این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت دندان را کنار بگذارید

باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت دندان را کنار بگذارید

باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت دندان را کنار بگذارید: همیشه در مورد هر درمانی، شایعات و باورهای نادرستی نیز وجود دارد برخی از این باورهای نادرست اشتباه است و برخی دیگر حاصل درک نادرست هستند.

1397/08/23
675
0

باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت دندان را کنار بگذارید

 
باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت دندان را کنار بگذارید

 

 
باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت دندان را کنار بگذارید
 
همیشه در مورد هر درمانی، شایعات و باورهای نادرستی نیز وجود دارد. برخی از این باورهای نادرست، از اساس اشتباه است و برخی دیگر حاصل سوء برداشت و درک نادرست هستند. در اینجا با باورهای نادرست دربارة مینی ایمپلنت آشنا می‌شوید:


 
ایمپلنت دندان

 
 
اگر نمی‌توانید ایمپلنت معمولی بکارید مینی ایمپلنت هم نمی‌توانید
پیش از هر چیز باید بدانید در واقع مینی ایمپلنت بیشتر در شرایطی استفاده می‌شود که امکان استفاده از ایمپلنت معمولی وجود ندارد. بسیاری از افراد به دلیل کم بودن حجم و یا تراکم استخوان فک و یا کمبود بودجه مالی نمی‌توانند ایمپلنت معمولی بکارند. اما این بدین معنی نیست که مینی ایمپلنت هم نمی‌توان کاشت چرا که بسیاری از این افراد شرایط مناسبی برای کاشت مینی ایمپلنت دارند.
کاشت مینی ایمپلنت دردناک است و بهبودی پس از عمل خیلی طول می‌کشد.
 
باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت دندان را کنار بگذارید - ایمپلنت معمولی
 

روش استاندارد کاشت مینی ایمپلنت در فک، بسیار روشن و مشخص است. این عمل بسیار کم تهاجمی تر از ایمپلنت معمولی بوده و تحت بی ‌حسی خفیف انجام می‌شود. از طرفی به خاطر این که بافت‌ها کمتر دست‌کاری می‌شوند، طول دوره بهبودی نسبتاً کوتاه است و احتمال بروز عوارض کمتر می‌باشد. اغلب جراحی کاشت مینی ایمپلنت ظرف یک جلسه یک ساعته صورت می‌گیرد. هر گونه درد و ناراحتی پس از عمل نهایتاً ظرف 48 ساعت برطرف می‌شود. ظرف چند ساعت می‌توانید طبق روال همیشه غذا بخورید .
 
کسانی که نمی‌توانند ایمپلنت بکارند باید دندان مصنوعی استفاده کنند
با پیشرفت‌های زیادی که ایجاد شده است روش‌های زیادی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته به وجود آمده است. اگر نمی‌توانید ایمپلنت معمولی استفاده کنید، مجبور نیستید به جای آن دندان مصنوعی معمولی استفاده کنید بلکه می‌توانیم با کمک مینی ایمپلنت، اوردنچر داشته باشید که بر روی مینی ایمپلنت ثابت شده است. به این ترتیب دندانهایتان دیگر حرکت و تکان ندارد و کاملاً ثابت و محکم است. بنابراین بدون نیاز به کاشت ایمپلنت معمولی و تنها با مینی ایمپلنت، می‌توانید دندانهایی داشته باشید که به راحتی با آن غذا می‌خورید و صحبت می‌کنید.
 
مینی ایمپلنت عمر چندانی ندارد
هنگامی که مینی ایمپلنت توسط متخصص و مجرب و ماهر جایگذاری می‌شود، طول عمر زیادی داشته و راه حل بلند مدت و حتی مادام ‌العمر محسوب می‌شود. به شرطی که مراقب بهداشت دهان باشید و دستورات دندانپزشک را رعایت کنید دلیلی وجود ندارد که مینی ایمپلنت با مشکل مواجه شده و نیاز به تعویض داشته باشد. بیشتر مشکلات و عوارض بلند مدت مینی ایمپلنت، حاصل عدم مراقبت مناسب یا عدم کیفیت درست درمان است.

 

 
 
 

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html