این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 88 08 91 12 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

آیا امکان کاشت ایمپلنت دندان در نوجوانان وجود دارد؟

آیا امکان کاشت ایمپلنت دندان در نوجوانان وجود دارد؟

آیا امکان کاشت ایمپلنت دندان در نوجوانان وجود دارد؟- اگر فردی که دندان خود را از دست داده نوجوان باشد، ممکن است شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت زود باشد. کاشت ایمپلنت درمانی ماندگار است.

1398/04/30
361
0

آیا امکان کاشت ایمپلنت دندان در نوجوانان وجود دارد؟

 

 

شرایط ایمپلنت دندان

از نظر سلامتی و همینطور مسائل زیبایی کاشت ایمپلنت دندان در جای خالی دندان، بسیار ایده آل و مناسب است. استخوان اطراف حفره دندان بلافاصله پس از کشیدن دندان شروع به کوچک شدن و تحلیل رفتن می کند. در سال اولی که حفره دندان خالی می ماند، تا 25% استخوان تحلیل می رود و زیبایی دهان کاهش می یابد.
 
 
مطالعه بیشتر:       هزینه کاشت دندان به چه صورت است؟  
 
 

ماندگاری ایمپلنت دندان

اگر فردی که دندان خود را از دست داده نوجوان باشد، ممکن است شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت زود باشد. کاشت ایمپلنت درمانی ماندگار است در حالی که در سن نوجوانی هنوز رشد استخوان ها به پایان نرسیده و صورت و فک در حال تغییر شکل است. اگر در این زمان ایمپلنت دندان در فک جایگذاری شود در نهایت ممکن است با تغییرات استخوان از راستای دندان های دیگر خارج شده و انحراف پیدا کند. دندان های طبیعی به واسطه بافت های رشته ای (رباط پریودنتال) به استخوان وصل می شوند بنابراین تحت اعمال نیرو یا تغییر شرایط استخوان پیرامون، به راحتی قابلیت سازگاری و تغییر موقعیت را دارند اما ایمپلنت مصنوعی است و هیچ قابلیت انطباقی ندارد.

 

عوارض ایمپلنت دندان در نوجوانی

مهمترین نگرانی برای دندان از دست رفته و جای خالی آن در نوجوانی، محافظت از سلامت استخوان در این محل است به همین دلیل بعضی از والدین می خواهند با کاشت ایمپلنت، از سلامت استخوان فک محافظت کنند و جلوی تحلیل رفتن آن را بگیرند. برای حل این مشکل می توان پیوند استخوان استفاده کرد. پیوند متشکل از مواد معدنی فراوری شده از اهدا کننده به عنوان یک داربست عمل می کند که سلول های استخوانی رشد کرده و در آن جای می گیرند. معمولا مواد پیوندی به مرور زمان جذب شده و از بین می روند و استخوان سالم و تازه جای آن را می گیرد. اما سرعت بازجذب مواد پیوندی را برای یک بیمار نوجوان می توان کند کرد چرا که استخوان هنوز تا مدتی در حال رشد خواهد بود.
 

درمان ارتودنسی با وجود جای خالی دندان

برای برنامه ریزی برای درمان ارتودنسی معمولا باید کاشت ایمپلنت در نظر گرفته شود. برای این منظور دندان موقتی در جای خالی قرار داده می شود و براکت به آن وصل می شود. رنگ دندان و اندازه و شکل آن متناسب با دندان های مجاور انتخاب می شود. گاهی اوقات نیز ارتودنتیست میتواند جای خالی دندان را با براکت ببندد.، بدون این که نیازی به کاشت دندان باشد. در هر صورت اگر قرار است نوجوان درمان ارتودنسی انجام بدهد باید ارتودنتیست مراقب جای خالی باشد و کاشت ایمپلنت یا ترمیم دیگر در آینده را مد نظر قرار بدهد.
 

سن مناسب برای روکش دندان

زمان بندی کاشت ایمپلنت برای نوجوانان بسیار اهمیت دارد. با رشد فرد، فک بالا به سمت جلو و پایین حرکت می کند. دندان های طبیعی نیز متناسب با این رشد خود را سازگار می کنند و حرکت می کنند و از آنجایی که ایمپلنت زنده نیست، حرکت نمی کند بنابراین تناسب دندان ها و حتی فک ها ممکن است به هم بریزد و با حرکت دندان ها و فک ها به جلو، جایگاه ایمپلنت عقب تر برود و ظاهر بدی ایجاد کند. پس حتما در این امر نباید شتاب کنید.  

در بیشتر مردم در پسران در بیست و یک سالگی و در دختران کمی زودتر، رشد فک پایان می گیرد. با این حال وضعیت هر فردی متفاوت است و باید شرایط خود او در نظر گرفته شود.
 
 
 

کاشت ایمپلنت دندان + روکش  دندان + لذت داشتن دندان زیبا و سالم

بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست برای درمان ایمپلنت باید دانش عملی کافی را داشته باشد.
بهترین متخصص ایمپلنت علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران داشته باشد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
برای تعیین وقت مشاوره حضوری با ما در ارتباط باشید.
 
 
 
 
پرکردن دندان با مواد سفید خوبه یا سیاه - تصاویر قبل و بعد بیماران

نظرات کاربران

captcha Refresh

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 12 91 08 88 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

map
googlea5e9e2012138def7.html