این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

فقدان تک دندان

فقدان تک دندان

فقدان تک دندان: دندان های  مولر اولین دندان هایی هستند که در دهان  رویش دارند و متاسفانه معمولا هم  اولین دندانی هستند  که از دست می روند چون بیشترین موارد کشیدن دندان در ناحیه خلفی صورت می گیرد.

1397/04/29
5,213
0

فقدان تک دندان

 
فقدان تک دندان
 

دندان های مولر (آسیاب) اولین دندان هایی هستند که در دهان رویش دارند و متاسفانه معمولا هم اولین دندانی هستند  که از دست می روند چون بیشترین موارد کشیدن دندان در ناحیه خلفی صورت می گیرد. کشیدن دندان به دنبال پوسیدگی های وسیع یا درمان نادرست ریشه یا شکست طولی دندان اتفاق می افتد. مولرها دندان بسیار مهمی برای حفظ رابطه دو فک و حفظ شکل قوسی فک هستند. اگر فردی دندان خود را از دست بدهد چندین اتفاق رخ می دهد:
 
 
مطالعه بیشتر:       همه چیز درباره ایمپلنت دندان  
 
 
فقدان تک دندان - دندان مولر
 
 
اول اینکه  دندان مقابل آن در فک  مخالف به سمت فضای خالی متمایل می شود و حرکت می کند. (این امر تمایل طییعی دندان است) دوم اینکه دندان های دو سمت فضای خالی به سمت فضای کشیده شده هم از سمت مزیال هم از سمت دیستال حرکت می کنند  و یکی دو سال بعد از کشیدن دندان فضای کمتری را خواهیم داشت که جایگذاری پروتز یا ایمپلنت را برای ما سخت تر می کند چون تقسیم فضا برای ما مشکل تر می شود.
 
 
فقدان تک دندان - پروتز ثابت
 
 
 
مطالعه بیشتر:       هزینه کاشت دندان به چه صورت است؟  
 
 
 به عنوان مثال اگر بخواهید پروتز ثابت یا اصطلاحا روکش بگذارید باید تراش بیشتری به دندان های کناری بدهید تا فضای اولیه را ایجاد کنید یا اگر قصد ما گذاشتن ایمپلنت دندان باشد باید از قطر کوچک تری استفاده کنید که این هم سببب می گردد تا ایمپلنت با قطر کمتر فشار اکلوزالی بیشتری را تحمل کند و این امر ایمپلنت را دچار fatigue یا خستگی می کند عمر ایمپلنت را کاهش می دهد و گیر غذایی را دو طرف ایمپلنت بیشتر می کند در نتیجه احتمال ایجاد پوسیدگی را اطراف دندان های کنار ایمپلنت افزایش می دهد.

 

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html