این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

زمانی که دندانی باید کشیده شود

زمانی که دندانی باید کشیده شود

زمانی که دندانی باید کشیده شود: در زمان کشیدن دندان، ممکن است به دلیل عفونت همزمان یا تحلیل استخوانی پشتیبان، رویکردی تاخیری انتخاب شود. روش های پیوند زدن محل کشیدن دندان را در ادامه می خوانید.

1402/08/27
9,183
3

زمانی که دندانی باید کشیده شود

 
زمانی که دندانی باید کشیده شود
 

در زمانکشیدن دندان، ممکن است به دلیل عفونت همزمان یا تحلیل ساختار استخوانی پشتیبان، رویکردی تاخیری انتخاب شود. متن پیش رو، روش های پیوند زدن محل کشیدن دندان را به منظور فراهم کردن محلی ایده آل برای قرار دادن ایمپلنت پس از ترمیم پیوند به تفصیل شرح می دهد. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید)

دنباله رویدادهای معمول در ترمیم حفره تقریبا طی 40 روز صورت می گیرند، که شروع آن از تشکیل و انعقاد لخته در حفره ی پر شده با استخوان با پوشش بافت پیوندی و بافت اپیتلیوم است.

به لحاظ ایده آل، محل کشیدن دندان با تشکیل استخوانی که ابعاد اصلی استخوان را به طور کامل حفظ و نیز بازسازی می کند ترمیم می یابد. متاسفانه، تحلیل استخوان پس از کشیدن دندان شایع است؛

بنابراین، مداخله درمانی با روشی که استخوان ایده آلی را برای قرار دادن ایمپلنت دندان و بازسازی بیمار با استفاده از ترمیم های زیبایی و فانکشنال یا عملکردی فراهم کند، ضرورری می باشد.

 
 
 
 
زمانی که دندانی باید کشیده شود - استخوان کورتیکال
 

تحلیل استخوان معمولا در صفحه افقی نسبت به صفحه عمودی بیشتر است. تحلیل استخوان افقی ممکن است به دلیل استخوان کورتیکال (قشری) صورت بر روی ریشه ها یا تحلیل استخوان ناشی از طولانی بودن عفونت موضعی، مانند پوسیدگی ها یا بیماری های اطراف دندان، تشدید شود.

قرار دادن ایده آل ایمپلنت دندان، این ایمپلنت را حول تاج در خط متصل کننده مرکزی حفره های دندان های خلفی (پشتی) و برای دندان های جلویی (قدامی)، عقب تر از نمای ظاهری (به سمت پالاتال یا سقف دهان) برنامه ریزی شده است.

در صورتی که ابعاد استخوان افقی پس از کشیدن دندان بازسازی یا حفظ نشود، قرارگیری ایمپلنت مناسب نیست.

 
زمانی که دندانی باید کشیده شود - سقف دهان
 

نکته دیگر اینکه برای کشیدن دندان عقل نیازی، نیازی به جایگذاری دندان نیست اما باید دقت زیادی برای کشیدن دندان عقل صرف کرد تا استخوان آسیب نبیند.

ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی با تکنیک های جدید و بازسازی های پیشرفته استخوان انجام می شود و اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم است می توانید به مطب ایمپلنت دکتر سجودی مراجعه فرمایید. همچنین در سایت webmd اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
زمانی که دندانی باید کشیده شود - ویدیوهای بیشتر
زمانی که دندانی باید کشیده شود - گالری تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh
پروین
۱۳۹۹/۰۲/۰۴۰۰
پاسخسلام امکانش هست بعد از کشیدن بلافاصله ایمپلنت گذاشت یا باید صبر کنم تا جای دندونم پر بشه بعد ایمپلنت بزارم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم پروین گرامی
به دو صورت امکان پذیر هست، یا از زمان کشیدن تا 1 هفته بعد از آن می توانید ایمپلنت انجام دهید ، اگر بیش از 10 روز بگذره باید 2 ماه صبر کنید بعد برای کاشت ایمپلنت اقدام کنید
اگر احتیاج به توضیحات بیشتری دارید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi