این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

همه چیز در مورد ایمپلنت

همه چیز در مورد ایمپلنت

همه چیز در مورد ایمپلنت، قیمت ایمپلنت، هزینه ایمپلنت دندان؟ بهترین برند ایمپلنت؟ انواع ایمپلنت دندان؟ کاشت دندان به چه صورت انجام می شود؟ ایمپلنت اقساطی؟ بهترین متخصص ایمپلنت در تهران؟

1396/04/12
67,163
16

همه چیز در مورد ایمپلنت، قیمت ایمپلنت 97، قیمت تمام شده ایمپلنت با روکش، مارک ایمپلنت، ضمانت نامه معتبر

 
 

کاشتدندان

 
 
همه چیز در مورد ایمپلنت، قیمت ایمپلنت 97، قیمت تمام شده ایمپلنت با روکش، مارک ایمپلنت، ضمانت نامه معتبر ، قیمت ایمپلنت دندان؟ هزینه ایمپلنت دندان؟ بهترین برند ایمپلنت کدام است؟انواع ایمپلنت دندان؟ کاشت دندان به چه صورت انجام می شود؟ایمپلنت اقساطی؟ پکیج ویژه برای بیماران سراسر کشور با سفری رایگان؟ ایمپلنت دندان چیست؟بهترین متخصص ایمپلنت در تهران؟ بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران؟
 ایمپلنت دندان


 
 
این سوالاتی است که با بیشترین جستجو در گوگل توسط بیماران محترم ثبت شده است. قیمت های ایمپلنت و تبلیغات ایمپلنت دندان و تنوع و گستردگی برندهای ایمپلنت باعث سردرگمی بیماران عزیز شده است. ایمپلنت فوری، کاشت ایمپلنت بدون درد، کاشت ایمپلنت در 10 دقیقه، ایمپلنت بدون جراحی از جمله سوالاتی است که بیماران بعد از مراجعه به کلینیک تخصصی ایمپلنت می پرسند. به همین دلیل برآن شدیم که در این مقاله به تمامی موارد بالا پاسخ داده شود  تا شما عزیزان با اطلاعات کامل و جامع، بهترین درمان ایمپلنت را انجام دهید.

 

ایمپلنت

 

آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

 

 

 

 

کاشت و درمان ایمپلنت دندان با لیزر

 

 

 
کاشت و درمان ایمپلنت دندان با لیزر
 
 

نقش لیزر در جراحی ایمپلنت چیست؟
جراحی ایمپلنت با لیزر گزینه بهتر و با آسیب کمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشکی ایمپلنت ایفا می کند.استفاده از لیزر در جراحی ایمپلنت سبب می شود، محل جراحی با حداقل آسیب به بافت نرم و سخت، آماده شود .در واقع ما جراحی آتروماتیک و بدون آسیب در جراحی ایمپلنت با لیزر خواهیم داشت. در جراحی ایمپلنت با لیزر، ما قادر خواهیم بود فقط بافتهایی را که نیاز داریم، برداریم و به بافتهای سالم اطراف، آسیبی وارد نمی کنیم.برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد بود.دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و خونریزی مانند روش جراحی با تیغ، نخواهیم داشت.
مزیت بزرگ دیگر جراحی ایمپلنت لیزر این است که پروسه بهبود زخم را سرعت میبخشد. ما فقط بافت هدف را از بقیه بافتها جدا میکنیم و به بافتهای مجاور،  آسیب غیر ضروری نمی زنیم. این مزیت، فرایند التیام زخم را بهبود میبخشد. جراحی لیزر به طور بسیار موثری، واکنش التهابی بافت را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می نماید. همچنین ترشح آنزیم های بازدارنده فرایند التهابی را تقویت میکند. لیزر خواص ضد میکروبی هم دارد که مشکلات عفونت را بر طرف می نماید. در آخر لیزر سبب تحریک التیام بافت سخت و نرم می گردد. نتیجه نهایی این نوع جراحی، بهبود و التیام  بهتر زخم نسبت به روشهای قدیمی جراحی است.روشهای قدیمی جراحی ایمپلنت این مزیت ها را ندارند.
 
آیا از لیزر می توان برای برداشتن آلوده اطراف ایمپلنت که دچار التهاب شده، استفاده کرد؟
پاسخ بلی است.این یکی از مهمترین مزیت ها و نقشهای کاربرد لیزر در جراحی ایمپلنت لیزر است.انرژی لیزر خواص ضد میکروبی  دارد که باکتریهای آسیب رسان را از بین میبرد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ایمپلنت و تمیز کردن ناحیه مورد نظر، میتوانیم التیام و بهبود بافت های سخت و نرم را با لیزر تحریک کنیم. 
 
 
 

 

برای تکمیل پرسشنامه تخفیف ایمپلنت روی عکس زیر کلیک کنید

نقش لیزر در جراحی ایمپلنت چیست؟

همچنین شما می توانید پرسشنامه تخفیف ایمپلنت را از اینجا دریافت و پس از تکمیل برای ما ارسال کنید 

همه چیز ایمپلنت

 
 
 

پیامدهای بی دندانی قسمت اول
 

 

ایمپلنت اقساطی

امروزه نیاز به درمان ایمپلنت دندان در اولویت بیشتری نسبت به درمان های دیگر قرار دارد. به خاطر عدم دانش کافی و عدم نگهداری دندان ها در گذشته، بسیاری از بیماران عزیز دندان های خود را از دست داده اند و اکنون به دنبال جایگزینی دندان می باشند. نظر به اینکه این درمان  یک درمان با ماندگاری بسیار بالا می باشد و آسیبی به استخوان فک و دندان های دیگر وارد نمی کند اولین انتخاب تمام متخصصان برای جای خالی و از دست رفته دندان، ایمپلنت دندان می باشد.
از سوی دیگر با توجه به اینکه درمان ایمپلنت، هزینه بالایی دارد و شاید برای بعضی بیماران محترم، پرداخت این هزینه، به صورت یکجا مقدور نباشد، کلینیک تخصصی دکتر سجودی، این امکان را برای بیماران گرامی در نظر گرفته تا با شرایط پرداخت ساده تر نسبت به مراکز دیگر و در عین حال با مدت زمان طولانی تر(به گونه ای که فشار مالی برای بیمار ایجاد نکند) پرداخت ها صورت گیرد.
 

8 نکته مهم و اساسی در مورد ایمپلنت قسمت اول

 

 

قیمت ایمپلنت سال 96 و قیمت ایمپلنت سال 97 در مرکز ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیهمه چیز در مورد کاشت دندان

پیامدهای بی دندانی  قسمت دوم

 

 ایمپلنت چیست؟

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می باشند.  فیکسچر ها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می گردند و توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود.

 

ایمپلنتولوژیست

 

ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. این قطعات از جنس تیتانیوم هستند که دارای تطابق بیولوژیک با بدن می باشند و هیچگونه واکنش آلرژیک با بدن ندارند. تیتانیوم باعث ایجاد یک لایه محافظ در برابر خوردگی و تحلیل بر روی سطح خود می شود. خاصیت غیر مغناطیسی بودن آن و مقاومت در برابر اکسیژن و ترکیبات اسید و نمک شرایط لازم را برای استفاده از آن در ساختار استخوان فراهم می کند. به دلیل خصوصیات ذکرشده ، هنگامی که فیکسچر در فک بیمار قرار بگیرد، یک جسم خارجی به شمار نمی رود و با قرارگرفتن در فک بیمار با آن سازگار می شود. قطعه فیکسچر باعث رشد استخوان های کنار دندان هم می شود و از تحلیل استخوان فک جلوگیری به عمل می آورد.

 

بهترین برند ایمپلنت

بهترین مارک یا برند ایمپلنت دندان مارکی است که اجزای ایمپلنت آن از بهترین کیفیت موجود در بازار برخوردار باشد و ماندگاری آن نیز بالا بالا باشد. در واقع برای بیش از 30 سال در داخل استخوان فک باقی بماند.

 

متخصص ایمپلنت

 

برای انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان باید به جنس اجزای آن دقت کرد و بهترین آن را انتخاب کرد تا کاشت، با بالاترین موفقیت لازم  صورت پذیرد. ضمانت نامه رسمی شرکت سازنده  که به صورت مکتوب به بیمار ارایه می شود (در کلینیک تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی، به صورت مکتوب و با مهر شرکت سازنده به بیمار داده می شود)، نگرانی بیمار را برطرف خواهد کرد. لازم به توضیح می باشد، ضمانت و گارانتی تمامی قطعات در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی مادام العمر بوده و در تمامی سال های بعد از کاشت، پاسخگوی بیماران گرامی می باشیم.

 

هزینه ایمپلنت

قیمت ایمپلنت در مقایسه با سایر خدمات دندانپزشکی بیشتر بوده بدلیل اینکه مسئولیت و خدمات کاری بیشتری نسبت به درمان های دیگر دارد و همچنین مواد و قطعات بیشتری نسبت به دیگر خدمات، مصرف می شود که قیمت این قطعات بسیار گران است. از سوی دیگر بیشتر این هزینه ها برای مصرف مواد اولیه استفاده می شود که همین موضوع باعث افزایش قیمت آن می شود و بیشتر درمان های تخصصی از جمله کاشت دندان هزینه بالایی خواهند داشت. قیمت کاشت دندان بستگی به استاندارد های ایمپلنت دارد که اگر از قطعات غیر استاندارد برای پایین آوردن قیمت کاشت دندان استفاده کنیم ممکن است آسیب های زیادی به استخوان فک و لثه وارد کند و از طول عمر آن شما بکاهد.

 

همه چیز در باره کاشت

همچنین شما می توانید اطلاعات تکمیلی این پکیج فوق العاده را از اینجا نیز مشاهده نمایید کاشتن دندان

 

8 نکته مهم و اساسی در مورد ایمپلنت  قسمت دوم

 

 

تفاوت ایمپلنت و دندان مصنوعی

هنگامی که شخصی دندان های خود را از دست می دهد دچار مشکلات دیگر چون جویدن غذا و زیبایی می شود. ایمپلنت دندان یا کاشت دندان مفید تر از دندان مصنوعی است برای اینکه همیشه در محلی که دندان از دست رفته است، وجود دارد. کاشت دندان بهترین راه حل برای دندان های از دست رفته است. درواقع کاشت دندان به صورت یک پیچ است که بر روی فک وصل می شود و از جنس تیتانیوم هست و این امکان را می دهد که تاج دندان مصنوعی به دندان طبیعی وصل شود.
 ممکن است دندان مصنوعی یا دست دندان از لحاظ مالی به صرفه تر باشد ولی مشکلات زیادی در طول زمان به وجود خواهد آورد مثل لذت نبردن از غذایی که میل می کنید یا هنگام حرف زدن دندان مصنوعی از دهان خارج می شود. برای اینکه شما به دندان مصنوعی عادت کنید یک ماه زمان لازم است. این یعنی که شما برای غذا خوردن و حرف زدن باید بیش از یک ماه تمرین داشته باشید. باید بهداشت دهان و دندان در هنگام استفاده از دندان مصنوعی یا دست دندان را بسیار زیاد رعایت کنیم اگر دچار درد یا حساسیت غیر معمول شدید، در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه نمایید. به هرحال کاشت دندان بسیار مفیدتر از دندان مصنوعی یا دست دندان های متحرک است و بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته به شمار می آید. در بعضی از موارد کاشت دندان امکان پذیر نیست (بدلیل مسائل تکنیکی و مالی) ولی برای کسانی که از کاشت دندان می توانند استفاده کنند.

 

مزیت داشتن ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت بهترین جایگزین است برای:
افرادی که با دندان مصنوعی نمی توانند به راحتی غذا میل کنند.
افرادی که دندان های خود را در اثر حادثه افتاده است و نمی خواهند دندان مصنوعی استفاده کنند.
افرادی که نیاز به بریج ( پروتز ثابت ) دارند اما نمی خواهند دندان های سالم خود صدمه ببیند یا تراش بخورد.
افرادی که علاقمند هستند به داشتن دندان های مشابه به دندان طبیعی خود.

 

قیمت ایمپلنت

 

مدت زمان کاشت دندان چقدر است؟

برای کاشت دندان اگر نیاز به بازسازی استخوان فک نباشد، برای فک پایین حدودا 2 ماه و برای فک بالا به 3 ماه زمان نیاز است. اگر بازسازی فک هم نیاز باشد بر حسب نوع پیوند استخوان، این زمان اضافه می شود و این امر هم با مشاهده عکس های تخصصی بیمار و انجام معاینات کلینیکی امکان پذیر است.

 

بعد از کاشت دندان ، چقدر زمان می برد که دندان دار شویم؟

بعد از کاشت دندان کار دندانپزشک به طور کامل تمام نمی شود و اگر همه این کارها در یک مکان انجام نشود شما باید هزینه هر کدام را به صورت جداگانه پرداخت کنید که بر هزینه کاشت ایمپلنت شما اضافه می کند. اما در کلینیک دکتر سجودی همه این ها در یک مکان و یا یک تیم حرفه ای انجام می شود و هزینه کاشت دندان شما بسیار پایین می آید. این راه حل دائمی بوده و تا پایان عمر خواهد ماند یعنی هزینه دندان سرمایه گذاری برای آینده است و از بین نمی رود و این مسئله برعکس بریج ها، روکش ها و دندان مصنوعی یا دست دندان ها که عمری بین 5 تا 10 سال دارند. کاشت دندان تنها را حل مادام العمر برای دندان های از دست رفته است و این تنها راه حل برای جلوگیری از تحیل فک و استخوان شما است.

 

همه چیز در مورد کاشتن دندان

 

مراحل کاشت دندان به چه صورت است؟

در مرحله اول و به هنگام جراحی، فیکسچر یا قطعه اصلی، درون استخوان فک قرار می گیرد، سپس روی فیکسچر، اباتمنت متصل می گردد و سپس روی آن روکش (پروتز ثابت) گذاشته می شود. بنابراین، بعد از انتخاب  دندان مناسب، فیکسچر داخل دهان بیمار گذاشته می شود. پروتزی که روی آن گذاشته می شود متفاوت است و می تواند ثابت یا متحرک باشد. انجام تمامی مراحل ایمپلنت حدود 3-2 ماه زمان می برد و بیمار بعد از انجام جراحی باید صبر کند تا استخوان در اطراف آن کامل شکل بگیرد.

 

کاشتن

 

فیلم رضایتمندی بیمار دوست داشتنی آقای پپینو آدریانو از کشور ایتالیا

 

 

fresh socket یا ایمپلنت فوری چیست؟

در این روش، فیکسچر بلافاصله بعد از کشیدن دندان در داخل استخوان فک قرار داده می شود.
مزایای این روش:
بالا بودن سرعت کاشت دندان : که این روش در حدود ده تا پانزده دقیقه انجام می شود.
کاهش یافتن خونریزی: که برای افرادی که  فشار خون بالا دارند و افرادی که از داروهای ضد انعقادی خون استفاده می کنند، بسیار سودمند است.
کمترین درد: به دلیل اینکه میزان تروما تا %95 کاهش پیدا می کند باعث می شود که درد به کمترین میزان برسد.
کاهش عوارض جانبی: عوارض جراحی نظیر تورم و یا درد بعد از عمل بسیار کم یا ناچیز خواهد بود.
افزایش یافتن موافقیت درمان تا 95 %:  که به دلیل کاهش عفونتی است که به دنبال استفاده از عمل PUNCH یا FLAP استفاده می شود.
پایین آمدن سطح تحلیل استخوان: به دلیل اینکه باز و بسته کردن لثه، در این روش انجام نمی گیرد.

 

دندان کاشتنی

 

آیا در همان لحظه ای که دندان کشیده می شود ایمپلنت کاشته می شود؟

برای جوش خوردن فیکسچر با استخوان، نیاز به خونرسانی در اطراف فیکسچر می باشد تا سلول های استخوان ساز بتوانند استخوان را تحریک کنند و استخوان در اطراف آن ساخته شود. به علت اینکه در زمان کسیدن دندان، خونریزی وجود دارد، بهترین زمان کاشت ، همان زمان کشیدن دندان می باشد.

 

چه سنی برای کاشت دندان مناسب است؟

از سن 18 سالگی به بعد رشد فک کامل شده است می توان کاشت دندان را انجام داد.

 

چه افرادی واجد شرایط جهت درمان ایمپلنت هستند؟

به دلیل پیشرفت تکنولوژی، افرادی زیادی واجد شرایط این درمان هستند. در واقع اگر فردی بخواهد پروتز ثابت نداشته باشد و از آناتومی بدن تقریبا سالمی داشته باشد می تواند واجد شرایط کاشت دندان باشد.

 

دندان مصنوعی

 

آیا ایمپلنت دندان مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارد؟

ایمپلنت باید باید با همان توجه و مراقبتی مواظبت شوند که دندان های طبیعی مراقبت می شوند.  این قطعات مثل دندان دچار پوســــیدگی نمی شود اما میکروب هایی که در محیط دهان و دندان حضور دارند، می توانند به لثه اطراف آن آسیب برسانند و اگر درمان صحیح صورت نگیرد حتی باعث ایجاد مشکل برای ایمپلنت می شوند. بنابراین، توجه و مراقبت روزانه مانند مسواک کردن و کشیدن نخ دندان در کنار مراجعات مرتب سالیانه به متخصص  برای چکاپ ضرورت دارد.
 

میزان موفقیت کاشت دندان یا ایمپلنت دندان چقدر است؟

بستگی به آناتومی بدن بیمار دارد، به جنس استخوان فک، لثه و سالم بودن بدن بیمار دارد که این موضوع تا %95 بر موفقیت کاشت دندان دارد و در صورت ناموفق بودن کاشت، می توان آن را دوباره کاشت.
 

برای انجام ایمپلنت باید عکس خاصی گرفته شود؟

برای کاشت دندان ، بهترین عکس رادیوگرافی، عکس اسکن شده از ناحیه مورد نظر یا همان عکس CBCT است
 

هزینه های جانبی کاشت ایمپلنت به چه مواردی بستگی دارد؟

تعیین هزینه ایمپلنت در جلسه مشاوره متخصص  با بیمار انجام می شود و قیمت های مختلف به بیمار اعلام می گردد و بیمار می تواند از حق انتخاب برخوردار باشد و متناسب با بودجه خود انتخاب مناسبی داشته باشد. قیمت ایمپلنت  بستگی به عوامل مختلفی دارد که به این موارد در زیر خواهیم پرداخت.

 

دندان فک جوشمارک ایمپلنتهزینه کاشت دنداندندانپزشکیدندانسازی

الف-کشور سازنده: برخی کشورها قدمتی طولانی در زمینه ساخت قطعات دارند و از سال های دور در این زمینه فعالیت دارند و این امر عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت دندان می باشد.
در اینفوگرافیک زیر می توانید اطلاعات مناسبی را در مورد مهم ترین کشور های سازنده بدست بیاورید.
 

کلینیک دندانپزشکی

 برای مشاهده کامل تصویر کلیک کنید

ب-تکنولوژی منحصر به فرد: در بین کشورهای سازنده ایمپلنت، برخی کشورها دارای تکنولوژی و سبک های مخصوصی در زمینه تولید قطعات  هستند و به هیچ قیمتی حاضر به فروش این تکنولوژی نیستند. در واقع این مسئله در حال حاضر به عاملی رقابتی در سطح جهان تبدیل شده است و این امر در قیمت آن موثر می باشد.
ج-کیفیت قطعات: هرچه کیفیت قطعات ساخته شده  بهتر باشد، قیمت آن بالاتر است. در واقع هزینه تولید برای شرکت سازنده  بالاتر است چرا که از بهترین مواد مصرفی در ساخت قطعات آناستفاده می کند و این امر ماندگاری قطعات  را برای بیمار بالاتر می برد.
د- ضمانت قطعات ساخته شده: این مورد مهمترین عامل در تعیین قیمت کاشت دندان می باشد. ضمانت ایمپلنت نشان می دهد که شرکت سازنده ایمپلنت به برند و مارک خود 100 درصد مطمئن است. در این بین برخی شرکت های سازنده ایمپلنت ضمانت نامه کتبی به مرکز تخصصی ایمپلنت و متخصص  ارائه می کند. این مسئله در تعیین  کاشت دندان عامل بسیار مهمی می باشد.
ه-بودجه تحقیقاتی: برخی شرکت های سازنده ایمپلنت، به مسئله تحقیقات در این زمینه اهمیت بسیار می دهند. در واقع بخش اصلی بودجه شرکت به این مورد اختصاص می یابد و به همین دلیل هر روز شاهد بهبود کیفی در زمینه تولید قطعات هستیم. این مورد نیز در تعیین هزینه کاشت دندان نقشی تاثیرگذار دارد.

 

 آیا ایمپلنت عوارضی دارد؟

ایمپلنت دندان عوارض  آنچنانی ندارد، اما در اینجا تلاش داریم تا نکاتی را راجع به آن شرح دهیم.
 
البته لازم به توضیح می باشد که این موارد عیب کاشت دندان نیست.
1- هزینه بالای ایمپلنت دندان که مربوط به هزینه قطعات آن می باشد.
2- زمان لازم برای جوش خوردن فیکسچر با استخوان فک
3- نیازبه عکس های تخصصی که هزینه بالایی دارد.
4- درد مختصر بعد از کاشت دندان که البته با مسکن کنترل می شود.
5- لزوم معاینات منظم توسط متخصص  که شاید عکس های تخصصی نیاز باشد.
 

ایمپلنت و تغذیه

تمامی بیمارانی که ایمپلنت می گذارند یا جراحی دارند، باید پس از آن، ازایمپلنت و محیط دهان خود به خوبی مراقبت کنند ‌تا قطعه آن به خوبی با استخوان فک جوش خورده و یکی شود. برای بیماران بعد از جراحی،این سوال پیش می‌‌آید که پس از کاشت دندان از چه رژیم‌ غذایی باید استفاده کنند ؟ و تا چه زمانی باید بهداشت محیط دهان و ناحیهاطراف آن را، انجام دهند؟
پس از آن‌که ایمپلنت در استخوان فک بیمار گذاشته شد ، سلول‌های استخوان ساز یا استئوبلاست ها،شروع ه ساخت استخوان در اطراف آن می کنند و به مرور زمان ایمپلنت به استخوان طبیعی فک، جوش می خورد.  به همین علت وارد امدن فشار ناحیه مورد نظر در مرحله اولیه ،می‌تواند به رشد استخوان های جدید آسیب وارد کرده، پایه‌های آن را سست می کند و باعث شکست در درمان می گردد. بهتر است بعد از کاشت دندان از رژیم غذایی نرم استفاده کنیم.از جویدن و وارد کردن فشار در اطراف ایمپلنت خودداری کنیم.
 
 

مواد غذایی مفید دوره بعد از ایمپلنت چیست؟

به طور کلی مواد غذایی مفید زیر را پس از جراحی ایمپلنت می توانید مصرف کنید:
 
سوپ: غذای بسیار مناسبی برای چند روز اول پس از جراحی می باشد.
میوه ها: پوره ی شیر و موز، گلابی، هلو یا میوه های میکس شده دارای مقدار زیادی ویتامین هستند که در دوران پس از جراحی بهتر است استفاده شود.
سبزیجات: جزو بهترین تغذیه بعد از ایمپلنت است.
لبنیات: لبنیات همچون ماست و شیر سبب افزایش کلسیم بدن می شوند و به استخوان سازی و جوش خوردن  کمک فراوانی می کنند. .
نوشیدنی ها: نوشیدن چای ولرم و نه داغ، زخم های ناشی از ایمپلنت را التیام می بخشد. مصرف عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی به کاهش ریسک عفونت احتمالی  دهان کمک محسوسی می نماید.

 

مراقبت های بعد از ایمپلنت

1. پس از جراحی ایمپلنت و قراردادن پایه های ایمپلنت در لثه با سمت دیگر غذا بجوید و به ناحیه جراحی شده فشار نیاورید، همچنین سعی کنید تا حداقل 7 روز پس از جراحی از غذاهای نرم استفاده کنید، حتی اگر با سمت دیگر در حال خوردن غذا هستید، بسیار قابل اهمیت است که 2 تا 3 هفته اول به پایه های کار گذاشته شده فشاری وارد نیاید، یعنی از خوردن غذاهای بسیار سفت همچون ته دیگ خودداری فرمایید تا روند بهبود با سرعت بیشتری حاصل شود.
2. شستشوی دهان با سرم شستشو و یا دهانشویه عامل بسیار مهمی در التیام زخم لثه و همچنین جلوگیری از عفونت می باشد، بنابراین بعد از گذشت چند ساعت از جراحی  دهان خود را به صورت منظم شستشو دهید و این  کار را روزانه چند مرتبه ( 4 الی 5 بار) تکرار کنید، اما دهانشویه را مطابق دستور دندانپزشک مصرف کنید که معمولا روزی 2 مرتبه می باشد.
3. در روز اول از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های گرم بپرهیزید، خوردن همه چیز بلامانع است در صورتی که فقط سرد و نرم باشد.
4. احتمال ترشح خون آبه از محل جراحی به مدت 24 تا 48 ساعت پس از جراحی طبیعی است و جای نگرانی نیست، همچنین در جراحی سینوس لیفت باز، احتمال آمدن خون آبه از بینی نیز وجود دارد.
5. از بیرون ریختن آب دهان با فشار خودداری کنید و اگر آب دهان و حتی خون آبه در دهانتان جمع شد، از یک دستمال جلوی دهانتان استفاده کنید و به آرامی محتویات دهان را در آن بریزید و از بیرون ریختن آن با فشار بپرهیزید، زیرا تحریک کردن زخم سبب خونریزی می گردد.
6. دارو های تجویزشده توسط دندانپزشک را طبق دستور مصرف کنبد و در رابطه با آنتی بیوتیک های تجویز شده لطفا تمام آن را مصرف کنید و از قطع کردن آن ها به صورت خودسرانه بپرهیزید، مدت زمان مصرف داروها چیزی حدود 7 الی 10 روز است.
7. ممکن است در محل جراحی پس از گذشت 1 تا 3 روز تورم ایجاد شود که البته این مسئله کاملا طبیعی است، میتوانید پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید، توجه داشته باشید در صورتی که برای شما پیوند استخوانی انجام شده باشد احتمال ایجاد تورم بسیار بیشتر خواهد بود که پس از چند روز بر طرف می شود.
8. لثه در قسمت جراحی شده ممکن است پس از چند روز تغییر رنگ پیدا کند و مایل به سفید یا طوسی شود، این مسئله نشانگر بهبود یافتن زخم است.
9. در صورتی که خون آبه که از محل جراحی ترشح میکند به خونریزی شدید تبدیل شود، میتوانید تکه ای گاز استریل شده از داروخانه تهیه کرده و با دستان تمیز بر روی زخم گذاشته و به آرامی گاز بزنید. سپس پس از مدتی خونریزی قطع می گردد، در غیر اینصورت به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.
10. در مجموع نگهداری ایمپلنت دندان بسیار مهم است و سبب ماندگاری آن در طولانی مدت می شود.

 

ایمپلنت دیجیتال

بی تردید و با پیشرفت تکنولوژی و خصوصا توسعه حوزه دیجیتال در قرن بیست و یکم جایگاه ممتازی در تمام دنیا پیدا کرده است. رشته دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست، به طوریکه یکی از رشته ها و حوزه هایی که رشته دندانپزشکی در کشورهای پیشرفته تدریس می شود دندانپزشکی نوین یا دیجیتال می باشد.

دندانپزشکی دیجیتال در زمینه های گوناگون دندانپزشکی از جمله تشخیص، طرح درمان، زیبایی، ایمپلنت و بازسازی های فکی – صورتی نیز ورود پیدا کرده است و در اینجا سعی می کنیم در مورد کاربرد ایمپلنت دیجیتال صحبت کنیم. با کمک فن آوری دیجیتال و به منظور کاهش خطرات احتمالی در شیوه های  گذشته، می توان سرعت بیشتر، دقت بالاتر، کیفیت به مراتب بهتر و زیبایی در خلق درمان های بهتر برای بیماران عزیز صورت می پذیرد.
به همین منظور مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی نیز همگام با پیشرفت های تکنولوژی دیجیتال از این فن آوری در درمان های زیبایی و ایمپلنت بهره خواهد برد و به ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت در عین دقت بالا خواهد پرداخت. در ایمپلنت دیجیتال، یک تمپلیت یا راهنمای جراحی توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود.
با کمک راهنمای جراحی، تشخیص و طرح درمان و نیز عمل کاشت در زمان بسیار کوتاهی و با دقت بالایی انجام می شود. با کمک راهنمای جراحی از ابتدای جراحی ایمپلنت، می توان، اباتمنت بیمار را تحویل داد و جایگذاری نمود. جایگزینی اباتمنت باعث فرم گرفتن لثه به صورت کامل می شود و تطابق بیولوژیکی عالی لثه با اباتمنت به وجود می آید.


چه ابزار یا عکس هایی در این روش مورد نیاز است؟

در این روش بیمار، حتما باید عکس اسکن شده یا CBCT داشته باشد. در مرحله بعد یک تصویر برداری داخل دهانی از بیمار تهیه می کنیم. همچنین CD تهیه شده از بیمار می تواند خیلی کمک کننده باشد. ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی دکتر سجودی با تکنیک های جدید و بازسازی های پیشرفته استخوان انجام می شود و اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم است می توانید به کلینیک ایمپلنت دکتر سجودی مراجعه فرمایید.
 

ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان یک درمان خوب برای افراد بی دندان یا با دندان از بین رفته می باشد. جراحی دندان این روزها بسیار متداول شده است. ایمپلنت‌های دندانی درواقع مسئولیت نگه داشتن تاج دندان به ازای ریشه دندان طبیعی را بر عهده دارند. حدود چندین ماه فرصت نیاز داریم تا فیکسچر داخل فک با استخوان وی به شکل کامل جوش بخورد تا برای مرحله نهایی اماده شود تا تاج یا روکش را روی آن بگذارند. در ایمپلنت فوری دیگر نیازی به هزینه اضافی برای دندان مصنوعی یا روکش موقت نیست و این مزیت بسیار خوبی است.
 
 

درون کاشت

جایگزین کردن یک دندان با ایمپلنت را درون کاشت نیز می گویند.درون کاشت در واقع یک نوع کاشت دندان میباشد که از جنس تیتانیوم است.این قطعه با استخوان فک جوش خورده و یکی می شود. گاهی یک یا چند دندان قدیمی از بین می روند و قابل نگهداری نیستند.در این صورت اگر دندان های کناری طبیعی و سالم باشند، درون کاشت  بهترین روش برای جایگزینی دندان است. با درون کاشت یک دندان، جای خالی دندان کشیده شده پر میشود. ضمن اینکه دندانهای کناری سالم می ماند و آسیب نمی بیند.
 

ایمپلنت و واترجت

یکی از راه های تمیزکردن ایمپلنت واتر جت می باشد که در واقع راه حل کاملی برای مراقبت و تمیزی دندان ها نیز هست. واترجت دستگاه کوچکی است که با نیروی برق، آب را با فشار از لوله ای باریک  که آن را مقابل ایمپلنت نگه می دارند،خارج میکند. با چرخاندن دستگاه می توان نقاطی که به وسیله مسواک قابل تمیز کردن نم یباشد را شستشو داد و به راحتی تمیز کرد. همچنین این دستگاه برای افرادی که سیم و براکت ارتودنسی دارند، روکش، ایمپلنت، دست دندان مصنوعی و یا پروتزهای پارسیل دارند و یا نخ کشیدن را سخت می دانند بسیار کاربردی و مفید است. آزمایشات نشان میدهد که استفاده از دستگاه واترجت  بیش از 50 درصد موفق تر از نخ دندان می تواند در سلامت دهان و دندان و لثه موثر باشد.
همچنین برای افرادی که از ایمپلنت و ارتودنسی استفاده می کنند واترجت می تواند  2 برابر سلامت لثه اطراف ایمپلنت را افزایش داده و تا 3 برابر به از بین بردن پلاک های اطراف سیم ارتودنسی نسبت به نخ دندان کمک نماید. واترجت برای حذف پلاک ها و باقیمانده غذا از لا به لای دندان ها و زیر لثه و قسمت هایی که بوسیله نخ دندان و مسواک قابل دسترسی نیستند، مناسب و کاربردی است و همچنین با ماساژ و تحریک لثه ها باعث بهبود سلامت لثه و ایجاد حس تازگی در دهان می گردد.

 

 
 

 

SINGLE TOOTH DENTAL IMPLANTS
If you are missing a single tooth, one implant and a crown can replace it. A dental implant replaces both the lost natural tooth and its root.

What are the advantages of a single-tooth implant over a bridge?
A dental implant provides several advantages over other tooth replacement options. In addition to looking and functioning like a natural tooth, a dental implant replaces a single tooth without sacrificing the health of neighboring teeth. The other common treatment for the loss of a single tooth, a tooth-supported fixed bridge, requires that adjacent teeth be ground down to support the cemented bridge.

Because a dental implant will replace your tooth root, the bone is better preserved. With a bridge, some of the bone that previously surrounded the tooth begins to resorb (deteriorate). Dental implants integrate with your jawbone, helping to keep the bone healthy and intact.

In the long term, a single implant can be more esthetic and easier to keep clean than a bridge. Gums can recede around a bridge, leaving a visible defect when the metal base or collar of the bridge becomes exposed. Resorbed bone beneath the bridge can lead to an unattractive smile. And, the cement holding the bridge in place can wash out, allowing bacteria to decay the teeth that anchor the bridge.

How will the implant be placed?
First, the implant, which looks like a screw or cylinder, is placed into your jaw. Over the next two to six months, the implant and the bone are allowed to bond together to form an anchor for your artificial tooth. During this time, a temporary tooth replacement option can be worn over the implant site.

Photo of extension attached to implantOften, a second step of the procedure is necessary to uncover the implant and attach an extension. This temporary healing cap completes the foundation on which your new tooth will be placed. Your gums will be allowed to heal for a couple of weeks following this procedure.

There are some implant systems (one-stage) that do not require this second step. These systems use an implant which already has the extension piece attached. Your periodontist will advise you on which system is best for you.

Photo of replacement toothFinally, a replacement tooth called a crown will be created for you by your dentist and attached to a small metal post, called an abutment. After a short time, you will experience restored confidence in your smile and your ability to chew and speak. Dental implants are so natural-looking and feeling, you may forget you ever lost a tooth.

Every case is different, and some of these steps can be combined when conditions permit. Your dental professional will work with you to determine the best treatment plan.

منبع : perio.org

 

 

کلینیک ایمپلنت

 


از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید:

 

زیبایی خنده
بهترین دندانپزشک تهران
متخصص ایمپلنت
کلینیک ایمپلنت
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
نازنین
۱۳۹۷/۰۶/۱۵۰۰
پاسخسلام من دندونم را پنج سال پیش کشیدم آیا امکان ایمپلنت وجود دارد؟
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۶/۱۶۰۰

سلام.وقت به خیر 

بله .می توانید.اما باید معاینه صورت گیرد. موفق باشید 

نعمتی
۱۳۹۷/۰۵/۱۰۰۰
پاسخسلام . برای ایمپلنت نیاز به چند تخصص است و آیا یک فرد میتواند همه را انجام دهد؟ یا هر بخش را باید فرد با تخصص خاصی انجام دهد؟ ممنون میشم جواب بدید.
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۵/۱۱۰۱

سلام.وقت به خیر 

برای ایمپلنت یک یا دو دندانپزشک متخصص می تواتنند درمان را انجام دهند.

جراحی و پروتز تخصصهای مورد نیاز می باشد.

موفق و سلامت باشید.

علی رضا یی
۱۳۹۷/۰۴/۰۸۰۱
پاسخسلام دکتر عزیز عالی است امیدوارم بتوانم در کلینیک شما حضور پیدا کنم موفق باشید
علی
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخسلام دکتر عزیز طاغات وعبادات شما قبول باشد من یک فرهنگی هستم مبلغ ده میلیون تومان در شهرستان هزینه کردم ولی راحت نیستم لثه پای ایمپلنتها درد می کند البته دکتر کمی از لثه را بر داشت ولی بدتر شد مدام به پایه ها زبان می زنم ویکی از پایه ها درد می کند دکتر امدم تهران مشکل بنده را حل کنید خیلی عذاب می کشم
علی
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخسلام دکتر عالی است ولی بنده در شهر ستان 4 واحد ایمپلنت با 5 روکش مدت 18 ماه است که قرار دادم ولی یکی از پایه ها درد دارد می گویند روی عصب است چکار کنم اگر بیایم تهران مشکل بنده را حل می کنید ممنون
علی رضایی
۱۳۹۷/۰۳/۲۶۰۱

عالی است دکتر موفق باشید

علی رضایی
۱۳۹۷/۰۳/۲۶۰۱
دکتر عزیز عالی است جواب سوال بنده را بدهید ممنون
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۶۰۱

سلام دوست عزیز

پاسخ شما داده شده است.موفق باشید

اکبر
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخسلام بر دکتر عزیز
مطالب بسیار مفیدی بود.خیلی لذت بردم.همیشه موفق و پیروز باشید.آیا ایمپلنت دیجیتال برای هر فکی می شود به کار برد؟
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۵۰۰

سلام.وقت به خیر 

بله می توانید برای هر فکی استفاده کرد.برای استفاده بیشتر می توانید از این مقاله بازدید کنید. https://drsojodi.com/digital-implant

محمدرضا
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۰
پاسخسلام.با تشکر از مطالب بسیار عالی و علمی که نوشتید.بسیار استفاده بردم.موفق باشید.قیمت ایمپلنت دندان را لطفا بفرمایید.برای 1 واحد.بسیار ممنونم
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۵۰۱

سلام.وقت به خیر 
با تشکر از نظر جنابعالی .می توانید برای تعیین قیمت ایمپلنت دندان به این صفحه مراجعه کنید. با تشکر https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

موحنا
۱۳۹۷/۰۳/۲۴۰۱
پاسخ سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر
ایا امکان ایمپلنت برای محل خالی دندانهایی که سالها از کشیدنش میگذرد نیر وجود دارد ؟ درصد موفقیت چقدر هست ؟
دکتر سجودی
۱۳۹۷/۰۳/۲۵۰۱

سلام.وقت به خیر 

بله.با گذشت زمان نیز می توان ایمپلنت انجام داد.درصد موفقیت بعد از عکس cbct و معاینه کلینیکی مشخص می شود.

برای استفاده بیشتر می توانید از این صفحات دیدن فرمایید.   https://drsojodi.com/bone-loss  و  https://drsojodi.com/bone-loss-treatment-types

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

اتوبوس:
مترو دانشگاه شریف به سمت میدان صنعت، بزرگراه یادگار امام، ایستگاه درختی، بعد از خیابان فلامک، نبش گلسا

تاکسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

دیگر راه‌های دسترسی از مسیر بزرگراه های یادگار امام و شیخ فضل الله به سمت بلوار دادمان می توانید تردد داشته باشید.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2

map
googlea5e9e2012138def7.html