این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

1396/07/03
3,286
0

لبخند لثه‌ای

 

لبخند لثه‌ای

 

 
 
لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد. در صورتی که لبخند لثه ای دارید، برای تشخیص و درمان لبخند آن به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید. بیشتر بیماران برای زیبا کردن ظاهر خود و بهره‌مندی از لبخندی زیبا به درمان ارتودنسی روی می‌آورند. دندان پزشک دهان، دندان و لثه های بیمار را معاینه می کند تا روش درمان را مشخص کند. در این روش ممکن است نیاز به تصویر برداری با اشعه ایکس باشد. روش های درمان با توجه به نوع بیماری یکی از این موارد می تواند باشد:
 
 
تشخیص و درمان لبخند
 

 

  • دندانپزشکی با لیزر  (در موارد خفیف که با خونریزی لثه کمتری همراه است)
  • بازسازی لب با جراحی
  • ارتودنسی به منظور قرار دادن دندان ها در وضعیت مناسب تر
  • فرم دادن بافت های لثه و استخوان به منظور اصلاح لبخند لثه ای و ایجاد طرح لثه زیباتر و سالم تر
  • جراحی لثه، فک و صورت به منظور بازسازی استخوان

 

دندانپزشکی با لیزر
 
 
با مشاوره دندانپزشک بیمار یکی از راه های مناسب درمان را انتخاب می کند. برای درمان لبخند لثه ای می توان جراحی لثه را برای افزایش طول تاج دندان به کار گرفت. این کار سبب بهبود لبخند لثه ای می شود. لبخند لثه ای اسکلتی که ناشی از بزرگ بودن فک های بالایی است، می توان با بازسازی فک بالا توسط جراحی ارتوگناتیک درمان کرد. در بعضی از موارد خفیف لبخند لثه ای اسکلتی، می توان به کمک ارتودنسی محل قرار گیری دندان ها را تغییر داد. در بعضی از بیماران که طول تاج دندان هایشان کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده می شود، ابتدا با یک جراحی بسیار آسان و ساده لثه و با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لمینت و یا ونیر ظاهر لبخند بازسازی می شود. گاهی مشکل لبخند لثه ای مریوط به فرم وراثتی فک ها و استخوان های صورت است، در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است. مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک و بالابردن آن حل می شود.
 
 
مشکل لبخند لثه ای
 

 در بعضی موارد حالت لبخند لثه ای مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب است، این موارد با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا قابل درمان است. در طول جراحی زیبایی لثه، جهت درمان لبخند لثه ای بافت لثه اضافی تغییر شکل پیدا می کند تا دندان های طبیعی بیشتر نمایان گردند، که این مساله به شکل قابل توجهی باعث اصلاح طرح لبخند لثه ای می شود. در موارد مشخص، برای از بین بردن بافت لثه اضافی و با تقبل هزینه اصلاح طرح لبخند می توان از لیزر استفاده کرد.
 
 
تزریق بوتاکس
 
 
اغلب روش های جراحی لثه ساده هستند و فرد پس از عمل دردی کمی را احساس می کند یا اصلا دردی را احساس نمی کند. ممکن است بین 24 تا 48 ساعت پس از جراحی لثه، فرد در محل هایی که جراحی صورت گرفته احساس درد کند، اما برای تسکین هر گونه درد پزشک داروهای مسکن تجویز می کند. معمولا بیمار باید یک هفته پس از عمل برای تضمین روند بهبودی به دندان پزشک مراجعه کند. ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر سجودی با تکنیک های جدید و بازسازی های پیشرفته استخوان انجام می شود و اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم است می توانید به کلینیک ایمپلنت دکتر سجودی مراجعه فرمایید.
 

روش های جراحی لثه

تضمین روند بهبودی

 

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html