این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت اول )

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت ( قسمت اول )

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت (قسمت اول): استفاده از ایمپلنت های دندانی برای ساپورت پروتز در مقایسه با پروتزهای متحرک متکی بر بافت نرم (دنچر) مزیت های فراوانی دارد.

1394/07/04
1,716
0

مزایای پروتزهای متکی بر ایمپلنت (قسمت اول)

 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 2

 


استفاده از ایمپلنت های دندانی برای ساپورت پروتز در مقایسه با پروتزهای متحرک متکی بر بافت نرم (دنچر) مزیت های فراوانی دارد. یک دلیل اولیه برای استفاده از ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان از دست رفته این است که ایمپلنت باعث حفظ و نگهداری استخوان آلوئول (فک) می شود در واقع فشار وارد بر پروتز ایمپلنت به استخوان های اطراف ایمپلنت وارد می شود و در نتیجه کاهش حجم و توده استخوانی که پس از کشیدن دندان ها رخ می دهد معکوس می شود.
 
 
وقتی ایمپلنت جایگذاری می شود و تحت فشار و نیروی جویدنی (اکلوزالی) قرار می گیرد، افزایش در تراکم (دانسیته) استخوان اتفاق می افتد. یک ایمپلنت می تواند عرض و ارتفاع استخوان را تا زمان سلامت بودن ایمپلنت دندان حفظ کند. هنگامی که بیمار پروتز متحرک کامل (دنچر) فک بالا را دارد از عدم گیر و عدم نگهداری دنچر شکایت می کند. همچنین این مشکلات در فک پایین نیز خود را نشان می دهد (مشکلات مکانیکی دنچر ها بیشتر در فک پایین رخ می دهد). از دست رفتن زیبایی صورت اولین بار در قوس فک بالا بیشتر مشاهده می شود (خصوصا در گونه ها که دچار تو رفتگی و پدیدار شدن چین و چروک در صورت می شود)، همچنین طول لب بالا افزایش می یابد و کمبود ضخامت و حجم استخوان باکال (فاسیال) رخ می دهد.
 

ایمپلنت ها باید برای درمان تحلیل استخوان و جلوگیری از عوارض بعدی در فک بالا مورد استفاده قرار می گیرند. تعداد ایمپلنت ها در فک بالا از 2 تا 8 عدد می تواند متغیر باشد. هر چه تعداد ایمپلنت ها بیشتر باشد ثبات پروتزی استفاده شده بیشتر می گردد. همچنین می توان ایمپلنت ها را در موقعیت دلخواه قرار داد (با تغییر در جایگذاری) تا وضعیت زیبایی، صحبت کردن، تلفظ حروف و اصوات بهبود یابد. نمای ظاهری یک سوم تحتانی صورت به صورت مستقیم با ساختار استخوانی فک و بافت نرم روی آن در ارتباط می باشد. هنگامی که استخوان از دست می رود (بدنبال کشیدن دندان)، پروتزهای متحرک (دنچرها) فقط نقش (کلاه گیس) را بازی می کنند تا کانتور (فرم) صورت را بهبود ببخشند. اگر تحلیل استخوان پیشرفت کند (در صورت عدم بازسازی استخوان یا عدم درمان ایمپلنت) دندانپزشک مجبور است دنچرها را حجیم تر و برجسته تر درست کند و در این صورت نیز کنترل فانکشن (عملکرد) ثبات دیگر آنها به مراتب دشوارتر می گردد.
 
 

اما پروتزهای متکی بر ایمپلنت می توانند ارتفاع عمودی را مثل دندان های طبیعی بازسازی کنند. ضمن اینکه به این ترتیب، ثبات پروتز متکی بر ایمپلنت فراهم می گردد. نکته بعدی اینکه بین دندان های طبیعی بیماران در حد (2/ . میلی لیتر) 20 میکرومتر وجود دارد، این فاصله در بیماران دارای ایمپلنت به 50 میکرومتر (5/ .) میلی متر می رسد و در بیمارانی که از دنچر (در دو فک یا تک فک) استفاده می کنند به 100 میکرومتر (10 میلی متر) می رسد.
 
 
 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 20

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 21

همچنین شما می توانید اطلاعات تکمیلی این پکیج فوق العاده را از اینجا نیز مشاهده نمایید بهترین دندانپزشک در غرب تهران 22

 


از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

اتوبوس:
مترو دانشگاه شریف به سمت میدان صنعت، بزرگراه یادگار امام، ایستگاه درختی، بعد از خیابان فلامک، نبش گلسا

تاکسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

دیگر راه‌های دسترسی از مسیر بزرگراه های یادگار امام و شیخ فضل الله به سمت بلوار دادمان می توانید تردد داشته باشید.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2

map
googlea5e9e2012138def7.html