کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت اول )

تعداد بازدید : 1374

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت اول )
استفاده از ایمپلنت های دندانی برای ساپورت پروتز در مقایسه با پروتزهای متحرک متکی بر بافت نرم ( دنچر ) مزیت های فراوانی دارد . یک دلیل اولیه برای استفاده از ایمپلنت برای 

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت اول )

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت اول )


استفاده از ایمپلنت های دندانی برای ساپورت پروتز در مقایسه با پروتزهای متحرک متکی بر بافت نرم ( دنچر ) مزیت های فراوانی دارد . یک دلیل اولیه برای استفاده از ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان از دست رفته این است که ایمپلنت باعث حفظ و نگهداری استخوان آلوئول ( فک ) می شود در واقع فشار وارد بر پروتز ایمپلنت به استخوانهای اطراف ایمپلنت وارد می شود و در نتیجه کاهش حجم و توده استخوانی که پس از کشیدن دندانها رخ می دهد معکوس می شود .

وقتی ایمپلنت جایگذاری می شود و تحت فشار و نیروی جویدنی ( اکلوزالی ) قرار می گیرد ، افزایش در تراکم ( دانسیته ) استخوان اتفاق می افتد. یک ایمپلنت می تواند عرض و ارتفاع استخوان را تا زمان سلامت بودن ایمپلنت دندان حفظ کند .
هنگامی که بیمار پروتز متحرک کامل ( دنچر ) فک بالا را دارد از عدم گیر و عدم نگهداری دنچر شکایت می کند .همچنین این مشکلات در فک پایین نیز خود را نشان می دهد ( مشکلات مکانیکی دنچر ها بیشتر در فک پایین رخ می دهد ). از دست رفتن زیبایی صورت اولین بار در قوس فک بالا بیشتر مشاهده می شود ( خصوصا در گونه ها که دچار تو رفتگی و پدیدار شدن چین و چروک در صورت می شود ) ، همچنین طول لب بالا افزایش می یابد و کمبود ضخامت و حجم استخوان باکال ( فاسیال ) رخ می دهد .
ایمپلنت ها باید برای درمان تحلیل استخوان و جلوگیری از عوارض بعدی در فک بالا مورد استفاده قرار می گیرند . تعداد ایمپلنت ها در فک بالا از 2 تا 8 عدد می تواند متغیر باشد . هر چه تعداد ایمپلنت ها بیشتر باشد ثبات پروتزی استفاده شده بیشتر می گردد . همچنین می توان ایمپلنت ها را در موقعیت دلخواه قرار داد ( با تغییر در جایگذاری ) تا وضعیت زیبایی ، صحبت کردن ، تلفظ حروف و اصوات بهبود یابد .

نمای ظاهری یک سوم تحتانی صورت به صورت مستقیم با ساختار استخوانی فک و بافت نرم روی آن در ارتباط می باشد . هنگامی که استخوان از دست می رود ( بدنبال کشیدن دندان ) ، پروتزهای متحرک ( دنچرها ) فقط نقش ( کلاه گیس ) را بازی می کنند تا کانتور ( فرم ) صورت را بهبود ببخشند .
اگر تحلیل استخوان پیشرفت کند ( در صورت عدم بازسازی استخوان یا عدم درمان ایمپلنت ) دندانپزشک مجبور است دنچرها را حجیم تر و برجسته تر درست کند و در این صورت نیز کنترل فانکشن ( عملکرد ) ثبات دیگر آنها به مراتب دشوارتر می گردد .
اما پروتزهای متکی بر ایمپلنت می توانند ارتفاع عمودی را مثل دندانهای طبیعی بازسازی کنند . ضمن اینکه به این ترتیب ، ثبات پروتز متکی بر ایمپلنت فراهم می گردد . نکته بعدی اینکه بین دندانهای طبیعی بیماران در حد (2 / . میلی لیتر ) 20 میکرومتر وجود دارد ، این فاصله در بیماران دارای ایمپلنت به 50 میکرومتر ( 5 / . ) میلی متر ) می رسد و در بیمارانی که از دنچر ( در دو فک یا تک فک ) استفاده می کنند به 100 میکرومتر ( 10 میلی متر ) می رسد.

 

 

 

 

 

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh