کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

بیماری های سیستمیک قلبی

تعداد بازدید : 1179

این بیماری شامل نارسایی هایی نظیر آنژین صدری وآنفارکتوس میوکاردمی باشند (شکل 1-38) آنژین زمانی ایجاد می گردد که اکسیژن مورد نیاز میوکارد بیش از اکسیژن در دسترس باشد که نتیجه آن ایسکمی گذرای میوکارد می باشد.

بیماری های سیستمیک قلبی

این بیماری شامل نارسایی هایی نظیر آنژین صدری وآنفارکتوس میوکاردمی باشند (شکل 1-38) آنژین زمانی ایجاد می گردد که اکسیژن مورد نیاز میوکارد بیش از اکسیژن در دسترس باشد که نتیجه آن ایسکمی گذرای میوکارد می باشد.
بیمارانی که تاریخچه آنژین صدری ناپایدار که به صورت نامنظم ویا در دفعات مکرر بدون فاکتورهای مستعد کننده ایجاد می شوند دارند فقط برای موارد اورژانس درمان می شوند و در غیر این صورتباید مورد مشورت پزشک معالج وی قرار گیرند .بیمارانی که تاریخچه آنژین صدری پایدار به صورت غیر مکرر ایجاد ومرتبط با استرس وفعالیت شدید است وبه خوبی با دارو واستراحت کنترل می شود دارند می توانند کارهای انتخاب دندانپزشکی را متحمل شوند . کاهش استرس بسیار مهم می باشد زیرا استرس اغلب باعث یک حمله حاد آنژینی می گردد .
ایجاد بی حسی موضعی عمیق امری حیاتی است وایجاد آرامبخشی برای بیمار مضطرب توصیه می گردد اکسیژن اضافی از طریق مجرای بنی می تواند از حملات آنژینی حین عمل جراحی پیشگیری نماید .
بیمارانی که برای حملات حاد آنژینی خود تحت درمان با نیتروگلیسیرین هستند باید آموزش داده شوند که در وقت ملاقات دندانپزشکی داروی خود را به همراه بیاورند .
همچنین نیتروگلیسیرین باید درکیت کمک های اولیه مطب وجود داشته باشد. به خصوص درکارهای استرس زا بیمار بایستی یک عدد قرص نیتروگلیسیرین قبل از عمل برای پیشگیری از آنژین دریافت نماید ، اگرچه عموما این کار لازم نیست .
اگر بیمار خسته یا ناراحت گردد ویا تغییر ناگهانی در ریتم یا میزان ضربان قلب در طی اعمال پریودنتال برای وی ایجاد گردد ، کار بایستی در اولین زمان ممکن قطع گردد.
آنفارکتوس میوکارد دسته دیگری از بیماریهای ایسکمیک قلبی است که درکارهای پزشکی دیده می شود . دران های دندانپزشکی عموما برای حداقل 6ماه به دنبال سکته قلبی باید به تاخیر انداخته شود زیرا حداکثر میزان مرگ ومیر در این زمان دیده می شود پس از 6ماه بیماران دچار سکته قلبی می توانند با تکنیک های مشابه بیماران مبتلا به آنژین پایدار درمان شوند.
برای بیمارانی که Bypass قلبی شده اند آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک نیازی نیست مگر به توصیه متخصص قلب و عروق.

 

 

 

مطالب مشابه

بهداشت دهان و دندان قسمت دوم

بهداشت دهان و دندان خمیر دندان برای بهداشت دهان و دندان کمترین نقش را دارد. مواد تشکیل دهنده خمیر دندان عبارت است از: خوشبو کننده، کف کننده، ساینده، شوینده و ... و یک مواد پایه ای که ماده اصلی تشکیل دهنده خمیر دندان است. همه خمیر دندان ها تقریبا شبیه هم بوده و تفاوت های جزئی با هم دارند که بستگی به نوع خوشبوکننده دارند  و نوع بسته بندی دارد.

ادامه مطلب

بیماری های دندان و لثه

بیماری های دندان و لثه
عملکرد اولیه دندان ها خردکردن غذا و اماده سازی ان ها برای هضم است. در طول عمر هریک از ما دو دسته دندانرشد می کنند. دسته دوم به تدریج طی دوران کودکی جایگزین دسته اول می شوند. لثه ها دندان ها را به طور محکم در فک نگه داشته و ریشه ان ها را از فساد محافظت می کنند. دندان ها و لثه ها برای ایجاد پلاک که سبب فساد دندان ها می شود متعدد و اسیب پذیرند.
دندان ها از نظر شکل و اندازه متنوع هستند ، اما یک ساختار معین دارند. هر دندان شامل یک پوسته سخت است که حفره ای از بافت نرم به نام پولیب را احاطه می کند. تاج شامل یک لایه سخت به نام مینا و لایه زیرین به نام عاج می باشند.

ادامه مطلب

نکاتی درباره لثه و متخصص جراح لثه

نکاتی درباره لثه و متخصص جراح لثه
ناحیه فک و دندان جزو اجزایی از صورت است که این روزها بیشتر به سلامت ان توجه می شود. لثه شامل بافتی است که در غشای مخاطی و بالای ارواره درون دهان قرار گرفته و در حالت طبیعی و سالم باید صورتی رنگ باشد و در صورتی که هر یک از رنگ های قرمز، ابی یا سفید را داشت، نشانه بروز بیماری در این عضو است. 
البته رنگدانه هایی که در ریشه دندان است، باعث تیره تر شدن لثه ها می شود. در نتیجه لثه ها در همه افراد یکسان نیست، ولی چیزی که مهم است یکنواختی رنگ برای هر فرد است. البته صورتی بودن لثه فقط نشان دهنده زیبایی نیست، بلکه حاکی از داشتن لثه ای سالم و تکیه گاهی مناسب برای دندان هاست. ژنژیویت و پریودن

ادامه مطلب

لمینت سرامیکی

تمام انسان ها زیبایی را دوست دارند و چندین سال است که برای زیبایی دندان های خود به کلنیک ها و مطب های دندان پزشکی مراجعه می کنند تا دندان های نامرتب و بد رنگ خود را زیبا تر و خوش جلوه تر کنند. امروزه با پیشروفت علم در حوزه دندانپزشکی روش های بسیاری برای حل این مشکلات برای بیماران در مطب ها و کلنیک ها انجام می شود.  یکی از درمان های بسیار پر کاربرد و قطعی برای بیماران لمینت دندان است. در لمینت دندان شما تنها در دو جلسه دندان هایی کاملا سفید، مرتب، فاصله های بین دندانی منظم خواهید داشت که بر خلاف درمان های دیگر نیاز به طول درمان ندارد و شما در کمترین زمان درمان خواهید شد.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh