این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

شرایط پس از کاشت ایمپلنت دندان

شرایط پس از کاشت ایمپلنت دندان

عوارض و شرایط پس از کاشت ایمپلنت دندان: اگر قصد دارید ایمپلنت دندان بکارید، حتماً پیش ‌از این با مزیت‌های فراوان ایمپلنت آشنا شده ‌اید و می‌دانید فواید مهم آن ارزش تحمل جراحی کاشت ایمپلنت را دارد.

1397/05/08
1,442
0

شرایط پس از کاشت ایمپلنت دندان
 

شرایط پس از کاشت ایمپلنت دندان
 
 
اگر قصد دارید ایمپلنت دندان بکارید، حتماً پیش ‌از این با مزیت‌های فراوان ایمپلنت آشنا شده ‌اید و می‌دانید فواید مهم آن ارزش تحمل اندکی سختی جراحی کاشت ایمپلنت را دارد. با این حال اگر بدانید دقیقاً پس از عمل کاشت ایمپلنت چه شرایطی خواهید داشت و چگونه باید با آن کنار بیایید، اضطراب تان کاهش یافته و راحت‌تر می‌توانید همکاری کرده و دوره بهبودی را پشت سر بگذارید.
 
 
ایمپلنت دندان
 
 
 
نرخ موفقیت کاشت ایمپلنت بسیار بالا است و احتمال عدم موفقیت آن بسیار کم است بنابراین نگرانی از بابت عوارض جدی کاشت ایمپلنت دندان نداشته باشید. اما تقریباً همه بیماران باید انتظار تجربه عوارض خفیف پس از عمل را داشته باشند. بلافاصله پس از عمل بافت‌ها شروع به التیام کرده و فرآیند بهبودی شروع می‌شود.
 
 
عوارض کوتاه مدت بلافاصله پس از عمل کاشت ایمپلنت:
 
 
عوارض کوتاه مدت بلافاصله پس از عمل کاشت ایمپلنت:
پس از اتمام جراحی کاشت ایمپلنت، احتمالاً هنوز کمی تاثیر بی حسی در دهان شما وجود دارد. برخی از بیماران ممکن است کمی احساس و حالت تهوع یا سبکی سر داشته باشند یا احساس خواب ‌آلودگی کنند. به همین علت از بیمار خواسته می‌شود رانندگی نکند و از کسی بخواهد او را به منزل برساند تا استراحت کند. حتماً داروهایی که برایتان تجویز شده است را مصرف کنید. معمولاً داروهای مسکن برای کاهش ناراحتی و درد تجویز می‌شود چرا که تاثیر بی حسی برطرف شده و کم کم احساس درد می‌کنید. ممکن است برخی افراد وسوسه شوند مسکن استفاده نکنند اما حداقل در چند روز اول باید مسکن بخورید. در چند ساعت اول پس از جراحی، ممکن است خونریزی خفیفی از محل کاشت ایمپلنت و برش جراحی داشته باشید. با فشار ملایم برای گاز استریل روی محل جراحی می‌توانید خونریزی را متوقف کنید. معمولاً تا پایان روز به طور کامل برطرف می‌شود.
 
 
عوارض کوتاه مدت هفته اول پس از عمل کاشت ایمپلنت
 
 
عوارض کوتاه مدت هفته اول پس از عمل کاشت ایمپلنت:
برخی از عوارض جراحی، ظرف چند روز اول پس از عمل مشخص می‌شوند و تا روز سوم تشدید شده و پس از آن فروکش می‌کنند. نگران این عوارض نباشید چرا که پس از جراحی دهان تجربه این عوارض کاملاً طبیعی است.
درد: احتمالاً کمی درد فک و لثه تجربه می‌کنید چرا که بافت‌ها صدمه دیده و تلاش می‌کنند در پیرامون ایمپلنت التیام یابد. همان ‌طور که پیش‌تر گفته شد این ناراحتی را می‌توانید با مسکن کنترل کنید. پس از مدتی که شدت درد کاهش یافت می‌توانید از مسکن های ضعیف‌تر مانند ایبوپروفن، آسپیرین یا استامینوفن استفاده کنید.
 
 
عوارض کوتاه مدت ایمپلنت

 
کبودی: ممکن است در ناحیه فک، گردن و لثه کبودی داشته باشید. تغییر رنگ بافت‌ها اغلب با فروکش کردن تورم محسوس‌تر می‌شود اما معمولاً پس از یک هفته تا حد قابل توجهی کاهش یافته و یا به طور کامل از بین می‌رود.
تورم: معمولاً ناحیه فک، لثه و گونه‌ ها پس از کاشت ایمپلنت متورم می‌شوند. معمولاً تورم حدود یک هفته طول می‌کشد اما شدت و طول مدت آن را می‌توان با استفاده از قرار دادن یخ پیچیده شده داخل دستمال در 48 ساعت اول پس از عمل کاهش داد. برای این منظور کیسه یخ را 15 دقیقه بر روی ناحیه متورم قرار دهید و این کار را با فواصل 15 دقیقه ای تکرار کنید. همچنین هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. پس از یکی دو هفته، صورت تا حد قابل توجهی بهبود یافته و وضعیت تان بهتر می‌شود. در این زمان می‌توانید اکثر فعالیت‌های روزانه خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهید. اگر عوارض پس از عمل هنوز باقی مانده و یا بدتر شده است و یا لثه به شدت ملتهب شده هر چه سریع تر با دندانپزشک خود تماس بگیرید.
 
 
نکات مهم در عوارض بلند مدت عمل کاشت ایمپلنت
 
 
نکات مهم در عوارض بلند مدت عمل کاشت ایمپلنت:
عوارض عمل کاشت ایمپلنت به ندرت بیشتر از دو هفته طول می‌کشد اما بیمار باید در دوره بهبودی بافت‌ها مراقب ایمپلنت باشد. در هفته‌ ها و ماه‌های پس از کاشت ایمپلنت که استخوان فک در حال رشد و جوش خوردن به ایمپلنت است (یکپارچگی استخوان) نباید فشاری بر روی ایمپلنت وارد کنید. پس از التیام بافت‌ها باید نکاتی را در نظر داشته باشید.
 
 
 
عوارض عمل کاشت ایمپلنت
 

هنگام غذا خوردن از جویدن غذا در مجاورت ایمپلنت پرهیز کنید.
در چند هفته اول پس از کاشت ایمپلنت تنها غذاهای نرم مصرف کنید و از مصرف هرگونه غذایی سفت و جویدنی پرهیز نمایید.
رعایت بهداشت دهان در مراقبت از ایمپلنت و تسریع بهبودی بافت‌ها اهمیت زیادی دارد. حداقل روزی دو مرتبه مسواک بزنید و یک مرتبه نخ دندان بکشید تا از عفونت لثه پیشگیری شده و ایمپلنت با موفقیت فرایند یکپارچگی استخوان را پشت سر بگذارد.
 

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 88089112-88082941
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html