کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

ساعت کاری مطب
روزهای شنبه تا چهارشنبه
از ساعت 10 الی 13 و 14 الی 19

لبخند لثه‌ای

تعداد بازدید : 873

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

لبخند لثه‌ای

 

 

 

    

 

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

در صورتی که لبخند لثه ای دارید، برای تشخیص و درمان لبخند آن به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید. بیشتر بیماران برای زیبا کردن ظاهر خود و بهره‌مندی از لبخندی زیبا به درمان ارتودنسی روی می‌آورند. دندان پزشک دهان، دندان و لثه های بیمار را معاینه می کند تا روش درمان را مشخص کند. در این روش ممکن است نیاز به تصویر برداری با اشعه ایکس باشد. روش های درمان با توجه به نوع بیماری یکی از این موارد می تواند باشد:

  • دندانپزشکی با لیزر  (در موارد خفیف که با خونریزی لثه کمتری همراه است)
  • بازسازی لب با جراحی
  • ارتودنسی به منظور قرار دادن دندان ها در وضعیت مناسب تر
  • فرم دادن بافت های لثه و استخوان به منظور اصلاح لبخند لثه ای و ایجاد طرح لثه زیباتر و سالم تر
  • جراحی لثه ، فک و صورت به منظور بازسازی استخوان

با مشاوره دندانپزشک بیمار یکی از راه های مناسب درمان را انتخاب می کند. برای درمان لبخند لثه ای می توان جراحی لثه را برای افزایش طول تاج دندان به کار گرفت. این کار سبب بهبود لبخند لثه ای می شود. لبخند لثه ای اسکلتی که ناشی از بزرگ بودن فک های بالایی است، می توان با بازسازی فک بالا توسط جراحی ارتوگناتیک درمان کرد. در بعضی از موارد خفیف لبخند لثه ای اسکلتی، می توان به کمک ارتودنسی محل قرار گیری دندان ها را تغییر داد

در بعضی  از بیماران که طول تاج دندان هایشان کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان  دیده می شود، ابتدا با یک جراحی بسیار آسان و ساده لثه و با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لمینت و یا ونیر ظاهر لبخند بازسازی می شود.
 

گاهی مشکل  لبخند لثه ای مریوط به فرم وراثتی فک ها و استخوان های صورت است، در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است . مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک و بالابردن آن حل می شود.
 
در بعضی موارد حالت لبخند لثه ای مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب است ، این موارد با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا قابل درمان است.

در طول جراحی زیبایی لثه، جهت درمان لبخند لثه ای بافت لثه اضافی تغییر شکل پیدا می کند تا دندان های طبیعی بیشتر نمایان گردند، که این مساله به شکل قابل توجهی باعث اصلاح طرح لبخند لثه ای می شود. در موارد مشخص، برای از بین بردن بافت لثه اضافی و با تقبل هزینه اصلاح طرح لبخند می توان از لیزر استفاده کرد.

اغلب روش های جراحی لثه ساده هستند و فرد پس از عمل دردی کمی را احساس می کند یا اصلا دردی را احساس نمی کند. ممکن است بین 24 تا 48 ساعت پس از جراحی لثه، فرد در محل هایی که جراحی صورت گرفته احساس درد کند، اما برای تسکین هر گونه درد پزشک داروهای مسکن تجویز می کند. معمولا بیمار باید یک هفته پس از عمل برای تضمین روند بهبودی به دندان پزشک مراجعه کند.

ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی با تکنیکهای جدید و بازسازیهای پیشرفته استخوان انجام می شود و اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم است می توانید به کلینیک ایمپلنت دکتر سجودی مراجعه فرمایید.

از دیگر مطالب ما در سایت دیدن نمایید :

 

زیبایی خنده
لبخند هالیوودی
دندانپزشکی زیبایی
لبخند زیبا
زیبایی لبخند
طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند
لمینت
لمینت دندان
قیمت لمینت دندان
هزینه کاشت دندان
کاشت دندان
کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان
کاشت دندان ایمپلنت
سایت دندانپزشکی
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشک
دندانپزشکی
دکتر دندانپزشک
کامپوزیت وینر
ایمپلنت
ایمپلنت دندان
جرم گیری دندان
جراحی لثه

 

کلمات کلیدی : لثهجراحی لثهgummy smileمتخصص بیماریهای لثهمتخصص پریودانتیکسمتخصص لثهمتخصص لثه خوب در تهرانمتخصص لثه خوب در غرب تهرانمتخصص پریومتخصص پریو چیست؟متخصص لثه در تهرانمتخصص پریودونتیستمتخصص پریودونتیکسمتخصص جراح لثهمتخصص لثه خوبمتخصص لثه در غرب تهرانمرکز تخصصی ایمپلنت مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودیدکتر دندانپزشک خوب در غرب تهراندکتر سجودیدکتردکتر دندانپزشکدکتر دندان پزشکدکتر علی سجودیدکتر لثهکلینیک دکترسجودیکلینیککلینیک جراحی لثهکلینیک تخصصی ایمپلنت در تهرانجراحی ایمپلنتجراح دندانپزشکجراحیجرم لثهجراحی لثه و تمام آنچه باید بدانیدجراحی افزایش طول تاج دندانجراحی لثه درد دارد؟جراحی لثه چیستجراحی با لیزرجراحی لثه چیست؟جراحی لثه با لیزرجراحی لیزرجراحی لثه افزایش طول تاججراح لثه خوبجراح لثهجراحجرمگیری و بروسازجراحی افزایش طول تاججراحی استخوانبرداشت لثه با لیزرلیزر در دندانپزشکیدندانپزشکی غرب تهراندندانپزشک

مطالب مشابه

زمانی که دندانی باید کشیده شود

در زمان کشیدن دندان ، ممکن است به دلیل عفونت همزمان یا تحلیل ساختار استخوانی پشتیبان ، رویکردی تاخیری انتخاب شود. متن پیش رو ، روش های پیوند زدن محل کشیدن دندان را به منظور فراهم کردن محلی ایده آل برای قرار دادن ایمپلنت پس از ترمیم پیوند به تفصیل شرح می دهد. دنباله رویدادهای معمول در ترمیم حفره تقریبا طی 40 روز صورت می گیرند، که شروع آن از تشکیل و انعقاد لخته در حفره ی پر شده با استخوان با پوشش بافت پیوندی و بافت اپیتلیوم است. به لحاظ ایده آل، محل کشیدن دندان با تشکیل استخوانی که ابعاد اصلی استخوان را به طور کامل حفظ و نیز بازسازی می کند ترمیم می یابد. متاسفانه، تحلیل استخوان پس از کشیدن دندان شایع است؛ بنابراین، مداخله درمانی با روشی که استخوان ایده آلی را برای قرار دادن ایمپلنت و بازسازی  بیمار با استفاده از  ترمیم های زیبایی و   فانکشنال یا عملکردی  فراهم کند ، ضرورری می باشد.

ادامه مطلب

ایمپلنت دندانی که 100 سال عمر می کند!!!

ایمپلنت دندانی که 100 سال عمر می کند!!! ایمپلنت چیست؟
ایمپلنت قطعه ای تیتانیومی است که دارای خاصیت بیولوژیک میباشد ،  یعنی با بافت بدن سازگار میباشد و در مقابل اکسیژن، اسید و خوردگی ، مقاومت دارد.  تیتانیوم باعث آلرژی در بدن نمیشود و  اجسام خارجی نمیتوانند به وسیله آن بر بدن تاثیر بگذارند. زیرا تیتانیوم قابلیت سازگاری  با بدن دارد.
ایمپلنت ساخته شده با لیزر
استفاده از لیزر برای ساخت ایمپلنت بیش از 20 سال است که آغاز شده است تا ایده آل ترین سطح ایمپلنت را به دنیا معرفی کند.در واقع کانالهای میکرونی کوچکی با لیزر در سطح ایمپلنت ساخته شده اند که خصوصیات منحصر به فردی را به وجود می آورند.
نقش میکروکانال های لیزی در سطح ایمپلنت 

ادامه مطلب

مشکلات و عوارض ایمپلنت چیست؟

عوارض و مشکلات ایمپلنت چیست؟  
ایمپلنت دندان ، یک گزینه بسیار مناسب جهت جایگزینی به جای دندان های از دست رفته است. ایمپلنت ها بر اساس شکل، کارگذاری، خصوصیات سطحی و بارگزاری دسته بندی می شوند که هر کدام از آن ها انواع مختلفی دارند.
 ایمپلنت دندان را بر اساس شکل می توان به سه نوع پیچی، استوانه ای و ترکیب این دو تقسیم بندی کرد. بر اساس کاشت ایمپلنت دندان ، ایمپلنت ها دو نوع سطح استخوان و سطح لثه دارند. همچنین اگر بخواهیم بر اساس خصوصیات سطحی ایمپلنت دندان را شاخه بندی کنیم، می توانیم به پلاسما، پوشش هیدروکسى اپاتیت و  سطح خلل و فرج دار اشاره کنیم.
ایمپلنت دندان در صورتی که توسط پزشک متخصص و ایمپلنت جنس خوب کاشته شود عوارض آن بسیار ناچیز می باشد. عوارض به شکل وضعیت های ثانویه

ادامه مطلب

پوسیدگی دندان چیست و چگونه بوجود می آید؟

پوسیدگی دندان شایعه ترین مشکل در بیماران مراجعه کننده به دندانپزشکی می باشد. پوسیدگی دندان بیشتر به علت رعایت نکردن بهداشت دهان و عدم استفاده از نخ دندان می باشد. با رعایت نکردن بهداشت و مواد غذایی در لا به لای دندان ها دندان ها باقی مانده و به مرور زمان ایجاد پوسیدگی می کنند و این  پوسیدگی شایع ترین پوسیدگی دندان می باشد که به آرامی باعث صدمه به مینا دندان می شود در صورت پیش گیری از پوسیدگی دندان به عصب می رسد و بیمار به اجبار درمان عصب کشی را انجام می دهد.

ادامه مطلب
نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

captcha Refresh