این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

سایت دکتر علی سجودی

‎98 21 88 08 29 41+ ‎98 21 86 12 89 96+ شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

زیبایی خنده | لبخند زیبا | زیبایی لبخند

زیبایی خنده | لبخند زیبا | زیبایی لبخند

زیبایی خنده  | لبخند زیبا | زیبایی لبخند |  امروزه برای بسیاری از افراد مقوله ای مهم و حیاتی شده است و حاضر اند برای رسیدن به لبخندی زیباتر هزینه های زیادی انجام دهند.

1401/10/08
85,886
11

زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن
 

آنچه که در ادامه خواهید خواند:

 

زیبایی خنده با تنظیم دندان ها و اصلاح فاصله ی بین آن ها:

برای داشتن دندان هایی با خط لبخند زیبا باید ابتدا نامنظم بودن دندان ها اصلاح شود و با انجام درمان های ارتودنسی می توان آن ها را مرتب کرد و ظاهر آن ها را با استفاده از ونیر بهبود بخشید. (پیشنهاد می شود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید)

 
 
 
 
خط لبخند
 
 زیبایی خنده - فرم پرسشنامه ایمپلنتزیبایی خنده - فرم پرسشنامه لمینت
 

در کلینیک های پیشرفته که به درمان زیباشناسی مشغول هستند و مراجعین برای داشتن زیبایی خنده تقاضا دارند با توجه به متفاوت بودن نیازهای افراد و متفاوت بودن چهره و نوع دندان هایشان این طرح متفاوت بوده و با توجه به سفارشی بودن این درمان شیوه ی انجام آن متفاوت بوده. هر فرد خط لبخندش با دیگری متفاوت است.

حالت و رنگ دندان ها در ناحیه ی قابل روئیت زیبایی لبخند و بخش دندان های بالایی و پایینی که در هنگام لبخند زدن مشخص هستند و مشاهده می شوند خط لبخند را تشکیل می دهند و ویژگی های دیگری بر آن تاثیر گذار بوده که می توان مواردی از آن را نام برد.

 
اصلاح زیبایی لبخند
 

 بافت دندان ها و ویژگی های آن ها:

متخصصان زیباشناسی برای اصلاح زیبایی لبخند با ترکیب کردن زیبایی دندان ها و عملکرد آن ها  اقدام به درمان می کنند. متخصص می تواند با روکش کردن ظاهر را به گونه ای زنانه یا مردانه تبدیل کند و با تطابق دادن آن ها با دندان های طبیعی فرد از اهمیت خاصی برخوردار بوده.

 
زیبایی خنده
 

طول عمر زیبایی لبخند:

برای افزایش دادن طول عمر دندان هایی که مورد درمان قرار گرفته اند تا خط لبخند را زیباسازند باید مراقبت های لازم را برای آن به عمل آورد و نگهداری لازم باید به عمل آید تا سالم بمانند.

با رو های سفید کردن دندان ها هر چند وقت یکبار انجام گیرد تا سفیدی و روشنی دندان ها حفظ شود و با بکار گذاشتن روکش هایی که نیاز به تراشیدن دندان های آسیب دیده یا شکسته و تغییر رنگ داده دارند جایگزین کرده تا ظاهر دندان ها صیقلی و صاف باشد و اگر دندانی از دست داده باشد با استفاده از کاشت دندان به صورت دائمی و روکش کردن آنرا اصلاح کند.

با جایگزین کردن دندان کاشته شده 10 تا 15 سال زمان طول عمرش برآورد می شود و در این زمان نیازمند اصلاحاتی است تا در گذشت زمان زیبایی خنده باقی بماند. همچنین در سایت goodreads اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
طول عمر زیبایی لبخند
 

طول دندان ها:

با افزایش یافتن سن افراد عمر دندان ها نیز کاهش یافته و فرسوده و کوتاه  می شوند و دیگر شادابی و جوانی قبل را ندارند و با لبخند لثه ای همراه می شوند.

در این مواقع باید به درمان زیبایی خنده پرداخت تا با تغییر شکل دادن و اصلاح کردن طول دندان های جلویی فک بالایی و نیز روش های لیزری خط لثه را از بین برد و به طول دندان ها افزود تا بلند تر شوند و خط لبخندی زیباتر پیدا کرد.

با تغییر دادن طول دندان ها از چهار گوش به گرد یا به هر نوع دیگری می تواند روی چهره ی فرد تاثیرگذار باشد و صورت را لاغرتر یا چاق تر نشان دهد.

 
طول دندان ها
 

خط لبخند:

خط فرضی که لبه ی دندان های بالا را از سمتی به سمت دیگر دنبال کرده و با توجه به منحنی بودن لب و حالت لب در هنگام لبخند زدن به اصلاح زیبایی خنده پرداخت تا به صورت ایده آل درآید و به استاندارد خط لبخند برسد.

برای داشتن مقدار مورد نیاز طول دندان ها مورد نیاز بوده و به عنوان شاخص اصلی برای این نوع درمان زیبایی به شمار آمده.

 
خط لبخند
 

تناسب دندان ها:

با بررسی کردن وضعیت دندان ها که به چه شکل و میزانی هستند و تناسب آن ها با یکدیگر مشخص می شود که چقدر نیاز به مرتب کردن دارد. دو دندان جلویی فک بالایی از اهمیت و دید بیشتری برخوردار هستند و در ناحیه ی لبخند قرار دارند تا یک خط لبخند متوازن را برای فرد بوجود آورد.

زیبایی خنده به معنی داشتن احساس ذهنی در فرد به داشتن نتیجه ی ایده آل است. به گفته ی افلاطون زیبایی را نوعی هماهنگی و تناسب بین اجزا یک پدیده با کل آن است که به وسیله ی انسان شهود می گردد.

انسان های اولیه برای زیبا کردن صورت خود با رنگ هایی که به صورت خود می زدند خود را زیباتر تصور می کردند. در طول زمان ها زیبایی در بین انسان ها متفاوت بوده است.

 
تناسب دندان ها
 

چه استانداردهایی برای زیبایی وجود دارد:

مغز انسان همانند کامپیوتر عمل کرده و ذخیره ی اطلاعات را انجام می دهد تا بتواند در صورت نیاز آن ها را بازخوانی کند. همانطور که با دیدن یک گل به زیبا بودن ان پی می برید و با توجه به تجربه ای که دارید شاید آن را زیبا ترین گلی ببینید که تا بحال دیده اید این حالت برای زیبایی خنده نیز وجود داشته.

این حقیقت وجود دارد که با گذشت زمان در اجتماع متفاوت زیبایی هم تغییر کرده و دیدگاه های آن نیز متفاوت بوده. به طور مثال آفریقایی ها با سوراخ کردن گوش ها و لب ها و دماغ خود حلقه و یا سنگ رنگی قرار می دهند و یا در بین چینی ها با بستن نوار های رنگی به پای زنان را نشانه ای از زیبایی می دانند.

 
چه استانداردهایی برای زیبایی وجود دارد
 

نسبت های زیبایی چهره:

بسیاری از روش ها بر زیبایی تاثیر داشته مانند آرایش کردن، لباس های زیبا، جواهرات. و با توجه به آن میزان زیبایی را مورد بررسی قرار دادند و با مطالعات و تحقیقاتی که انجام گرفت نسبت های زیبایی را ترتیب بندی کردند.


- عرض چشم 
- طول چانه 
- فاصله ی عمودی از چشم تا پایین ابرو 
- ارتفاع کره ی چشم
- مساحت محدوده ی بینی 
- دهان ایده آل 

 
نسبت های زیبایی چهره
 

با داشتن چشمانی درشت و بینی کوچک و جانه ی کوچک با گونه های برجسته و زیبایی خنده در چهره تعادل بزرگی در چهره بوجود می آید که از نشانه های فیزیکی بوده و چهره ی یک زن را زیبا کرده و یک مرد جذاب نیز دارای خصوصیاتی از قبیل دماغ کوچک و ابروهای پرپشت حالت دار و چانه ی برجسته.

زیبا بودن نقش زیادی در اجتماع داشته و با زیبایی خنده در موقعیت های شغلی و روابط اجتماعی جذاب تر شده و در تصمیم گیری ها و بالا بردن اعتماد به نفس تاثیرات مثبتی در بر داشته و چهره ای که خشن باشد کم تر مورد علاقه و توجه دیگران قرار می گیرد تا داشتن زیبایی خنده در افرادی که زیبا رو هستند.

 
دهان ایده آل
 

زیبایی خنده امروزه برای بسیاری از افراد مقوله ای مهم و حیاتی شده است و حاضرند برای رسیدن به لبخندی زیباتر هزینه های زیادی انجام دهند. شما نیز اگر به دنبال این هستید که طرح لبخند خود را تغییر دهید و چهره ای زیباتر و موجه تر داشته باشید باید برای این کار حتما از یک دندانپزشک مجرب کمک بگیرید.

در این قسمت می خواهیم در مورد نحوه رسیدن به زیبایی خنده برایتان صحبت کنیم و نکات مهمی را بیان نماییم. برای رسیدن به لبخندی زیباتر از روش های مختلفی استفاده می شود.

روش هایی همچون روکش دندان و بریج دندان و ارتودنسی و حتی کاشتن دندان و در برخی مواقع سفید کردن دندان ها بخشی از کارهایی است که باید در این پروسه صورت پذیرد تا شما بتوانید به لبخندی زیباتر دست یابید.

در واقع هدف این است که حالت دندان ها و فک شما را به بهترین شکل ممکن با هم تطبیق دهند تا به هماهنگی دقیقی در این رابطه دست یابید. اینکه آیا شما به زیبایی خنده نیاز دارید یا خیر را ابتدا باید خودتان مشخص کنید.

آیا از خنده خود راضی هستید و چهره خود را در هنگام خندیدن می پسندید؟ اگر خیر که باید به دندانپزشکی متخصص مراجعه نمایید تا ابتدا با معاینه هان و دندان شما و بررسی موقعیت دندان هایتان بتواند به یک طرح و ایده مناسب برای شما دست یابد.

خنده ای زیباتر می تواند برای شما اعتماد به نفس بالاتری را به همراه داشته باشد و همچنین برای شما زندگی شادتری را به همراه داشته باشد.

 
ارتفاع کره ی چشم
 

این روزها بسیاری از افراد و چهره های مهم دریافته اند که در دیدارهای مهم خود اولین چیزی که طرف مقابلشان از آنها خواهد دید چهره شان است و برای همین بسیار به زیبایی خنده خود اهمیت می دهند و برای رسیدن به بهترین شکل خنده حاضرند هزینه های زیادی را بپردازند.

خنده شما می تواند نقش مهم و کلیدی را در ادامه روابطتان با طرف مقابل داشته باشد. باور می کنید با یک لبخند زیباتر شما می توانید زندگی همراه با اعتماد به نفس بالاتری را تجربه نمایید.

از این رو می توان گفت کلیه هزینه هایی که برای این مورد انجام می دهید در واقع نوعی سرمایه گذاری است. اما چگونگی رسیدن به این امر باید حتما تحت نظر یک متخصص دندانپزشک باشد.

 
رنگ دندان ها
 

کارهایی برای زیباتر کردن لبخند

رنگ دندان ها
تنظیم موقعیت قرار گیری دندان نسبت به یکدیگر
ایجاد هماهنگی و داشتن توازن میان دندان ها
در صورت نیاز پروتز لب ها و گونه ها
 
تنظیم موقعیت قرار گیری دندان
 

اولین قدم برای دستیابی به لبخندی زیبا قطعا داشتن دندان هایی سفید و یکدست است. اگر قبلا به علت های مختلف برای پر کدن دندان هایتان از مواد نقره ای و تیره استفاده کرده اید خوب این یک مانع بزرگ است در راه رسیدن به زیبایی خنده.

پس باید ابتدا دندانپزشک به معاینه کامل دندان های شما بپردازد و دندان هایی که قرار است در طرح لبخند شما نمایان شود را بررسی نماید و اگر در آنها مواد تیره و نقره ای به کار رفته آنها را مجددا اصلاح نماید.

در ضمن دندانپزشک باید بتواند با توجه به جنس دندان های شما تا جای ممکن آنها را سفید نماید تا جلوه بهتری در هنگام خندیدن به دست آورند.

 
ایجاد هماهنگی و داشتن توازن میان دندان ها
 

اما نکته مهم دیگری که باید آن را فراموش نکنید این است که موقعیت دندان هایتان نسبت به هم چگونه است میزان فاصله آنها نسبت به هم و میزان کجی و حالت آنها همگی در شکل نهایی و زیبایی خنده شما تاثیر گذار هستند.

برای این منظور نیز می توانید از خدمات ارتودنسی بهره بگیرید و تا جای ممکن این اصلاحات را برای دندان هایتان انجام دهید. اگر دندانی از دست رفته دارید باید حتما به فکر جایگزینی دندانی جدید برای آن باشید مخصوصا اگر آن دندان جز دندانی هایی باشد که قرار است در طرح لبخند شما نمایان شود.

گاهی اوقات شما نه دندان از دست رفته ای دارید و نه مشکل سفید کردن آنها را خواهید داشت. گاهی تنها مشکل عدم هماهنگی و توزان میان دندان ها هست. شما باید حتما به بهترین شکل ممکن میان دندان هایتان ایجاد هماهنگی کنید و این کار تنها توسط یک متخصص دندانپزشک امکان پذیر است.

 
در صورت نیاز پروتز لب ها و گونه ها
 

یک صورت نامتوازن یا پیر را می توان با استفاده از روش های خاص اصلاح طرح لبخند شامل خدمات ارتودنسی و یا جراحی صورت بهبود بخشیده یا جوان کرد.

در این حالت یک دندان پزشک زیبایی با شما صحبت می کند تا به این ترتیب بتواند روش درمانی را برای شما طراحی کند که از طریق آن بتوان دقیقاً به خواسته های مورد نظر شما دست پیدا کرد.

این طرح درمان می تواند از روش های مختلف زیبایی یا روش های تجدید ساختار تشکیل شده باشد که بطور بالقوه شامل سفید کردن دندان، تنظیم کامپوزیت، روکش کردن دندان، استفاده از عاج دندان، ارتودنسی، جراحی صورت و سایر روش های موجود در این حوزه است.

 
زیبایی خنده
 

در مقوله ی زیبایی خنده می توان گفت وقتی یک خنده زیبا می باشد که لبخندش نیز زیبا باشد و اصلاحات طرح لبخند مورد نظر روی آن انجام گیرد. اصلاح طرح لبخند راه و روشی ست که برای خنده ای زیبا صورت می گیرد.

این عوامل به چه صورت انجام می گیرد که می توان از آنها به؛ بریج دندان، ارتودنسی دندان، کاشت دندان و سفید کردن آن با روش های موجود، روکش دندان ها و حفاظت و جلوگیری از تیره شدن آنها، اشاره کرد که می تواند از عوامل خنده ی زیبا و اصلاحات آن باشد.

در مباحث قبل ذکر کردیم که اصلاح طرح لبخند می تواند به بهتر شدن رنگ دندان ها (سفید تر شدن رنگشان) و فاصله ی بین دندان ها و هماهنگی و توازن بین آنها صورت می گیرد، که از این طریق می توان دندان های زیبا و لبخند جذاب و در نتیجه خنده ی زیبا و جذاب و خیره کننده تری داشته باشیم.

از مزایای ایجاد خنده ی زیبا و اصلاح طرح لبخند می تواند موارد روبه رو باشد: سلامتی، زیبایی، ظاهر جذاب، تجدید و بهبود عملکرد دندان، که می توانید مشکلات و فاکتور های نامناسب ایجاد لبخند زیبا را از درست کنید.

که پس از آن می توانید زندگی ساده تر و آسوده تر و پر اعتماد به نفس تر و شاد و خوشحال تری را برای خود به ارمغان بیاورید.

در واقع این مسئله، اصلی است که اهمیت آن هیچ وقت کمتر از آن چیزی که بیان می شود نیست بلکه بیشتر و بالاتر از آن نیز می باشد و داشتن اصلاح طرح لبخند می توانید به زندگی و شخصیت خود کمک فراوانی بکنید و خود را از لحاظ ها ی مختلفی بیمه کنید.

 
لبخند زیبا
 

از اولین چیزهایی که در برخورد با افراد دیگر در شما به چشم می خورد همان لبخند شماست که با همین لبخند شما رابطه ی خود را شروع می کنید و به افراد مختلف اجازه می دهید که دلنشین بودن شما را مشاهده کنند.

این خود تأثیرات فراوانی را در برخورد با غریبه و آشنا ایجاد می کند و به نوبه ی خود در ایجاد اعتماد به نفس و خود باوری و روابط ساده ی اجتماعی شما تأثیرگذار باشد و حس عدم اطمینان و ناامنی و استرس و تشویش را از شما دور کند و شما را در روابط اجتماعی موفق  تر گرداند.

یکی از مورد های مهمی که شما در برای خود انجام می دهید و به واسطه ی آن می توانید کمک بزرگ و فراوانی به خود کنید همین اصلاح طرح لبخند است که همان خنده ی زیبا را ایجاد می کند.

که از بهترین سرمایه گذاری های شما برای تضمین زیبایی خنده در نتیجه لبخند زیبا می باشد که بعدها می تواند در ایجاد زیبایی های پی در پی برای شما تأثیر گذار باشد که این زیبایی به طبع و موارد دیگر با فرم و شکل گیری به زیبایی ها ی دیگر در صورت شما منجر می شود. 

 
زیبایی لبخند
 

یکی از راه های ایجاد کیفیت بیشتر در زندگی خود، اصلاح طرح لبخند و خنده ی زیبا می باشد، که شما در خیلی از موارد به خرج کردن پول خود در راه هایی چون لباس های گران قیمت و سفرها ی غیرضروری و ظروف آشپزخانه و تابلوها و وسایل گران قیمت بی استفاده و.... می گذارید که در واقع از اصل زندگی و کیفیت زندگی خود دور می کنید.

این خود در خیلی از موارد به شما در زندگی به اندازه ی اصلاح طرح لبخند کمک نمی کند و در واقع اصلاح طرح لبخند و خنده ی زیبا به شما در خیلی از موارد در ایجاد فاکتورهای مهم زندگی یاری می رساند و شما را زودتر به ظاهر دل خواه خود می رساند.

امروزه عمل بینی در بین افراد بسیار باب شده و خیلی از افراد برای زیبایی ظاهر و صورت خود به عمل بینی روی می آورند. در واقع عمل بینی خود به تنهایی نمی تواند عامل زیبایی باشد بلکه لبخند و دندان ها قبل از بینی به چشم می خورد و از عمل بینی از اهمیت بیشترری برخوردارند.

عده ای هم حتی بعد از عمل بینی باز هم از ظاهر خود احساس نارضایتی می کنند و می گویند این همه برای بینی خود هزینه کرده ایم ولی به آن شکل و ظاهری که می خواهیم نرسیده ایم که باز هم یک فاجعه ی هولناک را برای خود ایجاد می کنند و باز هم به عمل همان بینی عمل شده ی خود می پردازند.

که بعد ها با اتفاقات غیر منتظره در زندگی خود مواجه می شوند و خود را به دست جراحی های غیر قابل پیش بینی و بیشتر وقت ها نا گوار می سپارند. در واقع ما به این افراد توصیه می کنیم قبل از اینکه به عمل بینی خود بپردازند، درصدد اصلاح طرح لبخند خود بپردازند.

با اصلاح طرح لبخند هم حتی تجربه ثابت کرده بینی نیز به فرم زیبای خود در خواهد آمد. و پس از اصلاح طرح لبخند خیلی از موارد در ظاهر درست تر و زیباتر خواهد بود.

شما می توانید زیبایی خود را بیشتر تضمین کنیم و قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنند و از شر هزینه های سنگین عمل های زیبایی دیگر خلاص شوند و خود را با این عمل تضمین کنند.

 
دندانپزشک زیبایی
 

ما به افرادی که می خواهند به عمل زیبایی خنده بپردازند توصیه می کنیم به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کرده و راه های درمان را درست و مرحله به مرحله انجام داده و عواقب و نتایج خوب را مشاهده کنند.

بعد اگر نتیجه ی دلخواه را نگرفتید می توانید بعد از آن به عمل بینی و اجزای دیگر صورت خود بپردازید که ما این اطمینان صد در صد را به شما می دهیم که به نتیجه ی دلخواه خود بدون شک با مراجعه به پزشک مجرب خواهید رسید.

و شما به اعتماد به نفس و زیبایی خود بهای بیشتری می دهید. زیبایی شما در لبخند و خنده ی شما نمای بیشتری خواهد یافت و شما را دارای اعتماد به نفس و خود باوری بیشتری در روابط اجتماعی و عاطفی می کند.

این مورد به شما بهای بیشتری می دهد و بهتر و متفاوت تر و خاص تر و زیبا تر جلوه می کنید. زیبایی بسیار زیادی در خنده ی افراد دیده می شود و این خنده می تواند خیلی از زیبایی ها و جذابیت ها را در فرد نمایان کند.

این که خنده دارای فاکتور و عوامل بسیار زیادی از لحاظ، زیبایی های ظاهری به وجود می آورد و اینکه افراد زیادی در می توانند با خندیدن زیباتر به نظر برسند به شرطی که دارای طرح لبخند زیباتر و بهتری باشد.

یک سری روش و شیوه بری ایجادزیبایی خنده که با اصلاح طرح لبخند امکان پذیر است ایجاد می گردد که از جمله ی آنها می توان به ارتودنسی، کاشت دندان، سفید کردن دندان، ایجاد روکش بهتر برای دندان و بقیه ی روش هایی که توسط پزشک دندانپزشک در کلینیک انجام می پذیرد.

این عوامل می تواند در ایجاد اعتماد به نفس و زیبایی و جذابیت تأثیری داشته باشد که خود فرد را متوجه سازد و او را به این نتیجه برساند که چه قدر این اصلاح طرح لبخند نیاز بوده و اکنون متوجه ی این عمل شده و اگر هم دیر به دندانپزشک مراجعه کند، حسرت بخورد که چرا زودتر برای این مورد اقدام نکرده است.

 
روکش بهتر برای دندان
 

شما با ایجاد لبخند و در خیلی از موارد خنده به دیگران خود را زیباتر نشان می دهید و این چه بهتر است که آن را اصلاح کرده و لبخند و خنده ی خود را زیباتر کرده و شما به نتیجه ی دلخواه خود در روابط با افراد می رسید.

حال افراد دلایل مختلفی برای اصلاح طرح لبخند خود دارند که از می توان با اجزای صورت و قسمت های مختلف آن هماهنگ کرد و این بستگی به اجزای مختلف صورت شما دارد و می تواند در زیبایی آن تأثیر فوق العاده ای می گذارد.

از جمله این وابستگی ها در صورت را می توان رنگ پوست و نوع مو و پوست و رنگ مو و بافت لثه ها و لب ها و فرم آنها و هم چنین عواملی در دندان ها چون؛ رنگ و پهنا و درازا، ظاهر و فرم و شکل آنها و ….. نام برد.

که برای ایجاد زیبایی خنده و طرح لبخند جذاب به عوامل توجه ی ویژه ای را مبذول داشت و هر کدام از این اجزا در بهترین فرم موجود و بهترین حالت ممکن قرار داشته باشند می توتند زیبایی خنده و طرح آن را برای شما فوق العاده کند.

که باز هم با توجه به سلیقه ی خود فرد و انگیزه ای که برای زیبایی اصلاح طرح لبخند دارد می تواند متفاوت باشد و خود را به شکل مورد نظر برساند که با مشاوره و مشورت با مشاورین محترم کلینیک های دندانپزشکی این کار شدنی و عملی می باشد.

 
اصلاح طرح لبخند
 

مواردی موثر در اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده

1- رنگ های دندان
2- تنظیم موقعیت و فاصله ها و ردیف دندان ها
3- دندان های از دست رفته و یا ساییده شده و خراب
4- هماهنگی و نظم و توازن و یک دستی بین دندان ها
5- پروتز و افزایش حجم لبها و گونه ها و لبخند روی صورت ما
6- زیبایی شناسی و شناختن جذابیت در طرح لبخند خود
7- طول و اندازه دندان ها
8- طول و قوس لبخند و خطی که از آن حاصل می گردد
9- به نسبت بودن دندان ها
10- نوع بافت و پلاکت های دندان و توضیح دادن شخصیت
11- شیوه ها و روکش و محافظ دندان
12- عاج و بریج دندان ها
13- تغییر مکان لثه و یا بالا رفتن آن و تغییر رنگ و فرم آن
14- برنامه ریزی برای اصلاح طرح لبخند و
 زیبایی خنده
15- و نتیجه گیری ای که از آن به دست آورده ایم

 
بریج دندان ها
 

حال هر کدام از این موارد دارای توضیحاتی می باشند که خدمت شما عزیزان عرض می نماییم.

اول: در مورد اول می توان گفت که؛ یکی از اساسی ترین و مهم ترین موارد در ایجاد دندان هایی زیبا برای شما می باشد و این خود راهی برای طی کردن مسیرها و گام های بعدی برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده برای شما می گردد.

دندان هایی که با آمالگام و نقره پر شده اند و یا دندان هایی که با طلا درست شده اند این سفید کردن دندان های می تواند روی آنها انجام گیرد و رنگ سفید تری به دندان های شما ببخشد که در مرحله ی اول به مراجعه کنندگان توصیه می شود.

سفید کردن دندان انجام می شود تا دندان های شما برای مراحلی چون؛ روکش پرسلین، عاج گذاری، پل گذاری، کاشتن دندان ها، بستن دندان ها با کامپوزیت صورت می گیرد.

عمر دندان نیز در تیرگی و بیرنگی دندان تأثیر زیادی دارد. در اصلاح طرح لبخند می توان به این مورد اشاره کرد که در این مورد می توان شادابی و جذابیت و جوانی را تضمین نمود.

سایه و رنگ دندانی که دندانپزشک برای شما انتخاب می کند بستگی به رنگ پوست و رنگ مو و جنس آنها دارد که می توان با هماهنگی و توازن آنها شکل گیرد. می توان به لبخندی اشاره کرد که در آن چهره روشن تر و دندان ها سفید تر و محافظت کردن رنگ طبیعی دندان ها و ….. باشد و این ها را به ارمغان بیاورد.

و شما را جذاب تر و زیبا تر به نظر برساند و خنده ی شما دارای زیبایی خاصی باشد که هر کسی که شما را مشاهده کند می تواند مجذوب این خنده گردد. اندازه ی درجه ای که شما می توانید دندان های خود را روشن تر کنید که درجه ی آن می تواند از هشت درجه به بالا باشد.

که سفید کردن دندان هم روش های متفاوت و گوناگونی دارد که از جمله ی آن ها می توان به روش ها درمانی و دست کاری دندان ها و برداشتن حجم کمی از پلاکت ها و دیگر اعمال دندانپزشکی و استفاده از مواد و دستگاه سفید کننده ی دندان که در سفید کردن دندان های شما مؤثر می باشد.

در خیلی از موارد تنها با سفید کردن دندان ها ی خود می توانید دندان های خود را زیباتر و به طبع خنده و لبخند را جذاب تر کنید، که در این مورد دندان های شما مرتب و به ردیف و دارای فرم و شکل و اندازه ی دل خواه و ایده آل و مناسب می باشند.

تنها رنگ آنها در شما احساس نارضایتی و عدم اعتماد به نفس و نا جذابیتی را ایجاد کرده و کلید حل این مشکل در دست ماست و آن سفید کردن دندان با روش ها موجود می باشد.

 
سفید کردن دندان
 

یکی از مواردی که ما به واسطه ی آن می توانیم افراد را به سوی خود جذب کنیم، لبخند زیبا می باشد. لبخندی که در آن می توان از خیلی از شخصیت های طرف مقابل مان را در برخورد اول متوجه باشیم.

این لبخند در ابتدا نشان می دهد که تا چه حد برای کسی که به او لبخند می زنیم، دلنشین هستیم. این مورد در خیلی از موارد اگر دو طرف دو جنس مخالف باشند منجر به عشق می شود.

که بنابراین داشتن لبخندی زیبا نه تنها برای خودمان حس زیباتری ایجاد می کند بلکه این حس را به طرف مقابلمان القاء می کند و نشان می دهد تا چه اندازه می توانیم قلب یکدیگر را با لبخندی فریبنده تسخیر می کنیم.

در واقع داشتن لبخند زیبا، زیباترین سلامی است که می توانیم آن را به دیگران اهدا کنیم. برای رسیدن به این لبخند زیبا علاوه بر داشتن حس زیبا ، باید ظاهر زیبا و دلنوازی داشته باشیم تا دیگران را بهتر و بیشتر به سمت خود جذب نماییم.

و خود از داشتن این لبخند زیبا، حظ کافی را ببریم. کلید طلایی ورود به قلب آدم ها، لبخند می باشد. پس فراموش نکنیم که لبخند خوب و زیبا یکی از بهترین فاکتور های زیبایی و جذابیت و داشتن روابط اجتماعی بهتر می باشد.

ما برای رسیدن به این روابط خود ، علاوه بر قلب مهربان و دلنواز خود، بعضی وقت ها لازم است به پزشک دندانپزشک مراجعه کنیم و خود را در دل افراد زیاد (علی الخصوص کسانی که برایمان در زندگی از اهمیت ویژه ای برخوردارند)، جای دهیم.

ما برای داشتن یک لبخند زیبا باید به دندانپزشک مراجعه کنیم و از او بخواهیم که لبخندمان را جذاب کرده و یکی از طرح های زیبایی لبخند را برایمان انجام دهد و از او ضمانت ویژه جهت انجام هر چه بهتر این عمل بخواهیم و زیبایی خود را از همین الان تضمین کنیم.

لبخند، از لحاظ روانشناسی و روحی یکی از بهترین و ساده ترین عمل است که هر کسی با هر ملیت و قوم و  نژاد و کشور و رنگ و سن و جنس و.... می تواند حس زیبایش را به دیگری نشان داده و شروع یک رابطه ی زیبا را پایه ریزی کند.

با توجه به این که جهان در حال گسترش و علم و رفاه به صورت منظم و با سرعت بالایی رشد می کند این نیاز احساس می شود که هر کس بتواند به زیبایی خود بپردازد و مقوله ی زیبایی بسیار با اهمیت جلوه کند.

داشتن یک لبخند زیبا نه تنها موقعیت اجتماعی و عاطفی ویژه ای برای فرد ایجاد می کند، بلکه برای وی موقعیت و شرایط شغلی و اقتصادی، موفقیت و شانس بهتری را برای فرد ایجاد می کند.

علاوه بر زیبایی، اعتماد به نفسی در درون افراد با داشتن لبخند زبیا شکل می گیرد که مثال زدنی است و وی را راغب می کند تا از خود، خوش اخلاقی و لبخند زیاد تری ایجاد کند. با پیش روی تکنولوژی و علم اختراع و کشفیات لبخند زیبا دغدغه ی خیلی از افراد شده تا بر این آمدند به طراحی این لبخندها بپردازند.

 
داشتن لبخند زبیا
 

 اجزا و ویژگی های یک لبخند زیبا را بشناسید: داشتن لبخند زیبا نه تنها در داشتن حس خوب در خود مؤثر است، بلکه در ایجاد و القای حس خوب در اطرافیان ایجاد و آنها را جذب می کند. هر مقدار پهنا و وسعت لبخند شما بیشتر باشد، لبخند شما بسیار جذاب تر و مؤثرتر بوده و برتر می باشد.

علاوه بر زیبایی و این گونه اعمال برای  لبخند زیبا جوان سازی پوست را در بر خواهد داشت و این کار ها و اعمال برای دندان بدون هیچ گونه صدمه و آسیبی به دندان امکان پذیر می باشد.

چیزی در اصلاح و درست کردن ترتیب دندان ها برای دکتر دندانپزشک مورد توجه قرار می گیرد، قرینه و هم سان بودن دندان های چپ و راست با هم است و غیر از دندان های ردیف بالایی باید دندان های ردیف پایین نیز با هم قرینه و هم سان باشند و اگر کجی و ناقرینگی وجود داشت دکتر دندانپزشک باید آن را اصلاح کند.

برای قرینه کردن آن اعمال مربوطه را انجام دهد و نیز داشتن رابطه ی صحیح و کنار هم قرار گرفتن دندان های چپ و راست با لب و به صورت کل نحوه ی قرار گرفتن لب و دندان ها می باشد و پزشک مربوطه باید روی این موارد دقت کافی را مبذول بدارد.

ترتیب و به ردیف بودن طول و عرض و ارتباط طولی و عرضی دندان ها با هم نیز برای یک پزشک مورد توجه می باشد. و این ترتیب و نحوه قرار گیری دندان  ها و لثه ها و لب ها باید طبق فرمول خاصی کنار هم قرار گیرند.

که با اصلاح همه ی اینها می تون لبخند زیبا و مورد دل خواه را به بیمار و مراجعه کننده اهدا نمود و وی را از داشتتن این گونه لبخند زیبا برخوردار نمود.

 
لبخند بسیار جذاب
 

 از با اهمیت ترین مورد های دندان پزشکی می توان به درمان های زیر اشاره نمود:

1- لمینت دندان (سرامیکی و کامپوزیتی)

2- بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان ها)

3- جراحی لثه (اصللاح بد فرمی و بلندی لثه ها و یا بیشتر کردن طول تاج دندان ها)


لبخند واقعی لبخندی است که آدم را به شور و شعف وادار می کند که قدرت این شور و شعف نیز بسیار زیاد می باشد.
 

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن30
 

اجزا و بخش های یک لبخند زیبا را بهتر و بیشتر بشناسیم:

1- نسبت دیده شدن و رؤیت دندان های ثنایا
2- میزان دیده شدن لثه ها
3- قوس لبخند
4- فضای منفی
5- پهنای لبخند

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن31
 

حال توضیحات این اجزا و بخش ها:

مورد اول: تناسب دیده شدن دندان های ثنایا، هر کسی به طور طبیعی چهار تا دندان در فک بالا و چهار دندان در فک پایین در لبخند دیده می شوند که به آنها دندان های ثنایا گفته می شود.

در فک بالا دو دندان ثنایای بزرگتر که از دو تای آنها بزرگتر می باشد را  دندان های ثنایای میانی و دو دندان در ردیف کناری و  کناره های دندان بزرگتر می باشد را ثنایای کناری می گویند.

در یک لبخند زیبا، می توان این ثنایا را مشاهده نمود که ردیف و نظم خاصی را دارند. فرق افراد مسن در نمایش بیشتر و یا کمتر این ثنایا ها می باشد. که در افراد مسن این ثنایا ها کمتر دیده می شود ولی در افراد جوان تر این ثنایا ها بزرگتر و نمایان تر می باشد.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن32
 

یکی از مهمترین عواملی که می تواند در زیبایی لبخند شما بسیار تاثیر گذار باشد قطعا رنگ دندان هایتان است. اگر دارای دندان های خراب و شکسته ای هستید و می خواهید اقدام به پر کردن آنها نمایید سعی کنید برای حفظ زیبایی از مواد کامپوزیتی استفاده نمایید که هم رنگ دندان باشند.

دندان هایی که تیره هستند و یا رنگ پریده می باشند به مانند ظاهر دندان های پیر و فرسوده می باشند و همین می تواند مانع داشتن لبخند زیبا برای شما باشد.

اگر می خواهید تا در هنگام خندیدن جوان تر و شاداب تر به نظر برسید بهترین کار این است که بر روی رنگ دندان های خود کار کنید تا سفید و درخشان تر به نظر برسند.

در واقع متخصص زیبایی که قرار است بر روی طرح لبخند شما کار نماید باید با توجه به رنگ پوست و موی شما و دیگر جزییات شخصیتان در انتخاب رنگ دندان شما اقدام نماید.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن33
 

بعد از اینکه مشکل رنگ دندان به صورت کامل برطرف شد و مشخص گردید که برای شما با توجه به ظاهر فیزیکی و رنگ پوستی که دارید از چه رنگی استفاده شود حال نوبت به طراز نمودن دندان و داشتن فاصله مناسب میان آنها می باشد.

یک لبخند زیبا زمانی شکل می گیرد که دندان های شما دارای چیدمانی زیبا و منظم باشند. فاصله میان آنها از هم زیاد نباشد و طول دندان کوچک و بزرگ نباشند. در واقع هم ردیف و در یک خط ممتد قرار گرفته باشند. در غیر اینصورت باید به روش ارتودنسی ابتدا کمک نمود تا فاصله میان دندان ها برطرف شود.

دندان های افتاده هر شخصی می تواند مانع بزرگی در جهت رسیدن به یک لبخند زیبا باشد. جدا از مباحث زیبایی شما حتی در جویدن و غذا خوردن هم نیز ممکن است دچار مشکل شوید.

پس هم به خاطر اینکه دچار ناراحتی های گوارشی به خاطر بد جویدن غذاها نشوید و هم دارای زیبایی لبخند باشید باید فکری به حال دندان های افتاده خود کنید. می توانید با استفاده از روش کاشت دندان یا ایمپلنت اقدام به برطرف کردن این مشکل نمایید.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن34
 

اما عامل بعدی که به زیبایی لبخند شما کمک می کند قطعا هماهنگی و تعادل میان دندان ها می باشد. وجود دندان ای کج و شکسته و لب پر شده می تواند مانع بزرگی در جهت رسیدن به آن لبخند زیبایی مورد نظر شما باشد.

همه موارد فوق را باید توسط یک دندانپزشک مجرب و متخصص برطرف شود تا بتوان امید داشت شما نیز روزی صاحب بک لبخند زیبا خواهید شد.

اما عامل مهم دیگری که می تواند در زیبایی لبخند شما موثر باشد گونه های شما هستند. فرم گونه ها به همراه بزرگ و یا کوچک بودن لب ها می تواند به شدت بر میزان زیبا و یا زشت بودن یک لبخند تاثیر گذار باشند.

در واقع می توان گفت اگر صورت شما نا متناسب باشد هر چقدر هم که دندان هایی سفید و و منظم داشته باشید باز هم در رسیدن به داشتن لبخند زیبا مشکل خواهید داشت.

در این گونه موارد از روش درمانی اصلاح لبخند لثه ای استفاده می شود و سعی می شود تا با تغییراتی که در فرم لثه ها صوتر می پذیرد مشکلات فوق را برطرف نمایند. قطعا یک پزشک مجرب می بایست ابتدای امر با شما در مورد داشتن لبخند زیبا و آنچه که شما انتظار دارید مشورت نماید.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن35
 

در بالا نیز عنوان کردیم که جدا از مبحث رنگ دندان باید از نظر چیدمان و هم طرازی نیز از حوزه زیبایی شناسی دارای هارمونی لازم باشد. مثلا طول دندان می تواند عامل بسیار مهمی در میزان زیبایی و یا زشتی خنده شما داشته باشد.

وجود دندان های بلند معمولا نشان دهنده جوان بودن فرد است. چرا که در افراد پیر به دلیل افزایش سن و ساییدگی دندان ها شاهد کوتاه تر شدن طول دندان ها هستیم.

علاوه بر رنگ، هم طرازی و ردیف کردن دندان درحوزه زیبا شناسی خنده شما (دندان های بالایی و پایینی که در هنگام لبخند زدن مشخص می شود)، دندانپزشک زیبایی ویژگی های متعددی از دندان ها و لبخند زیبای شما را در حین برنامه ریزی برای اصلاح طرح لبخند دندان مورد ارزیابی قرار می دهد.

این ویژگی ها از قرار زیر می باشند: شما نیز اگر برای زیبایی لبخند نیاز به افزایش طول دندان دارید حتما قبل از آن با یک متخصص حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را حاصل نمایید. زیبایی لبخند شما تا حد زیادی به میزان استاندارد بودن خط لبخند شما بستگی دارد.

در مورد خط لبخند باید گفت که خطی خیالی است که در امتداد لبه های دندان های بالایی امتداد می یابد. و در وضعیت ایده ال باید مشابه انحنای لب پایینی شما در هنگام لبخند زدن باشد.

این نقطه ارجاع استاندارد برای اصلاح طرح لبخند دندان برای کمک به تعیین میزان طول دندان های شما مورد استفاده قرار می گیرد.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن36
 

عامل مهم دیگری که می تواند در زیباتر کردن لبخند های شما کمک کند وجود تناسب میان دندان ها است. باید شما توسط یک دندانپزشک متخصص معاینه شوید تا دقیقا مشخص شود به چه میزان دندان هایتان دارای تناسب است و تا چه اندازه نیاز به تغییرات برای این منظور می باشد.

زیبایی لبخند شما می تواند حتی به بافت و مشخصات دندان هایتان بستگی داشته باشد. مثلا برای اینکه دندان هایتان بافت بهتری پیدا کنند می تواند از روکش هایی استفاده کرد تا فرم دندانی تان مردانه تر و یا زنانه تر شوند.

اما قبل از اینکه اصلا برای زیبایی لبخند شما کاری صورت پذیرد باید اولین قدم معاینه دقیق دندان هایتان توسط دندانپزشک باشد. ابتدا باید از سلامت دهان و دندان هایتان مطمئن شد و سپس اقدام به کارهای درمانی در مورد زیبایی لبخند نمود.

اما شاید مهمترین بخش میزان هزینه ای باشد که برای این کار باید در نظر گفت. نمی توان رقم دقیق را مشخص کرد. همانطور که در این مقاله و دیگر مقالات قبلی نیز اشاره کردیم.

داشتن لبخند زیبا می تواند به فاکتورهای متعددی برگردد و بستگی به فرم صورت و گونه ها و میزان منظم بودن دندان هایتان ممکن است هزینه این کار کم و یا زیاد شود. به هر حال برای بدست آوردن قیمت دقیق حتما نیاز است تا از یک پزشک متخصص استعلام گرفته شود.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن37
 

مواردی که در اصلاح طرح لبخند قابل اصلاح شدن است موارد زیر می باشد: از موارد دیگر به غیر از رنگ دندان ها که در مطالب قبل اشاره کردیم می توانیم به موارد دیگر اشار کرد که مورد دوم به بعد را ذکر می کنیم:

دوم: تنظیم موقعیت و فاصله ی دندان ها با هم و توازن آنها و هماهنگی آنها با هم، دندان هایی که به صورت کج روی هم قرار گرفته اند و یا دارای فاصله ی زیاد بین آنها می باشد را می توان با با ارتودنسی دندان ها برطرف کرد.

این ارتودنسی می تواند خلأ و فاصله بین دندان ها را پر کرده و کجی و ناراستی آنها را اصلاح و برطرف نموده و در شکلی متوازن و بهتر کنار هم قرار گیرند. این خدمات ارتودنسی می تواند به صورت آشکار و یا پنهان صورت پذیرد که در آخر می توان با روکش کردن آنها را میزان کرد و شرایط آنها را بهتر کرد.

دندان ها ی از دست رفته و نابود شده: وجود حتی یک دندان نابود شده و از بین رفته می تواند در نازیبایی لبخند شما تأثیر زیادی داشته باشد و حتی منفی باشد.

که با جایگزین کردن دندان های مصنوعی به جای دندان های از بین رفته و پر کردن جای خالی بین دندان هایتان با دندان هایی که متخصص برای شما ایجاد می کند و آن ناحیه را پر می کند و فضای خالی را برای بدون عریضه نمی گذارد این خود در زیباسازی و جوان سازی صورت شما تأثیر فوق العاده ای می گذارد.

در خیلی از موارد با افتادن و شکستن دندان مورد نظر این فضا ایجاد شده که با داشتن آنها می توان دوباره آن را به منطقه ی مورد نظر چسباند و خلأ را پر کرد. در این مورد می توان از گاز گرفتن و پوسیدگی دندان ها جلوگیری کرد.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن38
 

سوم: هماهنگی و توازن بین دندان های شما، برای این مورد می توان دندان های شکسته و نامنظم و کج و غیر طبیعی از لحاظ ظاهری را مثال زد که با برطرف اینها می توان به شکل دلخواه خود در ظاهر دندان هایتان ایجاد نمود. و مشکل دندان های غیر زوج و ناهماهنگ و ناردیف و نامتقارن را حل کرد.

چهارم: پروتز لب ها و چگونگی لبخند و گونه ها، با مشورت با دندانپزشک و متخصص مورد نظر می توانید به اصلاح لبخند خود پرداخته و یک دندانپزشک با پیشنهاد یک سری جراحی ها برای جوان تر کردن صورت شما و پایین آوردن سن افراد و جذاب تر نشان دادن آنها.

با سفید کردن دندان ها و تنظیم و هماهنگی کامپوزیت و استفاده از عاج دندان و روکش کردن آنها؛ که به غیر از اینها می توان به اصلاح لبخند خود دست پیدا کرد و زیبایی لبخندی خود را بیافرینید.

مورد دیگر: در این مورد به زیبایی شناسی طرح لبخند و لبخند ی شما خواهیم پرداخت:

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن39
 
 

علاوه بر مواردی که در متون قبلی ذکر کرده ایم می توانیم به مورد ها ی دیگر در زیبایی اشاره کنیم که از جمله ی آنها می توان به طول دندان، خط لبخند، تناسب دندان ها، بافت دندان ها و پلاکت ها و توصیف شخصیت شما اشاره کرد.

طول دندان ها: طول و اندازه ی دندان می تواند در ایجاد یک لبخند زیبا تأثیر بگذارد و در جوان بودن صورت شما تأثیر بالقوه ای می گذارد. هر چه دندان های شما کوتاه تر باشد از جذابیت شما می کاهد.

درجه ی کوتاه شدگی با افزایش عمر رابطه ی مستقیم دارد و هر چه دندان های جلویی بلندتر باشد به شما در طرح لبخند کمک بسیاری می کند و با روش بادینگ کامپوزیت و روکش پرسلین می توان به طول دندان های شما اضافه نمود و جذابیت آفرید زیبایی لبخند به شما هدیه کرد.

در این مورد دندانپزشک می تواند به اصلاح لبخند گوشتی و یا لثه ای شما کمک کند که متخصص با اصلاح خط لثه و بلند کردن اندازه ی دندان با استفاده از لیزر این مشکل را برطرف کرده و شما را به ظاهر مورد نظر می رساند.

با عاج دندان ها و روکش نیز می توان به هدف خود نزدیک تر شد. که باز هم این مورد در زیبایی لبخند با توجه به صورت فرد و فرم آن بستگی دارد و اینکه چه مدل دندانی به صورت وی می آید.

این که در مورد برای افرادی که صورت گرد دارند دندان های متوازن و به ردیف و بلند باعث می شود صورت وی لاغر تر نشان داده شود.

بنابراین دندانپزشک و متخصص باید قبل از انجام هر گونه عملی با مریض خود مشورت نموده و بعد از آن ظاهری که برای وی به وجود می آید را در نظر بگیرد و به وی گوشزد نماید.

خط لبخند در زیبایی لبخند: این خط یک خط فرضی می باشد که در لبخند شما زیبایی ایجاد می کند و این خط فرضی می تواند لبه ی بالایی دندان شما از یک طرف به لبه و کناره ی دیگر دنبال کرد. ایده آل این خط باید لب بالایی مشابه منحنی لب پایینی باشد که می تواند در اندازه ی دندان های شما تأثیر داشته باشد.

تناسب دندان: در تناسب باید کل دندان ها با هم تناسب داشته باشند، نه فقط دندان های جلویی بیشتر باشند و این تصور غلطی است که دندان های جلو باید بزرگتر باشد بلکه باید بقیه ی دندان ها دارای یک نسبت مناسب داشته باشند و این که دندان ها با ید دارای تناسب طولی و جایگاهی داشته باشند.

این مورد بستگی به میزان اندازه ی دیگر دندان ها دارد و دندانپزشک و پزشک متخصص می داند چه گونه با تناسب ساده ی ریاضی بین دندان ها توازن برقرار کند. از این باور غلط هم باید دوری جست که نسبت دندان های عرض به طول باید 4 به 5 باشد.

 
زیبایی خنده و نکات مهم برای رسیدن به آن40
 

این حدس زده می شود که افرادی که لب هایشان را روی هم فشار می دهند در واقع چیزی را پنهان می کنند که آن دندان هایی می باشد که آنها را باید پنهان نمود.

برای داشتن لبخند زیبادر هر فرد مراقبت های صحیح و آگاهانه لازم است که در این مطلب به رابطه تغذیه و دندان های سالم می پردازیم:

ماده غذایی که برای باکتری های دندان مورد علاقه قرار گرفته قند می باشد که برای دندان های سالم دشمنی آشکار است. همچنین شکر سفیدی که در خانه از آن استفاده می شود و ساکاروز نام دارد برای دندان ها ضرر دارد.

انواع دیگری از موارد قندی وجود دارند که باکتری ها به آنها نیز علاقه زیادی نشان می دهند از جمله این مواد می توان به: فروکتوز، قند مالت دار، قند انگور اشاره نمود.

نمی توان این مواد غذایی را حذف نمود با این وجود که تنها مواد قندی نیستند که باکتری ها به آنها علاقمند هستند. بلکه غذاهای مختلف برای رشد باکتری ها دهان را محیطی مناسب فراهم می سازد.

بعد از اتمام غذا PH موجود در دهان به 7/5 کاهش یافته که کار PH در دهان جلوگیری از رشد باکتری می باشد.از مواد غذایی قندی بهتر است جهت داشتن دندان هایی سالم کمتر استفاده نمود.

و نکته دیگری که اهمیت دارد این است که گاز زدن به شیرینی نیز در خرابی دندان ها نقش دارد پس بهتر است برای خوردن شیرینی آن را به قطعات کوچکی برش داد و بعد صرف کرد. برای حفظ سلامتی دندان ها میوه و سبزیجات گوناگون از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

در ضمن روی سلامتی جسمی و تناسب اندام شما نیز تأثیر گذار است. آب نبات هایی که بعد از خوردن به دندان ها می چسبند ضرر های زیادی را به دندان ها وارد می کنند که برگشت ناپذیر می باشد. و موضوع دیگری که از اهمیت دارد این است که طبیعت و جنس دندان ها نیز در سلامت دندان ها نقش مهمی به دنبال دارد.

یکی از راه های موثر جهت از بین بردن فشار های روحی ورزش می باشد که ورزش های فکری از جمله: یوگا و ورزش های استقامتی از جمله:پ یاده روی و دوچرخه سواری به کاهش فشار های روحی کمک می کند به شرطی که به طور منظم انجام شوند.

 
زیبایی خنده - ویدیوهای بیشتر
زیبایی خنده - گالری تصاویر

نظرات کاربران

captcha Refresh
زانیار ریواز
۱۳۹۹/۱۲/۱۶۰۰
پاسخسلام.برای تعیین وقت ویزیت با چه شماره ای تماس بگیرم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۱۷۰۰

سلام روز بخیر

شماره تماس و آدرس مطب پایین تمامی صفحات سایت موجود میباشد.

شماره تماس:88082941

 

علی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷۰۰
پاسخسلام من میخوام لمینت انجام بدم باید به چه صورت وقت بگیرم
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب آقای علی گرامی  لطفا با ما تماس بگیرید:

شماره تماس :  88082941
همچنین اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره لمینت دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/Laminated-teeth
افسون
۱۳۹۹/۰۱/۱۶۰۰
پاسخ

برای لمینت دندان کی می تونم وقت بگیرم

دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم افسون گرامی
متاسفانه فعلا شرایط مساعد نیست و ما هم فعلا کارهای خیلی ضروری بیمارانمون رو در شرایط کاملا استریل و با احتیاط انجام میدیم
امیدواریم وضعیت به زودی بهبود پیدا کنه و ما بتونیم به راحتی به بیماران عزیزمون خدمات ارائه کنیم لطفا با مطب تماس بگیرید که در اولین فرصت مناسب برای شما وقت رزرو کنند


شماره تماس :  88082941
حشمتی
۱۳۹۸/۱۱/۰۴۰۰
پاسخ

بنظر من اگه فقط هدفت سفید شدن دندونه بیلیچینگ انجام بده عوارضش کمتره و حداقل مینای دندونتو از بین نمیبره هزینشم خیلی مناسبه

مرتضی صلواتی
۱۳۹۸/۰۹/۲۴۰۰
پاسخ

کی تجربه کاشت ایمپلنت داره؟ لطفا من رو راهنمایی کنید
من دو ساله که دندونم افتاده حالا می خوام جایگزین کنم
لطفا کمک کنید که چه برندی خوب هست و کجا انجام بدم

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام جناب صلواتی عزیز
دو سال زمان زیادی هست ، اگر قصد ایمپلنت دندان دارید ، باید زودتر تصمیم بگیرید
مقالات زیر حتما در تصمیم گیری به شما کمک خواهند کرد
https://drsojodi.com/Dental-implants-cost     و      https://drsojodi.com/best-dental-implant-brand

میکائیل
۱۳۹۸/۰۴/۲۳۰۰
پاسخ

من از شهرستان بروجن مخوام بیام
کی وقت دارید به من بدید
کل دندون هام پوسیدن و بلا استفاده  هستد
باید همه رو بکشم از نو بکارم ز همون لمینتا چی بهش میگن

دکتر سجودی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴۰۰

سلام جناب آقای میکائیلی گرامی
بسیار خرسندیم از آشنائی با شما، برای آشنائی کامل با پروسه کاشت دندان پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید https://drsojodi.com/Dental-implants-cost 
برای تعیین زمان مشاوره لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید
  41 29 08 88 021   |   12 91 08 88 021

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2
تلفن : 88082941 - 86128996
ایمیل : info@drsojodi.com
مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi