این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

آیا نوجوانان و سالمندان هم می توانند ایمپلنت دندان بکارند؟

آیا نوجوانان و سالمندان هم می توانند ایمپلنت دندان بکارند؟

سن کاشت ایمپلنت دندان: آیا نوجوانان و سالمندان هم می توانند ایمپلنت دندان بکارند؟ - ممکن است با از دست دادن یک یا چند دندان تصمیم بگیرید ایمپلنت ‌دندان بکارید.

1399/05/12
73
0

آیا نوجوانان و سالمندان هم می توانند ایمپلنت دندان بکارند؟

 

آیا نوجوانان و سالمندان هم می توانند ایمپلنت دندان بکارند؟

 
ممکن است با از دست دادن یک یا چند دندان تصمیم بگیرید ایمپلنت ‌دندان بکارید. بسیاری از مردم باورهای اشتباهی در مورد محدودیت سنی کاشت ایمپلنت دندان دارند. ایمپلنت دندان جایگزین بسیار خوبی برای دندان آسیب دیده یا از دست ‌رفته شماست چرا که به جای ریشه دندان، در استخوان فک قرار می گیرد. از این رو از استحکام و مقاومت بالا و ثبات مطلوبی برخوردار است.
 

با این حال بسیاری از مردم تصور می کنند افراد میانسال و سالمند نمی توانند ایمپلنت دندان بگذارند. از طرفی برخی تصور میکنند نوجوانان از این امکان برخوردار هستند.
باید بدانید کاشت ایمپلنت دندان در کودکان و نوجوانان مقدور نیست. تنها محدودیت سنی که برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد سن بالای 18 سال است.
 

چرا نمی توان برای کودکان یا نوجوانان ایمپلنت دندان کاشت؟

کاشت ایمپلنت دندان مستلزم عمل جراحی در استخوان فک است. پیش از جراحی جایگذاری ایمپلنت باید بیمار به رشد کامل اسکلتی رسیده باشد و رشد استخوان های فک او تمام شده باشد. این اتفاق معمولاً تا سن 18 سالگی یعنی اواخر نوجوانی و یا حتی اوایل بزرگسالی طول می‌کشد. رشد استخوان های فک عامل بسیار مهمی در کاشت ایمپلنت دندان است.
اگر می خواهید مطمئن شوید رشد استخوان فک در شما به پایان رسیده است یا نه، می توانید به دندانپزشک مراجعه کنید تا با عکس پرتوی ایکس یا سی تی اسکن مشخص شود آمادگی کاشت ایمپلنت دندان را دارید یا نه.
 

کاشت ایمپلنت دندان در افراد مسن

بر اساس گزارش ها، حداقل نیمی از زنان و مردان بالای 65 سال دست کم یک دندان خود را از دست داده اند. همین مهمترین شرط کاشت ایمپلنت دندان است و تفاوتی نمیکند چه سنی دارید. خواه در دهه بیست عمر خود قرار داشته باشید خواه در دهه نود عمر، میتوانید ایمپلنت دندان بکارید و از مزیتهای آن بهره ببرید. کاشت ایمپلنت دندان هیچ محدودیت سنی در افراد بزرگسال ندارد و تنها شرط آن سلامتی است. اگر از نظر سلامتی در وضعیت مطلوبی قرار نداشته باشید در هر سنی که باشید ممکن است نتوانید ایمپلنت بگذارید و اگر سالم باشید در هر سنی پس از بلوغ استخوانی، میتوانید ایمپلنت بگذارید. در سایت southbridgedentistry مقاله های بسیار خوبی وجود دارد.
حتی اگر سالهاست دندان مصنوعی استفاده میکنید باز هم میتوانید آن را با ایمپلنت جایگزین کنید یا از ایمپلنت برای ثابت نگه داشتن آن بهره ببرید.
بزرگترین تفاوت بین افراد جوان و مسن در کاشت ایمپلنت دندان، علت از دست دادن دندان است. در جوانان عواملی مثل تصادف و حوادث و در سالمندان بیماریها و پوسیدگی دندان بیشتر به عنوان عامل از دست دادن دندان شایع است. برای کاشت ایمپلنت دندان این موضوع اهمیتی ندارد و تنها مسئله مهم، سلامت بدن و استخوان فک است. اگر استخوان به نحوی آسیب دیده باشد و شرایط مناسبی برای پشتیبانی ایمپلنت نداشته باشد، با کمک پیوند استخوان باید تقویت شود و پس از آن کاشت ایمپلنت صورت بگیرد.
 
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

آیا نوجوانان و سالمندان هم می توانند ایمپلنت دندان بکارند؟  - ایمپلنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
 
 
آیا نوجوانان و سالمندان هم می توانند ایمپلنت دندان بکارند؟   - گالری تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map