این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

بلوغ

بلوغ

بلوغ:  در تمام دوران زندگی خانم ها، شرایط هورمونی، هر نوع تصمیم گیری در مورد درمان پریودنتال را تحت تاثیر قرار می دهد. از نظر تاریخی، این درمان ها گرایش جنسی داشته است.

1394/04/28
6,603
0

بلوغ

 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 2

 

 
در تمام دوران زندگی خانم ها، شرایط هورمونی، هر نوع تصمیم گیری در مورد درمان پریودنتال را تحت تاثیر قرار می دهد. از نظر تاریخی، این درمان ها گرایش جنسی داشته است. هرچند، با پیدایش تحقیقات جدید نقش موثر تاثیر سیستمیک منحصر به فرد آن روی بافت های دهان، پریودنتال و ایمپلنت ارائه شده است. ( پیشنهاد میشود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید ) مراقبت های تخصصی بهداشت دهان، آگاهی (اطلاعات) و توانایی های زیادی در ارتباط با تاثیرات هورمونی مرتبط با روند تولید مثل فراهم کرده است. پاسخ بافت های دهان و پریودنتال ممکن است دچار تغییر و باعث ایجاد معضلاتی در ارتباط با تشخیص و درمان شوند. بلوغ بین متوسط سنین 11 تا 14 سال در بیشتر زنان روی می دهد یک افزایش تولید در هورمون های جنسی (استروژن و پروژسترون) اتفاق افتاده که نسبتا در طی مابفی دوره باروری ثابت باقی می ماند. همچنین شیوع ژنژیویت بدون افزایش در میزان پلاک افزایش می یابد.
 
 
 

مراقبت 
در طی بلوغ، آموزش والدین یا اولیاء قسمتی از درمان موفقیت آمیز پریودنتال محسوب می شود. مراقبت های پیشگیری، شامل یک برنامه بهداشت دهانی قوی که با نشاط نیز باشد، می گردد، نمونه های خفیف تر ژنژیویت به scaling and root planing همراه با تقویت مستمر بهداشت دهان پاسخ خوبی می دهد. نمونه های شدیدتر ژنژیویت نیز ممکن است نیاز کشت میکروبی دهان شویه های ضد میکروبی و کاربرد موضعی دارو یا درمان با آنتی بیوتیک باشد، ویزیت های کنترل جهت حفظ سلامت انساج پریودنتال ممکن است بیش از حد متعارف لازم باشد، به ویژه موقعی که عدم ثبات  پریودنتال ممکن است بیش از حد متعارف لازم باشد، به ویژه موقعی که عدم ثبات پریودنتال مشاهده شود. همچنین در سایت merriam-webster اطلاعات کاملی وجود دارد .
 
 
 

 

 
مطالعه بیشتر:       هزینه کاشت دندان به چه صورت است؟  
 
 
 
کلینیسین باید اثرات داخل دهانی استفراغ های مزمن و بالا آوردن محتویات معده را در بافت هی داخل دهانی تشخیص دهد، زیرا این گروه سنی مستعد اختلالاتی در خوردن، و به طور مشخص دچار پر اشتهایی روانی bulimia و کم اشتهایی عصبی (anorexia nervosa) می باشد. perimylosis اروژن صاف (مینا و عاج) به طور خاص در سطوح لینگوال دندان های قدامی ماگزیلا، برحسب تدام و تکرار این رفتار متغییر می باشد. همچنین، بزرگ شدن غدد پاراتید گاهی غدد sublingual در 10% تا 50% بیماران که در خوردن و نوشیدن زیاده روی می کنند یا از مواد مسهل استفاده می نمایند تخمین زده شده است بنابراین کاهش میزان جریان بزاق نیز ممکن است وجود داشته باشد. که منجر به افزایش حساسیت غشاء مخاطی دهان، قرمزی لثه و استعداد به پوسیدگی خواهد شد.
 
 
 

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 20

بهترین دندانپزشک در غرب تهران 21

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map