این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت شخصی دکتر علی سجودی

مواردی که باید در دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته شوند

مواردی که باید در دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته شوند

مواردی که باید در دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته شوند: عوامل زیادی باعث کاهش اعتماد به نفس ما نسبت به زیبایی دندان‌ها و لبخند می‌شود. تصمیم برای بهبود زیبایی دندان‌ها تغییر بزرگی در زندگی است.

1401/03/30
1,321
0

مواردی که باید در دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته شوند

 
کلینیک ایمپلنت دکتر سجودی - کاشت ایمپلنت دندان با لیزر
 
عوامل زیادی باعث کاهش اعتماد به نفس ما نسبت به زیبایی دندان‌ها و لبخند می‌شود. ( پیشنهاد میشود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید ) تصمیم برای بهبود زیبایی دندان‌ها و لبخند تغییر بزرگی در زندگی و تجربه به یاد ماندنی از جهت بهبود اعتماد به ‌نفس است. راه ‌حل‌های زیادی برای تغییر دندان‌ها و زیبایی لبخند وجود دارد. این زمینه از دندانپزشکی، دندانپزشکی زیبایی نام دارد. در دندانپزشکی زیبایی فرقی نمی‌کند مشکل دندان‌های شما بدرنگی و لک باشد یا شکستگی و صدمات دیگر دندان. همه مشکلات دندانی تان به راحتی قابل حل هستند.

اگر چه قلمروی دندانپزشکی زیبایی تنها محدود به دهان می‌شود و به نواحی فراتر از آن کاری ندارد اما برای طراحی لبخند باید عوامل دیگر فراتر از محدوده دهان هم در نظر گرفته شود. نوع درمان دندانپزشکی زیبایی در هر فردی متفاوت است و برای برخی افراد ممکن است برخی راه ‌حل‌ها مناسب نباشد در حالی که برای برخی دیگر، بهترین همان روش راه حل محسوب می‌شود. اولین چیزی که باید بدانید این است که چرا چنین تغییری می‌خواهید ایجاد کنید و هدف اصلی شما چیست. در جلسه مشاوره با دندانپزشک خواسته‌ های خود را خیلی شفاف و روشن مطرح کنید تا بهتر به نتیجه مورد نظر برسید.
 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  ایمپلنت دندان
 
 
 

دندانپزشکی زیبایی چیست

دندانپزشکی زیبایی به درمان‌های دندانپزشکی گفته می‌شود که برای زیباتر کردن دندان‌ها و دستیابی به لبخند جذاب که برخی افراد آن را لبخند هالیوودی می‌نامند، انجام شود. برای درمان‌های دندانپزشکی روش‌های مختلف و مواد مختلف ممکن است استفاده شود بنابراین باید پیش از شروع درمان در مورد مواد و برند مورد استفاده و نوع ترمیم با دندانپزشک صحبت کنید.
 

موارد غیر دندانی که باید در زیبایی دندان ها در نظر گرفته شود

دندان ها و لبخند تنها یک سوم صورت را تشکیل می دهند بنابراین تحت تأثیر سایر ویژگی های صورت قرار دارند. عوامل غیر دندانی که بر زیبایی دندان ها و لبخند تأثیر می گذارند عبارتند از:
 

ارتفاع صورت

افرادی که صورت کشیده دارند اغلب فک باریکی دارند و این ممکن است بیشتر در فک بالا خود را نشان بدهد بنابراین فضای محدودی برای دندان های بالایی وجود دارد.
 

پهنای صورت

پهنای استخوان گونه یا بخش بالایی استخوان فک بخشی از چارچوب لبخند است که باید در نظر گرفته شود. افرادی که پهنای صورت آنها کم است ممکن است لازم باشد با یکی از انواع روش های موجود، سقف دهان را پهنتر کنند تا تعادل بهتری بین دهان و صورت ایجاد شود.
 

حجم لب

افرادی که لب های باریک یا نازک دارند ممکن است هنگام لبخند زدن دندان های آنها بیش از حد نمایان شود. به خصوص در صورتی که قصد زیباسازی لبخند دارید این موضوع هم باید در نظر گرفته شود.
 

خط لبخند

خط لبخند در واقع با حجم لب ارتباط دارد. افرادی که لب آنها دندان ها را نمی پوشاند یا خیلی بالا قرار می گیرد، نیاز به اصلاح خط لبخند دارند.
 

سن

به طور کلی سن ما بر موقعیت لب ها و گونه تأثیر می گذارد. با افزایش سن تعداد بیشتری از دندان های پایینی در هنگام صحبت کردن و لبخند زدن نمایان می شوند و ارتفاع صورت کاهش پیدا می کند. یکی از اهداف زیبایی دندان ها باید جوانتر کردن لبخند باشد.
 

رنگ پوست و لب

ممکن است متوجه نباشید استفاده از رژ لبی با رنگ متفاوت چه تأثیری بر سفیدتر نشان دادن دندان ها می گذارد. تمایز بین رنگ دندان ها و لب ها و پوست صورت باعث می شود رنگ دندان ها روشنتر به نظر برسد. برای این که رنگ دندان هایتان مطلوب باشد باید همه عوامل را در نظر بگیرید تا علاوه بر سفیدتر کردن رنگ دندان ها، از مصنوعی شدن ظاهر آنها جلوگیری شود.
 

جای خالی دندان ها

عدم رویش دندان ها به صورت مادرزادی و یا از دست دادن آنها در اثر عوامل مختلف تأثیر بدی بر زیبایی دندان ها می گذارد.
 

فیلر و بوتاکس دندان

بسیاری از دندانپزشکان برای بهبود زیبایی صورت و لبخند از بوتاکس و فیلر استفاده می کنند.
 

برنزه کردن

برنزه کردن خواه به صورت خوابیدن کنار ساحل در زیر آفتاب باشد یا اسپری و کرم و لوسیون، رنگ پوست را تیره تر می کند در نتیجه رنگ دندان ها روشنتر به نظر می رسد.
 

رنگ رژ لب و آرایش صورت

 
با مشاوره با دندانپزشک متوجه می شوید چگونه با انتخاب درست رنگ آرایش و کرم پودر و رژ لب، زیبایی لبخند را افزایش دهید.

تمامی عوامل نام برده را باید در هنگام طراحی لبخند و برنامه ریزی زمانی، در نظر بگیرید.
 

درمان های زیبایی دندان ها برای بهبود زیبایی چهره

 

ارتودنسی

درمان ارتودنسی کارهای زیادی انجام می دهد. می توانید با این درمان پهنای فک را بیشتر کنید، دندان ها را صاف و مرتب کنید، موقعیت دو فک نسبت به هم را اصلاح کنید و نمایش دندان ها در هنگام لبخند را به حالت ایده ال نزدیک کنید.
 
این درمان ها با وسیله های دهانی مختلف مانند پهن کننده فک، وسیله های فانکشنال، براکت ثابت، الاینر و غیره انجام می شود. درمان ارتودنسی تاثیر شگرفی بر زیبایی لبخند می گذارد. مثلا دندان هایی که کج و معوج و عقب و جلو هستند با این درمان همگی صاف و هم ردیف می شوند. دندان هایی که جلوزدگی دارند یا به عقب دهان انحراف پیدا کرده اند با ارتودنسی صاف و مرتب می شوند و دندان های بالایی و پایینی بر یکدیگر جفت می شوند.
 

درمان لثه و افزایش طول تاج دندان

برای اصلاح بسیاری از انواع لبخند لثه ای تنها درمان لثه کفایت می کند. لبخند لثه ای به وضعیتی گفته می شود که در آن هنگام صحبت کردن یا خندیدن، لثه بیش از حد جلوه می کند و یا دندان ها کوتاه به نظر می رسند. گاهی اوقات باید لثه درمان شده یا طی عمل جراحی لثه، کوچکتر شود تا شکل لبخند تغییر کند. گاهی نیز با افزایش طول تاج دندان بخش بیشتری از دندان نمایان می شود. ممکن است افزایش طول تاج دندان با جراحی باشد یا با لمینت دندان ها بلندتر به نظر برسند. در هر صورت این درمان تاثیر قابل توجهی بر زیبایی لبخند می گذارد. همچنین در سایت webmd اطلاعات مفیدی وجود دارد . 
 

موارد دندانی مربوط به دندانپزشکی زیبایی

برخی از مشکلات دندانی از زمانی که در داخل رحم مادر هستیم یا خردسال هستیم ایجاد می شوند و زیبایی دندان ها را تحت تاثیر قرار می دهند. برخی از این مشکلات دندانی منجر به نقص در تشکیل مینا می شوند. به طور کلی نقص در مینا در اثر عوامل زیر ایجاد می گردد:
 
•    تب یا عفونت
•    درمان های آنتی بیوتیک چرک خشک کن
•    اختلالات گوارشی
•    ضعف تغذیه
•    ضعف بهداشت دهان
•    درمان ریشه
•    جراحات دندان
 

درمان های دندانپزشکی زیبایی

سفید کردن دندان ها

اغلب در زمینه زیبایی دندان ها اولین مشکلی که به نظرمان می رسد و دوست داریم برطرف شود، زردی یا لکه های دندان است. برخی افراد به همین علت اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و هنگام خندیدن دست خود را جلوی دهان می گیرند تا دندان هایشان دیده نشوند. بلیچینگ یکی از روش های سفید کردن دندان هاست که لکه های دندان را از بین می برد. برای این کار ابتدا دندانپزشک . وضعیت دندانها را بررسی میکند و سابقه دندانپزشکی شما را جویا میشود تا درمان مناسبی با توجه به منشا لکه ها و بدرنگی، انتخاب کند. علاوه بر این میتوانید با محصولات خانگی، دندان ها را طی چند هفته در خانه، سفید کنید.
 

لمینت

اگر دندان هایتان از جهت سلامتی در وضعیت خوبی قرار دارد اما ظاهر آنها را دوست ندارید می توانید با لمینت تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنید. لمینت یک لایه نازک سفید رنگ از جنس سرامیک یا کامپوزیت است که روی سطح دندان قرار می گیرد تا رنگ و شکل آن دقیقا مطابق خواسته های شما باشد.. لمینت کامپوزیتی مستقیما روی دندان اعمال می شود در حالی که لمینت سرامیکی باید در آزمایشگاه ساخته شده و بعدا روی دندان چسبانده شود.
 

روکش دندان

روکش دندان کلاهک شبیه تاج دندان است که روی دندان قرار می گیرد. روکش برای اصلاح شکستگی و مشکلات دیگر دندان و همچنین تقویت دندان آسیب دیده پس از عصب کشی، استفاده می شود. طول عمر روکش زیاد بوده و تا 15 سال دوام می آورد. روکش دندان ممکن است از طلا، سرامیک یا فلز باشد.
 

بریج

بریج برای پر کردن جای خالی یک یا چند دندان استفاده می شود. بریج شامل دو یا چند روکش دندان در طرفین است که روی دندان های طبیعی سوار می شوند و دندان مصنوعی را در جای خود ثابت نگه می دارند.
 

ایمپلنت

ایمپلنت یک پیچ تیتانیومی کوچک است که در استخوان فک جای گذاری می شود تا روی آن روکش دندان نصب شود. دندان ایمپلنتی شبیه دندان واقعی عمل می کند و کاملا با آن راحت هستید.
 
مواردی که باید در دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته شوند - ویدیوهای بیشتر
مواردی که باید در دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته شوند - سفر رایگان

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi