده در دهان دارید و به آن رسیدگی نکرده باشید ممکن است دچار چنین مشکلی نیز شوید.

اگر کار از کار گذشته باشد گاهی اوقات تنها راه کشیدن دندان است. اما این کار در واقع به عنوان آخرین مرحله درمانی می باشد و تا قبل از آن هر دندانپزشک تمام تلاش خود را خواهد کرد تا جای ممکن دندان آسیب دیده را ترمیم کند.

گاهی اوقات خشکی دهان اصلا مربوط به دندان های شما نیست و عوامل دیگری در آن دخیل هستند. اما جالب است بدانید اگر در این مورد هم دندان ها دخالتی نداشته باشند ولی خشکی دهان شما طولانی مدت شود می تواند همین امر به دندان هایتان آسیب برساند.

در واقع در صورت عدم وجود بزاق کافی باعث خواهد شد سطوح دهان از حالت نرمی و لزج بودن خارج شده و حتی کار شستشوی محیط درون آن نیز به سختی انجام شود و همین امر موجب خواهد شد تا میزان پوسیدگی دندان شما افزایش یابد و در نهایت منجر به خرابی دندان هایتان شود.

البته معمولا اگر به یک دکتر دندانپزشک مراجعه نمایید و از او بخواهید برای خشکی دهان شما تجویزی نماید او استفاده از روش های مختلفی را در جهت بهبود این وضعیت پیشنهاد خواهد داد.

از جمله استفاده از آدامس ها و شکلات های بدون قند می تواند بزاق دهان را تحریک کرده و باعث کاهش خشکی دهان شود. همچنین استفاده از بزاق مصنوعی و استفاده از دهانشویه ها نیز در این امر می تواند تاثیر گذار باشد.

 
دکتر دندانپزشک خوب چه کسی است؟ - پیشرفت های علم دندانپزشکی
 

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای شما نیز ایجاد شده باشد این است که آیا با افزایش سن ممکن است دندان هایمان را از دست بدهیم هر چند اگر خوب از آنها مراقبت نماییم؟

باید گفت خیر امروزه با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی صورت گرفته است حتی سالمندانی را خواهیم یافت که هنوز دندان های اصلی خود را دارند.

شما با رعایت بهداشت و دهان و دندان و همچنین چکاب های به موقع و مراجعه دوره ای به دکتر دندانپزشک باعث خواهید شد تا احتمال خرابی دندان ها تقریبا به صفر برسد.

در واقع پیشگیری همیشه کم هزینه ترین راه برای جلوگیری از یک بیماری است و بسیار بهتر از درمان می باشد و این نکته نیز اینجا صادق است و شما باید برای حفظ سلامت دهان و دندان خود نکات لازم را رعایت نمایید.

شما باید به صورت منظم از مسواک زدن و در طول روز بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان استفاده نمایید. هر چه سن شما رو به افزایش می رود ماده ای که باعث پوسیدگی دندان هایتان می شود سریع تر در دهان شما شکل خواهد گرفت.پس لازم است حتما در این حالت شما نیز رسیدگی خود را به بهداشت دهان و دندان بیشتر نمایید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - تحلیل رفتن لثه ها


در هر سنی که هستید باید احتمال این را بدهید که ممکن است به دلیل عدم توجه لازم کار شما منجر به کشیدن دندان شود. پس دقت کنید پوسیدگی و خرابی تنها مختص کودکان و نوجوانان نیست و بزرگسالان هم در هر سنی که باشند از این خطر در امان نخواهند بود.

دلایل پوسیدگی چه در کودکان و چه در بزرگسالان یکسان است. فقط همانطور که در بالا نیز عنوان کردیم در سنین بالاتر ماده ای که باعث پوسیدگی دندان ها می شود کمی بیشتر از سنین پایین تولید می شود و باید بیشتر مراقب بود.

با تحلیل رفتن لثه ها امکان آسیب دیدن دندان ها افزایش می یابد. کاهش بزاق نیز عاملی دیگر است که می تواند میزان آسیب دیدن دهان و دندان شما را افزایش دهد.

در بسیاری از حالات همیشه بیماری لثه باعث کشیدن دندان شده چرا که در اوایل بیماری کسی زیاد آن را جدی نگرفته و آنقدر پیشرفته تا به این درجه از خرابی رسیده است.

 
دکتر دندانپزشک خوب چه کسی است؟ - بیماری لثه
 

غذاهایی که در میان دندان های شما باقی می مانند و یا سیگار کشیدن و همچنین وجود دندان های نامنظم و حتی استفاده از بریج های نامناسب و استفاده از رژیم های غذایی مضر و نوشیدنی هایی همچون نوشابه همه و همه می توانند از عوامل پوسیدگی دندان شما باشند.

با افزایش سن ممکن است دیگر نتوانید با دندان هایتان به مانند قبل عمل جویدن را به خوبی انجام دهید و به همین منظور باید حتما برای خود رژیم غذایی خاصی در سنین مختلف داشته باشید.

مثلا یکی از علت هایی که ممکن است نتوانسته باشید عمل جویدن را انجام دهید وجود دندان های دردناک و لثه های ملتهب است. یکی دیگر از مشکلاتی که شاید بسیاری در هنگام رفتن به دکتر دندانپزشک آن را تجربه می کنند این است که بسیار دچار استرس می شوند.

در اینجا یک پزشک با تجربه باید بتواند با بیمار خود ارتباطی صمیمی برقرار نماید تا از میزان فشار روحی آن بکاهد.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - مشورت با دندانپزشک


برخی از افراد نیز به خاطر وجود بیماری های دیگر مجبور هستند داروهای خاصی را مصرف نمایند و یا دارای مشکلات قلبی هستند. حتما قبل از اینکه بخواهید توسط دندانپزشک دندان خود را بی حس کنید او را از این موضوع مطلع نمایید.

اگر بیماری خاصی دارید حتما باید دندانپزشک شما نیز در جریان آن قرار گیرد. موردی دیگر که باید به آن پرداخت در مورد ایمپلنت است. بسیاری از ما فقط اسم آن را شنیده ایم و چیز خاصی در مورد نحوه انجام آن و جزییات آن نمی دانیم.

این روش حتما باید به تشخیص پزشک باشد و قبل از آن باید با یک دکتر دندانپزشک مشورت نمایید. چرا که شاید هنوز نیاز به کشیدن دندان در شما حس نشود که بخواهید از ایمپلنت استفاده نمایید.

اما روش هایی در دندانپزشکی وجود دارند که صرفا برای زیبا کردن لبخند شما استفاده می شوند. سوال اینجاست که آیا از این روش ها می توان در سنین بالا نیز استفاده کرد؟

در این خصوص پیشنهاد می کنیم حتما از یک دکتر دندانپزشک مشورت بگیرید و نظر نهایی را از او بخواهید و هیچگاه سرخود و بدون نظر یک پزشک متخصص اقدام به کاری در این باره نکنید.

 
دکتر دندانپزشک خوب چه کسی است؟ - چگونگی حفظ سلامت دندان ها
 

1- آیا تا کنون به دندان درد مبتلا شده اید؟
2- آیا لثه ی شما دچار مشکلی شده است؟
3- آیا تاکنون در مورد چگونگی حفظ سلامت دندان های کودک تان سوالی برایتان پیش نیامده؟


بسیاری از مراجعاتی که به مراجع دندانپزشکی و دکتر دندانپزشک دارید ناشی از نداشتن آگاهی های لازم و اولیه برای دهان و بیماری های آن است. که می توانید آن ها را کسب کرده.

هر انسانی دوست دارد هرچه بیشتر را بداند آن هم نوعی دانستنی محسوب شده که به کار می آید و ممکن است که برخی این سوالات را بخواهند از پزشک و دکتر دندانپزشک کنند و ممکن است که دکتر وقت کافی برای توضیح دادن به سوالات این افراد و بیمارها نداشته باشد.

چون اکثر دندانپزشکان با انبوهی از بیماران مواجه هستند. سوالاتی که غالبا از دکتر دندانپزشک می شود راجب اطلاعات عمومی اولیه است که هر فردی می تواند آن ها را بپرسد و باید آن ها را بداند.

یک انسان کنجکاو و تشنه ی علم پیوسته در صدد کسب اطلاعات بیشتر شده. اما شما باید این اطلاعات را از کجا گیر بیاورید؟ از بزرگترها، از رسانه های عمومی مثل صدا و سیما، روزنامه ها از کتبی که مطالعه می کنیم.

بالاخره با طرح سوالاتی که برایتان پیش می آید از دیگران می کنیم تا هر روز این اطلاعات اولیه رو به افزایش رفته و آن ها را افزایش دهید.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - جراحی دندان


پیشرفت های شگفت انگیز انسان در علوم مختلف ماحصل عطش بیشتر شده و هر چه بیشتر دانستن آن ها به دانش او می افزاید نتیجه ای که از دریافت این سوالات و پیدا کردن پاسخ داشته سطح عمومی فرهنگی را در همه ی زمینه ها ارتقا داده و آگاهی های مردم را افزایش داده.

تجربه ثابت کرده که که به تدریج آگاهی کردن ارتقا پیدا کند خواسته ها و مطالبات آن ها نیز افزایش پیدا کرده و این حالت در علوم پزشکی نیز صادق بوده هرچه اطلاعاتی پزشک مردم بالاتر رفته توجه آن ها به سلامتی بیشتر شده و حساسیت بیشتری را انجام می دهند.

مقایسه ای بین میزان آگاهی و نوع تقاضای مردم در گذشته و امروز شاهد بر این موضوع است که همسو با افزایش آگاهی مردم خواسته ها و مطالبات آن ها نیز تغییر پیدا کرده و این مساله در تمامی مراحل زندگی و مطالبات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشت و درمان موثر بوده و رشد می کند.

در زمینه ی علوم پزشکی تحقیقات نشان داده که هر چه آگاهی مردم از سلامت و بیماری افزایش یافته شود سلامت و بیماری افزایش پیدا کرده و هم حساسیت آنها به سلامتی خود بیشتر شده و هم به نوعی تقاضای آن ها برای دسترسی به سلامت هرچه بیشتر تغییر یافته است.

 
دکتر دندانپزشک خوب چه کسی است؟ - ناهنجاری های فکی و دندانی


بسیاری از والدین بچه ها هنگامی که به دکتر دندانپزشک مراجعه می کنند سوال می پرسند که چرا ناهنجاری های فکی و دندانی بیش از حد زیاد شده؟ و باید گفت که یکی از علت های اصلی در این زمینه را می توان به داشتن دندان های زیبا و تقاضا برای رسیدن به این مطلوب در نظر داشت.

ما توجه زیادی را به دندان های خود داریم تا هم زیبا و هم منظم شوند و مردم در گذشته به این نوع مسائل اهمیت نمی دادند. به همان نسبت که آگاهی مردم از سلامت و بیماری ها رشد نموده تقاضای آن ها برای رشد بیماری ها و تقاضای آن ها بیشتر شده و سطح توقعات آن ها نیز بالا رفته است.

بحث نیاز و تقاضا نیز از همینجا شروع می شود تقاضای مردم برای داشتن دندان های زیبا و منظم و درمان و خدمات به دنبال کشف نیاز های آن ها افزایش یافته.

سطح آمادگی های اولیه و عمومی در هنگام درمان و یا در اثر بروز کردن بیماری صورت می گیرد به عنوان مثال فردی را که یک یاچند درمان پوسیده داشته است و ممکن است خودش مطلع نباشد که دارای دندان ها خراب است.

لذا به دنبال درمان آن ها نمی رود و داشتن آگاهی به وجود این پوسیدگی ها به یکی از طرق زیر برای بیمار حاصل می گردد. برای اینکه دندان ها سلامت هستند باید به نزد دکتر دندانپزشک رفته با آگاهی از علائم پوسیدگی خودش متوجه آن می گردد.

دندان درد می گیرد و بیمار برای معالجه به نزد دکتر دندانپزشک رفته. باید دانست که بهترین حالت نیاز به کشف نیاز ارتقا آگاهی است و بدترین حالت آن بروز بیماری است. با توجه به مطالب فوق ضرورت دانستن بیشتر از سلامت دهان و دندان کاملا آشکار است.

 
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - اطلاعات اولیه و ضروری دندانپزشکی
 

اطلاعات اولیه و ضروری دندانپزشکی می تواند از جهات زیر برای تک تک اعضای خانواده مفید باشد.

1- والدین که مسؤلیت حفظ و سلامت کودکان خود را برعهده دارند می توانند با مطالعه کردن مطالب این سایت و راهنمایی هایی که برای حفظ و سلامت دندان های خود و کودکان خود آشنا شده و ضمن نظارت دقیق و مراقبت از سلامت دهان و دندان کودکان خود در موقع مناسب نسبت به پیشگیری و درمان بیماری های احتمالی اقدام کرد.

2- افراد خانواده با مطالعه کردن راهنمایی های ذکر شده در این سایت می توانند مانند دکتر دندانپزشک از بیماری های خود مطلع شوند و به خوبی بتوانند سلامت دهان و دندان های خود را بر عهده بگیرند.

3- این مطالب می تواند نقش یک دکتر دندانپزشک را ایفا کرده و با کسب کردن آگاهی های بیشتر نسبت به بیماری که دارند دندانپزشک خود را انتخاب کنند و با آگاهی لازم عمل کنند.


طبق نظر سازمان بهداشت جهانی هرچه سطح بهداشت جهانی و آگاهی های مردم در جامعه بالا رفته به همان سطح نیز به سلامت بیشتری منجر شده است.

به همین دلیل است که بیشتر سازمان های بهداشت با انجام کلاس های آموزش اولیه برای بهداشت دهان و دندان به افراد خانواده اقدام کرده تا این قشر موثر بتوانند اطلاعات خود را به افراد دیگر و فرزندان و خانواده خود انتقال داده.

یکی از شاخص های مهمی که در رابطه با سلامت هر جامعه در حیطه ی دهان و بیماری های دهانی و درمان آن است مراجعه کردن به مراکز درمانی بوده.

هر چه مراجعه کردن مردم به این مراکز بیشتر باشد آگاهی مردم برای معالجه نیز بالاتر رفته چون در برخی جوامع زیادی به دکتر دندانپزشک مراجعه می کنند تا معاینه شوند زیرا به سلامتی و زیبایی خود حساس هستند.  

لینک کوتاه صفحه : https://b2n.ir/x54012
 
بهترین دندانپزشک در غرب تهران - ویدیوهای بیشتر
بهترین دکتر دندانپزشک در شهرک غرب تهران - گالری تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh
علی زارع
۱۴۰۰/۰۱/۲۶۰۰
پاسخسلام روزتون بخیر
پزشک تشخیص دادن که باید دندانهای عقلم رو جراحی کنم و چون روی کانال هست گفتن احتمال بی حسی لبم تا 6 ماه وجود داره،ممکنه نظرتون رو بفرمایید
دکتر سجودی
۱۴۰۰/۰۲/۰۵۰۰

سلام روز بخیر

بدون بررسی عکس اعلام نظر ممکن نیست.

میتوانید از طریق لینک زیر عکس خود را جهت بررسی برای ما ارسال کنید:

https://drsojodi.com/send-your-cbct

ترانه
۱۳۹۹/۱۰/۱۶۰۰
پاسخ
بخوام دوتا دندون عقل پایینمو بکشم هزینش چقدر میشه؟ احتمال بی حسی لب هست؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم ترانه گرامی
قیمت کشیدن یا جراحی دندان عقل بستگی به نوع آن دارد و احتمال بی حسی بسیار بسیار ناچیز هست، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در این موردخدمت شما اعلام می کنند :
شماره تماس :  88082941
اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/pull-tooth
مریم
۱۳۹۹/۰۹/۳۰۰۰
پاسخ

سلام دکتر سجودی؟ امیدوارم حالتون عالی باشه
من از سایتتون دیدن کردم و نیاز به مشاورتون دارم راستش من دندون های آسیاب فک پایینم رو از دست دادم و الان خورد و خوراک برام سخت شده میخواهم ازتون مشاوره بگیرم که چه کاری انجام بدم؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم مریم گرامی
لطفا برای اطلاع از هزینه و چگونگی انجام کار و تعیین وقت درمان با ما تماس بگیرید

شماره تماس :  88082941

اگر عکس دارید از طریق لینک زیر می توانید عکس تون رو برای ما بفرستید:
https://drsojodi.com/send-your-cbct
الهام
۱۳۹۹/۰۹/۰۸۰۰
پاسخ

فرق لمینت با کامپوزیت چی هست؟
ممنون میشم کامل توضیح بدید
با تشکر

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم الهام گرامی
هزینه لمینت به مراتب بیشتر از کامپوزیت می باشد، لمینت دندان در حداقل دو مرحله انجام می شود که مرحله اول قالبگیری و مرحله دوم ساخت روکش در لابراتوار و سپس تحویل به بیمار می باشد، که کامپوزیت به طور کلی در یک جلسه و در مطب انجام می شود که بیمار در همان جلسه پس از مراجعه با دندان های زیبا و کامپوزیت شده از مطب خارج می شود ، تفاوت بعدی در تراش دندان است که برای لمینت ممکن است دندان های بیمار تراش بخورد و در نهایت ماندگاری و زیبایی لمینت عموما از کامپوزیت بهتر می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد کامپوزیت می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :
https://drsojodi.com/veneer
جهت اطلاعات بیشتر در مورد لمینت دندان هم می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :
https://drsojodi.com/Laminated-teeth

ایمان توکلی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹۰۰
پاسخ

هزینه ایمپلنت چقدر است؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای توکلی گرامی
 عوامل متعددی بر قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارند و عموما با نوسان همراه هست، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت خدمت شما اعلام می کنند :
شماره تماس :  88082941
اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

یاسمن ملک
۱۳۹۹/۰۶/۲۷۰۰
پاسخ
میخواستم درباره کاشت دندان یکروزه صحبت کنم وبدونم قیمت چند است
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱۰۰
سلام وقت بخیر سرکار خانم ملک گرامی
ابتدا باید وضعیت دهان و دندان شما مشخص شود ، فک بالا هست یا فک پایین؟ دندان یا ریشه دندان را خارج کردید؟ اگر بله چه زمانی این کار را انجام داده اید؟
سپس عکس OPG و CBCT رو حضورا یا از طریق سایت برای ما ارسال کنید؛ بعد طرح درمان همراه با هزینه خدمت شما اعلام می شود.
آلا
۱۳۹۹/۰۶/۲۳۰۰
پاسخ

سلام شما ایمپلنت هم انجام میدید؟ الان قیمت ایمپلنت چقدره؟؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴۰۰

سلام وقت بخیرسرکار خانم آلا گرامی
بله ایمپلنت هم انجام می دهیم، عوامل متعددی بر قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارند و عموما با نوسان همراه هست، لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در مورد قیمت ایمپلنت خدمت شما اعلام می کنند :
شماره تماس :  88082941
اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

یزدانی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
ممنون از مطالب کامل و عالیتون
علی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰
پاسخسلام و وقت بخیر
از این هفته برای روت کانال و پرکردن فعال هستید ؟ و سوال دیگر اینکهچطور از کیفیت موا مورد استفاده جهت پر کردن دندان مطمئن شویم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۱۰۰

  سلام وقت بخیر جناب آقای علی عزیز

متاسفانه فعلا شرایط مساعد نیست و ما هم فعلا کارهای خیلی ضروری بیمارانمون رو در شرایط کاملا استریل و با احتیاط انجام میدیم
امیدواریم وضعیت به زودی بهبود پیدا کنه و ما بتونیم به راحتی به بیماران عزیزمون خدمات ارائه کنیم لطفا برای راهنمایی بیشتر با مطب تماس بگیرید و همینطور در اولین فرصت مناسب برای شما وقت رزرو شود

شماره تماس :  88082941
طارق
۱۳۹۹/۰۱/۱۸۰۰
پاسخ

سلام تو این شرایط شما باز هستید؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای طارق عزیز
متاسفانه فعلا شرایط مساعد نیست و ما هم فعلا کارهای خیلی ضروری بیمارانمون رو در شرایط کاملا استریل و با احتیاط انجام میدیم
امیدواریم وضعیت به زودی بهبود پیدا کنه و ما بتونیم به راحتی به بیماران عزیزمون خدمات ارائه کنیم لطفا با مطب تماس بگیرید که در اولین فرصت مناسب برای شما وقت رزرو کنند


شماره تماس :  88082941
حیدر کاویانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۴۰۰
پاسخ

آیا کاشت ایمپلنت دندان محدودیت سنی داره یا نه؟

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۱۶۰۰

سلام جناب آقای کاویانی عزیز
خیر کاشت ایمپلنت محدودیت سنی ندارد ، اگر دندانی قابل نگه داری نباشد میتوان آن را خارج کرد و ایمپلنت جایگزین کرد

سهراب
۱۳۹۹/۰۱/۰۱۰۰
پاسخ

من اینجا کاشت ایمپلنت انجام دادم خیلی خوب بود

واقعا راضی بودم
متشکرم

 

حسین هاشمی
۱۳۹۸/۱۲/۰۹۰۰
پاسخ

الان با این وضعیت پیش اومده و وضع بحرانی مملکت، برای مراجعه به دندانپزشکی چیکار کنیم؟

محمذ رضا
۱۳۹۸/۱۲/۰۷۰۰
پاسخ

سلام جناب دکتر خسته نمباشید
یک سوال داشتم از خدمتتون بعد از جراحی ایمپلنت یک طرف صورتم بی حس شده کلا، با دندانپزشکی تماس گرفتم گفتند مشکلی نداره، این طبیعیه به نظر شما؟؟

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای محمد رضای عزیز
این مورد تا چند روز کاملا طبیعی هست اما اگه بعد این مدت باز هم ادامه داشت حتما به دندانپزشکتون مراجعه کنید

ژیلا
۱۳۹۸/۱۲/۰۵۰۰
پاسخ

شما جراحی لثه بالیزر هم انجام میدید؟ چقفدر طول میکشه

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰۰۰

سلام سرکار خانم ژیلای گرامی
بله ما جراحی لثه با لیزر هم انجام میدهیم ، برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید
https://drsojodi.com/gingival-surgery-with-laser

مسلم صارمی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹۰۰
پاسخ

سلام بدلیل مشکل مالی چندسالیست که اوضاع دندانهام مناسب نیست اماتصمیم گرفتم دندانهام درست کنم خواستم ببینم امکان مشاوره رایگان هست تاببینم چقدر برام هزینه داره یاخیر ممنون ازشما

طاهری نژاد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳۰۰
پاسخ

سلام.وقت به خیر دکتر عزیز
هر چند وقت باید برای معاینه و چکاپ مراجعه کنیم؟

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۲۶۰۰

سلام جناب طاهری نژاد عزیز
زمان مناسب و ایده آل برای چکاپ حدود هر 6 ماه یکبار می باشد
 

اکبر قاری
۱۳۹۸/۱۱/۲۱۰۰
پاسخ

سلام بنده نزدیک به 5ماه بود که درگیر دندانپزشکی بودم تا بتونم کاری را که میخوام به نحوه احسن انجام بدم خوشبختانه با مشاوره خوب دکتر سجودی تونستم تصمیم
 قطعی خودم را بگیرم و مراحل درمان را شروع کنم وتا الان راضی هستم.

ارسلان
۱۳۹۸/۱۱/۱۷۰۰
پاسخ

سلام بسیار متشکرم از مطالب خوبتون ، اطلاعات جامع و مفید بود

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۸۰۰
سلام جناب آقای ارسلان عزیز
از نظر شما سپاسگزاریم
بهاره
۱۳۹۸/۱۱/۱۳۰۰
پاسخ

ریشه ی آخرین دندون پایینم فک جوش بود، جراحی کردم و به جاش ایمپلنت گذاشتم ، کنارشم قبلا یه ایمپلنت دیگه داشتم  که یه دکتری کج گذاشته بود هرجا میرم میگن اینو باید پیوند استخون بزنیم ، حالا چکار باید کنم؟

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۴۰۰

سلام سرکار خانم بهاره گرامی

ممکن هم هست که در مواردی پیوند استخوان نیاز نباشه، عکس  CBCT از دندان شما نیاز هست، که جزئیات کامل مشخص شود. توی مقاله زیر اطلاعات خیلی مفیدی درباره ایمپلنت داریم که میتونید مطالعه کنید
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost
 

 

آهو
۱۳۹۸/۱۱/۱۲۰۰
پاسخ
مراکز دندانپزشکی که طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی باشن چطوری کارشون؟؟ارزش داره به اونجا مراجعه کنم!!؟ جایی که مجبور نباشم با مکافات و صف های چندماهه بهش مراجعه کنم؟
(البته به جز بیمارستان میلاد منظورم هست)
 
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳۰۰

قطعا کلینیک ها و درمانگاه های بسیاری خوبی در تهران هستند که خدمات دندانپزشکی ارائه میدهند، که به دلیل قرارداد با بیمه افراد خیلی زیادی به اونها مراجعه می کنند، که باید یه خرده صبور باشید و حتما شناخت کافی قبل از مراجعه داشته باشید و در نهایت رعایت بهداشت در ارائه خدمات هم بسیار امر مهمی هست که باید در مراجعه به این کلینیک ها مدنظر داشته باشید

شیدا
۱۳۹۸/۱۱/۱۰۰۰
پاسخ
ممنونم اخه گفتم اینهمه مواد تو دهنم باشه ایراد نداشته باشه 
گلنار
۱۳۹۸/۱۱/۰۹۰۰
پاسخ
عزیزم چه ربطی داره
تو 3 ماه دوم بارداری کارای دندان پزشکی اشکالی نداره چه برسه به الان
 
شیدا
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
پاسخ
سلام من قصد بارداری دارم اما فعلا در حال درست کردن دندونمم میخواستم بپرسم پنج تا دندون خراب که نیاز به پر کردن داره آیا موادش واسه وقتی که حامله شدم واس بچه ضرر نداره ؟؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۱۲۰۰

سلام سرکار خانم شیدای گرامی

خیر مانعی ندارد و در آینده هیچ مشکلی بوجود نمیاد

عسل بانو
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰
پاسخ

دندون پزشک خوب شهر پرند کسی میشناسه بهم معرفی کنه؟!!!؟

ازاین جهت که خیلی ترسوووو هستم و تحمل درد رو ندارم پولش مهم نیست فقط دیگه درد نکشم.می خوام بکشم درد نداره ????؟؟؟؟

 

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰

سلام سرکار خانم عسل گرامی
با خواندن این مقاله می تونید اطلاعات پایه خوبی بدست بیارید، که هر جا بخواهید درمانتون رو انجام بدید بهتون کمک می کنه .
و یک نکته مهم دیگه اینکه کشیدن دندان اصلا درد نداره ، شاید بعد از کشیدن یه خرده درد حس کنید، که اون مورد رو هم می تونید با خوردن مسکن کنترل کنید

شاد و پیروز باشید

ماندانا
۱۳۹۸/۱۱/۰۷۰۰
پاسخ

من سه تا دندون کامپوزیت کردم یدونم دندون عقل نهفته جراحی کردم در کل از دندانپزشکم راضی بودم و تا الانم مشکلی ندارم. حالا باز هم میگم انتخاب دندونپزشک سلیقه ایه. اما هرجا آدم میره باید مطمئن باشه موادشون خوبه که خدایی نکرده یوقت مشکل ایجاد نشه.

فرحناز
۱۳۹۸/۱۱/۰۶۰۰
پاسخ

دندانپزشک کارش خوب و عالی باشه میخوام لطفا راهنماییم کنید

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸۰۰

سلام سرکار خانم فرحناز گرامی
لطفا متن مقاله رو با دقت مطالعه کنید
به سابقه کار دندانپزشک، نظرات بیماران در مورد دندانپزشک و تجهیزات و تکنیک های مختلفی که دندانپزشک ارائه میده هم می تونه موثر باشه
در نهایت توی جلسه مشاوره حضوری هم می تونید مستقیم سوال هاتون رو از دندانپزشک بپرسید و بعد تصمیم بگیرید

ساحل
۱۳۹۸/۱۱/۰۱۰۰
پاسخ

ممنونم

والا شهرستان انجام دادم  چند باری تماس گرفتم و حضوری رفتم  خانم دکتر ایران نیستند گفتن اوایل بهمن باید برم

 

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۱/۰۵۰۰

سلام سرکار خانم ساحل گرامی
جای نگرانی نیست و مشکلی بوجود نخواهد آمد.ایمپلنت باید با استخوان فک پیوند بخورد و این با چشم قابل مشاهده نیست و حدود 2 تا3 ماه به طول می انجامد.
برای آرامش خاطرتون لطفا با همراه داشتن عکس OPG در اولین فرصت به پزشک معالجتون مراجعه کنید
موفق باشید

مهدیه
۱۳۹۸/۱۰/۲۶۰۰
پاسخ

ساحل جون نگران نباش ، کجا جراحی انجام دادی با پزشک معالجت تماس بگیر حتما ، باید رسیدگی کنن

ساحل
۱۳۹۸/۱۰/۲۵۰۰
پاسخ

سلام. من 40 روز پیش دندون شماره 1رو ایمپلنت کردم، بعد دو هفته که بخیها کشیده شده هنوز خط برش از وسط بازه و داخلش دیده میشه، نگرانم که باعث بشه ایمپلنتم جوش نخوره، باید چیکار کنم؟

ناشناس
۱۳۹۷/۰۳/۱۷۰۱
پاسخ

با سلام.خیلی عالی بود مطالب.همیشه موفق باشید. تیم بسیار حرفه ای دارید.تجهیزات و امکانات شما واقعا به روز است و مخصوصا داشتن لیزر بسیار عالی است و باعث کارآمدی بیشتر کلینیک می شود.

دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۱۷۰۱

خیلی ممنونم.لطف دارید.

همواره سعی می کنیم از به روز ترین تجهیزات در کلینیک استفاده کنیم.با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز.

ناشناس
۱۳۹۷/۰۳/۱۵۰۱
پاسخ

واقعا همه امکاناتی که گفتید را دارید.همیشه موفق باشید. دکتر سجودی لیاقت بهترین دندانپزشک تهران را دارند.

دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۱۵۰۱

سلام.خواهش میکنم.نظرات شما عزیزان باعث دلگرمی بنده هست.بسیار ممنونم

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi