این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

کاشت نگین دندانی

کاشت نگین دندانی

کاشت نگین در واقع نه یک درمان بلکه کار زیبایی است. در این روش نگین هایی از جنس کریستال برلیان یا طلا روی دندان قرار می گیرد، این روش بسیار ساده و به دو روش با و بدون تراش دندان صورت می گیرد.

1402/08/28
9,014
0

کاشت نگین دندانی

 
کاشت نگین دندانی
 

در دنیای پیشرفته امروزی، تکنولوژی در تمام عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته است. این پیشرفت در زمینه های زیبایی هم چشمگیر بوده است به طوریکه امروزه شاهد انواع روش ها و ابزار های مختلف برای زیبایی دندان و دهان هستیم که در میان قشر زنان و دختران متقاضی زیادی دارد.

گاهی دیده می شود افراد بدون در نظر گرفتن عوارض یک روش، هزینه ی هنگفتی را پرداخت می کنند، نگین دندان، سنگ یا جواهری می باشد که برای زیباتر شدن لبخند از آن استفاده می شود. جنس آنها معمولا از برلیان، کریستال و طلا بوده و بسیار ریز و براق هستند.

برق زدن دندان ها هنگام لبخند، زیبایی و درخشش خاصی به لبخند شما می بخشد. نگین هایی از جنس کریستال دوام بیشتری نسبت به برلیان دارند اما برلیان درخشش بیشتری در مقایسه با کریستال داشته و زیباتر به نظر می رسد.

در این روش نگین هایی از جنس کریستال برلیان یا طلا روی دندان قرار می گیرد روش کار بسیار ساده است و به دو روش با تراش و بدون تراش دندان صورت می گیرد. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید) در روش تراش دندان سطح مینا کمی با فرز خشن می شود. این عمل جهت افزایش گیر نگین ایجاد می گردد.

 
 

همچنین در این روش نگین نسبت به سطح دندان برجسته نمی شود. در روش دیگر سطح دندان بدون تغییر می ماند و در عوض نگین دندان اندکی برجسته تر از سطح دندان می گردد و گیر آن نیز کمتر از روش قبلی است . همچنین در سایت thehealthy اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
کاشت نگین دندانی - عدم برجستگی سطح دندان
 

نحوه کاشت نگین دندان

آنچه که در کاشت نگین دندان اهمیت بسیاری دارد چگونگی کار گذاشتن آن می باشد. بدین صورت هست که ابتدا دندان به وسیله مواد مخصوص تمیز می شود، سپس برای افزایش اصطکاک، سپس روی دندان مقداری زبر می شود.

به طور کلی کاشت نگین دندان درد ندارد و زمان لازم برای انجام آن 10 الی 15 دقیقه می باشد. بهتر است کاشت نگین دندان توسط دندان پزشک انجام شود تا عوارض کمتری داشته باشد.

اما گاهی پیش آمده که پزشک برای چسباندن نگین، روی دندان را سوراخ کرده و این کار سبب خراب شدن مینای دندان شده است. از دندان پزشک خود بخواهید که برای کاشت از سوراخ کردن و تراشیدن مینای دندان خودداری نماید.

 
نگین دندانی از جنس کریستال برلیان
 

نگین روی کدام دندان ها نصب می شود؟

چسباندن نگین بر روی دندان سالم درست نیست، بلکه بهتر است نگین را بر روی دندان هایی که باید درمان شوند، نصب گردد. زیرا امکان دارد فرد بخواهد در آینده نگین را بردارد و دندان آسیب ببیند.

اگر لازم باشد پزشک قبل از کاشت نگین، مشکل دندان را با روشی که مناسب بداند رفع می کند. اگر چه نگین های دندانی بسیار ریز هستند و سطح آن ها صاف است و اگر بلعیده شوند به همان صورت دفع می گردند اما ممکن است هنگام جویدن غذا زیر دندان افتاده و باعث شکستن دندان شود.

 

هزینه کاشت نگین دندان چقدر است؟

قیمت کاشت نگین دندان به طراحی نگین و کیفیت مواد استفاده شده در آن بستگی دارد. با توجه به اینکه بهای نگین‌ ها با یکدیگر بسیار متفاوت است، بهتر است در هر حالت قیمت نگین‌ ها قبل از شروع درمان کنترل شده و سپس درباره استفاده آن‌ها تصمیم‌ گیری شود.

 
کاشت نگین دندانی - ویدیوهای بیشتر
کاشت نگین دندانی - گالری تصاویر
 

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi