این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

درون کاشت دندانی

درون کاشت دندانی

درون کاشت دندانی جایگزین کردن یک دندان در زمان های گذشته کمی به دور از تصور بود. هنگامی که دندان های مصنوعی وارد بازار شدند، بیماران فقط ‎می توانستند از یک قالب جنس پلاستیکی شبیه به دندان برای دندان های از دست رفته شان استفاده کنند. اما در مواردی که فرد فقط یکی از دندان خود را از دست می‎داد، این روش بلا استفاده بود. با گذشت زمان با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی زیبایی حاصل شد، روش جدیدی برای این درمان به نام درون کاشت دندانی و یا ایمپلنت دندان ابداع گردید.   درون کاشت دندان یک نوع پین باریک است که جنس آن از تیتانیوم خالص است. این پایه تیتانیومی درون لثه بیمار قرار داده می شود و با استخوان فک وی پیوند می ‎خورد. به شکلی که به مرور زمان در طول درمان، به یکی از اجزای بدن بیمار تبدیل می‎شود.  

1397/02/02
434
0

درون کاشت دندانی

درون کاشت دندانی1نویسنده: دکتر علی سجودی متخصص ایمپلنت

                                  خرداد 1397

 

جایگزین کردن یک دندان در زمان های گذشته کمی به دور از تصور بود. هنگامی که دندان های مصنوعی وارد بازار شدند، بیماران فقط می توانستند از یک قالب جنس پلاستیکی شبیه به دندان برای دندان های از دست رفته شان استفاده کنند. اما در مواردی که فرد فقط یکی از دندان خود را از دست میداد، این روش بلا استفاده بود. با گذشت زمان با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی زیبایی حاصل شد، روش جدیدی برای این درمان به نام درون کاشت دندانی و یا ایمپلنت دندان ابداع گردید.

درون کاشت دندانی2

درون کاشت دندان یک نوع پین باریک است که جنس آن از تیتانیوم خالص است. این پایه تیتانیومی درون لثه بیمار قرار داده می شود و با استخوان فک وی پیوند میخورد. به شکلی که به مرور زمان در طول درمان، به یکی از اجزای بدن بیمار تبدیل میشود. مدت زمانی که برای درمان درون کاشت دندان تخمین زده شده بین یک الی سه ماه است. در این مدت باید ایمپلنت با استخوان فک جوش خورده و قسمتی از آن گردد.

درون کاشت دندانی3

ایمپلنت دندانی براساس شرایط بیمار و ساختار فک و لثه وی در اشکال متفاوتی ساخته میگردد. براساس کشور سازنده میتوان به انواع ایمپلنت کره ای، آمریکایی، آلمانی، سوئیسی و ... اشاره کرد. از لحاظ جنس و ماده اولیه برای تهیه ایمپلنت فقط تیتانیوم استفاده می شود، زیرا این فلز در مقابل اسید و ترکیبات نمک و اکسیژن مقاوم است و به علت خاصیت غیرمغناطیسی بودن هیچ عارضه ای را متوجه بیمار نمی کند.

درون کاشت دندانی4

در شرایطی که یک یا چند دندان قدیمی از بین رفته باشد و دندان های کناری طبیعی و سالم باشند، درون کاشت یا ایمپلنت دندان بهترین روش برای بازسازی و ترمیم است. با درون کاشت کردن یک دندان، جای خالی دندان افتاده پر گشته و از طرفی دیگر میتوان فاصله بین سایر دندان ها را از میان برد و دندان های سالم و جدید را به بیمار تحویل داد.

ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته می باشد.

درون کاشت دندانی5

برای این کار چند روش وجود دارد:

  1. استفاده از بریج سه واحدی که در آن دو دندان سالم کناری نیز کنده شده و سپس دندان های دیگری به جای آنها کاشته میشود.
  2. استفاده از بریجی که به دندان های کناری چسبیده، اما عمر آن محدود است.
  3. استفاده از بریج هایی که تنها جایگزین تاج دندان افتاده میشوند و ریشه دندان همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. در این صورت نیروی ناشی از جویدن، به استخوان زیرین منتقل نمی گردد و در نتیجه دوام و عمر بریج ها بیشتر خواهد بود.

درون کاشت دندانی6

همچنین هنگامی که یک یا چند دندان از انتهای هر قوس دندانی افتاده و تنها یک سمت دندان طبیعی باشد، استفاده از درون کاشت مناسب و منطقی است. زیرا که افتادن دندان های قوی در پشت قوس دندانی که وظیفه جویدن مواد غذایی را برعهده دارند، سبب آسیب رساندن به سایر دندان ها میشوند. علاوه بر این دندان های باقیمانده به سوی فضای خالی حرکت میکنند و در نتیجه فاصله بین آن ها افزایش مییابد. برای رفع این مشکل میتوان از ایمپلنت به عنوان دندان پایه دوم بریج استفاده کرد.

درون کاشت دندانی7

 


از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

 

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

درباره دکتر علی سجودی

دکتر علی سجودی خوشابی در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. سپس در سال 1389 در دوره DGZI آلمان که زیر نظر دکتر رولف رومر برگذار گردید دوره ایمپلنت خود را با موفقیت پشت سر نهادند. ایشان همچنین در امتحان فلوشیپ ICOI موفق به کسب بالاترین نمره شدند.سپس در سال 1392 در دوره لیزر که زیر نظر دانشگاه آخن آلمان در ایران برگزار گردید شرکت کردند و Certificate لیزر دریافت کردند. ایشان همچنین تاکنون در زمینه ایمپلنت زیر نظر اساتید معروف جهان نظیر دکتر آشیل پیوندی، دکتر نیبل برکات و ... آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند. در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتیدی چون دکتر آصف زاده، پروفسور یزدانی آموزش دیده و در دوره های مختلف و آخرین سمینار های برگزار شده شرکت داشتند.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2

map
googlea5e9e2012138def7.html