کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی

تعداد بازدید : 1259

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی
آیا می توان ایمپلنت ها را به دندان طبیعی متصل کرد؟ با اینکه این کار نادر می باشد اما شایع ترین مکانی که درآن ، امکان اتصال ایمپلنت به دندان طبیعی وجود دارد ناحیه خلفی دهان است.
به عنوان مثال چنانچه در بیماری ، دو دندان مولر(آسیاب) در یک سمت از دست برود این قسمت از دهان ، نیازمند دو ایمپلنت با سایز و طراحی مناسب است تا جایگزین این دو دندان از دست رفته بشود. یک روش جایگزین هم این است که ایمپلنت را به دندان طبیعی وصل کرد البته چنانچه سایر عوامل مطلوب و ایده آل باشند.برای اتصال ایمپلنت ها و دندان های طبیعی به هم ، دو روش وجود دارد:
الف-یک پروتز ثابت سه واحدی : هنگامی که امکان قرار دادن یک ایمپلنت اضافه وجود ندارد ، ایمپلنت های خلفی با یک اتصال دهنده سخت به دندان های طبیعی  متصل میشوند.    

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی

اتصال ایمپلنت ها به دندان طبیعی


آیا می توان ایمپلنت ها را به دندان طبیعی متصل کرد؟ با اینکه این کار نادر می باشد اما شایع ترین مکانی که درآن ، امکان اتصال ایمپلنت به دندان طبیعی وجود دارد ناحیه خلفی دهان است.
به عنوان مثال چنانچه در بیماری ، دو دندان مولر(آسیاب) در یک سمت از دست برود این قسمت از دهان ، نیازمند دو ایمپلنت با سایز و طراحی مناسب است تا جایگزین این دو دندان از دست رفته بشود.

 

ایمپلنت
 

یک روش جایگزین هم این است که ایمپلنت را به دندان طبیعی وصل کرد البته چنانچه سایر عوامل مطلوب و ایده آل باشند.برای اتصال ایمپلنت ها و دندان های طبیعی به هم ، دو روش وجود دارد:
الف-یک پروتز ثابت سه واحدی : هنگامی که امکان قرار دادن یک ایمپلنت اضافه وجود ندارد ، ایمپلنت های خلفی با یک اتصال دهنده سخت به دندان های طبیعی  متصل میشوند.

 

ایمپلنت دندان
 

ب-یک پروتز ثابت همراه یک اتصال دهنده غیر سخت :

 

 ایمپلنت
 

یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در تصمیم گیری برای اتصال ایمپلنت ها و دندان ها به هم  میزان لقی دندان های پایه است. چنانچه دندان طبیعی لقی قابل ملاحظه داشته باشد نمیتوان ایمپلنت را به دندان طبیعی متصل کرد. 
به مسئله دیگر این است که قطر ایمپلنت های خلفی کمتر از حد معمول نباشند زیرا در این صورت ایمپلنت ها فشار زیادی را تحمل کرده و در درازمدت ایمپلنت ها دچار خستگی میشوند.این امر منجر به شکستگی ایمپلنت ها می گردد.

 

ایمپلنت

 

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

 

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh