این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی
دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان یکی از موارد نسبی عدم تجویز ایمپلنت در مورد بیماری است که قبلا تحت پرتو درمانی  قرار گرفته است، بیمارانی که در معرض پرتو اشعه بوده اند، برای درمان ایمپلنت باید به مرکز خصوصی که در مورد چنین بیمارانی تجربه کافی دارند ارجاع شوند. پیشنهاد شده در این بیماران جایگذاری ایمپلنت  یک سال با تاخیر صورت بگیرد، اما روش سریع تری نیز در مراکز خصوصی انجام شده و با نتایج خوبی همراه بوده است، موفقیت مورد انتظار در این حالت حدود 10 درصد کمتر از بیمارانی است که پرتو تابی نشده اند. از طرف دیگر چنانچه بیماری که قبلا ایمپلنت دندان دریافت کرده و استئواینتگریشن اتفاق افتاده است، به پرتو درمانی نیاز پیدا کند، لازم نیست ایمپلنت های او خارج شود.

1394/11/30
1,233
0

موارد عدم تجویز ایمپلنت دندان

 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 2

 

 
یکی از موارد نسبی عدم تجویز ایمپلنت در مورد بیماری است که قبلا تحت پرتو درمانی  قرار گرفته است، بیمارانی که در معرض پرتو اشعه بوده اند، برای درمان ایمپلنت باید به مرکز خصوصی که در مورد چنین بیمارانی تجربه کافی دارند ارجاع شوند. پیشنهاد شده در این بیماران جایگذاری ایمپلنت  یک سال با تاخیر صورت بگیرد، اما روش سریع تری نیز در مراکز خصوصی انجام شده و با نتایج خوبی همراه بوده است، موفقیت مورد انتظار در این حالت حدود 10 درصد کمتر از بیمارانی است که پرتو تابی نشده اند. از طرف دیگر چنانچه بیماری که قبلا ایمپلنت دندان دریافت کرده و استئواینتگریشن اتفاق افتاده است، به پرتو درمانی نیاز پیدا کند، لازم نیست ایمپلنت های او خارج شود.
 
 
 
شواهد تجربی نشان می دهد که ایمپلنت استئواینتگریت شده، علی رغم تابش اشعه در استخوان ثابت خواهند ماند، اما ایمپلنت هایی که درست قبل از پرتو درمانی جایگذاری شدند. درصد شکست بالایی را داشتند.
مصرف سیگار به طور قابل توجهی موفقیت ایمپلنت های داخل دهانی را کاهش می دهد، همچنین تداوم سوء مصرف مواد مخدر ممکن است جزء موارد عدم تجویز ایمپلنت باشد. علت این امر این است که مصرف سیگار و دخانیات ظرفیت حمل اکسیژن توسط هموگلوبین را کاهش می دهد و تغذیه بافت  های استخوانی و بافت های نرم اطراف اطراف ایمپلنت به خوبی صورت نمی گیرد و ایمپلنت توسط اتصال بافت نرم به استخوان متصل بوده و خطر شکست آن افزایش می یابد.
افرادی که دارای دیابت کنترل نشده هستند نیز کاندیدای دریافت ایمپلنت نمی باشند زیرا خطر عفونت درآنها بالاتر می باشد و احتمال شکست ایمپلنت بالاتر می باشد.
کسانی که دچار حمله قلبی شده اند و کمتر از 6 ماه از عمل جراحی قلبی آنها گذشته است نمی توانند ایمپلنت بگذارند و باید 6 ماه تا 1 سال از عمل آنها بگذرد و سپس با کسب اجازه از پزشک خود می توانند ایمپلنت بگذارند.
افرادی که جراحی های لثه ناموفق داشته اند و یا بهداشت ضعیفی دارند و اهمیتی به سلامتی دهان و دندان خود نمی دهند مناسب برای دریافت ایمپلنت نیستند.
میزان بافت کراتینیزه و چسبنده لثه فاکتور مهم دیگری است که باید برای بیماران بررسی شود  و اگر از لثه چسبنده خوبی برخوردار نیستند باید برای آنها جراحی لثه انجام گیرد و سپس از درمان ایمپلنت استفاده کرد. به طور کلی باید قبل از قرار دادن ایمپلنت آزمایشات کلی انجام گیرد تا هرگونه ابهام در مورد جراحی ایمپلنت از بین رود.
 
 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 20

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 21

همچنین شما می توانید اطلاعات تکمیلی این پکیج فوق العاده را از اینجا نیز مشاهده نمایید بهترین دندانپزشک در غرب تهران 22

 


از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

درباره دکتر علی سجودی

دکتر علی سجودی خوشابی در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. سپس در سال 1389 در دوره DGZI آلمان که زیر نظر دکتر رولف رومر برگذار گردید دوره ایمپلنت خود را با موفقیت پشت سر نهادند. ایشان همچنین در امتحان فلوشیپ ICOI موفق به کسب بالاترین نمره شدند.سپس در سال 1392 در دوره لیزر که زیر نظر دانشگاه آخن آلمان در ایران برگزار گردید شرکت کردند و Certificate لیزر دریافت کردند. ایشان همچنین تاکنون در زمینه ایمپلنت زیر نظر اساتید معروف جهان نظیر دکتر آشیل پیوندی، دکتر نیبل برکات و ... آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند. در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتیدی چون دکتر آصف زاده، پروفسور یزدانی آموزش دیده و در دوره های مختلف و آخرین سمینار های برگزار شده شرکت داشتند.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2