کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان

تعداد بازدید : 1081

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان یکی از موارد نسبی عدم تجویز ایمپلنت ها در بیماری است که قبلا تحت پرتو درمانی  قرار گرفته است، بیمارانی که در معرض پرتواشعه بوده اند ، برای درمان ایمپلنت باید به مرکز خصوصی که در مورد چنین بیمارانی تجربه کافی دارند ارجاع شوند . پیشنهاد شده در این بیماران جایگذاری ایمپلنت ها یک سال با تاخیر 

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان

یکی از موارد نسبی عدم تجویز ایمپلنت ها در بیماری است که قبلا تحت پرتو درمانی  قرار گرفته است، بیمارانی که در معرض پرتواشعه بوده اند ، برای درمان ایمپلنت باید به مرکز خصوصی که در مورد چنین بیمارانی تجربه کافی دارند ارجاع شوند . پیشنهاد شده در این بیماران جایگذاری ایمپلنت ها یک سال با تاخیر صورت بگیرد ، اما روش سریع تری نیز در مراکز خصوصی انجام شده و با نتایج خوبی همراه بوده است ، موفقیت مورد انتظار در این حالت حدود 10 درصد کمتر از بیمارانی است که پرتوتابی نشده اند .

از طرف دیگر چنانچه بیماری که قبلا ایمپلنت دریافت کرده و استئواینتگریشن اتفاق افتاده است ، به پرتو درمانی نیاز پیدا کند ، لازم نیست ایمپلنت های او خارج شود .

شواهد تجربی نشان می دهد که ایمپلنت های استئواینتگریت شده ، علی رغم تابش اشعه در استخوان ثابت خواهند ماند ، اما ایمپلنت هایی که درست قبل از پرتو درمانی جایگذاری شدند . درصد شکست بالایی را داشتند .

مصرف سیگار به طور قابل توجهی موفقیت ایمپلنت های داخل دهانی را کاهش می دهد  ، همچنین تداوم سوء مصرف مواد مخدر ممکن است جزء موارد عدم تجویز ایمپلنت باشد .علت این امر این است که مصرف سیگار و دخانیات ظرفیت حمل اکسیژن توسط هموگلوبین را کاهش می دهد و تغذیه بافت  های استخوانی و بافت های نرم اطراف اطراف ایمپلنت به خوبی صورت نمیگیرد و ایمپلنت توسط اتصال بافت نرم به استخوان متصل بوده و خطر شکست آن افزایش می یابد.

افرادی که دارای دیابت کنترل نشده هستند نیز کاندیدای دریافت ایمپلنت نمیباشند  زیرا خطر عفونت درآنها بالاتر می باشد و احتمال شکست ایمپلنت بالاتر می باشد.

کسانی که دچار حمله قلبی شده اند و کمتر از 6 ماه از عمل جراحی قلبی آنها گذشته است نمیتوانند ایمپلنت بگذارند و باید 6ماه تا 1 سال از عمل آنها بگذرد و سپس با کسب اجازه از پزشک خود می توانند ایمپلنت بگذارند.

افرادی که جراحی های لثه ناموفق داشته اند و یا بهداشت ضعیفی دارند و اهمیتی به سلامتی دهان و دندان خود نمی دهند مناسب برای دریافت ایمپلنت نیستند.

میزان بافت کراتینیزه و چسبنده لثه فاکتور مهم دیگری است که باید برای بیماران بررسی شود  وگر از لثه چسبنده خوبی برخوردار نیستند باید برای آنها جراحی لثه انجام گیرد و سپس از درمان ایمپلنت استفاده کرد .به طور کلی باید قبل از قرار دادن ایمپلنت آزمایشات کلی انجام گیرد تا هرگونه ابهام در مور د جراحی ایمپلنت از بین رود.

 

 

 

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh