این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

ایمپلنت دندان چیست؟ + قیمت سال 98 [ عکس + ویدئو ]

ایمپلنت دندان چیست؟ + قیمت سال 98 [ عکس + ویدئو ]

ایمپلنت دندان یک استوانه تیتانیومی است که جایگزین دندان می شود. جراحی ایمپلنت دندان به روش های زیادی انجام می شود ایمپلنت دندان با لیزر آسیب کمتری به بافت نرم و سخت می رساند و بدون درد و خونریزی می باشد.

1398/07/25
118,532
26

ایمپلنت دندان چیست؟

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت دندان یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می باشند. فیکسچر ها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می گردند و توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود. ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. این قطعات از جنس تیتانیوم هستند که دارای تطابق بیولوژیک با بدن می باشند و هیچگونه واکنش آلرژیک با بدن ندارند.
 
جراحی ایمپلنت دندان - کاشتدندان
 
تیتانیوم باعث ایجاد یک لایه محافظ در برابر خوردگی و تحلیل بر روی سطح خود می شود. خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن و مقاومت در برابر اکسیژن و ترکیبات اسید و نمک شرایط لازم را برای استفاده از آن در ساختار استخوان فراهم می کند. به دلیل خصوصیات ذکرشده، هنگامی که فیکسچر در فک بیمار قرار بگیرد، یک جسم خارجی به شمار نمی رود و با قرارگرفتن در فک بیمار با آن سازگار می شود. قطعه فیکسچر باعث رشد استخوان های کنار دندان هم می شود و از تحلیل استخوان فک جلوگیری به عمل می آورد.
 
در مورد ایمپلنت دندان لازم است که دو قسمت اصلی آن توضیح داده شود قسمتی که از داخل استخوان فک قرار می گیرد که اصطلاحاً Fixture نامیده می شود و قسمتی تاجی که بالای لثه قرار می گیرد Abutment خوانده می شود روی Abutment پروتز یا روکش ایمپلنت قرار می گیرد.
 
 

فیلم ایمپلنت دندان - ایمپلنت دندان چطور انجام می شود

 

 

قیمت ایمپلنت در سال 98

قیمت ایمپلنت دندان در مرکز ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی از حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان به بالا می باشد، قابل ذکر است که این هزینه ها از اسفند ماه 1397 تا نیمه اول سال 98 ثابت می باشد و تغییری نخواهد کرد.
 

 درمان ایمپلنت دندان با لیزر

جراحی ایمپلنت با لیزر گزینه بهتر و با آسیب کمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشکی ایمپلنت ایفا می کند. استفاده از لیزر در جراحی ایمپلنت سبب می شود، محل جراحی با حداقل آسیب به بافت نرم و سخت، آماده شود. در واقع ما جراحی آتروماتیک و بدون آسیب در جراحی ایمپلنت با لیزر خواهیم داشت.
 
در جراحی ایمپلنت با لیزر، ما قادر خواهیم بود فقط بافت هایی را که نیاز داریم، برداریم و به بافت های سالم اطراف، آسیبی وارد نمی کنیم. برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد بود. دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و خونریزی مانند روش جراحی با تیغ، نخواهیم داشت.
 
همه چیز در مورد ایمپلنت دندان - کاشتدندان
 
مزیت بزرگ دیگر جراحی ایمپلنت با لیزر این است که پروسه بهبود زخم را سرعت می بخشد. ما فقط بافت هدف را از بقیه بافت ها جدا می کنیم و به بافت های مجاور، آسیب غیر ضروری نمی زنیم. این مزیت، فرایند التیام زخم را بهبود می بخشد. جراحی لیزر به طور بسیار موثری، واکنش التهابی بافت را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می نماید.
 
همچنین ترشح آنزیم های بازدارنده فرایند التهابی را تقویت می کند. لیزر خواص ضد میکروبی هم دارد که مشکلات عفونت را بر طرف می نماید. در آخر لیزر سبب تحریک التیام بافت سخت و نرم می گردد. نتیجه نهایی این نوع جراحی، بهبود و التیام بهتر زخم نسبت به روش های قدیمی جراحی است. روش های قدیمی جراحی ایمپلنت این مزیت ها را ندارند.
 

آیا از لیزر می توان برای برداشتن آلوده اطراف ایمپلنت که دچار التهاب شده، استفاده کرد؟

پاسخ بلی است. این یکی از مهمترین مزیت ها و نقش های کاربرد لیزر در جراحی ایمپلنت لیزر است. انرژی لیزر خواص ضد میکروبی دارد که باکتری های آسیب رسان را از بین می برد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ایمپلنت و تمیز کردن ناحیه مورد نظر، می توانیم التیام و بهبود بافت های سخت و نرم را با لیزر تحریک کنیم.
 

رفع عفونت و آلودگی محل ایمپلنت با لیزر

اولین مرحله در جراحی ایمپلنت آماده سازی مکان جراحی است. برای جلوگیری از آلودگی محل جراحی، متخصص ایمپلنت می تواند انواعی از دهان شویه های ضد میکروبی را استفاده کند. با این حال حذف آلودگی به کمک دهان شویه نسبی است، چرا که اولا طیف باکتری های دهان بسیار متنوع است و دهان شویه بر همه ی آنها تاثیر ندارد. ثانیة حذف ناحیه ای که با بزاق در طول جراحی آلوده شود عملا ممکن نمی باشد.
 

رفع عفونت  و قرار دهی ایمپلنت

لیزر یک راه حل مناسب برای حل این مشکل است. تمام لیزرها از بین برنده و کشنده باکتری هستند. می توان در عرض چند ثانیه ناحیه ی جراحی را اکسپوز کرد (کنار زد) این اثر عمیق است و ناحیه ایمپلنت استریل می شود. لیزرهای دیود Diode اگر در تماس فیزیکی با سطح قرار گیرند، می توانند منجر به حذف آلودگی شوند. البته این کار آرام و ظریف است و در صورت بزرگ بودن ناحیه قرار دهی ایمپلنت در استخوان، نیازمند صرف زمان زیادی است که باید با دقت و حوصله این کار انجام شود.
 

ویدیو توضیحات کامل دکتر سجودی در مورد ایمپلنت لیزری

 

 

مراحل ایمپلنت دندان

مرحله اول جایگذاری ایمپلنت دندان: بی حسی

اولین قدم برای جایگذاری ایمپلنت در دهان، بی حس کردن بافت هاست. کاشت ایمپلنت طی عمل جراحی انجام می شود بنابراین در آن برش بافت وجود دارد. ممکن است از بی حسی موضعی و احتمال آرام بخش و یا بیهوشی عمومی استفاده شود. در هر صورت در حین کاشت، کاملا راحت هستید و احساس درد نمی کنید.
 

مرحله دوم جایگذاری ایمپلنت دندان: برش لثه

قدم دوم، دسترسی به استخوان فک است چرا که باید پایه پیچی شکل ایمپلنت داخل استخوان فرو برود. برای این منظور ابتدا با اسکالپل (چاقوی جراحی) برشی در لثه ایجاد می شود و دو زبانه بافتی در محل کاشت ایمپلنت ایجاد می شود. سپس با ابزار دستی (اِلِوِیتور یا الِواتور) هر زبانه بالا زده می شود تا استخوان زیر آن دیده شود.
سپس دندانپزشک شکل استخوان را بررسی می کند. در حالت ایده آل این بخش از استخوان فک باید صاف و مسطح باشد. اگر دندانپزشک وضعیت متفاوتی را ببیند با دریل دندانپزشکی استخوان را تغییر شکل می دهد تا شرایط خوبی برای جایگذاری ایمپلنت در آن فراهم شود.
اما راه کم تهاجمی تر دیگری هم برای دسترسی به استخوان فک وجود دارد. در این روش دندانپزشک با برش دایره ای شکل کوچکی (به جای زبانه بافتی) ایجاد می کند. برای این کار از پانچ دایره ای استفاده می شود که بخش مدور کوچکی از بافت لثه را می برد. این مقدار کمی بزرگتر از قطر ایمپلنت است. سپس دریل کاری و جایگذاری ایمپلنت انجام می شود. مزیت این برش دایره ای این است که مقدار بافت هایی که صدمه می بینند کمتر و التیام سریعتر است. اما تنها در صورتی می توان از این برش کم تهاجمی استفاده کرد که دو شرط زیر وجود داشته باشد:
1- هیچ تردیدی در مورد مناسب بودن بافت لثه و استخوان در محل کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.
2- هیچ نگرانی راجع به مناسب بودن موقعیت کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.
 

مرحله سوم جایگذاری ایمپلنت دندان: علامت گذاری

تعیین موقعیت ایمپلنت قدم بسیار مهمی در موفقیت درمان است. پس از ارزیابی استخوان دندانپزشک با مته های متفاوت کار سوراخ کردن استخوان را انجام می دهد. این مته ها قطرهای مختلفی دارند و کار با مته نازک تر شروع می شود و به تدریج قطر مته بزرگتر می شود تا سوراخ ایجاد شده به تدریج پهن شود. ابتدا با مته میله ای شکل مدور کوچک، محل سوراخ علامت گذاری می شود. این سوراخ علامت گذاری تا بیرونی ترین لایه استخوان می رسد و عمق زیادی ندارد. این کار برای تعیین موقعیت سوراخ پایلوت در مرکز محل کاشت ایمپلنت دندان، انجام می شود.
 
 ایمپلنت دندان - طرح لبخند زیبا

 

مرحله چهارم جایگذاری ایمپلنت دندان: سوراخ کردن استخوان

دریل پایلوت در محل علامت گذاری شده، ایجاد می شود. این سوراخ قطر کمی دارد. هنگام ایجاد این سوراخ ممکن است دندانپزشک از راهنمای پلاستیکی استفاده کند. راهنمای پلاستیکی وسیله ای است که با استفاده از قالب پلاستر دهان بیمار، قبلا تهیه شده است و به تعیین محل دقیق ایمپلنت و مرکز قرار داشتن سوراخ پایلوت و هدایت به موقعیت درست کمک می کند. سوراخی که در این مرحله ایجاد می شود طولی برابر با یک سوم تا نصف طول مورد نیاز برای کاشت ایمپلنت را دارد.
 

مرحله پنجم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی جهت و راستای سوراخ اولیه

در این مرحله جهت گیری سوراخ اولیه، ارزیابی می شود. برای این منظور پین یا میله مدرج مخصوصی داخل سوراخ قرار می گیرد. این کار به دندانپزشک این فرصت را می دهد که جهت و راستای سوراخ را دوباره ارزیابی کند. اگر به نظر می رسد راستای سوراخ از راستای مورد نظر انحراف داشته است، از آنجایی که سوراخ کوچکتر از قطر ایمپلنت است و باید پهنتر شود، می توان زاویه آن را اصلاح کرد.
 

مرحله ششم جایگذاری ایمپلنت دندان: تکمیل طول سوراخ استخوان  

در این مرحله از کار، تکمیل سوراخ انجام می شود و تنظیمات لازم صورت می گیرد. اکنون ابعاد سوراخ به اندازه طول ایمپلنت رسیده است. میله اندازه گیری دوباره در سوراخ قرار می گیرد تا عمق سوراخ مشخص شود.
نکته بسیار مهم در مرحله دریل کاری استخوان این است که استخوان نباید بیش از حد حرارت ببیند. بالا رفتن دمای استخوان می تواند منجر به مرگ سلول های استخوانی شود که این به نوبه خود باعث می شود استخوان به ایمپلنت جوش نخورد و فرایند یکپارچگی استخوان که بخش اصلی از درمان ایمپلنت است با شکست مواجه شود. برای جلوگیری از بالا رفتن دمای استخوان دندانپزشک از مته تیز استفاده می کند و مراقب است فشار یا سرعت بالاتر از حد مجاز استفاده نکند.
در حین فرایند دریل کاری استخوان برای ایجاد سوراخ ایمپلنت، دائما محلول آب نمک یا آب خالص به محل درمان اسپری می شود تا حرارت کاهش یافته و احتمال صدمه دیدن بافت ها کمتر شود.
 

مرحله هفتم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی سوراخ پیش از جایگذاری ایمپلنت

حالا بخش مهمی از عمل جراحی پشت سر گذاشته شده است. اکنون دندانپزشک دوباره میله مدرج را داخل سوراخ می گذارد و آن را ارزیابی می کند. این آخرین فرصت برای بررسی راستا و زاویه ایمپلنت و عمق سوراخ است.
در بعضی از موارد موقعیت ایمپلنت ممکن است به ساختارهای آناتومی مانند عصب ها، رگ های خونی یا دندان های مجاور نزدیک باشد. در این شرایط ممکن است از عکس پرتوی ایکس در مرحله ارزیابی سوراخ استفاده شود.
 
تکنیک های کاشت دندان
 

مرحله هشتم جایگذاری ایمپلنت دندان: پهن کردن سوراخ استخوان

دندانپزشک با مته هایی که هر یک قطر بیشتری از قبلی دارند، سوراخ را پهن تر می کند تا در نهایت قطر آن به اندازه ایمپلنت برسد.
اندازه قطر و طول ایمپلنت بر اساس میزان استخوان موجود در محل کاشت، انتخاب می شود. به طور کلی ایمپلنت بزرگتر بهتر و مقاوم تر است به همین علت تلاش می شود تا حد ممکن ایمپلنت بزرگتری انتخاب شود. هر چه طول و قطر ایمپلنت بیشتر باشد توزیع بار در آن و انتقال آن به استخوان پیرامون مطلوب تر خواهد بود. بیشتر ایمپلنت ها 4 میلی متر قطر دارند. بعضی از دندانپزشک ها از ایمپلنت با قطر 3.25 استفاده می کنند که کمترین قطر مطمئن برای ایمپلنت استاندارد است. ایمپلنت های بزرگتر از 4 میلی متر نیز وجود دارد اما به صورت گسترده استفاده نمی شود چون معمولا پهنای استخوان برای این ایمپلنت ها کفایت نمی کند.
 

مرحله نهم جایگذاری ایمپلنت دندان: ارزیابی وضعیت سوراخ محل کاشت ایمپلنت

اکنون سوراخ کاری تمام شده است و دندانپزشک دوباره با میله وضعیت سوراخ ایمپلنت را ارزیابی می کند تا مطمئن شود عمق و راستای آن درست است. 
 

مرحله دهم جایگذاری ایمپلنت دندان: رزوه دار کردن سوراخ استخوان

دندانپزشک با استفاده از وسیله ای که رزوه ایجاد می کند (قلاویز)، رزوه هایی در سوراخ داخل استخوان ایجاد می کند که متناسب با رزوه های ایمپلنت است. حالا سوراخ آماده دریافت ایمپلنت است.
بعضی از انواع ایمپلنت، خود رزوه هستند و در حالی که داخل سوراخ استخوان پیچ می شوند، لبه های آنها شیارهای مورد نیاز را در استخوان ایجاد می کند بنابراین نیازی به رزوه کردن استخوان ندارند.
 

مرحله یازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: جایگذاری ایمپلنت

در این مرحله ایمپلنت داخل سوراخ فک که کاملا آماده شده است قرار می گیرد. این کار ممکن است با استفاده از دریل دندانپزشکی انجام شود یا به صورت دستی با آچار مخصوص دستی انجام شود که برخی از آنها ترک سنج کوچکی هم دارند.
 

مرحله دوازدهم جایگذاری ایمپلنت دندان: بستن سوراخ ایمپلنت با پیچ درپوش

حالا نوبت بستن سوراخ ایمپلنت است. دندانپزشک یک کلاهک مخصوصی به نام پیچ درپوش را روی ایمپلنت پیچ می کند تا از محیط بیرون کاملا مهر و موم شود. سپس دو زبانه بافتی لثه که ابتدای جراحی ایجاد شده بود، سر جای خود برگردانده می شوند و با بخیه بسته می شوند تا جوش بخورند. بخیه ها هفته تا ده روز می مانند تا التیام لثه انجام شود. سپس بخیه کشیده می شود. کشیدن بخیه بدون درد انجام می شود.
و به این ترتیب عمل جراحی کاشت ایمپلنت به پایان می رسد. اکنون باید چند ماه صبر کنید تا استخوان به ایمپلنت جوش بخورد و بتواند فشار فک را تحمل کند. معمولا 3 تا 6 ماه طول می کشد تا بتوان روکش دندان روی ایمپلنت نصب کرد. با این حال گاهی صرفا برای زیبایی موقتا روکش دندان روی ایمپلنت قرار می گیرد اما به شکلی تنظیم می شود که کوتاه تر باشد تا فشاری به آن و ایمپلنت وارد نشود.
 
مارک ایمپلنت دندان
 

بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

بهترین مارک یا برند ایمپلنت دندان مارکی است که اجزای ایمپلنت آن از بهترین کیفیت موجود در بازار برخوردار باشد و ماندگاری آن نیز بالا باشد. در واقع برای بیش از 30 سال در داخل استخوان فک باقی بماند.
برای انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان باید به جنس اجزای آن دقت کرد و بهترین آن را انتخاب کرد تا کاشت، با بالاترین موفقیت لازم صورت پذیرد. ضمانت نامه رسمی شرکت سازنده که به صورت مکتوب به بیمار ارایه می شود (در کلینیک تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی، به صورت مکتوب و با مهر شرکت سازنده به بیمار داده می شود)، نگرانی بیمار را برطرف خواهد کرد. لازم به توضیح می باشد، ضمانت و گارانتی تمامی قطعات در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی مادام العمر بوده و در تمامی سال های بعد از کاشت، پاسخگوی بیماران گرامی می باشیم.
 
 

تفاوت ایمپلنت و دندان مصنوعی

هنگامی که شخصی دندان های خود را از دست می دهد دچار مشکلات دیگر چون جویدن غذا و زیبایی می شود. ایمپلنت دندان یا کاشت دندان مفید تر از دندان مصنوعی است برای اینکه همیشه در محلی که دندان از دست رفته است، وجود دارد. کاشت دندان بهترین راه حل برای دندان های از دست رفته است. در واقع کاشت دندان به صورت یک پیچ است که بر روی فک وصل می شود و از جنس تیتانیوم هست و این امکان را می دهد که تاج دندان مصنوعی به دندان طبیعی وصل شود.
 
 ممکن است دندان مصنوعی یا دست دندان از لحاظ مالی به صرفه تر باشد ولی مشکلات زیادی در طول زمان به وجود خواهد آورد مثل لذت نبردن از غذایی که میل می کنید یا هنگام حرف زدن دندان مصنوعی از دهان خارج می شود. برای اینکه شما به دندان مصنوعی عادت کنید یک ماه زمان لازم است. این یعنی که شما برای غذا خوردن و حرف زدن باید بیش از یک ماه تمرین داشته باشید. باید بهداشت دهان و دندان در هنگام استفاده از دندان مصنوعی یا دست دندان را بسیار زیاد رعایت کنیم اگر دچار درد یا حساسیت غیر معمول شدید، در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه نمایید. به هرحال کاشت دندان بسیار مفیدتر از دندان مصنوعی یا دست دندان های متحرک است و بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته به شمار می آید. در بعضی از موارد کاشت دندان امکان پذیر نیست (بدلیل مسائل تکنیکی و مالی) ولی برای کسانی که از کاشت دندان می توانند استفاده کنند.
 

آیا ایمپلنت دندان مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارد؟

ایمپلنت باید باید با همان توجه و مراقبتی مواظبت شوند که دندان های طبیعی مراقبت می شوند. این قطعات مثل دندان دچار پوسیدگی نمی شود اما میکروب هایی که در محیط دهان و دندان حضور دارند، می توانند به لثه اطراف آن آسیب برسانند و اگر درمان صحیح صورت نگیرد حتی باعث ایجاد مشکل برای ایمپلنت می شوند. بنابراین، توجه و مراقبت روزانه مانند مسواک کردن و کشیدن نخ دندان در کنار مراجعات مرتب سالیانه به متخصص  برای چکاپ ضرورت دارد.
 
میزان موفقیت کاشت دندان
 

میزان موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

بستگی به آناتومی بدن بیمار دارد، به جنس استخوان فک، لثه و سالم بودن بدن بیمار دارد که این موضوع تا %95 بر موفقیت کاشت دندان دارد و در صورت ناموفق بودن کاشت، می توان آن را دوباره کاشت.
 

برای انجام ایمپلنت باید عکس خاصی گرفته شود؟

برای کاشت دندان ، بهترین عکس رادیوگرافی، عکس اسکن شده از ناحیه مورد نظر یا همان عکس CBCT است
 

 آیا ایمپلنت دندان عوارضی دارد؟

ایمپلنت دندان عوارض  آنچنانی ندارد، اما در اینجا تلاش داریم تا نکاتی را راجع به آن شرح دهیم.
البته لازم به توضیح می باشد که این موارد عیب کاشت دندان نیست.
 
1- هزینه بالای ایمپلنت دندان که مربوط به هزینه قطعات آن می باشد.
2- زمان لازم برای جوش خوردن فیکسچر با استخوان فک
3- نیازبه عکس های تخصصی که هزینه بالایی دارد.
4- درد مختصر بعد از کاشت دندان که البته با مسکن کنترل می شود.
5- لزوم معاینات منظم توسط متخصص که شاید عکس های تخصصی نیاز باشد.
 

8 نکته مهم و اساسی در مورد ایمپلنت دندان از زبان دکتر سجودی قسمت اول

 

هزینه ایمپلنت

 قیمت ایمپلنت در مقایسه با سایر خدمات دندانپزشکی بیشتر بوده بدلیل اینکه مسئولیت و خدمات کاری بیشتری نسبت به درمان های دیگر دارد و همچنین مواد و قطعات بیشتری نسبت به دیگر خدمات، مصرف می شود که قیمت این قطعات بسیار گران است. از سوی دیگر بیشتر این هزینه ها برای مصرف مواد اولیه استفاده می شود که همین موضوع باعث افزایش قیمت آن می شود و بیشتر درمان های تخصصی از جمله کاشت دندان هزینه بالایی خواهند داشت. قیمت کاشت دندان بستگی به استاندارد های ایمپلنت دارد که اگر از قطعات غیر استاندارد برای پایین آوردن قیمت کاشت دندان استفاده کنیم ممکن است آسیب های زیادی به استخوان فک و لثه وارد کند و از طول عمر آن شما بکاهد.
 

مزیت داشتن ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت بهترین جایگزین است برای:

افرادی که با دندان مصنوعی نمی توانند به راحتی غذا میل کنند.
افرادی که دندان های شان در اثر حادثه افتاده است و نمی خواهند از دندان مصنوعی استفاده کنند.
افرادی که نیاز به بریج ( پروتز های دندانی ) دارند اما نمی خواهند دندان های سالم خود صدمه ببیند یا تراش بخورد.
افرادی که علاقمندند دندان های مشابه به دندان طبیعی خود داشته باشند.

 

همه چیز در مورد ایمپلنت دندان- قیمت ایمپلنت

 

مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

برای کاشت دندان اگر نیاز به بازسازی استخوان فک نباشد، برای فک پایین حدودا 2 ماه و برای فک بالا به 3 ماه زمان نیاز است. اگر بازسازی فک هم نیاز باشد بر حسب نوع پیوند استخوان، این زمان اضافه می شود و این امر هم با مشاهده عکس های تخصصی بیمار و انجام معاینات کلینیکی امکان پذیر است.
 

بعد از ایمپلنت دندان ، چقدر زمان می برد که دندان دار شویم؟

بعد از کاشت دندان کار دندانپزشک به طور کامل تمام نمی شود و اگر همه این کارها در یک مکان انجام نشود شما باید هزینه هر کدام را به صورت جداگانه پرداخت کنید که بر هزینه کاشت ایمپلنت شما اضافه می کند. اما در کلینیک دکتر سجودی همه این ها در یک مکان و یا یک تیم حرفه ای انجام می شود و هزینه کاشت دندان شما بسیار پایین می آید. این راه حل دائمی بوده و تا پایان عمر خواهد ماند یعنی هزینه دندان سرمایه گذاری برای آینده است و از بین نمی رود و این مسئله برعکس بریج ها، روکش ها و دندان مصنوعی یا دست دندان ها که عمری بین 5 تا 10 سال دارند. کاشت دندان تنها را حل مادام العمر برای دندان های از دست رفته است و این تنها راه حل برای جلوگیری از تحیل فک و استخوان شما است.

 

همه چیز در مورد ایمپلنت دندان - همه چیز در مورد کاشتن دندان

 

مراحل ایمپلنت دندان به چه صورت است؟

در مرحله اول و به هنگام جراحی، فیکسچر یا قطعه اصلی، درون استخوان فک قرار می گیرد، سپس روی فیکسچر، اباتمنت متصل می گردد و سپس روی آن روکش (پروتز ثابت) گذاشته می شود. بنابراین، بعد از انتخاب دندان مناسب، فیکسچر داخل دهان بیمار گذاشته می شود. پروتزی که روی آن گذاشته می شود متفاوت است و می تواند ثابت یا متحرک باشد. انجام تمامی مراحل ایمپلنت حدود 3-2 ماه زمان می برد و بیمار بعد از انجام جراحی باید صبر کند تا استخوان در اطراف آن کامل شکل بگیرد.

 

fresh socket یا ایمپلنت فوری چیست؟

در این روش، فیکسچر بلافاصله بعد از کشیدن دندان در داخل استخوان فک قرار داده می شود.
 

مزایای ایمپلنت فوری:

بالا بودن سرعت کاشت دندان: که این روش در حدود ده تا پانزده دقیقه انجام می شود.
کاهش یافتن خونریزی: که برای افرادی که  فشار خون بالا دارند و افرادی که از داروهای ضد انعقادی خون استفاده می کنند، بسیار سودمند است.
کمترین درد: به دلیل اینکه میزان تروما تا %95 کاهش پیدا می کند باعث می شود که درد به کمترین میزان برسد.
کاهش عوارض جانبی: عوارض جراحی نظیر تورم و یا درد بعد از عمل بسیار کم یا ناچیز خواهد بود.
افزایش یافتن موافقیت درمان تا 95 %:  که به دلیل کاهش عفونتی است که به دنبال استفاده از عمل PUNCH یا FLAP استفاده می شود.
پایین آمدن سطح تحلیل استخوان: به دلیل اینکه باز و بسته کردن لثه، در این روش انجام نمی گیرد.

 

همه چیز در مورد ایمپلنت دندان - دندان کاشتنی

 

آیا در همان لحظه ای که دندان کشیده می شود ایمپلنت کاشته می شود؟

برای جوش خوردن فیکسچر با استخوان، نیاز به خونرسانی در اطراف فیکسچر می باشد تا سلول های استخوان ساز بتوانند استخوان را تحریک کنند و استخوان در اطراف آن ساخته شود. به علت اینکه در زمان کشیدن دندان، خونریزی وجود دارد، بهترین زمان کاشت ، همان زمان کشیدن دندان می باشد.
 

چه سنی برای ایمپلنت دندان مناسب است؟

از سن 18 سالگی به بعد رشد فک کامل شده است می توان کاشت دندان را انجام داد.
 

چه افرادی واجد شرایط جهت درمان ایمپلنت هستند؟

به دلیل پیشرفت تکنولوژی، افرادی زیادی واجد شرایط این درمان هستند. در واقع اگر فردی بخواهد پروتز ثابت نداشته باشد و از آناتومی بدن تقریبا سالمی داشته باشد می تواند واجد شرایط کاشت دندان باشد.

 

کاشت دندان

 

هزینه های جانبی ایمپلنت دندان به چه مواردی بستگی دارد؟

تعیین هزینه ایمپلنت در جلسه مشاوره متخصص با بیمار انجام می شود و قیمت های مختلف به بیمار اعلام می گردد و بیمار می تواند از حق انتخاب برخوردار باشد و متناسب با بودجه خود انتخاب مناسبی داشته باشد. قیمت ایمپلنت بستگی به عوامل مختلفی دارد که به این موارد در زیر خواهیم پرداخت.
 
الف-کشور سازنده: برخی کشورها قدمتی طولانی در زمینه ساخت قطعات دارند و از سال های دور در این زمینه فعالیت دارند و این امر عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت دندان می باشد.
ب-تکنولوژی منحصر به فرد: در بین کشورهای سازنده ایمپلنت، برخی کشورها دارای تکنولوژی و سبک های مخصوصی در زمینه تولید قطعات هستند و به هیچ قیمتی حاضر به فروش این تکنولوژی نیستند. در واقع این مسئله در حال حاضر به عاملی رقابتی در سطح جهان تبدیل شده است و این امر در قیمت آن موثر می باشد.
ج-کیفیت قطعات: هرچه کیفیت قطعات ساخته شده بهتر باشد، قیمت آن بالاتر است. در واقع هزینه تولید برای شرکت سازنده بالاتر است چرا که از بهترین مواد مصرفی در ساخت قطعات آناستفاده می کند و این امر ماندگاری قطعات را برای بیمار بالاتر می برد.
د- ضمانت قطعات ساخته شده: این مورد مهمترین عامل در تعیین قیمت کاشت دندان می باشد. ضمانت ایمپلنت نشان می دهد که شرکت سازنده ایمپلنت به برند و مارک خود 100 درصد مطمئن است. در این بین برخی شرکت های سازنده ایمپلنت ضمانت نامه کتبی به مرکز تخصصی ایمپلنت و متخصص ارائه می کند. این مسئله در تعیین کاشت دندان عامل بسیار مهمی می باشد.
ه-بودجه تحقیقاتی: برخی شرکت های سازنده ایمپلنت، به مسئله تحقیقات در این زمینه اهمیت بسیار می دهند. در واقع بخش اصلی بودجه شرکت به این مورد اختصاص می یابد و به همین دلیل هر روز شاهد بهبود کیفی در زمینه تولید قطعات هستیم. این مورد نیز در تعیین هزینه کاشت دندان نقشی تاثیرگذار دارد.
 
 
 

ایمپلنت دندان و تغذیه

تمامی بیمارانی که ایمپلنت می گذارند یا جراحی دارند، باید پس از آن، ازایمپلنت و محیط دهان خود به خوبی مراقبت کنند ‌تا قطعه آن به خوبی با استخوان فک جوش خورده و یکی شود. برای بیماران بعد از جراحی،این سوال پیش می‌‌آید که پس از کاشت دندان از چه رژیم‌ غذایی باید استفاده کنند ؟ و تا چه زمانی باید بهداشت محیط دهان و ناحیه اطراف آن را، انجام دهند؟
پس از آن‌که ایمپلنت در استخوان فک بیمار گذاشته شد ، سلول‌ های استخوان ساز یا استئوبلاست ها ، شروع به ساخت استخوان در اطراف آن می کنند و به مرور زمان ایمپلنت به استخوان طبیعی فک، جوش می خورد. به همین علت وارد آمدن فشار به ناحیه مورد نظر در مرحله اولیه ، می‌تواند به رشد استخوان های جدید آسیب وارد کرده، پایه‌های آن را سست می کند و باعث شکست در درمان می گردد. بهتر است بعد از کاشت دندان از رژیم غذایی نرم استفاده کنیم. از جویدن و وارد کردن فشار در اطراف ایمپلنت خودداری کنیم.
 

مواد غذایی مفید دوره بعد از ایمپلنت دندان چیست؟

به طور کلی مواد غذایی مفید زیر را پس از جراحی ایمپلنت می توانید مصرف کنید:
سوپ: غذای بسیار مناسبی برای چند روز اول پس از جراحی می باشد.
میوه ها: پوره ی شیر و موز، گلابی، هلو یا میوه های میکس شده دارای مقدار زیادی ویتامین هستند که در دوران پس از جراحی بهتر است استفاده شود.
سبزیجات: جزو بهترین تغذیه بعد از ایمپلنت است.
لبنیات: لبنیات همچون ماست و شیر سبب افزایش کلسیم بدن می شوند و به استخوان سازی و جوش خوردن  کمک فراوانی می کنند..
نوشیدنی ها: نوشیدن چای ولرم و نه داغ، زخم های ناشی از ایمپلنت را التیام می بخشد. مصرف عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی به کاهش ریسک عفونت احتمالی دهان کمک محسوسی می نماید.

 

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

1. پس از جراحی ایمپلنت و قراردادن پایه های ایمپلنت در لثه با سمت دیگر غذا بجوید و به ناحیه جراحی شده فشار نیاورید، همچنین سعی کنید تا حداقل 7 روز پس از جراحی از غذاهای نرم استفاده کنید، حتی اگر با سمت دیگر در حال خوردن غذا هستید، بسیار قابل اهمیت است که 2 تا 3 هفته اول به پایه های کار گذاشته شده فشاری وارد نیاید، یعنی از خوردن غذاهای بسیار سفت همچون ته دیگ خودداری فرمایید تا روند بهبود با سرعت بیشتری حاصل شود.
2. شستشوی دهان با سرم شستشو و یا دهانشویه عامل بسیار مهمی در التیام زخم لثه و همچنین جلوگیری از عفونت می باشد، بنابراین بعد از گذشت چند ساعت از جراحی، دهان خود را به صورت منظم شستشو دهید و این  کار را روزانه چند مرتبه ( 4 الی 5 بار) تکرار کنید، اما دهانشویه را مطابق دستور دندانپزشک مصرف کنید که معمولا روزی 2 مرتبه می باشد.
3. در روز اول از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های گرم بپرهیزید، خوردن همه چیز بلامانع است در صورتی که فقط سرد و نرم باشد.
4. احتمال ترشح خون آبه از محل جراحی به مدت 24 تا 48 ساعت پس از جراحی طبیعی است و جای نگرانی نیست، همچنین در جراحی سینوس لیفت باز، احتمال آمدن خون آبه از بینی نیز وجود دارد.
5. از بیرون ریختن آب دهان با فشار خودداری کنید و اگر آب دهان و حتی خون آبه در دهانتان جمع شد، از یک دستمال جلوی دهانتان استفاده کنید و به آرامی محتویات دهان را در آن بریزید و از بیرون ریختن آن با فشار بپرهیزید، زیرا تحریک کردن زخم سبب خونریزی می گردد.
6. دارو های تجویزشده توسط دندانپزشک را طبق دستور مصرف کنید و در رابطه با آنتی بیوتیک های تجویز شده لطفا تمام آن را مصرف کنید و از قطع کردن آن ها به صورت خود سرانه بپرهیزید، مدت زمان مصرف داروها چیزی حدود 7 الی 10 روز است.
7. ممکن است در محل جراحی پس از گذشت 1 تا 3 روز تورم ایجاد شود که البته این مسئله کاملا طبیعی است، می توانید پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید، توجه داشته باشید در صورتی که برای شما پیوند استخوانی انجام شده باشد احتمال ایجاد تورم بسیار بیشتر خواهد بود که پس از چند روز بر طرف می شود.
8. لثه در قسمت جراحی شده ممکن است پس از چند روز تغییر رنگ پیدا کند و مایل به سفید یا طوسی شود، این مسئله نشانگر بهبود یافتن زخم است.
9. در صورتی که خون آبه که از محل جراحی ترشح می کند به خونریزی شدید تبدیل شود، می توانید تکه ای گاز استریل شده از داروخانه تهیه کرده و با دستان تمیز بر روی زخم گذاشته و به آرامی گاز بزنید. سپس پس از مدتی خونریزی قطع می گردد، در غیر اینصورت به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.
10. در مجموع نگهداری ایمپلنت دندان بسیار مهم است و سبب ماندگاری آن در طولانی مدت می شود.
 

ایمپلنت دیجیتال

بی تردید و با پیشرفت تکنولوژی و خصوصا توسعه حوزه دیجیتال در قرن بیست و یکم جایگاه ممتازی در تمام دنیا پیدا کرده است. رشته دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست، به طوریکه یکی از رشته ها و حوزه هایی که رشته دندانپزشکی در کشورهای پیشرفته تدریس می شود دندانپزشکی نوین یا دیجیتال می باشد.

دندانپزشکی دیجیتال در زمینه های گوناگون دندانپزشکی از جمله تشخیص، طرح درمان، زیبایی، ایمپلنت و بازسازی های فکی – صورتی نیز ورود پیدا کرده است و در اینجا سعی می کنیم در مورد کاربرد ایمپلنت دیجیتال صحبت کنیم. با کمک فن آوری دیجیتال و به منظور کاهش خطرات احتمالی در شیوه های  گذشته، می توان سرعت بیشتر، دقت بالاتر، کیفیت به مراتب بهتر و زیبایی در خلق درمان های بهتر برای بیماران عزیز صورت می پذیرد.
به همین منظور مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی نیز همگام با پیشرفت های تکنولوژی دیجیتال از این فن آوری در درمان های زیبایی و ایمپلنت بهره خواهد برد و به ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت در عین دقت بالا خواهد پرداخت. در ایمپلنت دیجیتال، یک تمپلیت یا راهنمای جراحی توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود.
با کمک راهنمای جراحی، تشخیص و طرح درمان و نیز عمل کاشت در زمان بسیار کوتاهی و با دقت بالایی انجام می شود. با کمک راهنمای جراحی از ابتدای جراحی ایمپلنت، می توان، اباتمنت بیمار را تحویل داد و جایگذاری نمود. جایگزینی اباتمنت باعث فرم گرفتن لثه به صورت کامل می شود و تطابق بیولوژیکی عالی لثه با اباتمنت به وجود می آید.


چه ابزار یا عکس هایی در این روش مورد نیاز است؟

در این روش بیمار، حتما باید عکس اسکن شده یا CBCT داشته باشد. در مرحله بعد یک تصویر برداری داخل دهانی از بیمار تهیه می کنیم. همچنین CD تهیه شده از بیمار می تواند خیلی کمک کننده باشد. ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی دکتر سجودی با تکنیک های جدید و بازسازی های پیشرفته استخوان انجام می شود و اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم است می توانید به کلینیک ایمپلنت دکتر سجودی مراجعه فرمایید.
 

ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان یک درمان خوب برای افراد بی دندان یا با دندان از بین رفته می باشد. جراحی دندان این روز ها بسیار متداول شده است. ایمپلنت‌ های دندانی در واقع مسئولیت نگه داشتن تاج دندان به ازای ریشه دندان طبیعی را بر عهده دارند. حدود چندین ماه فرصت نیاز داریم تا فیکسچر داخل فک با استخوان وی به شکل کامل جوش بخورد تا برای مرحله نهایی آماده شود تا تاج یا روکش را روی آن بگذارند. در ایمپلنت فوری دیگر نیازی به هزینه اضافی برای دندان مصنوعی یا روکش موقت نیست و این مزیت بسیار خوبی است.
 

مزایای پروتز موقتی در ایمپلنت فوری کدام است؟

1- بافت های اطراف ارزیابی و در صورت نیاز اصلاح می شوند 
2- انتظار بیمار در طول فاز موقتی و قبل از تحویل پروتز نهایی ارزیابی می شوند.
3- یک پروتز موقتی در مقایسه با یک رستوران متحرک، زیبایی و راحتی بیشتری فراهم می کند.
4- یک پروتز ایمپلنت مستقیم نیاز به حداقل تغییرات و کمترین صرف زمان ممکن نسبت به سایر روش ها را دارد.
5- پروتز نهایی به راحتی در سالکوس از قبل آماده شده جای می‌ گیرد.
6- پروتز موقت نیرو های داینامیک را روی تماس های دندانی مجدداً برقرار می کند.
 

 شرایط پروتز موقت چیست؟

1- نگهداری سلامت بافت های پریودنتال به کانتور های صحیح بافت سطحی و تناسب مارجینال بستگی دارد.
2- این پروتز موقتی باید به عنوان یک پروتز نهایی در نظر گرفته شود به طوری که قادر باشد که بیمار را برای جویدن و ... آماده کند.
3- این پروتزها باید هنگام برداشته شدن مقابل شکستن مقاومت کنند تا بتوانند  دوباره در صورت نیاز استفاده شوند.
4- پروتز موقتی باید از نظر فرم و شکل مشابه دندان طبیعی باشند.
5- یک پروتز موقت خوب، می تواند به عنوان الگوی طراحی برای کاشت ایمپلنت به کار رود. 
6- تعداد و موقعیت سه بعدی فاکشن ها برای راحت مشخص می شود.
7- در حین پروتز نهایی، پروتزهای موقت می توانند برای ارزیابی ابعاد عمودی اکلوژن به کار بروند.
8- پروتز موقتی متکی بر ایمپلنت، می‌ تواند ابعاد عمودی اکلوژن از دست رفته را جبران نماید.
9- پروتز های موقت می تواند این را مشخص کند آیا ارتباط بین فکی جدید برای بیمار کافی و قابل تحمل است یا خیر؟
 

 زمان قرار دادن پروتز های موقتی چه وقت است؟

 پروتزهای موقتی را می‌ توان در زمان جراحی اول و یا در جراحی مرحله دوم قرارداد. ثبات اولیه مناسب، کیفیت استخوانی خوب، فقدان عادات پارافانکشن، طراحی صحیح پروتز و حذف تماس های اکلوزالی منجر به افزایش میزان موفقیت می شوند. قرار دادن پروتز موقت در زمان جراحی باعث حذف جراحی مرحله دوم و فراهم شدن زیبایی بیشتر برای بیمار در طول فاز تامین می شود. پروفایل بافت نرم در اطراف پروتزهای موقت نسبت به عدم وجود آنها بهتر حفظ می‌ شود. بهترین راه برای حفظ پاپیلا در ایمپلنت های فوری، قرار دادن پروتز موقت در حین کشیدن دندان است. برای بازسازی پاپیلای های بین دندانی صاف شده نیز باید از پروتزهای موقت کمک گرفت.
 

مزایای پروتزهای موقت متکی بر دندان چیست؟

1- احتمال آسیب به ناحیه پیوند شده یا ایمپلنت های کاشته شده بسیار کم می شود.
2- در مواقعی که نیاز به زمان بیشتری برای درمان است پروتزهای موقت متکی بر دندان ثبات رنگ و دوام مناسبی را فراهم می کنند.
3- این پروتزها به راحتی از دندان جدا شده را می توان روی آنها تغییرات انجام داد و دوباره آن را به بیمار تحویل داد.
 

درون کاشت

جایگزین کردن یک دندان با ایمپلنت را درون کاشت نیز می گویند. درون کاشت در واقع یک نوع کاشت دندان می باشد که از جنس تیتانیوم است. این قطعه با استخوان فک جوش خورده و یکی می شود. گاهی یک یا چند دندان قدیمی از بین می روند و قابل نگهداری نیستند. در این صورت اگر دندان های کناری طبیعی و سالم باشند، درون کاشت بهترین روش برای جایگزینی دندان است. با درون کاشت یک دندان، جای خالی دندان کشیده شده پر می شود. ضمن اینکه دندان های کناری سالم می ماند و آسیب نمی بیند.
 

ایمپلنت دندان و واترجت

یکی از راه های تمیزکردن ایمپلنت واترجت می باشد که در واقع راه حل کاملی برای مراقبت و تمیزی دندان ها نیز هست. واترجت دستگاه کوچکی است که با نیروی برق، آب را با فشار از لوله ای باریک  که آن را مقابل ایمپلنت نگه می دارند، خارج می کند. با چرخاندن دستگاه می توان نقاطی که به وسیله مسواک قابل تمیز کردن نمی باشد را شستشو داد و به راحتی تمیز کرد. همچنین این دستگاه برای افرادی که سیم و براکت ارتودنسی دارند، روکش، ایمپلنت، دست دندان مصنوعی و یا پروتزهای پارسیل دارند و یا نخ کشیدن را سخت می دانند بسیار کاربردی و مفید است. آزمایشات نشان می دهد که استفاده از دستگاه واترجت  بیش از 50 درصد موفق تر از نخ دندان می تواند در سلامت دهان و دندان و لثه موثر باشد.
 
همچنین برای افرادی که از ایمپلنت و ارتودنسی استفاده می کنند واترجت می تواند  2 برابر سلامت لثه اطراف ایمپلنت را افزایش داده و تا 3 برابر به از بین بردن پلاک های اطراف سیم ارتودنسی نسبت به نخ دندان کمک نماید. واترجت برای حذف پلاک ها و باقیمانده غذا از لا به لای دندان ها و زیر لثه و قسمت هایی که بوسیله نخ دندان و مسواک قابل دسترسی نیستند، مناسب و کاربردی است و همچنین با ماساژ و تحریک لثه ها باعث بهبود سلامت لثه و ایجاد حس تازگی در دهان می گردد.
 
 

مدت زمان درمان ایمپلنت دندان همراه پیوند استخوانی چقدر است؟

پیوند استخوان ممکن است به طور جداگانه برای ایمپلنت دندان صورت گیرد یا با جراحی ایمپلنت دندان انجام شود تا حجم کافی استخوان اطراف ایمپلنت دندان داشته باشیم در صورتی که قبل از شروع جراحی ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان داشته باشیم حدود سه تا شش ماه لازم است تا بستر استخوان برای کاشت ایمپلنت دندان آماده شود در مواردی که جراحی ایمپلنت با پیوند استخوان همزمان انجام شود حدود چهار تا نه ماه لازم است تا ایمپلنت دندان جوش بخورد.
 
همه چیز در مورد ایمپلنت دندان - کاشتن
 
 

 

ویدیو رضایت بیمار ایمپلنت دندان جناب آقای امین قبادی

 

 

 

ایمپلنت دندان - ویدیو نظرات بیماران

نظرات کاربران

captcha Refresh
فرانک
۱۳۹۸/۰۶/۲۰۰۰
پاسخسلام
قیمت ایمپلنت چنده؟؟
دکتر سجودی
۱۳۹۸/۰۶/۲۳۰۰

لطفا تماس بگیرید
https://drsojodi.com/contact-us

صابر قناعت
۱۳۹۸/۰۶/۱۰۰۰
پاسخ

ایمپلنت توی چند جلسه انجام میشه ؟؟

احسان مرادی
۱۳۹۷/۰۷/۲۱۰۰
پاسخ

با سلام دندان شماره یک من سال های پیش در اثر یک حادثه شکست و مجبور به کشیدن ریشه اش شدم؛ اکنون برای ایمپلنت دندان اقدام کردم و بعد از عکس CBCT دکتر گفت با توجه به اینکه دندان در دوران کودکی کشیده شده است الان استخوان فک بالا تحلیل رفته است؛ از شما سوال داشتم آیا پیوند استخوان عوارض خاصی دارد؟ زمان ترمیم استخوان و در کل پایان کاشت دندان چقدر است؟ هزینه پیوند استخوان چقدر است؟ با تشکر

نازنین
۱۳۹۷/۰۶/۱۵۰۰
پاسخ

سلام من دندونم را پنج سال پیش کشیدم آیا امکان ایمپلنت دندان وجود دارد؟

دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۶/۱۶۰۰

سلام.وقت به خیر 

بله .می توانید.اما باید معاینه صورت گیرد. موفق باشید 

نعمتی
۱۳۹۷/۰۵/۱۰۰۰
پاسخ

سلام . برای ایمپلنت دندان نیاز به چند تخصص است و آیا یک فرد میتواند همه را انجام دهد؟ یا هر بخش را باید فرد با تخصص خاصی انجام دهد؟ ممنون میشم جواب بدید.

دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۵/۱۱۰۱

سلام.وقت به خیر 

برای ایمپلنت یک یا دو دندانپزشک متخصص می تواتنند درمان را انجام دهند.

جراحی و پروتز تخصصهای مورد نیاز می باشد.

موفق و سلامت باشید.

علی رضا یی
۱۳۹۷/۰۴/۰۸۰۱
پاسخسلام دکتر عزیز عالی است امیدوارم بتوانم در کلینیک شما حضور پیدا کنم موفق باشید
علی
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخ

سلام دکتر عزیز طاغات وعبادات شما قبول باشد من یک فرهنگی هستم مبلغ ده میلیون تومان در شهرستان هزینه کردم ولی راحت نیستم لثه پای ایمپلنت دنداندرد می کند البته دکتر کمی از لثه را بر داشت ولی بدتر شد مدام به پایه ها زبان می زنم ویکی از پایه ها درد می کند دکتر امدم تهران مشکل بنده را حل کنید خیلی عذاب می کشم

علی
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخسلام دکتر عالی است ولی بنده در شهر ستان 4 واحد ایمپلنت با 5 روکش مدت 18 ماه است که قرار دادم ولی یکی از پایه ها درد دارد می گویند روی عصب است چکار کنم اگر بیایم تهران مشکل بنده را حل می کنید ممنون
علی رضایی
۱۳۹۷/۰۳/۲۶۰۱

عالی است دکتر موفق باشید

علی رضایی
۱۳۹۷/۰۳/۲۶۰۱
دکتر عزیز عالی است جواب سوال بنده را بدهید ممنون
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۶۰۱

سلام دوست عزیز

پاسخ شما داده شده است.موفق باشید

اکبر
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخ

سلام بر دکتر عزیز مطالب بسیار مفیدی بود.خیلی لذت بردم.همیشه موفق و پیروز باشید.آیا ایمپلنت دندان دیجیتال برای هر فکی می شود به کار برد؟

دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۵۰۰

سلام.وقت به خیر 

بله می توانید برای هر فکی استفاده کرد.برای استفاده بیشتر می توانید از این مقاله بازدید کنید. https://drsojodi.com/digital-implant

محمدرضا
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۰
پاسخسلام.با تشکر از مطالب بسیار عالی و علمی که نوشتید.بسیار استفاده بردم.موفق باشید.قیمت ایمپلنت دندان را لطفا بفرمایید.برای 1 واحد.بسیار ممنونم
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۵۰۱

سلام.وقت به خیر 
با تشکر از نظر جنابعالی .می توانید برای تعیین قیمت ایمپلنت دندان به این صفحه مراجعه کنید. با تشکر https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

موحنا
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخ

سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر ایا امکان ایمپلنت دندان  برای محل خالی دندانهایی که سالها از کشیدنش میگذرد نیر وجود دارد ؟ درصد موفقیت چقدر هست ؟

دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۵۰۱

سلام.وقت به خیر 

بله.با گذشت زمان نیز می توان ایمپلنت انجام داد.درصد موفقیت بعد از عکس cbct و معاینه کلینیکی مشخص می شود.

برای استفاده بیشتر می توانید از این صفحات دیدن فرمایید.   https://drsojodi.com/bone-loss  و  https://drsojodi.com/bone-loss-treatment-types

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html