این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی
دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

کامپوزیت میکروفیل

کامپوزیت میکروفیل

در اوخر دهه 70 کامپوزیت های میکروفیل یا (کامپوزیت های قابل پرداخت ) معرفی گردید این مواد برای جایگزین سازی خصوصیات خشونت سطحی کامپوزیت های معمولی با سطحی براق وصاف مشابه با مینای دندان، طراحی شده است به جای دربرداشتن ذرات پرکننده بزرگ معمول در کامپازیت های معمولی، این کامپوزیت ها دارای ذرات سیلیکای کلوئیدی است که دامنه متوسط قطر متوسط آنها 1% تا 4% میکرومتر است. خواص فیزیکی و مکانیکی آنها پایین است. در هر حال، کامپوزیت های میکروفیل از نظر بالینی، مقاومت بسیاربیشتری در برابر سایش دارند. همچنین ضریب کشانی پایین آنها به ترمیم های کامپوزیت میکروفیل امکان می دهد که حین خمیدگی یافتن دندان، انعطاف پذیری داشته باشند و حفاظت بهتری از اتصال بین سطحی فراهم می کند این خصوصیت، هیچ اثری بر انتخاب مواد برای ترمیم ضایعات یا نقائص کلاس V  طوق دندان ندارد.

1394/02/03
1,506
0

کامپوزیت میکروفیل

 

کامپوزیت میکروفیل1نویسنده: دکتر علی سجودی متخصص ایمپلنت

                                  اردیبهشت 1397

 

کامپوزیت میکروفیل2

در اوخر دهه 70 کامپوزیت های میکروفیل یا (کامپوزیت های قابل پرداخت ) معرفی گردید این مواد برای جایگزین سازی خصوصیات خشونت سطحی کامپوزیت های معمولی با سطحی براق وصاف مشابه با مینای دندان، طراحی شده است به جای دربرداشتن ذرات پرکننده بزرگ معمول در کامپازیت های معمولی، این کامپوزیت ها دارای ذرات سیلیکای کلوئیدی است که دامنه متوسط قطر متوسط آنها 1% تا 4% میکرومتر است.

کامپوزیت میکروفیل3

 

خواص فیزیکی و مکانیکی آنها پایین است. در هر حال، کامپوزیت های میکروفیل از نظر بالینی، مقاومت بسیاربیشتری در برابر سایش دارند. همچنین ضریب کشانی پایین آنها به ترمیم های کامپوزیت میکروفیل امکان می دهد که حین خمیدگی یافتن دندان، انعطاف پذیری داشته باشند و حفاظت بهتری از اتصال بین سطحی فراهم می کند این خصوصیت، هیچ اثری بر انتخاب مواد برای ترمیم ضایعات یا نقائص کلاس V  طوق دندان ندارد.

 

کامپوزیت میکروفیل4

دراین مورد خمیدگی یافتن ناحیه طوق می تواند چشمگیر باشد. مثل افراد مبتلا به بروکسیزم Clench و اکلوژن پرتنش.

 

لمینت دندان چیست؟

تعریف لمینت دندان: پوسته هایی ظریف و شیشه ای شکل و در عین حال با استحکام بسیار بالا می باشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندان ها به کار می رود. مهم نیست که تا چه حد دندان های شما ظاهر نا زیبا و بهم ریخته ای داشته باشند. شما می توانید با لمینت، آمیزه ای از هنر و زیبایی را برای لبخند و دندان های خود خلق کنید همانند مرواریدی درخشان. 

 

کامپوزیت میکروفیل5

 


از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

درباره دکتر علی سجودی

دکتر علی سجودی خوشابی در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. سپس در سال 1389 در دوره DGZI آلمان که زیر نظر دکتر رولف رومر برگذار گردید دوره ایمپلنت خود را با موفقیت پشت سر نهادند. ایشان همچنین در امتحان فلوشیپ ICOI موفق به کسب بالاترین نمره شدند.سپس در سال 1392 در دوره لیزر که زیر نظر دانشگاه آخن آلمان در ایران برگزار گردید شرکت کردند و Certificate لیزر دریافت کردند. ایشان همچنین تاکنون در زمینه ایمپلنت زیر نظر اساتید معروف جهان نظیر دکتر آشیل پیوندی، دکتر نیبل برکات و ... آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند. در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتیدی چون دکتر آصف زاده، پروفسور یزدانی آموزش دیده و در دوره های مختلف و آخرین سمینار های برگزار شده شرکت داشتند.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2