این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سجودی کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی
دکتر علی سجودی

02188082941 02188089112 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

مقالات

فقدان تک دندان

فقدان تک دندان

فقدان تک دندان دندان های  مولر (آسیاب ) اولین دندانهایی هستند که در دهان  رویش دارند و متاسفانه معمولا هم  اولین دندانی هستند  که از دست می روند چون بیشترین موارد کشیدن دندان در ناحیه خلفی صورت می گیرد.کشیدن دندان به دنبال پوسیدگی های وسیع یا درمان نادرست ریشه یا شکست طولی دندان اتفاق می افتد.مولرها دندان بسیار مهمی برای حفظ رابطه دو فک و حفظ شکل  قوسی فک هستند. اگر فردی دندان خود را از دست بدهد چندین اتفاق رخ می دهد: اول اینکه  دندان مقابل ان در فک  مخالف به سمت فضای خالی متمایل می شود و حرکت می کند(این امر تمایل طییعی دندان است)

18
کاربردهای لمینت یا ونیر دندان

کاربردهای لمینت یا ونیر دندان

کاربردهای لمینت یا ونیر دندان   لمینت یا ونیر برای اهداف زیر استفاده می‌شود. 1-    سفید کردن دندان‌هایی که تغییر رنگ و لکه در حد متوسط یا شدید دارند و با بلیچینگ سفید نمیشوند اگر چه با درمان‌های مختلف و انواع محصولات سفید کننده دندان (بلیچینگ)  بسیاری از موارد بدرنگی دندان‌ها را می‌توان اصلاح کرد اما غالباً تنها لکه های سطحی و خارجی را با این روش میتوان حذف کرد. لکه های تیره عمقی دندان‌ها را نمی‌توان با بلیچینگ سفید کرد. در چنین مواردی روش‌هایی مانند باندینگ و لمینت استفاده می‌شود. اما در صورتی که بدرنگی دندان شدید باشد باندینگ نمی‌تواند آن را پوشش دهد. در چنین مواردی لمینت استفاده می‌شود. لمینت به صورت یک پوسته سرامیکی بر روی سطح دندان چسبانده می‌شود تا دندان به رنگ دلخواه دربیاید. همچنین لکه های داخلی ناشی از پوسیدگی یا پرشدگی دندان به این روش اصلاح می‌شود. 2-    اصلاح نواقص جزئی که در ساختار

16
مقایسه کامپوزیت، لمینت و روکش دندان برای زیبا سازی لبخند

مقایسه کامپوزیت، لمینت و روکش دندان برای زیبا سازی لبخند

مقایسه کامپوزیت، لمینت و روکش دندان برای زیبا سازی لبخند    لمینت یا ونیر یک تکه نازک همرنگ دندان از جنس سرامیک است که بر سطح جلوی دندان چسبانده می‌شود. از لمینت برای ترمیم مشکلات دندانی و زیبا سازی دندان‌ها و لبخند استفاده می‌شود. در برخی شرایط پشتیبانی لب بالا و پر نشان دادن آن و ایجاد توازن در ساختار نیمه پایینی صورت نیز با استفاده از لمینت دندانهای جلویی امکان ‌پذیر می‌شود.    برای لمینت کردن دندان لازم نیست بخش زیادی از ساختار سالم آن تراشیده شود. معمولاً لمینت در لابراتوار دندانپزشکی بر اساس قالب تهیه شده از دندان‌ها ساخته می‌شود. پس از آن با چسب مخصوص دندانپزشکی مستقیماً به سطح دندان چسبانده می‌شود و در نهایت پولیش شده و کاملاً شبیه دندان طبیعی به نظر می‌رسد. طول عمر لمینت بیشتر از کامپوزیت بوده و استحکام و مقاومت آن نیز بالاتر از کامپوزیت است اما فرایند لمینت کردن دندان طولانی‌تر از

27
تفاوت بین مینی ایمپلنت و ایمپلنت دندان چیست؟

تفاوت بین مینی ایمپلنت و ایمپلنت دندان چیست؟

تفاوت بین مینی ایمپلنت و ایمپلنت دندان چیست؟ اگر می‌خواهید ایمپلنت دندان بکارید احتمالاً سردرگم شده اید و میخواهید بدانید که تفاوت بین ایمپلنت معمولی و مینی ایمپلنت چیست. هدف از کاشت ایمپلنت دندان، پر کردن جای خالی دندان‌ها با روشی ماندگار و با دوام و با ظاهری کاملاً طبیعی است. از آنجایی ‌که شرایط هر بیمار متفاوت است تنها راه برای مشخص کردن نوع مناسب ایمپلنت برای بیمار، معاینه فیزیکی کامل دهان و عکس پرتوی ایکس می‌باشد. پس از آن می‌توان مشخص کرد بهترین راه جایگزینی دندان‌های از دست رفته در بیمار، کاشت ایمپلنت دندان معمولی است یا مینی ایمپلنت. 

71
مینی ایمپلنت چیست؟

مینی ایمپلنت چیست؟

مینی ایمپلنت چیست؟ مینی ایمپلنت دندان پروتزی شبیه به ایمپلنت دندان با ابعادی کوچک‌تر است که در برخی شرایط که فضای کمتری برای پیشتیبانی ایمپلنت معمولی وجود دارد، به جای ایمپلنت استفاده می‌شود. از مینی ایمپلنت دندان جهت باثبات کردن پروتز مصنوعی مانند دندان مصنوعی فک پایین برای دندان‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود. مینی ایمپلنت همانند ایمپلنت دندان معمولی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته و حفظ سلامت دهان و دندان روش بسیار خوبی است.    

68
همه چیز در مورد ایمپلنت

همه چیز در مورد ایمپلنت

همه چیز در مورد ایمپلنت، قیمت ایمپلنت 97، قیمت تمام شده ایمپلنت با روکش، مارک ایمپلنت، ضمانت نامه معتبر    نویسنده : دکتر علی سجودی متخصص ایمپلنت   همه چیز در مورد ایمپلنت، قیمت ایمپلنت 97، قیمت تمام شده ایمپلنت با روکش، مارک ایمپلنت، ضمانت نامه معتبر ، قیمت ایمپلنت دندان؟ هزینه ایمپلنت دندان؟ بهترین برند ایمپلنت کدام است؟انواع ایمپلنت دندان؟ کاشت دندان به چه صورت انجام می شود؟ایمپلنت اقساطی؟ پکیج ویژه برای بیماران سراسر کشور با سفری رایگان؟ ایمپلنت دندان چیست؟بهترین متخصص ایمپلنت در تهران؟ بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران؟   این سوالاتی است که با بیشترین جستجو در گوگل توسط بیماران محترم ثبت شده است. قیمت های ایمپلنت و تبلیغات ایمپلنت دندان و تنوع و گستردگی برندهای ایمپلنت باعث سردرگمی بیماران عزیز شده است. ایمپلنت فوری، کاشت ایمپلنت بدون درد، کاشت ایمپلنت در 10 دقیقه، ایمپلنت بدون جراحی از جمله سوالاتی است که بیماران بعد از مراجعه به کلینیک تخصصی     

26,398
درون کاشت دندانی

درون کاشت دندانی

درون کاشت دندانی جایگزین کردن یک دندان در زمان های گذشته کمی به دور از تصور بود. هنگامی که دندان های مصنوعی وارد بازار شدند، بیماران فقط ‎می توانستند از یک قالب جنس پلاستیکی شبیه به دندان برای دندان های از دست رفته شان استفاده کنند. اما در مواردی که فرد فقط یکی از دندان خود را از دست می‎داد، این روش بلا استفاده بود. با گذشت زمان با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی زیبایی حاصل شد، روش جدیدی برای این درمان به نام درون کاشت دندانی و یا ایمپلنت دندان ابداع گردید.   درون کاشت دندان یک نوع پین باریک است که جنس آن از تیتانیوم خالص است. این پایه تیتانیومی درون لثه بیمار قرار داده می شود و با استخوان فک وی پیوند می ‎خورد. به شکلی که به مرور زمان در طول درمان، به یکی از اجزای بدن بیمار تبدیل می‎شود.  

327
بازسازی پیشرفته استخوان

بازسازی پیشرفته استخوان

​بازسازی پیشرفته استخوان 1-تحلیل استخوان چیست؟ 2-آیا تحلیل استخوان مهم است؟ 3-بازسازی استخوان چیست؟ 4-عوامل از دست رفتن استخوان چیست؟ 5-بازسازی افقی استخوان چیست؟ 6-بازسازی عمودی استخوان چیست؟ 7-سینوس لیفت چیست؟ 8-نقش لیزر در بازسازی بافت نرم 9-فیبرین غنی از پلاکت (PRF) 10-ریج اسپلیتینگ (Ridge Splitting) کی و کجا؟ GBR -11 همان بازسازی استخوان است ؟ 12- ایمپلنت های کوتاه چیست؟   عوامل از دست رفتن استخوان چیست؟ دندان ها ممکن است به دلیل آسیب، تروما، فاسد شدن و یا بیماری پریودنتال از دست رفته باشد. با بیماری پریودنتال، باکتری ها به تدریج در اطراف لثه و بافت های مربوط به آن نفوذ کرده و درالیاف لثه پریودنتال قرار می گیرند.  به تدریج ترشحات التهابی از این باکتری ها سبب تخریب این اتصالات شده و به همراه آن استخوان نیز تحلیل می رود. روش های مختلفی برای بازسازی استخوان وجود دارد.

978
لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای لبخندی است که در آن بیش از سه یا چهار میلی‌متر از لثه هنگام لبخند زدن نمایان شود. این مسئله به عوامل گوناگونی بستگی دارد. با مواردی همچون شکل و اندازه لب ها، عضلات صورت، شکل و اندازه دندان ها و بافت لثه می توان به وجود لبخند لثه ای پی برد.

1,299

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین مقالات و اخبار با خبر شوید

درباره دکتر علی سجودی

دکتر علی سجودی خوشابی در سال 1388 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. سپس در سال 1389 در دوره DGZI آلمان که زیر نظر دکتر رولف رومر برگذار گردید دوره ایمپلنت خود را با موفقیت پشت سر نهادند. ایشان همچنین در امتحان فلوشیپ ICOI موفق به کسب بالاترین نمره شدند.سپس در سال 1392 در دوره لیزر که زیر نظر دانشگاه آخن آلمان در ایران برگزار گردید شرکت کردند و Certificate لیزر دریافت کردند. ایشان همچنین تاکنون در زمینه ایمپلنت زیر نظر اساتید معروف جهان نظیر دکتر آشیل پیوندی، دکتر نیبل برکات و ... آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند. در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتیدی چون دکتر آصف زاده، پروفسور یزدانی آموزش دیده و در دوره های مختلف و آخرین سمینار های برگزار شده شرکت داشتند.

تلفن : 88089112-88082941

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2