کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

درمان بیماری های لثه

تعداد بازدید : 570

درمان بیماری های لثه جهت درمان بیماری لثه ابتدا می بایست بهداشت دهان و دندان به دقت رعایت کنید. هنگامیکه علائم عفونت لثه را مشاهده کردید، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید. مواردی همچون تورم لثه‌ها، حساس شدن و خونریزی لثه، تحلیل رفتن لثه، بیرون امدن چرک از لثه‌ها، بوی بد دائمی دهان، لق شدن دندان‌ها و تغییر قابل‌توجه در نحوه قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم، در زمان گاز گرفتن یا هنگام جویدن غذا، همگی می‌تواند نشانه‌های بروز عفونت لثه باشد. اگر عفونت لثه در شما تشخیص داده شد، از چندین روش مختلف می‌توان برای درمان آن استفاده کرد.

درمان بیماری های لثه

درمان بیماری های لثه

جهت درمان بیماری لثه ابتدا می بایست بهداشت دهان و دندان به دقت رعایت کنید. هنگامیکه علائم عفونت لثه را مشاهده کردید، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید. مواردی همچون تورم لثه‌ها، حساس شدن و خونریزی لثه، تحلیل رفتن لثه، بیرون امدن چرک از لثه‌ها، بوی بد دائمی دهان، لق شدن دندان‌ها و تغییر قابل‌توجه در نحوه قرار گرفتن دندان‌ها بر روی هم، در زمان گاز گرفتن یا هنگام جویدن غذا، همگی می‌تواند نشانه‌های بروز عفونت لثه باشد. اگر عفونت لثه در شما تشخیص داده شد، از چندین روش مختلف می‌توان برای درمان آن استفاده کرد.

یکی از مهمترین موارد سیگار و بیماری های دیابتی است که باید کنترل شوند. سایر موارد جهت درمان بیماری های لثه در ذیل مطرح می شوند :

جرم گیری و تمیز کردن دندان‌ها

جهت تمیز کردن کامل دندان‌ها بدون انجام عمل جراحی، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. همه این روش‌ها با حذف پلاک و تارتار، از ایجاد بیماری های لثه جلوگیری می‌کنند:

 • اسکیلینگ : در این روش تارتارها را از قسمت‌های بالا و پایین خط لثه حذف می‌کند.
 • جرم‌گیری عمیق : در این روش لکه‌های سخت و خشن روی دندان را از بین می برند و قسمت‌های عفونی‌شده دندان نابود می شوند.
 • لیزر : در این روش لکه‌های تارتار ازبین می روند و در مقایسه با اسکیلینگ و جرم‌گیری، درد و خونریزی کمتری دارد.

 

پیشگیری از بیماری های لثه

 • بیماری لثه بیماری نسبتا شایعی می باشد . در صورتی که در مراحل اولیه بیماری لثه می باشید، با رعایت کردن نکات بهداشتی می توانید به راحتی این بیماری را از خود دور نگه دارید.
 • مراقبت از لثه بهتر است از دوران کودکی شروع شود و به صورت مداوم در سال های  آتی ادامه پیدا کند. در صورتی که خونریزی لثه دارید به دندانپزشک مراجعه کنید. هر گونه تغییر رنگ در لثه و یا تغییر بافت لثه را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • روزانه دو بار با خمیر دندان حاوی فلوراید با دقت به مدت 3 الی 4 دقیقه مسواک بزنید. همچنین از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها استفاده کنید تا باقی مانده غذا و باکتری های گیر افتاده بیرون اورده شوند و به وسیله مسواک و خمیر دندان ازدهان خارج شوند .
 • مسواک خود را هر سه ماه یک بار تعویض کنید، زیرا بافت کهنه مسواک قادر به زدودن جرم های چسبیده به دندان ها نمی باشد.
 • هر چند ماه یک بار برای معاینه و جرم گیری به دندانپزشک مراجعه کنید .
 • از مصرف دخانیات خودداری کرده و از رژیم غذایی سالم بهره ببرید.
 • قبل از ارتودنسی حتما لثه های شما توسط پزشک چک گردد تا مشکلی پیش نیاید.

 

داروها

داروهای مورد استفاده برای درمان بیماری لثه به شرح زیر می باشد:

 • دهان شویه آنتی‌بیوتیک : این ماده حاوی کلورکسیدین است و می‌توان از آن برای ضدعفونی کردن دهان استفاده کرد.
 • چیپ‌های آزادکننده مواد آنتی سپتیک : این ماده حاوی ماده کلورکسیدین است و می‌توان آن را پس از جرم‌گیری در داخل پاکت‌ها قرار داد.
 • میکروسفرهای آنتی‌بیوتیک : این ماده از داروی ماینوسیکلین تهیه شده است و می‌توان آن‌ها را پس از جرم‌گیری و اسکیلینگ، در داخل پاکت‌ها قرار داد.
 • آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی : می‌توان از آن برای درمان مناطقی از لثه که دچار عفونت مداوم شده است، استفاده کرد.
 • دوکسی سیکلین : این ماده یک نوع آنتی‌بیوتیک است و برای جلوگیری از آسیب دیدن دندان‌ به خاطر اثر آنزیم‌ها استفاده می شود.
 •  جراحی فلپ: در این عمل جراحی پلاک‌ها از بین می روند و لثه‌ها کشیده شده و به جای خود بازگردانده می‌شود. سپس لثه‌ها در جای خود بخیه می‌شود تا اطراف دندان را به‌طور کامل و دنج بپوشاند.
 • پیوند استخوان و بافت : زمانیکه آسیب‌دیدگی دندان‌ها و فک شدید باشد و امکان بهبودی مجدد آن وجود نداشته باشد، از این روش استفاده می شود.

 

کلمات کلیدی : لثهمتخصص لثهبیماری لثهبیماریهای لثهدرمان بیماری لثهبهترین متخصص لثهبهترین متخصص لثه در تهراندرمان تخصصی لثهکلینیک جراحی لثهجراحی لثه چیستمتخصص لثه در غرب تهرانبهترین متخصص لثه در غرب تهرانجراحی لثه چیست؟متخصص لثه خوبفوق تخصص جراحی لثهنکاتی در باره لثهمتخصص جراح لثهبهترین جراح لثهمتخصص پریودونتیکسپریودونتالپریودونتیکسمتخصص پریودونتیستپریودونتیستمتخصص پریودانتیکسمتخصص پریومتخصص لثه در تهرانمتخصص پریو چیست؟دکتر سجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیجراح لثه خوبجراحی با لیزرجراحی لثه با لیزرجراحی لیزرجراحی لثه و تمام آنچه باید بدانیدجراح دندانپزشکجراحی ایمپلنتجراحی لثهجراحیجراحجراحی استخوانجراحی افزایش طول تاججراحی افزایش طول تاج دندانجرم لثهجراحی لثه درد دارد؟جراحی لثه افزایش طول تاججراح ایمپلنتجرمجراح لثه خوبجراح لثهجرمگیری و بروسازجرمگیریجرم دندانمتخصص لثهمتخصص بیماریهای لثهمتخصص لثه خوب در تهرانمتخصص لثه خوب در غرب تهرانمتخصص ایمپلنت خوب در تهرانمتخصص ایمپلنت در غرب تهرانمتصص ایمپلنتکلینیک دکتر سجودیکلینیککلینیک دکترسجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیکلینیک تخصصی ایمپلنت و زیباییمراقبت بعد از جراحی لثهمرکز جراحیمرکز ایمپلنت تخصصی تهران

مطالب مشابه

ایمپلنت فوری چیست ؟

ایمپلنت فوری چیست ؟
ایمپلنت دندان یک جایگزین عالی برای دندان های نداشته یا از بین رفته است. استفاده از ایمپلنت دندان امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. ایمپلنت های دندانی در واقع وظیفه نگهداری تاج دندان به جای ریشه دندان طبیعی را دارند. چند ماه زمان لازم است تا ایمپلنت دندان درون فک بیمار با استخوان کامل جوش بخورد تا برای مرحله دوم تاج را روی آن جای دهند. در ایمپلنت های پیچی شکل استخوان با پیچ باید جوش بخورد.

ادامه مطلب

جراحی ایمپلنت

جراحی ایمپلنت در سه مرحله انجام می شود که هر کدام از این مراحل باید مهم و باید تمام این مراحل انجام شود.

ادامه مطلب

مراقبت ها ازلمینت دندان

لمینت تکی از درمان های رایج دندانپزشکی زیبایی است که در تمامی دانشگاه های دنیا تدریس می شود و اگر کار درست و اصولی انجام شود و طرح درمان صحیح باشد به هیچ عنوان باعث آسیب رسیدن به دندان نمی شود. همه ی افراد برای گذاشتن لمینت دندان مناسب نیستند و علت آن عاداتی است که در دهان خود دارند برای مثال فری که دندان قروچه می کند یا دندان هایش را روی هم فشار می دهد در نهایت دندان های او ضعیف شده و به لمینت که از مواد پر سلان (سرامیکی) ساخته شده است آسیب می رساند و این باعث ترک خوردن و شکستن لمینت می شود. 

ادامه مطلب

انواع ایمپلنت های دندانی و کاربرد آن ها چیست؟

انواع ایمپلنت های دندانی و کاربرد آن ها
به طور کلی ایمپلنت های دندانی از نظر کاربرد به 5 گروه تقسیم می شوند:
Intramucsoal Inserts : 
ایمپلنت های دکمه ای از یک سو بر روی سطح دنچرهای (دندان مصنوعی) متحرک قرار می گیرند و از سوی دیگر در میان مخاط دهان واقع می گردند. به این ترتیب هنگام قرارگرفتن دنچر در دهان، این ایمپلنت ها موجب تثبیت دنچر بر روی سطح فک بیمار می گردند. این ایمپلنت ها بیشتر برای تثبیت دنچرهای کامل فک بالا مورد استفاده قرار گرفته اند و کاربرد آن ها در حال حاضر رایج نیست.
Subperiosteal Implants (ایمپلنت های تحت پریوسیتی):

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh