این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

در این مرکز درمانی کلیه دستورالعمل های ارائه خدمات دندان‌پزشکی در شرایط اپیدمی کرونا‌ویروس رعایت می گردد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 86 12 89 96 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی: آیا می توان ایمپلنت دندان را به دندان طبیعی متصل کرد؟ با اینکه این کار نادر می باشد اما شایع ترین مکانی که در آن، امکان اتصال ایمپلنت به دندان طبیعی وجود دارد ناحیه خلفی دهان است.

1400/04/16
3,085
0

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی

آیا می توان ایمپلنت دندان را به دندان طبیعی متصل کرد؟ با اینکه این کار نادر می باشد اما شایع ترین مکانی که در آن، امکان اتصال ایمپلنت به دندان طبیعی وجود دارد ناحیه خلفی دهان است. ( پیشنهاد میشود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید )

 
اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی
 

به عنوان مثال چنانچه در بیماری، دو دندان مولر (آسیاب) در یک سمت از دست برود این قسمت از دهان، نیازمند دو ایمپلنت با سایز و طراحی مناسب است تا جایگزین این دو دندان از دست رفته بشود.
 

جایگزین دندان
 

یک روش جایگزین هم این است که ایمپلنت را به دندان طبیعی وصل کرد البته چنانچه سایر عوامل مطلوب و ایده آل باشند. برای اتصال ایمپلنت ها و دندان های طبیعی به هم، دو روش وجود دارد:
الف-یک پروتز ثابت سه واحدی: هنگامی که امکان قرار دادن یک ایمپلنت اضافه وجود ندارد، ایمپلنت های خلفی با یک اتصال دهنده سخت به دندان های طبیعی  متصل می شوند.

 
ایمپلنت های خلفی

 

ب-یک پروتز ثابت همراه یک اتصال دهنده غیر سخت: یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در تصمیم گیری برای اتصال ایمپلنت ها و دندان ها به هم  میزان لقی دندان های پایه است. چنانچه دندان طبیعی لقی قابل ملاحظه داشته باشد نمیتوان ایمپلنت را به دندان طبیعی متصل کرد. به مسئله دیگر این است که قطر ایمپلنت های خلفی کمتر از حد معمول نباشند زیرا در این صورت ایمپلنت ها فشار زیادی را تحمل کرده و در درازمدت ایمپلنت ها دچار خستگی می شوند. این امر منجر به شکستگی ایمپلنت ها می گردد. همچنین در سایت joionline اطلاعات مفیدی وجود دارد .

 

 
اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی - ویدیو بیشتر
اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی - گالری تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان گلستان - کوچه گلبرگ یکم شرقی - پلاک 4 - طبقه دوم - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 96 89 12 86 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi