این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

در این مرکز درمانی کلیه دستورالعمل های ارائه خدمات دندان‌پزشکی در شرایط اپیدمی کرونا‌ویروس رعایت می گردد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

مشکلات زیبایی قسمت دوم

مشکلات زیبایی قسمت دوم

مشکلات زیبایی قسمت دوم: ناحیه وسیعی که در آن آخر دندان های مجاور یا یکدیگر تماس دارند ناحیه تماس بین دندانی گفته می شود. قانون 50 – 40 – 30 نشان دهنده ارتباط بین دندان های قدامی می باشد

1394/08/05
13,055
0

مشکلات زیبایی قسمت دوم

 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 2

 

 
ناحیه وسیعی که در آن آخر دندان های مجاور یا یکدیگر تماس دارند ناحیه تماس بین دندانی گفته می شود. قانون 50 – 40 – 30 نشان دهنده ارتباط بین دندان های قدامی می باشد که مربوط به 50 % طول سانترال های دندان های فک بالا می باشد( پیشنهاد میشود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید ) و به عنوان ناحیه تماس ایده آل در نظر گرفته می شود. ناحیه تماس بین لترال ها و سانترال ها 40 % طول سانترال ها می باشد. ناحیه تماس اولیه بین دندان نیش فک بالا و لترال وقتی از طرفین دیده می شود حدود 30 % طول سانترال هاست. با استفاده از این قوانین می توان خیلی کوتاه و یا خیلی بلند را اصلاح کرد و می توان دندان را عریض تر یا طویل تر از اندازه طبیعی جلوه داد.
 

 

 


نسبت های یک دندان

دندان های سانترال باید نسبت عرض و طول مشخصی داشته باشند. مطلوب ترین نسبت طول/عرض برای دندان های سانترال بالا 75% الی 80% می باشد. به عبارتی رابطه 8 و 10 برای طول به عرض برای سانترال های ماگزیلا معقول است. بنابراین اگر نسبت 85% عرض به طول ظاهری مربع مانند پیدا می کند، نسبت عرض به طول 65% دندان ها را بلندتر جلوه می کند. باید در نظر داشت که موثرترین عامل در دندان های قدامی متناسب و هماهنگ، اندازه، شکل و موقعیت سانترال های بالا می باشد به عبارت دیگر برای رسیدن به یک لبخند زیبا، دندانپزشک ابتدا باید در مورد ظاهر سانترال ها و سپس لترال ها و کانین (نیش) تصمیم گیری کند. ضمناینکه سانترال های فک بالا برای هر چه زیبا بودن باید با شکل صورت متناسب و با قوس دندانی هماهنگ باشند. عرض قابل رویت هر یک از دندان های قدامی حدود 60% اندازه دندان قدامی مجاور خود می باشد و در این صورت است که زیبا تلقی می شود، در نتیجه اگر عرض لترال 1 باشد، سانترال باید 618/1 برابر عریض تر و کانین 618 /0 برابر باریک تر باشد.

 

 


تفاوت های دندانی افراد جوان و افراد مسن

به مرور زمان با افزایش سن، سطح دندان ها و مینای آنها سائیده می گردد. دندان های افراد جوان سطح زیر مشخصی دارند، در حالیکه دندان های بزرگسالان دارای سطحی صاف می باشند. این ساختار صاف به علت ساییدگی مینا طی زمان انجام شده است، ضمن اینکه دندان های افراد جوان همیشه روشن تر از دندان های افراد مسن می باشد. با افزایش سن و نازک شدن مینای افراد بزرگسال رنگ عاج بیشتر خود را نشان می دهد.

 

 

 


خط لبخند

خط لبخند لبه پایینی لب بالاست که میزان دیده شدن دندان ها را محدود می کند. این خط همچنین از لبه های دندان های قدامی فک بالا که در امتداد انحنای لبه داخلی لب پایین قرار دارند تبعیت می کند.
 
 
 
 

لبخند مطلوب چه زمانی حاصل می شود؟

لبخند مطلوب زمانی بدست می آید که گوشه های دهان با خطی که مردمک دو چشم را به هم وصل می کند موازی باشد و نوک دندان های نیش بالا (کانین بالا) به ملایمت لب پایین را لمس نمایند. لب پایین نیز قوس ملایمی به سمت بالا و عقب گوشه دهان یعنی جایی که به لب بالا می رسد را نشان می دهد. دندان های فک بالا، با لبه بالایی لب پایین موازی می باشد و در خانم ها محسوس تر می باشد و در مردان تقریبا صاف ولی در خانم ها محدب تر می باشد.

 

 

 
 
مطالعه بیشتر:       هزینه کاشت دندان به چه صورت است؟  
 


نتیجه کلی

طرح درمان برای زیبایی به فاکتورهای بی شماری بستگی دارد که ما در این جا به علت محدودیت زمانی به چند مورد اشاره داشتیم و تغییر لبخند یک فرد باید حتما همراه با تناسب و هماهنگی لب ها به صورت، دندان ها و ... باشد. شخصیت فرد، الگوهای فرهنگی و اجتماعی رنگ دندان ها نیز باید با هنر دندانپزشک تلفیق گردد و مهارت های دندانپزشک با انجام اعمال درمانی زیبایی باید مورد توجه قرار گیرد. در این صورت بیمار نه تنها ظاهر بسیار زیبایی به دست می آورد بلکه روحیه و اعتماد به نفس او نیز افزایش می یابد و روی سلامت ذهنی و عزت نفس وی اثر مثبتی دارد. همچنین در سایت netdoctor.co اطلاعات کاملی وجود دارد .
 
 
 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 20

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 21

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map