این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

در این مرکز درمانی کلیه دستورالعمل های ارائه خدمات دندان‌پزشکی در شرایط اپیدمی کرونا‌ویروس رعایت می گردد

کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان و زیبایی دکتر علی سجودی

‎021 86 12 89 96 ‎021 88 08 29 41 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

لبخند زیبا | زیبایی لبخند حق شما است.

لبخند زیبا | زیبایی لبخند حق شما است.

لبخند زیبا | یکی از مهمترین عواملی که می تواند در زیبایی لبخند شما بسیار تاثیر گذار باشد قطعا رنگ دندان هایتان است. از مواردی که ما می توانیم افراد را به سوی خود جذب کنیم، لبخند زیبا می باشد.

1394/09/27
21,591
4

لبخند زیبا حق شما است
 

معایب و عوارض ایمپلنت دندان

 

یکی از مواردی که ما به واسطه ی آن می توانیم افراد را به سوی خود جذب کنیم ، لبخند زیبا می باشد . ( پیشنهاد میشود مقاله همه چیز درباره لمینت دندان را مطالعه بفرمایید )لبخندی که در آن می توان از خیلی از شخصیت های طرف مقابلمان را در برورد اول متوجه باشیم. این لبخند در ابتدا نشان می دهد که تا چه حد برای کسی که به او لبخند می زنیم، دلنشین هستیم. این مورد در خیلی از موارد اگر دو طرف دو جنس مخالف باشند منجر به عشق می شود. که بنابراین داشتن لبخندی زیبا نه تنها برای خودمان حس زیباتری ایجاد می کند بلکه این حس را به طرف مقابلمان القاء می کند و نشان میدهد تا چه اندازه می توانیم قلب یکدیگر را با لبخندی فریبنده تسخیر می کنیم. در واقع داشتن لبخند زیبا، زیباترین سلامی است که می توانیم ان را به دیگران اهدا کنیم. برای رسیدن به این لبخند زیبا علاوه داشتن حس زیبا، باید ظاهر زیبا و دلنوازی داشته باشیم تا دیگران را بهتر و بیشتر به سمت خود جذب نماییم. و خود از داشتن این لبخند زیبا، حظ کافی را ببریم. کلید طلایی ورود به قلب آدم ها، لبخند می باشد. پس فراموش نکنیم که لبخند خوب و زیبا یکی از بهترین فاکتور های زیبایی و جذابیت و داشتن روابط اجتماعی بهتر می باشد. ما برای رسیدن به این روابط خود، علاوه بر قلب مهربان و دلنواز خود، بعضی وقت ها لازم است به پزشک دندانپزشک مراجعه کنیم و خود را در دل افراد زیاد (علی الخصوص کسانی که برایمان در زندگی از اهمیت ویژه ای برخوردارند)، جای دهیم. ما برای داشتن یک لبخند زیبا باید به دندانپزشک مراجعه کنیم و از او بخواهیم که لبخندمان را جذاب کرده و یکی از طرح های زیبایی لبخند را برایمان انجام دهد و  از او ضمانت ویژه جهت انجام هر چه بهتر این عمل بخواهیم و زیبایی خود را از همین الان تضمین کنیم. لبخند، از لحاظ روانشناسی و روحی یکی از بهترین و ساده ترین عمل است که هر کسی با هر ملیت و قوم و  نژاد و کشور و رنگ و سن و جنس و.... ی می تواند حس زیبایش  را به دیگری نشان داده و شروع یک رابطه ی زیبا را پایه ریزی کند. با توجه به این که جهان در حال گسترش  و علم و رفاه به صورت منظم و با سرعت بالایی رشد می کند این نیاز احساس می شود که هر کس بتواند به زیبایی خود بپردازد و مقوله ی زیبایی بسیار با اهمیت جلوه کند. داشتن یک لبخند زیبا نه تنها موقعیت اجتماعی و عاطفی ویژه ای برای فرد ایجاد می کند ، بلکه برای وی موقعیت و شرایط شغلی و اقتصادی ، موفقیت و شانس بهتری را برای فرد ایجاد می کند. علا وه بر زیبایی، اعتماد به نفسی در درون افراد با داشتن لبخند زبیا شکل می گیرد که مثال نزدنی است و وی را راغب می کند  تا از خود خوش اخلاقی و لبخند زیاد تری ایجاد کند. با پیش روی تکنولوژی و علم اختراع و کشفیات لبخند زیبا دغدغه ی خیلی از افراد شده تا بر این آمدند به طراحی این لبخندها بپردازند. همچنین در سایت webmd اطلاعات کاملی وجود دارد . 
 
 
 

اجزا و ویژگی های یک لبخند زیبا را بشناسید: 

داشتن لبخند زیبا نه تنها در داشتن حس خوب  درخود مؤثر است، بلکه در ایجاد و القای حس خوب در اطرافیان ایجاد و آنها را جذب می کند. هر مقدار پهنا و وسعت لبخند شما بیشتر باشد، لبخند شما بسیار جذاب تر و مؤثرتر بوده و برتر می باشد. علاوه بر زیبایی و این گونه اعمال برای لبخند زیبا جوان سازی پوست را در بر خواهد داشت و این کار ها و اعمال برای دندان بدون هیچ گونه صدمه و آسیبی به دندان امکان پذیر می باشد. چیزی در اصلاح و درست کردن ترتیب دندان ها برای دکتر دندانپزشک مورد توجه قرار می گیرد، قرینه و هم سان بودن دندان های چپ و راست با هم است و غیر از دندان های ردیف بالایی باید دندان های ردیف پایین نیز با هم قرینه و هم سان باشند و اگر کجی و ناقرینگی وجود داشت دکتر دندان پزشک باید آن را اصلاح و برای قرینه کردن آن اعمال مربوطه را انجام دهد و نیز داشتن رابطه ی صحیح و کنار هم قرار گرفتن دندان های چپ و راست با لب و به صورت کل نحوه ی قرار گرفتن لب و دندان ها می باشد و پزشک مربوطه باید روی این موارد دقت کافی را مبذول بدارد. ترتیب و به ردیف بودن طول و عرض و ارتباط طولی و عرضی دندان ها با هم نیز برای یک پزشک مورد توجه می باشد. و این ترتیب و نحوه قرار گیری دندان ها و لثه ها و لب ها باید طبق فرمول خاصی کنار هم قرار گیرند که با اصلاح همه ی اینها می تون لبخند زیبا و مورد دل خواه را به بیمار و مراجعه کننده اهدا نمود و وی را از داشتتن این گونه لبخند زیبا برخوردار نمود.
 
 
 
 

دندانپزشکی زیبایی  و مطالب مفید درباره آن4دندانپزشکی زیبایی  و مطالب مفید درباره آن5

 

مطالعه بیشتر >>> فرم لمینت دندان


 
 
 
 

از با اهمیت ترین مورد های دندان پزشکی می توان به در مان های زیر اشاره نمود:

1-لمینیت دندان (سرامیکی و کامپوزیتی)، 2 -بلیچینگ دندان(سفید کردن دندان ها )، 3-جراحی لثه ( اصللاح بدفرمی و بلندی لثه ها و یا بیشتر کردن طول تاج دندان ها). لبخند واقعی لبخندی است که آدم را به شور وشعف وادرا می کند که قدرت این شور و شعف نیز بسیار زیاد می باشد. حال در مورد اجزا و بخش های یک لبخند زیبا را بهتر و بیشتر بشناسیم:

1-نسبت دیده شدن و رؤیت دندان های ثنایا
2-میزان دیده شدن لثه ها
3-قوس لبخند
4-فضای منفی
5-پهنای لبخند
 
 
 

 حال توضیحات این اجزا و بخش ها: 

تناسب دیده شدن دندان های ثنایا: هر کسی به طور طبیعی  چهار تا دندان در فک بالا و چهار دندان در فک پایین در لبخند دیده می شوند که به آنها دندان های ثنایا گفته می شود. رد فک بالا دو دندان ثنایای بزرگتر  که از دو تای آنها بزرگتر می باشد را  دندان های ثنایای میانی و دو دندان در ردیف کناری و  کناره های دندان بزرگتر می باشد را ثنایای کناری می گویند. در یک لبخند زیبا، می توان این ثنایا را مشاهده نمود که ردیف و نظم خاصی را دارند. فرق افراد مسن در نمایش بیشتر و یا کمتر این ثنایا ها می باشد . که در افراد مسن این ثنایا ها کمتر دیده می شود ولی در افراد جوان تر این ثنایا ها بزرگتر و نمایان تر می باشد.
 
 
 
 
یکی از مهمترین عواملی که می تواند در زیبایی لبخند شما بسیار تاثیر گذار باشد قطعا رنگ دندان هایتان است. اگر دارای دندان های خراب و شکسته ای هستید و می خواهید اقدام به پر کردن انها نمایید سعی کنید برای حفظ زیبایی از مواد کامپوزیتی استفاده نمایید که هم رنگ دندان باشند. دندان هایی که تیره هستند و یا رنگ پریده می باشند به مانند ظاهر دندان های پیر و فرسوده می باشند و همین می تواند مانع داشتن لبخند زیبا برای شما باشد. اگر می خواهید تا در هنگام خندیدن جوان تر و شاداب تر به نظر برسید بهترین کار این است که بروی رنگ دندان های خود کار کنید تا سفید و درخشان تر به نظر برسند. در واقع متخصص زیبایی که قرار است بروی طرح لبخند شما کار نماید باید با توجه به رنگ پوست و موی شما و دیگر جزییات شخصیتان در انتخاب رنگ دندان شما اقدام نماید.
 
 
 
 

بعد از اینکه مشکل رنگ دندان به صورت کامل برطرف شد و مشخص گردید که برای شما با توجه به ظاهر فیزیکی و رنگ پوستی که دارید از چه رنگی استفاده شود حال نوبت به طراز نمودن دندان و داشتن فاصله مناسب میان انها می باشد. یک لبخند زیبا زمانی شکل می گیرد که دندان های شما دارای چیدمانی زیبا و منظم باشند. فاصله میان آنها از هم زیاد نباشد و طول دندان کوچک و بزرگ نباشند.در واقع هم ردیف و در یک خط ممتد قرار گرفته باشند.در غیر اینصورت باید به روش ارتودنسی ابتدا کمک نمود تا فاصله میان دندان ها برطرف شود. دندان های افتاده هر شخصی می تواند مانع بزرگی در جهت رسیدن به یک لبخند زیبا باشد. جدا از مباحث زیبایی شما حتی در جویدن و غذا خوردن هم نیز ممکن است دچار مشکل شوید. پس هم به خاطر اینکه دچار ناراحتی های گوارشی به خاطر بد جویدن غذاها نشوید و هم دارای زیبایی لبخند باشید باید تما فکری به حال دندان های افتاده خود کنید. می توانید با استفاده از روش کاشت دندان یا ایمپلنت اقدام به برطرف کردن این مشکل نمایید.
 
 
 
 

اما عامل بعدی که به زیبایی لبخند شما کمک می کند قطعا هماهنگی و تعادل میان دندان ها می باشد. وجود دندان ای کج و شکسته و لب پر شده می تواند مانع بزرگی در جهت رسیدن به آن لبخند زیبایی مورد نظر شما باشد. همه موارد فوق را باید توسط یک دندانپزشک مجرب و متخصص برطرف شود تا بتوان امید داشت شما نیز روزی صاحب بک لبخند زیبا خواهید شد. اما عامل مهم دیگری که می تواند در زیبایی لبخند شما موثر باشد گونه های شما هستند. فرم گونه ها به همراه بزرگ و یا کوچک بودن لب ها می تواند به شدت بر میزان زیبا و یا زشت بودن یک لبخند تاثیر گذار باشند. در واقع می توان گفت اگر صورت شما نا متناسب باشد هر چقدر هم که دندان هایی سفید و و منظم داشته باشید باز هم در رسیدن به داشتن لبخند زیبا مشکل خواهید داشت. در این گونه موارد از روش درمانی اصلاح لبخند لثه ای استفاده می شود و سعی می شود تا با تغییراتی که در فرم لثه ها صوتر می پذیرد مشکلات فوق را برطرف نمایند. قطعا یک پزشک مجرب می بایست ابتدای امر با شما در مورد داشتن لبخند زیبا و آنچه که شما انتظار دارید مشورت نماید. در بالا نیز عنوان کردیم که جدا از مبحث رنگ دندان باید از نظر چیدمان و هم طرازی نیز از حوزه زیبایی شناسی دارای هارمونی لازم باشد. مثلا طول دندان می تواند عامل بسیار مهمی در میزان زیبایی و یا زشتی خنده شما داشته باشد. وجود ندان های بلند معمولا نشان دهنده جوان بودن فرد است. چرا که در افراد پیر به دلیل افزایش سن و ساییدگی دندان ها شاهد کوتاه تر شدن طول دندان ها هستیم. علاوه بر رنگ، هم طرازی و ردیف کردن دندان در حوزه زیبا شناسی خنده شما (دندان های بالایی و پایینی که در هنگام لبخند زدن مشخص می شود)، دندان پزشک زیبایی ویژگی های متعددی از دندان ها و لبخند زیبای شما را در حین برنامه ریزی برای اصلاح طرح لبخند دندان مورد ارزیابی قرار می دهد. این ویژگی ها از قرار زیر می باشند:
 
 
 

شما نیز اگر برای زیبایی لبخند نیاز به افزایش طول دندان دارید حتما قبل از ان با یک متخصص حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را حاصل نمایید. زیبایی لبخند شما تا حد زیادی به میزان استاندارد بودن خط لبخند شما بستگی دارد. در مورد خط لبخند باید گفت که خطی خیالی است که در امتداد لبه های دندان های بالایی امتداد می یابد. و در وضعیت ایده ال باید مشابه انحنای لب پایینی شما در هنگام لبخند زدن باشد. این نقطه ارجاع استاندارد برای اصلاح طرح لبخند دندان برای کمک به تعیین میزان طول دندان های شما مورد استفاده قرار می گیرد. عامل مهم دیگری که می تواند در زیباتر کردن لبخندهای شما کمک کند وجود تناسب میان دندان ها است. باید شما توسط یک دندانپزشک متخصص معاینه شوید تا دقیقا مشخص شود به چه میزان دندان هایتان دارای تناسب است و تا چه اندازه نیاز به تغییرات برای این منظور می باشد. زیبایی لبخند شما می تواند حتی به بافت و مشخصات دندان هایتان بستگی داشته باشد. مثلا برای اینکه دندانهای تان بافت بهتری پیدا کنند می تواند از روکش هایی استفاده کرد تا فرم دندانی تان مردانه تر و یا زنانه تر شوند. اما قبل از اینکه اصلا برای زیبایی لبخند شما کاری صورت پذیرد باید اولین قدم معاینه دقیق دندان هایتان توسط دندانپزشک باشد. ابتدا باید از سلامت دهان و دندان هایتان مطمئن شد و سپس اقدام به کارهای درمانی در مورد زیبایی لبخند نمود. اما شاید مهمترین بخش میزان هزینه ای باشد که برای این کار باید در نظر گفت. نمی توان رقم دقیق را مشخص کرد. همانطور که در این مقاله و دیگر مقالات قبلی ینز اشاره کردیم داشتن لبخند زیبا می تواند به فاکتورهای متعددی برگرد و بستیگ به فرم صورت و گونه ها و میزان منظم بودن دندان هایتان ممکن است هزینه این کار کم و یا زیاد شود. به هر حال برای بدست آوردن قیمت دقیق حتما نیاز است تا از یک پزشک متخصص استعلام گرفته شود.
 
 
 
 
 

مواردی که دراصلاح طرح لبخند قابل اصلاح شدن است موارد زیر می باشد:

تنظیم موقعیت و فاصله ی دندان ها با هم و توازن آنها و هماهنگی آنها با هم: دندان هایی که به صورت کج روی هم قرار گرفته اند و یا دارای فاصله ی زیاد بین آنها می باشد را می توان با با ارتودونسی دندان ها برطرف کرد که این ارتودونسی می تواند خلأ و فاصله بین دندان ها را پر کرده و کجی و ناراستی آنها را اصلاح و برطرف نموده و در شکلی متوازن و بهتر کنار هم قرار گیرند. این خدمات ارتودونسی می تواند به صورت آشکار و یا پنهان صورت پذیرد که در آخر می توان با روکش کردن آنها را میزان کرد و شرایط آنها را بهتر کرد.
 
 
 

دندان های از دست رفته و نابود شده: وجود حتی یک دندان نابود شده و از بین رفته می تواند در نازیبایی لبخند شما تأثیر زیادی داشته باشد و حتی منفی باشد که با جایگزین کردن دندان های مصنوعی به جای دندان های از بین رفته و پر کردن جای خالی بین دندان هایتان با دندان هایی که متخصص برای شما ایجاد می کند و آن ناحیه را پر می کند و فضای خالی را برای بدون عریضه نمی گذارد این خود در زیباسازی و جوان سازی صورت شما تأثیر فوق العاده ای می گذارد.در خیلی از موارد با افتادن و شکستن دندان مورد نظر این فضا ایجاد شده که با داشتن آنها می توان دوباره آن را به منطقه ی مورد نظر چسباند و خلأ را پر کرد. در این مورد می توان از گاز گرفتن و پوسیدگی دندان ها جلوگیری کرد.
 
 
 

هماهنگی و توازن بین دندان های شما: برای این مورد می توان دندان های شکسته و نامنظم و کج و غیر طبیعی از لحاظ ظاهری را مثال زد که با برطرف اینها می توان به شکل دلخواه خود در ظاهر دندان هایتان ایجاد نمود.و مشکل دندان ها ی غیر زوج و ناهماهنگ و ناردیف و نامتقارن را حل کرد.
پروتز لب ها و چگونگی لبخند و گونه ها: با مشورت با دندانپزشک و متخصص مورد نظر می توانید به اصلاح لبخند خود پرداخته و یک دندانپزشک با پیشنهاد یک سری جراحی ها برای جوان تر کردن صورت شما و پایین آوردن سن افراد و جذاب تر نشان دادن آنها. با سفید کردن دندان ها و تنظیم و هماهنگی کامپوزیت و استفاده از عاج دندان و روکش کردن آنها؛ که به غیر از اینها می توان به اصلاح لبخند خود دست پیدا کرد و زیبایی لبخند ی خود را بیافرینید. علاوه بر مواردی که در متون قبلی ذکر کرده ایم می توانیم به مورد ها ی دیگر در زیبایی اشاره کنیم که از جمله ی آنها می توان به طول دندان، خط لبخند، تناسب دندان ها، بافت دندان ها و پلاکت ها و توصیف شخصیت شما اشاره کرد.
 
 
 
 
 
طول دندان ها: طول و اندازه ی دندان می تواند در ایجاد یک لبخند زیبا تأثیر بگذارد و در جوان بودن صورت شما تأثیر بالقوه ای می گذارد. هر چه دندان های شما کوتاه تر باشد از جذابیت شما می کاهد درجه ی کوتاه شدگی با افزایش عمر رابطه ی مستقیم دارد و هر چه دندان های جلویی بلندتر باشد به شما در طرح لبخند کمک بسیاری می کند و با روش بادینگ کامپوزیت و روکش پرسلین می توان به طول دندان های شما اضافه نمود و جذابیت آفرید زیبایی لبخند به شما هدیه کرد. در این مورد دندانپزشک می تواند به اصلاح لبخند گوشتی و یا لثه ای شما کمک کند که متخصص با اصلاح خط لثه و بلند کردن اندازه ی دندان با استفاده از لیزر این مشکل را برطرف کرده و شما را به ظاهر مورد نظر می رساند. با عاج دندان ها و روکش نیز میتوان به هدف خود نزدیک تر شد.که باز هم این مورد در زیبایی لبخند با توجه به صورت فرد و فرم آن بستگی دارد و اینکه چه مدل دندانی به صورت وی می آید و این که در مورد بری افرادی که صورت گرد دارند دندان های متوازن و به ردیف و بلند باعث می شود صورت وی لاغر تر نشان داده شود بنابراین دندانپزشک و متخصص باید قبل از انجام هر گونه عملی با مریض خود مشورت نموده و بعد از آن ظاهری که برای وی به وجود می آید را در نظر بگیرد و به وی گوشزد نماید.
 
 
 

خط لبخند در زیبایی لبخند: این خط یک خط فرضی می باشد که در لبخند شما زیبایی ایجاد می کند و الین خط فرضی می تواند لبه ی بالایی دندان شما از یک طرف به لبه و کناره ی دیگر دنبال کرد. ایده آل این خط باید لب بالایی مشابه منحنی لب پایینی باشد که می تواند در اندازه ی دندان های شما تأثیر داشته باشد.
تناسب دندان: در تناسب باید کل دندان ها با هم تناسب داشته باشند، نه فقط دندان های جلویی بیشتر باشند و این تصور غلطی است که دندان ها یجلو باید بزرگتر باشد بلکه باید بقیه ی دندان ها دارای یک نسبت مناسب داشته باشند و این که دندان ها باید دارای تناسب طولی و جایگاهی داشته باشند و این بستگی به میزان اندازه ی دیگر دندان ها دارد و دندانپزشک و پزشک متخصص می داند چه گونه با تناسب ساده ی ریاضی بین دندان ها توازن برقرار کند. از این باور غلط هم باید دوری جست که نسبت دندان های عرض به طول باید 4 به 5 باشد.
بافت دندان و شخصیت: یک متخصص دندانپزشک ماهر برای زیبایی لبخند ی شما، باید به جنسیت و شخصیت شما نیز توجه کند که به طور مثال لبخند شما و دندان های شما حالت مردونه داشته باشد یا حالت خانمانه داشته باشد و اصلاح اینکه دندان ها باید با توجه به شخص و در نظر گرفتن خیلی از جوانب انجام می پذیرد و این مورد با توجه با مشاهده به عکس ها می تواند شما را از این بابت روشن تر و شفاف تر سازد.
 
 
 
 
لبخند زیبا: این موضوع برای همه روشن و واضع است که داشتن دندان هایی سالم در سلامت جسم و روح نقش اساسی و مهمی را در بردارد. اما هملنگونه که مشاهده می شود هیچ کدام از ما انسان ها از دندان هایش به طور کامل مراقبت های مورد نیاز برای دندان ها را نمی کند.
لبخند زیبا در یک جمع: لازمه ی لبخند زیبا داشتن دندان های سالم می باشد که برای حفظ سلامت دندان ها باید آگاهی های لازم را جهت نگهداری از آنها به کار برد. رابطه تغذیه و دندان های سالم از جمله مواردی است که باید آگاهی های لازم را برای مراقبت از دندان هایتان در نظر بگیرید: با وجود اینکه قند ها برای دندان ها به عنوان یک دشمن به حساب می آید برعکس مواد ترش خیلی کم به عنوان دشمنان دندان به حساب می آیند. ولی باید بدانید که ترشی ها نیز به لثه صدمه وارد می کنند.برای همین موادی از جمله آبمیوه و اسید کربنیک نیز از دسته ترشی ها به حساب می آیند. به لثه آسیب می رسانند.ولی باید این نکته را بدانید که نوشیدن این مواد به صورت یک نفس بهتر است تا اینکه انها را به صورت جرعه جرعه بنوشید. چایی هایی از جمله چایی سبز و سیاه در صورتی که با مواد قندی مخلوط نشده باشند برای دندان ها مفید می باشند. موادی که دارای ph بالا هستند از جمله پنیر و شیر برای دندان ها مفید هستند زیرا سبب بی اثر شدن باکتری ها در دهان می گردد. بعد از اینکه از شیرینی ها استفاده کردید برای بهداشت دندان ها خوردن شیر مفید می باشد. همینطور پس از خوردن غذا قرقر کردن آب نیز مفید می باشد. بزاق دهان از دهان و دندان های شما به صورت یک سیستم دفاعی مراقبت می کند. و با مصرف کردن غذاهایی که سالم علاوه بر تأثیر مثبت بر روی سلامت جسم بر روی دندان ها و لثه نیز تاثیر گذار است. با مصرف بعضی از غذاها ترشح این بزاق دهان بیشتر شده به طور مثال غلات که پوشش آن خوب جویده شود و استفاده برخی مواد نیز سبب تورم لثه می گردد.

 

 

 


در این متن از لبخند زیبا تأثیر به شرح تأثیر سیگار بر روی دندان ها می پردازیم:

سیگار علاوه بر دندان ها عامل مهم و خطرناکی برای سلامتی بدن نیز می باشد. و نمی توان به راحتی نقش سیگار را برای از بین بردن سلامتی بیان کرد. بهداشت نامناسب دهان و همینطور مصرف سیگار دو عامل خطرناک جهت صدمه به دندان ها و تورم لثه می باشد. آن دسته از افرادی که به طور مداوم از سیگار استفاده می کنند به بیماری پیوره لثه مبتلا می شوند که که از همان ابتدای سیگار کشیدن به آن دچار می شوند. به همین صورت به سختی بیماری افراد سیگاری ادامه پیدا می کند. و همینطور کاشت دندن نیز در این افراد با درصد موفقیت کمتری روبه رو می شوند. با ترک سیگار در حفظ سلامتی دهان و دندان هایتان قدمی مهمی بر می دارید. ترک سیگار سبب می شود امکان زندگی برای شما را بهتر می کند. فشار روحی در افراد نیز سبب بروز بیماری های لثه و دندان می گردد. به همین دلیل باید سعی در پایین آوردن فشار های روحی به حداقل ممکن باشید تا با این کار به سلامت بودن دندان هایتان کمک کرده باشید. و لبخند زیبا به دیگران هدیه دهید. به طور مثال می توان گفت فشار های روحی سبب بروز و افزایش پیوره لثه می شود.
 
 
 

بیماری قند: با وجود اینکه بیماران دیابتی از مواد قندی استفاده نمی کنند اما احتمال بروز پوسیدگی دندان برای آنها به علت نوسان در قند خون آنها بیشتر خواهد بود.و خطر مواقعی بیشتر خواهد شد که بیماری آنها طولانی تر باشد و همچنین میزان قند در نوسان باشد. و به احتمال زیاد عاملی که سبب ایجاد اختلاد در گردش خون می شود در ریشه دندان نیز وجود دارد.و این موضوع را بدانید که افراد مبتلابه دیابت دچار بیماری پیوره لثه هستند. پس مراقبت از دندان ها برای این افراد ضروری می باشد. و این افراد به صورت منظم باید به دندانپزشکی مراجعه کنند. بهترین زمان برای مراجعه به دندان پزشک 3 ماه دوم بارداری می باشد. توصیه بعدی مسواک زدن در دوران بارداری فراموش نشود این به این دلیل است که در دوران بارداری مواد غذایی سالم برای دندان ها و لثه بسیار اساسی و مهم می باشد.
 
 
 

بهداشت حرفه ای دهان: یکی از اصول رعایت بهداشت حرفه ای دهان مسواک کردن دندان هاست که مراقبت های خانگی بر طبق آگاهی های فردی نمی تواند بلا بهداشت حرفه ای دهان برابری داشته باشد.
 
 
 

بارداری: به دلیل تغییرات در هورمون ها در دوران بارداری لثه ها نیز تحت این اثرات قرار می گیرند. وجود باکتری ها باعث ایجاد ورم در لثه ها و خونریزی آنها می شود. در صورتی که در دوره بارداری بهداشت دهان و دندان رعایت شود پیوره یعنی تورم لثه ایجاد نمی گردد. مادر باردار به دلیل خونریزی های کوتا مدتی که برای لثه اش به وجود می آید نباید از مسواک کردن خودداری کند. توصیه ما به افرادی که قصد بار دار شدن را دارند این است که ابتدا نزد پزشک رفته و تمام دندان های نا سالم و خراب را ترمیم و درست کنید. یکی از این فاکتور های مهم پوسیدگی دندان می باشد که از نظر علمی رابطه مستقیمی با تولد نوزاد نارس می شود که همان عاملش پیوره است در واقع پوسیدگی دندان پیوره را به وجود می آورد. پیشنهاد کلی برای بیمار نشدن دندان ها و لثه برای همه افراد این است که، مرتب هر 3 تا 6 ماه یک بار نزد دکتر دندانپزشک بروند که دلیل آن این است که این کار با مراقبت های برنامه ریزی شده و خانگی زیبایی و سلامت دندان های شما را تضمین می کند. که می توانید به کمک دندان پزشک نیز مراجعه کنید حال کمک دندان پزشت که چه کسی گفته می شود؟ کمک دندان پزشک به کسی می گویم که آموزش های لازم را گذرانده است و در ضمینه پیشگیری به شما کمک شایانی می کند. در صورتی که ما مشکلات خود را در ضمینه بهداشت دهان و دندان با آنها در میان بگذاریم آنها به ما خواهند گفت شیوه درست مسواک زدن چیست و ما را در استفاده از لوازم کمک بهداشتی کمک و راهنمایی می کنند.
 
 
 

حال کار یک دندان پزشک چیست؟ دندان پزشک یا کسی که در ضمینه بهداشت دهان و دهان تخصص دارد وقتی به او مراجعه می کنید ابتدا شرح حالی از موقعیت و وضعیت دندان و لثه های شما را می گوید و درست مسواک کردن را به شما یاد می دهد. دندان ها نیز به نمایش گذاشته شوند در واقع لبخندی دندان نما بسیار دلنشین می باشد. اما متأسفانه تعداد افرادی که دارای دندان های زیبا هستند بسیار محدود هستند. و می توان گفت یکی از با ارزش ترین چیزها در میان قشر جوان داشتن دندان هایی سالم است که از مراقب درست دندان حاصل می شود. و در دنیای امروز بسیاری از ناهنجاری های دندان را می توانید ترمیم نمائید.
 
 
 
 

عده ی زیادی از افراد که دارای دندان های خراب هستند از وجود این دندان ها عذاب می کشند. علاوه بر مشکلات به وجود آمده با افزایش سن در افراد برای دندان هایشان عومل متعدد دیگری نیز وجود دارد از جمله: چایی، قهوه، سیگار و… که سبب از بین رفتن زیبایی در دندان های شما می گردد. و اگر شما در دوران کودکی و جوانی درست از دندان هایتان مراقبت کنید دندان های زیبا و سالمی در دوران بزرگسالی به همراه خواهید داشت. در گذشته برای دندان ها درمانی چندانی وجود نداشت ولی با گذشت زمان پیشرفت های زیادی در علم دندانپزشکی صورت پذیرفت و هم اکنون حتی برای بیماری های پیشرفته لثه نیز در مان هایی وجود دارد. که به طور مثال می توان گفت یکی از این بیماری ها به هنگام خندیدن است بدین صورت که هنگام خندیدن لثه نمایان می شود که این بیماری به علت کم شدن بافت لثه به وجود می آید. و از عوامل دیگری که بروز این بیماری صورت می گیرد Gummysmile نام دارد که در آن افزایش بافت لثه، کوتاهی لب و رشد بیش از اندازه بافت بالا می باشد. عده ای از افراد دارای دندان هایی نامرتب هستند. و یا در برخی افراد نیز ممکن است بر اثر بروز یک حادثه تاج دندان ها بشکند. که ایجاد این موارد ذکر شده در افراد سبب وارد شدن لطمه به زیبایی چهره می گردد. برای این مشکلات نیز راه درمانی وجود دارد که با به کار گیری آنها نه تنها دندان شما ترمیم خواهد شد بلکه زیبایی چهره شما نیز قابل برگشت می باشد. امکانات زیادی توسط دندان پزشکی پیشرفته فراهم آورده شده که نتیجه بهره بردن از آن آگاهی و لذت از زندگی می باشد.
 
 
 
 

در هر فرد وجود یک لبخند زیبا و جذاب داشتن دندان هایی زیبا و همچنین دهانی خوشبو از مهمترین عامل ها در در جذابیتش می باشد. که شما امروزه در پیکره های مقدس و آثار باقی مانده از گذشته به دنبال آثار جذابی هستید به طور مثال به دنبال جواهرات زیبا، و لباس های گران قیمت هستید. و به دلیل پیشرفت در علم دندان پزشکی در سال های اخیر هر فردی می تواند دندان هایی زیبایی داشته باشد. و این موضوع بسیار دارای اهمیت بالایی است که علم دندانپزشکی دارای ابعاد گسترده ای است بسیار خبر خوبی می باشد.
 
 

 

پروتز دندان ها تا اواسط قرن 18 ساخته شده از عاج فیل بود و بعد از گذشت زمانی جای خود را با روکش چینی تغییر داد و استفاده از پروتز ابعاد گسترده ای را به خود اختصاص داد. مونالیزا چرا غمگین است؟ روح یک احساس لبخندی اسرار آمیز می باشد. و برای خنداندن شاید امروزه مطلب زیادی وجود نداشته باشد. احتمالاٌ در قرن های گذشته انسان های زیبا و قدرتمند کمتر می خندیدند. شاید علت این بوده که آنها مطلب برای خندیدن نداشتند، به طوری که، لئوناردوداوینچی که نقاشی معروف بود در یکی از تابلو های معروف خود یعنی مونالیزا به بیننده لبخند زیبا را ارائه می دهد. شاید مونالیزا نمی خواست دندان هایش را دیگران ببینند. بزرگ ترین احساس انسان ها به این موضوع است که علم دندان پزشکی دارای ابعاد وسیعی است. که جذب انسان ها با یک لبخند زیبا زحمتی است که انسان ها به خود می دهند تا دیگران را به خود جذب کنند که این کار به سود آنها می باشد. و این حدس زده می شود که افرادی که لب هایشان را روی هم فشار می دهند در واقع چیزی را پنهان می کنند که آن دندان هایی می باشد که آنها را باید پنهان نمود. برای داشتن لبخند زیبا در هر فرد مراقبت های صحیح و آگاهانه لازم است که در این مطلب به رابطه تغذیه و دندان های سالم می پردازیم:

 
 
 

ماده غذایی که برای باکتری های دندان مورد علاقه قرار گرفته قند می باشد که برای دندان های سالم دشمنی آشکار است. همچنین شکر سفیدی که در خانه از آن استفاده می شود و ساکاروز نام دارد برای دندان ها ضرر دارد. انواع درگری از موارد قندی وجود دارند که باکتری ها به آنها نیز علاقه زیادی نشان می دهند از جمله این مواد می توان به: فروکتوز، قند مالت دار، قند انگور اشاره نمود. و نمی توان این مواد غذایی را حذف نمود با این وجود که تنها مواد قندی نیستند که باکتری ها به آنها علاقمند هستند. بلکه غذاهای مختلف برای رشد باکتری ها دهان را محیطی مناسب فراهم می سازد. بعد از اتمام غذا PH موجود در دهان به 7/5 کاهش یافته که کار PH در دهان جلوگیری از رشد باکتری می باشد. از مواد غذایی قندی بهتر است جهت داشتن دندان هایی سالم کمتر استفاده نمود. و نکته دیگری که اهمیت دارد این است که گاز زدن به شیرینی نیز در خرابی دندان ها نقش دارد پس بهتر است برای خوردن شیرینی آن را به قطعات کوچکی برش داد و بعد صرف کرد. برای حفظ سلامتی دندان ها میوه و سبزیجات گوناگون از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ضمن روی سلامتی جسمی و تناسب اندام شما نیز تأثیر گذار است. آب نبات هایی که بعد از خوردن به دندان ها می چسبند ضرر های زیادی را به دندان ها وارد می کنند که برگشت ناپذیر می باشد. و موضوع دیگری که از اهمیت دارد این است که طبیعت و جنس دندان ها نیز در سلامت دندان ها نقش مهمی به دنبال دارد. یکی از راه های موثر جهت از بین بردن فشار های روحی ورزش می باشد که ورزش های فکری از جمله: یوگا و ورزش های استقامتی از جمله: پیاده روی و دوچرخه سواری به کاهش فشار های روحی کمک می کند به شرطی که به طور منظم انجام شوند.

 

معایب ایمپلنت دندان2

عوارض ایمپلنت 3

نظرات کاربران

captcha Refresh
رضا سعادتی
۱۳۹۹/۱۲/۱۶۰۰
پاسخسلام من 8 ماه پیش دندان هام رو روکش کردم اما امسال دو هفته هست که احساس میکنم از داخل روکش ها تکان میخورند من بایدچه اقدامی بکنم؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۱۲/۱۷۰۰

سلام جناب آقای رضا سعادتی گرامی

با مراجعه به پزشک و معاینه و تهیه عکس از ناحیه مشکل و طرح درمان مشخص خواهد شد.

سارا
۱۳۹۹/۰۲/۰۷۰۰
پاسخسلام لطف میکنید قیمت بلیچینگ رو بفرمایید و با یک جلسه کامل سفید میشه؟
دکتر سجودی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم سارا گرامی لطفا برای آگاهی از اطلاعات درباره بلیچینگ و قیمت و شرایط آن با ما تماس بگیرید:

شماره تماس :  88082941
همچنین اگر الان امکان تماس ندارید می توانید مقاله زیر را درباره بلیچینگ دندان مطالعه کنید:
https://drsojodi.com/bleaching

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان گلستان - کوچه گلبرگ یکم شرقی - پلاک 4 - طبقه دوم - واحد 2
تلفن : 41 29 08 88 021 | 96 89 12 86 021
ایمیل : info@drsojodi.com

مسیر دسترسی:
میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)

map
whatsapp drsojodi